Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) Redcaster


Redcaster
őstag

Kezd rohadtul az agyamra menni, hogy csinálnám Jun küldetésit, erre legfőképpen az assassinok spawnolásánál, de a research lab és a fortress encountereknél is olyan laggapikeot kapok, hogy 5-6 mp-ig azt az 1 képkockát bámulom. Így 10-ből 8-szor halok, és nem sikerül a küldetés :W
Másnál nem jelentkezik a probléma?

(#24852) tibee77 válasza Redcaster (#24851) üzenetére


tibee77
őstag

Ilyen problemam csak akkor volt mikor bejött ez a syndicate dolog, meg abban a ligaban.azota ilyen problema nincs.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24853) Plazmacucci válasza tibee77 (#24852) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látod hogy van.

@Redcaster
Próbáld ki a no sound tippet amit nemrég linkeltem, ezen is segít. #24814

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24854) TrollBalint válasza brunnehilde (#24850) üzenetére


TrollBalint
addikt

Megint új karaktert kezdtél? :) Milyet?
Majd kérem a tippeket, hogy csinálod, bár gondolom előre felcuccoltad :) :P

Redcaster: milyen vinyóról játszod? Mert annak idején voltak gondok, de aztán picit változtattak, de igazán az SSD-sek érzékelik a pozítiv változást, legalábbis ezt mondták. Nem tudom azóta történt -e bármi is, de el tudom képzelni, hogy akkor tölti be a tagokat a játék, mikor ott vagy. Az okozhat megakadást.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24855) KubanitoS válasza Redcaster (#24851) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt én se mtapasztaltam eddig.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24856) freddirty


freddirty
senior tag

Én sem láttam még semmilyen lassulást.
Amikor még a régi 3770-en voltam nyáron akkor néha picit voltak észrevehető fps dropok de nem vészes. Az újabb amd3600-on semmilyen lassulás sincs, a videokártya ugyanaz a régi majd 5 éves 1060.
Az egyetlen amikor lassulást tudok előidézni amikor letoltok mondjuk 8 metát a labban a cucc felvétele nélkül. Na a végére már azért szaggat sok szirszartól a földön, de le7 egy jobb vkártya megoldaná ezt is :)
Tényleg lehet inkább hang probléma a durva lassulás, vagy lehetne próbálkozni a fullscreen-window közötti váltogatással ott szoktak lenni performance problémák.

fred

(#24857) brunnehilde válasza TrollBalint (#24854) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Meeegiiiint? Le vagyok maradva, ez még csak a harmadik ligakarakterem. Kérdezd meg Plazmát ő mennyinél tart. :DDD Jó, az igaz, hogy különböző variációkból már kipróbáltam párat, most meg egy ilyet dolgoztam ki. :P Lvl64-en végeztem act10 után 2 ascendancyval. Akkor egy normál T10-t meg tudtam csinálni. :DDD A két clawba be kell fektetni, de pl. két Touch of Anguishel is kihozható 5,5 milla DPS. Plusz a Transcendent flesh extra crit multiját nem számolja és a Consec ground +100% crit chancet se. Movement speed brutál +146% :Y A 46 life on hit 28-as attack rate mellett megint csak nem kevés. Blood stance mellett is van Blind, hála az amuletten a Claws of the hawk-nak. Szóval elég ütős, eddig nem nagyon volt gondom mapozásnál, metákat meg pillanat alatt szétszedi, ha mindent aktiválok.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24858) Redcaster


Redcaster
őstag

Az a baj, hogy nálam a hang fontos egy játékban, itt is nagyon bejön, így az lenne a legvégső megoldás hogy lenémítom a játékot. SSD-men sajnos hely nincs a játéknak, viszont ha cserélek egy nagyobbra, biztosan átköltöztetem. Az említett ablakban futtatást még megpróbálom, aztán ha az sem válik be, akkor folytatom az eddigi stratégiát: amint lespawnolnak, megpróbálok elmenekülni előlük, és megvárom amíg észhez tér a játék :U

(#24859) TrollBalint válasza Redcaster (#24858) üzenetére


TrollBalint
addikt

igen, a fullscreen se tesz feltétlenül jót a játéknak (főleg, ha használsz trade macrot, vagy bármilyen más addont). Próbáld ki, a Windowed fullscreen-t, az a legjobb. Ugyanúgy teljesképernyős a játék, csak picit jobban fog futni :) (csodát azért ne remélj).
Addig meg esetleg tudsz olyat, hogy mikor átmész a mapra, akkor vársz kicsit, elvileg a háttérben betölti Ő a Syndicate tagokat, nem tudom mennyit kell(ene) várni, de könnyen lehet akár 1 perc is

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24860) forguet válasza Plazmacucci (#24853) üzenetére


forguet
senior tag

Az is mukodik ha siman a jatekban veszem le a hangot, vagy cfg ben kell buzeralni?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#24861) Plazmacucci válasza forguet (#24860) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Játékban leveszed attól még kiszámolja, csak nem hallod. Fájlban kell.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24862) freddirty válasza brunnehilde (#24857) üzenetére


freddirty
senior tag

Rápillanottam a POB buildre, érdekel mert nem tudom h mi is legyen a második karim. Már ha lenne kedvem hozzá. De vmi túlélő kari kellene mert unom már h húzósabb bossok simán oneshottolnak (hydra, mino), a q100+ t16 mapokon, metákon, mapbossokon meg probléma nélkül szántok végig.
A két claw-t nem nehéz összeszedni? Nincs ilyen a marketen csak jóval vacakabb 6exért. Vagy craftolod?
Az offcolor body is érdekes, a calc szerint 4000 chroma kell hozzá :)

fred

(#24863) KubanitoS válasza freddirty (#24862) üzenetére


KubanitoS
veterán

Itt van egy túlélős kari.

12:37 :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24864) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Vettem ismerősön keresztül egy rx 570-et 1 év garival jó áron. Mondom végre játszhatok nyugodtan... Videó lejátszás közben kockásodik a kép, freesync bekapcsolásnál meg villog. Jeee :DDD Vihetem vissza neki. Ez egy jel...

(#24865) brunnehilde válasza freddirty (#24862) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire fogja birni, majd irok, ha elértem legalább egy lvl90-92-re és nekiállok a t16-nak. Most Lvl85 és T14-15 elég szépen viszi. A PoB-hoz képest már most vannak változások, gyakorlatban azért más, meg eszembe jut pár dolog. :P Pl. a Daresso amulett nem jó, ha van Rite of Ruin, mert az élet elég sokat mozog. Mákom volt, tudtam venni egy raret 15c-ért, amin volt life, phys dmg, meg resistek és egy szabad prefix, amire rá tudtam rakni a +1 unarmed ranget. A Bronn nehéz ügy. Nekem volt fehér sockettel, azért tudtam megoldani. Meg a meglévő gearemre húztam rá eleve ezt a buildet. Jó alternativa a Carcass Jack, mert az AoE nem túl jó, de ez sokat dob rajta. 3 white sockettel vettem egyet 3,5 exáért. Jobbak a lehetőségek, mint a Bronnál. Claw irtam, hogy két Touch of Anguish is teljesen jó, amig nem tudsz egy raret venni, de ha beirod a keresőbe, hogy legalább 400 pDPS legyen, azokat már veszel 4 exától. :P Amúgy meg, ha nagyon tankos és jó buildet akarsz, ami nem kerül mirrorba, ott a gladiatorom. ;)

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24866) freddirty válasza KubanitoS (#24863) üzenetére


freddirty
senior tag

ó mbx-et szoktam néha nézni a craftolós agyalós streamjei jók. meg a gamblinges is :)
Az is tetszett amikor a minotaur mellé beállt, az püfölte az ES on block karit azt nem történt semmi. Mondjuk szórja a currency-t számolatlanul a craftokra mbx :)
De ha megveszik tőle a streamelt craftolt geart akkor persze van bevétel is.

fred

(#24867) Plazmacucci válasza freddirty (#24866) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Napi 8-10 óra mellett belefér. Ezek amúgy miből élnek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24868) KubanitoS válasza Plazmacucci (#24867) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pontosan ebből. Youtube fizet nekik a nézettség után...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24869) Redcaster


Redcaster
őstag

Úgy tűnik, sikerült megoldani a laggolást. Indítási opciók mellé beírtam a "--noasync" sort, így letilt valami újfajta betöltési módot. Igaz, hogy sokkal tovább tart betöltenie a játéknak, valamint egy mapot nyomtam le, az is elég sokáig töltött, de az assassinoknál nem laggoltam be :C Igaz hogy így is meghaltam de csak azért mert meglepődtem :DDD

(#24870) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Azzal mit lehet csinálni, ha az egyik citadella egyáltalán nem jelenik meg az atlaszon? Egyszer már beadta, megcsináltam, megvan az orb is, de a foglalata eltűnt. Most legalább két orbot kellene beraknom, hogy megjelenjen újra a tulaj, de egyet se tudok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24871) Har_melin válasza Har_melin (#24870) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Próbáltam a "fuss egy mapot az adott területen master nélkül, csak úgy" ötletet, azzal sem adta be eddig.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24872) brunnehilde válasza Har_melin (#24870) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Esetleg egy screen, hogy mire gondolsz? Mert igy leirva nekem nem világos, bár lehet csak korán van még. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24873) sirdond válasza Har_melin (#24870) üzenetére


sirdond
őstag

melyik régió ez? mert a haewarkban lehet olyan, hogyha leyline felett van a citadel, akkor néha nem látszódik az atlas banner miatt. de,ha bezoomolsz kicsit akkor lehet mozgatni a mapot.

(#24874) Har_melin válasza sirdond (#24873) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bingo! Micsoda marhaság, ezt már régen javítaniuk kellett volna. Köszönöm a tippet!

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24875) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok, kezdőként lehet csatlakozni valami guildhez?

(#24876) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Meglett a Lvl93, de a Clawokat lecseréltem valami másra. :P 10 millió+ DPS kb 10 exáért. ;] Védelem meglepően jó, nem is értem még igazából mitől. :DDD Mapozás még jobb. Bossok olvadnak. Pár 1hit belefér, semmi komoly, amitől az agyvérzés kerülgetne. [link]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24877) KubanitoS válasza brunnehilde (#24876) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én kitartok a Starforge build mellett, most 97 felé közelítek. DPS-t nem szoktam nézni, szerintem akkora jelentősége nincs. Az összes mob olvad, a map bossok hamarabb halnak, minthogy valami csúnyát tudnának csinálni. Map közben sand módban vannak az aurák, ez ad egy kis biztonságot a blinddal, a sebzéskülönbséget nem lehet észrevenni.

Amivel viszont nagyon tudok szívni, az pedig nem más mint a tüskéshátú szörnyek, akik talán felrobbannak halál esetén, vagy nem tudom. Szétrepítik a tüskéjüket, én pedig abban a tized másodpercben fekszem. Ezektől a szaroktól jobban félek, mint a metamorhoktól. Ha találkozom velük, lépek is a pályáról...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24878) 0karmacoma0 válasza KubanitoS (#24877) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ha egy valamit kiszedhetnék a játékból, akkor tuti ez lenne. Több projos added dmg-s mapokon még az Okkultistámat is megtudják fektetni, ha véletlenül eléjük flame dashezek. Régebben mikor főleg melee karikkal játszottam, különösen gyűlöltem őket.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24879) Mirman válasza KubanitoS (#24877) üzenetére


Mirman
őstag

A tüskés szarokra megoldás mondjuk egy Haemophilia kesztyű , vagy freeze , vagy occultist curse estén robbantása.

(#24880) 0karmacoma0 válasza Mirman (#24879) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A Curse esetén robbantás az miben segít? Nekem ugyan úgy kilövik a tüskéket.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24881) brunnehilde válasza KubanitoS (#24877) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Túl gyakran haltam vele, T16-on, ha nem figyeltem oda jobban a map modokra, már futószalagon jött az 1hit. Viszont látva, hogy már 97 felé mész, elég egyértelmű, hogy én voltam vele a béna. Vagy jobban megválogatod, milyen mapra mész be. :P Rálestem azért a karidra. Nem is tudtam, hogy van ilyen prefix gyűrűre: -8 mana cost. Ez "felejtőssé" teszi a praxist, bár elég húzós az áruk. Mindenesetre találtam egyet 4 exáért amin 44% chaos resist van, egyből le is csaptam rá. :Y :R

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24882) sirdond válasza Mirman (#24879) üzenetére


sirdond
őstag

vagy csak rendes phys damage reduction kellene.

(#24883) KubanitoS válasza brunnehilde (#24881) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az a gyűrű volt, amelyen nincs life, csak egyrészt implicitben chaos res + multimod mellett 2x dupla res chaosszal? Mert azt én is nézegettem, csak a life hiánya miatt kicsit sokalltam érte a 4 ex-et.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24884) brunnehilde válasza KubanitoS (#24883) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igen, az. Nem éreztem olyan drágának. Van egy two-toned nagyon jó cipőm, amin van további 15%, azt beraktam újra Redblade helyett, igy felhoztam nullára a chaos resistet és még dmg-t se vesztettem. Kivéve az enchantot a cipőn, kéne eternal labot futni, de arra annyi kedvem van... :D

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24885) Plazmacucci válasza brunnehilde (#24884) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én megcsináltam az 50+ chaos resistet nem occultistal, de nem ér sokat azon kívül, hogy azt a pöcs kígyós gyökeret meg a társaságát könnyebb kivédekezni :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24886) KubanitoS válasza Plazmacucci (#24885) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam Sirius bácsi ellen azért érezhetően jobb a +20 chaos res, mint a -60 volt. :DDD A kígyós gyökér meg hamarabb fekszik, mint hogy társaságot tudjon hívni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24887) BoneDragon válasza KubanitoS (#24886) üzenetére


BoneDragon
veterán

Azt a szerencsetlen bacsit meg mindig Sirusnak hivjak. :D errol volt is redditen egy post, hogy miert igy hivjak az emberek.

(#24888) KubanitoS válasza BoneDragon (#24887) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mondhat nekem bárki bármit Sirius Black marad és kész. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24889) TrollBalint válasza BoneDragon (#24887) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az Sirius, csak saját maga se tudja leírni a nevét :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24890) Har_melin válasza brunnehilde (#24881) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A -8 mana cost nem csak a "normál", nem channelled skillekre vonatkozik?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24891) KubanitoS válasza Har_melin (#24890) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem, minden szkillre hat.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24892) Har_melin válasza KubanitoS (#24891) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez jópofa, a poedb nem ismeri ezt a modot. Ez gyakorlatilag a régi Elreon mod, amiről azt mondták, hogy kiveszik a játékból és különválasztják a channeling és nem channelling skillek mana csökkentését. Ami meg is történt, van külön channelling mod, de ezek szerint Elreon bácsié mégis benne maradt.

A sünmalacoknál most nem találom a leírást, de valahol régebben olyasmit olvastam, hogy ha meghalnak, akor jönnek a tüskék. Ha viszont a halálukkal egyben meg is semmisülnek (bleedsplosion, shatter, hasonlók), akkor viszont nincs zárótűz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24893) sirdond válasza Har_melin (#24892) üzenetére


sirdond
őstag

mert az egy incursion mod, ha jól sejtem. a sima, veiled mod viszont úgy van, ahogy írod.
poedb-n pedig itt találod: [link]

szerk: rosszul tudtam, az incrusion-t is átírták a non-channeling-es verzióra, akkor lehet mégis van elreon mod. ami viszont elég érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#24894) sirdond válasza sirdond (#24893) üzenetére


sirdond
őstag

meg is találtam közben, ez kártya adja.

(#24895) Rizseslescó válasza brunnehilde (#24881) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Na mester, te is tanulsz újat(ezt még én is tudtam,sőt még használtuk is a modot előző ligában :DDD :DD ) Elnézted,hogy rohangálok ezzel az ócskavassal az ujjamon, az Olaszliszkai Dakota Indiánok elől menekülve :C :W :W
Már csak egy kérdésem van, tud vki craftolni ilyen modot? és mibe kerül?

(#24896) Har_melin válasza Rizseslescó (#24895) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azért lehetett az előző ligában használni, mert craftolható volt. Most meg nem, kizárólag a div cardból eső gyűrűn lehet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24897) Rizseslescó válasza Har_melin (#24896) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Akkor meg kell tanulnom craftolni
:( :O :F

(#24898) brunnehilde válasza Rizseslescó (#24895) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ha tudtad, nem neked kellett volna szólnod nekem, a tudatlannak? :DDD Nincs túl sok a piacon -8-ból (vagy -9), főleg, hogy már kettőt is vettem. :DDD De ahogy néztem, lehet amuletten is. Kicsit jobbak a variálási lehetőségek, ha van pár exa elfekvőben.

Egyébként meg rájöttem, hogy szerintem ebben a ligában nincs az a build, amit ne tudnának megfektetni. :U :P Basszus, olyan mod kombinációk kerülnek rá a mapokra, hogy csak lesek. :Y 400 crit chance + crit multi mellett 130% extra elem dmg-ek, ami mellé még társul egy kis elem resist reduction is, és viszlát XP. :C

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24899) KubanitoS válasza brunnehilde (#24898) üzenetére


KubanitoS
veterán

Van azért ott bőven, én most 90 találtatot kaptam -8-ra.

Lecseréltem a Bellyt egy craftolt Astral plate-re. Egy egyszerűbbet vettem 4 exáért. Van rajta -15 mana cost, 100+ hp és egy craftolt 8% life / mana mod. A -8-as gyűrű helyére ment egy life+% life + chaos res gyűrű és a módosításokkal ki lett maxolva a chaos resist is. Azért így elég baba a dolog, főleg, hogy 15 exa körül már lehet kapni a nagytestvér armort 120 hp+10-12% hp- val + valami faszántos shaper moddal pl crit chance with skills, xy phys dmg taken
as chaos stb...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24900) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Arra tud valaki valami megoldást, hogy be vagyok ragadva awakener level 6-ra? Az elderkillerek szököévente jönnek elő és akkor sem akarják a maradék kettő watchstonet kidobni... Van ennek valami fortélya, vagy rng?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.