Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) MasterMark válasza robi222 (#57098) üzenetére


MasterMark
titán

Dither zaj, a HM topikban is megmondták.

Nekem meg kell a hsz. :DDD

spiritex: Nem tudom pontosan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57102) bigdady válasza spiritex (#57100) üzenetére


bigdady
nagyúr

Utóbbi a sorrendet kinyírja.

(#57103) Dorian válasza MasterMark (#57101) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt már akartam kérdezni, mert észrevettem:
Mi a francnak gyűjtöd a hsz-okat? Látszik, hogy sokszor ezért írsz be sok topikba. Mi ennek az értelme?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57104) MasterMark válasza Dorian (#57103) üzenetére


MasterMark
titán

Csak irónia akart lenni, nem gyűjtöm a hsz.-t. (Szerintem.)

Switch Tax

(#57105) robi222 válasza Dorian (#57099) üzenetére


robi222
senior tag

Gondoltam hátha mondanakrá valami jó beállítást.
Meg fogalmam sincs mi az a diterzaj.
+azt irtátok ,hogy inkább itt kérdezzem.

(#57106) MasterMark válasza robi222 (#57105) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem írták is, hogy a kontrasztot vedd lejjebb.

De ha nézési távolságból nem látszik, miért foglalkozol vele?

Eltüntetni nem lehet, így keveri ki az árnyalatokat.

Switch Tax

(#57107) robi222 válasza MasterMark (#57106) üzenetére


robi222
senior tag

Meszebbről inkáb csak zajosnak látom.A kontraszt levétel semmit nem segített.
Pl:amikor egy hosszabítón volt minden akkor sokkal durvább volt a képzaj.

(#57108) Dorian válasza robi222 (#57105) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól emlékszem C Samsung, ugye? Azokon még viszonylag erős ditherzaj volt. Élességet vedd le, ha van ráadva, meg a cellafénnyel, kontraszttal is addig menj, amíg nem látszik a nézési távból dithert.

Ferritgyűrűt tettél a tévé tápkábelére?

Egyébként Hivox Alces ezeken jelentősen javít, csakhát az kiadás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57109) dgyuri0123 válasza BBéci (#57097) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Próbálom megkeresni, hogy hol olvastam. Még nem találtam meg. Lehet, nem is fogom.
Emlékszem nekem is leesett az állam, de arra határozottan emlékszem, hogy a kalibrálás utáni értékek között szerepelt a 90-es kontraszt, így lett kb. 12000:1 natívban. :F

Itt olvastam.:
http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-st60-picture-settings.html

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57110) robi222 válasza Dorian (#57108) üzenetére


robi222
senior tag

Mi az a hivox arlces?
A ferrit gyürüt pontosan hova kéne rakni?samu ps50c6500

[ Szerkesztve ]

(#57111) DM-Fan válasza Seraph 16 (#57089) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"De egy gyors kérdés: lehet vele/ellene tenni valamit?"

Sajnos nem. Volt olyan kolléga, akinek más okból (hibás WiFi-modul) miatt cseréltek alaplapot és azzal együtt eltűntek a sávjai is. De egyébként sajnos önmagában nem kezelik garanciális problémaként. A tavalyi széria átka.

Get Moded!

(#57112) efi99


efi99
senior tag

Vertical banding vagy inkább a forrás (dvb-c, tömörítési) hibájára utal, ha mozgás közben olyan, mintha - meghatározott helyeken (nem merném állítani, hogy egyértelműen szabályosan függőlegesen, de valami hasonlóan - valami fátyolszerű nem akarna a képpel együtt mozogni, hanem mintha állna a képernyőn? Igazából csak a fociközvetítések alatt látszik és kizárólag mozgásnál (úgy értem, ha fordul a kamera, akkor a füvön), vagyis semmilyen színű, még homogén felületnél sem látszanak függőleges sávok állóképen.
Más forrással egyelőre nem tudom kipróbálni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57113) MasterMark válasza robi222 (#57110) üzenetére


MasterMark
titán

Hálózati szűrő-kondícionáló.

Ferrit gyűrűt a tápkábelra. Ha esetleg nincs rajta gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57114) BBéci válasza Dorian (#57103) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nemrég én is megjegyeztem, mert nagyon zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57115) MasterMark válasza BBéci (#57114) üzenetére


MasterMark
titán

Mutassátok már meg, hogy hol...

Switch Tax

(#57116) Seraph 16 válasza DM-Fan (#57111) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm! "2012 legjobb tévéjétől" ennél többet vártam :W

Eddig bennem volt, hogy amíg lehet összespórolok én is egy Pana plazmára, de ez most kicsit elvette a kedvem.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#57117) BBéci válasza dgyuri0123 (#57109) üzenetére


BBéci
titán

Három külföldi tesztoldalt ismerek, ami szerintem korrekt és hiteles. Amit említettél, nem tartozik közéjük, ezt az eszement 90-es kontraszt is bizonyítja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57118) DM-Fan válasza Seraph 16 (#57116) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az idei szériánál nincs jelen a dolog. A tavalyinál is csak eshetőleges volt, nem volt vele szerencséd. Sajnos a legjobb gyártóknál is előfordulhatnak malőrök.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57119) dgyuri0123 válasza BBéci (#57117) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Persze, ezt én sem nem tudtam komolyan venni.
De, ha elolvassa olyan is, aki elhiszi ezeket az elvetemült beállításokat, az már baj.
Van itt a PH-n olyan, aki 80-90-es kontrasztot használ. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57120) M_AND_Ms válasza spiritex (#57100) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kézikönyv mit ír?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57122) zolee3000


zolee3000
tag

A TV-k konkrét szériaszáma fel van tüntetve valahol a dobozon vagy ki kell csomagolni, hogy megtudjuk ezt ezt az információt? Egyáltalán hol kell keresni? (Nekem úgy rémlik, hogy a dobozra ragasztva szokott lenni egy fehér cetli, amin fel vannak tüntetve a fontosabb általános technikai jellemzők, mint a típusszám stb., és talán az egyedi termékszám is.)

(#57123) spiritex válasza M_AND_Ms (#57120) üzenetére


spiritex
veterán

Megnéztem, azt írja, hogy a Csatorna frissítés menüponttal: "Felvehet új csatornákat, törölhet megszűnt csatornákat, valamint automatikusan frissítheti a csatorna nevét és pozícióját a Csatornalistán. A Csatorna lista a Kedvencek szerkesztése, Csatorna lista, Gyermekzár stb. megtartása mellett frissül." Akkor végülis az lehet, amit a kolléga mondott, hogy megjegyzi a beállításokat, sorrendet, stb...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57124) SteeWe válasza BBéci (#57067) üzenetére


SteeWe
aktív tag

dgyuri0123, BBéci
Köszönöm a választ.

Más:
Sajnos van egy sub-pixel hibám.
Fehér ill. olyan színeknél ahol jelen van a fehér szín (szürke, rózsaszín) az egyik pixel vibrál.
A többi szín esetében nincs ilyen. Kb. 1 méterről már nem látom.

Mit javasoltok?

(#57125) kokobe válasza dgyuri0123 (#57119) üzenetére


kokobe
senior tag

Brutál magas, vicc az egésu ha így használja vett volna lcd-t megkapja a harsány fos színeket ! :D

<---AMD___ATi--->

(#57126) robi222


robi222
senior tag

Tudnátok ajánlani egy jó beállítást egy samu ps50c6500-hoz?
Dinamikus kontrasztot ,fekete tonust és egyéb kép javító közül melyiket érdemes ki vagy be kapcsolni?

(#57127) dgyuri0123 válasza kokobe (#57125) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondoltam kipróbálom én is 90-en. 80-nál rosszul voltam, nem is nyomtam feljebb.
Kinek a pap, kinek a papné. Ez is egyfajta feeling, meg kell érteni, bármilyen fura is. Nem akarom leszólni a használóját, mert szive joga, de ez nagyon messze esik az én ízlésemtöl és komfortzónámtól.
Maradok 39-en.

"csak a zene van"

(#57128) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

"M4K néven Ultra HD TV tesztadást indíthat az MTVA"[link]

(#57129) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok!

Két tv között vacilálok:

50GT60 vagy 55ST60.

Szerintetek melyiket vegyem meg?

(#57130) Dorian válasza robi222 (#57126) üzenetére


Dorian
félisten

Kontraszt - fényerő - cellafény-t a szobád fényviszonyainak megfelelően be tudod állítani beállító anyagokkal, ábrákkal. Linkelni nem tudok, mert egyszer letöltöttem nemtudomhonnan, de akik jobban benne vannak a témában majd linkelnek ilyent.
Élesíteni nincs értelme, csak ha esetleg analóg jelet kap a tévéd.
Módok közül a mozi, warm2 beállítást érdemes használni, a képjavítókat kikapcsolni, főleg a dinamikus kontrasztot. Ha beállítás után kevesled a valós feketét, lehet a fekete tónust bekapcsolni, ez fokozattól függően bebuktatja a feketét. Így vesznek el szürkeárnyalatok, viszont sötétebbnek tűnnek a feketék.
Színeket szemre nem tudod beállítani, azt jobb ha hagyod.

A tévéhez kapott ferritgyűrűt a használati utasítás szerint kell használni, ott le van írva, ábrákkal. (Minél közelebb a kábel tévé felőli végéhez, azt rajra szorosan áthurkolni.) Ez a kábel induktivitását növeli, így a tápfeszültségre rakódó magasfrekis zavarokat szűri.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57131) Tyler Durden válasza zolee3000 (#57122) üzenetére

Fel van, a doboz oldalán találod. Fehér matrica van rajta 4 db vonalkód, ebből felülről a második a tv-d szériaszáma.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#57132) Tyler Durden válasza lovi8 (#57129) üzenetére

50GT60 ugyanis az 55ST60 hiánycikk Mo-n.. :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#57133) sinick válasza bigdady (#57102) üzenetére


sinick
senior tag

"Utóbbi a sorrendet kinyírja."

Ez a "Csatornalista frissítése" érdekesen működik, nekem bizonyos eetben kinyírja.

Tegnap kiírta a tévém (50GT60), hogy digitális kábeldigin új csatornát talált, akarok-e frissteni. Akartam, de aztán kb. 10%-nál meggondoltam magam és kilépéskor nem az ajánlott Exit gombot, hanem a Return gombot nyomtam meg véletlenül. A Return-ra az addig, megtalált csatornákat az eredeti csatornahelyre tette vissza, így az első kb. 10 csatorna eredeti helyre került vissza és 20 csatornahely felcserélődött, összekeveredett. Kb. negyed óra alatt visszapakoltam őket a előző helyre és lefuttattam újra a frissítés. Ugyanúgy megállítottam 10%-nál, viszont akkor már "Exit" gombbal szakítottam meg és nem keverte össze a csatornákat. Aztán hagytam végigfutni és megint és végigfutva szintén nem keverte össze. Az új csatornát a saját csatornahelyére beszúrással tette be.

(#57134) lovi8 válasza Tyler Durden (#57132) üzenetére


lovi8
tag

Edigitalon van ST a GT nincs

(#57135) lovi8


lovi8
tag

http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Panasonic_TX-P55ST60_3D_SMART_Plazma_Televizio_1db_3D_szemuveggel-p353110.html

(#57136) dedy70 válasza lovi8 (#57135) üzenetére


dedy70
tag

50GT50 forgalmazásának vége az eDigitálnál.

(#57137) lovi8 válasza dedy70 (#57136) üzenetére


lovi8
tag

én is ezt irtam...

(#57138) TCr válasza dedy70 (#57136) üzenetére


TCr
veterán

Mármint a GT60-énak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57139) marani válasza TCr (#57138) üzenetére


marani
csendes tag

az 55ST60 meg ismét rendelhető

még jó, hogy nekem pénteken kb. 3 munkanapos szállítást mondtak az 50gt60ra, de azóta se hívtak. most meg nem tudom, hogy számíthatok-e bármire, mert persze a telefon mindig foglalt.

[ Szerkesztve ]

(#57140) Tyler Durden válasza lovi8 (#57134) üzenetére

Sorry, eddig pont fordítva volt. Tegnap is néztem az oldalukat, mivel egyik jóbarátomnak is kellene tv de még nem volt fent.. Kérdés az, hogy most milyen gyorsan fogják elkapkodni, valamint 2014 elején érkezik e utánpótlás.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#57141) bigdady válasza sinick (#57133) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor majd figyelek nehogy megállítsam közben. Köszi

(#57142) Locutus


Locutus
veterán

Plazmát kapott a soprni idősek otthona

(semmi, csak gondoltam berakom ide :) - jó érzés volt látni, hogy vannak akik még értenek a TV-khez, és nem valami ledes lószart tettek oda nekik)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#57143) sinick válasza bigdady (#57141) üzenetére


sinick
senior tag

Ha Exit-tel állítod meg, akkor nincs gond.

(#57144) dgyuri0123 válasza Locutus (#57142) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, hogy épp egy topiktárs keze van a dologban. :D

"csak a zene van"

(#57145) st81


st81
tag

Edigital-nál is a Video-Part a hivatalos szerviz a Panasonic esetében? Úgy emlékszem nem a "bolti garanciás" webshopok sorát gyarapítja.

[ Szerkesztve ]

(#57146) Iceman83


Iceman83
tag

Páneurópiai gari jegy milyen?
Melyik részén kell kitöltve lenni-e és mi szereplejen rajta,biztos hivatalos gari legyen?
Ha nincs kitöltve akkor nem hivatalos gari nem szabad átvenni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#57147) M_AND_Ms válasza st81 (#57145) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hivatalos pana gart ad az edigital is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57148) zolee3000 válasza Iceman83 (#57146) üzenetére


zolee3000
tag

Nekem ma hozták ki a pana plazmámat (holnap írok róla egy kis szösszenetet). Előttem a jótállási jegy: egy kb. 10x15-ös kis füzetke a borítóján "Pan European Guarantee" felirattal. A 2. oldalát már kitöltötték a boltban: modellszám, sorozatszám, a vásárlás dátuma (ami mondjuk nálam nem azonos a számla keltezésével - de gondolom ezen nem kell fennakadni) és a végén a Panaudio Kft. pecsétje. A "vásárló neve és címe" sor kitöltetlen, azt Neked kell bekarcolni. A füzet következő 20 oldalán már csak a jótállással kapcsolatos jogi tudnivalók vannak részletezve különböző nyelven.
Szerintem, ha megbízható helyről veszed (ED, Panashop), nem kell megijedni, ha véletlenül nincs kitöltve, mivel az a leragasztott dobozon belül van. (Sőt, ez esetben még a szervízmenüben való turkálást is megspórolhatod - tuti, hogy bontatlan dobozt kaptál. :DDD) Korábban volt szó róla a fórumon, hogy ilyenkor előzetes egyeztetés után be kell vinni vagy postán eljuttatni a boltba a jótállási jegyet a kitöltetés végett.

[ Szerkesztve ]

(#57149) dgyuri0123 válasza Iceman83 (#57146) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A számla mindíg kell gariztatáshoz, ezért nem baj, ha nincs kitöltve. Viszont a számlára nagyon vigyázz.

"csak a zene van"

(#57150) sinick válasza dgyuri0123 (#57149) üzenetére


sinick
senior tag

Én a panashoptól vettem, és ha jól emlékszem az eladó neve és a vásárlás dátuma van kitöltve, viszont a sorozatszám az nincs. Az elmúlt két hétben dobtam már vagy három mélt ezügyben a két e-mail címükre de még nem válaszoltak. Lassan küldök nekik egy tértis levelet. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.