Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) KTTech válasza ZEN1TH (#3799) üzenetére


KTTech
veterán

Hopsz, benéztem :) 46G30-nak olvastam...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3802) aleister válasza KTTech (#3801) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ezt be. Hacsak nem szerelték bele a visszaajövőbe srácok a 2010-ben vett tévémbe a 2011-es panelt. :)

Pár szóban az -érdekesség kedvéért- tudnád ecsetelni a különbségeket a G20 és a G30 között?

Én csak ennyit találtam:
"Habár a kontrasztarány visszalépésnek tűnhet a tavalyi modellhez, a G20-hoz képest, a G30 és a G20 panelje valójában teljesen ugyanazt tudja, a különbség abból ered, hogy a G20-as esetében a legjobb beállításokkal 121 cd/m²-es fényerőt kaptunk, a G30 esetében pedig az optimális értékekkel csak 98 cd/m² lett "

Valamint ugyanezen cikk következtetését, ami a fentiek fényében nem tudom mennyire jogos:
"A G30-as széria a G20-as sorozathoz képest képminőségben mindenképpen előrelépést jelent, de csak egészen aprót, nem hiába volt a G20-as széria 2010 legjobbja 2D-ben."

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3803) DM-Fan válasza aleister (#3802) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Döntően szignifikáns különbség nincs a G20 és a G30 között, már ami a képminőséget illeti, legalábbis világmegváltó dolgokra nem kell számítani. Ami mégis sokaknak szembeötlő lehet, az az, hogy a G30 már mentes a G20 egyik, sokat emlegetett furcsaságától, a floating black-nek nevezett feketeszint-fluktuációtól, ami bizonyos helyzetekben jelentkezik a 20-as széria darabjain. A G30 ezen felül talán minimálisan precízebb a szürkegradienseknél, de nem szembeötlően. Viszont a G30 panelje már aktív, ventillátoros hűtést kapott, míg a G20 teljesen néma tudott maradni, mert semmilyen mozgó alkatrész nem volt benne és ennek ellenére is igen hűvös.

A G30 beépített médialejátszója használhatóbb, mint a G20-é, ugyanis kezeli a legtöbb mkv-t - még ha erős kompromisszumokkal is.

Az utolsó, idézett mondatodban egyébként minden benne van. A G20-ról egyértelműen értelmetlen váltani, ha viszont valaki 2011-ben akart (vagy akár most akar) TV-t venni, akkor indokoltabb a G30-at választani - márcsak azért is, mert a G20-at már nem lehet kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3804) Injun


Injun
aktív tag

Behangoltam a T-home digi beltérit az S30-hoz de csak DVB-T-n jön be a csatorna.Ha próbálok váltani a TV gombbal akkor csak sötét lesz a képernyő és ki/be kell kapcsolni.Mit rontottam el?

(#3805) DM-Fan válasza Injun (#3804) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mit akarsz behangolni, ha SetTopBox-od van? Dugd rá a box-ot a TV-re SCART-on/HDMI-n és a megfelelő AV-csatornát kiválasztva fogod tudni nézni a TV-adásokat! Hiába keresed őket a TV-gomb megnyomása után, tekintve, hogy a TV nem a saját tunerjét használja, ha SetTopBox-ot használsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3806) kiki22


kiki22
senior tag

ali !Egy olyan kerdesem volna, h ha a tv kikapcsolat allapotban van vagyis keszenleti modban mikor pirossan vilagit a led .Meglehet azt aoldani pl ,h bekapcsolom az xboxot es a jelere felebred a tv ?

(#3807) junkpod


junkpod
nagyúr

most megy a kori EB m2HD-n, nagyon király akép, kíváncsi lennék hányan fakadnak most sírva LCD-n nézve a szürke/fehér árnyalatiban pompázó jégen suhanó gyors korisokat és a villámként mozgó hátteret... :R

Box's don't touch!

(#3808) KTTech válasza kiki22 (#3806) üzenetére


KTTech
veterán

HDMI kontrollal elvileg lehetséges felébreszteni (de akkor nem a kellemes 1W körüli fogyasztású Stand-by van, hanem a 15W körüli), és tudnia kell a vezérlést az XBOXnak. Sajnos nem tudom, hogy mit tud pontosan (HDMI CEC-et hogy támogatja)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3809) KTTech válasza junkpod (#3807) üzenetére


KTTech
veterán

Jól néz ki :) Dolgozik a G30... (a flitterek jól néznek ki :) )

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3810) aleister válasza DM-Fan (#3803) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Igen az mkv lejátszást olvastam én is. A Floating Black javítása pedig dicséretet érdemel, valóban nagyon idegesítő volt az a 'feature'.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3811) zsigus válasza kiki22 (#3806) üzenetére


zsigus
őstag

Ha jól tudom nincs a boxban HDMI-CEC. Enélkül nem megy.

(#3812) BBéci válasza junkpod (#3807) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmuk sincs, milyen lenne egy plazmán. Azt hiszik, amit látnak, annál nincs jobb. Sajnálom Öket. Kicsit magamat is, mert hónapok óta LCD tévét nézek, ráadásul a vetítő is az.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3813) < CyberBob > válasza BBéci (#3812) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az lcd-s vetítőnél mennyire zavaró a rács vagy már olyan kicsi a pixelek közötti hely, hogy nem látszik?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3814) KTTech válasza < CyberBob > (#3813) üzenetére


KTTech
veterán

Attól függ, melyik. Pl. a Panasonicnál speciálisan erre kifejlesztettek egy technikát, ami megszünteti a rácsot.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3815) BBéci válasza < CyberBob > (#3813) üzenetére


BBéci
titán

Most 2 m széles vászonra vetítek, amit 420-ról nézek, onnan nem látni a screendoort. Majd lemérem, mekkora távolságból válik zavaróvá. Epson W9000 a gép.

KTTech
Az a speciális Smooth Screen technika gyakorlatilag lehetetlenné teszi, hogy borotvaélesre állítsd a képet. Valamit, valamiért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3816) < CyberBob > válasza BBéci (#3815) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én olyan 4 méter széles képre gondoltam (ha már vetítő) a nézési távolság lehet a többszöröse is. Amúgy szerinted melyiket érdemes venni lcd vagy dlp (szivárvány hatás)?

KTTech: azt olvastam róla, hogy a képélesség rovására megy.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3817) skoos válasza BBéci (#3815) üzenetére


skoos
őstag

nem Benq?

(#3818) BBéci válasza < CyberBob > (#3816) üzenetére


BBéci
titán

Vásznakra ugyanúgy léteznek nézési távolságra, látószögre megadott szabályok, mint a tévékre. Saccra, 4 m széleset minimum 7 méterről jó nézni. Ehhez már komoly vetítő is kell, bármit írnak az olcsóbbak adatlapjára.
Abszolút DLP párti vagyok.

skoos
Az b@szna be. Miért pont azt emlegeted?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3819) skoos válasza BBéci (#3818) üzenetére


skoos
őstag

mert abból tudok w9000ről. :P

(#3820) BBéci válasza skoos (#3819) üzenetére


BBéci
titán

Lemaradt a T betű.
EH-TW9000

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3821) kiki22 válasza KTTech (#3808) üzenetére


kiki22
senior tag

Es ez pontossan melyik beallitasi pont ?Mert varazsolgattam a viera linken meg a beallitasokk al de nem jott ossze a dolog

(#3822) eReL1


eReL1
tag

Üdv!

Eléggé átnéztem a topikot, de nem találtam választ, így megkérdezem: van-e különbség, illetve ténylegesen léteznek-e ezek variációk a Panasonic TX-P42G30 tévé esetében?

Adott egy típusjelzés a hivatalos Panasonic honlapon (TX-P42G30): [link]

Egyes boltokban így árulják (TX-PF42G30): [link]

Valamint fellelhető még ez a változat is (TX-P42G30E): [link]

Második esetben mire utal az 'F' karakter, ill. az utolsó esetben mit jelent az 'E' karakter?

Vagy ezek csak elírások? Tudja valaki dekódolni a Panasonic típusjeleinek a karaktereit úgy mint itt a Samsungét: [link]?

Köszi!

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#3823) skoos válasza BBéci (#3820) üzenetére


skoos
őstag

...látom pár nulla is végösszegből

(#3824) KTTech válasza kiki22 (#3821) üzenetére


KTTech
veterán

Ha tudja az XBOX, akkor Beállítások -> Link beállítások -> Viera link: be, vezérelt bekapcsolás: be, vezérelt kikapcsolás: be, energiatakarékos készenlét: ki.

Ha ezután se megy, akkor sajna nem kompatibilis az XBOX.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3825) aleister válasza eReL1 (#3822) üzenetére


aleister
veterán

Utoljára kb másfél éve voltam képben a plazmákkal, úgyhogy erősen fenntartásokkal kezelendő, amit írok.
Tudtommal a típusszám végi E az európai modelleket jelöli. Ha jól emlékszem ez azt is jelenti, hogy tükröződésgátló felület van a kijelzőn.

Szerintem a 3 felsorolt modell között nincs különbség. Egyébként tessék.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3826) zsigus válasza eReL1 (#3822) üzenetére


zsigus
őstag

Az F valószínűleg elírás. Én is ebből a boltból rendeltem, ahol PF42S30-nak volt írva a TV, de a dobozon és mindenhol máshol is P42S30E.

De érdekes, hogy az 50 inch-eseket már rendesen le tudják írni, viszont ezeknél is lehagyták az E betűt a végéről.

[ Szerkesztve ]

(#3827) Jim-X válasza KTTech (#3784) üzenetére


Jim-X
őstag

Megoldottam a szétesést...a lejátszómmal volt a baj...

Az overscan-es kérdés az külön volt, nem a szétesésre vonatkozott ;) Szóval hol tudom állítani?

A játék az nem játék!

(#3828) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
TV vásárlás előtt állok, elolvastam az első hszt, egész mostanáig LCD-t akartam venni, de most újra értékeltem a dolgokat és azt hiszem plazma lesz belőle. Az első kérdésem az lenne hogy amin van lanport az mindegyik támogatja a DLNA funkciót? Csak mert a TV mellett van a routerem amibe be van dugva egy 2terrás winyo teli képekkel, filmekkel és ha megoldható akkor használnám- usb nem jó mert linux fut rajta a hálózat miatt, azt meg nem támogatják a TVk ahogy elnéztem.
2 TVn gondolkodom a Pana 42ut30on és a 42s30on, de ha esetleg tudnátok ajánlani hasonló árkategóriában többnyire filmezésre szép világos nappaliba valamit ami tudja a DLNAt azt megköszönöm.

Még annyit hogy bár olvastam az ajánlott nézési távolságokat de nekem annyira közelínek tűnnek ezek a távolságok hogy inkább rákérdezek, hogy egy 106os tv az ajánlott 2-3méter távolságtól messzebb (4-5-6)méter azért élvezhető, vagy összefolynak a színek vagy miben más élmény ennyire mint egy crt?
köszönöm

Túrista vagyok

(#3829) tbs válasza bpmcwap (#3828) üzenetére


tbs
addikt

UTP ajzat != DLNA...

A két hivatkozott vas nem tud DLNA-t. Ami amúgy nem túl nagy baj... ;)

(#3830) bpmcwap válasza tbs (#3829) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:(
usharet se tudja?
Akkor tudtok olyat ami tud dlnat?

Túrista vagyok

(#3831) aleister válasza bpmcwap (#3830) üzenetére


aleister
veterán

Nem lebeszélni akarlak róla, de a DLNA em olyan nagy dolog ám, amíg a plazma belső médialejátszója nem támogatja a HD-s, fullHD-s formátumokat. Divx-et nézni nem olyan nagy élmény, nem erre vannak ezek a tv-k kitalálva.
Nekem a routerem (Asus N16) médiaszerverként is működik, de egy kezemen meg tudnám használni, hányszor használtam ezt ki.

Egyébként pl a Panasonic G30 már le tudja játszani az mkv-t bizonyos korlátozásokkal. Tehát kezd alakulni a dolog, de én még mindig azt mondom, hogy inkább egy jó külső médialejátszót használj. Azokon is van ethernet port, el tudják érni a hálózati meghajtón lévő cumót.

A kérdésedre válaszolva, a Pana G sorozatban tuti van DLNA.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3832) salapp válasza bpmcwap (#3828) üzenetére


salapp
addikt

Kimértem, és a nézési távolságunk a 42-estől 2,3 m, és extrém szélessávú filmeknél ez már nagyon kicsi, teli 16:9-ben még éppen jó. 50-esre vagy, ha annyit húzódik a vásárlás, hogy közben minden olcsóbb lesz, akkor akár 55-ösre váltanánk majd, és a 42-es bemenne a hálóba. Mindezt ahhoz, hogy a 42 túl nagy 2-3 méterre. Nem, semmiképpen sem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3833) salapp


salapp
addikt

11K-ért már van olyan mindenevő lejátszó, ami bármelyik beépítettet veri (még BD50-et is lejátszik ISO-ból), kvázi teljesen felesleges pl. ezért a funkcióért egy tv-ben - jelenleg - többletet fizetni.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3834) bpmcwap válasza aleister (#3831) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nekem 1043assal van szerverem, pont ezért gondoltam venni TVt- mert bár egy 8éves projektorosom van de semmi baja, csak az LGnek az a állványos TVje- nekem meg a 3 gyerek miatt fel kellett raknom szekrényre hogy ne verjék szét, csak igy már túl magas..... azt hittem ha van rajta lan akkor rádugom a TVre és nem kell pendriveoznom... mint mondtam a winyon ext4 fut ezért azt hiába is dugnám rá hubbal a TVre....
Ha viszont nem divxekre vannak kitalálva TVműsort meg nem is nézünk- sőt gyakorlatilag a kölkök néznek rajta mesét másra nem nagyon kell mert mi asszonnyal monitoron szoktunk filmezni.... akkor lehet hogy lehetne még húzni ezt a tvvásárlást.... most jól elbizonytalanítottál :)))

Túrista vagyok

(#3835) zsigus válasza Jim-X (#3827) üzenetére


zsigus
őstag

Ha fenn van a catalystból egy újabb verzió akkor a My Digital Flat Panels -> Scaling Options -> húzd a csúszkát nullára.

(#3836) Gabor970 válasza salapp (#3833) üzenetére


Gabor970
addikt

11-ért olyan, ami BD50-et iso-ból? Melyik az?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3837) bpmcwap válasza salapp (#3833) üzenetére


bpmcwap
senior tag

igazából nálam a lényeg hogy mivel a tv a router mellé kerül hogy kábellel összekötve tudjon játszani routerre kapcsolt hddről, tehát dlna vagy ushare, de ha a divx tartalmak amúgy is vacakul festenek mert ha jól értem kvázi túl kicsi a felbontásuk akkor végülis nem is biztos hogy nekem feltétlenül le kéne cserélnem a jó öreg 106os kis 560x720as felbontású tvm.... :)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#3838) tbs válasza bpmcwap (#3830) üzenetére


tbs
addikt

Nem tudnak ezek semmit. :DDD

Nálunk a plazma megjelenítőként funkcionál. Pana S30. DLNA szerver a háziszerver, DLNA médiapléjer xbox360. HDMI1 -> upc hd settopbox, HDMI2 -> Xbox. Ennyi.

Ja, és 3m-en belülről nézzük. Mindig.

(#3839) tendetiti válasza OrLiX (#3185) üzenetére


tendetiti
tag

"Még a Harmony-khoz visszakanyarodva, Mezga Aladár kolléga írta, hogy ha többször küld egy parancsot, akkor az ismétlések számát kell átállítani. Megtaláltam a programjában, leírom ide is, hátha valakinek hasznos lesz.
- Settings
- Troubleshoot
Itt kiválaszthatod, hogy akarsz-e másolatot vagy felülírod az eredetit.
Add the updated device. (létrehoz egy újat, az új beállításokkal)
Do not add the updated device. (felülírja a meglévőt)
- {eszközöd neve} responds to some commands either too many times or only occasionally.
Következő ablakban változtathatsz 0-5ig (alap: 3)
If it is responding too much, then try decreasing the setting.
Próbáld előbb a 2-t, majd az 1-et, ha úgy is sokszor küldi.
Majd megkérdezi, hogy frissíted-e a táv.-ot."

Ezt megtalálom valahol a webes felületen, vagy csak a letöltött alkalmazásban van ez az opció.
Azért kérdezem mert anno a webes felülettel lőttem be a 700-ast, és az ott beállított login/pass-sal nem tudok bejelentkezni a másik programba, gyanús, hogy újra be kellene állítanom mindent.

(#3840) salapp válasza bpmcwap (#3834) üzenetére


salapp
addikt

Én nagyon fájlalom, hogy leálltak a fullhd hvtv-k gyártásával, pedig az utolsók már nagyon ígéretesek voltak, pazar képpel. 24p és 55 collon csak 40 cm mélység és 6-8000 óra lámpaélettartam.
Ha nem sürgős, most ne cserélj, mert az elkövetkezendő években nagy változások jönnek megjelenítő fronton.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3841) Tomika1981 válasza bpmcwap (#3830) üzenetére


Tomika1981
tag

Szia!
Én januárban vettem a pana 42g30-at. A DLNA számomra nagy csalódás. Lehet hogy az én hálózatomban van a hiba de sokszor meggyűlik vele a bajom. Igaz, én filmeket akarok (akartam) DLNA-n keresztül nézni. Sokszor csúszik el a hang a képhez képest. Illetve a nagyobb bajom hogy sokszor nem értem miért de DLNA-n keresztül a TV medialejátszója kiírja hogy nem támogatott formátum holott ha pendriveról megy, lejátsza. (sima AVI-nál is)

A g30 DLNA kompatibilitása jó dolog de erős kompromisszumokkal, korlátokkal. (legalábbis nálam)

A képmérettel kapcsolatban: Itt mindenkitől azt fogod hallani hogy 3-4 méterre min.50" kell ha nem egérmozizni akarsz.
Szerintem ha 42"-ra van lehetőséged akkor azt vedd. Én a 42"-ost nézem 3m-ről a kép tökéletes és számomra nem kicsi. Tény hogy ilyen távolságról nem tudod megkülönböztetni a 720p-t az 1080p-től. (mindkettő gyönyörű lesz) :) Nem mondom hogy nem tudnám megszokni az 50"-t de ez van.

Tomika

(#3842) zsigus válasza bpmcwap (#3837) üzenetére


zsigus
őstag

Megoldható a DLNA-n keresztül akár a BD lejátszás is, PS3 Media Server vagy Serviio segítségével, de hidd el egy lejátszóval többet érsz.

[ Szerkesztve ]

(#3843) salapp válasza Gabor970 (#3836) üzenetére


salapp
addikt

Nem vagyok ügynökük, de azért:
[link]

Egy baj van: annyira gyönyörű a kép és a mozgásmegjelenítés - számomra - egy BD25-ből, amit még bevállalok a méretet tekintve, hogy ha tehetem, szinte minden látványfilmet abban gyűjtök. Így meg fogy a hely. ;]

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3844) bpmcwap válasza tbs (#3838) üzenetére


bpmcwap
senior tag

túl kicsik a kölkök nincs xboxunk, se semmiféle játékgépünk, amúgy is elég irreális lenne egy xboxt venni csak azért hogy a routerről le tudjak játszani.... :DDD

Túrista vagyok

(#3845) tendetiti válasza salapp (#3843) üzenetére


tendetiti
tag

Ilyen van neked esetleg? Bevált?

(#3846) bpmcwap válasza Tomika1981 (#3841) üzenetére


bpmcwap
senior tag

mondjuk ha viszont nem jó a dlna és külső lejátszót kell vegyek igy is úgy is akkor egy fapados 50es gondolom olcsóbb mint egy mindent játszó 42es, vagy mondjuk kb ugyanannyi... jól sejtem? Mondjuk eddig az 50eseket nem néztem de ha van valami tipp szívesen venném! Köszönöm

Túrista vagyok

(#3847) zsigus válasza salapp (#3843) üzenetére


zsigus
őstag

Csak éppen 24p-t nem tud, és csak 10/100-as az ethernet.

[ Szerkesztve ]

(#3848) tbs válasza bpmcwap (#3844) üzenetére


tbs
addikt

Hja, csak arra gondoltam megvilágítom, hogy már az Xbox DLNA lejátszója is jobb, mint akármelyik tévében lévő... :DDD

Szóval külső lejátszó. :K

(#3849) salapp válasza tendetiti (#3845) üzenetére


salapp
addikt

Nekem drágább van, nagyobb proci, alapvetően Popcorn/Dune hardver, kínai soft.
Imádja az egész család. (rengeteg csati, pl. vinyót közvetlenül is ráköthetsz SATA-n is, gyönyörű kép, szuper hangminőség - audiofil anyagokat is hallgatok, nagyon jól szól, jó a torrentje is, világít a távja, stb. ár/teljesítmény arányban üt: egreat s100 a típusa. De közel negyed áron az előbb linkelt sztem se lehet annyira rossz)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3850) salapp válasza zsigus (#3847) üzenetére


salapp
addikt

Na, mondjuk ennyire nem mélyedtem el a típusban (a mienk drágább, de mindent tud, amit egy komoly játékosnak tudnia kell, és még egyszer sem fagyott pl.) Ha 24p-t ez nem tud, akkor sajna tényleg egy drágább éri meg inkább. Bocs az esetleges feltüzelésért.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.