Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) dante3 válasza TrollBalint (#24197) üzenetére


dante3
addikt

Szintén ice shot ranger, act10-nél járok, most érzem úgy, hogy kezd elfogyni a damage. Sok minden hiányzik még a jó Deadeye-hoz, fegyóm több, mint 20 szinttel korábban pottyant, azóta sem találtam jobbat dps-ben, pedig ez is tök átlagos! Currency meg még kevéske a vásárláshoz. Amúgy amennyire Bow-os liga, Arc-os Saboteur magasan vezeti a népszerűségi listát, vagy csak kevesen mertek Rangerrel kezdeni! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#24202) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én minden megcsinálok, felszedek, begyűjtök, A9 végén járok és 70-es vagyok. Nem tudom eddig miért nem játszottam minert, mintha egy másik játékkal nyomulnék. 1x döglöttem meg attól a fekete nyányótól amit a metamorfok fröcsögtetnek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24203) TrollBalint válasza KubanitoS (#24199) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ahhoz képest, hogy ez ranger ligának lett mondva, alig látok más ranger, és a poe.ninja szerint is alig vannak. Amúgy igen, kb. úgy haladok, mint anno, mikor még azt se tudtam mivan :)

0karmacoma0: Már az előző ligában is tuningoltak a szörnyeken, de most nagyon. Az életerőt tudtam, de lehet könnyebben is eltalálnak. Sebaj, nekem mindig is a glasscannon volt a kedvencem, az első fele már megvan, már csak a 'cannon' részén kell finomítani :D

dante3: Lehet másik rangert kellett volna indítanom, de chaos-os, pathfinderes már volt. Gondoltam kipróbálom valami újjal :) Lehet még lesz itt re-talent :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24204) dante3 válasza Plazmacucci (#24202) üzenetére


dante3
addikt

Én is most léptem 10-be, lvl69-en vagyok! Mindent megnézek, hordók ládák kövek alatt, aztán port vissza eladni, sokszor nincs elég wisdom, hogy azonosítsam a cuccokat! :) Eddig 50C-m van, Exa sajna nem esett még. Egy-két bossnál letérdeltem, de ennyi belefér!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#24205) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mostanában bemegyek területekre, felmegy a ping 500-ra és kidob a játék. Meg ilyeneket nyom:

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24206) KubanitoS válasza TrollBalint (#24203) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az árak sajnos nem azt tükrözik, hogy alig lenne ranger, de amúgy tényleg így van valamiért.

Én a biztonság kedvéért standardon gyorsan behúztam egy voidfletchert 70c-ért, nehogy aztán baj legyen a végén. :D

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24207) TrollBalint válasza KubanitoS (#24206) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én még arra tudok tippelni, hogy rangerrel picit lassabb a fejlődés, mint mondjuk minerrel, így mindenki azzal rohangál, aztán majd a második karakter az ranger.

Plazmacucci: Nálam is néha felugrik a ping, de csak egy pillanatra olyan 120 környékére. De csak ma délután csinálja. Biztos megint a nekrok... ;]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24208) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Kinek hogy váltak be a starter buildek? Én egy ele hit minert kezdtem, act 5-öt kezdtem. trash hullik, bossok általában megfektetnek. Lehet jobb lett volna mégis summoner?

[ Szerkesztve ]

(#24209) Plazmacucci válasza Mad_Wolf (#24208) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ele hit némileg nerfelve lett, de biztos játszható. A skilleket végignézve szerintem azért nem lett könnyebb rangert játszani, pláne ha az ascendancy változatlan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24210) Mirman válasza Mad_Wolf (#24208) üzenetére


Mirman
őstag

Ha kevés időd van játszani akkor nem éri meg váltogatni nagyon , inkább egy karaterbe tedd bele azt az időt. Egy jó miner buildel is nagyon szépen lehet haladni.

Én ezt az ED buildet kezdtem most. Lvl 87 vagyok , Tier 9-es mapok estek eddig max azok szépen mennek. A boss nehezítés miatt viszonylag sokat haltam kezdetben (eddig 15 körül asszem) , de egyre kevesebbet. A build szerintem nagyon jó , a szintezés nagyon könnyű volt , amíg nagyon szar gearm volt addig szenvedtem kicsit a kevés élet miatt de mostmár minden fasza. :D

Az új liga szerintem az egyik legjobb eddig az új változtatásokkal , nekem nagoyn tetszik.

(#24211) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Érdekes, Izaro nem lett erősebb, merciless fokozaton negyed annyi élete sincs mint egy közepes A10 metamorfnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24212) 0karmacoma0 válasza Plazmacucci (#24211) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Kitava is baromi gyenge. 3 link storm brand 5-6 sec alatt leintézett egy phase-t.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24213) Mirman válasza Plazmacucci (#24211) üzenetére


Mirman
őstag

A metamorph bossok sokkal táposabbak mint a mapbossok.

(#24214) tibee77


tibee77
őstag

En se bantam meg, hogy minerrel kezdtem.az összes bossfight idaig ugy nezett ki, hogy en spamelem a mine-t a boss meg lefagyva all es semmit nem csinal.idaig meg csak t10es mapokat toltam de azokon meg mindig eleg a dmg ahhoz hogy fagyasszak.egyedül uberlabban izarot nem tudtam fagyasztani de nem is tudom hogy öt lehet-e egyaltalan.a liga nekem is bejön, jo a loot, hawaii-dizsi van. :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24215) Pitymaszter


Pitymaszter
tag

Liga start beszámoló:
Én egy lacerate gladiátort kezdtem és nagyon jól tettem. :) Tetszik nagyon a build. A szintezés döcögös volt mint minden melee karinál, de a mapokhoz érve tabulával és merciless a ascandencyvel felszerelkezve t2-3 mapok simán mennek. A map bossok is olvadnak mikor átváltok blood stance be. A metamorph bossok elég brutálak tudnak lenni néha, de egyenlőre még ők is olvadnak szépen :D. Remélem jól fog működni end game-ben is.
Jah és T2-es metamorph boss ból eset 1 db exalt :DD .

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#24216) 5150head


5150head
senior tag

Nekem Act3-ban sikerült összehozni egy olyan metamorphot amihez meleevel hozzá se tudtam szagolni :Y Körbevette magát totemekkel és onnan köpködött kifelé, mellé meg idézte a banyákat és még healelte is magát :D Ott is hagytam a docksnál :D

(#24217) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Örülök, hogy ennyire bejön az új liga mindenkinek!

A bossfightok, főleg a metamorphok és az új atlas bossok ellen minden netes visszajelzés szerint sokkal keményebbek, mint korábban. Azok a builderek, akiket szoktam nézni, rendszeresen wtf-oznak a meglepetéstől. Nem lehet úgy beleállni, hogy "überelderig úgy is leverek mindent gond nélkül", de ez szerintem jót tett a játéknak. (Mondom most, aztán majd ha elkezdem és az induló cuccal minden pályán meghalok, akkor ne tessék szólni hozzám...)

Én is azt látom, hogy íjász meta ide vagy oda, nagyon kevés a kifejezetten bow karakter, de ennek szerintem az az oka, hogy a bow buildek mindig erősen gear függők voltak. Nekem is az a gyanúm, hogy nagyon sokan indítottak valami farmolós karaktert elsőnek, és ha összejön a megfelelő cucc (akár vétel, akár craft opciók révén), akkor vágnak bele majd egy íjászba.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24218) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

ZiggyD összerakott egy videót az endgame metamorph részről (unique organ farmolás)

"be careful googling 'organ trading' unless you get put on a list" - :DD :DD

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24219) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hét vége felé jön egy patch és ezentúl nem kell kattintani a maradványokra, automatán begyűjtésre kerülnek.
Kár, én bírtam, ahogy megjelentek, szép az a zöld kiírás a kis ikonnal.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24220) Plazmacucci válasza TrollBalint (#24219) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja az UNNAMED darabok amiből egyszerre öt is hullott ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24221) BoneDragon válasza TrollBalint (#24219) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nagyon helyes.

(#24222) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24220) üzenetére


TrollBalint
addikt

azzal nem tudom mi a bajod, :) Te talán felismersz minden testrészt, ami kihullik egy emberből? :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24223) Plazmacucci válasza TrollBalint (#24222) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Plán egy zombiból! Azt hiszem A8 csatornákban az unique zombikból estek.

Egyébként nekem ez volt mindig a nyűgöm, hogy a játék nem szól másról mint oneshot mob halmok meg bossok. Hát most megkaptam :DDD
Csak mazochizmusból fogok indítani valami jó kis közelharci buildet, meg majd egy chaos bowzon is tervben van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24224) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24223) üzenetére


TrollBalint
addikt

Sajna Act 8-ig nem jutottam még el és most már nem esnek ilyen cuccok, legalábbis én eggyel se találkoztam.
De ha kihívást akarsz, indíts elemental deadeye-t, esetleg iceshot-t :)
Ja, és nem ér cuccokat adni neki, amit találsz azzal boldogulj ;]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24225) Plazmacucci válasza TrollBalint (#24224) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Engem olyasmik izgatnak, hogy split arrow ballista. Az biztos menő lenne.
Am Mathil említette, hogy a greater volley az bugos. Erről jó lenne többet tudni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24226) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ezen jót röhögtem. :DDD

(#24227) Har_melin válasza Plazmacucci (#24225) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egyelőre csak ennyi van, hogy szerinte a szélső nyilak nem találják el a célpontot, így aztán nincs átfedés sem a robbanásokkal (ő explosive arrowt használ). Ha jön patch a héten, abból majd kiderül, hogy hozzányúltak-e?

A ballistákkal eddig egyébként nem túl elégedettek, én minden videóban azt láttam, hogy maximum supportnak használják őket. Nem elég nagy a sebzésük és főleg nagyon gyorsan pusztulnak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24228) freddirty válasza Har_melin (#24217) üzenetére


freddirty
senior tag

Még szombaton standardon rápróbáltam egy t16 minotaur felpimpelt mapra a baron builddel. A t16 clear-el nem volt gond még az eggyel kevesebb spectre-el sem, de a minotaur túl sokáig élt ergo túl sokáig tudott oneshottolni. Az utolsó portalra jött össze. Vagy a zombikat nerfelték ennyire vagy a dög health túl magas de egy glasscannon bower nem tudja megcsinálni az esetek nagy százalékában szerintem.
Most egy freezing pulse totemes builddel ligázom az a franken dögöket az idő jó részében fagyva tartja és még emiatt nem haltam (szerver elérhetetlenség miatt viszont igen...). Remélem ez meg is marad így endgamere.

fred

(#24229) Har_melin válasza freddirty (#24228) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A zombik vagy négy különböző nerfet kaptak a Baron buildben (standardon a fegyver nerf nélkül, ha korábbról megvolt), de erről szó volt a fórumon is. A bossok HP-ját is megemelték, ráadásul mostantól van armorjuk is (phys resist), ami megint csak nem tesz jót a zombiknak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24230) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Amúgy arról volt már szó, hogy szerintem a játék néhol megkapta a grafikai tuningot is? Act 1 város egyértelműen sokkal jobban néz ki, ugyanúgy mint az Exilecon videókban. Incursion templomok szintén sokkal szebbek. A fényhatásokon javítottak sokat. Ja és azt is tapasztaltam, hogy a kilőtt íjak visszapattannak a falakról, ez is egy Exilecon fícsör volt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24231) BoneDragon válasza KubanitoS (#24230) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen kapott jópár tuningot, de videót nem találtam róla mik a változások, sem leírást.

(#24232) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Néhány map végén összerakott metamorph harc igen hosszú fogócskába torkollik. Tetszik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24233) brunnehilde válasza KubanitoS (#24230) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Bizony, akkor nem csak én hallucinálltam. Rögtön Lioneyes Watchnál feltűnt, az elég egyértelmű volt, de aztán játék közben is. Pl. ActV végén Kitavánál gondolkodtam erősen, hogy nem nézett ki ilyen jól. :P

A Cyclone Championt meg ismét átdolgoztam erre a ligára is, és egyszerűbb, és olcsóbb lett, mint valaha, miközben a DPS nemhogy nem csökkent, hanem talán még nőtt is. :DDD Ha valaki jó boss ölő league startert keres és még nem unja, akkor 1-2 exából kihozható.

Két variációm van: egyik a szokásos Facebreakerrel, 670k DPS + Impale. A másik clawal, 370k DPS, mindezt Bronns Lithe nélkül egy sima rare body armourral és sand stanceban. Praxis gyűrűvel (-8 mana cost) a mana 95% leköthető és manát sem kell pakolni a gearre (3c-ért vettem, pöröghetek eszetlenül már leveling alatt is). Clawnál amulettre Claws of the Magpie, igy nem kell a Warlords Mark, helyette mehet Punishment. Sokkal tankosabb, mint a Facebreakerrel, magas attack rate miatt kb extra 700 life/mp jön ami mellett van még 1,7k life leech is. :C Azt viszont még nem tudom endgamenél mit fog érni az alacsonyabb DPS. Facebreaker azért jelentősen megdobja az ascendancy által adott extra Impale phys dmgt is.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24234) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudok úgy végigmenni egy mapot, hogy a játék be ne fosna. Kikúr connection errorral, és bukom a portalokat is. Nálatok?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24235) 0karmacoma0 válasza Plazmacucci (#24234) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Volt nekem is. Haltam is miatta. 700-1000-es spikeok vannak néha. F1-el nézem folyamatosan. 17 fps 200 ping. Fasza kis mapmod, kaphatnék érte még 30% quantot. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24236) KubanitoS válasza Plazmacucci (#24234) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam olyan van, hogy megy a játék rendesen, aztán egyszercsak 600-as ping. Ilyenkor vagy helyreáll, vagy kidob a menübe. Majd javítják.

szerk: a Ranger acendancy-k csak szerintem irtó gyengék?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24237) TrollBalint válasza KubanitoS (#24236) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem biztos, hogy irtó gyengék, inkább, csak nem buffolták, mint korábban másokat szoktak, meg nem is dolgozták át (holott azt mondták még régebben)

Te, hogy bírod az incursion-t? Kétszer voltam, egyszer meg tudtam ölni a papot, másodjára meg a ki tudtam nyitni egy ajtót, de a két dolog egyszerre nem megy. Főleg nem, hogy még ki is irtsam az egész templomot.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24238) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Érzésre ugyan ott vagyunk mint melee és minion rework előtt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24239) KubanitoS válasza TrollBalint (#24237) üzenetére


KubanitoS
veterán

Úgy értettem, hogy nem igazán van game changer dolog bennük. Egy kis sebzés ide, egy kis sebzés oda, esetleg +evasion és ennyi. Egy nekrónak ott van a laza +2 minion gems cucc, valamelyik más karinál állandó fortify, totemesnél +1 totem stb stb Ezekhez képest a ranger kb a sok hűhó semmiért. Bár ez csak lehet nekem furcsa, mert még sosem toltam rangerrel.

Incursionról nem tudok nyilatkozni, mert még csak a szintezésnél tartok. Nem sietem el a dolgokat. A szintemnek megfelelő templomokat ki tudtam eddig takarítani. Bár olyan is volt, hogy az egyik Architecht insta killezett. :DDD Vagy én vagyok béna, vagy a játék lett jelentősen nehezebb. De inkább utóbbi, mert mások is panaszkodtak a global chaten is.

Ja és van már Voidfletcher is laza 25 exáért felrakva. :D Meg a 30c-s Death Opus nyíl is jelenleg 170c, tegnap még 110 volt. Remélhetőleg 2-3 exa körül megáll, természetesen nem a 6L változat...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24240) forguet


forguet
senior tag

Én freezing pulse totemet inditottam. Nem maszatoltam sokat kb 45 perc - 1 ora per act sebesseggel haladtam de azert korulmenyes volt.
A8at kezdem ma - a threshold jewelek de leginkabb a cruel lab utan sokat javult a QoL, eddig selfcast FP + totem volt de most kiraktam az ancestral bondot es csak dobalom a frost biteot meg a frost bombot a 3 totem melle. 4 linkkel a story progressionhoz eleg a dmg de azert egy tabulat majd ossze kell raknom a mapozas elkezdesere.

A metamorphok nagyon tetszenek - ilyen The Thing utoerzesem van, nagyon franko.
Orulok az automata pickupnak, jo lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#24241) KubanitoS válasza forguet (#24240) üzenetére


KubanitoS
veterán

A Freezing pulse animáció is megújult amúgy, igencsak tetszetős lett. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24242) forguet válasza KubanitoS (#24241) üzenetére


forguet
senior tag

Igen, tényleg faszán néz ki

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#24243) sirdond


sirdond
őstag

a mostani liga első incursion templomomban összejött egy double corrupt room. most már csak annak kell szurkolni, hogy ne tűnjön el, amire rányomom :)

[ Szerkesztve ]

(#24244) KubanitoS válasza sirdond (#24243) üzenetére


KubanitoS
veterán

Na de miért nem mondod, hogy mire akarod rátolni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24245) Plazmacucci válasza KubanitoS (#24244) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha nincs értelmes 6L akkor mire szoktatok?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24246) sirdond válasza KubanitoS (#24244) üzenetére


sirdond
őstag

mert még nem döntöttem el. pont azért,mert liga eleje van és alig van valami értelmes cuccom.

(#24247) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Na ez szép volt. Barron citadell. Első ilyen bossra megyek, pálya közepén server disconnected, loot eltűnik, és a pályára se tudok visszamenni. Atlasról is eltűnt a citadell. Remélem nem bugol be, és újra előjön majd.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24248) BoneDragon válasza sirdond (#24246) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem ez volt 2 ligával ezelőtt. Első templomból lett és kb liga közepéig megtartottam azt, nem is mentem alva-t.

[ Szerkesztve ]

(#24249) sirdond válasza sirdond (#24246) üzenetére


sirdond
őstag

vettem egy oni-goroshi-t...

de beszari vagyok és nem mertem rá elnyomni :D
kicsit rosszul esett volna, ha a kemény munkával megszerzett 60 chaos csak úgy eltűnik, úgyhogy rányomtam egy tombfist-re, de csak beszínezte fehérre, még implicitet sem kapott :(

(#24250) BoneDragon válasza sirdond (#24249) üzenetére


BoneDragon
veterán

Gyáva. ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.