Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) Plazmacucci válasza Louro (#24947) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért nem kevés strength kell hozzá, hogy endgame működjön.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24952) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ma szembe jott ez a jatek: Wolcen: Lords of Mayhem
Egesz jonak tunik, diablo+poe keverek.
Az a skill fa is meger egy miset. :D
Ha lesz uj vga-m tuti kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#24953) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Gondoltam elalvás előtt még felmegyek, hogy összehozzam a maradék 2%-ot a szintlépéshez, aztán benézzek Siri...vagyis Sirus papához. :P Ezúttal önerőből, most már ezt is kipipálhatom. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24954) KubanitoS válasza brunnehilde (#24953) üzenetére


KubanitoS
veterán

Zsír, grat!

Egy linket kérek szépen a buildedhez majd. :B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24955) sirdond válasza Louro (#24945) üzenetére


sirdond
őstag

Helló!

Molten Strike,ha tetszik, akkor az egy jó választás, level 1-től level 100-ig tudsz vele menni. És a Juggernaut is jó, mert alapvetően defensere épít, de azokat a defense elemeket tudja használni dmg növelésre is (endurance charge-ok pl). És pont ezért ajánlják mellé a Nebuloch-ot, mert pont erre az elemre épít, hogy minél több endu charge-ot szedj össze.

Viszont én elsőre nem ajánlanám a dual wield Nebuloch-ot, mert nagyon zavaró lehet, ha nem optimális a fád, vagy túl korán kezded el használni és nem tudod negálni a fegyvereken található 'damage taken'-t.

És ugyanúgy nem ajánlanám kezdőként a Brutus Lead Sprinkler STR stacker-t (vagy bármi más attribute stacker-t), mert egyrészt, ahhoz kampány után endgame-ben is használható legyen, ahhoz kell egy minimum 1200 strength és pár kötött unique,amiket kezdőként kicsit nehézkes lehet beszerezni. Másrészt ahhoz, hogy összejöjjön a megfelelő mennyiségű STR (vagy bármelyik attribute) az azt jelenti, hogy gyakorlatilag mindenhova, ahol lehet T1-T2 strength kell, ami azzal jár, hogy kompromisszumokat kell tudni kötni (ha csak nincs már egy tonnányi exaltod), hogy milyen más affixet hagysz le helyette egy-egy cuccon és az mivel jár. Ehhez viszont tudni kellene, hogy egyes cuccokon egyáltalán mik lehetnek, milyen rollokkal.

Kezdőként viszont én csak odáig mennék el, hogy megfelelő life és resist legyen minden cuccon, ez az alap amúgy is minden karakteren, ehhez jöhetnek az extrák, amik hasznosak az aktuális build-nek (pl %increased fire damage, flat fire damage to attacks), megtanulni, hogy mi a különbség a more és az increased damage között, attack és spell módosítók között, milyen cuccokon milyen extra affixek lehetnek (pl cipőn 'cannot be frozen', kesztyűn 'convert to fire/cold/lightning', stb...) és így tovább...

Sajnos a kampány egy kicsit túl megengedő és az igazi játék utána kezdődik, mapozással. Viszont egy olyan karakter,ami végigszaladt a kampányon, könnyen lehet, hogy T4-T5 mapokon már elakad.
Szóval, ha maradnál Molten Strike-nál, akkor inkább Grelwood Shank-et ajánlom, dual wield-ben és akkor minden más cucc lehet rajtad akár rare kezdésnek, nem kell helmet enchant beszerzéssel szórakozni és folyamatosan tudod fejleszteni, ha találsz/veszel valami jobb unique-ot. Fának pedig valami ilyesmit: [link]
De a legjobb talán az lenne, ha követsz valami build guide-ot ott már általában meg vannak válaszolva az alap kérdések.

És ne felejtsd el, hogy nem szégyen használni az orb of regret-et, bármikor változtathatsz a fán, ha épp arra van szükséged. :)
Valamint olvasd el az itteni összefoglalót és kérdezz nyugodtan, ha valami nem tiszta.

(#24956) sirdond válasza BoneDragon (#24952) üzenetére


sirdond
őstag

hoppá, relaese date: 13 Feb, 2020
ez tényleg valós? mert akkor meg is van a februári program :)

(#24957) Ellia válasza sirdond (#24956) üzenetére


Ellia
addikt

Igen az, nem hiszem, hogy tovább fogják tolni...

(#24958) TrollBalint válasza brunnehilde (#24953) üzenetére


TrollBalint
addikt

hétvégén írtam a GGG-nek, hogy dobjon neked egy Awaken Orb-ot, mert megérdemled. Ezek szerint olvasták :D
Cserébe ránézel a raideremre, mert valahogy csak 3,3K life- jött neki össze és nem értem miért csak... (egyelőre jewelek még hiányoznak, de abból nem lesz ~2-3K life)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24959) brunnehilde válasza KubanitoS (#24954) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Kösz. :P Felraktam pár hsz-el korábban, de parancsolj: ez egy "alap" verzió, ez meg a jelenlegi buildem, amivel legyűrtem. Mapozásra Pulverise, bossok ellen Melee Phys.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24960) Louro válasza sirdond (#24956) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm szépen. Követek egy build-et, bár a passzív fa esetén kicsit későn vettem észre, hogy a low-level szintű az 3.6-os és csak az end-game fa 3.9-es. Szóval picit eltértem, de talán nem vészesen.

A resek 50%+. Kivéve a chaos. A bossok és a meták tudnak megfogni. Meta is akkor, ha maxos az a mutató mellette. Azaz ha sárga vagy narancs dobozokból rakom ki a metát. Az elején takarítottam és az lett az eredménye, hogy szinte 7-10 szint volt a pálya és köztem. Most már utolértem magam. Leap+molten elég jó kombó. Meta és boss esetén Ancestral + Vaal Blade Vortex sokat segít. Meg most van egy Vaal Summon Skeleton is. (Bár ezutóbbi inkább csak azért, mert volt üres helyem és talán felhúzom amennyire tudom és talán megveszik :) )

Van itt "armory", hogy belinkeljem? In-game nem találtam megoldást arra, hogy mást meglessek, pedig tök szép karakterek is vannak. :)

Mess with the best / Die like the rest

(#24961) brunnehilde válasza TrollBalint (#24958) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Rálestem, ez tényleg kevés igy lvl82-re, de azért látni, hogy miért. Passzivon sem túl erős az a +114%, de ezen még lehet javitani, és a gear között is túl sok van, ami nem ad lifeot. Body, amulett, cipő + egyik gyűrűn is csak 26 van.

Mondtam neked, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb build a melee-vel való ismerkedéshez. :P Elveszi a kedved, aztán az életben nem kezdesz másikat. :DDD Annyi jó Cyclone buildet kreáltam és linkeltem már ide be, hogy lett volna miből válogatni, ráadásul én kifejezetten szeretem felpakolni őket unique cuccokkal, hogy még egyszerűbb legyen a megépitésük.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24962) TrollBalint válasza brunnehilde (#24961) üzenetére


TrollBalint
addikt

csak nem akartam újrakezdeni, és volt egy rangerem :)
Igen, mondtad, de vedd kihívásnak, hogy ebből kell kihozni a legtöbbet.
A fát nem tudom, hogy abban a sorrendben csináltam-e, ahogy kell, de a body, az a tied, plusz ezt írja a build is (többet között). a többi cucc.. nos igen, oda kell a türelem, hogy találjak valamit. De majd valamelyik nap nézelődök, ha feljutok.
Mindenesetre köszi ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24963) sirdond válasza Louro (#24960) üzenetére


sirdond
őstag

Melyik build-et követed pontosan, van egy linked? 3.6-os fa azért nem jó, mert 3.7-től volt rengeteg melee változtatás (a fán is) és,ha nem lett frissítve a build, akkor azt kb el is felejtheted.

Az 50% res az kevés, min 75%, de inkább 110% uncapped a map mod miatt (chaos-t kivéve).
Ancestral totemeket és a vaal skillek használatát bossokon jó,ha megszokod, mert endgame-ben szinte kötelezőek.
Karakter lap linkelése, ha jól rémlik, akkor le van írva az összefoglalóban.

(#24964) TrollBalint válasza sirdond (#24956) üzenetére


TrollBalint
addikt

Akkor még előtte lecsapnék a Sirus carry-re :) Tegnap nekem is elérhetővé vált. Sajna a héten elég hektikusan leszek, de ha látlak fent rád írok, ha még aktuális :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24965) sirdond válasza TrollBalint (#24964) üzenetére


sirdond
őstag

oks, nyugodtan írj rám :)

(#24966) Louro válasza sirdond (#24963) üzenetére


Louro
őstag

Este, otthonról küldöm. Munkahelyen van content-filter, szóval ez elég erősen GAMES típusba esne :D

Mess with the best / Die like the rest

(#24967) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sima attack skillel meg multistrike-al hogy lehet játszani? Annyira láma és béna az egész, hogy megfogalmazni sem tudom. Hova kell kattintani hányat? Iszonyat nehézkes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24968) Louro válasza sirdond (#24963) üzenetére


Louro
őstag

Sajna nem találtam meg, hogy miképp tudom a karakterlapom betenni.

Amit követek úgy, ahogy : [link]

Mess with the best / Die like the rest

(#24969) TrollBalint válasza Louro (#24968) üzenetére


TrollBalint
addikt

Belépsz az oldalon:
Home/ my account / privacy settings / kiveszed a pipát a private elől (első sor)
utána rányomsz a characters gombra, a címet kimásolod és beilleszted ide és bárki láthatja :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24970) Louro válasza TrollBalint (#24969) üzenetére


Louro
őstag

Köszi!

[link]

Mess with the best / Die like the rest

(#24971) TrollBalint válasza Louro (#24970) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én nem igazán értek a "lovakhoz", de az biztos, hogy az italjaidra ráférne egy rework :)
Kell egy bleeding ellen, curse ellen, freezing ellen, esetleg ignite ellen. (Kivéve ha valamelyikre immunis vagy). A bleeding mehet HP italra, a többi jobb, ha valami utility flaskon van, akkor tovább tartanak. Ezeket pedig rá tudod tenni beastcraft-tal, az első receptek ezek.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24972) Louro válasza TrollBalint (#24971) üzenetére


Louro
őstag

Így is nehezen adtam fel egy helyet a mannából. Elég gyorsan kifogyott és muszáj voltam a manna regenre rágyúrni picit.

A HP is ugrál elég szép, de gondolom a Tabula rasa miatt. Még 3 szint és jöhet egy rendes páncél.

Italok kapcsán eddig a 35 rezes, aminek láttam értelmét. Na meg a HP-nál levő instant when low life sokszor kihúzott már a csávából. Az a beastcraft még számomra ismeretlen. Első karakter. Gondolom később lesznek ezek. Lassan a "hülye" papírok gyűjtésére is rá kell feküdnöm, mert rengeteg van és persze van, amiből 3/4. Szóval csak egy kellene.

Mess with the best / Die like the rest

(#24973) TrollBalint válasza Louro (#24972) üzenetére


TrollBalint
addikt

italokból vannak még jók. Pl. Ami movement speed-et ad, gyorsabban végig tudsz szaladni mapon (tény, hogy az elején én se használtam annyira, de idővel fogod :) )
Van ami phasing-et ad, 10% -kal több esélyed van, hogy nem talál el spell vagy attack.
Nézd meg mit ajánl a builded.
Ja, HP-ba szerintem jobb, a bubble effectes, az azt tudja, hogy kevesebbet tölt vissza, de többet, mint az instant, viszont csak a visszatöltés fele jön azonnal.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24974) forguet


forguet
senior tag

Help.
Betettem a guild stash gem tabjére átadás céljából 4 div-et, nem tudtam h onnan nem ér kivenni (Így nem is értem milyen célokat szolgál ez a tab :) )
Annyit kérnék h majd vki aki rendelkezik ilyen jogokkal, lszi dobja már át egy másik tabre
kösz :R

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#24975) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Egy "king of all summoner" buildet, annak is az ott felsoroltak közül a 4. azaz a budget verzióját próbálom követni. Érdekes módon most vettem csak észre, hogy nincs life regemem, holott a fán eddig a minionokat leszámítva is 3,8% kellene legyen.
Ránézne valaki erre [link] ( meta_summon) ?

[ Szerkesztve ]

(#24976) v-paci válasza LittleBoss67 (#24975) üzenetére


v-paci
aktív tag

Állítsd nyilvánosra a profilod. De látatlanban, a Geofri's Sanctuary vért miatt lehet. Kapsz egy Zealot's Oath passzívot, a regen ES-re megy.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#24977) LittleBoss67 válasza LittleBoss67 (#24975) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Ez a geofry páncél lesz ?? Sose volt dolgom vele, és ki sem tudom olvasni a tuljadonságain ezt kis csínyt.

(#24978) LittleBoss67 válasza v-paci (#24976) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Köszönöm. Egyébként a privacy fülön kivettem a pipát a hide characters tab elől. Vagy máshonnan is ki kell, mert nekem betölt a linkre kattintva.

(#24979) sirdond


sirdond
őstag

Celebrating seven years since open beta
érdemes megnézni a videókat :)

(#24980) sirdond válasza forguet (#24974) üzenetére


sirdond
őstag

csak officer rangú, vagy Iron tudja kivenni, rájuk próbálj meg írni, ha fent vannak.

(#24981) sirdond válasza Louro (#24968) üzenetére


sirdond
őstag

én úgy látom, hogy ez a build aktualizálva van, miből gondoltad a 3.6-ot?
a karaktereddel kapcsolatban néhány ötlet:
-mana flask nem is kellene a mana leech node mellé, valószínűleg nincs elég dmg-ed, ezért nem elég a mana leech
-kesztyű nem a legjobb választás, jobban járnál valami rare-rel, amin van sok life és resist
-amulet és helmet szintén cserélhető rare-re, egyik sem ad akkora pluszt
-ahogy írtam, a strenght stacker buildek elég speciálisak, a 362 STR az gyakorlatilag semmi, még talán T1 mapokra sem lesz elég, inkább csak szenvedés. szóval vagy átalakítod a jelenlegi fát és a cuccaidat, hogy több STR jöjjön össze,vagy inkább hagyd a fenébe és szerezz be legalább egy Grelwood Shank-et (ha ligában vagy akkor adok neked) és offhand meg legyen valami gyors, magas pDPS fegyver, vagy Shield magas life rollokkal, ha törékenynek érzed magad.
- GMP a Tabulában jelen felállásban többet árt,mint használ, cseréld ki egy Multistrike-ra első körben
- a Skill Tree egyébként jó még is lenne, ha nem akarsz STR stacking-et, mert ahhoz kicsit hozzá kellene nyúlni.
- Herald of Ash helyett használj inkább Anger-t, de hagyd bent a HoA-t is szintezni és később, ha már van elég dmg és mana sustain, akkor kapcsold be azt is.

Ja és legfontosabb: nagyon alacsonyak a life rollok a 2 gyűrűn és az övön. Rare itemeknél a minél magasabb Life és Resist a legnagyobb prioritás,amit figyelned kell, csak utána jöhet a többi, mint az %ele dmg with attacks, flat fire/phys dmg, attack speed, stb...

(#24982) TrollBalint válasza brunnehilde (#24961) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát odáig jutottam, hogy kicsit sikerült tuningolnom Sirdond hathatós tanácsainak köszönhetően, de hiába bírja Delve-ben a 150-es levelt (mosnter level 81), T11-en már hal szinte egyből...
Oda jutottam, hogy vagy átalakítom valamire, vagy passzolom erre a ligára, de abban biztos vagyok, hogy a következő ligában Raiderem lesz, és nem kizárt, hogy valami melee :) Ettől nem tudta elvenni a kedvem :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24983) sirdond válasza TrollBalint (#24982) üzenetére


sirdond
őstag

Nekem felemás érzésem van a Raider-rel kapcsolatban, igaz én DEX stackert csináltam. Mert alapvetően nem lenne rossz és tetszik is, mert marha gyors és a dps ott van, még map boss-ok ellen is, ugyanakkor a metamoph-ok rendkívül könyörtelenek, ott teljesen elvérzik. Úgy tudtam lvl80-88ig fejlődni, hogy a metákat meg se csináltam, mert biztos volt, hogy belehalok. (el sem tudom képzelni, hogy akik lvl96-97ig eljutnak, azok hogy játszanak vele :D)
És nem gondolom, hogy ha nem dex stacker lenne, akkor sokkal jobb lenne a defense része ennél.
Szóval ez a liga nem igazán fekszik nekik szerintem.
(megjegyezem, hogy ezek a tapasztalatok AL8-ra vonatkoznak, ami kevéssé megbocsátó az amúgy átlagos, vagy korábban jól használható buildekkel szemben és conqueror-okat sem próbáltam vele)

(#24984) TrollBalint válasza sirdond (#24983) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez a gyors része a dolognak nekem is nagyon bejön, ezért is tetszik, és vagyok benne biztos, hogy a következő ligában ezzel megyek. És amitől féltem, hogy a melee nem fog tetszeni, mert lassú, meg nehézkes, abszolút nem jött be, úgy hogy még az is lehet, hogy melee lesz.
Addig ezt lehet még pofozgatom, meg esetleg még egyszer átépítem :)
Ja, überlabot se tudtam vele megcsinálni, 2-ből 2x Izaro megfektetett, rögtön első találkozáskor :(

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24985) sirdond válasza TrollBalint (#24984) üzenetére


sirdond
őstag

ha ez megnyugtat überlab nkem is csk 5. vagy 6-ra sikerült :D

(#24986) TrollBalint válasza sirdond (#24985) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, ez megnyugtat egy kicsit :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24987) brunnehilde válasza TrollBalint (#24986) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tudnál adni egy PoB linket, hogy mi alapján épited? Baromira érdekel, mitől lesz olyan jó választás az a raider. :P Aztán, ha tudok jobbat, átcsinálom neked. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24988) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tailwind + elusive cipőn együtt egy kis movement speeddel eléggé durva dolgokra képes. Erre rájön egy kis onslaught aztán egy-egy map 1-2 perc lesz. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24989) brunnehilde válasza KubanitoS (#24988) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tailwind deadeyenak van nem? :B Mondjuk ez mellékes, mert a speed az rendben van, de ilyen szempontból a gladiatorom se panaszkodhat a challenger chargeokkal, onslaughtal és a rage is ad extra movementet. Nem éppen csiga. Viszont felvittem Trollbálint karakterét pob-ba, kiegészitettem pár passzivval ami DPS-t növel, felhúztam a gemeket, de még igy sem érte el az 1 millát lvl95-re, és a védelem is rettentő gyenge papiron. :U

Szóval beletúrtam, és csináltam a raiderből is egy olcsó cyclone tankot 5 millás DPS-el. :DDD Hálálkodni döngő léptekkel lehet. Itt a PoB. :P Dodgera alapoztam, szerintem a raidernek kihagyhatatlan ziccer (közel van). Alapból flask nélkül 56/30, flaskkal 66/40, vaal grace-el bossok és meták ellen 75/74. ;] Ez mellett kb 25-30% block chance, 90% evade és 40% phys dmg reduction, harbinger of focus és megvan az 5k life is. Kihozható nem egész 10 exából. :B

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24990) sirdond válasza brunnehilde (#24989) üzenetére


sirdond
őstag

kíváncsiságból ránéztem és nem akarlak megbántani, de köze nincs a valósághoz.
először is, berserk + rage esélytelen, hogy fent legyen slow phase és nagyobb boss-ok (mint shaper, elder, conquerorok stb...),de általában még átlag bossoknál sem, így már ugrott is a "pob dmg" nagy része. mapozásra meg felesleges overkill, mert 1millió dps-el is bőven le lehet takarítani bármit. szóval kb jól mutat és ennyi.
a skitterbot által okozott shock %dmg taken az nem annyi,mint a rendes shock %dmg taken és tudtommal a pob ezt nem veszi figyelmbe, tehát még kevesebb a dps. inkább 1,5m DPS lesz a valós, mint 5.
az általad leírt defense értékek is csak papíron mutatnak jól: 40%phys reduction, ha éppen fent van a Harbinger of Focus (és persze van endurance charge, ami megint esélytelen bossoknál). a cooldown alatt meg várjon?
evade 90%? ha critelt és sikerült blindeolni is azzal a hittel (ráadásul 90% hit chance mellett?), sok sikert metamophok ellen.
abyssus raideren? lol, többször fog halni, mint előtte, mert még a normál ranged mobok is 1hitelik majd. szóval én ezt még távolról sem hívnám tanknak.
az általad berakott jewelekből nem tartom reálisnak, hogy 3 olyan legyen és még a megadott kereten belül is maradjon.

(#24991) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Jó régen nem játszottam már Raidert, szóval az Onslaught nodeok rework-je óta nem néztem ki-mit csinál vele, de amikor őt választottam, az Avatar of the Veil nagyon nagy szerepet játszott benne. A felbuffolt Phasing és az Ailment immunity iszonyú nagy QoL, ráadásul a bossok ellen is fent van. Tényleg nem tudom kiment-e a divatból, de érdemes megfontolni, főleg ha magas szintre törekszik az ember. Futtában kinyitott ládák, nincsenek random halálok shocking groundon, vagy egy elszabadul ball lightning miatt, ráadásul így befér néhány Taste of hate szerű védelmet és sebzést is adó flaska. Persze így érdemes nem pure phys dmg-re menni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24992) brunnehilde válasza sirdond (#24990) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Eddig mindig csak pozitiv visszajelzéseket kaptam a buildjeimhez, de végre egy jó kis "kötekedés". :DDD ;)

Berserket/Raget próbáltad? Mert teljesen jó. Én gladiatorral használom és kiválóan működik. Mondom ezt úgy, hogy rühelltem korábban. Mapozásnál 50-re sima ügy, bossoknál kell pár másodperc, mire felviszem, hogy utána elsüthessem a Berserket. Ennyi meg elég, hogy hulla legyen minden monsta, sőt, legtöbb esetben Berserk sem kell.

Korábban már kérdeztem, hogy PoB-on mennyire reális a skitterek extra dmg-e a shock után, szóval tudom, hogy a valóságban valószinűleg nem annyi, amennyit a PoB mutat. Túl szép, hogy igaz legyen, ettől függetlenül extra DPS és némi védelem a chillel, és mindenki más a PoB szerint adja meg az értékeket, szóval ez alapján gyakorlatilag minden buildbe szépen bele lehet kötni. Mást meg egyáltalán nem mutat, pl. a consec ground 100% crit chancet, vagy mondjuk a transcendent flesh crit multiját, amit be sem raktam.

Harbinger of focust kevered valamivel, mert ez egy halhatatlan minion, amit a pajzs ad (leszedi az ailmentseket és kevesebb dmg 4 mp-ig, 8 mp cooldownal). Szedd ki a pajzsot a buildből, nincs köze a 43% phys dmg reductionhöz.

Accuracyt lehet pakolni gyűrűre, jewellekre, nem olyan nagy gond elérni a 100%-ot, igy a blind is elég valószinű, hogy rövid időn belül betalál (10-15 attack rate mellett), de a Claws of the pride helyett ott a Dazzling strikes a passzivon és a probléma egész biztosan megoldva. :P

Bevallom, Abyssust nem tudom mennyire birná a build, ki kéne tapasztalni, de attól nem félek, hogy többször halna, mint most. Láttad a buildjét mivel megy? Jewellek és gyűrűk nyilván nem egy az egyben ezek kellenek, ezt magad sem gondoltad komolyan. :U Meglévő gearrel dolgoztam, átvittem gladiatorról az enyémet. Warlords markos gyűrűt sem találsz pontosan ezekkel az értékekkel, ez az én poachersesem. Lényeg, hogy az 5k life és a hiányzó resistek (amik túl vannak lőve 40-50%-al PoB-on) bőven kihozhatók 3+1 jewellel, két gyűrűvel meg mondjuk egy stygiannal, és befér még az accuracy is. :P

Kedvedért kivettem minden "zavaró" tényezőt, 30-as rage, se vaal warchief, se berserk, se extra nagy skitterbot shock és abyssus helyett egy deidbellow (vagy devoto). A DPS 1,5 millió. És akkor ezt hasonlitsd össze azzal, amivel Trollbálint jelenleg megy. ;] Megtaláltam azt a buildet is, amit követ, vagy legalábbis gondolom, hogy ez az. Cyclone DPS 1,7 milla lvl100-on, és az is hétszentség, hogy ez a build se 10 exa. :)) Szóval egy kezdőnek, akinek kb ez az első melee buildje, melyiket ajánlanád jobban a kettő közül? Azt azért hozzáteszem, hogy raiderrel nincs túl sok tapasztalatom (konkrétan 0), igy gyakorlatban nem tudom hogyan működne, de a build alapja a gladiatorom, amivel már nekem is megvolt a Sirus kill. :DDD Ja, és esküszöm ezek után megépitem, aztán legfeljebb átcsinálom valami bowos hülyeségre, amit már amúgy is ki akartam próbálni. :C F*szom, ez hosszú lett.... :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24993) TrollBalint válasza brunnehilde (#24992) üzenetére


TrollBalint
addikt

Huh, mit indítottam el :D
De nem pont ez az, amit követek, az enyém ez: [link]
És itt a hozzátartozó fórum is: [link] Amit Te linkeltél, szerintem azt is megtaláltam itt, de az az Awakened gemes verzió.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24994) sirdond válasza brunnehilde (#24992) üzenetére


sirdond
őstag

Igen, volt már pár Berserkerem úgyhogy szoktam rage-t használni és tapasztalatból mondom, hogy nem kevés olyan boss van, ahol nincs meg 50rage mire odaérsz. De, ha meg is van és elnyomod a Berserk-et, akkor az a dmg, amit a PoB mutat csak egy pillanatnyi érték és rohamosan csökken a rage degrade miatt. Szóval, vagy elnyomod és lesz egy kis burst damage, vagy meghagyod a rage-et a folyamatos dmg output miatt. De csak legyen 30,amit írtál,az minimum 12 sec mire összejön 0-ról, annyi idő alatt az AL8 T15-16 metamoprhok legalább 2szer 1hitelok ezt a buildet, egy sörben fogadok veled erre :D

Igazad van, nem jól írtam a Harbinger of Focust, teljes damage reduction-t, nem csak szimplán phys-t, ettől függetlenül még mindig áll, hogy csak 4mpig van rajtad, ha a 8sec cooldown alatt kapsz egy shock-stun hitet (ami abyssus és ennyi life mellett nem lesz ritka), akkor annyi volt, ressurect in town.

Nyilván lehet craftolni extra dolgokat, meg nem muszáj azt használni, de te csak annyit írtál, hogy itt a "hiper-szuper" build 10exből mindenre jó lesz. Egy szóval sem említetted, hogy milyen extra dolgokra figyeljen,ha valaki véletlenül használná és hogy azok a jewelek csak placeholdernek vannak ott, meg azért hogy jobban mutassanak a számok :)

Lehet igazad van az Abyssus-szal és én vagyok túl elfogult azzal szemben. De,ha azt ajánlod, ráadásul kezdőknek, akkor legalább tedd hozzá, hogy bizony eléggé oda kell figyelni mikor milyen hitet vállal be az ember, különben elég csúnya vége lesz. Ráadásul a tank szó és Abyssus egy mondatban azért kicsit viccesen hat, vagy nálad nem ugyanazt jelenti a tank egy buildnél, mint nálam, ezt is elfogadom.

Szóval igazából csak azért reagáltam, mert eléggé megtévesztő dolgokat írtál, szerintem.

(#24995) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
4 hónap után újra elővettem a gamet nos nem olvastam a peccs noteszt de 3 karakter játszhatatlanná vált negyedére esett a dps.
Ajánljatok nekem erős shaper easy kill Shadow,Templar,Witch -et alkaszt mindegy.

(#24996) Plazmacucci válasza pruzsi (#24995) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már nem Shaper a boss :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24997) sirdond válasza pruzsi (#24995) üzenetére


sirdond
őstag

A hivatalos fórumon található buildek között nem találtál olyat,ami tetszene?

(#24998) pruzsi válasza Plazmacucci (#24996) üzenetére


pruzsi
őstag

Azt vágom,über elder volt utoljára de oda egyszerse jutottam el mert nem tudtam a mechanikáját hogy haladjak az elder mapokon :D

Hivatalos fórumon nem ami updatelve van 3.9-re mintha ahogy frissülne a játék egyre kevesebb build lenne.
Ami volt
Elementalist blade vortex(shaper végéig se jutottam el)
Saboteur arc trap (régen shaper last phase bedobáltam a 21 trapet egy pukk és vége most 5 percig szaladgáltam körülötte)
Guardian: (low life rf-sr itt is elment a dps)
Szerencsétlenkedésem:
https://www.youtube.com/watch?v=1bBdq73ofN4
https://www.youtube.com/watch?v=MDQ5e9IWBEU

(#24999) Plazmacucci válasza pruzsi (#24998) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké, most Sirus van :DDD Most bow a meta meg chaos, meg summoner.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25000) brunnehilde válasza sirdond (#24994) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Trollbalint: Nem baj az, megvédem a diplomámat. :D Na, ez azért már jobban mutat, igy elsőre, de akkor Sirdond példáján felbátorodva én is szétcincálom. ;] :DDD Culling strikeos Ngamahu nem létezik, vagy legalábbis nincs eladó. Hasonló statos sisak több exbe kerül, mondanom se kell, egyiken sincs blood rage enchant. Ötös offcolour Bronn? 50% incr dmg implicittel? :Y Szép álom. 3 implicites kesztyű aspect of the spiderrel és max értékekkel? Haha. 20 exás dupla Angeres watchers eye? Áááh, kár folytatni, gyakorlatilag az összes gear mission impossible. :DDD És még az ilyen kimaxolt értékekkel is pl. a cold res épphogy eléri a minimumot, dodge attack 22%, evade 6%... A realitás meg az, amit kb nálad láttam a buildednél, hogy a DPS töredéke lesz, és még az 1 millát sem fogja elérni. Persze a gyakorlatban kiderül hogyan boldogulsz vele.

Sirdond: Nézd az előzményeket, min beszélgetettek, milyen eszmecsere volt közted és Trollbálint között. Hogy pontosan idézzelek: "Ugyanakkor a metamoph-ok rendkívül könyörtelenek, ott teljesen elvérzik. Úgy tudtam lvl80-88ig fejlődni, hogy a metákat meg se csináltam, mert biztos volt, hogy belehalok. (el sem tudom képzelni, hogy akik lvl96-97ig eljutnak, azok hogy játszanak vele :D)" Ezek után lestem rá Bálint karakterére, majd kiváncsi voltam, hogy a saját gladiator buildem hogyan nézne ki raiderként, mekkora baromság lenne. Azt hoztam ki belőle, amit láttál. Papiron szerintem mindenben nagyságrendekkel jobb, mint az a Ngamahus, és nem pakoltam tele a geart beszerezhetetlen vagy horror áron lévő cuccokkal. Sőt, a nagy része unique, enchant és implicit nélkül.

Igy már ok, ezzel nem vitázom, a Berserkerhez képest lassabban is jön össze és azért nem fogsz mindig 50-es szinten rohangálni vele. Másrészről a map végére legtöbbször azért maxon érek oda, map bosst 50-esen ledarálom, aztán metánál Berserk ellő, ha van rá idő, meg nem felejtem el. :P A Harbinger of Focus egy extra védelem, amit a PoB bele sem számol. Használtam már, meglepően jól működött, de a flaskokon a bleedinget vagy a freezinget nem váltja ki azért. Másrészről 4 mp elég hosszú idő, sokkal tovább egy meta sem él nálam. :P Nem placeholder, csak ahhoz már lusta voltam, hogy PoB-on mindent újra becraftoljak, hogy a rare gearnél mit-hova, hogy meglegyenek a minimumok. Igazából eddig, akik használták a buildjeimet, gyakorlatilag mindenki maximálisan elégedett volt velük, ebben a ligában Rizseslecsóról tudok, aki azzal fut, és eddig csak dicsérte. Persze lehet, hogy ezúttal neked lesz igazad, mert ez a raider ismeretlen terep, többnyire először kipróbálok valamit, majd utána linkelem be ide, most forditva történt. Nem a megtévesztés volt a célom, hanem a segitség, hogy ne menjen el a kedve a meleetől, hamár nem gladiatort kezdett. :P És akkor less rá arra, amit belinkelt, amiből épitkezik, és utána mond, hogy én megtévesztek. :D

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.