Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Kis segítséget kérnék. Most először ráhajtanék a 36 acsira az extra portal miatt. Barant kellene úgy megölnöm, hogy az összes négyzet aktiválódjon egyszer (és én ne érjek hozzájuk).

Az elv megvan, csak mindig megöl a szemét awakener 8-on és amikor visszateleportálok persze, hogy egy kockára tesz be a progi...

Szóval mi lenne a módszere annak, hogy downgradeljem Barant level 1-re? Spawnlojam le végig low mapokat használva? Vagy maradhat az awakener lvl 8 és amikor spawnlot akkor vegyem ki a watchstoneokat? Kicsit tanácstalan vagyok...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25002) TrollBalint válasza brunnehilde (#25000) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát azt nem néztem, (nem is szoktam, meg nem is értek hozzá), hogy melyik mennyire ritka / max rollos, stb.
Megnézem majd jobban, Te mit linkeltél, ma elvileg lesz is időm játszani, meg talán holnap nap közben is egy kicsit.
A Raiderből nem szeretnék leadni, (a melee-hez nem ragaszkodom, csak gondoltam kipróbálom és annyira nem volt csalódás) de akkor majd kisérletezek, ezzel meg delve-zgetek egyelőre és a következő ligában (ami remélem raideresebb lesz :) ) majd jön az igazi :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25003) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Sirdond: Ez akkor most már tank a te nézeteid szerint is, és kielégit minden igényt? :D Vettem a fáradtságot és belőttem jobban. :B A gear beszerezhető bőven 10 exa alatt (utánaszámoltam). 1,2 milla a mapozós DPS pulverise-al, abyssus, vaal warchief, berserk nélkül, 30 rage-el. Carcass helyett Craiceann. Nem offcolour, 3 exa alatt (körül) árulják, de mivel Abyssus nincs, igy bőven jó lehet a Carcass is. Jewellek max értékekkel is 40-50 chaos darabja. Abyssus helyett Devoto, skitterek helyett Aspect of the crab. Cserébe pluszos a chaos resist, block, dodge, magas evade és phys dmg reduction, 5k+ life. Trollbálint, szerintem erre csináld át és feel the difference. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25004) TrollBalint válasza brunnehilde (#25003) üzenetére


TrollBalint
addikt

Rendben, amint lesz elég regretem, meg currencym (van 94 chaosom és ennyi :( ) átépítem
Ami fent van +1 frenzy charge, azt miért nem raktad ki?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25005) Patrick válasza brunnehilde (#25003) üzenetére


Patrick
addikt

Jó a builded, most lett meg a pajzs és a crimson jewel is. A reckoning 117 000-es sebzése az kemény és hol van még a vége? :D Mindig próbálgatok új skilleket, karikat, de a végén, mindig cyclone lesz. :D Most már 80-83-as mapok jönnek, eddig jó. Na ok a fejes még nincs meg. Az a fránya 40% is sok. :D Egy darabig majd a Deidbellow is megteszi... :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#25006) sirdond válasza brunnehilde (#25003) üzenetére


sirdond
őstag

Félreértesz, az én igényeimet nem kell kielégítenie. Korábban leírtam, hogy mik volt kivetnivalóim az általad az első körben összerakott buildedel.

(#25007) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

meddig tart a liga?

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#25008) Plazmacucci válasza Egonyolc (#25007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Túl sokáig. Olyan egy hónap 3 hét még.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25009) KubanitoS válasza Plazmacucci (#25008) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez egyáltalán nem baj sztem. Ez a mostani messze a legjövedelmezőbb az eddigiekhez képest. Igazából elég durva. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25010) Redcaster


Redcaster
őstag

Közel 9 napnyi játék után végre esett egy valamirevaló eladható tárgy :C

Mostmár be tudom szerezni a dolgokat, amik elengedhetetlenek a buildhez :C :C

(#25011) Redcaster válasza Redcaster (#25010) üzenetére


Redcaster
őstag

Közben látok POE Trade-n olyan árakat, hogy 1.2 meg 1.3 exalted orb. Ezt hogy kéne érteni? 1 exa és plusz valamennyi chaos?

(#25012) Plazmacucci válasza Redcaster (#25011) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25013) Pitymaszter válasza Redcaster (#25011) üzenetére


Pitymaszter
tag

Szia. Igen úgy ahogy mondod a 1.3 exa esetében jelenleg 1 exa 175c-t ér azaz 0,3*175=52,5c.
Így 1 exa 52c.

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#25014) Redcaster


Redcaster
őstag

(#25012) Plazmacucci
(#25013) Pitymaszter

Köszi a gyors választ. Hol tudom megnézni pontosan, hogy mennyibe kerül az exalted orb?

(#25015) Pitymaszter válasza Redcaster (#25014) üzenetére


Pitymaszter
tag

https://poe.ninja/

Itt minden fontos cuccnak megtudhatod az árfolyamát.

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#25016) pruzsi válasza pruzsi (#24998) üzenetére


pruzsi
őstag

:) Na az jó hogy új boss van.
Azóta se találtam olyan buildot ami tetszene nem baj ...
Azt írhatáttok volna hogy Shaper Hp-ja megnőtt így nem ahhoz mértem volna milyen gyorsan ha le :D :))
The health value of the Shaper has been adjusted.

(#25017) freddirty válasza KubanitoS (#25009) üzenetére


freddirty
senior tag

Hát lehet, hogy jövedelmező, de a cuccok árai is elég magasan vannak. Kb azért is hagytam abba egy hete a ligát mert már egész egyszerűen nincs kedvem ezerszámra alt spammolni cuccokat, craftolni, eladni, vagy venni 100-as nagyságrendben gemeket majd a megvaalozni és túladni rajta. Márpedig 30-50-60 exa értékű itemek kellenek már egy-egy endgame gearhez amit játékkal nem lehet összehozni, vagy csak valami rémes monoton farmolással, azt meg kösz de nem, az már megint nem játék.
Ami még vonzana az viszont megint gambling mögé van rakva. A currency mapozás közben szépen esne - speciális awakened sextant módosítók hatására. Ámde azoknak az esélye cirka 1:200, ergo kéne vagy 200 awk. sextant ami így már nem rentábilis. (százat eltoltam, de nem jött be...)
Szóval túl sok gambling, túl sok currency gyártás, tényleges játék meg alig inkább a leveling alatt van csak már. Az atlaszos változások sem tetszettek nagyon, megint gambling hogy jön-e az influence vagy sem. Remélem a köv. liga jobban sikerül ebből a szempontból. Vagy a POE 2 :)

fred

(#25018) Redcaster válasza Pitymaszter (#25015) üzenetére


Redcaster
őstag

Köszönöm :R

(#25019) KubanitoS válasza freddirty (#25017) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én abszolúte nem alt szpammolok, nem kraftolok és farmolok semmit. Mapozok és ennyi. A metamofokból csak úgy hullik a jóság, meglepő hatékonysággal.

Az egyetlen extra cucc, hogy offhandbe van egy 6 lyukas random fegyó, ez tele van gemekkel, amelyek szépen szinteződnek a háttérben, majd mennek eladásra.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25020) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

[link] játék :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25021) TrollBalint válasza Redcaster (#25014) üzenetére


TrollBalint
addikt

vagy használod a trade makrót

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25022) Hokunda


Hokunda
aktív tag

üdv, összefoglalót elolvastam, de lenne egy nagyon alap kérdésem. (most kezdtem a játékot lvl 5ön vagyok)

A GDhez, Diablohoz hasolóan van billentyű ami a droppolt - de még fel nem vett - itemeket kijelzi? Nincs automatikus item felvétel, így néha nehéz észrevennem a még fel nem vett droppot.

Valamint a tabos minimapet lehet mozgatni? Azaz a bejárt és be nem járt területet tudom álló képernyőnél a karakter mozgása nélkül magát a mapot átnézni? (remélem érthető mire célzok)

(#25023) Redcaster válasza Hokunda (#25022) üzenetére


Redcaster
őstag

Alapértelmezetten azt hiszem az alttal tudod megjeleníteni a droppolt itemeket a földön. De beállíthatod, hogy mindig látszódjon: Optionsben UI, és ott bepipálod az "Always highlight"-ot.

Ha tabot nyomsz, akkor a nyilakkal tudsz nézelődni a nagy térképen. A minimapot nem tudod így mozgatni.

(#25024) Ellia válasza Hokunda (#25022) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem nagyon hamar be fogsz állítani egy lootfiltert...:D

(#25025) brunnehilde válasza Patrick (#25005) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Köszi, örülök, hogy bejött. :P Reckoning olyan 500k-1milla avg dmg között lesz, ha felhúzod a buildet. Elég érdekes dolgokat művel, ha tömegbe csapódik. ;]

sirdond: Hogy volt az a sörrel? :U :P Lvl87 a raiderem és elég szépen apritja a t16 mapokat, és működik Abyssussal is. Pár dolgot változtattam, amik élesben eszembe jutottak, főleg passzivon és ha nem Abyssus sisak, akkor a Devotonál és Deidbellownál jobb egy rare. Sok intelligence, life és accuracy. 30as rage mellett Berserker és Vaal Warchief nélkül 1,7 milla DPS lvl95-re. Igy fog kinézni. Az ára 10 exa körül (lvl21-es cyclonnal 12) mozog.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25026) KubanitoS válasza brunnehilde (#25025) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerinted 30 crit multi beáldozása opció lehet, amennyiben helyére beférne egy Herald of Purity? (passzív annoint cseréről lenne szó)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25027) TrollBalint válasza Hokunda (#25022) üzenetére


TrollBalint
addikt

ha úgy érted a mozgatást, hogy megnézed a térképet (miután megnyomtad a TAB-ot), hogy merre mi van, akkor igen lehet mozgatni a nyilakkal (akkor ugrik vissza rád, ha még egy TAB-ot nyomsz)
Itemeket kétféle módon lehet láttatni. Egyik, hogy kijelez mindent, mindig (ezt írták) másik, hogy nem, ez esetben egy gomb megnyomásával látod a cuccokat. Alapból egyébként azt hiszem a "Z" betűvel tudsz eközött váltogatni, ha nem akarsz a menüben turkálni.
A lootfilter meg ajánlott a későbbiekben, de majd ha odaérsz úgy is rájössz :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25028) brunnehilde válasza KubanitoS (#25026) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Magas a crit chance nálad, szóval igy nehéz megmondani, de a Purity nem dob olyan sokat, szóval nagyjából ugyanott lehetsz mind a kettővel. Egyébként Devoto helyett mit szólnál egy rare helmethez? Csak azért kérdezem, mert a raidernél kipróbáltam és látom, hogy alacsony a hit chance nálad (91% PoB szerint). 500+ accuracyval ezt fel tudod vinni 98% körülre. Már ezzel jobb lesz a DPS-ed 8-10%-al, mint a Devotoval és tudsz rá extra lifeot és resisteket is pakolni. + Jobb eséllyel találsz használható enchantot olcsón.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25029) KubanitoS válasza brunnehilde (#25028) üzenetére


KubanitoS
veterán

Őszintén szólva nem hinném, hogy a Devotonál túl sok jobb rare helmet létezhet. Sajnos nincs -9% to phy resist, az extra move speed meg jó dolog. Amúgy végül beraktam a purity-t. Rosszabbnak egyértleműen nem tűnik a kari, pedig még nem is maxos a purity. Mondjuk kellett pár érdekesség, hogy működjön anélkül, hogy ki kelljen dobnom más aurákat. Lvl 5 enlighten sem árt (nem elírás). :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25030) sirdond


sirdond
őstag

(#25031) brunnehilde válasza KubanitoS (#25029) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Leirtam, hogy miben jobb a rare. ;) Ja, nekem is van +1 level implicites facebreakerem, szóval lvl4 enlightenből is lehet 5-t csinálni, ha aura függő vagy. :DDD

Bowosokat kérdezem, illetve előttük hajtok fejet. Hogy tudtok igy élni? :DDD Elértem raiderrel a lvl90-t, gondoltam átcsinálom valami bow skillre. Mivel a Galvanic arrow leveling alatt megtetszett, adta magát. Be is vásároltam fullos "endgame" geart, átpakoltam a passzivokat, és hajrá. Aztán red mapokig sem jutottam. :U Gondoltam sebaj, van még bow skill, szerintem kipróbáltam az összeset. :C Még egy 6whiteos Hyrris Iret is beszerváltam, hogy bármit bele tudjak pakolni. Nem volt rossz a Blast Rain, vagy ami még tetszett, az a Scourge Arrow, de utóbbinál komplett gear és ascendancy csere is kellett volna, hogy igazán hatékony legyen (chaos és poison). Aztán rájöttem, hogy Barrage mellett van Barrage support is (PoB nem ismeri), és visszatértem a Galvanichoz. Állat, mit művel vele ez a gem. A DPS egyből elég is lett akár T15-T16-ra is, de a védelem... Szóval valaki árulja el, hogy lehet ezt igy, ebben a formában, hogy maponként két halál? Minimum. :DDD Amióta beraktam a Darkrayt és passzivokon rámentem inkább a védelemre, jobb lett a helyzet (75% dodge és 95% evade), de az melee tank véremnek ez még igy is sok(k). :Y Vagy csak simán béna vagyok és nem értek hozzá. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25032) TrollBalint válasza brunnehilde (#25031) üzenetére


TrollBalint
addikt

a melee tank játékstílus és a ranger (bow-val) kellően távol egy egymástól ahhoz, hogy ha az egyik nagyon bejön a másikkal játszani se tudj. Bár szerintem ranger után könnyebb a melee-vel nyomni, mint fordítva.
Rangerrel:
-nem állunk bele a boss-ba facetankolni
- nem lövünk sokáig egy helyről
- és egyáltalán: nem állunk meg
- ha valaki üt, -> elszaladsz (de mivel nem állsz meg, ez nem lehet gond)
- ha valaki ütni akar -> elszaladsz (lásd fentebb :) )
- ha valaki van a képernyőn, lelövöd, mielőtt leüthetne -> ehhez kell a nagy dps, hogy te legyél az első aki lő, és az utolsó, aki állva (futva :) ) marad.

a dodge nagoyn RNG, vannak napok, hogy 30%-kal minden betalál, és vannak napok, mikor semmi.
Egyéb kérdés? :D Ha lesz jó cuccom majd (meg rangerem) akkor tartok kis bemutatót :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25033) Har_melin válasza brunnehilde (#25031) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én két értékelhető íjászt csináltam eddig összesen, de abból csak az egyik volt Ranger, egy Toxic rain pathfinder. Ott ezért elég sokat segített, hogy a skill és a support skillek elég lajhárrá tették az ellenfeleket ;]

A másik az egy Tempest íjas, Lightning Arrow build volt, talán simondré? (rendszercsere volt és az összes 3.9 előtti PoB fájlom most a fiókban pihen a régi vinyón.)

PS: mathilnak van egy Toxic Rain Inpulsa Raider buildje, nézd esetleg meg.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#25034) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Valaki tudja esetleg miként lehetne listázni például 30x akármilyen fossilt 1 exáért trédre bulkban? Mit kell beállítanom, vagy hogy kellene beraknom a stashbe őket?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25035) brunnehilde válasza TrollBalint (#25032) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Na igen, felsoroltad annak az ellenkezőjét, amit úgy az elmúlt fél évben cyclone-al műveltem. :DDD

Har_melin: Látom azért lesed még a falat itt-ott. :P Kösz, ez a Toxic Rain tényleg nem rossz. Lightning Arrowot próbáltam, de végül Ice Shotnál ragadtam most le. Ahhoz áll közelebb a gear (Hyrris Ire, Hyrris Truth). Erre mondom azt, hogy oké, valahogy ilyennek képzelek egy bow skillt/buildet. Ezzel sikerült összehoznom olyan 600-750k mapozós DPS-t. Bossnál Barrage-al gőzöm sincs mennyi lehet, de a pozitivuma ennek is, hogy chill és freeze. :DD Majd kipróbálom magasabb tieren is, de most tiszta boldog vagyok mert elindult felfelé az xp. :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25036) tibee77


tibee77
őstag

Omg, valaki lvl4en tolta le normal labot... XD most neztem a reddit postot.a legkorabban asszem idaig lvl22-n tudtam letolni de mar az is huzos volt....beteg :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#25037) Har_melin válasza brunnehilde (#25035) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

persze, azért kötelességtudat is van a világon :) Csak játszani nem nagyon játszom, azt hiszem nálam most jött el a kiégési fázis. A te gladiátor buildeddel megyek, működik, de nem érzek vágyat se új build kipróbálására, se arra, hogy ezt maxra turbózzam.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#25038) TrollBalint válasza brunnehilde (#25035) üzenetére


TrollBalint
addikt

Tudom, hogy pont azokat soroltam fel, mondanám, hogy szándékos volt, de igazából ennyi, ami az íjászra (globálisan) igaz :))
És igen, a toxic rain valóban nem egy rossz választás, a blast chain inkább bossok ellen szokták ajánlani, az ice shot meg nekem is favorit volt, (lett volna), ha nem azzal kezdek és van hozzá currencym, mert azt hiszem a szükséges tárgyakból egy sem volt meg :)
A barrage, ha jól emlékszem csökkenti a sebzést, és a freeze az sebzés alapján van, így nem tudom bossoknál mennyire szuperálhat.

Har_melin: Azért remélem a következő ligára újult erővel térsz vissza, illetve a lassan-lassan esedékes sörözésre is el fogsz tudni jönni. (Hogy is neveztük, szezonnyító? szezonváró sörözés?)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25039) Har_melin válasza TrollBalint (#25038) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

majd meglátom, most nem nagyon jött meg a kedvem a játékhoz - sikerült 95%-on egymás után háromszor meghalnom egy T14-es mapon. Sajnos a 4,5k HP az extra crit chance + crit multis módosítókra már kevés, akármilyen jó is a block. Azokat a párban megidézett villám viliket meg már az előző ligában is nagyon rühelltem, most még inkább.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#25040) sirdond válasza TrollBalint (#25038) üzenetére


sirdond
őstag

benne vagyok a sörözésben.
időpontot szerintem jó lenne úgy időzíteni, hogy már tudunk pár infót az új ligáról (szóval február vége körül)

(#25041) Rizseslescó válasza brunnehilde (#25031) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Szia, én is Galvános karit kezdtem, bár assassint. A chin Sol miatt ez inkább volt melee, mint íjász. Egész jó geart sikerült összehozni, de nem volt egy ultimate survivor, finoman fohgalmazva sem. Dps-l nem volt gond, de kismajmokból kiugráló férgek is meg tudtak ölni,nemhogy a metabossok. Tetszett nagyon, de nem kellett xp-re hajtani..
Más: Láttam egy faca vértet traden 5 exért, - mana cost/attack,jó life,resist, %life rec/killel, asszem megveszem és marad a cyci non crites

(#25042) TrollBalint válasza sirdond (#25040) üzenetére


TrollBalint
addikt

Muszáj jönnöd, hiszen fogadtatok Brunnhilde-vel valami sörben (úgy hogy neki is kell jönnie :D )
És igen, én is úgy gondoltam, hogy akkor tartani, mikor már tudunk valami build ötleteket is feldobni. (Mert egyébként nem tudnánk miről beszélgetni :DDD)
Ha Február végén lesz, akkor necces, hogy ráérek-e, mert azt a részét még kevésbé látom a hónapnak, csak annyit tudok, hogy a hétvégék neccesek)
De mindenképpen hétvégén lenne érdemes tartani, hogy akik messzebbről jönnének, azok is tudjanak csatlakozni.

Har_melin: kell néha kis pihenő, pont az egyik kollégám tartott egy szezonnyi szünetet és most akkor a lendülete, hogy lelőni se lehet :D Mindenesetre visszavárunk ;) (a fórumból meg úgy se tűnsz el :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25043) Hokunda


Hokunda
aktív tag

üdv

Kezdőként végigmentem act 1-en (Brutusnál majdnem elfeküdt a karakter, amit gondolom nagyon nem illene)

Szóval több oldal és több órányi videó alapján talán már nagyon kezdetleges infoim vannak a currencykről, socketelésről, aktív gemekről, passzív fáról...

Viszont a karakter így sem, jó - nem is nagyon hittem, hogy elsőre jó lesz! - viszont a lassúsága (mind mozgásban, mind attack speedben) csak egy dolog, de magában nagyon papír is és valószínűsítem nem is a legjobb aktív gemeket kapta, amit rewardban vagy wendornál lehetett volna választani neki.

A kérdésem, hogy tudnátok olyan angol vagy magyar videóst/leírást ajánlani, akik nagyon kezdőknek szájbarágósan magyarázzák adott buildet?

(egy neversink lootfiltert feltettem, ezt ajánlottátok már)

(#25044) brunnehilde válasza Har_melin (#25039) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Nagyon eltúlozták a map modokat. T14-T16 rare mapokra gyakorlatilag öngyilkosság bemenni. Az a gladiator, ha fel van húzva, papiron atomtámadás ellen is jó, és én is megfeküdtem vele, nem egyszer. 400% crit chance, 130% extra dmg, 90% extra life, curseok, minusz resistance, és még lehetne sorolni. Nem lenne ezzel gond, ha lenne alatta jobb alternativa. Ugye senki nem kényszerit rá, hogy rare mapon menjünk, de a magic és a rare map között brutális a szakadék. Szóval futhatsz magicet, de dropra, arra ne nagyon számits, mert nem dob gyakorlatilag semmit, vagy mehetsz kamikaze rare mapokat. :U Nem csodálom, ha kissé elment a kedved. Vagy kéne még egy "szint" magic és rare között, vagy a magicet lehetne felhozni, jobb droppra, több, de "barátibb" map moddal.

Más. Ez az Ice Shot buildem. Látom itt azért többen értenek a bow buildekhez, szóval ha valaki rálesne és megmondaná, hol lehet rajta fejleszteni, annak megköszönném. :P :R
Trollbálint: Jelentősen csökkenti, 62%-al, de ad +3 projectilet, szóval összességében érezhetően dob a DPS-en. Galvanic arrownál csináltam csillagszórót. :DDD Barrage és Arrow nova supportal.
Hokunda, még nagyon az elején vagy, toljad, fokozatosan belejössz mindenbe. Ez egy ilyen játék, aminek hosszabb a tanulási folyamata. :P Legtöbb build "szájbarágósan" magyaráz, mindent részletesen leirnak, de amig az alapokat megérted, ahhoz idő kell.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25045) 0karmacoma0 válasza brunnehilde (#25044) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A Lioneye Fall gemes megoldást szándékosan mellőzted?
Vagy 20% dmg és a leech-et is megoldja.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#25046) KubanitoS válasza brunnehilde (#25044) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha a gladiátoroddal ilyen problémáid vannak, akkor az bizony nem éppen "atomtámadás ellen is jó" karakter. Az én slayerem sokkal inkább papír a gladiátorhoz képest, viszont semmilyen mapon nem halok vele (túlzás nélkül állítom). T14 bármilyen rare map vicc, T15 detto, T16-nál lehetnek necces szituk, de csak ha ész nélkül megy az ember. Én legalábbis ezt tapasztalom. Siriusznál viszont meg szoktam feküdni sajnos 1x-2x, ezért nem akar haladni a dolog 99 felé. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25047) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na lvl 1 Izaro kill is megvolt. Tényleg easy lett a játék. ;]

(#25048) brunnehilde válasza KubanitoS (#25046) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Félreértettél. Nem azt irtam, hogy megfekszik minden mapon. :D Lvl96 meglett nekem is, pedig össze-vissza kisérletezgettem egész liga alatt. Ja, és én ész nélkül megyek. :U

És ez az ész nélküli rohanás nagyon nem áll jól a bow raidernek. Tegnap felvittem 80%-ra az xp-t. Ma nulláztam. Pure talent. :DDD Dodgeoljon az, akinek már az oviban is íj volt a jele. :U

0karmacoma0: Szándékos mellőzés, mana gond nincs (legalább észrevettem, hogy fölösleges a Mind drinker).

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#25049) 0karmacoma0 válasza brunnehilde (#25048) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amúgy így a téma margójára:
Én liga előtti héten kb 3 napig csak raider bow buildeket csinálgattam, és képtelen voltam olyat összerakni, amivel elégedett lettem volna, és úgy éreztem megérné rászánni az időt és currencyt. Egyszerűen nem skálázódik eléggé a mian skill dmg, a deff meg hagyományosan so-so, szóval a point blankes barrage-nak sincs olyan százalékú uptimeja, hogy megverjen más buildeket, vagy legalább feel good legyen. Szinte bármilyen caster hozza a sebzést, energy shieldel, mind over matterrel és egyéb jól működő védelmekkel, magas ehp-val.

Persze T11 környéki mapokat farmolni még mindig valami ilyesmi a leggyorsabb, de egy olyan ligában ahol megéri és kell is bossfightolni agyontuningolt T14+ mapokon, elég nehézkes az egész. Raider külön fájdalmas, mert a Vector miatt nem lehet ráadni egy Tailwind cipőt, hogy legyen valami előnye a Deadeye-al szemben.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#25050) brunnehilde válasza 0karmacoma0 (#25049) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ha belegondolok, hogy bow ligának indult... :U :D

Bohóckodtam kicsit a builddel. Fő skill rain of arrows lett, amihez mapozáshoz és meták ellen beraktam egy mirage archert, de a többi support maradt (hypothermia, ice bite, inspiration, elem dmg). Single target ellen meg Ice bite + cold penetration (vagy added cold dmg).

Vettem egy elég jó rare quivert mindössze 1 exáért, meg egy Pandemoniust. Herald of Ice helyett beraktam a Skittereket, passzivon pedig kiraktam az Iron Reflexest. Érezhetően sokat javult a védelem, szintet is léptem. Igazából, ha eltörölnék a dodge büntetéseket, ezzel az iron reflexessel már teljesen rendben lenne a build, de flaskokkal már igy is van (vaal haste és grace nélkül) 75% dodge attack, 70% evade és 55% phys dmg reduction.

Igy néz ki most. Tovább fejleszteni, növelni a DPS-t fogalmam sincs hogyan lehetne, hogy az ne menjen a védelem rovására. Ami nagyon tetszik, az a rain of arrows brutális AoE, pl. monolitoknál ennyi monstát még az életben nem szabaditottam ki, mint most.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.