Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) tibee77 válasza Har_melin (#29996) üzenetére


tibee77
őstag

Az ö streamje mindig erröl szol.olyan dolgokat csinal amiket a földi halando, casual gamekerek nem tudnanak.pont ezert szeretem öt nezni.mindig valami ökörseget probal meglepni, volt olyan mikor sirus szervizt csinalt barkinek de különbözö nehezitesekkel.egyszer total bezoomolva nyomta le öt,maskor zombis necrokent nem hasznalt spectreket,volt hogy nem max zombi mennyiseggel ment be sirushoz, volt hogy kivette a movementskillt igy nem tudott veszhelyzetben elugrani es meg sorolhatnam.nala ilyen dolgokra lehet szamitani nem a mathil fele full egoista baromsagra vagy cutedog idegesitö stilusara.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30002) Lokids válasza Edge (#29998) üzenetére


Lokids
addikt

Gondoltam rá, hogy építek egy carrion golemes buildet. Vagy phantasm Necro-t. De újra felhúzni egy witchet nincs kedvem.
Értem, hogy regrettel át leht rajzoln ia fát, de ha most beteszek lvl1-es gemeket, akkor az nem fog sokat csinálni.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#30003) Rayner


Rayner
őstag

T3 map lvling közben :D

(#30004) Plazmacucci válasza tibee77 (#30001) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki az egoista barom, aki 10000 exaltedes buildeket mutogat, vagy aki valós megépíthető, max 50 exásakat? A hülyüléseket most tegyük félre.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30005) sith7 válasza Rayner (#30003) üzenetére


sith7
nagyúr

Mázlista :C

(#30006) atok666 válasza Plazmacucci (#30004) üzenetére


atok666
őstag

Ket kulon kategoria - az egyik szorakozatato meme video, a masik meg oktato/howto. Mindkettonek meg a helye, celkozonsege. Szerintem.

Atok

(#30007) atok666 válasza Rayner (#30003) üzenetére


atok666
őstag

Gratula, minap vki belinkete a game chatbe, hogy esett neki egy Angler's Plait. Van akiknek megy a lap :)

Atok

(#30008) Strapáciusz válasza Lokids (#30002) üzenetére


Strapáciusz
tag

Nézd meg hogy milyen gem-ek kellenek, megveszed őket, ha nincsenek, és a másodlagos fegyverekkel/ben felhúzod őket elég gyorsan. Szerintem.

A lélektani hadviselés spécije

(#30009) Har_melin válasza Lokids (#30002) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A1-A4-ben kb. 50-es karakterszintre szintezett skillgemeket tudsz venni a városokban. Ha elkezdesz velük mapokat futni, akkor pillanatok alatt felmennek lvl17-18 környékére, az már a piros mapok aljára is elég.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30010) 0karmacoma0 válasza tibee77 (#30001) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem mindig ambivalens érzéseim voltak vele kapcsolatban. A zizarianos interjúban rettentő szimpatikus volt, korábban a streamjeit is elkaptam néha és ott is jó arcnak tűnt, de utána sokszor csak azt láttam, hogy végtelen mennyiségű currencyt szortírozgat jobbra-balra a chat meg erre nyáladzik. Annyira szánalmas feeling volt, hogy aztán sokáig rá se néztem. Mondjuk ez nem az ő hibája, de ő is elég sokszor eléggé elitista dumákat nyomott (főleg a haverjaival játszva), és kifejezetten beképzelt, unszimpatikus arcnak tűnt sokszor. Persze kicsi a mintám, ritkán nézek manapság már streameket, és lehet csak pont rosszkor kaptam el.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#30011) tibee77 válasza Plazmacucci (#30004) üzenetére


tibee77
őstag

Az egoista dolog mathil stilusara ertendö.kb. minden megszolalasa ilyen:ki ha en nem?! .vannak olcso jo buildjei, jo reflexekkel rendezö,ügyes jatekos.ettöl meg akkor is az ami.empy:mutogatja a sok mirroros buildjeit de nem azert mert fel akar vele vagni....szorakoztato a streamje.(szerintem)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30012) Har_melin válasza tibee77 (#30001) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tudom, néha szoktam nézni. Arról nekem is eltérő a véleményem, hogy mi az egoizmus: megmutatni valamit, amit földi halandó is utánam csinálhat, vagy villogni azzal, hogy nekem semmi sem drága, a csilliárd exás nonpluszultra cuccomban. Az mondjuk igaz, hogy ez nem igazán egoizmus, inkább manifeszt feltünési viszketegségnek nevezném.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30013) tibee77 válasza Har_melin (#30012) üzenetére


tibee77
őstag

Elbeszelünk egymas mellett szerintem.mathilnal en nem a "poe kontentet" kritizalom hanem magat a viselkedeset.amikor csipöböl leolt valakit mert mond valamit ami neki nem tetszik de nem finoman, viccesen hanem kb. igy , hogy :te kis köcsög mit akarsz?! Vagy utoljara mikor neztem a streamet töle, valamiben kikerte a nezöi velemenyet, mar nem tudom hogy miben.egyik srac irt neki valamit erre ö meg reagal, hogy :te hülyegyerek, az nem fog ugy müködni"vagy valami ilyesmi.Persze tudom, neki ez az image-e de nekem ez nem jön be.empynel semmi ilyen nincs, nem is ertem miert irjatok azt, hogy nagykepü mert több mirroros buildje van, vagy feltünesi viszketeksege.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30014) Edge válasza tibee77 (#30001) üzenetére


Edge
veterán

ő amúgy egy magyar srác, ha jól rémlik :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#30015) Har_melin válasza tibee77 (#30013) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én nem nézek streamet, tehát egyikről sem tudom, hogy milyen, igazából nem is érdekel.
A YT videókban, amit mathil posztol, az számomra érdekes, használható tartalom, ötleteket ad. Empy-é pedig valahol a total jackass és bilzerian keveréke, mikor melyik. Egy fajta szórakoztatás, amire egyértelműen van igény, de nem az én világom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30016) la_cc válasza Plazmacucci (#29977) üzenetére


la_cc
addikt

Mondom, hogy ki kéne venni ezt a cuccot a játékból.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#30017) Rayner


Rayner
őstag

winter orb buildhoz lenne egy kérdésem, bent van fegyverben Frostbomb+sniper+arcane és inaktívak a skillek. ez miért van? valami tuti egyszerű csak mar napok óta nem jövök rá :D

enlighten gemből lehet tenni a buildbe corruptedet?

[ Szerkesztve ]

(#30018) TrollBalint válasza Rayner (#30017) üzenetére


TrollBalint
addikt

Megnéztem a buildedet, poe-be, de nem jöttem rá, miért lehetnek inactive-k azok a gemek. Ha kiveszed, berakod, se segít? Neten se találtam semmit, könnyen lehet, hogy ez valami bug :F

Englihten-ből pedig miért ne lehetne berakni?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30019) Plazmacucci válasza TrollBalint (#30018) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Trigger when you use a spell?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30020) Rayner


Rayner
őstag

gemmekkel van valami mert kivettem az arcanist ot és jó lett

de ettől függetlenül kicsit elment tőle a kedvem... papírmasé ez a kari, nem nekem való :D
már sajnálom rá amit költöttem inkább valami tankosabb nyugisabbat kellett volna csinálni.
mapot simán lefutom de boss és minieventek alatt azonnal megfekszik :D

(#30021) TrollBalint válasza Plazmacucci (#30019) üzenetére


TrollBalint
addikt

Olyat nem láttam :(

Rayner: milyen arcanist-ot? Egyébként pl. a rare gyűrűd nem sokat ér, azt cserélni kellene kapsából. Nincsen rajta life, resist sem sok van rajta. Amit ad curse, azt nem tudom adja-e, mert a Winter Orb nem tudom hit alapú-e, viszont a +% elemental damage-t biztos nem kapod meg, mert a WO az spell, nem attack. Egy jobb gyyűrűt amin van life + resist, néhány chaos-ért már lehet venni. Ugyanilyen +damage with attack skill van az öveden, én azt is cserélném. Ha nem elég tankos, lehet megfontolnám az egyik wandot lecserélni - akár ideiglenesen - egy pajzsra.
Úgy láttam dodge-ra mentél rá, de nincsen bent a dodge-olos ital (aminek nem jut eszembe neve :B ) Amit skill fán ki tudsz tenni dodge-t az önmagában még kevés.
PoB szerint a fire resistance-d is csak 56%, azon sürgősen kellene húzni, mert a mapokat 75%-os resistekre "tervezték".
A ~2700 life-hoz meg vagy nagyon jó dodge kell ( bőven 50% felett) vagy pedig még life
Hirtelen ennyi :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30022) Rayner válasza TrollBalint (#30021) üzenetére


Rayner
őstag

Köszi :D még csak most értem fel, van még cserélendő item

(#30023) Rayner


Rayner
őstag

Több videoban látom, hogy a stash kisebb kockás és sokkal több cucc fér el/tab ez melyik cucc a shopban?

(#30024) persil válasza Rayner (#30023) üzenetére


persil
nagyúr

Quad.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#30025) Rayner


Rayner
őstag

annyira nem éri meg :D akkor inkább a +6 stashtab

(#30026) atok666 válasza Rayner (#30025) üzenetére


atok666
őstag

Praktikusabb a nagy. Foleg mikor spamolod a mapokat vagy akarmit es nem akarsz szoszmotolni az eladasokkal, hanem csak vhova kidumpolod a cuccost. Szerintem.

Atok

(#30027) TrollBalint válasza Rayner (#30025) üzenetére


TrollBalint
addikt

úgy emlékszem árban 4 tabnak felel meg, és 4 stash tab-nyi helyed is ad. De ahogy mondták előttem is, erre használják sokat, hogy futnak X mapot, a cuccokat csak kidobálják aztán az X. map után meg megnézik, eladják, beárazzák....
Valamint kevesebb helyet foglal, mint 4 tab (ez igazából annak fontos, aki nem szereti, ha nem férnek ki egy sorba a tabok, mint például én :) Bár mióta van ez az affinity rule, azóta kicsit jobb)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30028) la_cc válasza atok666 (#30026) üzenetére


la_cc
addikt

Nálam ez a ligám vége fele úgy alakult, hogy már inkább leszartam és azonosítattlanul ott rohadtak meg bent a rare cuccok, nem volt kedvem baszakodni velük. :)) Normál esetben annyira csak nem kell már rohanni, hogy nincs idő megnézni a dolgot, ami miatt tulajdonképen indítottad a mapot. (Leszámítva persze a currency-t meg egyéb cuccokat.)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#30029) tibee77 válasza Rayner (#30020) üzenetére


tibee77
őstag

annak a gem kombonak a lenyege pont az, hogy az arcanist brand-et lerakod es az spameli felvaltva a frostbomb-ot meg a mark-ot. :DDD
amugy meg, nem tudom mennyit költöttel ra de gondolom nem sokat es ezert nem jön be.winterorb a mostani formájában sajnos nem valami bika low budget-en.levelingre allitolag nem rossz(ziz szerint, twink gearben) meg speed mappingre de amugy bossokra keves.ezert kell ra sajnos eleg sokat költeni.nekem is ilyen van es nagyon meg vagyok vele elégedve.konkrétan minden content sima liba.t16 100% delirium map-et majdhogynem speed-be nyomom.brand-es karimat jobban szerettem bossokra de annak hiaba volt op clearje meg dmg-e, az ilyen map-ek meg hh-val is veszélyesek voltak.ezzel a karival nem.tegnap lett meg a 99es szint.most mar nemsokára nyugiban halhatok is a mapeken ha akarok. ;]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30030) tibee77


tibee77
őstag

Uhh, 3.14 (pi liga xD ) -re nerfelik harvestet mint allat. :O

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30031) 0karmacoma0 válasza tibee77 (#30030) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Elolvastam a manifestot. Hát, nekem ez elég nagy turn off. Megint volt egy probléma(a TFT), és ahelyett, hogy azt megoldották volna, szétcseszték a dolgot mindenkinek. Discord nélkül volt item, amit 600+ map volt befejeznem, volt olyan annul mod amit 1 hónap folyamatos játék mellett liga végén kaptam meg. Nem tudom mitől jobb 200+ fossil-t/annult/exaltedet elnyomnom egy itemen a hideoutban álldogálva, mint konkrétan játszani a játékot, és 50-100 óra alatt megcsinálni egy itemet. Azzal, hogy az add influenced mod benne maradt, de minden mást kivettek, simán csak annyit értek el, hogy discordon továbbra is össze lehet rakni egy gg itemet, csak jobb base és több próbálkozás és lóvé kell hozzá, míg aki szólóban játszik kb esélytelen erre. A boss fight változtatása az sztem jó dolog, bár én találkoztam összesen kettővel, szóval annyira engem nem zavart az eddigi rendszer sem.

Annyit összességében elmondanék a dolog mellett, hogy ha ebben a formában tartják meg Harvestet, minden liga harvest liga lett volna. Bármi is hullik az adott ligából, sokkal jobb érzés a saját cuccaid összerakni, mint várni, hátha leeseik a földre a csoda. Mivel legtöbbször csak a karácsonyi ligákat "nyomom meg", így nekem nagyjából mindegy, de szerintem ezernyi más módon meg lehetett volna regulázni a discordos cuccot, ami személyes véleményem szerint alapból egy egészségtelen dolog, és ha lenne egy normálisabb trade rendszer, simán irtanám tűzzel-vassal GGG helyében.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#30032) Plazmacucci válasza tibee77 (#30030) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy gondolom hogy az 5% top tier nolifer miatt kár szétbaszni az egészet. Bár amikor Chris olyanokkal viccelődik hogy az új kontenteket úgy is csak kis százalék tudja majd teljesíteni látható, hogy kikre gondolnak amikor bármit is csinálnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30033) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Egyszerubb lenne kivenni az egeszet a jatekbol.

(#30034) sirdond válasza tibee77 (#30030) üzenetére


sirdond
őstag

Lehet unpopular opinion: Én egyetértek a nerffel.
Már liga előtt is említettem, hogy szerintem meglepő, hogy a harvest craftok változtatás nélkül kerültek be, mert annyira OP az egész, hogy az vicc. Szerintem ahhoz, hogy hosszútávon (évek múlva is) életképes legyen a játék, a harvest a jelenlegi formájában nem maradhat bent és a mostani változtatás egy jó lépés, mert ugyanúgy tudsz majd jó cuccokat craftolni (a sok túl reagálás ellenére), de nem teljesen leszel rákényszerítve, meg nem az lesz, hogy 2 hét után az emberek dupla/tripla/négyszeres elevated chestben rohangálnak.

Ez a játék arról szól, hogy grindolni kell ezerrel, ez az alap koncepció. És ez bizony időbe telik. Ha valaki 1-2 hét alatt gg cuccokban akar rohangálni (amit harvesttel elég könnyű elérni), meg t19 100% deli mapot futni, mert annyi idő alatt ő megunja a ligát, akkor ez a játék nem nekik való, sajnálom.

Nagyon, nagyon remélem, hogy a GGG kitart az álláspontja mellett és nem fog visszakozni a reddit-es vélemények miatt.

(#30035) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Egy gonddal kevesebb. :(

Teljesen hülye módon átestek a ló túlsó oldalára. Attól, hogy a harvestet használhatatlanná teszik a játékosok 95%-a számára, a fennmaradó 5% ugyanúgy mirror-tier cuccokkal fog rohangálni és kereskedni. A harvestre pont azért érte meg időt szánni, mert a casual játékosoknak nagyobb esélyt adott arra, hogy megcsinálják a számukra fontos cuccokat, mint amekkora eséllyel currency spammingal összejött volna.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30036) Har_melin válasza sirdond (#30034) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én az első másfél hónapot magamhoz képest elég intenzíven, napi 2-4 óra játékkal játszottam. Volt alatta összesen (!!!!) négy harvest, nulla használható craft opcióval. Aki napi 6-8 órákat grindel, az meg így is übercuccokban rohangál már a második hét végére, pont nekik teljesen indifferens a harvest kiesése.

persze ha a GGG csak a főállásban játszókra figyel és nem akarja megtartani a rendszeresen, de nem addikt szinten játszókat, akkor még akár logika is lehet benne.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30037) sirdond válasza Har_melin (#30036) üzenetére


sirdond
őstag

Nem értem, hogy miért mindig ez a "főállásban játszók" jön fel, mint érv, bármikor fel van hozva a grind. Én sem főállásban játszok, hétköznap munka után 2-4 órát, hétvégén többet.
A hangsúly azon van, hogy neked is lehet über gear-ed, csak nem 1, vagy 2 hét után, hanem 2-2,5 hónap után, ezt kell felfogni és elfogadni. Pont ezzel van a baj és másik posztban is pont ezt mondod. Ennek a játéknak nem az célja, hogy casual játékos leül napi 2 órával és 6 nap után mirror tier gearben rohangál (arra ott van a D3). Lehet mirror tier gear-je, csak játsszon hozzá 2-3 hónapot napi 2 órával.

Az pedig, hogy neked 4 harvest volt összesen, ez így konkrét adatok nélkül semmit nem jelent. Mennyi map alatt volt ez összesen? Hány perc alatt futsz le egy mapot? Az,hogy nem volt használható craft opció 4 harvest alatt az pedig elég kérdéses, mert minden ültetvényen szokott lenni minimum 1-2 reforge és t3 seed (ami között sok jó van és kis variáció). Vagy neked csak az a "használható" craft, ami konkrét augment, vagy annul?

És leírom megint, nem lesz teljesen halott a harvest, még mindig lehet majd gg cuccokat csinálni, csak nem lesz annyira OP, mint előtte, ráadásul többször fogod találni és nem kell csak egy területre koncentrálni. Mi ezzel a baj?

[ Szerkesztve ]

(#30038) BoneDragon


BoneDragon
veterán

(#30039) la_cc válasza tibee77 (#30030) üzenetére


la_cc
addikt

Helyes! :R :R :R

Amúgy:

"So we launched with the powerful version of the system, including some crafts that modified items in more specific, deterministic ways than we had allowed before."

Pár éve Poe után, ez csak nekem hangzik úgy, mintha utólag magyaráznák a házit? :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#30040) Har_melin válasza sirdond (#30037) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- Igen, casual játékosnak kb. az augment és az annul a használható opció, a többi a normál currency spammal egyenértékű. És nem azért, mert mirror szintű cuccot akar craftolni, hanem mert ha egy majdnem jó darabból egy jót tud csinálni, azzal meg tud spórolni 3-5 exát. Annyit, amennyit azok, akik szerint no problem a változás, csak kerekítési hibának tartanak.

- Attól, hogy a harvest craftolós posztok és videók kizárólag a top 5% mega gearjeivel vannak tele, a harvest nem CSAK nekik szólt, sőt elsősorban nem nekik. A számukra pont teljesen érdektelen, mert a) nagyjából mindegy, hogy 150 vagy 250 exába kerülne a cucc, amúgy is telik rá és b) azok a cuccok inkább a pöcsméregetés és szórakoztatóipar kategóriába tartoznak. Nem "kellenek" a játékhoz, legfeljebb a 3000%-ban OP vagy 3500%-ban OP szintű a különbség.

- fel kellene fogni, hogy akinek nem tetszik a változás, az nem azért kritizálja, mert most nem lesz két hét alatt mirroros cucca - ugyanis eddig sem volt neki. A harvest pont azoknak a játékosoknak jelentett egy lehetőséget, akik élvezik a játékot, de nem hogy mirror cuccokra való currencyjük nincs, egy pár tíz exás darab is a liga végére jön talán össze. Lehet őket fikázni, és ezek szerint a GGG is úgy gondolja, inkább lemond a kevesebbet - és igen, lassabban, kevésbé hatékonyan, koca módon, majd beletanulva, stb. - játszókról. Pedig ők maradnának, ha van sikerélményük. (sikerélmény =/= mirror cucc, még mielőtt.) Pont ők azok, akik a liga végéig játszanak, mert reménykednek abban, hogy végre összejön az a cucc, amire vágynak, vagy végre sikerül leverni valamelyik endbosst. Ők garantáltan nem unnának rá két hét után azért, mert már semmi kihívás nincs a számukra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30041) San398 válasza Har_melin (#30040) üzenetére


San398
őstag

Tökéletesen egyet értek azzal amit írtál!!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#30042) Lokids válasza Har_melin (#30040) üzenetére


Lokids
addikt

Még én se untam rá. És van összesen 9 exám + 3 exa érték rajtam.
Ha lenne 500+ és bármit megvehetnék érte akkor lehet én is abbahagynám 2-3 hét után. :P

Még mindig az ele golem switchre gyűjtöm a hozzávalókat, pedig 3 napja próbálok átcuccolni. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#30043) sirdond válasza Har_melin (#30040) üzenetére


sirdond
őstag

- Ha tényleg azt gondolod, hogy szinte csak az annul és aug craftoknak van értelme (a t4 seedeken kívül, amiből általában mindegyik jó), akkor szerintem te nem érted a harvest lényegét. És, ha tényleg csak ennyi belőle a használható, akkor miben másabb ez:
- mint egy templom (ahol van gem corrupt, item corrupt, stb...)
- mint einhar (ahol van split beast, imprtin beast, stb...)
- mint niko és a delve (ahol van fractured fossil, faceted fossil, stb...)
- a rengeteg shrieking és deafing essence (hála az új atlas passive-nak)
és még sorolhatnám. Miért akkor gond, hogy elvesznek most a 20 féle lehetőségből egyet, ami egyébként ultra OP volt?

- Játszottál Metamorph, Delirium, vagy Heist ligában? Akkor kellett a Harvest?

- Légyszí hagyd el a passzív-agresszív stílust, lehet anélkül is normálisan vitatkozni, függetlenül attól, hogy nem értünk egyet valamiben.

(#30044) Har_melin válasza sirdond (#30043) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- Nem voltam passzív agresszív, jeleztem, hogy nem a látványos - streamelő, twitchelő - rétegből áll a játék. vagy legalább is jó lenne, ha nem belőlük állna.

- Játszottam mindegyikkel, és ahogy most is elvoltam Harvest nélkül, akkor is elvoltam. Négy (vagy már öt?) év rutinnal, úgy, hogy a fokozatosan egyre bonyolódó játéknál mindig volt három hónap egy-egy új elem megtanulására, kitapasztalására. Ha ma kezednék el játszani vele, egyáltalán nem biztos, hogy itt lennék.

- Kérlek, hogy sértődés helyett próbáld meg értelmezni, amit írtam. Ha a harvesttel az volt a gondjuk, hogy a teljes gőzzel grindolók már két (és nem három) hét után über cuccokban rohangálhattak (te írtad), akkor egyszerűbb lett volna az übercraft opciókat kivenni, nem lenullázni a "kisembereknek" szóló lehetőséget.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30045) sirdond válasza Har_melin (#30044) üzenetére


sirdond
őstag

Figyelj, én semmi jelét nem adtam sértődöttségnek, ne is kezdj el ilyeneket, ha kérhetném.
(És a "fel kellene fogni, ..." megjegyzések nálam eléggé kimerítik a passzív-agresszív fogalmát, de ha nem így gondoltad, akkor sorry).

Nem, én azt írtam, hogy azzal van a baj, hogy az átlag/casual/akármilyen játékosok a harvest miatt olyan OP cuccokhoz jutnak viszonylag gyorsan, amihez egyébként sokat kellene grindolni és ez szerintem nem jó így. OP játékosokról te beszélsz folyamatosan, én item-ekről.

(#30046) Har_melin válasza sirdond (#30045) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A kommentek alapján úgy gondolom, hogy lényegesen közelebb állok az átlag játékoshoz, mint te. (Ha más nem, akkor a challenge-ek teljesítési aránya is azt mutatja, hogy már 24-ig is csak a játékosok nagyon kis része jut el, pedig az még nem is igazán grind) A harvesttel nulla esélye volt OP cucchoz jutni, ahhoz ugyanis először is kellett
- magas ilvl base item
- a megfelelő influence-szel
és csak ez után jött annak az esélye, hogy a harvestben pont beadja azt a craftot, sőt, inkább craftokat, amire szüksége volt. Ez nem hogy két hét, de két hónap után sem biztos, hogy összejött valakinek. Akinek mégis bejött, az ugyanolyan rng, mint egy HH vagy egy Doctor card - akkor vegyük ki azokat is, mert grind nélkül is megszerezheti egy lúzer is?

A számomra "átlag" játékos az, akinek kb. 40-50 exa a maximum full érték, amit egy ligában össze tud farmolni, normál rng mellett. A heisttel ez kicsit feljebb csúszott, mert az alternative gemek között elég jókat is ki lehet fogni alacsonyabb szinten is, korábban inkább 30-40 exa volt. Aki már e fölött teljesít, annak megvan az a rutinja, hogy tudja, mit, hol, hogyan érdemes farmolni, tudja, melyik build mire való, tud egy kismillió olyan apróságot a játékmechanikától a trade metákig, amiről egy rendszeresen, de nem szenvedélyesen játszó játékosnak fogalma sincs.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#30047) 0karmacoma0 válasza sirdond (#30045) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amúgy ezt discordal együtt, vagy anélkül írod? Te használtad harvestet discord nélkül?

Csak mert egy közepes 25-30 ex értékű [sisakom] létrehozása, tft nélkül:
-Magas lvl redeemer hubris base~30-40c.
-Fossilok rendes Q%-ig+enchantment fossilok 21c/pörgetés. Átlag 150c volt a 27+%.
-Frigid fossil amíg nem jön -cold res
-shaper helmet alapból van+frigid fossilok míg jön hypotermia(itt elcsesztem mert türelmetlen voltam és nem lvl 20 hypot raktam rá)
-Awakener's orb 3ex
-ima
-kapsz egy csomó fos modot a -cold res és a hypo mellé. azt hiszem nekem manaregen volt a + suffix.
-célzott anul, hogy legyen free prefix(ilyen volt raktáron)
-1,5ex-es prófécia hogy meglegyen a mod
-Suffix can't be changed 2ex, scour
-Remove non cold-add cold. Ez iszonyú sok idő volt. Napi 6-7 óra játékkal(táppénzen voltam december óta) volt vagy 1 hét.
-Itt jön az újabb ima hogy ne brickelje, low cold ressel, chanse to freezzel, hanem jó cold rest, vagy a 2 prefix közül az egyiket kapd. Kaptam egy középszar cold rest, amit már nem lehet célzottan leszedni, szóval itt kb újra is kezdhettem volna, ha maximalista vagyok.
-Innen csak, rá kell nyomni az összes prefix rerolloló harvestet. Iszonyú sokat nyomtam el, de képtelen volt jó ES-t adni, így megtartottam ezt az aoe miatt.

Na mármost, ez alaphangon volt vagy 10 ex költség és rengeteg játékóra. Ráadásul még csak jó se lett. Nyilván párhuzamosan fut több project, de ne csináljunk már úgy, mintha minden casual 3 nap után ilyen cuccokkal rohangászna. Ez max akkor igaz, ha TFT-n kereskednek a craftopciókkal. Szerintem erre kellett volna megoldás. És amúgy mikor sok játékórát írok, akkor effektív játékot mondok. A 36 challangehez elkezdtem befejezni a "1250 Maven mapet" lenyomtam 2 nap alatt 500-at előtte meg Atoll+Zana farmolás ment napokig.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#30048) freddirty válasza 0karmacoma0 (#30047) üzenetére


freddirty
senior tag

egyetértek.
1. Játkosok érdekeit nézve: nem gondolom hogy a harvest-nek kellett volna még egy pofon. Aki GG cuccokban mászkált két hét után, az ezután is fog, mert tudja hogyan kell összerakni hozzá a currency-t. A harvest pont az áltagosabb craftolós játékosoknak lenne jó, de már a mostani ligára is annyira agyonvágták az előfordulását, hogy kialakult a TFT harvest közösség. Ami bizony nem jó, sok problémát is hozott magával. De ez egy okozat, ezt ne feledjük el, ezt tudták a játékosok lépni a harvest nerfre.
én pl azért hagytam abba a játékot mert egyszerűen tele lett a hócipő a harvest javarészt unalmas kergetésével, a TFT-t meg nem szerettem bár én is adtam el ott meg vettem is.
Ha jobban szétpofozzák a harvestet még kevesebb időt fogok majd a következő tartalomfrissítésekkor játszani. Ez lett volna a cél?
Sajnos az tény, hogy a determinisztikus craftok behozatalával kiengedték a szellemet a palackból, a közösség belekóstolt a gambling nélküli craft világába és nem akarja elengedni.
Én sem, a játékidőmmel és a supporter packok megvételével/nem vételével majd szavazok, hogy szertintem jó irányba megy-e a game...
2. A GGG érdekeit nézve: lépésük érthető és várható volt, a gamblinget erőltetik, hisz elég erős psycho tényező ez a játékban.

fred

(#30049) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez annyira igaz, hogy mar faj

(#30050) la_cc válasza BoneDragon (#30049) üzenetére


la_cc
addikt

Aki nem igen craftol, az nem így gondolja az utolsó sort. :)) :))

Amúgy nekem high end PC-vel is rettenetes fut a játék, szóval el sem tudom képzelni, hogy egy közeps rig-gel mit élhetett át 1-1 játékos. Szerintem Poe 2-nél ennnek kéne lennie a NO. 1 feladatnak, hogy ezt megoldják.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.