Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) erdoke válasza mocsi24 (#57750) üzenetére


erdoke
titán

A 60-as szérián már SCART helyettesítő dugó sincs? Nekem a VT50-hez még adtak valami szettet a csomagban, és bár ki se bontottam, olyasminek tűnt.

A legjobb aláírás a héten

(#57752) BBéci válasza mocsi24 (#57750) üzenetére


BBéci
titán

Van rajta Scart, a tévéhez mellékelt adapter használatával tudsz hozzá csatlakozni. Tudtommal kimenetként is használható.

(#57751) erdoke
De van, ugyanolyan, mint az 50-es szérián..
Megáll az eszem, amikor azzal szembesülök, hogy valaki sem a tévéje hátulját, sem a kezelési leírását nem képes figyelmesen tanulmányozni. :W Természetesen nem Rád vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57753) Hsanyika1 válasza erdoke (#57751) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

van!HDMI-re alakít! :R

(#57754) mocsi24 válasza erdoke (#57751) üzenetére


mocsi24
csendes tag

de adtak scart-hdmi átalakítót. Ezzel nem megyek semmire.

(#57755) erdoke válasza mocsi24 (#57754) üzenetére


erdoke
titán

Nincs rajta kimenet?

A legjobb aláírás a héten

(#57756) BBéci válasza Hsanyika1 (#57753) üzenetére


BBéci
titán

Egy rossebet alakít HDMI-re. Ne legyetek már ennyire tudatlanok. Mégis hogyan lehetne egy darab madzaggal analóg/digitális átalakítást végezni? :Y
Az egy speciális, lapos csatlakozó és nem HDMI.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57757) mocsi24 válasza BBéci (#57756) üzenetére


mocsi24
csendes tag

BBéci, mi a teendőm? Tudsz valami okosat?

(#57758) BBéci válasza mocsi24 (#57757) üzenetére


BBéci
titán

Ami szerintem ebben a helyzetben okos megoldás, az Neked biztosan nem fog tetszeni.
Sürgősen sózd rá valami szerencsétlenre a Genius PC-s szettet és vegyél házimozi erősítőt!
Vagy vegyél egy optikai jelet analóg 5.1-re alakító DAC-ot, mert Scarton csak sztereót lehet kinyerni a tévékből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57759) Hsanyika1 válasza BBéci (#57756) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

basszus tényleg!Itt van kezemben.Mire jó ez?

(#57760) BBéci válasza Hsanyika1 (#57759) üzenetére


BBéci
titán

Bármennyire hihetetlen, a TV Scart kábellel való összeköttetésére. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57761) DM-Fan válasza Hsanyika1 (#57759) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Arra, hogy a SCART-kimenetes videómagnót/SetTopBox-ot is rá tudd kötni a TV-re.

Get Moded!

(#57762) Hsanyika1 válasza BBéci (#57760) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm :R Most megnéztem használatiban mit ír róla :B AV1(scart) adapter

(#57763) Hsanyika1 válasza DM-Fan (#57761) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :R scartal vétek össze kötni st60

[ Szerkesztve ]

(#57764) erdoke válasza Hsanyika1 (#57759) üzenetére


erdoke
titán

Kevéssé meglepő módon benne van a kezelési útmutatóban.

A legjobb aláírás a héten

(#57765) Hsanyika1 válasza erdoke (#57764) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

jaj :DD köszönöm már kicsit égő :B

(#57766) liszi70 válasza Hsanyika1 (#57765) üzenetére


liszi70
nagyúr

"köszönöm már kicsit égő"

Ez a kedvencem : "van!HDMI-re alakít!" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57767) Hsanyika1 válasza liszi70 (#57766) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

oké :B hajrá :C

(#57768) oncsi


oncsi
őstag

Valaki legyen szíves lmondani, hogy a G20 idő szinkronizációja miként műkődik?
Arárhogy próbálom kb 1 percet késik. Ez eddig nem tünt fel, mert csak a felvételek pontos kezdeténél játszik. Most kb. 1 hete minden adó felvételénél lemarad az első 1 perc.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#57769) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Adott egy stb, amibe Digikábel van bekötve. 1080i_50 vagy 1080i_60-at lehet kiválasztani. Melyikre kell állítani, hogy a tv helyesen jelenítse meg a képet?

(#57770) liszi70 válasza Klemens (#57708) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kérsz kölcsön egy C3, vagy ahhoz hasonló pana tévé távirányítót (nagyjából kompatibilisek egymással) és egy 2-5 ezer forintos tanítható távot beprogramozol vele a tévédhez. Ettől olcsóbb megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57771) MasterMark válasza NoOne1976 (#57769) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs auto, akkor 50 mert itt úgy adják.

Switch Tax

(#57772) Dave567 válasza Heffi (#57729) üzenetére


Dave567
addikt

Ahogy elnézem, most már az eladó nem is nagyon akar kommunikálni velem.
Szóval buktam a tv-t, amiért nagyon ideges vagyok.
Inkább most páníkolok mint, hogy kifizetek pénzt a tv-ért, ami hibás, és még lehet hogy nem is javítják.

(#57773) Heffi válasza Dave567 (#57772) üzenetére


Heffi
őstag

Jobban járnál egy új készülékkel, 4 év garanciával a panashop-ból. (úgy látom, azaz nem látom az e-digital kínálatában az 50St60-t, ezért cetelemes kedvezményes vásárlásra nem bíztatlak)

Csak nagyobb öröm elsőnek használatba venni egy készüléket, mint egy poros, neadj Isten bagószagú készüléken a hibákat vizslatni.

Megértem, hogy ez +40% költséget jelent az eredeti tervedhez képest, de gondolom hosszabb távra vennéd és nem akarnál szabadulni tőle úgy, mint a kiszemelt ST50 gazdája 3 hét után. Viszont ha ez a készülék mégsem jönne be, visszaviszed és megkapod a pénzed.

(#57774) Dave567 válasza Heffi (#57773) üzenetére


Dave567
addikt

Tökéletesen igazad van, ST60-al egyetlen problémám van, a hatalmas input lagja, amiért haragszom a gyártókra, ezért is fogott meg az ST50.
Viszont GT60-ra nem vagyok hajlandó 350000 ft-ot szánni.

Írtam a srácnak, amennyiben meg van javítva a tv, ha még nem tette meg, 170000 ft-ért elviszem, próba után,
most jelenleg válaszra várok, bár nem hiszem, hogy fog.

[ Szerkesztve ]

(#57775) Heffi válasza Dave567 (#57774) üzenetére


Heffi
őstag

Azért a helyedben tesztelném azt az inputlagot, többen mondták, hogy lehet vele játszani. Volt 2x szoftverfrissítés is, de nem láttam nyomát, hogy újra mérték volna az inputlag nagyságát.

Szóval vagy belevágsz egy tesztbe otthon, és a 8. napon bejelented, hogy nem kell, ha nem jön be, vagy lesed az aprókat, mert bizonyára lesz még 50"-os ST50, GT50, VT50 a használt piacon.

(#57776) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

sziasztok!

Nekem is egy ST60-as plazmám van. Bő másfél hónapja van meg. Most volt időm a smart részével foglalkozni egy kicsit. Azt tapasztaltam, hogy nagyon kevés az értelmes alkalmazás, amit el lehet érni a Viera Marketből. A kezelése is nehézkes volt, csalódást keltő volt az egész. A többi funkcióval elégedett vagyok.
Gondolkodom rajta, hogy vásárolni kellene a tv-hez egy androidos mini pc-t, azt kényelmesebb használatot tenne lehetővé, nem beszélve arról, hogy jóval több alkalmazás elérhető.

Van lehetőség máshonnan elkalmazást letölteni a Viera Marketen kívül?
A beépített skype-ot nem lehet életre kelteni más webkamerával, csak a saját tv-hez vásárolhatóval?

Köszi.

Minden ellenállás hasztalan.

(#57777) Heffi


Heffi
őstag

St50-en van környezeti érzékelő? Nem találtam a képi menüben úgy mint a Gt60-nál.

(#57778) liszi70 válasza Heffi (#57777) üzenetére


liszi70
nagyúr

"St50-en van környezeti érzékelő?"

Öko-üzemmódnak hívják az 50-es szérián.

[ Szerkesztve ]

(#57779) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

nos én beszartam :) nem várok tovább,hátha elfogy a készlet.Pana 50G20-at cserélek csak nem tudom melyik lenne jobb választás?TX-P55VT60E vagyTX-P65ST60E egy az áruk.mindkettő van raktáron a Hengermalom u. 14.üzletben.nem jártam még ott,lehetőség van ott összehasonlitani a kettőt vagy az csak raktár?illetve ki melyiket választaná?über képminőség vagynagyobb méret? :F

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#57780) Hsanyika1 válasza bendeguz76 (#57779) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Milyen mesziről nézed?

[ Szerkesztve ]

(#57781) bendeguz76 válasza Hsanyika1 (#57780) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

2 és fél méter

bendeguz_HUN

(#57782) Heffi válasza liszi70 (#57778) üzenetére


Heffi
őstag

Kösz liszi :R

(#57783) Hsanyika1 válasza bendeguz76 (#57781) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Én 50st60 nézek kb. 2.5 méteröl,de elbírnék egy 65" viselni :K

(#57784) Dave567 válasza Heffi (#57775) üzenetére


Dave567
addikt

Szerintem várok még egy kicsit, hátha akad olyan aki meg válna tőle. :)

Felhívtam a figyelmét a fórumtársnak, hogy szólhatott volna a problémáról de nem válaszolt rá.
Jó eladó..

[ Szerkesztve ]

(#57785) mocsi24 válasza BBéci (#57758) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Köszi a segítséget! Gyúrok egy erősítőre. Eladni max. 10-15K-ért tudnám, semmi értelme.

(#57786) psg5 válasza szaniszlokar (#57776) üzenetére


psg5
veterán

Egyetlen hasznos alkalmazás (ami mondjuk más tv-nél is elérhető) az az androidos Remote app.
Ez a smartoskodás csupán eladások növelésére szolgál és nem praktikum.

F.K.T.

(#57787) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Kedves fórumtársak!

Olyan kérdésem lenne,hogy lehet engedélyezni a tunnerre az 5V-ot szobai antenna esetében?

(#57788) nightshadow


nightshadow
veterán

Nem dolgozik többé OLED kijelzőn a Sony és a Panasonic [link]

[ Szerkesztve ]

(#57789) Isual válasza bendeguz76 (#57781) üzenetére


Isual
veterán

Pont a határeset. Mondjuk felesleges szerintem a kérdésed, neked kell eldönteni, mert itt biztos lesz, aki inkább a nagyobbat, s aki inkább a jobb képminőségűt venné, ha csak az a kérdés, hogy 65ST60 vagy 55VT60. Ha 2.5 m-nél közelebbről néznéd, akkor inkább 55VT60, ha távolabbról, akkor meg mindenképp a nagyobb. Így most szerintem pont senki nem fog neked egyértelmű választ adni, neked kell döntened.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57790) Heffi


Heffi
őstag

Említettem korábban, hogy egy idős ismerősőmnek segítettem tévévt venni, és egy 42"-os st50-re esett a választás. Pár hét használat után kíváncsi voltam az elégedettségükre, ami maximális ez esetben. Viszont valamelyik veje jegyezte meg Karácsonykor, hogy szép szép, de nem modern, mert nem led :Y Egyébként tanult emberről van szó.

(#57791) kleinguru válasza Heffi (#57790) üzenetére


kleinguru
addikt

A tanult emberekkel ki van a tök*m. Ismerek olyan plébánost, aki nagyon tanult, de intelligenciája egy nagy nulla, vagy kicsit kevesebb:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#57792) Sanyyka válasza bendeguz76 (#57781) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Én ilyen - vagy picit kisebb :) - távolságra lecseréltem az 55st50-et 65st50-re.
Általában jónak, ritkán kicsinek érzem, túl nagynak soha.

Érdekes modon ez a tv egyébként olyan, mintha nem csak nagyobb, de valahogy kicsit jobb is lenne ( kontrasztban, fényerőben, fekete mélységben) , mint a kisebb tipustársa. :K

[ Szerkesztve ]

(#57793) hunspikey válasza snefftamas (#57676) üzenetére


hunspikey
őstag

Még nem tudok érdemben nyilatkozni, mert csak hatodikán érkezik meg a vt60-as.

Viszont Jánossal illetve BBécivel való egyeztetésre támaszkodva szerintem érezhetően javulnia kell az új TV-vel a képnek, hiszen a vt60-nak már nem kell a szuper finom árnyaláshoz magasabb fekete szintet használnia ezért custom módban kalibráltan ki lehet jelenteni, hogy kb harmad a fekete szintje (0.007 reális) és 50%-al nagyobb a fényereje (120 környéke) mindemellett. (egyébként akár 140 lm/m2-re is fel lehet kergetni még közepes panel hajtással más kérdés, hogy erre nekem biztos nem lesz szükségem)

Nálam ez nagyon soknak számít, de jelzőkkel itt már egy páran ráfaragtak :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#57794) Gicz válasza kleinguru (#57791) üzenetére


Gicz
addikt

a plébánosokat hagyjuk metr aki elhiszi azt a sok marhaságot, amiért pap lesz arra nem is tudok mit mondani.

(#57795) hunspikey


hunspikey
őstag

UPDATE: az eladó vt50-emhez

VT50-et eladtam - fene gondolta volna, hogy kb egy nap alatt elvitték.... :C lehet keveset kértem érte :Y

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#57796) Gicz válasza hunspikey (#57795) üzenetére


Gicz
addikt

mennyiért vetted, és mikor?

(#57797) BBéci válasza nightshadow (#57788) üzenetére


BBéci
titán

Te vagy a harmadik, aki belinkeli. :(((

(#57795) hunspikey
Az tuti! Már bánom, hogy nem csaptam le rá azért az árért, amit nekem először írtál.

(#57787) Franky2Ster
Sehogy, de nem is értem, mire kellene.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57798) liszi70 válasza Gicz (#57794) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a plébánosokat hagyjuk metr aki elhiszi azt a sok marhaságot, amiért pap lesz arra nem is tudok mit mondani."

Akkor ne mondd! De ne írj tiszteletlenül és sértő módon a hívő emberekről!

[ Szerkesztve ]

(#57799) bendeguz76 válasza Sanyyka (#57792) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

St60 széria simán jobb mint g20 gondolom.viszont 50-ről 55-re váltani biztos nem akkora ugrás mint 65-re.még egy kicsit biztatom magam de valoszinű a nagyobb képméret lesz a nyerő. :R

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#57800) Dorian válasza liszi70 (#57798) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom a "hívőséget" semennyire tisztelni. Semmivel sincs több értelme mondjuk a Húsvéti Nyúl-nál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.