Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) DM-Fan válasza Pityke78 (#4248) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Több terrabyte-os HDD-t is tehetsz beléjük, gyárilag nincs bennük semmi. Ahogy KTTech is írta: elég csak a router-rel összekötnöd és beállítanod a klienst és önállóan tölti lefelé, amit kijelölsz neki, nem kell hozzá PC. Még tömörített fájlból vagy ISO-ból is képesek lejátszani.

Get Moded!

(#4252) DM-Fan válasza tomic (#4250) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A netes frissítést a Viera Tools-ból próbáld indítani! Ott meg kell találja az újabbat. Ha így sem megy, akkor próbáld meg pendrive-ról, arról tuti menni fog!

Get Moded!

(#4253) madgie válasza DM-Fan (#4251) üzenetére


madgie
titán

Tömörített fájlból lejátszani? Egy nagyobb mkv-nál megfőne a Popi, nem?

[ Szerkesztve ]

(#4254) DM-Fan válasza madgie (#4253) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért főne meg? Próbáld ki, simán megy! Még az 50 GB-os BD-ISO-nak is mennie kell tömörítettből is, nemhogy az mkv-nak! Más kérdés, hogy én sem másolok rá így semmit, de ha valaki eleve ide tölt, akkor előfordulhat, hogy jól jön ez a tudása.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4255) madgie válasza DM-Fan (#4254) üzenetére


madgie
titán

Próbáltam párszor sok rarba tömörített mkv-t, úgy rémlik, mindig volt valami kínja :(

(#4256) KTTech válasza DM-Fan (#4254) üzenetére


KTTech
veterán

Annyi, hogy közben ne menjen torrent, mert a kettő már sok neki egyszerre. De most már kezdenek szerencsére leszokni a tömörítgetésről :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4257) Budabuda


Budabuda
csendes tag

Visszatérve egy pillanatra a 4232-es posztomra, a vibrálást figyelembe véve mi a helyzet a két típust illetően? Mennyire gáz ez totál sötét körülmények között az ebből a szempontból jobban teljesítő típusnál?

(#4258) redbiro


redbiro
őstag

harmony 600 esetében sikerült valakinek delay-t beépíteni a standard folyamatba?
azt szeretném elérni, hogy a tv bekapcsolása után várjon 5 mp-et, mielőtt megkezdi a helyes inputra állítást, de delayt csak a folyamat végre sikerül beraknom.

most ez van:
1. oplay be
2. erősítő be
3. erősítőt helyes kimenetre állít
4. tv be
5. tv helyes bemenetre állít

és ezt szeretném helyette:
1. oplay be
2. erősítő be
3. erősítőt helyes kimenetre állít
4. tv be
5. 5mp-et vár
6. tv helyes bemenetre állít

minden problémám megoldódna az életben, ha ez sikerülne. :DD

köszi
red

it never gets easier, you just go faster

(#4259) asci


asci
tag

Sziasztok,
Használt plazmát szeretnék venni (Bp. vagy környéke, szállítással), ha valakinek tudomása van valami jó vételről, kérem szóljon nekem.
Elvárásaim: garancia, 37-42-50", lehetőleg Panasonic (G20,S30,G30)

(#4260) DM-Fan válasza Budabuda (#4257) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagy differenciák nincsenek. Ha nem vagy érzékeny a plazma vibrálására, akkor egyik típussal sem lenne gond. A U30 ráadásul valamivel kevésbé is vibrál, mint a NeoPDP panellel szerelt modellek (G-szériától fölfelé).

Get Moded!

(#4261) Budabuda válasza DM-Fan (#4260) üzenetére


Budabuda
csendes tag

Értem és utolsó hozzátevésed tökéletesen megnyugtatott. Nem kell mindig a legújabb. :K

Egyébként érdemes a tv-hez kifejezetten ajánlott médialejátszót venni, u.i. előfordulhat, hogy akár egy kiválónak számító Popcorn feljebb említett típusa nem "kedveli," vagy ez teljes hülyeség?

(#4262) BBéci válasza Budabuda (#4261) üzenetére


BBéci
titán

Kérdésed utolsó két szava a válasz. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4263) szonti válasza Budabuda (#4261) üzenetére


szonti
aktív tag

Teljesen mind1 milyen médialejátszót veszel a tv szempontjából, az csak a megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

(#4264) Budabuda válasza BBéci (#4262) üzenetére


Budabuda
csendes tag

Tudtam én! :D

(#4265) M@trixfan válasza DM-Fan (#4260) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az új 50-es széria ebben várhatóan jobb lesz majd a 2500 Hz-ces sub field miatt, nem? Amúgy érdekes, hogy engem nem zavar, viszont az egy chip-es dlp-k szivárványozásától kesresztbe áll az agyam.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4266) DM-Fan válasza M@trixfan (#4265) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Majd meglátjuk, ha megjönnek az első példányok. Amúgy engem sem zavar még a G30 vibrálása sem, a G20 meg ugye még kevésbé vibrál.

A projektorok szivárványozása teljesen más jellegű jelenség, attól én is megőrülnék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4267) bigdady


bigdady
nagyúr

helloHD-je van vkinek? Mik a tapasztalatok?

(#4268) janos666 válasza M@trixfan (#4265) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

Az új Focus Field Drive elvileg (még nem sok konkrétumot tudni róla) jobban tömöríti ("fókuszálja") a fénykibocsátással töltött időt, ami elméletben még több vibrálást jelenthet azonos frissítési frekvencia mellett.

A sub-field-ek száma (amiből a régi 600Hz-es marketingcimke származott) még nem tisztázott. Elvileg ugyan úgy 10-ről indul (mint a 600Hz=60Hz*10sf), és egyes esetekben mellétesz majd a vezérlés pluszban kettőt valami hasonló elven (amit talán a Kuro-kból vett át a Pana), mint a Pana VX300 tesz plusz egyet, hogy a sötét jelenetek kevésbé legyenek zajosak és maradjon térbeli felbontásuk (sík és idő, nem 3D, de ebből származtatva persze 3D módban térhatás is...). De még olyan elmélet is van, miszerint a Focus Field Drive bizonyos esetekben egyenesen kivesz majd sub-field-eket, és a precizitás kárára tömöríti majd még jobban a fénykibocsátást. Vagyis lehet, hogy alapvetően 10sf, és alacsony APL mellett 12, magas APL mellett mondjuk 8sf lesz. Ez pedig megint egy pofon lehet a vibrálásnak.

De majd meglátjuk... Az kis képátlós ST30 elvileg már február közepén a boltokban lehet (legalább is az USA-ban).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4269) joey04


joey04
titán

egy picit zavaró dologra figyeltem fel: amióta vannak hd adók pl focimeccs nézése közben amikor előreívelik a labdát és emiatt gyors mozgás van ahogy követi a kamera a labdát a képen vannak "oszlopok" amiknél fura a kép, a legjobban ahhoz tudnám hasonlítani, mintha ott poros lenne a képernyő... nem csak hd adásoknál van ez, de ott jobban látszik, mert élesebb a kép. filmeknél is jelentkezik, de nem annyira. ha a pana fehérmosás funkcióját elindítom, akkor is látni csak nagyon figyelni kell. Néhány helyen mintha szürkébb lenne a fehér, tehát olyan "porosabb". De nem egyedi a dolog, boltban kiállított tv-ken is kipróbáltam és ott van azokon is. nem változik a helyük, ugyanazon helyen vannak ezek az oszlopok. nem tudom mi ez... nem vészes, figyelni kell, hogy lássam, mert analóg adáson pl észre se vettem (meg filmeken sem) de amióta tudom mit kell figyelni, azóta látom ott is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4270) DM-Fan válasza joey04 (#4269) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem teljesen homogén a panel, sajnos nincs (vagy legalábbis igen-igen ritka) a tökéletes kijelző. Főként a nagy, homogén felületek mozgásánál lehet megfigyelni. Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, együtt kell tudni élni vele.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4271) BaLee válasza joey04 (#4269) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez sima panel inhomogenitás. Gyakoribb, mint gondolnád. Nálam is észrevenni, meg szerintem még sokunk tvjénél.

És tényleg legjobban foci közvetítéseknél látni mikor mozog a kamera és a háttérben homogén zöld a fű.
Álló képnél vagy fix egyszínű háttérnél nem venni észre.

Szerk: látom megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#4272) joey04 válasza DM-Fan (#4270) üzenetére


joey04
titán

Értem, köszönöm. nem vészes egyáltalán, csak jó tudni, hogy nem érdemes filóznom rajta, nem egyedi probléma.
4271: igen, focimeccsen vettem észre, és csak ott veszem észre odafigyelés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4273) eReL1 válasza DM-Fan (#4270) üzenetére


eReL1
tag

Ez van LCD-nél is?

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#4274) janos666 válasza eReL1 (#4273) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Átlagban gyakoribb és nagyobb mértékű, főleg modjuk edge-LED megoldásnál, ahol a háttérfény is inhomogénebb, és még még arra jön az LCD panel...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4275) M_AND_Ms válasza redbiro (#4258) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy egyszerű megoldás: a tv bekapcs legyen az első, az input váltás meg az utolsó!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#4276) KTTech válasza M@trixfan (#4265) üzenetére


KTTech
veterán

Ezzel én is így vagyok :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4277) camalot válasza Budabuda (#4261) üzenetére


camalot
tag

HIMedia HD300B ez átlagos, realktek chpipes, torrentet is tud és nem 50-100 ezer "csak" 20.

(#4278) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Kábel helyett: [link] . :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#4279) aleister válasza camalot (#4277) üzenetére


aleister
veterán

Nézegetem, és elég szimpi tudásban. Te ilyet használsz?
A mappákban lévő tömörített állományokkal is tud mit kezdeni (ha már torrent kliens van rajta)?
Továbbá a 24p-vel, 3d-vel hogy boldogul?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4280) KTTech válasza camalot (#4277) üzenetére


KTTech
veterán

Én a RT chipet kerülném... ha egy mód van rá. Kicsit drágábban a WD TV Live 2011-es modellje jobb minőséget ad (és nem hal bele a magas bitrátába, vagy az L5.1 profilba sem) + a TrueHD-t sem csak kiadja HDMI-n, hanem le is tudja keverni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4281) fecus válasza zsigus (#4082) üzenetére


fecus
őstag

"A W utáni rész (az utolsó sor) az éppen aktuális FPS-t mutatja, és a CPU terhelést."

Nekem utána van még egy S(....) sor is. Na ennek végén szalad meg az error. A baj, hogy ennek leírását sehol sem találom.
Egy későbbi hozzászólásodban írod, hogy cseréltél HDMI kábelt. Akkor mégis csak ki kellene próbálnom márkás kábellel?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4282) zsigus válasza fecus (#4281) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem D (audio), D (video), C és W sor van, nincs S, és nem is tudom mi lehet az. Milyen az XBMC verziója? Én 11 bétát használok, de korábban sem emlékszem S sorról. De sztem ha a lejátszó ír ki error-t akkor nem a kábellel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#4283) junkpod válasza KTTech (#4280) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem tudom mi a baj a realtek csipszettel.
-L5.1-es profillal inkább csak killa-sample video-k vannak, illetve minden filmből tömérdek verzió között tudsz válogatni letöltéskor
-trueHD hangot ugyan mikor találsz mkv-ba ágyazva? legfeljebb BD-ISO-nál lehet ilyet találni, de most őszintén, ki tölt/tárol BD-ISO fájlokat ilyen winyó árak mellett? Akkor már jobban megéri a BD játékos igazi lemezekkel.

Szóval addig amíg a média játékos csak letöltött filmek lejátszásához kell (99%) akkor tlejesen felesleges minőségről beszélni, minden mkv és tsai eleve áttömörítettek, így rosszabb a minőségük mint az eredeti. Tapasztalatom szerint a 4-5GB méretű releas-ek már nagyon élvezhetőek, én nagyobb fájlokra sajnálom a winyót, időt, sávszélt...

de mint írtam már: realtek vs. sigma csip: hitvita :R

Box's don't touch!

(#4284) Raga


Raga
senior tag

Üdv!
Lehet lemaradtam egy üzenetről és ezért nem értem de az alábbi üzenet jelent meg a 42G30E-n a jobb alsó sarokban!
Auto készenléti módra váltás 3 perc múlva tévé nézés folytatása ok gomb!
Ez mit jelent?
Én megnyomtam az okét!

(#4285) M_AND_Ms válasza junkpod (#4283) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"...ilyen winyó árak mellett?"

Most éppen irreálisan magasan vannak, de ez most extra helyzet. Tavaly az árvíz előtt nevetségesen olcsók voltak a vinyók. És várhatóan szépen vissza is fognak olcsósodni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#4286) madgie válasza junkpod (#4283) üzenetére


madgie
titán

Egy két terás vinyóra ráfér vagy 70 BD-ISO, az azért elég korrekt mennyiség.

Amúgy ritka a HD hanggal rendelkező mkv, de előfordul. Én kifejezetten örülök neki, sok film TrueHD-val jön ki, az abból "butított" sima DD meg érezhetően gyengébben szól. Persze ez főleg látványfilmeknél szempont, egy Ponyvaregénynél pont lesz*rom, hogy DTS-HD MA, vagy DD :D

[ Szerkesztve ]

(#4287) pkaresz válasza Raga (#4284) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia.

Szerintem azt, hogy nem történt a távirányítóval kommunikáció jó idelye a tv vel, s feltételezte, hogy elaludtál és készenléti állapotra kapcsol. Kikapcsol! Feltéve ha megnyomod az ok gombot s így tudja , hogy nem alszol.

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#4288) aleister válasza KTTech (#4280) üzenetére


aleister
veterán

Az L5.1 profil az 5.1-es hangot jelenti általában, vagy az L ezen belül jelöl valamit?
Mert 5.1-es audióval még dvd-nél is simán találkozik az ember. Annak pedig nem örülnék, ha már egy dvd-s film is megfogná a médialejátszót.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4289) madgie válasza aleister (#4288) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem 5.1-es hangot jelöl.

(#4290) Raga válasza pkaresz (#4287) üzenetére


Raga
senior tag

Oh de okos!
Köszi a magyarázatot, valószínűleg ez lehet, mivel kb. 6 órája nézem a zenecsatit, persze zoomolva nehogy beégjen az a csoda nagy jel és el sem kapcsoltam!

(#4291) pkaresz válasza Raga (#4290) üzenetére


pkaresz
senior tag

N.m :-)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#4292) aleister válasza madgie (#4289) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Akkor úgy érzem, hogy nem olyan nagy tragédia L5.1-nél egy 'esetleges' probléma. Lévén, hogy az esetek többségében szerintem nem lesz ilyen minőségű hangsáv a mozinál.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4293) KTTech válasza aleister (#4292) üzenetére


KTTech
veterán

Még mindig nem a hangot jelöli, hanem a képet...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4294) lfabian válasza Raga (#4284) üzenetére


lfabian
tag

Szia semmi gond,csak levédi magát a TV.Ha két órán keresztül nem történik semmi,akkor kikapcsol. Elkéstem!

[ Szerkesztve ]

fabi

(#4295) junkpod válasza aleister (#4288) üzenetére


junkpod
nagyúr

semmi köze hozzá, ez egy eléggé hardver igénybevevő mozgókép csomagolási eljárás neve, a "nem profi" lejátszók ezeket a filmeket szaggatva, vagy blokkosodva játszák le. Többnyire hardver tesztelő eljárásokban találsz ilyen kódolású mintafilmeket.

Nem fogsz ilyennel találkozni ha MKV-kat töltögetsz!

Egy full-hd képet és DD5.1 hangsávot tartalmazó videó sokszorosa a dvd adatfolyamnak és simán megbírkózik vele a több mint 3 éves Realtek csipszetes játékosom is.

Box's don't touch!

(#4296) junkpod válasza KTTech (#4293) üzenetére


junkpod
nagyúr

:N na látod, ezért kár túlmisztifikálni a lejátszó témakört, a legtöbb esetben (nálam is) tökéletesen kielégít minden igényt egy 20-30eFt-s játékos, mindegy milyen csipszettel...

(#4286) madgie
ha jól értelmezem a truehd és dd között kb annyi a különbség "csak" mint a cd-audio és az mp3 között, ugye? (veszteségmentes vagy veszteséges tömörítés. Aki képes mp3-at hallgatni (én igen) annak oly mindegy, főleg egy brutál túlhangosított, dinamikázott látványfilmnél... ott úgyis csak a basszus számít:) szerintem...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4297) Raga válasza lfabian (#4294) üzenetére


Raga
senior tag

Igen köszönöm!
Annyi, hogy nekem 6 órára van állítva!
Hát hiába 8 óta megy a zene hozzá sem nyúltam!

(#4298) KTTech válasza junkpod (#4283) üzenetére


KTTech
veterán

Nem tudom, nekem otthon csak a NAS-ban van 4x2TB, a gépben 4x1,5TB és ezen kívül még van pár HDD-m és SSD-m. Nem most kell venni, amikor drága, hanem amikor olcsó...
Bizony mkv-ben is előfordul akár a DTS-MA (igaz ebből csak egy van otthon a Lionking), akár a TrueHD, és jobban is szólnak, mint a sima verziók. Ha tehetem inkább ezt szedem le, nem a sima verziót. Persze nem magyar hang esetén...
Arról nem is beszélve, hogy az mkv csak egy konténerformátum, abban tömörítetlen BD is lehet, eredeti kódolással...
A hitvitáról annyit, hogy jobb minőségben dekódol a SD chip... nem véletlenül nem használnak komolyabb lejátszókban Realtek-et. Pl. a WD-ben levő annyiban különbözik a Popcorn A210/C200-ben levőtől, hogy nincs benne a DRM és a DTS-HD kezelés. De írhattam volna Dune Smart D1-et is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4299) junkpod válasza KTTech (#4298) üzenetére


junkpod
nagyúr

:C A hitvitáról annyit, hogy jobb minőségben dekódol a SD chip... :C

Nem hiszem, hog ylehet jobb vagy rosszabb minőségben dekódolni valamit. be van tömörítve, megvan hozzá a matematika, hogyan kell belőle visszaállítani az "eredeti" jelfolyamot és kész. szerintem ez egy egzakt dolog, nincs jobb, meg rosszabb.
Legfeljebb a megjelenítést vezérlő részben a DAC lehet képességileg különböző, de ha hdmi-n jön ki a film akkor nem értem, hogy lehet különbség a lejátszás minőségében (ha mindkét csipszet támogatja a fomátumot). Legfeljebb szaggathat, ha nem elég gyors a csip-memória.
De ha máshogy van akkor szívesen veszem a javítást:)

ui.: azért ez a terabájt mennyiség nem egészen általános, még a topiklakóknál sem :(

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4300) lfabian válasza Raga (#4297) üzenetére


lfabian
tag

Szerintem jobb,ha átállítod két órára a beégés miatt!

fabi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.