Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nekem a legdurvább cuccom az awakened melee phys dmg ami esett eddig. Egy metamorph meg dobott 2 exát egyszer.

Más: ezt a karit próbálta valaki? Animate Guardian Pathfinder
Átalakítom a Deadeye-om erre, meguntam, hogy randomban jön egy-egy instakill T10-11 körül is.

Összességében ha csak azt vesszük alapul, hogy ez bow liga lenne eléggé bukta az egész. A ballisták nem sok vizet zavarnak és ranger sem igazán van.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24752) tibee77 válasza savior (#24749) üzenetére


tibee77
őstag

Ahogy plazma is irta, sok jatek.mashogy nem megy.nekem pl. 0 mf-om van, megis esik a cucc.nemsokara kesz vok az 1500 mapbossal ami az egyik challenge.sokat toltam, ennyi a titka.meg persze azert szerencse se art ha van egy pici. ;]

Kubanitos:nekem volt mar ilyen karim, meg par ligaval ezelött.poen meg minden de nem az en stilusom.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24753) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Én annyit csinálok, hogy 4 sextantal, scarabbal, vaal fragmentsekkel futok jó mapokat, amíg megidézem a bossokat, utána a master küldetéseket nyomom minden T15-T16 mapra, amíg be nem tickelnek az awaken bossok. Igazából mindenből hullik az érték, komolyabb koncepció nélkül is.

Talán Alva jött be a legkevésbé eddig, de az összes többi contentből jött jó cucc. Esett két dupla sebzéses Veiled kard, van egy fél tab blight+Shaper/elder guardian mapom, Zana adott utóbbiak mellé két cortexet is, Delve fossilokból craftoltam az energy shieldes karakterem cuccai nagy részét, Metamorph dobott összesen vagy 10 ex-et, a rengeteg six socketes trash mellé, és a Bestiaryban is esett pár jó cucc, de pl a magic imprintet a wandomra akarom meghagyni, ha végre beadná a +1 cold skill gem+DOT multi kombót.

Kifejezetten tetszik, hogy nem kell megfeszülni végre, hogy legyen esélyed venni 1-2 high-end itemet. 8-900 bosskill környékén vagyok a chellengeben, szóval nem is játszottam túl sokat. Az 1-3 mapot farmolok végkimerülésig ligák után, nekem hatalmas élmény ez a mostani rendszer. Utoljára Abyss(+ a War for the atlas) kötött le ilyen hosszú ideig.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24754) savior válasza tibee77 (#24752) üzenetére


savior
őstag

Nekem eddig 138 map boss kill, ami azert nem keves, de jo cucc az szinte semmi.
Eddig t4 koruli mapokat mentem, most tértem át t10 körülire.
Igazábol ezekhez az elder meg shaper meg nemtommi dolgokhoz sose értettem, azt se tudom hogy lehet azokat elérni. Csak simán megyek a mapokra, amiket találok.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#24755) Plazmacucci válasza savior (#24754) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet ez a gond. Ha nincs koncepció nem fog menni. Csak úgy a indokolatlanul nem fognak jó cuccok esni és az új atlasz esetében sem lesz előre haladás mivel nem esnek hanem csinálni kell magasabb szintű mapokat. Youtubon sok jó videó van az atlasszal kapcsolatban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24756) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mért tűnik el a citadel a térképről, amibe a köveket kell rakni?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24757) dbius


dbius
veterán

Előző ligában semmi gondom nem volt sem droppal, sem currencyvel, sorra tudtam gyártani és eladni a cuccokat sok exért, de most semmi, hiába csináltam pár jó cuccot, a kutyának se kell még átlag ár alatt sem. Így nehéz.

Igaz kevesebbet is játszom, mert nem sok kedvem van hozzá, és még csak 14 watchstone van meg a 32-ből és arra nincs időm, hogy túrjam a buildeket, hogy mit érne meg kajtatni és craftolni meg utána eladni, stb.

Szerk: Nem panaszkodás volt részemről egyébként, csak érdeklődés. Egyébként nekem eddig bonyolultnak tűnik ez az új map rendszer, igaz mivel sok kedvem sincs hozzá nem is nagyon erőltetem, van hogy 2-3 mapot megyek egy nap, mert nem igazán tetszik ez az összerakom lesz belőle valami dolog.

[ Szerkesztve ]

(#24758) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Jön az új patch.
Azt hiszem addig nem nyitok Sirus portált.

(#24759) Plazmacucci válasza dbius (#24757) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak a Hunter itemekre van kereslet úgy látom. Tailwind cipő a lég szarabb statokkal száz c alatt nincs.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24760) sirdond válasza BoneDragon (#24758) üzenetére


sirdond
őstag

ne is mondd, patch bejelntés elott 45-60 perccel esett egy awakened cast on critical gem. felraktam 15exért, a kutyának nem kellett. aztán hirtelen kb vagy 10 üzenetet kaptam rá,de úgy voltam vele, hogy biztos valami streamer rakott ki valami videót. aztán nem sokkal később láttam az új patch notes-t benne a metamorph freeze javítással és egyből le is esett a dolog (thx to tibee77, aki már liga eleje óta erre vár :D ). meg sem merem nézni, hogy most mennyiért mennek a gemek :D

(#24761) Plazmacucci válasza sirdond (#24760) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Awakened Multistrike még mindig 50-ért megy?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24762) sirdond válasza Plazmacucci (#24761) üzenetére


sirdond
őstag

inkább több :)
de az sosem volt bugos és amúgy is szuper OP, meg gondolom kevés a drop is és emellett a jelenlegi meta buildeknek is az az egyik bis gem.

(#24763) BoneDragon válasza sirdond (#24760) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én meg mertem nézni, 25 és 30 ex között mozog jelenleg az alap. :D

(#24764) sirdond válasza BoneDragon (#24763) üzenetére


sirdond
őstag

F

(#24765) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mi van olyankor, amikor már nem tudom értelmesen növelni a dps-t? Kezdtem egy caustic arrow buildet, a gem lvl24-en 210k a dot dps, ehez jönnek az aurák meg az átkok, de vészesen kevés. Értelmetlenül drága cuccokkal lehetne tovább tornázni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24766) Mirman válasza Plazmacucci (#24765) üzenetére


Mirman
őstag

Új buildet kezdesz . :)

(#24767) Plazmacucci válasza Mirman (#24766) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a hatodik :DDD
Eddig a legjobb amit csináltam az a bleed puncture bow gladiator, de ott is kevés már a dps. Level 80 conqueror fight eltart vagy 5-6 percig. És 6 perc rohangálás egy kis méretű helyen ne olyan izgalmas.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24768) sirdond válasza Plazmacucci (#24767) üzenetére


sirdond
őstag

lehet pont ez a baj, hogy nem egy build-re koncentrálsz. és így "elherdálod" a vagyonod a sok átlagos cuccra.

(#24769) Plazmacucci válasza sirdond (#24768) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet. Általában akkor kezdek újat, mikor egy buildhez a következő upgrade 10-14 ex befektetés.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24770) BoneDragon válasza Plazmacucci (#24769) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nagyjából az utóbbi 2 évben 1 ligához se kellett ennyi ex, hogy endgame képes karit összehozz. 1 exből simán lehozható. Eddig is sejtettem, hogy valamit nem jól csinálsz, de mostmár teljesen biztos vagyok benne. :D

(#24771) sirdond válasza Plazmacucci (#24769) üzenetére


sirdond
őstag

itt jön be a grinding része a játéknak :)

(#24772) Plazmacucci válasza BoneDragon (#24770) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nézd, vettem egy íjat a chaos buildhez, 2+ bow gem levels, +1 gem level, plusz chaos dot multiplier van rajta, három ex volt. Ettől jobbak már aránytalanul drágák. És még így se sebez semmit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24773) tibee77 válasza sirdond (#24760) üzenetére


tibee77
őstag

Baszki, egyik szemem sir, a masik nevet...vegre javitjak a freeze-t!Jaayy!javitjak a coc gemet...marha jo, varhattak volna meg 1-2 napot a bejelentessel.most nincs penzem megvenni xD összeszedtem 16 exet, megyek tegnap este trade-re es nezem hogy mindegyik coc gem 20+ex.aztan neztem hogy van kinn hir, hogy mi lesz az uj patchben....shiiit :O

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24774) Rizseslescó válasza dbius (#24741) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Szia, én egy kicsit molyolósabb és bevállalósabb módját javasolnám a pénz szerzésnek...
Csinálj 2 Chaosos és chisel reciket, bányászkodj.. Közben ne gondolkodj rajta,hogy mi lehetett volna belőle.. MMbossokból is esik elég currency,miegymás. Stack decket hajnalban megveszik 4C/db áron, de hidd el,ha eljutsz magasabb szintre fog esni cucc. Én bele estem abba a hibába,hogy már a 3. karit húzom és kifogytam a javakból, mert el kellene adni a másik 2t..

(#24775) brunnehilde válasza KubanitoS (#24751) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Nem jött be a slayer, olyan sokszor 1hiteltek? :)

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24776) Badlof2k válasza Plazmacucci (#24772) üzenetére


Badlof2k
senior tag

azert kozel jo rollos vagy ertelmes upg rollos fegyokat cuccokat talalni lecraftolni nem egyszeru szal nem veletlen dragak , nekem eddig egy buildem van amit kezdtem Siruson kivul szinte minden content megvolt , es kozbe haromszor itt ott alakitottam es talan most jarok 4 ex nagyon max 5 kornyeken koltesbe , amit nehezen is de kitermeltem :) Vagy egy karit huzol vagy pedig tudod melyiknek mi a celja farm > boss killer > banya stb es aszerint lehet gearelni nem is olyan nehezen neha igy azert ossze lehet pakolni egyik masiknak ^^ ahogy valtozik a jatek ugy kell adaptalodni is hozza sajnos , nekem se tetszik ( : de az sem vezet sehova ha hatfele szakadnal de a lovak nem tudnak annyi fele menni :K

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24777) Plazmacucci válasza Badlof2k (#24776) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jól van majd betolok egy videót, és megmondjátok merre fejlesszem :D Mármint merre geareljek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24778) KubanitoS válasza brunnehilde (#24775) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem a Slayert, hanem a Rangert/Deadeyet. A slayer eléggé jóféle. Ott csak akkor fordult elő csúnyaság, ha ész nélkül raktam össze a T16-os metamorfokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24779) Badlof2k válasza Plazmacucci (#24777) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ha bowos akkor viszont ertelek marmint ha nem valami toxic stb mer azokat elvileg jol lehet scaleni(bar en nem ismerem csak masok altal) szal azokhoz tenyleg olyan aron vannak a dolgok :U

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24780) brunnehilde válasza KubanitoS (#24778) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Akkor jó, mert meg akarom én is épiteni. Nem volt még Starforge buildem, sőt, szerintem two-handed melee buildem se. :P Kétféle verzióban gondolkodok. Egyiknél Endless Hunger + Brutal Fervour ascendancy és Abyssus sisak meg Perseverance öv. Másiknál Impact és Overwhelm, valamint Soul Tether öv és Devoto sisak. Mindkettőnél kb 5k life, de elsőnél a DPS 3 milla (másiknál 2,3), és sokkal jobb a leech, van bleeding elleni védelem, meg némi dmg reduction is. Ha nem fognak túl gyakran 1hitelni, akkor ez lesz a befutó. Ehhez a gear már megvan, flaskokat és jewelleket kellene csak vennem. :P [link]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24781) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ugy nez ki megdoglott a vga-m. Kovetkezo fel evben nem all szandekomban venni ujat, jo sok liga ki fog maradni. Epp kezdtem elvezni a mostanit. :(

(#24782) Plazmacucci válasza BoneDragon (#24781) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy használt 1050 pedig nem olyan vészes beruházás. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24783) BoneDragon válasza Plazmacucci (#24782) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ha mar veszek, akkor teljesen uj gepet akarok epiteni, de meg alszom ra egyet. :D

(#24784) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Esett egy 6 L null's inclination. Nincs most erre valami jó build? Minyonokat bírom, de erre most nem találtam kihasználtságot.

(#24785) Redcaster


Redcaster
őstag

Friss "maxos" (messze nem vagyok maxos, pár napja öltem Kitavát, jelenleg T4-5-ús mapokat megyek :P ) az normális, hogy a mapok végén amit kotyvasztok bosst, 10-ből 9-szer nem tudom leverni? Vagy nagyon sok HP-ja van, ami jobb esetben még regenerálődik is, vagy olyan képességeket használ, amiket vagy hely hiányában nem tudok kikerülni, vagy pedig olyan gyorsan jön a képesség, hogy fel sem fogom mi történik, már meghalok...
Eléggé felkúrt ma is a játék, pedig annyira tetszik, de ezek a pillanatok tudnak ám fájni.

(#24786) tibee77 válasza LittleBoss67 (#24784) üzenetére


tibee77
őstag

Elözö ligaban lattam vele valami beteg minion buildet de mar nem emlekszem hol.jo hogy mondod lehet en is elszorakozok egy olyan bow-val.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24787) TrollBalint válasza Redcaster (#24785) üzenetére


TrollBalint
addikt

a regenerálódás az tipikusan a "gond", hogy kevesebbet sebzel, mint amennyit Ő gyógyul. Növelni kell a sebzést. Ha könnyen halsz, akkor a túlélést kell fejleszteni (jobb reflexek :) több HP, több evasion / dodge)
Röviden :) Hosszabban, már tudni kéne a builded, meg hogy milyet követsz, ha követsz valamit

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24788) Badlof2k válasza BoneDragon (#24781) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Akkor nem csak nekem vicceskedik a gep tegnap enis egy 20 percet izzadtam mire elindult de nem talaltam semmi lathato vagy program altal olvashato hibat ami miatt tortent :U lecserelem a windows particiot aztan meglatjuk mi lesz . (Sirdond javaslata utan miutan kiveseztuk mi volt :R )

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24789) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Van egy doomfletch minerem, split arrow-val amivel egész szépen haladok (szerintem :) ) de arra gondoltam, hogy kellene valami hatékonyabb a boss-ok ellen. Vettem még egy íjat, a másik fegyverállásba de nem igazán tudom mivel lehetne igazán jó. Egyelőre galvanic arrow-t használok, ami így néz ki jelenleg:
Galvanic arrow - High-Impact mine - Vicious projectiles - Minefield - Elemental dam. with attacks - lightning penetration.

Az utolsó gemen gondolkodom, hogy esetleg egy concentrated effect a helyére, akkor nagyobb elvileg a damage, de nem rak ailmentet a boss-ra (amúgy se tudom rak-e :) ) vagy pedig Trap and Mine Damage, amivel 5%-kal kisebb a damage, viszont gyorsabban dobom...
Valaki tud ajánlani valamit, akár a galvanic arrow helyett is, nyitott vagyok bármire :)

Ez egy elég olcsó karakter, Plazmacucci ;) és T10-ig Tabula-ban nyomtan :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24790) Plazmacucci válasza TrollBalint (#24789) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én már eladtam minden szart, hogy csak egy karakter maradjon :DDD
250k dot már összejött flaskák meg aurák nélkül. Már csak életben kéne maradni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24791) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Tegnap időm is volt, meg kedvem is játszani. Új egyéni rekord. 7 óra 10 perc Oriathba az út, minden küldi teljesitve, két ascendancyval. :D Röhögve mentem végig az act-okon, úgy, hogy az attackes passzivokat eléggé elhanyagoltam és az ascendancynál is a leechet dobtam be első kettőnek. Két kisebb megtorpanás volt. Első mikor a Cyclonet kezdtem használni: nagyon kicsi az AoE. Második mikor elfogyott az első leveling fegyó (Limbsplit) olyan lvl37-38 környékén és még nem tudtam használni a következőt (Rigwalds Charge). Ezt leszámitva sima ügy. Most meg, hogy bent a Starforge, egyelőre nagyon OP.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24792) sirdond


sirdond
őstag

na, úgy látszik a sok sírásnak meglett az eredménye: [link]
az egyedüli nehézséget is kivették a harcból.
igazából ennyi erővel, már kis vehették volna teljesen az összes vihart, mert semmi értelme nincs. gyakorlatilag csak vizuális effekt.

azért most elég rendesen csalódtam a GGG-ben...

[ Szerkesztve ]

(#24793) Badlof2k válasza sirdond (#24792) üzenetére


Badlof2k
senior tag

meloba nem tudom megnezni.. mi a lenyeg leirnad kerlek?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24794) Badlof2k válasza TrollBalint (#24789) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Blast raint probaltad ? Galvanic meg ugye lightning szal HoT, Wrath, crit alapjan , ja meg asszem Voltacix talan tobb dmget is tol shocked ellenfelekre ? Nekem igy elsore kb ez :)

High impact csere added lightning mondjuk vagy phys to lightning convert 🤔

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24795) sirdond válasza Badlof2k (#24793) üzenetére


sirdond
őstag

annyi a lényeg,hogy amikor Sirus megidézi a stormot, azok tőled lassan,de biztosan elfele mozognak, ergo nem kell vele foglalkoznod.

(#24796) TrollBalint válasza Badlof2k (#24794) üzenetére


TrollBalint
addikt

a videó alatt (amit sirdond linkelt) ez található:
"Not sure how I feel about this, feels like no difference at all. A bit easier I would say. "

A galvanic arrow az alapból konvertál 50% physicalt lightningra, meg a talent fából is mintha lenne valamennyi konverzióm valamire. A High Impact meg rak debuffot a boss-ra, mine-onként +2% esély a double damage-re. Egyszerre le tudok dobni 23-at :)

Ez a gem csak boss-ok ellen van, már nem fér be még egy aura és csak ez miatt nem is látnám értelmét használni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24797) brunnehilde válasza sirdond (#24795) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Csávókámnak milyen védelme van, hogy ezek a viharok gyakorlatilag nem ártanak neki? Nekem ilyen közel pillanatok alatt halál volt. :U :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24798) sirdond válasza brunnehilde (#24797) üzenetére


sirdond
őstag

mivel nem CI, magas chaos res és divine flesh, így első tippre.

(#24799) freddirty válasza brunnehilde (#24797) üzenetére


freddirty
senior tag

az accountja szerint csak a csizmán és a fegyókon nincs +chaos res. Kb 100+. +40 chaos ressel jól lehet benn flangálni. Patch előtt egyszer én is kipróbáltam alapból volt -40 chaos resim és vettem egy olcsó ~+60 chaos resi gyűrűt meg kerítettem egy chaosos csizmát is. Tényleg nem gáz ha hozzáérsz a viharokhoz +40 chaos ressel. -40-60 chaos ressel viszont pikkpakk meghaltam.
Mondjuk a karim gyenge sirushoz, ha nem kerülöm ki minden támadását akkor pikkpakk oneshottol szóval mindegy is a chaos resi :)

fred

(#24800) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

chaos dot multiplier miben különbözik a sima increased damage over time-tól?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.