Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Voice24 válasza DM-Fan (#3697) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, megpróbálom.

(#3702) DM-Fan válasza Voice24 (#3701) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Arra figyelj, hogy csak kikapcsolt (sőt, ha rám hallgatsz: áramtalanított) készüléknél húzogasd/dugdosd a HDMI-kábeleket, mert ellenkező esetben könnyen el tudnak szállni az aljzatok! Minden, a csatlakoztatással érintett készülék legyen áramtalanítva, az a tuti!

Get Moded!

(#3703) zsigus válasza DM-Fan (#3700) üzenetére


zsigus
őstag

Bocsi, már 2012 van. :)

És persze, hogy felejtősek, nem is ajánlottam.

(#3704) ZEN1TH válasza DM-Fan (#3700) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Hivatalosan forgalmazott volt a 37C2 (sőt a 37X20 is), de nem volt valami jó ár/érték arányú hiszen majdnem annyiba került mint a 42C2 (42X20). De most már biztosan nem lehet egyikhez sem hozzájutni, így mindenképp a 42C3-at javasolnám a kérdezőnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#3705) Injun


Injun
aktív tag

Tudna valaki segíteni?Adott egy S30-as meg egy T-home digitális beltéri.Amikor bekapcsolom a készülékeket akkor a bal felső sarokban az látható,hogy DVB-T.Ez így rendben van?Előre is köszi.

(#3706) junkpod válasza Gabor970 (#3652) üzenetére


junkpod
nagyúr

ha jól sejtem amiket példának hoztál azok nem (asztali) PC-k, ugye?

M_ANDMs: "A PC mindig stabilabban fogja lejátszani a média anyagokat, mivel eleve nagyobb számítási kapacitás áll a rendelkezésére."

Ja, igen általános számítási kapacitás, de a playak cél hardverek, a csip kifejezetten az mpeg dekódolásra lett fejlesztve. szerintem a film dekódolási képességek összemérhetőek.

zsigus: a HTPC is egy médiaplayer! nem PC! akik ide PC lejátszáról írnak azt a szükségmegoldást ecsetelik, miszerint PC-jük van, tv-t vettek, akkor miért nem lehetne külön beruházás nélkül filmezni. ez csak szükség megoldás lehet, nem a legjobb. erről írtam.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3707) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Átlag 10 óra napi használattal mennyi lehet a fogyasztása egy ötvenes plazmának? Megkaptam az éves elszámolást és nem tudom, hogy elképedjek vagy nevessek.

(#3708) bigdady válasza Ijk (#3674) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amig átrakja az ember a medialejátszóra a filmet addig simán elinditom a netbbokon ami szintén alig fogyaszt.

(#3709) kiki22 válasza DM-Fan (#3690) üzenetére


kiki22
senior tag

Majd ugy akarom megcsinalni a rendszert,h medialejatszo-->erosito-->tv .hdmin keresztul .Ez a legegyszerubb megoldas nem ? Mar igy i eleg kabel van D:

(#3710) junkpod válasza Tomics (#3659) üzenetére


junkpod
nagyúr

elhiszem, hogy lehet netezni, persze elbírja, de szerintem nincs olyan erős pc (elérhető áron) ami az ilyen párhuzamos műveletek alatt nem röccenne bele néha a filmbe közben.

(#3663) Mentolka : szerintem a thome gateway speckó eszköz és/vagy specko firmware fut rajta így a STB felé menő ág nem használható másra, azon dedikált adatforgalom megy, egy fix sávszélesség van leválasztva (attól függően hány stream-re fizetsz elő, SD vagy HD stream...)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3711) Cha-b válasza bigdady (#3708) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem nagy cucc átrakni, de ha már ez ekkora probléma számodra, már rengeteg lejátszóba van torrent kliens, én eleve azt használom, és egyből oda tölti le, + a gépnek sem kell mennie. :) Kerülgethetjük, meg felállithatunk pro meg kontra érveket, de sztem semmiképpen nem jobb egy gép médialejátszásra, mint egy jó médialejátszó, persze ez csak a személyes véleményem. Régebben én is gépről játszottam le a dolgokat , hála istennek azóta van egy popim. :) Mindent lejátszik, egyetlen egy filmmel volt eddig baja össz-vissz, de az kb egy 10 éves film volt gondolom nem feltételezték, hogy vki néz még olyan kódolású filmet. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#3712) junkpod válasza KTTech (#3681) üzenetére


junkpod
nagyúr

persze bejön a dvbc a magyarországi beállítással is, csak nekem ott a műsorinfó hibás karakterekkel jelent meg, űtraktam svédre és OK minden (2011-es s30)

Box's don't touch!

(#3713) BBéci válasza Cha-b (#3711) üzenetére


BBéci
titán

Amikor éppen nincs nálam tesztelnivaló médialejátszó, tévéből felvett, vagy optikai lemezen lévő filmet nézek, pedig multimédiás, HP Pavilion laptopom van. Amikor megvettem, két hétig kínlódtam a különféle programokkal, aztán örökre befejeztem a PC-s lejátszást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3714) n.dani


n.dani
tag

Minden plazmás fórumtársnak ajánlom a Taxi Driver (1976, Robert De Niro) BD beszerzését, referencia-szint.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#3715) BBéci válasza n.dani (#3714) üzenetére


BBéci
titán

Milyen tekintetben?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3716) bigdady válasza Cha-b (#3711) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van ilyen ami tud torrentet? Na. Mennyibe kerül? Melyik az?

(#3717) zsigus válasza bigdady (#3716) üzenetére


zsigus
őstag

Popcorn Hour. És minden csak nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#3718) n.dani válasza BBéci (#3715) üzenetére


n.dani
tag

Kép és Hang. Megvan a dupla dvd-s változat is, mondjuk az is kiváló a maga kategóriájában. A film meg alapmű szerintem.

[ Szerkesztve ]

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#3719) KTTech válasza DVlad (#3707) üzenetére


KTTech
veterán

1,6-1,7KW körül lehet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3720) KTTech válasza junkpod (#3712) üzenetére


KTTech
veterán

Ilyen esetben a szolgáltató a balfék... sajnos :(

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3721) M_AND_Ms válasza junkpod (#3706) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A stabilt úgy értettem, hogy a hibás kódolásut is jól játsza, mert a javításra van ott a kellő erő.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3722) DVlad válasza KTTech (#3719) üzenetére


DVlad
őstag

Mivel decemberben vettem, ezért elég pontosan meg tudom saccolni, hogy az egyéb szokásaim állandósult mivolta miatt, a plazma tv kb. 5k-t eszik havonta. Nem kevés. :DDD

(#3723) Cha-b válasza DVlad (#3722) üzenetére


Cha-b
senior tag

Annyi sztem nem lehet napi 10 órával.

CSAKAKISPEST!!!!

(#3724) DVlad válasza Cha-b (#3723) üzenetére


DVlad
őstag

Átlag 10 körül van pedig. Egész pontosan 63k többletet okozott.

(#3725) CSorBA


CSorBA
őstag

Itt is megjött a harmony, viszont jó móka lesz beállítgatni :DDD

(#3726) Cha-b válasza DVlad (#3724) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem tud annyira kijönni, még ha 2 KWhval számolsz/nap, akkorsem lesz még a közelében sem, de kb annyit ehet amit Ktech írt.

CSAKAKISPEST!!!!

(#3727) madgie válasza Cha-b (#3726) üzenetére


madgie
titán

Véletlenül egy tízéves fagyasztót is betett alá :D

(#3728) DVlad válasza madgie (#3727) üzenetére


DVlad
őstag

Semmilyen új eszköz (kivéve egy hk980cd) nem került a lakásba. De vicc helyett jó volt. :D

(#3729) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Egy kérésem lenne, egy ismerősöm szeretne venni egy tévét.... Jó választás-e Panasonic TX-P42U30E? (az egyik üzletben 0% THM-mel szeretne venni)

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#3730) KTTech válasza DVlad (#3724) üzenetére


KTTech
veterán

Ha napi 1,6KW-al számolsz, akkor 30 nap alatt kb. 50KW, amit megevett. Ez forintosítva kb. 2400Ft/hó (az ELMŰ kalkulátora alapján, nem kedvezményes díjszabással). 1 évre vetítve sem éri el ezt az összeget, amit írtál, de még a felét se...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3731) Cha-b válasza KTTech (#3730) üzenetére


Cha-b
senior tag

Igen , azért mondom, hogy sehogy sem jön ki, vagy nem 10 óra az a 10óra, vagy bekerült vmi új fogyasztó is amivel nem számolt.

CSAKAKISPEST!!!!

(#3732) tendetiti válasza DVlad (#3728) üzenetére


tendetiti
tag

Nem lopja valaki az áramot tőled?

(#3733) KTTech válasza Cha-b (#3731) üzenetére


KTTech
veterán

Még 24h-val számolva se jön ki sehogy se...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3734) Cha-b válasza KTTech (#3733) üzenetére


Cha-b
senior tag

Igen , ott vmi nem kerek :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#3735) BBéci válasza KTTech (#3730) üzenetére


BBéci
titán

Ha jól emlékszem, 3 éves, utolsó szériás KURO a szóbanforgó tévé, ami nem éppen energiatakarékosságáról híres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3736) KTTech válasza BBéci (#3735) üzenetére


KTTech
veterán

Jah :) én azt hittem, hogy valami modernebb cucc... akkor már más a leányzó fekvése :) kapásból lehet duplázni az előbbi értékeket.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3737) Cha-b válasza BBéci (#3735) üzenetére


Cha-b
senior tag

És egy olyan mennyit eszik ? :D Mert akkor kiderülne lehet-e annyi. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#3738) KTTech válasza Cha-b (#3737) üzenetére


KTTech
veterán

Az utolsó szériás 60"-os Kuro az átlagban 388Wh-t fogyaszt... szóval nem a mai mércével eszik :) Az 50"-osra 300Wh körüli kalibrált értéket találtam, átlagban.

Közben megnéztem egy 5090-es Kuro-ról van szó, tehát 10 óra alatt 3KWh zabál fel, ami 1 hónapra számolva 90KWh, forintosítva: 4300-4400Ft/hó

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3739) DM-Fan válasza kiki22 (#3709) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez a legegyszerűbb és egyben a legjobb megoldás, igen. Nálam is minden eszköz HDMI-n megy az erősítőbe, onnan pedig már csak egyetlen HDMI megy a TV-be. Ez a "legkábeltakarékosabb" megoldás és egyben ezen éred csak el a legjobb hangzást is (HD hangnormákat csak így tudod átjátszani).

Get Moded!

(#3740) Cha-b válasza KTTech (#3738) üzenetére


Cha-b
senior tag

Úgy még ki is fog jönni. :D Bár akinek KURO-ja van az ne nézze a számlát ;)

CSAKAKISPEST!!!!

(#3741) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Kicsit OFF:

Most jöttem a Tetovált lány c. film vetítéséről - természetesen a David Fincher rendezte új filmről beszélek. Mindenkinek ajánlom, aki szereti Fincher filmjeit, abszolút korrekt rendezés, újra éreztem valamit abból a hangulatból, amit anno a Hetedik nyújtott!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3742) DVlad


DVlad
őstag

Na, köszönöm a megfejtést. Igen, egy lx5090h-ról van szó.
Azért tûnt fel, mert fix összeget fizetek havonta és év végén korrigálnak egyszer, ami rendszerint 1-2k szokott lenni, most meg kijött a 63k-s csekk, ami azon hirtelenjében felhergelt, maj eszembe jutott ez a kiis"apróság" is. :D
Egyébként, az is igaz, hogy amióta megvan, azóta lényegesen többet megy a hangrendszer is (ugye) és azért az sem ingyen fût. Tehát a két tényezõ együtt már nem is olyan durva.
Még egyszer köszönöm a diskurzust!

(#3743) DVlad válasza DVlad (#3742) üzenetére


DVlad
őstag

Ha hozzáadom a upc számlát, akkor komoly rezsije van a tévézésnek. :D

(#3744) Cha-b válasza DVlad (#3743) üzenetére


Cha-b
senior tag

És mennyivel tud többet egy olyan KURO egy G30nál ? sokkal szebb a képe?

CSAKAKISPEST!!!!

(#3745) KTTech válasza DVlad (#3743) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, igen :) Én most pillantottam rá a fogyimérőre, 20 nap alatt 25KWh evett az 50G30 + erősítő + sub + standby-ben jópár dolog (Standby nálam 27Wh jelenleg - ami naponta már egész szép mennyiség -, az SVHS (3-4W, kijelző nélkül), SUB (3-5W) és a TV-re kapcsolt HDD (7Wh), PCH-C200 (12Wh) ami zabikál, az erősítő, TV elenyésző). Van olyan nap, amikor 14 órát ment (pihenőnapokon, ami nálam nem egyezik a hétvégével)... de a napi átlag 5-6 óra körül van egyébként.

A Digi szerencsére nem húz le nagyon (havi 7E, igaz ebben benne van a 80/25Mbites net is).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3746) KTTech válasza Cha-b (#3744) üzenetére


KTTech
veterán

Mélyebb a feketéje.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3747) DVlad válasza Cha-b (#3744) üzenetére


DVlad
őstag

:D

(#3748) Cha-b válasza KTTech (#3746) üzenetére


Cha-b
senior tag

De sokkal vagy csak műszerrel lehet észrevenni? :D

CSAKAKISPEST!!!!

(#3749) KTTech válasza Cha-b (#3748) üzenetére


KTTech
veterán

Láthatóan jobb: 0.0031cd/m vs. 0,02cd/m2...
De az új 50-es széria már azonos vagy jobb lesz nála, több, mint valószínű. A PWM zaj magasabb rajta, mint a 30-as szérián.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3750) Cha-b válasza KTTech (#3749) üzenetére


Cha-b
senior tag

Rendben köszi az infót. :)

CSAKAKISPEST!!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.