Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57602) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok!

Szombaton megjotta GT60-asom, ma vettem észre hogy pixelhibás!
Mit tudok ilyenkor csinálni?
Még a három nap még nem telt le.
Neten rendeltem...

(#57603) Hsanyika1 válasza lovi8 (#57602) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Netten vásárlás 8 nap elállási jog!Szólsz hogy kérsz cserét sorszámot írd fel nehogy meg kapd megint!

(#57604) mayday00 válasza Hsanyika1 (#57603) üzenetére


mayday00
őstag

Nehogy ugyan azt hozzák ki újra :C Bár nekem azt mondták, hogy a hibás készüléket visszaküldik a gyártóhoz, vagy kirakják bemutatódarabnak.
Szerintem ilyesmivel nem trükköznek.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57605) Hsanyika1 válasza mayday00 (#57604) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nem tudjuk honnan vette vannak csodák ;)

(#57606) Black Phone válasza liszi70 (#57601) üzenetére


Black Phone
senior tag

Köszi szépen 132 óra van benne és 58x lett bekapcsolva azt írja. 11.22 óta

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#57607) bucsher válasza lovi8 (#57602) üzenetére


bucsher
őstag

Szokj hozzá. Van rajta 2.000.000 (x 3) pixel, az az egy annyira zavar? :U

In the pipe - five by five!

(#57608) lovi8 válasza bucsher (#57607) üzenetére


lovi8
tag

350k ért kicsit zavar

(#57609) mayday00 válasza lovi8 (#57608) üzenetére


mayday00
őstag

Én tuti nem vennék észre 1 pixelhibát :D Ez biztos.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57610) koti57 válasza liszi70 (#57601) üzenetére


koti57
csendes tag

A 2013-as Pana TV-én az üzemóra megjelenítése: Menu - Súgó - Rendszerinformáció - Állapot4 - a betű utánni szám a keresett információ :) Nálam a 55ST60 így jeleníti meg.

(#57611) Sanyyka válasza bucsher (#57607) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Vissza vele, inkább a kényelmetlen ügyintézés, mint az elvésző "prémium készülék birtoklás - feeling"! :K

[ Szerkesztve ]

(#57612) MasterMark válasza bigdady (#57597) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :DDD

lemmy9: :R

Switch Tax

(#57613) Heffi válasza koti57 (#57610) üzenetére


Heffi
őstag

Inkább igy is megjeleníti. A szervízmenüben még a bekapcsolások száma is olvasható. De azért köszi az infót, így könnyebb rápillantani az üzemórára.

A kérdésfeltevőnek x60-a van, abban meg nem valószínű az e-sugó és a hozzá kapcsolódó menük megléte, így neki marad a liszi álltal linkelt megoldás..

(#57614) Black Phone válasza Heffi (#57613) üzenetére


Black Phone
senior tag

Ez a megoldás is jó hozzá ha rendszer időt szeretném megnézni,köszönöm

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#57615) DM-Fan válasza bucsher (#57607) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne szokjon hozzá, pláne ennyi pénzért! Nekem az első amit kiszúrtam az első 50G20-amon anno, az az egyetlen hibás pixel volt. Bekapcsolás után egyből odahúzta a szemem. Már ment is a telefon, pár nap múlva ott is volt a hibátlan példány helyette. Nem szabad megalkudni egy ilyen szintű készüléknél, pláne hogy ki is cserélik ingyen és bérmentve!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57616) M_AND_Ms válasza Hsanyika1 (#57603) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Netten"

Honnan veszitek, hogy két t-vel kell írni? Talán múlt idő?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57617) BBéci válasza M_AND_Ms (#57616) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a nett szó jut eszébe azoknak, akik úgy írják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57618) bigdady


bigdady
nagyúr

Mik a különbségek ezek között: iso remux bd25 bd50 x264 avc dts stb? A bitráta? Valahol le van írva melyik micsoda és melyik miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#57619) gorbep


gorbep
senior tag

Lehet valamit tudni a Panasonic OLED bevezetésről? Mindenhol mást írnak, valahol azt olvastam, hogy a plazma leállásával még 2014-ben piacra és sorozatgyártásra kerül, de csak az 55" és a 60" méretű...... valaki megcáfolni vagy megerősíteni :F (Sajnos nem hivatalos közlemény volt... de ti többet olvastok ilyeneket...)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#57620) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és szeretnék minél több lehetőségről tájékozódni.
A Tv főleg mkv film és sorozatnézésre lenne használva, némi játékkal fűszerezve, ezért az input lag ha nem is csúcs, de legalább elfogadható kell legyen.
Sajna a keret nem túl nagy rá, kb. 150-200-ban gondolkodom és ha van rá lehetőség akkor Auchan vagy Tesco áruhitel igénybevételével.
Létezik valami típus ami ebbe belefér, vagy inkább maradjak az LCD vonalon?

(#57621) Hsanyika1 válasza -FreaK- (#57620) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv!Csak plazmát vegyél :DD mink itt pana plazmákat ajállyuk,de szerintem neked samu plazma lesz jó választás hisz ezeket lehet kapni hitelre jelzett boltokban.Vagy ez lenne király [link] van hitel megbízható bolt!Milyen messziről néznéd?Bár ezt a modelt játékra nem nagyon ajállyák.

[ Szerkesztve ]

(#57622) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok és Boldog Karácsonyt!

Van egy kis problémám egy külső HDD-vel. Leírás ITT. Akinek van valakinek ötlete?

Köszi: sinick

(#57623) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Samsung: a 2014-es TV-k ujjal is vezérelhetőek lesznek :W [link] inkább kép minőségre gyúrnának :W

(#57624) Hsanyika1 válasza sinick (#57622) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

A pana magáévá tette!Csak ujjra formázás segít ami adat vesztéssel jár!usb3 kék színnel jelölik,ha nincs ki írva.

[ Szerkesztve ]

(#57625) #75912448 válasza gorbep (#57619) üzenetére


#75912448
törölt tag

Úgy tudom, hogy az ígérthez képest késni fog (sokat), mert az LG és Samsung sokkal előrébb jár. Sőt, olyan infók is vannak, hogy felbontották a Sony-Panasonic közös OLED fejlesztést, és minden erővel a UHD LED LCD került előtérbe. Nemrég termékbemutatón nyomkodtam az LG OLED-et, ott akkor pletykaszinten rebesgették, állítólag mára majdnem hivatalos. Prototípust bemutatott a Pana is, de kereskedelmi gyártásra, tömegtermelésre jelen helyzetben nem képesek. De ebben az iparban semmi sem biztos ... A 4k fejlesztés minden bizonnyal olcsóbb, tömeggyártásra alkalmasabb, nem igényel akkora erőforrást, mint az OLED.

(#57626) #75912448


#75912448
törölt tag

Hihi, no tessék, mai hír: Sony and Panasonic end OLED TV partnership Vicc ez a 4k LCD fejlesztés. OK, hogy Full HD anyag is jobban mutat rajta, natív anyagról nem is beszélve (optimálisnak nevezett nézési távolságon kívülről is), de LCD technológiailag nuku előrelépés, kb vicc kategória az OLED mellett.

(#57627) -FreaK- válasza Hsanyika1 (#57621) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
Olvasgattam róla, és sajna pont az input lagja elég magas. a 42GT60 már talán használható lenne, de az lényegesen drágább is. Samsung plazmái hogy állnak képminőség és input lag tekintetében?

(#57628) Hsanyika1 válasza -FreaK- (#57627) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Ez a input lag érdekes dolog mert valakit zavar valakit nem.Főleg onlie játéknál rossz.bár én nem játszom a samu kicsit gyengébb képminőségben bár játékra jobb lehet input lag véget.

(#57629) BBéci válasza Hsanyika1 (#57621) üzenetére


BBéci
titán

"ajállyuk, ajállyák" :Y
ajánljuk, ajánlják. :K

(#57626) regger
Nagy ívben leszarják a jó képminőségre vágyó embereket, mert a többségnek megfelel a fos LCD is, hát azt nyomatják ezerrel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57630) Hsanyika1 válasza BBéci (#57629) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :DD :R

(#57631) Hsanyika1 válasza BBéci (#57629) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket! :R

(#57632) M_AND_Ms válasza Hsanyika1 (#57631) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy szint alá ne menjünk már!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57633) mayday00 válasza BBéci (#57629) üzenetére


mayday00
őstag

lcd-k ben is azért van nagyon jó minőségű. Csak drágák.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57634) BBéci válasza mayday00 (#57633) üzenetére


BBéci
titán

LCD viszonylatban lehet jó minőségű, de nem egy szintén jó plazmához viszonyítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57635) DM-Fan válasza #75912448 (#57626) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ebben az a tragikomikus, hogy a plazmagyártást azért állítja le a jövő hónaptól a Panasonic, merthogy az így felszabaduló (anyagi és szellemi) tőkét csoportosították volna át a Sony-val közös OLED fejlesztésbe/gyártásba. Namost mire leáll a plazmagyártás, addigra kiderül, hogy lóf*sz lesz, nem közös OLED-fejlesztés, hanem egyből megy is az OLED-technológia a levesbe, hogy hajszolhassák teljesen értelmetlenül a 4k LCD-t. Mondjuk őszintén szólva ez erősen sejthető volt, mivel az elmúlt 10 évben sem sikerült az OLED TV-képernyő méretben történő gyártását összehozni. Innentől kezdve viszont vicc, hogy a Panasonic lemond a plazma üzletágáról, mivel egyértelműen az volt a TV-szekciójának hajtómotorja, abban nyújtottak igazán kiemelkedőt, abban volt piacvezető szerepük, mivel LCD-fronton a béka segge alatt vannak kettővel. Nem adok 3 évet és a Panasonic unblokk kiszorul a TV-piacról, mert az LCD-szegmensben olyan tetemes hátrányra tett szert, amit a büdös életben nem dolgoz le, pláne, ha a Pioneer is visszatér - igaz, most LCD-TV-kkel (márpedig azokkal visszatér). Komolyan mondom, ilyen stratégiai döntésekkel meg is érdemli a cég, hogy eltűnjön a süllyesztőben. Kár, hogy ott nincs egy Steve Jobs, aki nem hajlandó engedni az elképzeléseiből, diktáljon akármit is a piac. Az Apple is azóta kezdett ereszkedni, mióta nincs Jobs és elkezdtek beállni a sorba és kötik a kompromisszumokat, kezdenek más gyártók (főként a Samsung) után menni. Divatmajomság, nulla innováció, egyre silányabb anyaghasználat, sz*rt sem érő funkciók, bullshit-marketinggel társítva. Ezt érdemes átvenni a koreai cégtől. :W

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57636) #75912448


#75912448
törölt tag

Igazatok van, talán annyit érdemes hozzátenni, hogy mire bárki számára elérhető lesz a technológia (3-4-5 év), addigra valószínűleg lesz minőségi Pana OLED. Legalábbis, ha nem szednek össze behozhatatlan hátrányt a mostani bejelentés következményeként. Igaz sosem voltam márka-fan, ha a Samsung vagy LG hozza a csúcstechnológiát, akkor azt veszem, nem vásárolnék "márkasznobság" miatt gyengébb minőséget. Ugyanez igaz fordítva is, falra tudnék mászni mikor évekkel ezelőtti berögződések mentén ítélnek meg termékeket, vonatkozik a tévékre is.

(#57637) dgyuri0123 válasza #75912448 (#57636) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Pioneer VA paneleket forszíroz, nem pedig IPS-t, ha ez számít bármit is a plazma után.

Bocs nem neked szántam, csak úgy általában írtam, de nem akartam törölni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57638) #75912448 válasza dgyuri0123 (#57637) üzenetére


#75912448
törölt tag

És ha jól tudom eleinte csak középkat tévéjük lesz. Gondolom a fogadtatástól függ hogyan tovább.

(#57639) Jojo5


Jojo5
őstag

260k-t egy 50GT50-en 270 üzemórával és még több mint 1 év garival megér nem ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57640) liszi70 válasza bigdady (#57618) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mik a különbségek ezek között: iso remux bd25 bd50 x264 avc dts stb?"

Na most ezek között az a különbség.....hogy tök más mindegyik. Az ISO az egy fájl-konténer. A remux az BD-ből készített, minőségromlás nélküli MKV. A BD50 az eredeti BD lemez fájl változata. A BD25 az szintén az eredeti BD lemez fájl változata, de sokszor tömörítik, hogy ki lehessen írni egy 25 gigás lemezre is. Az x264 az egy kódolási forma, kodek. A DTS egy hangformátum.

Az stb. az meg a SetTopBox és a SaTöBbi rövidítése. :DDD

(#57642) DM-Fan válasza Jojo5 (#57639) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha megbízható forrásból származik, sávosodás- és pixelhibamentes, valamint nincs beégetve, akkor igen. Az utolsó új ára 310 eFt volt idén márciusban az alap, 2 éves garanciával.

Get Moded!

(#57643) Jojo5 válasza DM-Fan (#57642) üzenetére


Jojo5
őstag

sáv és ghost mentes 2+1 év Edigital gari van rá amiből még több mint 2 év van hátra, idén februári vétel

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57644) psg5 válasza DM-Fan (#57615) üzenetére


psg5
veterán

S ha kap helyette egy 3 pixelhibásat, vagy egy más típusú hibásat, azt is visszaküldi, majd megint egy másik hibával kap egyet, aztán megint... :) Igaz egyszer belenyúlhat egy tökéletesbe, lásd a te példádat.
Bár valóban igen nagy összegről van szó az tény.
Én biztos nem küldeném vissza egy pixel miatt, amit max 1m-ről látok és a tudatalatti kb.1-2 hónap múlva "kikapcsolja":), ahogy nem is küldtem vissza amikor én vettem. Nálam erősebb lenne a tudat, hogy hiába nagy összeg, még rosszabba is beleszaladhatok, főleg így hogy fut ki és korlátozódik a készlet a plazmánál (egyre kevesebb a tökéletes darab)
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#57645) DM-Fan válasza psg5 (#57644) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha meg nem cseréli, akkor eleve a nyakán marad a hibás. Ha beleszaladsz egy másik hibásba? Kéred a következőt! Ha a kereskedő erre ráun, akkor meg kéred vissza a pénzed és mész vele máshova. Olyan meg nincs, hogy nem találsz hibátlan példányt. Vannak emberek, akik beérik a selejttel, vannak, akik nem. Mindenki maga dönt, hogy mit csinál. A pixelhibás TV hibás termék, ennyi.

Engem nemhogy nem tudna érdekelni, de egyre inkább idegesítene, hogy hogyan lehettem akkora balf*sz, hogy 350 eFt-ért (vagy többért) nem vertem addig az asztalt, amíg nem kaptam tökéletes terméket. Állandóan a hibás pixelt keresném.

Jojo5: akkor hajrá, ennyiért korrekt vétel és nagyon jó TV!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57647) psg5 válasza DM-Fan (#57645) üzenetére


psg5
veterán

Nem vagyunk egyformák ez igaz.
Selejtes lenne egy egy pixelhibás tv?
Hibásnak mindenképpen mondanám, de selejtesnek azért nem.
Már annak idején beszéltünk erről eleget, nem venném elő újra, de tény, hogy te maximalistább vagy nálam, ami nem baj, mert így mégtutibbak a tanácsaid :) Amit utólag is köszönök. Azóta is fülig ér a szám amikor egy jó minőségű filmet megnézek és leesik az állam. Igen jó választás fele tereltetek!

F.K.T.

(#57648) sinick válasza Hsanyika1 (#57624) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! 32 bites Win7 alatt tudtam törölni a GPT-t (2 partició volt). Holnap újra rádugom a tévére. Remélem, hogy csak ez volt a gond.

(#57649) bigdady válasza liszi70 (#57640) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DDD :R

(#57650) hunspikey


hunspikey
őstag

Eladó sorba került nálam az 55VT50.

Ezer üzemóra van benne - János által be van kalibrálva (2D, 3D is, THX is szervizmenüből) - makulátlan a képe, nincs egy árva ghost se, mániákusan vigyáztam rá!

Még garis, jövő augusztusig.

Ár: 350.000 forint. Van hozzá minden ami gyárilag volt: 2 szemcsi, 2 távirányító.

Értékesítés oka: 65VT60 :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.