Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Lenry


Lenry
félisten

milyen vastag egy átlag panelfal, és hogy a legfajább oda felfúrni egy plazmaTV-t?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3902) leroyclub válasza szonti (#3899) üzenetére


leroyclub
senior tag

A nézési távolság kb pont a határ olyan 2-3 méter, de nem vagyok olyan élesszemű, szóval nem ragaszkodom a FullHD-hez. Most erősen gondolkodóba estem. Az 1.hsz-t már olvastam. Köszi a segítséget!

(#3903) zsigus válasza fecus (#3897) üzenetére


zsigus
őstag

Az EDID-nek ne higgy, Ubuntu alatt nálam 32 colosként jelezte ki a 42 colos S30-at a catalyst. Meglepne egyébként ha a G30 nem tudna 24p-t, mert az én S30-asom is tud, ami egy kategóriával lejjebb van.

"Helyes, ha 1080p 24Hz-et ír ki a TV?"

Igen, nálam is ez van, és ha megnézed a képbeállításokat, akkor ki kell jönnie a 24p Smooth Film opciónak, tehát megvan a 24p.

Én egy OpenELEC nevű disztrót használok (abból is a pre-eden Fusion platformra szánt verzióját), és megnéztem a Killa Sample-t rajta, AMD E-350-en nem szaggatott (csak blokkosodott a kép).

A videó-gyorsítás rendben van? Ha lejátszás alatt megnyomod az O gombot, mit ír ki? Nálam dc:ff-h.264 (vagy vc-1)-xvba <- ez jelenti a videógyorsítást (persze más platformnál mást írhat ki, ez csak AMD-re vonatkozik). Ha HD videóknál is ffmpeg-et ír akkor nincs gyorsítás, és mindent a procin számol, emiatt szaggathat, ha nem elég erős a CPU.

2448:

Akkor van benne 24p, de akkor nem értem, hogy a korábban linkelt webshopban miért nem írják a 24 Hz-et sem, csak 50-60 Hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#3904) Lenry válasza Lenry (#3901) üzenetére


Lenry
félisten

pöttyet ONabb kérdés:

kinéztem a Pana TX-P42UX30E TV-t. rákerestem itt a topikban és láttam, hogy sokszor ajánlottátok, de hiányoltátok az USB-t, LAN-t meg a tükröződésgátló bevonatot, amik az S30-on megvannak.
ránéztem a Panashopon a két TV-re, és bár csak 30 rugó a különbség köztük, de sajnos 30 ezer a jelen helyzetben komoly összeg, így csak tényleg indokolt esetben adnék ki ennyivel többet.

az USB nem fog hiányozni, HDMI-n rákötöm a gépre a TV-t és onnan fog jönni az adás, nem játszadozok pendrive-ról. ugyanezért nem téma a LAN se (bár terveztem egy médiaszerver gépet, de nem hiszem, hogy lesz belőle valaha valami)
a tükröződésgátló: a szobámon egyetlen ablak van, a TV kijelölt helyére merőlegesen, és észak felé néz, soha nem süt be a Nap, így szerintem ez se fog igazán gondot okozni.

van ezeken kívül valami olyan nyűgje, ami miatt mégis megérné az S30?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3905) CSorBA válasza Lenry (#3904) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia!

Nekem U30-am van, nagyon megvagyok elégedve vele. Nekem sajnos pont háttal van az ablaknak, egész egyszerűen jelenleg csak így tudom elhelyezni. De filmezéskor úgyis besötétítek, szóval ez sem gond. Ez az egy zavaró dologgal találkoztam eddig, ha ellenfény van tényleg idegesítő a tükröződés. Merőleges fény nálam már nem volt zavaró. Ajánlani tudom mindenképpen. :))

(#3906) DM-Fan válasza Lenry (#3904) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igazából ilyen felállás mellett nyugodtan választhatod az U30-at is, ha megfelelő a 2 darab HDMI-bemenet és a felsorolt hiányosságok tényleg elfogadhatók számodra. Képileg sok különbség nincs a két modell között.

Get Moded!

(#3907) Lenry


Lenry
félisten

köszönöm mindkettőtöknek :R

még egy kérdés: a panashop.hu-val volt már tapasztalatotok? érdemes onnan rendelni? egyáltalán érdemes netről TV-t rendelni?
sajnos Szegeden nem igazán van helyben olyan hely, ahol ilyen áron lehetne vásárolni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3908) DM-Fan válasza Lenry (#3907) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, érdemes, ők a hivatalos forgalmazók, korrekt áron adják a termékeket, plusz szakszerűen szállítanak.

Get Moded!

(#3909) Lenry válasza DM-Fan (#3908) üzenetére


Lenry
félisten

zsír.

a szakszerű szállításban benne van, hogy mindenki jelenlétében kibontjuk, és megnézzük, hogy minden hibátlan?
bocs az esetleges hülye kérdésekért, de elég nagy tétel ez ahhoz, hogy semmit se bízzak a véletlenre

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3910) CSorBA válasza Lenry (#3907) üzenetére


CSorBA
őstag

Ha nem akarsz neten vásárolni, akkor pl.: az edigitalban is 120 :) Én is szegedi vagyok, én az MM-ben vettem, de az Euronics-ban is megnézheted. Ez a három mind hivatalos viszonteladó.

(#3911) Tomics válasza Lenry (#3909) üzenetére


Tomics
addikt

Sajnos futárfüggő. De elvileg jogod van hozzá, csak ugye ők is sietnek. Amíg nem írod alá addig úgy sem megy el :)

PH! addikt since 2004

(#3912) Voice24 válasza DM-Fan (#3908) üzenetére


Voice24
őstag

Tőlük rendeltem, és a GLS hozta a tévét. Tehát a szakszerű szállítás nem a panashop-on múlik.

(#3913) KTTech válasza fecus (#3897) üzenetére


KTTech
veterán

Lejátszó hiba. A TV-nek 24Hz-et kell kiírnia 23,976-os anyagnál.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3914) KTTech válasza Lenry (#3909) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam a futár segített levenni az 50X10Y-t, majd kibontottuk az 50G30-at, felraktuk a talpára, behangoltuk DVB-C-n, és aztán kapta elő a papírokat aláírásra... :) Ja, és percre pontosan volt az ajtó előtt a megbeszélt időpontban.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3915) < CyberBob > válasza Lenry (#3909) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Csak Pestre viszi a saját emberük aki be is kapcsolja viszont vidékre már külső futár viszi ott nincs ilyen lehetőség.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3916) spiky03 válasza KTTech (#3913) üzenetére


spiky03
veterán

Sziasztok,

ha mkv-t játszok le egy bd lejátszóval merevlemezről, akkor is 24Hz-en kellene hogy menjen a lejátszás?
A lejátszó is (LG BD550) tudja a 24p-t a TV is (G30), de a tv nem írja ki hogy 24Hz-en menne, csak akkor ha eredeti BD lemezt nézek...

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3917) KTTech válasza spiky03 (#3916) üzenetére


KTTech
veterán

Ez lejátszófüggő, de illene... lehet, hogy ugyanúgy nem tudja, mint a TV-kbe építettek. Nálam a PCH-C200-nál nincs különbség, de ez ugye médialejátszó (attól függetlenül, hogy tud BD-t is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3918) DM-Fan válasza spiky03 (#3916) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha a G30 nem írja ki, hogy 1080p24Hz, akkor nem annyin megy. Mindig meg tudod nézni az "i" gombbal, hogy milyen jelet kap a TV, ha itt nem írja a 24 Hz-et, akkor vagy nem jól van beállítva a lejátszód, vagy ha jól is van beállítva, akkor csak papíron tudja a 24p üzemmódot.

Get Moded!

(#3919) spiky03 válasza KTTech (#3917) üzenetére


spiky03
veterán

Használatija alapján is tudja, és a menüjében is van ilyen opció ahol ki-be tudom kapcsolni a 24Hz-et és az 50Hz-et. Szóval nem értem akkor 720p-s vagy 1080p-s mkv-nál miért 50Hz-en adja...Valami ötlet esetleg?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3920) KTTech válasza spiky03 (#3919) üzenetére


KTTech
veterán

Valószínű ez egy korlátozás benne :( Ha a menüben belőtted a 24p-t, akkor azon kéne kiadnia... de ha a TV nem írja ki, akkor biztosan nem úgy működik.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3921) Lenry válasza KTTech (#3914) üzenetére


Lenry
félisten

edigi lesz belőle. ugyanannyiba kerül és helyben át tudom venni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3922) Lenry


Lenry
félisten

hogy áll benne a HDMI dugó? érdemes hozzá ilyen L alakú csatis HDMI-t venni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3923) KTTech válasza Lenry (#3922) üzenetére


KTTech
veterán

Gyanúsan olcsó...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3924) Lenry válasza KTTech (#3923) üzenetére


Lenry
félisten

és nem is postáznak Magyarországra, úgyhogy bukta...

de néztem másikat, egyenes fejűt, az is ennyi és egy magyar oldalon is ennyiért vesztegetik.

dabadab HDMI FAQ-ja szerint nem gáz, ha olcsó :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3925) boba6


boba6
aktív tag

S30 képernyőjéről a 3éves kisfiam zsíros mancsnyomát mivel merjem eltávolítani? :F

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#3926) KTTech válasza Lenry (#3924) üzenetére


KTTech
veterán

A saját FAQ-m szerint sajnos az, miután kidobtam az én 6E Ft-os 10m-esem a kukába...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3927) Pityke78


Pityke78
őstag

Megfogadtam a tanácsotokat és csináltam egy gyári adatok visszaállítását (Panasonic G20).
Szépen beállítottam Svédországot és elkezdtem keresni az analóg és DVB-C csatornákat.

Az analógokat meg is találta, de DVB-C-nél nem talált semmit. :(
Beállítottam hogy Minden csatornát keresse, a Hangolás módját Teljesre állítottam, így a Frekvencia és a Jelátviteli sebesség is Automatikusra váltott.
Hálózati azonosító 41001 van alapból beállítva, ezt nem bántottam.

Mi lehet a baj, miért nem találja meg a csatornákat?

Amúgy digi TV kábeles előfizetésem van (Veszprém).

Vélemény?

(#3928) vilga válasza boba6 (#3925) üzenetére


vilga
tag

Szerintem a plazmák kijelzője üveg,- ellentétben az lcd-kel- bármely üvegtisztító és törlőkendő ami nem karcol
/még 1 pont a plazmáknak/ :C

[ Szerkesztve ]

(#3929) Hsanyika1 válasza vilga (#3928) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

üvegtisztító ne!!!!!!! enyhe nedves törlőkendővel!!!

(#3930) DM-Fan válasza vilga (#3928) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Szerintem a plazmák kijelzője üveg,- ellentétben az lcd-kel- bármely üvegtisztító és törlőkendő ami nem karcol"

Óriási tévedés! A plazmák külső panelfelülete műanyag és ráadásul azon van a tükröződésgátló bevonat is, amit vegyszerrel szépen le is oldasz! Csakis enyhén vizes, de leginkább száraz antisztatikus kendővel szabad törölni, de ha nincs rajta szennyeződés, csak por, akkor leginkább portörlő pamacs (Pronto Duster) javasolt!

Get Moded!

(#3931) DM-Fan válasza Lenry (#3924) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Márpedig olcsó húsnak híg a leve és a HDMI-kábeleknél ez hatványozottan igaz. Nem egy fórumtárs járt már úgy, hogy bevásárolt olcsó kábelből és még az 1080p60Hz sem volt hajlandó normálisan átmenni rajta.

Minőségi, high speed kábelt vegyél, normális vastagságú szigeteléssel, lehetőleg neves gyártótól. Az ilyenekből legolcsóbban úgy 5-6 eFt magasságában állsz meg 2 méteres hossznál.

Get Moded!

(#3932) zsigus válasza Lenry (#3924) üzenetére


zsigus
őstag

Sztem tökmindegy milyen HDMI kábelt veszel, ugyanis a HDMI digitális adatátvitelt alkalmaz, és (elvileg) nem tudja semmi zavarni, ellentétben az analóggal.

Ha valamelyik mégsem működne akkor az gyári hibás. Nálam van 4db kábel, a legdrágább 2500 Ft volt (7,5 m) és mindegyik tökéletesen működik. Nem szabad bedőlni az ilyen sok ezer Ft-os aranyozott végű kábeleknek, az aranyozás is csak a korrózió ellen van, ha a kábel többi része réz (márpedig az) akkor semmit nem javít a jelminőségen (ha mindenképpen aranyozott kell, azt is lehet sokkal olcsóbban kapni).

Persze azért ne a legolcsóbbat vedd meg így sem, mert az ilyen 500-800 Ft-os kábelek azért nekem gyanúsak. De ha nem kell hosszú (1-2m) akkor 1000-1500 Ft-ért bőven jó minőséget kapsz, és észre sem fogod venni a különbséget egy 6-10 ezres és az 1500 Ft-os között (mert nem is nagyon van különbség).

De ha mindenképpen a legolcsóbbat veszed, akkor nagyon óvatosan bontsd ki/tekerd ki, mert kontakthibás lehet, ha eltörik benne egy ér. Ezért nem ajánlott a legolcsóbbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#3933) DM-Fan válasza zsigus (#3932) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Sztem tökmindegy milyen HDMI kábelt veszel, ugyanis a HDMI digitális adatátvitelt alkalmaz, és (elvileg) nem tudja semmi zavarni, ellentétben az analóggal."

És szerinted a digitális adat nem ugyanúgy elektromos jelek formájában közlekedik, mint az analóg átvitelnél? Ott egyesek és nullák gurulnak az erekben, nem pedig impulzusok? Ugyanúgy probléma jelentkezhet az átvitelnél, mint az analóg kábelezésnél. Arról nem is beszélve, hogy a HDMI-kábeleket gyárilag különböző kategóriákba sorolják és ennek megfelelően nem azonos, hogy milyen szávszélességű adatátvitelre képesek. Szóval ne terjeszd, hogy teljesen mindegy, hogy mit vesz az ember, mert abszolút nem igaz, csak itt a topicban is többen jártak már pórul a tiedhez hasonló HSZ-ek miatt! Pont az 1.5 eFt-os és az 500-800 Ft-os kábel között nincs érdemi különbség, csak haszonkulcsban!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3934) Lenry válasza DM-Fan (#3931) üzenetére


Lenry
félisten

Az a baj, hogy nem áll szándékomban a TV árának még 1/4-ét kábelre költeni, márpedig nekem legalább 7 méternyi kell.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3935) Vindex válasza Pityke78 (#3927) üzenetére


Vindex
tag

Nekem is Digi-kábelem van és szintén G20. Én Németországot állítottam be a gyári reset után. Egyébként Finnországgal is megtalálja, de nem tetszett a sorszámozása.

(#3936) DM-Fan válasza Lenry (#3934) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor vegyél minőségi szerelt kábelt, pl. innen. Egyedi igényre is legyártják neked méterre pontosan. Annyi a lényeg, hogy High Speed legyen és minőségi árnyékolású, korrekt csatlakozóval ellátott kábel legyen. Szerintem 10-15 eFt között meg fog állni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3937) Gabor970 válasza boba6 (#3925) üzenetére


Gabor970
addikt

én szemüveg vagy monitor tisztító spray-t próbálnék meg.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3938) zsigus válasza DM-Fan (#3933) üzenetére


zsigus
őstag

A digitális jelátvitelnél van egy javító algoritmus, ami a "biztonsági" bitek alapján ki tudja javítani a jelet (ez még az ethernetnél is jelen van, meglepne ha a HDMI-nél ne lenne), ha az esetleg valahogy megváltozik az átvitel során. Ezt a "biztonsági" mechanizmust úgy alakították ki valószínűleg, hogy átlagos körülmények között bőven megoldja az ilyen hibákat, tehát nem valószínű, hogy valaki olyan durva zavarást tapasztalna otthon, hogy ez az algoritmus ne tudná javítani.

Persze, az sem mindegy hol veszi az ember a kábelt, mert lehet, hogy valahol az 500-800 Ft-os kábelt adják 1500 Ft-ért, de gondolom a legtöbb ember nem ott veszi ahol csak 2 típusú kábelt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#3939) vilga válasza DM-Fan (#3930) üzenetére


vilga
tag

Upssz! Akkor eddig tévedésben éltem, ezért is hasznos a fórum :R /a nem ajánlott fekve szállítás miatt előfordulható sérülésből következtettem az üvegre -rosszul ezek szerint-/
Hozzáteszem port még csak nyomokban sem láttam a kijelzőn a káván már igen, lehet hogy jó portaszító antisztatikus tulajdonsággal is rendelkezik a kijelző?

(#3940) Voice24 válasza DM-Fan (#3930) üzenetére


Voice24
őstag

Vásárlás előtt Euronics-ben nézelődtem, és rákérdeztem az eladónál a plazmák "üvegére". Ő is azt mondta, hogy üveg, meg hogy nyugodtan tisztogassuk. Valami nála lévő cuccal meg is kocogtatta egy plazma felületét, és eléggé üveges hangja volt. Ráadásul még hozzátette, hogy a panasonicos üzletkötő prezentáció címén neki szokta vágni a tévének a kulcscsomóját :Y Akkor most mi van...

(#3941) DM-Fan válasza zsigus (#3938) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pontosan a hibajavítás miatt szükséges, hogy biztosított legyen a normális átvitel, hiszen a hibajavító algoritmus miatt nagyobb mennyiségű adat fog közlekedni, mint valójában kellene. Arról nem is beszélve, hogy a gyenge minőségű kábel miatti átviteli hibákat nem is lehet korrigálni semmilyen algoritmussal, a gagyi kábeleken pedig egyszerűen az 1080p60Hz sem megy át.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3942) madgie válasza Gabor970 (#3937) üzenetére


madgie
titán

Bezony-bezony, a matt LCD-t amúgy is utálat takarítani, nekem LCD/Plazma tisztító lötyim van, no nem kell drágára gondolni, bő egy ezres egy nagyobb flakon a tesco-ban, évekig bőven elég. A sima víz egyrészt foltokat hagyhat, másrészt nehezen boldogul a makacsabb szennyeződésekkel (a mikroszálas kendő ugyan elbánik vízzel is az ujjlenyomatokkal). Ja, mikrokendő: az agyonmosott, használt jobb, mint az új, nem tapad annyira agresszíven a felülethez, hamarabb lemosod vele a lötyit.

HDMI kábel: végigpróbáltam már a párszáz forintostól kezdve az ujjnyi vastag, súlyos darabokig, mindegyiken átment minden jel. Persze ettől függetlenül nem ajánlom a gagyit, de a végén oda lyukadtam ki, hogy nyugodt szívvel veszem meg a brutál vastag, alig hajló, mégis relatív olcsó kábelt a dealextreme-től (kábé ugyanaz a minőség minden szempontból, mint a Popcorn Hour-hoz mellékelt kábel)

[ Szerkesztve ]

(#3943) DM-Fan válasza Voice24 (#3940) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor most menj már oda a TV-hez és nézd már meg közelről, hogy milyen a felülete. Ha az S30-adnak üveg az előlapja, akkor szerintem a kávája meg aranyból lehet. :W A Panasonic-os prezentációban nem kulcscsomót vágnak hozzá, hanem egy rögzített súlyt és ott tough panelről van szó, úgyhogy nem ajánlom, hogy ezt otthon próbálgasd! Egyébként biztos értett az eladó ahhoz, amiről beszélt.

Az ujjlenyomatokat simán lehozza egy enyhén nedves szemüvegtisztító kendő is, tökéletesen törölve semmilyen foltot nem hagy a sima víz sem. Ha nagyon makacs szennyeződés van, akkor és csak akkor érdemes külön erre a célra gyártott lemosót használni, de abból sem mindegy, hogy mit, mert itt a topicban is volt már olyan eset, hogy lekapta a bevonatot a felületről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3944) zsigus válasza DM-Fan (#3941) üzenetére


zsigus
őstag

Akkor miért van az, hogy ezzel a kábellel kötöttem hozzá a PC-t a TV-hez (amikor vettem 2300 Ft volt), és eddig tökéletes képet produkált mindig 1080p60Hz-nél?

Mindegy nem szeretnék vitatkozni (egyébként a "biztonsági" bitek kis arányúak az átvitelnél, még az ethernetnél is), legyen igazad, és vegyetek drága kábelt.

(#3945) Lenry válasza DM-Fan (#3936) üzenetére


Lenry
félisten

az oldalon a legalsó, KCE-HH10 az jó lenne?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3946) DM-Fan válasza zsigus (#3944) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már eleve komolytalan, ha azt írják oda, hogy HDMI 1.4 szabványú kábel, ugyanis a kábelek szabvány szerinti megkülönböztetése tiltott, ezért büntetnek is. Nincs olyan, hogy 1.4-es szabványú kábel. Az, hogy Te nem észlelsz hibát az átvitelben/lejátszásban, még nem jelenti azt, hogy nincs is.

Get Moded!

(#3947) DM-Fan válasza Lenry (#3945) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem lenne jó, mert az csak standard speed kábel, ami nem lesz elég minden felbontáshoz. Pontosan így szívta meg KTTech fórumtárs is. Ezért írtam, hogy gyártass magadnak méretre high speed kábelt, azzal tuti nem lesz gond és mivel neked rövidebb kell, ezért szerintem árban nem is lenne ennél sokkal több.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3948) zsigus válasza DM-Fan (#3946) üzenetére


zsigus
őstag

HDMI.org - HDMI 1.4

"A HDMI Ethernet Channel funkcióval egészíti ki az adatcsatornákat, ezért az új kábelre van szükség, hogy támogassák Ethernet kapcsolatot."

Az egy dolog, hogy maga a kábel nem 1.4-es, de mivel pl. az ethernet ebbe a szabványba tartozik, ezért jelezni próbálják, hogy ez már támogatja az 1.4-es HDMI újdonságait is.

[ Szerkesztve ]

(#3949) DM-Fan válasza zsigus (#3948) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

És ezzel most mit akarsz mondani? Ettől még nem lesz HDMI 1.4-es a kábeled, ugyanis az összes korábbi kábellel ugyanúgy működnek az 1.4-es aljzatok, mint az új kábelekkel. Még az 1.4-es szabvány által hozott ARC is működik a korábbi kábelekkel.

Nem győzöm eleget linkelni: ezek a kábeltípusok léteznek csak, ugyanazon az oldalon van, amire hivatkozol és amit előbb is linkeltem. Nincs olyan, hogy 1.3-as vagy 1.4-es kábel! Csatlakozóaljzatoknál alkalmazható csak a szabványverziók szerinti megkülönböztetés. Itt is írják (ugyanazon oldalon), hogy mindennemű verziószám szerinti megkülönböztetés tiltott.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3950) Voice24 válasza DM-Fan (#3943) üzenetére


Voice24
őstag

Isten ments, hogy kipróbáljam, nem azért írtam. De az biztos, az eladó jól megkocogtatta a felületet, és a kulcscsomós példát is úgy mondta, hogy ott náluk a boltban csinálta az üzletkötő.
Persze én sem esek neki drótkefével egy légypiszoknak. Még az lcd-hez vettem egy flakon, 100 darabos, Emtec márkájú, direkt tft-hez való nedves törlőt, de még azt sem használtam a plazmára. Talán háromszor ha a port letöröltem róla, olyan nagyon nem vonzza.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.