Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) Heffi válasza lovi8 (#56249) üzenetére


Heffi
őstag

Itt utánna járhatsz.

Amikor megvettem a Gt-met, azt hittem majd milyen frankó lesz a belső lejátszó. 2 hónapig sem bírtam és vettem egy Dune303D-t.

Nézd meg a linkelt topikot és válassz izlésed és pénztárcád szerint!

(#56252) lovi8 válasza Heffi (#56251) üzenetére


lovi8
tag

Köszi szépen

(#56253) Isual válasza Heffi (#56248) üzenetére


Isual
veterán

Nálad hogy működik ez?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56254) janos666 válasza Kernel (#56247) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, azt is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56255) Gicz válasza Kernel (#56247) üzenetére


Gicz
addikt

tesztoldalakon is olvastam olyat, hogy környezeti fénynek megfelelően állítsuk be a gammát. hiába 2.4 a szabvány, ha világos szobában semmit sem látsz miatta...

(#56256) kopidoo válasza Hsanyika1 (#56238) üzenetére


kopidoo
senior tag

5601-jére indítottam már újra kb.
Lehet, hogy a HDMI csati szart be a kártyán?

(#56257) salapp válasza liszi70 (#56191) üzenetére


salapp
addikt

És akkor még ott van az lcd-tv, ami meg talpalávaló. :))

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56258) FishAir válasza Isual (#56118) üzenetére


FishAir
senior tag

Miért lenne alacsony az 50cm? Nálam 90cm pl a szemmagasság. Az 50GT60 képernyőjének közepe 348,5mm a talp magassága 53mm. 500+348,5+53=901,5. Teljesen rendben van, pont ezért fogok én is 50 centiset csináltatni asztalossal. Az ettől alacsonyabbakat meg azoknak készítik, akik a falra szerelt készülék alá akarnak bútort, pl. Mert, hogy van akinek meg a kettő kombinációja tetszik.

iDontcare

(#56259) Pityu89


Pityu89
senior tag

Beléptem a klubba egy TX-P50X60E Panával.

(#56260) Isual válasza FishAir (#56258) üzenetére


Isual
veterán

Ez függ a kanapétól, milyen magas, mennyire süllyed be, illetve a nezesi pozíciótól. Én 191 cm magas vagyok és egy nem túlzottan besüppedős kanapém, így nekem kell a 60-65 cm. De ez már tényleg egyéni preferenciák kérdése.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56261) HoryThePooh válasza beugró (#56190) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Tök korrekt 'beugrás' volt ez :D és becsülendő kis bejegyzés! :R

Mivel jómagam is hasonló cipőben és majdnem ilyen eljárással léptem meg a váltást, engedd meg, hogy csatlakozzak a hozzászólásodhoz.

A GT60 nálam is bejáratás fázisában, naponta ámulok és bámulok. Most néztem meg a TV2-es Propaganda-t HD-ben amelyben mint említettem a Presser picivel történt egylámpás bevilágítós színpadi jelenet egy megdöbbentő mélységű fekete orgia a szemeimnek. :K Mindenben előrelépés volt nekem a PX-80-hoz képest, nem bántam meg a beruházást amiben tanácsaitok is segítettek. :R

Köszönet a topic motorjának DM-Fan-nak , BBéci-nek helyi AV szakértőnknek, janos666-nak és persze mindenkinek aki hozzátett ehhez a (szakmai) fórumhoz.

Köszi!

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56262) bigdady válasza DM-Fan (#56232) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Mi is ez a Home dolog? Nekem nem rémlik ilyen a menüben. Vagy ez a Home screen lenne a tele alkalmazasokkal?

[ Szerkesztve ]

(#56263) kokobe válasza NoOne1976 (#56250) üzenetére


kokobe
senior tag

True cinema és a kontrasztot állítsd 36-40 közé 42 nálam már harsány gammát meg 2.4-re jobb lesz az fix...

<---AMD___ATi--->

(#56264) SpaceKombajn válasza Isual (#56111) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Itt vannak magasabb állványok is és fenyőfából
és kérhetőek egyedi méretben is.

spacetime

(#56265) Isual válasza SpaceKombajn (#56264) üzenetére


Isual
veterán

Köszönöm!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56266) lacos001 válasza Isual (#56111) üzenetére


lacos001
senior tag

TV állványok ár szerint

[ Szerkesztve ]

(#56267) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

A mai naptól boldog tulajdonosa vagyok egy 55st60-asnak.
Az állítva szállítás, akklimatizálódás, kiszerelés után írnék a tapasztalataimról.

A TV-ről: sok helyen megnéztem már az st-gt-vt triót, úgyhogy kimondhatatlan meglepetés nem ért képügyileg, átlagos fényű szobába rendesen beállítva (nekem még a true cinema kontrasztja és fényereje is kicsit soknak tűnt) vibrálást csak az igazán nagyobb és erősebb fehér foltoknál láttam, ez pozitívumként ért.
Természetesen a nagy hasraesés nélkül is lenyűgöző a képe. Egy pillanatra véletlenül dinamikusra állítottam a képet, és eszembe jutott, még az ennél a beállításnál is jóval túlzóbb színű lcd-ket csak vegyék meg mások. Ezután természtesen azonnal visszaállítottam, mert bántotta a szemem.
2D anyagot néztem főleg a belső lejátszójáról, amitől azért nem vagyok elájulva folyamatosság (leginkább ingadozó), részlethűség, mozgásoknál elég szembetűnő pixelesedés (nem a forrás hibája) miatt, illetve azért nem teljesen mindenevő, egy hddvd filmet nem játszott, illetve gondja volt a dts hangokkal is.
A smart funkciók nem igazán érdekelnek, de a youtube alkalmazás a várakozásaimmal ellentétben határozottan megtetszett: pár pillanat alatt az azonos hálózaton lévő számítógéppel felveszi a kapcsolatot, és a gépet keresőfelületként használva a tv-n jelennek meg a videók, nem kell távirányítóval szerencsétlenkedni, feleveníteni a régi sms-korszakot.

A vásárlásról: szerintem mára az 55st60 kikopott itthon, panashopban 4 készüléket kapnak összesen (telefonos info alapján), senki más bíztatót nem tudott adni. Az 55-ös méret viszont mindenképpen jó lett volna, így győri lévén utána néztem a szlovák helyzetnek. Azt tudom mondani, hogy akinek 55st60 kell, van még egy kis reménye. Nay nevű láncban vásároltam, győrtől 40 km-re Dunaszerdahelyen (a legközelebbi itthoni panaplazma lelőhely innen 85km, sopron), magyar eladóktól, itthoni áron (1200€). Felmerülhet a kérdés, hogy ez mind szép és jó, de mi a helyzet a garanciával. Alapból ott is 2 év garancia jár, gyári, a boltban ezt 5-ig lehet hosszabbítani jópénzért. Az egyedüli szépséghiba, hogy szlovák, viszont a bolt intézi, ahol ugye még magyarul is beszélnek, így nem kell szlovákul googletranslatelni, ha esetleg gond lenne a készülékkel.
Ja és a legjobb élményem a bolttal kapcsolatban (aminek egyébként pozsonyban, kassán és sok helyen van üzlete), hogy ha az adott helyi üzletben kapható a készülék, 24 órára lefoglalják neked, kapsz egy kódot, az alapján hozzák is ki, fizetheted. Így egyáltalán nem hiába indultunk el, tudtuk, hogy biztosan hazahozzuk az st60-at. Ezek után már meg sem lepődtem azon, hogy még sms-ben is megkaptam ezt a kódot (a roaming sem akadály). Egészen európában éreztem magam a teljes lebonyolítás alatt!

Hadd köszönjem meg minden kedves fórumozónak (még Ágógreennek is) a sok hasznos hozzászólást, hogy rávezettetek a helyes (plazma) útra.
Ha bármi kérdésetek van akár a beszerzéssel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Szép ádventet!

(#56268) MasterMark válasza Hsanyika1 (#56220) üzenetére


MasterMark
titán

Windows gomb + P

Switch Tax

(#56269) drnet válasza DM-Fan (#56240) üzenetére


drnet
aktív tag

Köszi!
A PS60F5000 vagy 5500 helyesen jeleníti meg a 24 p-t?

(#56270) Heffi válasza Isual (#56253) üzenetére


Heffi
őstag

Van egy komolyabb hálózatom. A "szervernek" használt gépem alig fogyaszt többet, mint egy NAS, ha csak hálózati feladatokat lát el (27-35 w), azaz senki sem ül előtte.

A dune-hez nem szoktam adathordozót csatlakoztatni, a hálózaton kitallózom, amit nézni kívánok és már mehet is a mozizás. Vezetékes hálózaton a legdurvább bitrátájú BD50 is akadásmentesen átmegy.
Egyszer még azt is kipróbáltam, hogy ugyan azt a filmet 4 eszközzel is elindítottam, és sehol sem akadozott.

Nekem ez a rendszer vállt be.

(#56271) Tyler Durden

Ismerősnek megtetszett a TV-m és szeretne ő is vásárolni egy 55st60-t. Körbenézett már minden felé, de ítthon úgy néz ki már nem lehet kapni, arra pedig nem tudnak válaszolni, hogy a jövőben még érkezik e ez a típus. Az lenne a kérdésem, van vkinek tippje, hogy Ausztriában hol lenne érdemes körbenézni?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#56272) Gicz válasza drnet (#56269) üzenetére


Gicz
addikt

az 5500 igen, a másikról nem találtam normális tesztet. de 60" kerülendő, mert pentile mátrixos az alképpont struktúra. milyen messziről néznéd?

(#56273) wdarty


wdarty
tag

Megrendeltem a 42ST60-at. Most telepíteném az XBMC-t,stb, stb... szóval készítem a tv helyét, meg a gépemet a fogadásra.

Egy ASROCK A75M alaplapom van HDMI 1.4a kimenettel. Jó ez vagy gondot okozhat?
Jól sejtem, hogy a tv hdmi kábel nélkül van csomagolva?

(#56274) Gicz válasza wdarty (#56273) üzenetére


Gicz
addikt

a géped ok, a tv hdmi nélkül jön.

(#56275) ProdyG


ProdyG
senior tag

ezt az óriási akciót nézzétek: :D
[link]
Szépen levitték az árat...

(#56276) DM-Fan válasza ProdyG (#56275) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ja, csak elfelejtették átírni az eredeti árat 10%-kal magasabbra, amiből aztán most nagylelkűen engednek 3%-ot. Minden kereskedő ezt csinálja amúgy ilyenkor és gennyesre is keresik magukat.

Get Moded!

(#56277) erdoke válasza szemarci (#56267) üzenetére


erdoke
titán

Felejtsd el a beépített lejátszót, nem alkalmas arra, hogy igazán minőségi anyaggal lássa el a tévét. Szerezz egy normális lejátszót, vagy kínozd magad egy PC beállításával, és adj neki újrakódolástól mentes BD videót.

A legjobb aláírás a héten

(#56278) Isual válasza Heffi (#56270) üzenetére


Isual
veterán

Elképesztő, le a kalappal!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56279) bigdady válasza Heffi (#56270) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y komoly tényleg :K milyen router amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#56280) drnet válasza Gicz (#56272) üzenetére


drnet
aktív tag

A legközelebbi nézési távolság 4,5 m. Átlagosan 5-6 m-ről nézzük a jelenlegi 42"-sat. :(
Hol olvashatnék erről a pentile matrixról bővebben, de egyszerűen?

(#56281) erdoke válasza drnet (#56280) üzenetére


erdoke
titán

Abból a távolságból nem veszed észre, inkább a tükröződés miatt aggódj, ha sokat nézitek világos környezetben.

A legjobb aláírás a héten

(#56282) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Netezésre,filmre,kevés játékra mennyire jó egy TV?
Kikbukik vhol a hátrányuk a mezei monitorokhoz képest vagy akár mindkét célra is megfelelnek?
Ha igen tudtok ajánlani vmi jó 37-42eset?
Akár többet is csak h lássam milyenek vannak,ők miket tudnak különböző árkategóriákban mert nagyon nem értek hozzá :)
Előre is köszi szépen :)

(#56283) MasterMark válasza zitromz (#56282) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz az kicsi? Milyen messziről nézed?
Ha játékra is kell, akkor GT60.

Switch Tax

(#56284) Norbi 72 válasza zitromz (#56282) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez jó lehet mindenre:[link]

:DDD

(#56285) zitromz válasza MasterMark (#56283) üzenetére


zitromz
tag

Hello!
Hát ez a max 1,5-2m szal nem hinném h kicsi lesz :D
Panasonic? Ennyim nincs rá meg igazából a játék mint írtam nem főszempont sőt,max régi nem FPS játékokkal játszanék néha..szal nem kell játék kompatibilisnek lennie :D
Plazmák egyébként drágábbak mint a Ledes LCDk vagy mi egyáltalán a különbség? :)

[ Szerkesztve ]

(#56286) zitromz válasza Norbi 72 (#56284) üzenetére


zitromz
tag

Tetszik..az ára ;]

(#56287) MasterMark válasza zitromz (#56285) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz oké a 42.
Akkor még az ST60 van.

Switch Tax

(#56288) zitromz válasza MasterMark (#56287) üzenetére


zitromz
tag

Oké köszi a tippet :)
majd még meglátom mit írnak az LCD topikban aztán döntök :)

(#56289) MasterMark válasza zitromz (#56288) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor nem tudod mit akarsz?
Ennél jobbat egy árban nem tudnak mondani az LCD topikban.

Switch Tax

(#56290) zitromz válasza MasterMark (#56289) üzenetére


zitromz
tag

Hát nem nagyon igazságszerint meg a tárcám is eléggé szűkös az a helyzet :)
Egyébként miben jobb a plazma ?

(#56291) MasterMark válasza zitromz (#56290) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenben... :D

Switch Tax

(#56292) zitromz válasza MasterMark (#56291) üzenetére


zitromz
tag

Részletesebben..elfogult vagy! :D
Visszautalva egy korábbi hszemre úgy értettem a filmet,sorozatokat h gépről indítanám őket nem lejátszóról
úgy sem kell tartani a "beégéstől"?(ha jól tudom ez volt a régi plazmák rákfenéje ha gyakran használtad monitorként..)

(#56293) MasterMark válasza zitromz (#56292) üzenetére


MasterMark
titán

Mozgásmegjelenítés, feketeszint, színhelyesség, kontraszt, stb.

Én is PC-ről filmezek. De nem monitotként használom. Beégésre oda kell figyelni egy kicsit.

Switch Tax

(#56294) zitromz válasza MasterMark (#56293) üzenetére


zitromz
tag

oké köszi :R

(#56295) mayday00 válasza zitromz (#56290) üzenetére


mayday00
őstag

Azt tegyük hozzá, hogy napsütésben felhúzott redőnynél a plazma képe egy rakás.

Szűrő ide vagy oda, ha süt a nap kell a sötétítés. Mert különben egy fakó, kontraszttalan képet fogsz látni. Fekete helyett szürkét.

De sötétben meg csak ámulsz :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56296) salapp válasza mayday00 (#56295) üzenetére


salapp
addikt

És még a szélesvásznú filmek fekete csíkjai (amiket ránk tukmált a forgalmazó, árengedmény nuku) is holmi szürkék lesznek. :DD

Kéne neked valami jó kis mottó, ami az említett csíkokról szól, az olyan stílusos lenne. Ez már annyira a tied marad.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56297) mayday00 válasza salapp (#56296) üzenetére


mayday00
őstag

Igaz is a jó édes...azt, fekete csíkokkal adják el a filmet..de ugyan annyiba kerül mint a nem fekete csíkos. :K
rablóbanda

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56298) erdoke válasza mayday00 (#56295) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem szemben van a tévé a fényforrással, akkor nincs gond. Nálunk van 3 db földig érő, 210 centi széles ajtó/ablak a nappaliban (~13 m2 üveg felület), és kevés problémát okoz a nap nyáron. Máskor inkább csak szórt fény jön rajtuk, azzal végképp semmi gond. Nincs is sötétítőnk...

A legjobb aláírás a héten

(#56299) mayday00 válasza erdoke (#56298) üzenetére


mayday00
őstag

Napsütésben akkor is elég rossz a plazma képe. Nézhető az igaz..de ég és föld mintha sötétben nézném...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56300) liszi70 válasza mayday00 (#56295) üzenetére


liszi70
nagyúr

Természetesen minden megjelenítőt sötétben vagy sötétítve jobb nézni, LCD-t is, de erős túlzás amit írsz! Teljesen jól nézhető nálunk is a plazma, sötétítés nélkül is. Használd az öko-módot, ha neked "fakó, kontraszttalan", az majd feljebb veszi a fényerőt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.