Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) BBéci válasza Osynho (#57250) üzenetére


BBéci
titán

Azért tettem hozzá, hogy állítólag, mert egy Teszkós eladó mondta, hogy sorban viszik vissza azokat a tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57252) dedy70 válasza Heffi (#57246) üzenetére


dedy70
tag

Ha az 55ST60-ra gondoltál már megint nem kapható.

(#57253) Neszójábe válasza dedy70 (#57252) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Biztos valaki visszaküldött egy darabot, mert fektetve vitték ki... :)

Peace

(#57254) Heffi válasza dedy70 (#57252) üzenetére


Heffi
őstag

Valamikor szeptemberben a GT60-al történt ez.

(#57255) Osynho válasza BBéci (#57251) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt egy másik topiclakó állította, amit te most idéztél, majd hozzátetted, mintegy következtetést levonva, hogy "tehát hulladék, felejtsd el." Ezért kérdeztem, hogy mégis milyen szinten kell ezt kezelnem. :B

(#57256) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Akinek már volt tapasztalata az ST60-asokal, az elmondaná nekem, hogy mikor jelzi ki az új csatornák érkezését? Mert a Digikábelen most bekerült az M3 mellett a History HD is, és arra vagyok kiváncsi, hogy várjak és észleli majd a tv, vagy keressem le manuálisan?

(#57257) batagy válasza NoOne1976 (#57256) üzenetére


batagy
őstag

TV bekapcsoláskor biztosan érzékeli, ha eddig nem tárolta el. De Digikábelen már pár napja megjelent az M3, szóval nem most detektálja, hanem hamarabb kellett neki.

Most viszont még egy új plusz, History HD is van , kb ettől a pillanattól Digikábelen (Bp 21. ker).

[ Szerkesztve ]

(#57258) MasterMark válasza NoOne1976 (#57256) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem már tegnap, meg ma is írja, hogy frissítsek. (UT50)

Switch Tax

(#57259) Dorian válasza batagy (#57257) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk a XIII-ban eddig is volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57260) Möhe


Möhe
addikt

GT60-nál hol lehet visszaállítani hogy teljes képernyős tv legyen bekapcsolás után? Valamit elnyomtam és nem találom ,hogy mit.

(#57261) zseka7


zseka7
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje már követem a fórum bejegyzéseit és ebből nyert információk alapján jött ki győztesen a plazma,az lcd-vel szemben.Az anyagi lehetőségeim elég szűkösek 160 000 ft. Szerintetek melyik lenne jobb döntés,egy
új 50x60,vagy egy használt 50g20 melynek lejárt a garanciája és 160 000 ft? A tv-t 3-4 méterről nézném és a upc tányéros csatornáit jelenítené meg.

(#57262) Heffi válasza Möhe (#57260) üzenetére


Heffi
őstag

2 x Home gomb, és balra a legszélső képernyőmód.

(#57263) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Karácsonyi tv vásárlás előtt állok. A helyi tescoban lenne egy panasonic tx-p42ut50e plazma tv 150-ért viszont kiállítási darab. Szerintetek mennyire jó ár érte? Illetve van ennél az ajánlatnál maximum 200e Ft-os értékhatár mellett jobb opció? Személy szerint csak hd filmezésre használnám,de a család többi tagja gyakran tv-zik jellemzően sd adásokat. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#57264) MasterMark válasza Darthforce92 (#57263) üzenetére


MasterMark
titán

Ennyiért vettem teljesen újan még a nyáron az enyémet. Főleg ha kiállítási ennyit ne adj érte.

200 körül van a 42ST60.

Switch Tax

(#57265) NoOne1976 válasza batagy (#57257) üzenetére


NoOne1976
őstag

Valamiért nekem se az M3, se a History HD érkezésekor nem írta ki. Pedig a DVB-C hangolás menüben az új csatorna üzenet "be"-re van állítva. Akkor vajon miért nem jelenik meg? Más ST60 tulajoknál mi a helyzet?

Vagy mást is be kell még állítani az automata frissítéshez?

[ Szerkesztve ]

(#57266) M_AND_Ms válasza NoOne1976 (#57265) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem, ennyi elég.

Csak időközönként nézi az új csatornákat. Az M3-at a gt60 már napokkal ezelőtt jelezte, még a másik szobában lévő g20 csak tegnap.
Egy csatornalista frissítés mindenképp újraszkennel és megtalálja az újakat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57267) mayday00 válasza Darthforce92 (#57263) üzenetére


mayday00
őstag

kiállított darabok egytől egyik be vannak égve. ment 3000órát. rajtuk a lógó reggeltől estig. én 10ft-ot nem adnék kiállított darabért..akkor inkább a 42ST60. full hd, vagy sima hd adást, filmet néznél rajta inkább? mert ha pl sima hd filmeket néznél inkább, 720p, akkor ott van a 50x60 as készülék. 150k ért.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57268) Darthforce92 válasza mayday00 (#57267) üzenetére


Darthforce92
tag

A sorozatokat hd ready , a filmeket full hd-ben, mivel többet filmezek, ezért 42ST60-n gondolkodok. Szerintetek a mai edge ledes lcd-k mennyire hozzák az éjszakai jelenetekben egy a 42ST60-hez hasonló plazma képminőségét?

(#57269) DM-Fan válasza Darthforce92 (#57268) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Szerintetek a mai edge ledes lcd-k mennyire hozzák az éjszakai jelenetekben egy a 42ST60-hez hasonló plazma képminőségét?"

Semennyire! Az ST60 szintjét kb. kétszeres árszinten éred el LCD-vonulatot tekintve. Ellenben célszerűen inkább 50"-os méretben gondolkodj, különösen, ha a filmek vannak túlsúlyban, mert ha a kisebbet veszed, akkor a cinemascope miatt nem 42" lesz a hasznos képméreted, hanem kisebb. Ezen a méretbeli difin ne spórolj, mert később bánni fogod. Az 50" már 2-3 méterről is tisztes méretnek nevezhető - bár egy pár hét után azt is kicsinek fogod már érezni. A 42" sajnos ilyen felhasználás mellett kicsi. Ha csak szimpla TV-adáshoz használnád, ami mindig 16:9, akkor azt mondom, elmegy, de filmnézéshez kell a nagyobb méret.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57270) psg5


psg5
veterán

Aki használja:
Panasonic remote2 volt időszak, hogy tökéletesen működött, semmit nem állítottam, de most még is azt mondja,hogy ugyanazon a routeren kell lennie az eszközöknek, mert nem találja a tv t,(természetesen ugyanazt a hálót használják) mit kellene állítani, hogy állandóan jó legyen? Tán valami proxyt, fix ip-t?

F.K.T.

(#57271) lagoon79 válasza psg5 (#57270) üzenetére


lagoon79
tag

Nekem az elso perctol kezdve kozos wifi halon kellett lennie.

(#57272) johnny23


johnny23
tag

Ssziasztok!

Köszönöm a sok választ! Asszem meggyőztetek,hogy megéri az 50".
A Panashop és Edigital-on kívül,hol érdemes még vásárolni, hol adnak gyári garit?

(#57247) psg5
miez a 'line blending', meg fehérmosás? :F

(#57230) salapp
bejáratási időben is lehet ilyen 'true Cinema' módokat tolni, azt hittem csak a 'Normal' ajánlott 500 üzemóráig
, vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

-- new gamer --

(#57273) NoOne1976 válasza johnny23 (#57272) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mind a két forrás ajánlott, megbízható. Amit mérlegelj, hogy a Panashop drágább, de 2+2 év gari, az Edigital olcsóbb, ráadásul Cetelemmel -10%, viszont csak 2 év gari.

(#57274) mp54 válasza sinick (#57236) üzenetére


mp54
senior tag

Én 2 TB HDD-t használok és viszi....Különbséget tesz USB és USB között?

(#57275) psg5 válasza lagoon79 (#57271) üzenetére


psg5
veterán

Nekem is é azon is van, de most mégsem találja a droid a tv-t...

F.K.T.

(#57276) lagoon79 válasza psg5 (#57275) üzenetére


lagoon79
tag

Miota van ez a hiba? En ipadon hasznalom, nemregen volt egy frissites az alkalmazasra.

(#57277) psg5 válasza johnny23 (#57272) üzenetére


psg5
veterán

line bleeding
Fehérmosás: beégés elleni Pana védelem. Bár a változó képtartalom futtatás kevésbé "öregíti" a panelt.

F.K.T.

(#57278) psg5 válasza lagoon79 (#57276) üzenetére


psg5
veterán

Első pár alkalommal pár hónapja tökéletes volt, aztán egyszer nem működött, nem foglalkoztam vele és azóta nem használtam, most újra jó lett volna, de nem műkszik. (Amúgy most újratöltöttem le az app-ot)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#57279) salapp válasza johnny23 (#57272) üzenetére


salapp
addikt

Én kezdettől fogva azon használom. Képjavítók ki, élesség 0-ra és a kontraszt ne legyen túl magasra állítva!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57280) Möhe válasza Heffi (#57262) üzenetére


Möhe
addikt

Ok ,hogy azzal ki tudom választani de ezután nem úgy indul bekapcs után. Hiába választom ki ezt az opciót.

(#57281) Heffi válasza Möhe (#57280) üzenetére


Heffi
őstag

Ez furcsa, mert gyorsan kipróbáltam a váltást, nekem olyannal indul a tv, amin utóljára hagytam.

Esetleg hozd alaphelyzetbe a tévét, hátha megoldja.(persze csatornarebdezést, hangolást kezdheted elölről)

(#57282) zolee3000 válasza johnny23 (#57272) üzenetére


zolee3000
tag

A Panashop és Edigital-on kívül,hol érdemes még vásárolni, hol adnak gyári garit?
A Panasonic honlapján látható viszonteladói listán szereplő üzletekben biztos, hogy gyári garanciával árulják a TV-ket.

bejáratási időben is lehet ilyen 'true Cinema' módokat tolni...?
Természetesen mehet a True Cinema képmód, de visszafogottabb beállításokon ajánlott használni (pl. kontraszt 50% vagy kevesebb). Arra is figyelj, hogy a 4:3-as vagy 2,35:1-es képarányú tartalom aránya ne legyen több ~30%-nál, illetőleg ilyen videók között mindig menjen sok 16:9-es (a teljes képernyőt kitöltő) anyag is.

Neszójábe (#57233): Jah, így már értem. Azért kis hazánkban még nem annyira elterjedt a bankkártya/hitelkártya használat, mint a Lajtától nyugatra. Egyébként rendes körülmények között nálam sem szokott lenni (ennyi) készpénz.

[ Szerkesztve ]

(#57283) johnny23


johnny23
tag

szal, ezt a 'fehérmosást' mikor/hogy kell csinálni?
Illetőleg a phosphor trail mennyire jellemző GT60-asoknál? Hogyan lehet ezt a jelenséget minimalizálni? :F

-- new gamer --

(#57284) BBéci válasza johnny23 (#57283) üzenetére


BBéci
titán

Amiöor jónak gondolod, én még sosem használtam.
Ne foglalkozz a foszforral, amíg nem látod és nem zavar. Szerintem esélyes, hogy nyomokban sem fogod látni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57285) johnny23 válasza BBéci (#57284) üzenetére


johnny23
tag

:R

Most már csak azt mondja meg vki, miért kell beszüntetni a plazmát, hisz azért mindig van miben fejlődni, tökéletes ugye nincs. Ez a 'fránya' OLED meg jó lesz,de sztem még évekig megfizethetetlen technológia lesz!
Hihetetlen,hogy csak LED lesz a köztes időben, nem lesz választás :B
Aztán közben "bekavarnak" evvel a 4K-val is :)

[ Szerkesztve ]

-- new gamer --

(#57286) Gicz válasza johnny23 (#57283) üzenetére


Gicz
addikt

st60-on foszfor lagot trailt még nemláttam, gt60 meg bizto mégjobb ebből a szempontból

(#57287) kamekazen


kamekazen
csendes tag

Sziasztok!

LG 50 PN 450B
LG 50 PN 560T
LG 50PN6500
SAMSUNG PS-51 F4900 3D
PANASONIC VIERA TX-P50X60B

Tudom hogy nem Top készülékek de, felsoroltak között kell döntenem!!!
(napi használatra kb 8-10 óra+PS3)

Ki mit javasol??

KÖSZÖNET!

[ Szerkesztve ]

(#57288) fil válasza psg5 (#57270) üzenetére


fil
őstag

Nem elég ua. a háló. Az is kell ,hogy a tv is wifi-n legyen. Ha az vezetékesen van akkor nem működik. Ésszerű magyarázata nincs ,hogy miért így van ,de hát ez van.
Ezzel csak az a gond ,hogy pl. nálam ,ha a tv wifin van akkor meg szaggat a DLNA (NAS) szerverről a film. Az nem elég neki. :(

[ Szerkesztve ]

(#57289) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Megpróbáltam elképzelni az 50-es tv-mhez még 3-at meg egy kicsit,hogy ez a szörny kijöjjön:

[link]

Na,itt már van értelme a 4K-nak... :Y

(#57290) sinick válasza Neszójábe (#57233) üzenetére


sinick
senior tag

"De ha számláról veszed fel, akkor csak a tranzakciós illeték 4k körül van ekkora összeg esetén."

Bank illetve számlacsomag függő. Nekem pl. bizonyos számú kp. felvét totál díjmentes.

(#57291) sinick válasza Gicz (#57237) üzenetére


sinick
senior tag

O, köszi. Már vettem is egy Sony-t (csak az volt). Még nem próbáltam ki.

(#57292) Norbi 72 válasza kamekazen (#57287) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezekböl az LG 6500-as FHD egyedül(560-ast nem tudom).

Van még egy lehetőség:[link]

(#57293) sinick válasza mp54 (#57274) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Abban a hsz-ban, amire válaszoltál penddrive-ra kérdeztem és nem vinyóra. De nem baj, hogy válaszoltál, mert korábbi hsz-ban 1 terrás vinyóra is kérdeztem, amire már kaptam egykét választ, de most tőled kaptam a "legkonkrétabbat". :)

(#57294) darthdenes


darthdenes
tag

Hozzá jutottam a Digital Video Essential nevű teszt dvdhez. Sajna a színszűrő papírok nincsenek meg hozzá. Kérdés: papírboltban beszerezhető színszűrő papír jó lenne e?

(#57295) zolee3000 válasza johnny23 (#57285) üzenetére


zolee3000
tag

Egy oka van: a plazma TV ágazat évek óta veszteséges, kevesen vásárolják ezeket a készülékeket.
Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a köztudatban annó annyira berögzültek a plazma TV-k gyermekbetegségeiről szóló (gyakran már akkor is alaptalanul túlzó) hírek, hogy az emberek egy évtized elmúltával sem tudnak ettől szabadulni, holott a technológia rengeteget fejlődött az évek során. Egyébként meg az átlag vásárló nem fog teszteket, fórumokat olvasni, technikai paraméterekről tájékozódni, hanem azt veszi, amit a képébe tolnak a boltokban, reklámokban, újságokban. Az LCD TV-gyártók nem véletlenül fordítanak rengeteg pénzt az agresszív marketingre - láthatóan működik a dolog. (Annyira, hogy pl. egy viszonylag egyszerű szerkezeti átalakítással - a fénycsövek ledekre való cserélésével - kb. másodszor is újként adták el az LCD technológiát az embereknek - mert ugye ezek már "LED TV"-k. ;] ) Ráadásul a bolti környezet, fényviszonyok között az LCD megjelenítők jobban is tudnak érvényesülni.

Jól gondolod, az OLED még sokáig nem lesz tescogazdaságos kivitelben (már ha egyáltalán...), a minőségi filmnézést preferáló, tudatos vásárlók most ezért is igyekszenek beszerezni egy plazmát, hogy ezt a köztes időszakot valahogy kibekkeljék.
A 4K-val meg ne foglalkozz - most két-három évig a csapból is az fog folyni, mint az utóbbi években a SMART, meg a 3D, aztán hirtelen lekerül a címlapról, hogy átadja a helyét valami más parasztvakításnak (pl. gesztusvezérlés), amivel az átlag rednecket újra rá lehet majd bírni, hogy lecserélje a páréves készülékét egy újra.

(#57296) sinick válasza zolee3000 (#57295) üzenetére


sinick
senior tag

SMART. Parasztvakításnak gondolom illetve gondoltam. Nekem egyetlen egy jó dolog és szinte naponta hasnzált alkalmazás van benne, az pedig a youtube. Be nem szerezhető videókra (főleg mesék) nagyon hasznos.

(#57297) zolee3000 válasza sinick (#57296) üzenetére


zolee3000
tag

Ne érts félre, szerintem is vannak azért hasznos funkciói is a TV-s smart rendszereknek, meg a cél, ami felé törekszenek a gyártók/fejlesztők alapvetően jó, csak jelen állapotában még nagyon gyerekcipőben jár az egész. Ezért nevetséges, mikor úgy promotálják, mint valami világmegváltó, korszakalkotó valamit. Pedig csak arról van szó, hogy a TV is közvetlenül tud csatlakozni a webre, így pl. a YouTube videók nagy képernyőn való megtekintéséhez már nem kell a TV-t valamilyen számítógéphez kötni. Aztán van még jó pár applikáció, amik többsége játék, vagy szimplán ökörség, esetleg olyan hasznos regionális tartalom, amit az adott országon kívül sehonnan nem érhetsz el. Ja, és el ne felejtsem a belső médialejátszót, ami szintén úgy van tálalva, hogy most aztán elég egy pendrive-ot rádugni a TV-re, oszt' máris kész a házimozi.

(#57298) MasterMark válasza zolee3000 (#57295) üzenetére


MasterMark
titán

A 4k szerintem kicsit más lesz. Bár inkább filmeknél látom értelmesnek, mint TV adásnál.

Én mondjuk szuper szélesvásznu TV-knek is örülnék.
Esetleg olyat aminél a pixelek át tudnak rendeződni, és a forrás képarányát veszik fel. Így sosem maradna kihasználatlan terület. :)

Switch Tax

(#57299) psg5 válasza fil (#57288) üzenetére


psg5
veterán

Igen valóban, de wifin van a tv-is, meg a telefon is. Ezért érthetetlen, hogy most miért nem látja. Gondolok lassan valami hálózati problémára.

F.K.T.

(#57300) Heffi válasza fil (#57288) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem nem kell, hogy wifin legyen a tv. A wifi a mobileszközhöz kell. Mondjuk per pill windows mobilt használok, és arra más jellegű az alkalmazás, de működik a GT60-al (home és apps nincs rajta). A képek vidók dlna-n keresztüli megjelenéséhez pedig külön program van (Play to). Nekem a tv elejétől fogva kábelen kapja a netet reserved ip-vel (mint ahogy szinte minden a hálózaton), és a családban lévő droidos telefon Arc-s, HTC wildfire s és viera remote2 konbinációjával is működött, inkább csak a program fagyott a telefonon, de ha rendesen működött, a kapcsolattal sosem volt probléma.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.