Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) KubanitoS válasza TrollBalint (#24399) üzenetére


KubanitoS
veterán

Fogalmam sincs. :DD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24402) Plazmacucci válasza brunnehilde (#24400) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez már valami! Ahogy megvan az Oni megyek is tovább csapatni. Eddig csak kb 15 órát tettem bele :DD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24403) Har_melin válasza brunnehilde (#24396) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A Bronnál hogy sikerült a négy offcolort ilyen gyorsan összehozni? nekem az előző ligában ráment vagy 600 chrome-om, hiába.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24404) brunnehilde válasza Har_melin (#24403) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Oké, megfogtál. :DDD Nincs még meg az Infused Channeling, off-handben húzom, addig 3piros+3sárga és faster attack van bent helyette. :P Azért irtam, hogy a gemeket kell átrendezni. Nincs még meg a 3 szin crafting benchen, de én is minimum annyi chromaticcal számolok. :U

Map stash tab kereső nem működik! Ha be akarsz irni valamit, client crash. :O Jöhet a hotfix.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24405) Badlof2k válasza brunnehilde (#24404) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Sarga? Nem inkabb zold? :U

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24406) TrollBalint válasza Badlof2k (#24405) üzenetére


TrollBalint
addikt

brunnehilde-nek már sárga esik, neki nem elég a 3 szín :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24407) brunnehilde válasza Badlof2k (#24405) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Olyan... kutyámajom.. Sárgászöld. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24408) Plazmacucci válasza brunnehilde (#24407) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kalibráltatni kéne azt a monitort, vagy újat venni. Vagy a szemed ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24409) brunnehilde válasza Plazmacucci (#24408) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igen, vennem kéne már új szemeket, mert nem akarnak esni. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24410) Plazmacucci válasza brunnehilde (#24409) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A pecs nócc szerint most már nagyobb az esély minden darabra :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24411) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Néztem egy Awakener killt és nem dobott semmit :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24412) Badlof2k válasza brunnehilde (#24407) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Tamado kobor ? Hona alatt a centrifuga?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24413) Tidal


Tidal
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Skelemancer buildet próbálok összehegeszteni. Vettem is egy bellybeastet amiből sikerült kihoznom 2kék 2piros 1 zöld linket.
Kérdésem: az 1 zöld helyére melyik support skill illene a legjobban?

(#24414) brunnehilde válasza Badlof2k (#24412) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Béna, ostoba kóbor... :U Amikor uber lab legvégén kinyirod gond nélkül Izarót, de utána a szellemekre b*szol rá, helyette inkább a lootot szeded össze.... ressurect in town. :W :W :W

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24415) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kidobta a rohadék az Oni-t. De soha többet :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24416) Badlof2k válasza brunnehilde (#24414) üzenetére


Badlof2k
senior tag

ja szal te meselted azt guildbe :D akkor vagy mar biztonsagba ha magadtol mentel vissza varosba es nem kuldtek :D ezt megkelltanulni

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24417) Har_melin válasza brunnehilde (#24414) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egy kis vizuális segítség melée (konkrétan cclone) buildnek Sirius ellen.

Ez meg egy kicsit részletesebb, így egy picit jobban érthető, mikor mi történik.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24418) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Múltkor mintha valaki említette volna, hogy Act6 elején jár, és elakadt, mert nagyon alacsonyak a resistancei. Nos, mondanom sem kell, én is így jártam, meg a haver is, akivel nagyjából együtt játszunk. Act6 gyakorlatilag instant death.
Ez azért eléggé gyanus lett.
Rákerestem a Googleval, és találtam egy rakat hsz-t, Redditen, meg a PoE fórumon is, hogy tulképp ez egy bug. Illetve ezt mások is csak feltételezik, de officially nem érkezett rá válasz.
Act5 végén van Kitava, akit végülis nem sikerül legyőzni, illletve majd visszatér Act10 végén. És ezután a resistancek simán lemennek minuszba is akár. (Kitava elveszi?)
Ez most akkor mi? Innen ennyi a játéknak? Érdekes, hogy ez eddig meg sem lett említve, pedig direkt érdeklődtek utána.
De hogyan lehet, hogy ti mégis továbbjutottatok?

Köszi a válaszokat.

(#24419) sirdond válasza #48613632 (#24418) üzenetére


sirdond
őstag

ez nem bug, mindig is így volt, nem tudom hol olvastál ilyen butaságot.
egyébként ez is egy d2-ből átvett feature, mikor még 3 difficulty volt, akkor úgy működött, hogy a difficulty-k végén csökkent a resist-ed és kezdhetted a következő difficulty-t.

az elemental resistency a játék legfontosabb defense eleme, és igen, már act6-tól szinte kötelező kimaxolni mindet. szerintem ez is benne van az összefoglalóban.

(#24420) #48613632 válasza sirdond (#24419) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ITT a thread neve eleve bug report.

szerk:
Hol van pontosan megemlítve az összefoglalóba? Az a helyzet, hogy elég hosszú, úgyhogy nem kizárt, hogy csak én nem találom. De az Act6 vagy a Kitava keresőszavakra nem találja meg ... :(

[ Szerkesztve ]

(#24421) sirdond válasza #48613632 (#24420) üzenetére


sirdond
őstag

ha duplán vonta le, akkor az tényleg bug. nektek is, mindkettőtöknek -60 res van Act6 elején cuccok nélkül és ha nem számoljátok bele a resist node-okat a fáról?

(a resist figyelésére mondtam, hogy összefoglalóban is van, nem Kitava-ra)

[ Szerkesztve ]

(#24422) dante3 válasza #48613632 (#24420) üzenetére


dante3
addikt

Ki is írja képernyőre, amikor lenyomod a bosst.
Ezt pl act5-nél:

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#24423) rumkola válasza dante3 (#24422) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#24424) dante3 válasza rumkola (#24423) üzenetére


dante3
addikt

sorry :P

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#24425) Har_melin válasza brunnehilde (#24404) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A claws kezdő változatra van elmentett PoB-od? A korábbi hsz-edbe linkeltet már nem adja be.

lassan neki tudnák állni a ligának, de még mindig nem tudom, mit kezdjek? reménykedtem, hogy lesznek használható ranger buildek, de ahogy elnézem, aki haladni és főleg túlélni akar, az vagy valamilyen minert, vagy shadowt játszik, vagy kezdhetném a sokadik cyclone championt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24426) #48613632 válasza dante3 (#24422) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na jó, de ez eddig nem volt megemlítve, csak most hogy rákérdeztem. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azért nem annyira egyértelmű ez.
Írja a bossfight végén? Ok. És mégis ki olvassa?
Ha olyan egyértelmű lenne, akkor gondolom valaki már említette volna. Szerintem, ez az egyik legfontosabb elem, vagy rész a játékban. Enélkül nem tudsz továbbhaladni majd, és szvsz kivétel nélkül mindenki beleesik ebbe a problémába, ha még kezdő.

Pro szinten okés, hogy eleve rágyúrtok a resistancekre, de igazából ezt látszólag semmi nem indokolja, mivel Act5 végéig tulképp bármilyen builddal el lehet jutni.
Nekem legalábbis van vagy 5 karim, és eddig egyikkel sem volt gond, csak a módszer változott. Simán haladtam előre.
Act6-nál meg olyan, mintha falba rúgnál. ;] :O

Mondjuk eddig megoldottam bottlekkel. 3000 armor + chaos res + all elemental res a 3 uccsó slotba, életből meg elég a 2 flaska.
Mana flaskára eddig még nem volt szükségem.
Duelist, és a passive skillen főleg a double wieldinget húztam. Most megkeresem, hogy van e valami resistancera. 10 refund pointom van, szerintem egyet sem használtam el eddig belőle.

(#24427) Plazmacucci válasza #48613632 (#24426) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt mondtad elolvastad az összefoglalót :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24428) #48613632 válasza Plazmacucci (#24427) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, így is volt. Legutoljára kb fél órával ezelőtt. De ez nem azt jelenti, hogy mindent tudok belőle. Mire akarsz kilyukadni?

(#24429) brunnehilde válasza Badlof2k (#24416) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igen, személyesen. De mondja valaki, hogy az ostobaság nem kifizetődő! :U Az enchantot tessék figyelni. Mondjuk ténylegesen csak kb +5% DPS-t jelent, de ne legyünk telhetetlenek. :C

Har_melin: Csináltam egy újat, most már a kimaxolt gearrel. Clawnál olcsó amulettre a Claws of the magpie. +5% DPS. Ha ez megvan, nem kell a Warlords Mark. Van hely egy plusz CWDT kombónak: Ball Lightning+Curse On Hit+Punishmentet raktam be. A totál kimaxolt verzióval végülis nem rossz a DPS, kb 500-550k. Egy jó kis craftolt clawal ezt fel lehet húzni 700k fölé. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24430) freddirty


freddirty
senior tag

Ezt volna a legutóbbi patch notesban:
"Every Map Boss can now be chosen for all organ types for Metamorph League. This will result in an even distribution of the different organs to use in Tane's Laboratory."

Tessék mondani kit kell orálisan szeretni, hogy ez tényleg így is legyen? 20 sample van már felhalmozva, de egy szem nem soka annyi sincs. Ez már nem rng... :(((
Az úgy nem nagyon elfogadható, hogy az új játék content egyik fele nem hozzáférhető. (A másik fele az atlasz meg szerintem kissé félresikerült. Sokkal több a felesleges grind, elbonyolított, és 84-es szinten már azon gondolkodom, hogy abbahagyom a ligát mert ez így unalmas.)

fred

(#24431) brunnehilde válasza freddirty (#24430) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ja, pont ezt akartam én is irni, hogy még szarabb a helyzet, mint patch előtt volt. Akkor nem esett "szem", most se máj, se szem, de zsinórban adott vagy 10 agyat. :U

Har_melin: Kipróbáltam a mostani geart a Bloodseekerrel (T12-T13). Érezhetően tovább tart megölni a monstákat, de kegyetlen tankos. T12 mapon Barant intéztem el, nyugodtan állhattam azokon a kék négyzeteken (amik elszivják a lifeot és manát?). :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24432) Har_melin válasza freddirty (#24430) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem kell senkit, csak be kell lépni és fel kell rakni a ma hajnalban kijött patchet. és nem, nem volt rng, mert eddig megvolt, hogy melyik boss mit dob, volt is valahol egy cheat sheet, hogy melyik organt hol lehet farmolni. Inkább majd mostantól lesz rng.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24433) Har_melin válasza brunnehilde (#24431) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

köszi, majd valamikor a karácsonyi bejglimérgezés kiheverésére valószínűleg ki fogom próbálni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24434) 0karmacoma0 válasza freddirty (#24430) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nyilván ízlések és pofonok, de nekem ez az új rendszer jobban bejön. Volt két liga amit anno konkrétan abbahagytam lev 80-90 között, annyira meguntam ezt a a megrekedsz valahol, mapot veszel, aztán rossz felé folyik elder, akkor is mapot veszel, ó shaped mapot akarsz futni pucolj le két tiert, mást akarsz csinálni vegyél mapot megint, aztán pucolj megint más tiereket rendszert. Ebben a szisztémában nem attól függ a liga, hogy mennyire szar mapok lettek tier 13+ra kiválasztva, hová ér el a sextant köröcskéje, mihez lehet végtelen modot rollolni. Kicsit valóban lassabb az előrehaladás az altason viszont soha nem éreztem ennyire folyamatosnak a fejlődést. Mindig van mit csinálni, a map bónuszok megmaradnak kövezés után is, így esik mindig valami amit lehet futni, szóval nekem eddig pozitív a dolog. Nyilván rengeteg QoL cucc hiányzik és a mechanikán is kell majd kicsit finomítani(pl blokkolható influencekkel, hogy ne automatikusan lopják el a köveket), de nekem nagyon pozitív eddig a változtatás.

Meta a porszívós patch óta az egyik legkellemesebb amit valaha toltam, sajnos reddit kisírta, hogy szophasson a szervekkel, így target farmolás nélkül nekem is 10-7-4-2-0 a szervek száma a stashben, de próbálom úgy felfogni, hogy a mapes meta is nagyon jövedelmező, Octaviannál meg csak egy ritka bónusz van.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24435) mody123


mody123
tag

Sziasztok.
Az új ligában kezdésnek milyen buildet ajánlotok? 2 ligát kihagytam nem tudom hogy mivel kezdjek :)

(#24436) Har_melin válasza mody123 (#24435) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ebben a két (első, második) hsz-ben fel van sorolva egy csomó, lehet válogatni.

Plusz Brünnehilde alap champion cyclone buildje, amit pár kommenttel lejjeb linkelt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24437) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#24434) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Muhaha mintha most nem kellene mappot venni btw :U Es azert szerintem tenyleg tul van kicsit bonyolitva ez a rakd ide oda. akovet akkor felfedi a rejtett mappokat aztan voala latod mi hianyzik meg ott :C Most h kb van mar van 5 kovem latom nagyobbol mi az irany , elozonel legalabb nem vakon voltam mint rozi a moziba , DE nyilvan izlesek es pofonok , az mindenkepp feludito hogy uj az egesz , nem unalmas elder es shaper hajkuraszas amit enis utaltam ahogy van .. organbol most jott eloszor szem , eddig minden masbol 10+ egy nap jatek alatt kb . Szal vanmit finomitani de azert megse olyan h nem kell mappot venni . :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24438) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#24437) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem eddig semmi gondom nem volt a mapokkal. Zana készlete frissül folyamatosan és Dvelve-et is folyamatosan szintezem, hogy kb egy szinten haladjon a mapokkal. Olyan 10 kövem van, de még soha nem volt olyan, hogy ne tudjam lefutni a 3 mapot a bossfighthoz. Kapcsolódás nélkül is folyamatosan hullanak az új mapok. mindig egyesével adom hozzá a watchstoneokat a régióhoz és eddig nem volt olyan, hogy ne tudjak felderíteni egy régiót. Asszem egy vagy két map van ami idegesítően hiányzik innen-onnan, de még mindig van egy csomó olyan mapom a stashben ami új bónuszt ad. Neked mihez kellett mapot venni?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24439) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#24438) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A három chase-hez most már nem kötelező a három különböző map. Ha azonoson próbálkozol vele (pl. mert div cardot akarsz rajta farmolni), akkor csak 33% az esélye annak, hogy beadja, ha különbözőn, akkor biztosan.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24440) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A HC és SC karaktereknek ugye közös a ládája a ligán belül, nincs külön HC stash?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24441) San398 válasza Har_melin (#24440) üzenetére


San398
őstag

Külön láda van.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#24442) rumkola válasza Har_melin (#24440) üzenetére


rumkola
veterán

az érdekes lenne, mert akkor SC-n betárazok minden jót, és utána indítok egy HC karit, aki rögtön fullos cuccokkal rendelkezik :D

(#24443) Hrigh_77 válasza freddirty (#24430) üzenetére


Hrigh_77
tag

Nyolcvannégy unique organ lapul a ládában, mióta elkezdtem mapozni, és összesen egy setet volt szerencsém kipróbálni... ggg rng bekap6ja. Kéne egy butcher npc, aki mondjuk 3:1 be váltana. Még az is jobb lenne, mint így.

(#24444) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#24439) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Na ezt pl nem is tudtam. Azt hittem szigorúan 3 különböző kell. Ez tényleg kinyit pár kiskaput. Főleg a sextantokkal kapcsolatban.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24445) brunnehilde válasza rumkola (#24442) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tényleg érdekes egyébként. Liga előtt standardon teszteltem a HC SSF-et. Halál után újrakezdtem, és az előtte összegyűjtött cuccokat megtaláltam a ládában. Ligában is inditottam egyet, majd halál után még egyet, és megint nem volt üres a láda. Viszont, most megnéztem egy sima HC-t is, ott már teljesen a nulláról indult, nem volt közös. Szóval úgy néz ki, hogy SSF közös, de a normál nem.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24446) San398 válasza brunnehilde (#24445) üzenetére


San398
őstag

Mindegy milyen ligában, mindegy hogy SSF vagy sima, mindig megmarad a ládádban minden! Az SSF HC se azért SSF mert ha meghalsz törlődik minden a ládádból, hanem hogy nem kereskedhetsz más játékossal. A láda tartalma mindig megmarad!

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#24447) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezek a catalystok érnek valamit a piacon?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24448) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

szent szűzanyám, a Darkscorn 10 exa? simán, se socket, se link? :Y

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24449) TrollBalint válasza KubanitoS (#24305) üzenetére


TrollBalint
addikt

És nálam se akar működni, nézegettem fórumot, ott írták, hogy nem mindegy a sorrend sem, kipróbáltam úgy is, de csak annyit értem el, hogy -10% XP :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24450) freddirty válasza TrollBalint (#24449) üzenetére


freddirty
senior tag

A sorrend tényleg nem mindegy a CWDT és társainál. Pl. necro-nál az egyik ascendancy az h a /spirit/ offering benefitjeit a kari is megkapja nem csak a minion. Ehhez ugye kell mondjuk egy CWDT utána rögtön a következő linkben egy descrate hogy legyen corpse biztosan és utána a spirit offering ami ad egy jó nagy shieldet pluszban. De egy steelskinnél nem értem miért ne menne bármilyen sorrendben.
Mondjuk én inkább a steelskinre azt szeretem ha fel van szintezve és berakom az egér szoftver makrói közé mondjuk a movementre silver flaskával együtt és úgy az idő jó részében rajtam van. (meg mondjuk egy increased duration support is segít ebben) A CWDT elég eső után köpönyeg.

fred

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.