Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) Batterie válasza salapp (#56850) üzenetére


Batterie
csendes tag

Nekem Samsung van. Igaz nem láttam egymás mellett a két említett készüléket, de a Samsung F4900-as sem fog csalódást okozni. Meglepően sok beállítási lehetőség áll rendelkezésre a kép beállításokhoz, és minden ellenkező híresztelés ellenére külső forrásnál kezeli a 24p-t.

(#56852) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az ST60-al ismerkedési szakaszban vagyok, ezért lehet, hogy 1-2 kérdés hülye lesz, nézzétek el:

1. A kezdőképernyőt hogy tudom kikapcsolni? (Mert a tv tvzésre való, a többi másodlagos.)
2. TV-zés közben hogy tudom elérni a netes alkalmazásokat?
3. A 3D-s szemüveget hogy kell tölteni? És mivel? A szemüvegben hol van a csatlakozó?
4. A távirányítóról a kikapcsolás időzítő nem érhető el? Bonyolultan bele kell menni a menürendszerbe a kikapcsolás beálllításához?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#56853) Skaidy


Skaidy
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és a plazma mellett döntöttem. Segítséget szeretnék kérni a konkrét típus kiválasztásában. A fontosabb paraméterek:
méret: 50" képátló, max 60" (nézési távolság 3m)
márka: az összefoglalót átolvasva Panasonic kéne, de Samsung is jó
smart: Nem kell, bár nem tudom hogy ez mennyire jó vagy rossz, még sosem használtam "okostévét". Nekem feleslegesnek tűnik, mert úgyis laptopról játszanám le a filmeket, viszont a drágább modelleknél már megkerülhetetlen gondolom.
3D: Nem kell, de ha van az se baj :)
Ár: max 300e
full HD

Tehát összességében egy 50"(-60") képátlójú full HD Panasonic (vagy Samsung) készüléket keresek, smart és 3d funckiók nélkül ha lehetséges a megkerülésük, max 300 ezer értékben. A lényeg, hogy minél szebb és nagyobb képe legyen jó ár-érték aránnyal.
Illetve nem tudom, hogy melyik boltokban érdemes venni. Inkább valami multinál (Mediamarkt, Euronics stb), vagy valami online kiszállítós cégnél (de melyiknél) ?

Minden tippet/tanácsot szívesen fogadok, és előre is köszönöm a segítségeteket :) :R

[ Szerkesztve ]

(#56854) mayday00 válasza NoOne1976 (#56852) üzenetére


mayday00
őstag

A kezdőképernyőt hogy tudom kikapcsolni? Nem lehet kikapcsolni sehogy.

A 3D-s szemüveget hogy kell tölteni? Sehogy sem tudod, ugyanis elemes. Ha lemerül újabb elem kell bele. A tölthető jóval drágább.

A távirányítóról a kikapcsolás időzítő nem érhető el? Nem érhető el, csak menüből.

TV-zés közben hogy tudom elérni a netes alkalmazásokat? apps gomb és ott is vagy.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56855) Dorian válasza Skaidy (#56853) üzenetére


Dorian
félisten

Pana ST60 50" méretben. Ott kell megvenni, ahol hivatalos Páneurópai Pana garanciát adnak hozzá, és még van készleten.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56856) NoOne1976 válasza marlboromen (#56849) üzenetére


NoOne1976
őstag

Az X60at bátran ajánlom. TV adásnál (Digikábel) és szabad szemmel nem látok különbséget az X60 és az ST60 között :( Biztos van, de nekem nem tűnik fel. Majd a jobb minőségű anyagoknál (BD) gondolom kijön. Tehát ha csak tvzéshez kell, nagyon jól fognak járni vele. A HD csatik (pl. Digi World) gyönyörű volt azon is.

(#56857) MaUser válasza mayday00 (#56854) üzenetére


MaUser
addikt

A kezdőképernyőhöz még annyit, hogy be lehet állítani az adást kezdőképernyőnek, így csak a felső 5%-on jelenik meg az utolsó forrásnál (tv v. valamelyik bemenet) bekapcsolás után kb. 5mp-ig a gombok jelentéséről az emlékeztető.

Skaidy: Samunál megint szórják az ajándékutalványokat. Ha tudsz ilyet szerezni, akkor 60f5500 a barátod, illetve ha a méret a fontos, akkor az 55st60 hiányában más opció amúgy sincs emberi áron.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56858) Gicz válasza mayday00 (#56854) üzenetére


Gicz
addikt

a kezdőképernyő kikapcsolható. most nem vagyok otthon, de pl a Cnet-es st60 tesztben le van irva.

(#56859) Dorian válasza NoOne1976 (#56856) üzenetére


Dorian
félisten

A HD-s Digis adások közt van sok, ami simán BD minőség

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56860) NoOne1976 válasza mayday00 (#56854) üzenetére


NoOne1976
őstag

A 3D-s szemüveget hogy kell tölteni? Sehogy sem tudod, ugyanis elemes. Ha lemerül újabb elem kell bele. A tölthető jóval drágább.

És hova kell az elemet rakni? Gondolom a ornyereg fölé, de hogy kell szétszedni a szemüveget? (Nem nagyon szeretném széttörni.) Mennyi ideig bírja egy elemmel?

5. Valaki tapasztalt már olyat, hogy az ST60 nem áll vízszintesen? Enyhén lejjeb van a bal oldala. Ráadásul nagyon feltűnő, mert felette van a center sugárzó, és így látszik, hogy széttartanak.

6. Az ST60-hoz nem jár cd? Az X60-hoz van. (Mondjuk nem tudom, hogy azon mi van és mire jó.)

[ Szerkesztve ]

(#56861) MaUser válasza NoOne1976 (#56860) üzenetére


MaUser
addikt

Szétszedés. De állejtő 3D-re ne számíts.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56862) bigdady válasza NoOne1976 (#56860) üzenetére


bigdady
nagyúr

Használatiban le van rajzolva hogy kell szétszedni. 75 órát bír

(#56863) NoOne1976 válasza MaUser (#56861) üzenetére


NoOne1976
őstag

Pfff :(( Ez aztán a design. Így kinyitni dolgokat akkor szokott az ember, amikor már a füle letört, vagy valami gond van vele.

[ Szerkesztve ]

(#56864) adodaniel válasza NoOne1976 (#56863) üzenetére


adodaniel
őstag

Eleve nem fémmel nyúlok hozzá a puha műanyaghoz, hanem valami műanyag eszközzel... barbár. :U

(#56865) mayday00 válasza Gicz (#56858) üzenetére


mayday00
őstag

Örülnék ha leírnád majd :K , hogy lehet

6. Az ST60-hoz nem jár cd? Az X60-hoz van. (Mondjuk nem tudom, hogy azon mi van és mire jó.) Nem járt hozzá. Még a UT-hez is járt. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56866) Laci13 válasza MaUser (#56861) üzenetére


Laci13
tag

MaUser
Mi a gond 3D-vel?
Mihez képest gyengébb GT60-nál?
Olyan szintet hozz 3D-be ebbe árkategóriába lévő passzív vagy aktív lcd?

(#56867) M_AND_Ms válasza NoOne1976 (#56860) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

5. lehet, hogy az ferde, amin a tv van.

6. A cd-n a részletesebb kézikönyv szokott lenni pdf-ben. A st60-tól felfelé már az egész integrálva van a tv menüjébe eSúgó néven.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56868) mayday00 válasza M_AND_Ms (#56867) üzenetére


mayday00
őstag

Tényleg St60-on is ott a részletes eSúgó :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56869) NoOne1976 válasza M_AND_Ms (#56867) üzenetére


NoOne1976
őstag

Az nem lehet ferde, mert eddig azon volt a 42X10. Vízszintes volt, meg felette a hangfal is. Most az 50ST60 lett ferde.

(#56870) mayday00 válasza NoOne1976 (#56869) üzenetére


mayday00
őstag

Rendesen fel van csavarozva a tv a talpra ahogy kell,,és így ferde? Nem lehet, hogy rosszul van egyik csavar betekerve, és ettől csálé kicsit?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56871) Hsanyika1 válasza NoOne1976 (#56869) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv! 42x10 után 50st60 milyen?

(#56872) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy egy ST60 bevonata milyen egy G30-hoz képest?

(#56873) NoOne1976 válasza Hsanyika1 (#56871) üzenetére


NoOne1976
őstag

42X10-hez képest jobb, de X60-hoz képest nem látok nagy különbséget. Eddig csak Digikábeles tv adásokkal néztem, most jön egy film.
Az igazság az, hogy eddig nem esett le az állam az ST60-tól :( Nem azért, hogy rossz, de a 280-290 körüli árért nem is tudom, hogy mit vártam, de valami wow érzést... :F És mivel az X60-at néztem előbb, majd utána az ST60-at, így nem akkora csoda.

(#56874) Hsanyika1 válasza NoOne1976 (#56873) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszi megnyugodtam :O kedden jön 50st60 nekem is. :O

(#56875) mayday00 válasza NoOne1976 (#56873) üzenetére


mayday00
őstag

Nem értelek. Nekem UT50 volt a ST60 előtt. És elég nagy volt az előrelépés, látványos. nem is kicsit.

42x10 -hez képest meg óriási.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56876) DM-Fan válasza NoOne1976 (#56873) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Megfelelő anyaggal etetve és megfelelő távolságból nézve pedig áll-leejtő különbség van az X60 és az ST60 között - utóbbi javára. Innen a GT60 még egy jelentősebb ugrás. Nem a digikábeles TV-adás kapcsán fogja megmutatni a TV a foga fehérjét. Innentől kezdve szigorúan BD-szintű anyaggal etesd, értsd: lehetőség szerint tömörítetlen képanyaggal. Na, ott lesz besza-behu érzés gazdagon.

Eleve nem értem egyébként: márcsak a felbontás okán is durva különbség van az X60 és az ST60 között, de az általános képminőségbeli difi is igencsak kiütközik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#56877) salapp válasza Hsanyika1 (#56874) üzenetére


salapp
addikt

Hát, már kezdelek is sajnálni. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56878) MaUser válasza Laci13 (#56866) üzenetére


MaUser
addikt

A gond, hogy a Pana valszeg mindent elkövetett, hogy ne legyen crosstalk, emiatt a 3D csak egy 2.5D lett. A gyakorlatban a TV síkjától befelé van csak 3D és kifelé szinte semmi. GT60-hoz nem tudom hasonlítani, de pl. ex720-nál a szintén aktív 3D - ugyan némi crosstalk-kal - szinte az ember arcába robban. Egy Rio nyitójelenet pl. ég és föld, de az Avatar-t újranézve sem a 3D fogja eladni az st60-at.

lord_devil: Egy ismerős 50g30-a emlékezetem szerint kb. ugyanolyan tükröződés szempontjából, mint az st60. Egymás mellett nyilván nem láttam a két tv-t, de mindkettőn azért látszik a tükröződés, de nem teszi nézhetetlenné nappal sem a tv-ket.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56879) Hsanyika1 válasza salapp (#56877) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszi :D

(#56880) snefftamas


snefftamas
aktív tag

sziasztok

megjött nekem is az 50st60, nekem ez az első pana plazmám. Van még egy samsung plazmám jobb fajtából legalábbis annak idején 3 éve az volt.
Az első tapasztalatok alapján a fekete az tényleg mesés az st60-on. Lehet hogy jobb a gt60 de nem hiszem hogy annyival amennyibe többe kerül, az átlag szemnek, ill felhasználónak.

Viszont sztem a plazma betegségek a panán erősebbek mint a samun. Eddig nem tudtam mi az a dither zaj, most már tudom... A közel teljes fehér háttéren érezhetően vibrál a pana a samu nem. A phosphor trail is erősebb, de lehet hogy még túl friss a panel és pár 100 óra után jobb lesz, illetve persze a jóval nagyobb kontraszt is ezt a hatást növeli...

Amit még észrevettem még a samsungnél is, hogyha a színhőmérsékletet normálra teszem, azzal jelentősen csökken a phosphor trail. Ez mitől lehet?

összességében bátran ajánlom mindenkinek aki ebben gondolkodik ár/érték arányban nincs jobb jelenleg (nemsokára nem is lesz)

Még azt kérdezném a st60 tulajoktól milyen kontraszton használják? Én sd-t 35-ön nézem hd 50-körül.

Illetve a belső lejátszó vs BD lejátszó között mekkora szemmel látható különbség lehet?

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#56881) Skaidy válasza MaUser (#56857) üzenetére


Skaidy
csendes tag

@Dorian: Köszi :)

@MaUser: Oké, köszi. Ilyen ajándékutalványokat hol lehet szerezni? Hogyhogy ezt a két típust emelted ki, ennyire egyértelműen ezek a legjobbak ebben az árkategóriában? Sajnos kicsit túllépik a keretet, 350k körül van mindkettő.

(#56882) TraceR válasza MaUser (#56857) üzenetére


TraceR
tag

Ez az ajándékutalvány engem is érdekelne, tudnál részleteket (linket) mondani?

(#56883) Hsanyika1 válasza TraceR (#56882) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nincs link a dolgozók kapták évégi bónusz ként.

(#56884) zsoltee10 válasza NoOne1976 (#56852) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kezdőképernyő:

Home gombot megnyomod amikor tv-t nézel. Felül megjelenik egy sáv. Megint megnyomod a Home gombot és feljön a kezdő képernyő választás lehetősége. Oldal nyilakkal tudsz választani kezdőképernyőt, addig váltogasd míg a teljes képernyős tv lehetőséget meglátod. Következő bekapcsolásnál tv adással indul a készülék.

Off:

Tudom, hogy plazma topic ezért bocsássatok meg, de itt vagytok jónéhányan, akiknek szintén van hangrendszere is a tv-hez. Szóval van egy Wharfedale SW250 mélyládám, de bő 1 éve be se kapcsoltam, mert pici babánk van, és nem lehet hangosan filmet nézni, főleg nem úgy, hogy dübörög a ház egy robbanásnál. :) Szóval eladnám, de mennyit érhet? SW250

(#56885) liszi70 válasza snefftamas (#56880) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Még azt kérdezném a st60 tulajoktól milyen kontraszton használják? Én sd-t 35-ön nézem hd 50-körül."

Mi indokolja, hogy SD-n más kontrasztot használj, mint HD-n? Egyébként szerintem nyugodtan hagyd a True Cinema gyári értéken.

(#56886) mayday00 válasza liszi70 (#56885) üzenetére


mayday00
őstag

SD én 30, HD nappal 50- este 45. gyári érték 60. De az szerintem sok. Fehér nagyon vakító.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56887) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ma este dvd-t néztünk az ST60-on. (Ne azt mondjátok, hogy miért azt, mert erre a válasz, hogy azért, mert ilyen formában van meg a film nekünk.)

A lényeg: true cinema mód. Párom a film végén kérdezi, hogy miért látta időnként, hogy akad?

Előtte focit néztem, ott meg normál módban olyan volt a labda, hogy én ilyet még nem láttam. Mint ahogy a led tv-ken képzeltem el, hogy ezért nem szabad biztos azt venni. A labda nem tudom, hogy mit csinált, de nem gurult.

Biztos én vagyok a béna, de a korábbi Pana plazmán ilyet nem tapasztaltam. Egyszerüen néztük, nem nem volt gond, kérdés.

Mondjátok meg, hogy mit csinálok rosszul? Mit kell állítani? Kifejezetten a sport (és foci) miatt vettem plazmát, és nem led tv-t.

(#56888) mhmpista válasza snefftamas (#56880) üzenetére


mhmpista
aktív tag

:R
Nagy a csönd... :U ;)

(#56889) Möhe


Möhe
addikt

GT60-on minden csatlakozóra külön kell menteni/beállítani a képi dolgokat (kontraszt,fényerő...) ?

(#56890) Gicz válasza NoOne1976 (#56887) üzenetére


Gicz
addikt

tv-zéshez pl focihoz is true cinemát használj, mert kikapcsolhatók a "képjavítók".....

a labda élessége az nem cska a tv-től, hanem a felvételkor a kamerán alkalmazott záridőtől is függ. egy nyáron napsütésben közvetített EB meccsen mindig élesebb lesz a labda, mint egy fradi-videoton esti reflektoroson. záridőn a tv sem tud változtatni.

(#56891) liszi70 válasza Möhe (#56889) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, minden bemenetnek külön.

(#56892) zsoltee10 válasza NoOne1976 (#56887) üzenetére


zsoltee10
addikt

IFC-t bekapcsoltad legalább minimumra?

(#56893) Heffi válasza Möhe (#56889) üzenetére


Heffi
őstag

Külön, de lehet másolni a beállítást.

(#56894) rootmin válasza Gicz (#56890) üzenetére


rootmin
tag

Csodálkoznék, ha használnának shuttert egy ilyen meccsen :/.

Ez pont a "folyamatos" kép ellen dolgozna. Szerintem fix 108050i-ben dolgoznak a kamerák, shutter nélkül. De ha gondolod, utánakérdezhetek :).

(#56895) MaUser válasza NoOne1976 (#56887) üzenetére


MaUser
addikt

Adás rendben volt? IFC nélkül is messze simább nálam egy focimeccs, mint az ex720-on a motionflow smooth állásában, ráadásul a labda sem húz ívet. Simán cinema beállítás ráadásul ifc is off.

Skaidy: Ahogy írták, dolgozók kapták, de neten is szokott ilyenkor lenni elérhető.

snefftamas: Vibrálásnak adj két napot, nekem legalább is annyi kellett, hogy ne legyen zavaró. Phosphor trail-t én nem látok, ha nem csak te látod akkor cseréltesd, amíg van cseredarab. Kontraszt 70-es.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56896) Sanyyka válasza snefftamas (#56880) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A dither zajt én a 65st50-en 2,5 méterről kb. sohasem llátom, mióta lehettem a fényerőt előbb - 2-re, majd -4-re. Emellett a foga feketéjét is így mutatja meg igazán a készülék. :)

(#56897) MaUser


MaUser
addikt

Kicsit off, de szinte bármilyen műszaki termékre lehet itt kiterjesztett garanciát kötni az Union biztosítóval. Különösen érdekes lehet azoknak, akik az 55st60-at külföldről szerzik be, ugyanis a GYIK szerint külföldön vett készülékekre is megköthető a biztosítási szerződés.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56898) Gicz válasza rootmin (#56894) üzenetére


Gicz
addikt

a mozgókép állóképek sorozata ha nem tévedek. márpedig az állóképeket, AKA fényképeket, exponálni kell. amihez kell egy érzékelő valamilyen ISO érzékenységgel, egy optika ami megfelelő emnnyiségű fényt enged át, AKA blende, és van a "csap" ami megfelelő ideig engedi rá a fényt az érzékelőre a megfelelő expozícióhoz. ez a zár, azaz shutter.

szerintem te belekeversz valamit, valamiylen záridőt alkalmazni kell a képek exponálásához. az hogy a kamer kimenetén 1080i, p, vagy 720*586 PAL jel jön ki ahhoz ennek kb semmi köze.

az alacsony framerate miat moziban hosszú expó időt alkalmaznak hogy elmossák a mozgát, hogy folyamatosabbnak tűnjön. de ha ezt így csinálnák pl focimeccsekél is, akkor tökmind1 lenne hogy lcd vagy plazmán nézed. mind2-n a felvett elmosott paca lenne a labda. rövid záridővel kimerevített mozgással, és ezek levetítésével tudod elérni hogy a labda szép kör alakú legyen és ne hagyjon csíkot.

keress rá google ban h shutter speed a képek között :K

(#56899) Gicz válasza MaUser (#56878) üzenetére


Gicz
addikt

3D hez:

hogy lehet hogy egyik tv-n jobban kijön valami mint a másikon? a 3D az 2D képek felváltva vetítve nem? tehát most elméleti szinten feltételezve, hogy nincs crosstalk, akkor miben lenne más 2 tv 3d élménye? max abban hogy nagyobb a kontraszt az egyiken, meg színhelyesebb. de magát a 3D-t az agyad rakja össze. ha ugynaz a 2d kép jelenik meg két tv-n nem lehet különböző a 3D "kijövetele". :U

(#56900) Laci13 válasza Gicz (#56899) üzenetére


Laci13
tag

Gicz
Neked egyforma LG és a ST60-on 3D kijövetel nagysága ugyan azon a filmnél?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.