Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) TrollBalint válasza KubanitoS (#25100) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ebben egyetértek, egyszer volt egy rework, de az csak annyit tartalmazott, hogy a receptekhez nem kellenek a level 3-as szobák, hanem a level 1 is elég már. Hát ez nem sok volt valóban....
De már csak 3 hét és bejelentik a 3.10-et és megtudjuk, lesz-e Alva update :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25102) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Megkésve, de köszönöm mindenkinek a segítséget a térképek szintjének emelése terén. Pár területre 1-1 watchstone, majd futva nem módosított terület soká ugyan, de hozza az emelt szintű tiereket a kövezett régiókra.
Bár még így sem tudtam 7 Stone-nál többet összehozni. Nem,hogy 20-at.
Jövök még .

(#25103) TrollBalint válasza LittleBoss67 (#25102) üzenetére


TrollBalint
addikt

A 20 nekem is eltartott egy darabig, a kulcsa a bal oldali oszlop. Minden területnek meg van az oszlopon a megfelelő helye, ha afölé viszed a kurzort, akkor kiírja, hogy a zöld-höz 3 watchstone required, a másikhoz 2 watchstone required, stb. Erre a területre rakj ennyi watchstone-t (legkényelmesebb, ha 4-et teszel mert akkor tuti lefeded ezeket a követelményeket :) ) és akkor előbb-utóbb be kell, hogy adja. És ha mindegyiket legyőzted ötször, akkor teljesül a questjük és utána nyílik meg a portal Sirushoz.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25104) brunnehilde válasza KubanitoS (#25100) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Most behozták a monolit szobát, azt még hozzáraknám azokhoz, amik érnek valamit. Hármas szinten már két bosst dob garantáltan, de egyébként ja, összességében nem túl jövedelmező az egész piramis.

Trollbálint: Azok után, hogy jugger nyuggerekkel járkálsz, ne magyarázz nekem raiderről. :DDD Gladiatort csinálsz és kész! ;]

Rizseslescó: Te tudod, mi nőtt a szivedhez. :P Többféle lehetőség van, egyikkel se lősz nagyon mellé. Nekem nagyon bejött most a Carcass. Life, resist, némi dmg, és főleg AoE. Tökéletes választás egy Loreweave is, magas phys dmg-el, attributesal, és 78% resistekkel. Ha Pulveriset raksz be melee phys helyett, az AoE nagyjából ugyanott van, mint a Carcassel, miközben a dmg se fog csökkenni. És persze a rare is bőven jó, láttam azt a bodyt.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25105) TrollBalint válasza brunnehilde (#25104) üzenetére


TrollBalint
addikt

A raider jó, mert gyors, mint a ... nagyon :D Ezért tetszik.
Úgyhogy a következő melee-mnek raidernek kell lennie (esetleg slayer vagy még esetlegesebben gladiator, ha sokáig szugerálod még belém :DD )

Ja, és a raiderem nem nyugger, csak nehézségekkel küszködik, mert szegényke a körülmények áldozata :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25106) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Jut eszembe, tradenél mindenki nagyon figyeljen oda, mit vesz, mert rettentően elszaporodtak a f*szparasztok. Tegnap próbáltam egy lvl4-es enlightent venni. Két különböző eladó is át akart vele verni, szemrebbenés nélkül az egyik egy 3as empowert, a másik egy 3as enlightent rakott be. Összejött az exa egy awakened melee physre is, megörültem, mikor megláttam a tradet, hogy már 4 exától kezdődik, aztán gyorsan rájöttem, hogy ugyanaz az eladó "árul" vagy 25-t, mindet ár alatt. A reális ár 8 exa volt. Kezdhetnének ezzel valamit, jelentés, azonnali tiltás....

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25107) brunnehilde válasza TrollBalint (#25105) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Mihez képest olyan nagyon gyors? :P Challenger chargeról hallottál már? Egy Bronn bodyval és egy perseverance övvel, meg némi speeddel a flaskokon nem birnád követni magadat pörgés közben, ha csak a speed a bajod. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25108) TrollBalint válasza brunnehilde (#25107) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem, nem hallottam.
És kapásból felsoroltál 3 dolgot, ami a Raidernek nem kell ehhez a sebességhez :)
A Slayerrel meg jobban szemezek, mint a gladiatorral, nekem az túl deffenzív, már maga a szó is :)
Természetesen fenntartom a jogot, hogy mindenféle véleményemen és állításomon változtassak, ha kijön az új liga infója. :D

És majd akkor jól rá(d) kérdezek, van-e egy jó slayer builded (vagy éppen ami kellhet :) )

bocs: nem a pörgés közben speed a bajom, hanem az tetszett a raiderben, hogy amikor éppen nem pörög, rohadt gyorsan fut, alig bírom követni :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25109) brunnehilde válasza TrollBalint (#25108) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Wazze, beraksz egy phase runt és ellövöd, ha épp nincs monsta a közelben, ha gyorsan akarsz futni. :DDD Challenger charge ascendancyból jön, szóval az alap. És igen, védekező, lassú volt, de a "melee liga" óta változott a helyzet. Megmaradtak a brutális védelmei (block), amihez hozzájöttek a jó passziv pontok a közelben és a challenger charge. Láttad a videón mit művel az elderslayerekkel, pillanatok alatt felaprit mindent és ez mellett van 79/79% block chance.

Nem mondom, hogy a slayer nem jó, Kubanitos mesélhet róla, a Starforge builddel már lvl98-on jár. Mondjuk máig nem értem hogyan, és kiváncsi lennék, az a build mennyiben van már benne neki. :U :P Meg oké, nyerj némi időt azzal, hogy rohadt gyorsan futkározol. :DDD Cserébe háromszor annyi ideig tart ledarálni a monstákat, hogy az elhalálozásnál elvesztett időről már ne is beszéljek. :P És ha nagyon akarod, csinálok csak a te kedvedért egy speedy Gladiator videót, de most már befejezem a védelmi beszédet. ;] :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25110) Rizseslescó válasza brunnehilde (#25109) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok, a múltkor esett egy Cortex map, feltettem, 4 ex-be de nem vitték el, én meg caré-hugyé nem adom :( :(
Ma hallgattam az egyik klántársra és letoltam.. :C :K csodák-csodájára és legnagyobb meglepetésemre kidobta az itókát, lassan meglesz a pénz a crites átalakításra és ki fogom próbálni. Leírnád pontosan mi kell és miért a crites buildbe? Na meg látom használod a red Nightmare jewelt,az mivel segíti a karit?

(#25111) TrollBalint válasza brunnehilde (#25109) üzenetére


TrollBalint
addikt

Engem abszolút nem zavar a védelmi beszéded :) Sőt, még az is lehet, hogy megnézem ezt a gladiatort (de akármennyire is legyen jó, és a slayer akármennyire "sz@r" akkor is jobban fog tetszeni a slayer :DDD)
A sok halálra azt tudom mondani, hogy eddig ranged karakterekkel játszottam, a sok halál nálam megszokott :)
nem kötekedés képpen, de mindenki a phase run-t ajánlja, pedig az annyira nem jó. Csak pár másodpercig tart és bármilyen akciót hajtasz végre megszakad :P

de tudod mit? Megadom a felhatalmazást, hogy csinálj egy Gladiator / Slayer buildet (ha már kint lesz az új liga és nem melee ellenes lesz) és ki fogom próbálni, ha nem is rögtön induláskor, de minél előbb. És úgy fogom csinálni, ahogy mondod. :) na, deal? (a részleteket meg sörözés közben is meg tudjuk beszélni, remélem jössz)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25112) brunnehilde válasza TrollBalint (#25111) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Előre is bocs a minőségért, videókészités közben nagy tömegeknél kicsit lesüllyed az FPS. Nem is raktam ki nyilvánosba, csak innen elérhető. :D Junnal nem bohóckodtam, pont megjelent a prophecy miatt, meg a dropot sem szedtem fel. 4 scarab, zana nemesis mod, rare corrupted T16 Underground river. Jobb lett volna, ha látom is merre megyek, továbbra is takarja a jobb oldali mini térképet a videófelvevő sávja. Régebben oda húzhattad ahova akartad, ezek is visszafejlődnek. :U Na, de a lényeg talán látható. Nincs szükség phase runra és futásra, ott a shield charge. Pulveriseal mentem, csak flaskokat és cyclonet használtam. Diamond flaskon van extra speed. Semmi Bronn, vagy Devoto sisak vagy Quicksilver flask. Ja, és sajnos még jópár hónapig biztosan nem megyek/mehetek a találkozókra. :U

Rizseslescó: Akkor jól jártál, egy gonddal kevesebb a crit buildhet. :P A Red nightmare azért kell, vagy azért jó, mert a nem crites verzióhoz képest shieldes passzivokat veszit a Gladiator és csökken a block chance. Red Nightmare ezt visszaadja (+11-12% block chance) és ez mellett generálja az endurance charget is. Passzivokhoz, gearhez és gemekhez itt találod a linket: (#25086). Amit a gearben változtattam az a Deaths Door cipő és a Cyclopean öv. Ezek védelmet adnak bleeding, freeze és ignite ellen, igy a flaskok lehetnek gyakorlatilag teljesen offenzivek. Blood of the Karui marad (vagy más life flask curse védelemmel). Ez mellett Lions Roar, Bottled Faith, Crites Cinderswallow 3%-os life recoverrel és Diamond flask. Utóbbira, hogy mit teszel, már rajtad áll. Lehet shock elleni védelem, attack vagy movement speed is. Skilleknél ugye rage helyett Impale. Berserk is repül, helyette beraktam a Vaal Hastet. Mehet a Precision is, olyan szintre, amennyit a mana enged.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25113) KubanitoS válasza brunnehilde (#25109) üzenetére


KubanitoS
veterán

Cserébe háromszor annyi ideig tart ledarálni a monstákat

Én megértem, hogy gladi szimpatizáns vagy, de azért efféle dolgokat ne írjunk már. Láttam a hunterkilles videódat. Ott volt ám kergetőzés elég rendesen. Nálam a középső háromszögből sem tud kijutni, már fekszik...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25114) TrollBalint válasza brunnehilde (#25112) üzenetére


TrollBalint
addikt

valóban nem rossz, de a shield charge nem nekem való, azt egyszerűen nem tudom megszokni. Akkor már inkább a flame dash, bár nem ez volt a videó lényege :)
Mindenesetre azt kell mondjam, hogy meggyőztél, tényleg nem rossz a gladiátor (de a raider akkor is gyorsabb :D ha éppen nem hal meg :) )
A sörözésnél meg ha az alkohol a gond, nem fontos inni, ihatsz szörpöt is, nem fogunk (annyira) kinézni. :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25115) brunnehilde válasza KubanitoS (#25113) üzenetére


brunnehilde
senior tag

"A raider jó, mert gyors, mint a ... nagyon :D Ezért tetszik."

Erre reagáltam. Nem a slayerről volt szó, arra azt irtam, hogy mesélhetnél róla, hanem a raider vs gladiatorról. ;) És elnézést, hogy ilyen sokáig tartott megölni és meglógott, észre sem vettem, hogy nem blood stanceben vagyok (+33% DPS). :P :D De ha már itt vagy és olvasod, mennyiben van benne a build most?

Trollbálint: Na ugye. ;] Nem, nem az a gond, nem vagyok antialkoholista. :U Nem szeretnék komolyabban belemenni, de annyit talán elárulhatok, hogy egészségügyi okai vannak.

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25116) Har_melin válasza Pitymaszter (#25097) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igen, ez igaz, mert a kapott cucc ilvl szintje sem lehet magasabb, mint amiből csinálod, de nem lehet alacsonyabb, mint milyen szinten a cucc magától eshet. A HH alap drop szintje 40, a következő szint 44, ezért az ilvl 40-43 közötti darabokból nagyobb esély van rá, mint ha egy magasabb ilvl szintű darabbal próbálkozol.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#25117) KubanitoS válasza brunnehilde (#25115) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ja, akkor én értettem félre a dolgokat. :D A buildről nem tudnék nyilatkozni, mert eléggé változatos, hogy miként alakulnak az itemek árai ahogy halad a liga. Annyi biztos, hogy jelenleg össze lehetne hozni alap cuccokkal (6L belly, starforge, devoto) olyan 5 exből... Utána a határ a csillagos ég, igazából nekem már elég nehéz fejlesztgetni. Minimális plusz élet, sebzés 10+exa, de inkább több...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25118) tibee77 válasza Pitymaszter (#25097) üzenetére


tibee77
őstag

GZ!Az elsö hh megszerzese mindig olyan mint amikor elveszti az ember a szüzesseget, söt talan jobb is mert nem fel percig tart az öröm. ;] :DDD En viszont nem adnam el a helyedben.A coc assa nagyon jol profital a hh-böl, inkabb gyüjtögessel penzt, hogy felfejlesszed a geared.Vegyel pop chestet, az nagyon megdobja a clear-t, az encsa nem rossz a fejeseden de sztem nem ad annyi dps-t hogy megerje, inkabb valami aura reserve csökkentö encsat szerezz be.De ami a legfontosabb, a gemeket csereld fel a kardodban, mert most az icenova van felül es a frostbolt alul.Az igy nem jo, a frostboltnak kell felül lennie, mert elöször azt kell hogy castolja a kardod es csak utana a nova-t.Nem tudom mennyire ügyeltel az attack speedre pl., ha nincs cdr a geareden akkor max 6.06 lehet az aps, 14% cdr-rel meg mar 7.5-nek kell lennie hogy megfelelöen castolja a skilleket.Ha több az attack speeded illetve kevesebb, akkor csomo dps-t veszitesz.Igaz, headhunternel ez nem nagyon szamit, mert mapozas közben ugyis amolyan felisten modban közlekedsz, de bossoknal nagyon fontos.(persze csak akkor ha nincsenek rajtad hh buffok, pl. sirus-nal)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#25119) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Ezt csak úgy. Volt itt minden egy rakáson.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25120) brunnehilde válasza KubanitoS (#25119) üzenetére


brunnehilde
senior tag

No problem. Bár még mindig nem értem hogyan van ilyen jó túlélesi esélyed, de ettől azért látom, hogy a build nagyon erős. :P Akkor máshogy kellett volna kérdeznem: neked mennyibe van benne? :D Mert van ott azért 1-2 érdekes rare cucc.

Szép helyet találtál a bányában. Nekem 480-as szintig kellett lemennem, hogy egyáltalán kéket találjak, csak most adta be a recipet a 6L-re. Fel sem tűnt, hogy még mindig nincs meg. :U Aul-al két liga óta nem találkoztam, pedig nem kevés sulphitot költöttem el. Konkrétan szerintem kettő milliót hétszentség.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25121) TrollBalint válasza brunnehilde (#25115) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát ezt szomorúan hallom, de elfogadom, és akkor majd jössz a 3.11-es ligaváróra :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25122) KubanitoS válasza brunnehilde (#25120) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kb 60 exa lehet az egész, a cipő a legértékesebb tárgyam.

Jelenleg pedig megy a türelemjáték. Ahhoz, hogy sikerüljön upgrédelni egy-egy tárgyat marha nagy befektetés kellene, sokkalta több, mint amekkora előnyöket fog biztosítani az adott cucc. Várni kell, amíg normális áron kerül fel egy-egy jobb cucc. Úgy tapasztalom, hogy a játékosok sem tudják mi mennyit ér, ha valami jól sikerült pl egy kraft során akkor senki sem tudja mit kérjen el...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25123) brunnehilde válasza KubanitoS (#25122) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Akkor az bőven több, mint 60 exa. :P 6L corrupted Starforge. Most már olcsóbb, de 4-5 exánál nem hiszem, hogy kevesebbet ért, mikor megvetted. Az a body alaphangon is 12-15 exának tűnik. Bottled Faith 15exa, Awakened melee phys 10 exa. A gyűrűk és az amulettek se tűnnek filléres darabnak. Lvl4 Enlighten 4-5 exa, 21es Cyclone 2 exa. És még ezen felül a cipő a legdrágább tétel. Na persze, ha valamit "bemákoltál" és esett... :P

Egy bizonyos szint után már nem arról szól a dolog, hogy ad-e annyi pluszt, hogy az megéri-e vagy sem. Ha van tőke, bejön a build, akkor meg kell venni, mert miért ne. :P De rare cuccokkal nem egyszerű. Az árukat belőni sem. Ha nagy ritkán esik valami értékesebbnek tűnő darab, inkább túlárazom, aztán, ha elviszik jó, ha meg nem, folyamatosan csökkentem az árát.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25124) Rizseslescó válasza brunnehilde (#25112) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Na összeraktam a buildet nagyjából, de a vérttől nem akaródzik megválnom, főleg hogy összeadódik a life/kill a flaskával is.. Kicsit lassabb, de biztosabb a haladás, ami nem zavar, mert szeretek nézelődni játék közben a pályán.. Bossok lényegesen hamarabb lemennek még sandben is, néha elfelejtem átváltani, ami a meta trash-nél nem is hátrány. Gemeket még nem variáltam át, szinte egész nap csak a traddel ment el a kis játékra szánt időm, amit eléggé elbactam, mert vettem egy corrupted amut, amire nem tudok már anointolni :W :W Minden tiszteletem a tiéd,nagyon tetszik a build pont nekem való,lassú,nem fagyasztja ki a gépet és eléggé tankos.. Megköszönném, ha ránéznél és elmondanád a véleményed, min kellene változtatni stb... :R :R :R

(#25125) brunnehilde válasza Rizseslescó (#25124) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tegnap ha jól rémlik nem irtam, de a legalapvetőbb gear változás: Rigwalds Curse amulett. :D Ahogy látom, azért megvetted, nem b*sztál el semmit, jól tetted. Ez nélkül nincs crites facebreaker és mivel amulett, ezért corrupted, szóval, sajnos, erre nem lehet olajozni. Nem mintha annyira hiányozna róla. :P Ránéztem. Az égvilágon semmit, ezt nagyjából kimaxoltad. Enjoy the game. :DDD

Szerk.: Ja, Ancestral Protector helyett inkább egy Vaal Warchief. Ha bossnál ellövöd a vaalt, az +30% DPS. :B Ezen kivül Enduring Cry nem kell, már a Red Nightmare generálja az endurance charget. Precisiont rakj be, és húzd ameddig a mana engedi. 1-2 szintnél magasabbra nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25126) Rizseslescó válasza brunnehilde (#25125) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Köszönöm a válaszod, a gemeket kicserélem és hajrá, majd a maradék pénzből próbálok 21s gemeket venni. Amúgy a NON crites verzióval sem volt semmi baj, de elég lassan mentek le a bossok, de ezzel nincs ilyen gondom. Sebességben kicsit lassabb, de örülök, hogy össze tudtam vadászni a cuccokat hozzá, szinte egész délelőtt csak tradeltem :( :O Akkor kicserélem a gemeket és csapassuk :DD :)) Sirós bácsit már 3. próbára sem tudtam leverni,de csak az én balfaszságom miatt, neked megvolt?

(#25127) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Summoner buff guide, hasznos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25128) KubanitoS válasza brunnehilde (#25123) üzenetére


KubanitoS
veterán

A rare cuccok talán véglegesnek mondhatók. Assassins mark gyűrűm lehetne jobb valamivel, de 20 exáért sem igazán látom, hogy annyival jobbat kapnék. Kellene az 5. implicit a kesztyűre és a Starforgeból kellene kifogni egy jóféle double corruptot added phys sebzéssel és area effecttel. Ez sem egyszerű móka, volt egy fent pár hete 17 exáért, de arról lemaradtam.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25129) brunnehilde válasza Rizseslescó (#25126) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Komolyabb befektetés lehetne még az awakened brutality, én most arra gyúrok. :P Lvl5-t már 7-8 exáért kapni. Alapból dob a DPS-en is, meg most vettem észre, hogy ad -10% phys dmg reduction is. ;] Sirus? Már a haverom. Korábban egyszer levertem. Meg most crites impale 1-ből 1 halál nélkül. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25130) sirdond


sirdond
őstag

na, előzetes megérzések, hogy mit fognak nerfelni, vagy buffolni, ha fognak?

nekem van rá két söröm, hogy a melee játékstílust, azon belül is az impale-t nerfelik majd :)

(#25131) Plazmacucci válasza sirdond (#25130) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Necrot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25132) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Toltam megint kicsit geforce now-on keresztűl, mögé rakott megint egy 2080ti-t, de még ígyis bezuhant helyenként az fps 30 alá, meg volt 1x, hogy megállt a kép. Ezt mind úgy, hogy nem volt minden maxra téve. Pl a global fények, konkrétan megfelezte az fps-t. 140 körül mocorgott, amint bekapcsoltam 70-re leesett. Azért na, szerintem a top 10 legszarabban optimalizált játék címet simán megkaphatná.
Ja igen találkoztam egy legionnal, mikor elindítottam azt hittem lehal a szerverük... :D
Hogy ne csak negatívat írjak, első mapon esett egy exalted, igy 1 hónap kihagyás után.
Összefoglalva, még 2-3 liga és konkrétan 1 gépen se fog futni a játék.
Redditen tegnap belefutottam, hogy sok fps-t lehet nyerni vele ha teljesen kilövünk pár hangot fájlból. Volt teljes leírás is. Azért elég durva, hogy az engine számolja a hangokat is. Azért van annyi rohadt lag ha visítanak a mobok... Tényleg szörnyű.

(#25133) brunnehilde válasza sirdond (#25130) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Sajna impale nálam is befutó. Cyclone, barrage support... Meleebe már most is belenyúltak, hogy behozták a monstáknak az armourt. A rage buildemnél a phys dmg reduction hiányát kegyetlenül éreztem. Legalábbis gyanitom, hogy az volt a gond.

Deadeye elég népszerű a ligában. Gladiatort mondjuk egyet se láttam a top100-ban, ahhoz szerintem nem nyúlnak. :D

Helyzet az, hogy inkább a többi skillt kéne felhozniuk, minthogy megint nerfelnek párat azok közül, amelyek népszerűek. Lehet hülyeség, de az lenne az igazi, ha kb bármelyik skillre ráköltenék mondjuk 50 exa körül, akkor az bőven életképes legyen a legmagasabb szinten is.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25134) Redcaster


Redcaster
őstag

Valaki próbálta már a Wolcen-t?
Steam leírás és launcher trailer alapján elég biztatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#25135) 0karmacoma0 válasza Redcaster (#25134) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Követem már pár éve hogy alakul. Néztem streamen ma kicsit. A gameplay, grafika, design ígéretes, de ez sokat nem jelent egy arpg-nél. Ránézésre szívesen belevágnék, mert szép, smooth, vannak benne jó ötletek és érdekes a skillrendszer, de inkább megvárom mi lesz az endgame, mennyire változatosak a buildek, milyen az itemizáció. Ami nekem rad flag az az ultimate form, ami arpg-ben általában nagyon rossz ötlet(Nehéz balanceolni, mert vagy szarnak érzed magad nélküle és cdr-t kell stackelned, vagy fölösleges), és a hosszú early access státusz, ami nem győzött meg ,hogy túl intenzíven fejlődik majd a játék a jövőben.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#25136) KubanitoS válasza 0karmacoma0 (#25135) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kis spoiler:

Valamelyik videóban láttam, hogy az endgém alapja, hogy több módon fejlesztheted a várost, amelynek a bajnoka lettél, ezáltal is kapsz bónuszokat. Ez nekem marhára tetszik, nem is hallottam még ilyesmiről.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25137) Ellia válasza KubanitoS (#25136) üzenetére


Ellia
addikt

Ha bejonn nekik lesz majd Poe-ban is ;]

Viccet félre téve azt ne feledjétek, hogy a PoE-nak röpke 8 év előnye van:)

(#25138) Redcaster válasza 0karmacoma0 (#25135) üzenetére


Redcaster
őstag

Köszi a velős véleményt :K
Egyelőre énis elvagyok a poe-vel, kb 1-1,5 hónapja kezdtem komolyabban tolni, most nem iagzán szeretnék más ilyen iderabló játékkal elkezdeni játszani. Így sincs sok időm poe mellett codozni :DDD
Majd olyan 4-5 poe szezon után, meg egy kis poe2 után ránézek én is, addigra kiforrja magát, vagy éppen eltűnik a süllyesztőben.

(#25139) Pitymaszter válasza tibee77 (#25118) üzenetére


Pitymaszter
tag

Hali!
Köszi a tanácsokat nagyon hasznosak voltak. Cdr már csinaltam is egy csizmara + tailwindel és igazad volt sokkal jobban adja így. Most még az attack speedet kell kicsi tornaznom. Pop chestet majd hétvégén csinálni fogok egyet. HH tényleg ildomos megtartanom. Az enthanton még gondolkodom de lehet beszerzek egyet és kipróbálom.
A frostbolt pozícióját a kardban meg fogalmam se volt hogy ez egy nagyon fontos szabály. Mondjuk fogalmam sincs hogy miért de biztos van vmi nyomos oka.
Köszi szépen még egyszer a hasznos tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#25140) TrollBalint válasza sirdond (#25130) üzenetére


TrollBalint
addikt

Summoner nerf ismét :D Továbbra is erős.
A raidert már kb. 2 liga óta mondogatják, hogy buffolják, most már talán sor is kerül rá.

Brunnhilde: szerintem a sok buffolásnak köszönhető, hogy meg "kellett" növelni a komolyabb bossok HP-ját. Igazából játéksebesség szempontjából mindegy, hogy a szörnyek HP-ját növelik meg a képességeket buffolják. Vagy a sebzéseket veszik vissza és a HP-k maradnak :)
Annyi, hogy a nagyobb sebzés, az nagyobb erekciót vált ki egyes emberek e-péniszéből

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25141) sirdond válasza Redcaster (#25134) üzenetére


sirdond
őstag

Azért érdekes a Wolcen téma, mert szerintem a GGG-nél (meg talán úgy nagyjából senki sem) nem gondolták volna, hogy ekkora felhajtás lesz körülötte az első napokban és hogy ennyien fogják követni Twitch-en. Tegnap konkrétan 2. legnézettebb játék volt egész este, ma Top5-6 és sok nevesebb stream-er játszik vele, olyanok is, akik egyébként nem aktív ARPG-sek. Csak úgy halkan hozzáteszem, hogy ezt általában a nagy AAA nevek szokták tudni elérni.

Így viszont remélem kicsit megugrott a pulzusuk Chris Wilson-éknak és erősen elgondolkoztak rajta, hogy elég volt a nyugdíjas fokozatból és most már nem csak egyedül vannak a piacon, főleg, ha hosszútávon is életképes az online rendszer a Wolcen-ben (ezért nem is említem a Grim Dawn-t ebből a szempontból, mint vetélytárs, mert az szerintem inkább single player, meg ha néznék egy "ARPG spektrumot", akkor a két szélére a PoE-t és Grim Dawn-t raknám most. A Wolcen-nel kapcsolatban pedig nincs annyi tapasztalatom még, hogy pontosan el tudjam helyezni ezen a spektrumon.). És már alig várom a picsogós reddit post-okat, hogy miben és mennyivel jobb a Wolcen,mint a PoE.

Nekünk, játékosoknak viszont ez a legjobb, mikor verseny van és van lehetőség minél jobb játékokból választani egy műfajon belül, nem is emlékszem, mikor volt olyan az elmúlt 20 évben, hogy 3 minőségi ARPG legyen egyszerre a piacon, szóval reménykedjünk, hogy hosszútávon is jól teljesít a Wolcen és jönnek hozzá rendszeresen a kiegészítők, javítják a bug-okat, stb... :)

(#25142) BoneDragon válasza sirdond (#25141) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az sajnos jövőhétre már csak 1-2 ezres nézettség lesz. A húzó streamerek hamar tovább állnak. Nem hiszem, hogy bármit is változtatnának emiatt a PoE-n, pedig erősen ráférne.

[ Szerkesztve ]

(#25143) sirdond válasza BoneDragon (#25142) üzenetére


sirdond
őstag

ezért írtam, hogy reménykedjünk, hogy nem így lesz és hosszabb távon is kitart a játék.

(#25144) 0karmacoma0 válasza sirdond (#25141) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja, egyetértek. Rosszat semmiképpen nem tesz, ha rendes konkurenciájuk van, ráadásul tanulni se szégyen tőlük.

GGG-nek annyira azért nem kell izgulnia. Kb úgy állnak a piacon, mint a wow anno, hogy ennyi év alatt annyi kontent került bele, hogy hiába jönnek ki a riválisok jó ötletekkel és játékokkal, egyszerűen képtelenség annyi mindent belerakni egy új játékba, hogy ne tűnjön üresnek a 2020-as poe-hoz képest. Jó ütembe kezdték el fejleszteni a POE 2-t is. Mire szimplán elévülne a játék a riválisokhoz képest, addigra nekik is lesz egy korszerű motorjuk, ami ráadásul magát a közösséget is felrázza. Kizárólag a katasztrofális design döntésektől kell félniük, de eddig ügyesen egyensúlyoztak a saját és a játékosok elképzelései között. POE 2 kapcsán jó pár alapvető dologhoz akarnak hozzányúlni, remélhetőleg továbbra is jó irányba viszik a játékot.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#25145) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Megvan a gyenge pontom, mint Supermannek a kryptonit. :DDD Először is, mi a büdös..... csináltak Uber Atzirivel? :U Soha nem volt vele gondom, simán agyonvágtam előző ligában is az impale gladiatorommal, és az sokkal gyengébb volt, mint a mostani crites. Most meg bemegyek, 1hitel, mintha phys reflectionje lenne. 500as szinten a bányában meg beadta Ault. Ez meg a másik elmebeteg. Irták már többen, hogy túltolták kicsit, most saját bőrömön is tapasztaltam, ez a majom is simán 1hitel, mintha semmilyen védelmem nem lenne. Az élete meg lehet úgy ötször annyi, mint Sirusnak. Ez utóbbinál is jártam újra, sima kill volt megint. Meg elder, shaper, uber elder, elderslayerek, meg gyakorlatilag az összes boss, meta, röhögve, pillanatok alatt. Kivéve ezt a két marhát. :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25146) KubanitoS válasza 0karmacoma0 (#25144) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezzel tökéletesen egyetértek. Sokan írják, hogy majd a Diablo 4 megmutatja és helyére teszi a Poe-t. Ez viszont fizikai képtelenség, akárhogy is nézzük. Egy legalább 7 éve folyamatosan fejlesztett, háromhavonta új contetet nyújtó programot soha az életben nem fog tudni behozni egy új fejlesztés. Ja és a Poe 2 még csak most jön ami nagyon okosan gyakorlatilag egy DLC lesz beépítve az alapjátékba.

A D4 is akkor lehet hosszútávúan sikeres, ha folyamatosan (értsd nem évente 1x) jönni fog hozzá az új, valódi kontent ami nem pl 3 különböző karika a földön, amelyekbe beleállva bónuszt kap a kari...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25147) sirdond válasza 0karmacoma0 (#25144) üzenetére


sirdond
őstag

Alapvetően én is azt gondolom, hogy jó irányba haladnak és ahogy már sokszor mondtam itt a topicban, nekem személy szerint a ligánkénti szuper nerfelésekkel/buffolásokkal sincs problémám, ha ennek a vége az lesz(mondjuk PoE2-re), hogy egyszer eljutunk egy viszonylag jól balanszolt skill "ökoszisztémához". Sajnos az idő egyre kevesebb erre, de azért még mindig bizakodó vagyok.
Egy valami viszont annyira nem tetszik, az pedig az MTX irány. Érzésre azt mondanám, hogy 2019-ben brutál mennyiségű MTX jött ki a játékhoz (ha valaki esetleg tud konkrét számokhoz forrást, akkor linkelje már be, légyszí), ráadásul nemrég rebesgették, hogy tervezik az olyan MTX-ek bevezetését is, ami nem csak kozmetikai jellegű, hanem játékot befolyásoló. És kicsit félek, hogy idén ezen a téren még rosszabb lesz a helyzet.

(#25148) 0karmacoma0 válasza KubanitoS (#25146) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Valószínűleg a föld egyetlen embere vagyok, aki szerette vanilla D3-at és borzalmasan utálta az item 2.0-t. Mivel a fejlesztők sokszor lenyilatkozták azzal rendbe rakták a játékot, innen nézve nincs nagy reményem a D4-ben, de remélem jól sikerül, mert egy sikeres Diablo tényleg felrázná az ARPG piacot. Bár ha a Blizz utóbbi éveit nézem, vannak kétségeim. A Blizzconos cuccban azért voltak jó dolgok. Ez még kb 3-4 év. Addig megnézzük a Wolcen tud-e növekedni, Karvék összeraknak-e valami érdekeset a Last Epoch-al, valamint sokan rápörögtek valami manga mmo szerű arp-re is, ami amúgy streamek alapján baromi jól néz ki, de minden más eleme idegen nekem(Címe nem ugrik be).

Sirdond: Szerintem POE2 elején akkora káosz lesz a balance, hogy pont a borzalmas meta lesz a legszórakoztatóbb. Csak az alapján amit eddig láttunk, a rengeteg új asscendancynak, és a 6 linkelhető skillgemeknek köszönhetően, eltart majd kb 1 évig mire valami balanceolt állapotnak nevezhető valami kialakul.
Az mtx dologtól nem félek eddig bármikor szóba került, Cris kihangsúlyozta az egész rendszer lényege, hogy az MTX nem ad előnyt a játékban. Bár ha valaki próbálta már a reave-et a piros mtx-el és anélkül, annak lehet más a véleménye. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#25149) Har_melin válasza sirdond (#25147) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem egészen értem ezt az mtx mizériát, mi a gond?

- CW nagyjából papagáj üzemmódban minden alkalommal elmondja, hogy nem lesz pay-to-win addon a játékban. Nyilván hazudhat, de azt akkor is megteheti, ha nem lennének mtx-ek.

- ha valakinek nem tetszik, hogy ilyeneket adnak ki, nem kell vele foglalkozni.

- az új ligákban szokott lenni 6-8 új skill meg mondjuk 10 új unique. Ezt egy profi designer és egy profi animátor nem három hónap, hanem egy hét alatt összerakja - a többi időben malmozzanak? Az MTX-hez nem kell a fejlesztő csapat. Butaság azt hinni, hogy a pályatervező vagy a balanszért felelős programozó ül át fegyverskint tervezni, vagy azért bugos egy liga indítás, mert a grafikus MTX-et csinált.

- egyébként szerintem a GGG is örömmel hallaná a javaslatot arra, hogy hogyan teremtsék elő a pénzt fejlesztőkre, irodára, szerverre, fordítókra egy ingyenes játékkal, aminek nincs pay to win eleme.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#25150) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Francba. Aul megkapja a modokat a bányában? Kösz RNG. Azért igy kicsit érthetőbb a dolog, miért nincs esélyem. 100% AoE, 68% more monster life és 40% phys dmg reduction. :U :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.