Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24050) üzenetére


TrollBalint
addikt

viszont a metamorph-ban ha erősebb akármit raksz össze, akkor a jutalom is nagyobb lesz. Jelentsen ez bármit. (GGG-nél sose tudom, hogy a 'more rewarding' azt jelenti, hogy jobb cuccok esnek, vagy csak több)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24052) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most esett le, hogy a Point Blank nerf teljesen hazavágja a Molten strike buildeket, már ha még voltak :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24053) Mirman válasza Plazmacucci (#24052) üzenetére


Mirman
őstag

Azért 20% messze van a teljesen hazavágja szinttől.

(#24054) sirdond válasza Mirman (#24053) üzenetére


sirdond
őstag

plusz kapott még egy +9%-os buffot, meg tudsz mellé rakni min 4, de akár 5 Awakened support gemet is, úgyhogy teljesen hazavágja :)

az MS eddig is erős volt, de az új gemekkel még jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24055) #48613632


#48613632
törölt tag

Fasza kis MMO-s egér, ha valaki úgy gondolja, hogy karira megajándékozza magát. Nem bírtam ennyiért otthagyni, annak ellnére sem, hogy tegnap rendeltem egy Tyant, szintén baromi olcsón.

(#24056) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az elmúlt pár hétben Path of Diablo-t játszottam. Próbálta már valaki? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24057) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Mi ez az új design a poe gamepedian? Ha az volt a cél, hogy minél inkább átláthatatlanabb legyen, akkor a terv tökéletesen sikerült. :R Mondjuk érdekes, mert úgy tűnik Edge-nél maradt a régi, és egyelőre csak Chrome alatt változott.

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24058) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Laptop upgrade nem jott össze, de Elite2 kontroller ja ja jaaa. :C

(#24059) sirdond válasza sirdond (#24054) üzenetére


sirdond
őstag

plusz még ez is:
"This was an oversight; After discussion, we've decided to add an additional projectile to Molten Strike. We'll update the patch notes when this is ready."
forrás

úgyhogy én biztos berakok egy MS-t szintezni, mert amúgy is fire elemental melee leszek, és azért ez csak egy fél Dying Sun.

meg ezek az Awakened gem-ek elég jól néznek ki, tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24060) TrollBalint válasza sirdond (#24059) üzenetére


TrollBalint
addikt

szóval akkor Molten Strike-kal fogsz menni a 8000 $-os díjért? :DD

LittleBoss67: és ez a kontroller, miben jobb? Több gomb van rajta?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24061) sirdond válasza TrollBalint (#24060) üzenetére


sirdond
őstag

igen, majd esténként alvás közben :DDD

letettem a SSFHC-ról, a kezdeti fellángolást elnyomták az észérvek, amik a közös sörözés alatt is feljöttek. sajnos ez nem az a játék, amit érdemes HC-ban játszani a jelenlegi formában.

(#24062) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nekem lehet, hogy ez a liga lesz az első, amit nem kezdek el az indulásakor. Majd talán az ünnepek alatt, de addig egyszerűen nincs rá időm, energiám. Az eddigiek alapján olyan nagyon nem is lelkesített be, bár ahogy jönnek majd ki a buildek hozzá biztosan lesz olyan, ami kedvet csinál hozzá. A cyclone champot harmadszorra már nem akarom futni kezdőnek, hiába működött kiválóan, ennyi elég volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24063) Plazmacucci válasza Har_melin (#24062) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem ez a Metamorph már első olvasásra is izgalmasabbnak tűnik mint az utolsó három szezon, nagyon várom az indulást. Az utolsó pár liga mechanikából csak a Legion tetszett, az előtt meg a Betrayal és a Delve a közelmúltból. Szerintem (szerény véleményem szerint) ez is klasszikussá fog válni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24064) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24063) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez szerintem nagyban függ a rewardoktól, ha tényleg jól működik, hogy a keményebb bossok jobb rewardot adnak, akkor szeretni fogják az emberek. Bár nem tudom mennyire fogják / fogjuk tudni elválasztani, mert együtt a conqueror of Atlas-szal is. (Amiről én azt hittem, hogy mi voltunk, akik legyőzték az Eldert és Shapert, de nem :( )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24065) sirdond válasza TrollBalint (#24064) üzenetére


sirdond
őstag

én úgy vagyok vele, hogy liga startkor megcsinálom majdnem az összes area-ban az aktuális liga event-et, mert tök jó lvling cuccok is eshetnek(ráadásul melee-nek inkább kellenek a cuccok), még ha viszonylag sokáig is tart így eljutni mapokig. meg nekem alapvetően bejön ez a metamorph, így első látszatra, szóval meglátjuk.

aztán utána az új karakterekkel majd átrohanok úgy is az egész kampányon.

[ Szerkesztve ]

(#24066) brunnehilde válasza TrollBalint (#24060) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Én nem! ;] Próbáltam pár rangert, de gyenge választások voltak, szóval végül nekiálltam egy hibrid Impale-Rage Champion-t tesztelni SSF HC-n. Nem birják tönkretenni ezt a buildet. :P HC-re "fejlesztve" a PoB link: [link] DPS nem nagy eresztés, 165k, de ehhez jöhet még a Berserk, plusz a legfőbb fegyver, az Impale. Eddig sem halt könnyen a Champion, de a clawal van még extra kb +15% life/sec (ha Berserk aktiv akkor 20%). Persze ha esik egy gyengébb Facebreaker, akkor a DPS egyből duplázódik. :P

Har_melin: Pedig pont ez a liga fekszik a buildnek a legjobban. Se a Legionra, se a Blightra nem volt az igazi, de itt elvileg single targetok lesznek. :U

Valami jó tanácsok SSF HC-ra? :P Azon kivül, hogy "ne haljak meg"! :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24067) TrollBalint válasza sirdond (#24065) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szóval innen vannak a jó cuccaid :) Majd akkor szánj meg néhány nem használt levelinges cuccal :D (úgy is előttem leszel megint, akárhogy is rohanok :) )

brunnehilde: Nem biztos, hogy én vagyok a legjobb ember tanácsot adni, mert se HC se SSF tapasztalat, de szerintem ez a sorrend: Life -> Armour -> resistance. Ha meg van, kezded előröl :) Ha így teszel, nem halsz meg (egykönnyen) de biztos le fognak hagyni az edzett glass cannnon-osok :) Ja, és kapcsold be az extra_loot opciót :DDD

Har_melin: majd rajunk félre dolgokat neked, de ha más nem, információban segítünk mi mire lesz való :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24068) sirdond válasza TrollBalint (#24067) üzenetére


sirdond
őstag

jó cuccok? azért az túlzás :DD

valaki tudja, hogy az utóbbi pár ligában mennyi volt az oni-goroshi értéke az első 1-2-3 nap után? olyan 2ex reális?

(#24069) brunnehilde válasza TrollBalint (#24067) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Nem konkrétan erre gondoltam, hanem craftolási ötletek, currency felhasználás, farmolás... Ilyesmik. :B Eljutottam mapozáshoz, szóval megvolt Kitava is halál nélkül, hurrá. Védelem azért "elég" jó.

Nem baj, nekik üzenem, hogy:

Aztán meglátjuk, hogy mondjuk egy hét múlva mennyien lesznek életben. Beleértve persze magamat is. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24070) sirdond válasza brunnehilde (#24069) üzenetére


sirdond
őstag

pár dolog, hátha segít:
- az ssf sokkal lassabb,mint a trade liga. próbálj meg hosszú távra tervezni a karakterrel
- egy itemet se vegyél garantáltnak, kivéve, ami vendor recepttel elérhető, vagy target farmolható a kártya (pl tabula)
- ugyanez vonatkozik az elérhető veiled craftokra is, semmit se vegyél garantáltnak a veiled modok közül.
- nézd át, hogy milyen, viszonylag könnyen farmolható kártyák vannak és azokat hogyan tudod használni a buildben (pl blood aquaduct - humility)
- számíts rá, hogy lehet, hogy Über Labot csak nagyon sokára sikerül megcsinálnod
- megnéztem a PoB-t a 141% inc life, szerintem kevés lesz SSFHC-ra
- megint PoB, 20/20 gemed nagyon sokáig nem lesz (az intimidate-et mi adja egyébként, azt nem találtam meg)
- mivel PoE és HC, állíts be egy logout macro-t és szokj hozzá
- és ami a legfontosabb, ne fukarkodj az erőforrásokkal(currency, essence, stb...), pl ha fel tudnál használni egy essence-t valamire, akkor használd fel. jobb úgy továbbélni, hogy nincs egy akármilyen essence-d, mint meghalni úgy, hogy ott van a ládában és 1-2 nap múlva amúgy sem tudnád már felhasználni, mert valszeg találsz helyette jobb rare-t.

illetve még valami, ez nem csak SSF-re vonatkozik: döntsd el, hogy mi a célod a ligában,amit el szeretnél érni, ez nagyon sokat tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24071) brunnehilde válasza sirdond (#24070) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Kösz. :P Nem raktam be semmilyen elérhetetlen itemet a buildbe. "Sima" rare cuccok. Resistek legyenek meg, a hiányzó intelligence és dexterity, meg life, amennyi belefér. A Praxis most esett, tökéletesen megoldja a mana "problémát", leköthetem mellette a 95%-ot, de ha nem esik sincs gond, valami mana leechel megoldom, vagy passzivon, vagy itemen, vagy olajokkal (Essence Sap elég olcsó). Perseverance öv is csak az Onslaught miatt van bent, de megint, ha nem dobja, akkor marad a flask. Facebreaker meg B verzió, de még, ha lesz is, sem vagyok biztos benne, hogy használni fogom, attól függ, mennyire lesz hatékony az Impale, kell-e a sokkal nagyobb DPS. A life kérdéses. Warriors Blood mellett van még life/armour, ami egyből elérhető, vagy rámegyek a Constitutionre, de akkor ki kell vennem a Rampartot és a Crystal Skint. Meglátom még, lehet addig el sem jutok, mire ilyen gondjaim lennének. Már ha lesznek. Ligában 5k life bőven elég lett volna, ha nem futok gyagyásan feltunningolt mapokat. :B

Frenzy charge - Blood Rage
Endurance charge - Warlords Mark
Chill és Shock - Skitterbots
Taunt és Intimidate - Ascendancy
Blind - Flesh And Stone
Rage és Infusion - Skill gemek
Onslaught - flask

Cél: Első hely a challengen. :DDD Na jó, szórakozzak jól, és kb ennyi. Végén meg meglátjuk, mire lesz elég. Elég egy lag rossz időben, rossz helyen és viszlát. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24072) sirdond válasza brunnehilde (#24071) üzenetére


sirdond
őstag

ja, utána leesett, hogy az adrenalin-os ascendancy-n van az intimidate, arról mindig csak az adrenalin-t jegyzem meg :)
nem konkrétan a build-edre írtam az item-eket, hanem általánosságban.
lehet, hogy eddig elég volt az 5k, de szerintem most kevés lesz, főleg, hogy új bossok, új dolgokat kell megtanulni, ráadásul nem hiába fizetnek majd érte, gondolom brutális lesz :)

(#24073) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Nem tudom mennyire lesznek elérhetőek az új awaken supportok, de a melee phys+mulltistrike-Brutality kombó nem tűnik rossznak. A felturbózott Ancestral Callal akár pár elhanyagoltabb melee skillel is be lehet próbálkozni. Nyilván nem league starterként kell ezzel számolni, de erősen elgondolkodtatott a dolog, pedig poe 2ig már nem akartam melee karaktert indítani.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24074) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a csávót hogy lehet legyőzni?
:DD

[link]

Aha, segített valaki. Minden más bosst meg kellett ölni előbb, azért nem lehetett megsebezni!

[ Szerkesztve ]

(#24075) Plazmacucci válasza 0karmacoma0 (#24073) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És mi van ha kirakok egy brutality-t meg egy awakened brutality-t sorba? Egyik negálja a másikat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24076) 0karmacoma0 válasza Plazmacucci (#24075) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

lol. Ez még eszembe se jutott, ha GGG-nek sem, akkor grat megnyerted a játékot. :D
Amúgy viccet félretéve szerintem nem lehet két ugyan olyat használni. Nagyon sok skillt túltolna egy dupla GMP pl.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24077) Har_melin válasza brunnehilde (#24071) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bow buildekkel (főleg a mostani craft nerfek után) szerintem viszonylag könnyebb lehet az SSF, mert ott két craftolható 6L is eshet farmolható div cardból.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24078) sirdond válasza Plazmacucci (#24075) üzenetére


sirdond
őstag

hát, most tudod ugyanazt a support skill-t kétszer linkelni egy active skill-hez? ;)

(#24079) Plazmacucci válasza sirdond (#24078) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De ez nem ugyan az, kivéve ha a játék logikájában tesznek közéjük egy egyenlőség jelet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24080) sirdond válasza Plazmacucci (#24079) üzenetére


sirdond
őstag

de, szerintem ugyanannak számít, de csak tippelek.

(#24081) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24079) üzenetére


TrollBalint
addikt

valami olyasmit írtak, hogy ugyanaz a gemnek egy erősebb változata. Tehát technikailag ugyanaz, csak mások a statjai (meg a neve, hogy meg tudd különböztetni)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24082) Plazmacucci válasza sirdond (#24080) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván így fogják megcsinálni, mert hülyén nézne ki két brutality meg két melee phys dam egy linkben :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24083) Har_melin válasza Plazmacucci (#24082) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Biztosan nem lehet majd egyszerre berakni őket. Pontosabban lehetni lehet, de csak az erősebb fog számítani.

Néztem RaizQT videóját az új gemekről, nekem az eddig is látottakon kívül ami nagyon keménynek tűnik az az AW Deadly Ailment, az AW Curse on Hit és az AW Added Chaos Dmg.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24084) sirdond válasza sirdond (#24068) üzenetére


sirdond
őstag

ha mást is érdekelne hasonló dolog, ezt most találtam: [link]

eddig nem ismertem, de hasznos, több ligára visszamenőleg vannak lementve az árak. esetleg be lehetne rakni az összefoglalóba.

(#24085) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Egy kis előzetes Metamorph map gameplay, benne a frankenboss kreálással.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24086) Plazmacucci válasza Har_melin (#24085) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tetszetős. Este tíz ?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24087) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Érkeznek a starter buildek a 3.9-hez:

Arc miner/trapper (Zizaran, de Pohx is valami hasonlót csinált kezdéshez)

A szokásos ötös válogatás (LiftingNerdBro)

Herald of Purity (bashtart)

Scourge Arrow / Ice Shot (Ghazzy)

plusz egy 10 legjobb bow skill/build (Angry Roleplayer, bár ezek nem mind liga kezdéshez valók)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24088) dante3 válasza Plazmacucci (#24086) üzenetére


dante3
addikt

Szerintem 21:00-kor indul
(#24085) Har_melin Tetszetős, megmondom őszintén, azt gondoltam, hogy hébe-hóba pottyan majd a mobokból cucc, amiből tudunk kreálni magunknak bosst! De látom, szinte minden mobcsoportból jön 1-2 db, így azért lesz harc bőven! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#24089) TrollBalint válasza Plazmacucci (#24086) üzenetére


TrollBalint
addikt

Régen 10 óra volt a kezdés, és a mai szövegben is 10 órát írnak, viszont volt egy óraátállítás nálunk ősszel (náluk ezek szerint nem volt), mert a visszaszámláló azt mutatja, hogy 9-kor fog kezdődni és ha valami nem jó, akkor a visszaszámláló számít, ezt is írták a szövegben. Szóval 9-kor kezdünk. Ha mégse, akkor 10 :D

Köszi a buildeket Har_melin, úgy is olyan "hatalmas" gondban vagyok, hogy nem tudom mit indítsak, még ascendency-re se nagyon, nemhogy skillre :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24090) Plazmacucci válasza TrollBalint (#24089) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Én is sokat gondolkodtam mit indítsak, vagy raider lesz valami chainelhető skillel, vagy miner a bossok miatt. Melee majd csak akkor ha már van egy minimális budget.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24091) Har_melin válasza dante3 (#24088) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Csináltam egy screent az összerakott bossról. A tradet masszívan fel fogja borogatni, de végre úgy néz ki, hogy a nagy szívás nagy jutalommal járhat. A közel egyharmadnyi esély az extra dropra (a 112% IQ és 224% IR mellett) már megéri kockáztatni. Azt nem tudom, hogy az IQ és IR értékek összeadódnak-e a map értékeivel, de ha nem, akkor is tisztes.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24092) Har_melin válasza TrollBalint (#24089) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Akkor itt van még egy, én Octavian buildjeit mindig nagyon szerettem. Általában nagyon defenzíven gondolkodik (a mostani bosskiller ligában nem árt, ha sikerül életben maradni...) és nekem eddig mindegyik nagyon bevált.

Toxic Rain Mines

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24093) Plazmacucci válasza Har_melin (#24091) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nemsemmi. Ne izgassatok tovább :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24094) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Most nezem, hogy ma indul a liga... olyan unalmas volt az elozo, hogy nem is kovettem a jatekot egy ideje es kedvem sincs elkezdeni... na majd ket unnep kozott.

(#24095) TrollBalint válasza Har_melin (#24092) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez egészen érdekesen hangzik, de toxic rain-nel már játszottam, azt most hagynám (aztán lehet még azzal fogok menni :) ) Viszont, amit mindenképpen ki szeretnék próbálni az a ballista úgy láttam ebben nincsen. De még nem tudom, hogy Ballista legyen-e a fő skillem, vagy valami bow skill és mellé a ballista (és akkor talán könnyebb a boss-os challenge-k)
Hatalmas gondok ezek, tudom :D
Azt a képet, meg nem is értem. Bár nem néztem még semmi gameplayt a ligáról :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24096) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én az Ice Shot DeadEye builddel szemezek. Valaki próbálta már?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24097) tibee77 válasza KubanitoS (#24096) üzenetére


tibee77
őstag

Mar 3 iceshot karit csinaltam,a kedvenc bow skillem.az a baj vele hogy csak clearre jo.bossölesre mindig barrage-t hasznaltam.igaz most lehet hogy egy barrage gemmel akar bossozasra is jo lesz.illetve voidfletcher tegez is jol jön, szinten bossozashoz.annak az ara most viszont az egekben lesz mivel über elder drop es raadasul bow hype lesz az egesz liga alatt. :( en is szivesen kezdenek egy burning arrow-t vagy explosive arrow-t de tuti hogy minden cseszett draga lesz.hyrrie's ire chest pl. eddig is draga volt, most elkepzelni se tudom mennyi lesz.igaz az se a BA-hoz se az EA-hoz nem fog kelleni de iceshothoz elegge bis.mindenkeppen olyan buildet kezdj amihez nem kellenek specko cuccok, amikre bazi nagy lesz a kereslet.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24098) TrollBalint válasza tibee77 (#24097) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én ezen a scourge arrow raideren gondolkodom. A sörözésen simondr kolléga eléggé elkedvetlenített a burning arrow-val kapcsolatban. Én azt hittem annak a sebzése nagy, nem a DoT sebzése. De mivel dot-os, így az olyan mapokat is bukom, ahol az ailmenteket elkerülhetik a lények (plusz ott van még az elemental reflect map alapból)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24099) Mad_Wolf válasza Har_melin (#24087) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

valamiért nem jó a linked, szóval LiftingNerdBro 5ös válogatása

(#24100) LittleBoss67 válasza TrollBalint (#24060) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Igen. Nem foglalja le az időmet a flaskák használata, vagyis mind az 5 flaska egyszerre is mehet, anélkül, hogy a bal hüvelykujjam (haladás)le kellene vennem a D-pad (az italok itt vannak ugye) használatához.
Ez mellett hozzá kell tennem, hogy némi idegpálya módosítás szükségeltetik a ki és gyűrűs ujjak eddig szükségtelem megléte funkcióval való ellátottsága biztosításához.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.