Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) szaniszlokar válasza psg5 (#57786) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Tényleg csak az androidos távirányító a hasznos. :(

Minden ellenállás hasztalan.

(#57852) #75912448 válasza Gicz (#57843) üzenetére


#75912448
törölt tag

:W A holdra nem tudok eljutni focizni, azonban a kábeleket saját rendszeremben tudom tesztelni. Amíg 1,5 méteres kábelt használtam 55" tévéhez, engem sem érdekelt a téma, mert nincs érdemi (semmi) különbség. Gyere majd vissza, ha minőségi lejátszót használsz és próbáltad 10 méteres HDMI kábellel összekötni a 220 centiméter széles vetített képet adó projidat a helyiségben szemben lévő HTPC-vel. A vászon sok mindent megmutat ...

(#57853) mayday00 válasza #75912448 (#57852) üzenetére


mayday00
őstag

minek ahhoz 10 méteres kábel. odaviszem a vetítő mellé a cuccokat. jó hogy nem a garázsból vezérlik.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57854) #75912448 válasza mayday00 (#57853) üzenetére


#75912448
törölt tag

Baszod, légvonalban vigyem? :O Nem olyan sok 10 méter kábel, ha kanyarog és nem kötéltáncolsz rajta esténként.

(#57855) MasterMark válasza mayday00 (#57853) üzenetére


MasterMark
titán

És ott zúgjon minden? Nem véletlen vannak külön helyiségben a cuccok komolyabb rendszernél.

10 méter pedig tényleg nem sok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57856) mayday00 válasza MasterMark (#57855) üzenetére


mayday00
őstag

Zúgjon.majd veszek olyat ami nem zúg :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#57857) DM-Fan válasza #75912448 (#57854) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hagyd, azt se tudja, mit beszél, sose tudta! Troll.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57858) BBéci válasza gorbep (#57823) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértünk és természetesen azzal a módszerrel szoktam HDMI kábeleket hasonlítgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57859) kokobe válasza BBéci (#57634) üzenetére


kokobe
senior tag

Hali sorry , hogy nem olvastam vissza de kivel tudok kalibráltatni itt a fórumon ? :R

<---AMD___ATi--->

(#57860) kokobe válasza hunspikey (#57849) üzenetére


kokobe
senior tag

Jah most meg 350k-ért hozzájutsz használtan :D

<---AMD___ATi--->

(#57861) MasterMark válasza kokobe (#57859) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Van szerkesztés gomb.

Switch Tax

(#57862) Gicz válasza mayday00 (#57856) üzenetére


Gicz
addikt

Dehogy veszel... Nekem ikülön szobában van az asztali gépem a monitortól, meg a tv től, így se játék közben sem filmnézéskor nincs semmi zavaró hang.

Ezzel csak az a baj amúgy, h amióta kint van a gép, azóta a monitorom táp búgásátol őrülök meg néha. Mert amúgy teljes a csend :)

(#57863) Locutus


Locutus
veterán

Felmerült bennem a gondolat, hogy kéne vennem egy soundbar+mélynyomó kombót, vagy valamilyen 2.1 rendszert a gt60-hoz.
(mindegy miért ilyesmit, de leginkább azért, mert ennek volna hely, 5.1-et, vagy nagy ládákat nem akarok)

1. érdemes a panasonicnál maradni, csak a viera link miatt?
2. néhány modellnél olvastam, hogy ha a hdmi-t átvezetem rajta, akkor romlik a képminőség...
3. viszont ha nem vezetem át, hanem a tv-ből kapja optikával, akkor meg csúszás lehet a hangban, nem? Azért kérdem, mert játékra is használom PC-vel, és nem lenne jó, ha késne a hang, vagy romlana a képminőség.

Árban mondjuk 400 euróig van valami ajánlott?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#57864) M_AND_Ms válasza mayday00 (#57853) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miért nem lehet csendben maradni???

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57865) MasterMark válasza Locutus (#57863) üzenetére


MasterMark
titán

Pénzkidobás. :DDD

A TV optikai kimenete a képhez van késleltetve automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57866) MaUser


MaUser
addikt

Bejglikómát kihasználva délelőtt megcsináltam az st60 hárompálcikás krómozott keretének burkolását. Ég és föld a difi, sokkal kellemesebb, mind nappal, mind most teljes sötétben a tv-t nézni, hogy nem veri ki az ember szemét a csillogó keret. Szóval erősen ajánlott. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57867) kokobe válasza MasterMark (#57861) üzenetére


kokobe
senior tag

Köszi szépen ! :R

<---AMD___ATi--->

(#57868) bucsher válasza MasterMark (#57865) üzenetére


bucsher
őstag

Az igen, de ha a DAC még megkéslelteti, akkor rá kell valahogy megint korrigálni.

In the pipe - five by five!

(#57869) MasterMark válasza bucsher (#57868) üzenetére


MasterMark
titán

Az azért nem késik több tíz milliszekundumot ami már érezhető lenne.

Switch Tax

(#57870) M_AND_Ms válasza MaUser (#57866) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, erről pár képet feltehetnél!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57871) liszi70 válasza MaUser (#57866) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kééépet! Kééépet! Kééépet! :)

(#57872) MaUser válasza M_AND_Ms (#57870) üzenetére


MaUser
addikt

Előtte képet nem csináltam, de szemléltetendő a keret csillogását, a bal alsó sarokba raktam egy hasonlóan csillogó kést:

Ilyen csillogást lehet látni nappal v. villanyfénynél. Teljes sötétben pedig a visszaverődő fény miatt csillog a keret folyamatosan, még olyan sötétebb filmeknél is, mint pl. az Alien sorozat részei.

Szerk: kép minőségéért elnézést, de állványt már nem akartam felállítani, a lényeg azt hiszem látszik.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57873) DM-Fan válasza MaUser (#57872) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Maszek, de jó. Nem is értem ezt a csillogó keret mániát, ez is Samsung-majmolás. Nálam a G20 ilyen szempontból tökéletes, a zongoralakk-káva ellenére semmilyen hátrány nem ér filmnézés közben sem sötét, sem világos szobában.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57874) MaUser válasza DM-Fan (#57873) üzenetére


MaUser
addikt

Igen, a zongoralakk fekete érdekes módon ezen sem zavaró, hiába tökröződik az is.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57875) WhiteWalker válasza DM-Fan (#57873) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Vagy épp a ps3 fat széria külseje...az is csodásra sikerült ...

(#57876) liszi70 válasza MaUser (#57872) üzenetére


liszi70
nagyúr

Basszus, én semmit nem látok a lényegből, nem tudsz valami normális képet feltenni? Valami maszatolás látszik csak.

(#57877) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#57873) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam G20 káváján a Karácsonyfa fénye mindig megcsillant. A GT60-nál nincs ilyen. Ez bizony előrelépés! :-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57878) DVlad válasza Dorian (#57826) üzenetére


DVlad
őstag

A tulokság lehet, hogy abból fakad, hogy primitív módon félremagyaráztok valamit.
Nem kell tisztelni valakit a hitéért és a hitét sem kell tisztelni. De tiszteletben tartani igen. Nagyon nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#57879) M_AND_Ms válasza DVlad (#57878) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem, a teológiai vitaestet egy külön topikban folytassátok!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57880) MaUser válasza liszi70 (#57876) üzenetére


MaUser
addikt

Állványt már nem szedem elő, VR meg csak ennyit segít. Így néz ki a króm keret az st60-on:

Ezt ragasztottam le szépen él mentén fekete matt ipari textilszalaggal (ez garantáltan nyom nélkül leszedhető 10 év múlva is). Másik és könnyebben kivitelezhető dolog a pl. praktikerben is kapható matt fekete bútorfólia (sokkal könnyebb a króm/zongoralakk részhez egyenesen illeszteni), de nem tudom mennyire bírná a krómozott műanyag ha x év múlva azt leszedem.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57881) DVlad válasza M_AND_Ms (#57879) üzenetére


DVlad
őstag

Amit írtam, annak semmi köze a teológiához, de tiszteletben tartom a véleményedet.

(#57882) bucsher válasza MaUser (#57880) üzenetére


bucsher
őstag

a króm a műanyagról így is úgy is leugrik 10 év alatt :)

In the pipe - five by five!

(#57883) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Tud nekem mérni valaki egy input lagot az ST60-on így frissítéssel együtt, már aki szokta frissíteni?
Köszönöm előre is.

(#57884) Heffi válasza Dave567 (#57883) üzenetére


Heffi
őstag

Mert azt ugye bárki meg tudja mérni otthon. Vagy mégsem olyan egyszerű?

(#57885) Dave567 válasza Heffi (#57884) üzenetére


Dave567
addikt

Laptoppal, ha jól tudom egyszerűbb csak klónozni kell a képet.
Mondjuk még nem csináltam, de kifogom próbálni ha lesz tv.

(#57886) Gicz válasza MaUser (#57872) üzenetére


Gicz
addikt

nekem viszont tetszik a króm keret, és a képet megnézve olyan mintha nálad a fekete keret is jobban tükröződne mint nálam.

(#57887) Heffi válasza Dave567 (#57885) üzenetére


Heffi
őstag

A tuti csak az lenne, ha tudnád tesztelni vásárlás előtt konzollal vagy valami hasonlóval. Nincs a környékeden senkinek ilyen készüléke?

(#57888) liszi70 válasza MaUser (#57880) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, de azt tudtam, hogy gyárilag hogy néz ki az ST60, azt nem tudom a kép alapján, hogy most hogy néz ki nálad. :D
De oké, értem, szóval leragasztottad textilszalaggal. Az ST50-en is baromság az az átlátszó plexi körbecsík. Nálam a tévé jobb oldala mögött nem fal, hanem étkező van, így az ottani lámpa fénye bizony becsillan néha a plexi dizájnon, kapna is körmöst tőlem favonalzóval az a mérnök vagy dizájner, aki tervezte! :D

(#57889) erdoke válasza Dorian (#57800) üzenetére


erdoke
titán

Vagy a 40e Ft-os 1-2 méteres HDMI kábelnél... :))
Ja, látom, már kiveséztétek a problémakört.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#57890) oncsi válasza hunspikey (#57804) üzenetére


oncsi
őstag

De kár, hogy későn kapcsolodnék be ebbe a vitáb ttp://hardverapro.hu/apro/panasonic_plazmat_vennekttp://hardverapro.hu/apro/panasonic_plazmat_vennek :N én is hiszek a plazma tv-ben, de turbó az játszani jó. V8 kell a fenekem alá. :W

Bocsi.

És elnézést a hirdetésért, de még mindig vennékilyesmit

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#57891) MaUser válasza oncsi (#57890) üzenetére


MaUser
addikt

Itt hirdetnek egy 50g20-at, illetve a vaterán is van egy 50g30.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57892) bucsher válasza oncsi (#57890) üzenetére


bucsher
őstag

There is no replacement for displacement :K

In the pipe - five by five!

(#57893) wdarty


wdarty
tag

Tegnap megnéztem a Wolwerine-t BD3D-ben. Nagyon király.
De a TV nagyon fényes lett, állítgattam ezt azt. Jobb lett. Fekete sáv az LCD fekete volt inkább :D

De kellene nekem valami beállítás tutorial, hogy mit mivel, micsoda, hogyan. Pl. Mi az az IRE?

(#57894) Gicz válasza wdarty (#57893) üzenetére


Gicz
addikt

Sorold fel a jelenlegi beállításaidat!

(#57895) wdarty válasza Gicz (#57894) üzenetére


wdarty
tag

Ezt a beállítást netről szedtem. Jobb lett. Deee... *mmm*.
Ez nem a BD3D beállításai.

2D - Egyedi

Kontraszt: 75
Fényerő: +1
Szímtelítettség: 41
Színárnyalat: +2
Képélesség: 15
Színhőmérséklet: Meleg
Élénk színek: Ki
Körny.érz. Be

Spec.
Panel fényerő: Közép
Adaptív gamma: 0
Fekete-szint kiterjesztés: 5
Színskála: Normál
Gamma: 2.2

HDMI RGB-tartomány ->HDMI1: Teljes

Bemeneti jelszint: IRE 100
Erősítés: 0

[ Szerkesztve ]

(#57896) Gicz válasza wdarty (#57895) üzenetére


Gicz
addikt

miről hajtod? hdmi tartomány NE teljes legyen, feketszint kiterjesztés 0. gamma este 2,4 nappal 2.2, képélesség 0

környezeti érzékelőt akkor használd ha tetszik. én szeretem kézzel szabályozni a kontrasztot.

[ Szerkesztve ]

(#57897) wdarty válasza Gicz (#57896) üzenetére


wdarty
tag

Pc-ről.
RGB: 0-255
YCbCr 4:4:4

Az érzékelő tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#57898) Gicz válasza wdarty (#57897) üzenetére


Gicz
addikt

én is pc-ről használom, de mivel csak filmnézésre, ezért nem full RGB-ben, a filmek úgysem úgy vannak kódolva, megspórol a rendszer egy átalakítást. és tuti jó lesz

(#57899) wdarty válasza Gicz (#57898) üzenetére


wdarty
tag

Almost Human 6. része van meg HD-ban. Normál RGB ront rajta.
Teljesnél a stáb lista Fekete.

(#57900) patakidr


patakidr
aktív tag

Még mindig a tegnap fellelt 2 ÚJ hibás subpixelen pöfögök:( Azért az gáz, hogy veszel egy hibátlan, lepróbált, időközben már kalibrált TV-t, aztán egy napon elkezdenek halott pixelek megjelenni a semmiből:(

Milyen gyakori ez a jelenség?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.