Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) erdoke válasza mayday00 (#56299) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy a G30-nál sokkal gyengébb lenne az ST60 szűrőjén, még ha esetleg a VT50-nél gyatrább is. Szerintem mindkettő jól használható, ha min. 180 fok megvan a bejövő fény és a képernyő síkja között. Ezt pedig a legtöbb helyiségben meg lehet oldani kis odafigyeléssel az elhelyezéskor. Nyilván nem ugyanaz a kontraszt, mint este, de az LCD-nél se, és itt legalább van honnan visszaesni...
Ha nálad szemben van az ablak a tévével, az nem a technológia hibája. :U

A legjobb aláírás a héten

(#56302) mayday00 válasza liszi70 (#56300) üzenetére


mayday00
őstag

öko mód. Felemeli kb 90re a kontrasztot..nem vagyok én gyilkos, hogy kínozzam a készüléket. Nappal 90-es kontraszton járassam. Gondolom elég megterhelő a készüléknek a magas kontraszt, fehér színt..

#56301) erdoke nem szemben van :N legtávolabb az ablaktól, oldalfalnál.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56303) BBéci válasza mayday00 (#56302) üzenetére


BBéci
titán

Annyira megterhelő, hogy nem 100000, hanem 90000 óra alatt fog feleződni a maximális fényereje.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56304) Gicz válasza mayday00 (#56302) üzenetére


Gicz
addikt

50st60-on 85 kontraszton van kb 120cd/m2, arra szoktak kalibrálni. "sötét" panel beállítás esetnén.

ha nem full sötétben, hanem csak besőtétített szobában filmet nézek, minden gond nélkül teszem 90-re a kontrasztot. főleg tudva, hogy ez még csaka sötét beállítás, tehetném közepesre, ott már 160cd/m2 lenne. tehát nem hiszem h nagyon gyilkolja, mikor ennél még sokkal magasabb is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#56305) liszi70 válasza mayday00 (#56302) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ne találgass, ne beszélj butaságot, használd az öko-módot, ha világosban fényerő-gondod van a készülékeddel! Tévézéseid többsége úgyis sötétben vagy sötétítve történik, SEMMI baja nem lesz attól a nagyobb fényerőtől, amit világosban alkalmaz! (Hacsak nem RTL Klubot nézel verőfényes napsütésben egész délelőtt. :D )

[ Szerkesztve ]

(#56306) Dorian válasza Gicz (#56304) üzenetére


Dorian
félisten

Nem 86 cd/m2-re kalibrálnak sötétben? 120 bazi sok lenne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56307) Gicz válasza Dorian (#56306) üzenetére


Gicz
addikt

sötétben igen, de most a sötét alatt a speciális menüben a panelfényerőt értettem, ami úgy viselkedik, mintha egy szorzó jönne hozzá a kontraszthoz.

sötét panel beállítás mellett 100/100 kontraszt az 128 cd kb, közepesen 160, magason 168-170.

[ Szerkesztve ]

(#56308) mayday00 válasza liszi70 (#56305) üzenetére


mayday00
őstag

Nem mertem feljebb rakni :D Pontosabban a ökot használni. Most még bejáratás alatt van a készülék. Minden ki van zoomolva. Pár percnél nincs kint tovább semmi állókép :K Amúgy most 50 en van a kontraszt. Este is így nézem vele a filmet. (100a max). De teljesen jó a kép, pont jó a fényerő, látom a részleteket. Feljebb nem is szándékozom rakni. Talán még kicsit lejjebb, mert néha a fehér ,,túl fehérnek" tűnik még 50 es kontraszton is. Valahol ennek olyan 40-50 közt kellene lenni szerintem. 50 - es kontraszt felett nekem már nem jó a kép. Bántó a szememnek. Fehér már vakító :K

(#56309) BBéci nekem még a 50 is néha soknak tűnik ezért is írtam. 70 en meg számomra élvezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56309) BBéci válasza Gicz (#56307) üzenetére


BBéci
titán

János 50-re állította a kontrasztot, amikor kalibrálta a nálam vendégeskedő ST60-at. 70-en már nappal is durván, élvezhetetlenül fényes volt.
120 cd-re kalibrálni szerintem ostobaság, hacsak nem valami neonfényes bemutatóterembe szánják a tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56310) liszi70 válasza mayday00 (#56308) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Talán még kicsit lejjebb, mert néha a fehér ,,túl fehérnek" tűnik még 50 es kontraszton is....50 - es kontraszt felett nekem már nem jó a kép. Bántó a szememnek. Fehér már vakító"

Egy okkal több, hogy használd, vagy legalábbis kipróbáld az öko módot. Mert te sötétben bántóan fényesnek, világosban fakónak érzed a képet. Az Isten is neked (és nekem) teremtette az öko-módot, mert pont ezeket hivatott kompenzálni, és tapasztalatom szerint intelligensen és jól csinálja. De te tudod, szenvedtesd még magad egy ideig! :D

[ Szerkesztve ]

(#56311) Gicz válasza BBéci (#56309) üzenetére


Gicz
addikt

nekem nagyon testszik a dinamika tartomány amit átfog a panel 70-80 kontraszton. de ez csak sötétített szobában igaz. vak sötétben filmezni olyan 50-60 szoktam. ha csak TV megy, akkor 30 körül.

(#56312) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok kedden érkezik az ST60-s tv-m. Két kérdésem lenne. Az egyik: Ki milyen beállításokkal járatta be a tv-t? A másik adott egy MSI All in One PC, amin csak D-Sub kimenet van, milyen lehetőségem van rákötni a tv-re, konkrétan van-e valamiféle analóg (dsub) - digital (hdmi) átalakító kütyü ami még minőségben is megfelelő?

Köszönöm:x

(#56313) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Van olyan közületek, akinek ST60-on az RTL Klub logója tartós ghostot okozott? Tegnap megnéztük az X-faktort, az ugye 2 óra. Azután átkapcsoltam másra, és megnéztem a panelt közelről, de nem láttam ghostot. :N

[Ixub]: Én most járatom az ST60-at, két napja van meg. True cinemára raktam és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#56314) rgeorge válasza [Ixub] (#56312) üzenetére


rgeorge
addikt

A D-Sub az gyakorlatilag analóg komponens, ilyen átalakítót kapsz, komponens bemenete pedig lesz a TV-nek, ha jól tudom. Tehát csak D-Sub->komponens kábelre van szükséged, az analóg-digitális konverziót a TV végzi. Ez persze mind csak elméleti, a TV digitális forrást érdemel, HDMI-n Full HD-t leginkább.
Hülyeséget írtam, bocs. Persze, RGB lesz a D-Sub-ból, azt elméletileg a SCART tudja a TV-n (AV1 talán). Tehát DSub-> SCART (RGB) átalakítóra lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#56315) MasterMark válasza rgeorge (#56314) üzenetére


MasterMark
titán

A D-sub, az RGB + vízszintes szinkronjel + függőleges szinkron jel. Átalakítás nélkül az sem lesz komponens... :U

szerk.: Így van, egy jó RGB-Scart kábellel, amiben van passzív szinkronjel közösítő, azzal jó lesz, egy kis PC-s mókolás után. (De inteles alaplapi vga-kkal nem nagyon megy.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56316) DVlad válasza mayday00 (#56295) üzenetére


DVlad
őstag

Ne általánosíts, pláne ne ilyen pontatlan leírással, butaságot.

(#56317) erdoke válasza zsoltee10 (#56313) üzenetére


erdoke
titán

Ha este tévézel, és az Öko mód aktív, akkor visszaveszi a fényerőt a készülék, úgyhogy a logómentes idő aránya csak kb. 1:1, és eltűnik az RTL ghost. Ugyanez napos időben sokkal durvább, 2-3-szoros idő kell más tartalommal. Persze ezek csak hozzávetőleges időtartamok az adott fényviszonyokhoz társítva, és típusonként, de még példányonként is van eltérés.

A legjobb aláírás a héten

(#56318) bigdady


bigdady
nagyúr

Lehet láma a kérdés de st60-on meg lehet nézni 2d-ben a 3D-s filmeket? Mert ha 2d-re váltok akkor ugye felezi a képet és jó, de el lehet-e tüntetni a másik felét és megnézni simán 2d-ben?

(#56319) erdoke válasza bigdady (#56318) üzenetére


erdoke
titán

BD 3D esetén a 3D/2D kapcsoló rendben vált az üzemmódok között, a Half OU/SBS hulladékokat inkább felejtsd el. 2D-ben nem nézhető, 3D-ben gagyi.

A legjobb aláírás a héten

(#56320) Tyler Durden válasza Tyler Durden (#56271) üzenetére

Erre senkinek nincs 5lete? Esetleg más szomszédos ország ahol még lehet kapni?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#56321) zsoltee10 válasza erdoke (#56317) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen. 2 óra RTL mindenesetre nem okozott ghostot, szóval örülök neki. :)
Az öko mód a kép beállításoknál a "Környezet-érzékelő?" Ha igen, akkor be van kapcsolva. :K

(#56322) wdarty válasza Tyler Durden (#56320) üzenetére


wdarty
tag

Szemarci írta:
http://prohardver.hu/tema/plazma_tv_hozzaszolas_elott_olvasd_el_az_1_hozzasz/hsz_56267-56267.html

A vásárlásról: szerintem mára az 55st60 kikopott itthon, panashopban 4 készüléket kapnak összesen (telefonos info alapján), senki más bíztatót nem tudott adni. Az 55-ös méret viszont mindenképpen jó lett volna, így győri lévén utána néztem a szlovák helyzetnek. Azt tudom mondani, hogy akinek 55st60 kell, van még egy kis reménye. Nay nevű láncban vásároltam, győrtől 40 km-re Dunaszerdahelyen (a legközelebbi itthoni panaplazma lelőhely innen 85km, sopron), magyar eladóktól, itthoni áron (1200€). Felmerülhet a kérdés, hogy ez mind szép és jó, de mi a helyzet a garanciával. Alapból ott is 2 év garancia jár, gyári, a boltban ezt 5-ig lehet hosszabbítani jópénzért. Az egyedüli szépséghiba, hogy szlovák, viszont a bolt intézi, ahol ugye még magyarul is beszélnek, így nem kell szlovákul googletranslatelni, ha esetleg gond lenne a készülékkel.
Ja és a legjobb élményem a bolttal kapcsolatban (aminek egyébként pozsonyban, kassán és sok helyen van üzlete), hogy ha az adott helyi üzletben kapható a készülék, 24 órára lefoglalják neked, kapsz egy kódot, az alapján hozzák is ki, fizetheted. Így egyáltalán nem hiába indultunk el, tudtuk, hogy biztosan hazahozzuk az st60-at. Ezek után már meg sem lepődtem azon, hogy még sms-ben is megkaptam ezt a kódot (a roaming sem akadály). Egészen európában éreztem magam a teljes lebonyolítás alatt!

(#56323) MasterMark válasza erdoke (#56319) üzenetére


MasterMark
titán

Nézhető 2D-ben, a kézi módot kell választani, és ott beállítható.

Switch Tax

(#56324) bigdady válasza MasterMark (#56323) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kézi módot? Hogyan?

Erdőke: pont ilyen half dts.half.sbs-t néztem és elég gyenge volt.

[ Szerkesztve ]

(#56325) b.lajos


b.lajos
tag

Hatalmas plazma tapasztalattal a hátam mögött ...... Nos, viccet félretéve, első plazmámat a tavaly vettem és én is mint sokan mások egy darabig rágódtam a ghost, beégés ügyében. Aztán rájöttem, hogy nem kell, egy kis szellemkép ne okozzon riadalmat, változatos tartalom menjen és probléma megoldva, pontosabban elkerülve, egyébként is a tévé van értünk és nem fordítva. Természetesen ahogy DMFan és még többen is írták, panel és panel közt van különbség, de nem kell a ghoston agyalni folyamatosan és kizoomolni a "fakó" képet, ahogy egyik fórumozó írja.

b.lajos

(#56326) MasterMark válasza bigdady (#56324) üzenetére


MasterMark
titán

3D gomb, utána piros gomb, és ott kiválasztod, hogy egymás melletti 2D / egymás alatti 2D.

Switch Tax

(#56327) bigdady válasza MasterMark (#56326) üzenetére


bigdady
nagyúr

De én nem akarok egymás mellett vagy alatt semmit csak sima 2d-t. :F

(#56328) MasterMark válasza bigdady (#56327) üzenetére


MasterMark
titán

Jajj, hát azt mondom. :DDD Ha olyan anyagot küldesz rá ami SBS vagy OU, akkor azt 2D-re konvertálja, annyit jelent. :)

Switch Tax

(#56329) bigdady válasza MasterMark (#56328) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerk: Megtaláltam, egymás alatti 2d-vel működik (egymás melletti 2d-vel nem) :R

[ Szerkesztve ]

(#56330) MasterMark válasza bigdady (#56329) üzenetére


MasterMark
titán

Most mi? :DDD

a Half OU/SBS hulladékokat inkább felejtsd el. 2D-ben nem nézhető

Erre reagáltam, hogy de, nézhető az is 2D-ben. :)

szerk.: Egymás mellettivel, az egymás mellettit válaszd értelemszerűen. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56331) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Van esetleg arra ötlete valakinek, hogy hova tudnék a Pana 50ST50-ben live-stream címeket megadni? Van egy két csatornám amit csak neten keresztül tudok nézni de jelenleg sajna csak számítógépen. Serviioval is működik a dolog csak ahhoz is kell a gép...

Köszi

(#56332) zolee3000 válasza M_AND_Ms (#56196) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi. Hasznos infók vannak a linkelt cikkben.

Azt tudja valaki, hogy a Panashop-ban mi a menete az extra garancia vásárlásának? Itt is a TV vételekor kell megrendelni/kifizetni, mint az ED-nál vagy ráér utólag rendezni, mint a beregisztrálós VideoPart garancia-kiterjesztésnél?
Mi van akkor, ha rendelek egy TV-t +3 év garival, de aztán elállok a vásárlástól (pl. pixelhiba miatt)? Ilyenkor az extra garancia vételárát is kötelesek visszafizetni, vagy akkor azt buktam?

[ Szerkesztve ]

(#56333) M_AND_Ms válasza kukucskad (#56331) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ilyet nem lehet.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56334) DM-Fan válasza zolee3000 (#56332) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Célszerű a TV megrendelésekor kérni a garancia-kiterjesztést is, beírni megjegyzésbe. Szerepleni fog külön tételként a számlán. Talán volt már róla szó, hogy mintha lehetne vásárlást követően is bizonyos ideig kiterjeszteni. Ha elállsz a vételtől, akkor természetesen visszakapod a garancia-kiterjesztés árát is, hiszen az a termékhez kapcsolódik.

Get Moded!

(#56335) Heffi válasza bigdady (#56279) üzenetére


Heffi
őstag

TPLink WDR 4300-bó 2 db. De a WDS nem jött össze, így lecseréltem légkábelra.

Isual: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56336) Jenő76


Jenő76
tag

Gt 60-nál a youtube menünél megjelenő videóknál lehet állítani valahol a felbontást?

Eleinte tök jó minősége volt most elég gyengécske, mákos. (olyan videónál is ami HD-nek van titulálva)

(#56337) janos666 válasza Heffi (#56335) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

OpenWRT-vel (is) próbáltad?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56338) Heffi válasza janos666 (#56337) üzenetére


Heffi
őstag

A Vargalex féle van rajtuk. A környezet miatt nem volt meg a sebesség egy BD film akadásmentes lejátszásához. A kábeles kapcsolat megkímél a maradék hajam kihullásától. Elfér az utcánkban, úgyis nagy a kábelrengeteg, így fel sem tűnik és elég magasra raktam (5m)

(#56339) Jenő76 válasza janos666 (#56337) üzenetére


Jenő76
tag

Az meg mi?

(#56340) janos666 válasza Jenő76 (#56339) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

http://lmgtfy.com/?q=openwrt

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56341) Gicz válasza Jenő76 (#56339) üzenetére


Gicz
addikt

vagy ottvan a ddwrt, nekem jobban bejött!

(#56342) MasterMark


MasterMark
titán

No az új Dredd-et megnéztem immár 2.4-es gammával.
Nem vettem észre, hogy csökkent volna a fekete árnyalatok részletessége. Direkt megállítottam a filmet néha, kapcsolgattam a 2.2 és 2.4 között.
Így a 2.2 túl világosnak tűnt. A 2.4-el mélyebbek a színek és a fekete.

Így elsőre jobbnak tűnik.
De majd úgy is kalibrálva lesz egyszer... :DDD

Ha jól gondolom kalibrálásnál a kontraszt, fényerő, gammát is beállítják ideálisra, nem csak a színhűséget és fehéregyensúlyt, ugye?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56343) Isual válasza MasterMark (#56342) üzenetére


Isual
veterán

Igen. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56344) zolee3000 válasza DM-Fan (#56334) üzenetére


zolee3000
tag

Köszönöm a választ!

Más:
Szeretném megkérdezni azoktól, akik már éltek a készülékcsere, illetőleg a 8 napon belüli elállás lehetőségével, hogyan oldották meg a TV boltba való visszajuttatását? Ilyenkor is a bolt intézi a futárt, és csak a költségét terheli a vásárlóra?

Előfordult már, hogy valaki a szakszerűtlen (fektetve történő) kiszállítás miatt nem vette át a rendelt készüléket? Nagy az esélye, hogy én is szembesülök majd a problémával, ezért szeretném tudni, hogy kb. mire számíthatok a bolt részéről. Hogyan szokták ezt kezelni? A vásárlástól való elállásnak veszik, és automatikusan visszafizetik a vételárat (term. 30 napon belül), vagy új készüléket küldenek? Esetleg ez teljesen lutri, hogy adott esetben hogyan járnak el?

(#56345) NoOne1976 válasza zolee3000 (#56344) üzenetére


NoOne1976
őstag

A jogszabály szerint (ha jól tudom) a visszaszállításról neked kell gondoskodnod, és annak a költsége téged terhel. Szerintem a bolt nem fogja leszervezni neked, mert nem érdeke. Egy tv meg nem az a kategória, hogy feladod postán.

(#56346) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok
A GT60 mekkora max HDD-t tud kezelni? 250 GB-ot azt lát, de a 3 TB-osat nem. Csak tudni szeretném...Mindkét külső házzal teszteltem , mindkettőben egyformán látta a 250-est és nem a 3 TB-osat. -a tv - Média lejátszóra csatlakozva ...NTFS -re vannak formázva, a TV saját formátumára - tv rögzítésre még nem próbáltam ott is érdekes lehet a méret, Vagy is mekkorát lát NTFS formátumban és esetleg a saját formátumában, ( nem tudom mi lehet a különbség ) ...
Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

(#56347) TraceR válasza NoOne1976 (#56345) üzenetére


TraceR
tag

Ez így van, a vevőnek kell állni a visszaszállítás költségeit (és csak azt). Sok helyen egyébként, ha elolvassátok az elállási jog szabályozását akkor leírják, hogy a visszaszállításban segítenek, ha kell.

(#56348) Dorian válasza arcitec (#56346) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem 2TB rémlik, de majd a szakik pontosítanak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56349) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok!
2 hónap dilemmázás után, végre megérkezet az 55"ST60. Szombat óta tesztelés alatt van. UPC HD mediacard-ot rendeltem, a HD csatornák kifejezetten szépet mutat. Kontraszt 63, a képjavítók kikapcsolva. BD25 csodálatos!
Az lenne a kérdésem, hogyan tudok hangot csiholni a Genius sw-hf 5005 hangrenszerhez? Sajnos csak RCA-val rendelkezik, össze is kötöttem vele, de nem jön ki hang rajta. Nem is fog? :F

(#56350) MasterMark válasza mocsi24 (#56349) üzenetére


MasterMark
titán

Hova kötötted...?

A dilemmázás szót meg felejtsétek már el.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.