Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) TCr válasza mayday00 (#56500) üzenetére


TCr
veterán

HDready 50"-t, SD tartalommal?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56502) Gicz válasza mayday00 (#56500) üzenetére


Gicz
addikt

a fullhd tv-t fullhd tartalommal. de sd-nél 3,5m kn az ami jó 50"-nál

(#56503) psg5 válasza Gicz (#56502) üzenetére


psg5
veterán

Bizony sajnos így van, ezért tologatjuk mi is a kanapét...:)

F.K.T.

(#56504) liszi70 válasza Gicz (#56502) üzenetére


liszi70
nagyúr

"de sd-nél 3,5m kn az ami jó 50"-nál"

Elég igényes vagyok a képminőségre, de a 65"-os tévén, simán nézünk SD-t 3 méter környékéről, semmi baj vele. Na azért nem 320x240-et kell nézni, de egy DVD minden további nélkül vállalható!

(#56505) Gabor970 válasza liszi70 (#56504) üzenetére


Gabor970
addikt

A DVD szerintem sokkal jobb minőség, mint a tányéros Digi SD-je.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#56506) Gicz válasza liszi70 (#56504) üzenetére


Gicz
addikt

nem azt mondom h nézhetetlen, hd csatornáim nekem nincsnek, kb 2,5 méterről nézem este 50"-on discoveryt natgeót, thome-os sat tv-n. (nem nagyon van más lehetőség), bőven nézhető de ahhoz hogy ne lássam h kaki, legalább 3,5 méter kéne szerintem. mindamellett egy DVD sokkal jobb minőség mint egy tányéros digi vagy t-home szerintem

BD filmnézéshez meg beülök elé ~180 centire

[ Szerkesztve ]

(#56507) MasterMark válasza Gabor970 (#56505) üzenetére


MasterMark
titán

Olykor meglepően jó tud lenni.

...a DVD persze. Az SD digitális adás meg meglepően pocsék is tud lenni...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56508) liszi70 válasza Gicz (#56506) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egy DVD sokkal jobb minőség mint egy tányéros digi vagy t-home szerintem"

Ez biztos így van, de te ezt írtad:

"de sd-nél 3,5m kn az ami jó 50"-nál"

Én erre reagáltam, mert ez általánosságban nem igaz az SD-re. De szar SD-re igaz lehet, ebben igazad van! :D

(#56509) mayday00


mayday00
őstag

Jól vettem észre, hogy ,,kis ablakban", kis képernyőn a fekete jóval feketébb mint teljes képernyőn? Fehérnél is ugyan ez a helyzet. Kis képen fehérebb a fehér, mint teljes képernyőn. De a monitornál is ezt vettem észre.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56510) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ne idegesítsetek! Ma rendeltem meg az 50ST60-at, 3,0-3,4 m-es nézési távhoz. Ahogy írtam, főleg kábeltvs tartalom megy majd rajta, max. heti egy film. (HD sportadások, de sd tartalom is.) Akkor most megszívtam, és rossz lesz a kép minősége?

(#56511) sad_Vamp válasza mayday00 (#56500) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A fullHD-t te nagyon tompa, nem a HDreadyt! :W

Chrys_: kérlek meséld el nekünk milyen az amikor CRT-t vagy LCD-t nézel direkt verőfényes napsütésben! ;] (naugye!)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#56512) Gicz válasza mayday00 (#56509) üzenetére


Gicz
addikt

kis ablakban "fehérebb a fehér" ez plazmára igaz, mert van benne APL, ami adott teljesítménynél nem enged felevnni többet, ami pl egész képernyős világosabb fehér megjelenítéshez kellene.

kis ablakban sütétebb a fekete: csak annak látod, a környező tartalmak miatt melyek picit "elvakítanak"

lcd-nél, tehát monitoroknál is így van a fekete ablakkal, de a fehér ott ugynolyan fehér kicsiben mint nagyban.

(#56513) liszi70 válasza NoOne1976 (#56510) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Akkor most megszívtam, és rossz lesz a kép minősége?"

NEM!!! Sokkal jobb lesz, mint más technológia esetén! Próbálj ki ugyanazzal a kábeltévés tartalommal egy LCD-t, áldani fogod az eszedet, hogy plazmát választottál!
De természetesen a HD jobb, ezt gondolom magadtól is kitaláltad. :D

[ Szerkesztve ]

(#56514) Gicz válasza NoOne1976 (#56510) üzenetére


Gicz
addikt

közben megelőztek.

ne érts félre, dehogy lesz rossz. nyilván rosszabb lesz mint egy Fll HD bluray, de sokkal jobb mint azonos méretú lcd-n.

ezt nem a tv-től függ elsősorban, hanem a jel minőségétől, felbontásától.

[ Szerkesztve ]

(#56515) NoOne1976 válasza Gicz (#56514) üzenetére


NoOne1976
őstag

Már megijedtem, mert egy 42X10-es Panáról váltok erre, és nagyon remélem, hogy megéri az árkülönbözetet. (Vagyis hogy veszek egy új tvt :D )

(#56516) salapp válasza YxVs (#56498) üzenetére


salapp
addikt

2,5 méterről 42-esen még szódával elmegy az SD digitális adás, 50-esen 2 méterről behánynék tőle.
Most madarasban 120-ért van a 42x60 nullathm részletre (ingyenes házhosszállítással) vagy panashopban 110ért egy összegre (+3000 a házhozszállítás).
Ár/érték aránya sokkal jobb, mint a hd-ready samsungoknak.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56517) Norbi 72 válasza YxVs (#56498) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mint olvasod,nem egyeznek a vélemények a tv méretéről.

Egy egyszerű javaslat:Apósodékkal bementek egy panashopba,2 méterről megnézitek az 50-est,majd a 42-est.Elkéred a távot,kapcsolgattok az adók között.Amelyik jobban tetszik,azt veszitek.Figyelembe véve,hogy ott álltalában kicsit gyengébb a tv-jel,mert majdnem minden tv-re rá van kötve.

(#56518) mayday00 válasza salapp (#56516) üzenetére


mayday00
őstag

42x60 láttam élőben, meglepően szép képe volt. Jobban tetszett, mint a full hd lcd-nek mellette.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56519) Dorian válasza salapp (#56516) üzenetére


Dorian
félisten

Ne általtanítsatok már, nincs olyan, hogy "az SD"!
Pl. a kábeles Digi SD adásai simán nézhetőek 2,5m-ről 50"-os plazmán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56520) MasterMark válasza Dorian (#56519) üzenetére


MasterMark
titán

Már amelyik, mert van pár olyan széttömörített is, ami sehogy sem nézhető. :DDD

Switch Tax

(#56521) salapp válasza mayday00 (#56518) üzenetére


salapp
addikt

Pontosítok akkor: Sajnos látok épp elég iptv-t sd és hd adásokkal is (Telekom) 26 és 32 colos méretű full hd lcd és ledes lcd tv-n és a 42x20 képének a lába nyomát sem csókolhatnák, pedig az már 4 éves modell.
A jobb minőségű adásoknál a lassabb mozgások már egészen tűrhetők az újabb ledeseken, de az alap plazmákhoz képest is pocsék kontraszt miatt számomra nagyon műanyag a képe a drágább középkategóriás lcd-knek is.
De Doriannak igaza van, vannak iszonyat gyenge és hd-ből butított adások vagy csak egyes műsorok is, amik sokkal jobbak, nem szép dolog úgy általában az sd adásokat Sydney.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56522) Dorian válasza MasterMark (#56520) üzenetére


Dorian
félisten

A Spektrumra szoktam panaszkodni, más csatornánál nem emlékszem ilyesmire. Azért az hozzá teszem, hogy a száz-akárhány csatornából megtartottam 30-at, amiből nézek kb. 15-20-at és ebben a legtöbb HD.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56523) salapp válasza Dorian (#56522) üzenetére


salapp
addikt

Én is irigylem kicsit bátyómat, akinél upc digitális kábeltv van, és vagy 16 hd csatorna.
De amennyit a család bír nézni ezekből a műsorral megszakított reklám-csatornákból, arra lehet, hogy elég a mindig tv extra is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56524) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Csak a technológia miatt kérdezem, mert bár ugyan eddig itthon nem láttam 3D adást, de szerintem nem leszek egy 3D fan. Azt a pár filmet megnézem moziban :)

Elviekben aktív 3D-hez Half-SBS vagy Half-OU?

Tudom, hogy Bluray3D-t kell nézni, de az előző kettő között mi a különbség? Ha egyet ki akarok próbálni, hogy lássam a BD50-hez képesti különbséget, akkor melyiket kell?

(#56525) MasterMark válasza NoOne1976 (#56524) üzenetére


MasterMark
titán

Mostanik TV-k mind a kétfajtát kezelik. De ez csak felezett felbontású lesz értelemszerűen. Kipróbálni ezekkel is ki lehet.

De a BD3D az igazi.

szerk.: Amúgy azt olvastam inkább a Half-OU-t érdemesebb nézni, mert az ember érzékenyebb a vízszintes felbontásra, mint a függőlegesre. Nem tudom mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56526) ProdyG válasza MasterMark (#56525) üzenetére


ProdyG
senior tag

ez nekem se teljesen világos, hogy mi a difi a half-ok és a BD3D közt. mind a kettőnél ugyanazt a felbontást írja a TV. hogy kell érteni ezt a felbontás felezést?
BD3D-nél 2 különböző 1920x1080-at mos össze, a half-oknál meg egy darab 1920x1080 képben van 2 kisebb kép, amiket összemosáskor egyenként szétnyújt?

(#56527) Gicz válasza ProdyG (#56526) üzenetére


Gicz
addikt

pontosan ahogy mondod! egy darab 1920*1080 ban van benne 2 képkocka összenyomva. mig bd-nél két külön képkockán vannak.

(#56528) NoOne1976


NoOne1976
őstag

És akkor Half-SBS vagy Half-OU?

(#56529) MasterMark válasza ProdyG (#56526) üzenetére


MasterMark
titán

Már leírták. Ott az 1920x1080-an 2 képkocka van egymás mellett (vagy alatt), a BD3D-n viszont máshogy van rajta a két teljes értékű képkocka a két szemnek 1920x1080 felbontásban.

NoOne1976: Lényegében mindegy. Nézd meg melyiket látod jobbnak.

Switch Tax

(#56530) DM-Fan válasza MaUser (#56458) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak egy gyors kérdés, ami hülyeségként hathat, de nem az: ugye nem úgy vizsgálod most a feketeszintet, hogy előtte a főkapcsoló le van kapcsolva, majd benyomod és egyből be is kapcsolod a TV-t?

Ugyanis több Panasonic-modellnél megfigyeltem (többek közt a saját 50G20-amnál is), hogy ha úgy kapcsolom be a TV-t, hogy mondjuk ki volt húzva, mert elutaztam, aztán visszadugom, benyomom a főkapcsolót (ekkor ugye nem kapcsol még be a TV, de ugyanúgy kattan a relé, mintha sima készenlétből jönne vissza a TV a távirányítóval való bekapcsolással) és rögtön rá is indítok (tehát nem várok kb. 10-15 másodpercet, amíg a relé leveszi a feszültséget és ilyenkor ennek folytán már nem is kattan többet), akkor egészen az első, távirányítóval való ki-, majd visszakapcsolásig emelkedettebb a feketeszint. Nem tudom az okát, de így van. Ha a főkapcsoló benyomása után hallom a kattogást, majd megvárom, míg le is veszi a feszültséget és bont a relé (ekkor újra kattan kettőt), majd csak ezt követően kapcsolom be a TV-t a távirányítóval (ekkor újra kattan két lassút), akkor minden normális, ahogy egyébként minden normál, készenlétből való indításnál is.

Szerencsére én nagyon ritkán áramtalanítok, így nem nagyon szembesülök ezzel a jelenséggel, plusz már tudom, hogy simán elkerülhető plusz 10 másodperc várakozással, de azt is tudom, hogy nem egyedi jelenség. Nem tudom, hogy Te ilyen kihúzogatós/főkapcsoló-lenyomogatós, sötétzöld típus vagy-e (nem feltételezem rólad, de hátha), mint egyesek, ezért vetettem föl a témát, mint lehetséges okot.

Amúgy nehezen tudom elképzelni, hogy ennyit emelkedne ilyen rövid idő alatt a feketeszint, nekem a G20 a minap töltötte be a harmadik életévét és írd és mondd: nem mérhető rajta mai napig sem feketeszint-emelkedés, pedig ennél a típusnál még minimális szintűre lehetett is számítani - bár már az enyémen kívül más G20-ról is olvastam, hogy nem változott a feketeszintje.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#56531) Hsanyika1 válasza DM-Fan (#56530) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv!Talán még eco mód is bekavarhat ha rossz. :F

(#56532) MaUser válasza DM-Fan (#56530) üzenetére


MaUser
addikt

Valahogy túlélem, ha a kikapcsolt automata frissítéssel 1w alatt fogyasztó tv éjszakára is be van dugva, szóval nem ez a helyzet. :)

Valószínűleg ez a mostani már a normális, mert korábban tényleg nagyon sötét volt, itt meg a kép visz félre titeket a záridő miatt. Vannak képek rövidebb záridővel (2s), de azon semmi difit látni, teljesen ugyanaz az egész, ezért raktam fel az 5s-eset. Sajnos a finom részletekhez kevés a d90-em dinamikája, az oly-m meg még rosszabb. :(

Hsanyika1: Off-ban van.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56533) Gicz válasza MaUser (#56532) üzenetére


Gicz
addikt

az lett volna jó ha a full fekete képről csináltál volna fotót, és most megint arról. azt össze lehetne hasonlítani, de ezt nem. vagy elhívod jánost kalibráltatni, és akkor lesznek mért adatok :)

[ Szerkesztve ]

(#56534) MaUser válasza Gicz (#56533) üzenetére


MaUser
addikt

Full feketéről csináltam az elején, de oda a d90 édeskevés volt az st60-hoz a teljes sötétben. Gyakorlatilag egy zajhalmaz lett érdemi képi info nélkül.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#56535) Gicz válasza MaUser (#56534) üzenetére


Gicz
addikt

dehogy kevés, iso 400 körül, egy 60 seces expóval, max hotpixeled lesz, azt meg lehet szűrni

de mindjárt kipróbálom.

(#56536) Gicz


Gicz
addikt

50ST60 belső lejátszóval jpg fájl ami full fekete

eos 40D, iso 800, f5 30sec záridő.

st60

(#56537) MasterMark válasza Gicz (#56536) üzenetére


MasterMark
titán

Valami ghost van rajta?

Switch Tax

(#56538) Gicz válasza MasterMark (#56537) üzenetére


Gicz
addikt

bizony! a médialejátszó látszik rajt, pedig kb 5 másodpercig volt a képernyőn, míg rányomtam a megnyitásra.

úgy veszem észre egyébként, hogy ilyesmikre sokkal kevésbé érzékeny, ha bemelegszik a panel. tehát pl fél órát tvzek, akkor nem hagyna nyomot.

onann tudom hogy még az elején full fekete kép megjelenítésénél játszottam a menüben, és az is hagyott nyomot, meleg panelnál már nem volt szemmel látható nyoma.

de ezt is csak a kép hozza ki, szememet akárhogy meresztgetem, közelről vagy messziről, nem látom a ghostot ami a képen van.

egyébként érdekesség képpen: full fekete képe megjelenítve 47W-ot ír a fogyasztásmérő. nov 21 óta van bedugva mérőbe, dec 21-én megnézem mennyi az annyi kíváncsiságképpen :)

[ Szerkesztve ]

(#56539) DrRicsi


DrRicsi
csendes tag

Sziasztok egy kis segitséget szeretnék kérni.
Televíziót szeretnék vásárolni de sajnos nem igazán van ötletem 70-80-90 körül gondoltam venni lehetőleg olyat hogy a falra lehessen rögzíteni tv álvánnyal (nem tudom hogy mindegyiket lehet e). Nem tudom hogy lehet e ennyiért de opcionális smart tv lehetne (örülnék neki).
Köszi a válaszokat.

(#56540) DM-Fan válasza Gicz (#56538) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"úgy veszem észre egyébként, hogy ilyesmikre sokkal kevésbé érzékeny, ha bemelegszik a panel. tehát pl fél órát tvzek, akkor nem hagyna nyomot."

Többször leírtam, hogy ez így van!

DrRicsi: ennyiből még a legkisebb, legalapabb 42"-os HD-Ready plazmát sem kapod meg egyik gyártótól sem. Használtan talán kifoghatsz egy tavalyi HD-Ready Panasonic 42X50-et ennyiből, de az sem sanszos! A legolcsóbb idei plazma, ami egyébként jó is, az a Panasonic 42X60 belépő HD-Ready plazmája 100-110 eFt között. A smart-hülyeségekről ebben az árkategóriában mondj le, de nincs is sok értelmük egyébként sem!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#56541) mayday00 válasza Gicz (#56536) üzenetére


mayday00
őstag

Szép kis ghost. Remélem el fog tünni :K

(#56539) DrRicsi ennyiért újonnan sajnos nem kapsz plazmát. max használtat. :K

illetve van a TX-P42X60E típusú készülék. Ez durván 100k. Ez csak sima HD, de szép képe van.[link]

vagy a hardveraprón nézz szét. [link]

Itt vannak jó kis használt, garanciális készülékek.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56542) MasterMark válasza mayday00 (#56541) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem igazi ghost, csak feketén marad ott, és ott is csak másodpercekre.

Ha megy rá valamilyen tartalom, azonnal eltünik.

Switch Tax

(#56543) Gicz válasza DrRicsi (#56539) üzenetére


Gicz
addikt

szia! ez lehet a te tv-d pl

DMFan:

igen tudom, mostmár személyesen is tapasztalom!

mayday: ez nem "rendes" ghost. mint írtam szemmel egyáltalán nem is látható.

[ Szerkesztve ]

(#56544) mata89 válasza Gicz (#56536) üzenetére


mata89
csendes tag

Plazmánál nem tudom, de LED tévénél nem full fekete jpeget kell kirakni, mert akkor kikapcsolja a háttérvilágítást rakj bele egy fehér sávot szerintem

(#56545) M_AND_Ms válasza Gicz (#56538) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az igazi ghost és persze a beégés nem feketén hanem a pasztellszínű és szürke képernyőn látszik. Ez inkább egy sima foszfor "után-világítás" Hasonló, mint amikor az energiatakarékos lámpát lekapcsolod és az a sötétben még halványan dereng.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56546) Gicz válasza M_AND_Ms (#56545) üzenetére


Gicz
addikt

igen olyasmi.

pl mikor este alvás előtt kikapcsolom, akkor az utolsó kép halványan világítva ott marad a panelen. ha visszakapcsolom, a drive sorok azonnal eltűntetik.

mata89: LCD-nél a local dimming, és a dinamikus kontraszt miatt szükséges. plazmánál ilyen nincs. legalábbis ezeknél, úgytudom a KURO-k csinálták azt ha X másodpercig nincs a képen más csak fekete, akkor kikapcsolták a panelt.

[ Szerkesztve ]

(#56547) MasterMark válasza mata89 (#56544) üzenetére


MasterMark
titán

Itt nincs ilyen, ugyanúgy fenntartja azt a bizonyos készenléti állapotot a panelban vagy mit. (Amitől a szürke csíkokat látni.)

M_AND_Ms: Igen, igen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56548) DM-Fan válasza MasterMark (#56547) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De van ilyen itt is: Dinamikus képmódban full fekete képnél a Pana plazmák is azonnal kiiktatják a panel inicializáló feszültségét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#56549) MasterMark válasza DM-Fan (#56548) üzenetére


MasterMark
titán

inicializáló feszültség Ezaz. :R

Ugyan már ki használja Dinamikusban? :D

(#56550) DM-Fan: Igen, így pontos. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56550) DM-Fan válasza MasterMark (#56549) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Senki, akinek van csöppnyi sütnivalója, de ettől még így van!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.