Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Mapok biztos, hog nm szünnek, meg, főleg nem ekkora számban. 1-1 még határeset, de az összes... biztos nem. Valószínűleg egybe lesznek olvasztva a régiók, régiónként több mappal. HOgy az Atlas passzívok, hogy fognak ehhez alkalmazkodni, azt viszont nem tudom. Mert hogy a kieső területek Atlas passzívjait sem fogják kidobni, abban is biztos vagyok :) Tippre, az is össze lesz olvasztva és egy területhez több passzív pont lent. (Gondolom akkor Maven is picit át lesz dolgozva, ha más nem, 2 pontot adjon egy győzelem után, de majd kiderül)

viszont így, picit nehezebb lesz majd favorit mapokat beállítani.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33002) Har_melin válasza Win-T (#33000) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem a mapok száma nem fog érdemben csökkenni (esetleg egy 10-15%-kal), csak ezentúl nem nyolc, hanem négy régió között oszlanak majd meg. Ligák elején amúgy is mindig átrendezték őket, változtak a tierek.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33003) dante3 válasza TrollBalint (#33001) üzenetére


dante3
addikt

Egy korábbi infóban azt írták, hogy összehúzzák az atlast, 8 helyett 4 régió lesz, és 164 mapból 100 marad! Ezt az egyik streamer is elmondta, nem én találtam ki! :) Megvalósítást majd meglátjuk, én örülnék, ha ezáltal egyszerűbb lenne az endgame! :B

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33004) Rayner válasza dante3 (#33003) üzenetére


Rayner
őstag

164 map az úgy jött ki hogy xy mapnak volt 4 tierje pl: T1-5-11-16, itt valszeg ez le lesz csökkentve (felezve), de gyanítom a legxarabbakat kiveszik

[ Szerkesztve ]

(#33005) dante3 válasza Har_melin (#32995) üzenetére


dante3
addikt

Ezt az orbot sem fogom használni, "3* ritkábban esik, mint az exalted, második legritkább currency lesz a mirror mellett." :DDD

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33006) TrollBalint válasza Rayner (#33004) üzenetére


TrollBalint
addikt

Összesen 170 különböző map van eszerint: Poe wiki map
De ebben benne van vannak a domain-ek, a shaper realm, unique mapok, a minden is.

Az engem meglep, hogy a GGG csakúgy kidobja mapok egy jelentős részét, de ha ezt mondták, biztos úgy is lesz. Mondjuk a realmek, meg spéci mapok biztos nem fognak kikerülni, szóval kb. igen, megfelezik a mapokat. Azt viszont könnyen el tudom képzelni, hogy akkor ligáról ligára változik, hogy melyik X db mapon lehet majd futni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33007) 0karmacoma0 válasza TrollBalint (#33006) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én úgy emlékszem CW azzal kezdte ennek a bejelentését, hogy rotáció lesz. Ha tipplenem kéne 3.16-ra nem dobnak ki túl sok fan favorite mapot, mert most a visszaédesgetős akció zajlik. :D

Amúgy ez a 4 régió azért is lehet jó, mert ha az ember gyorsan akar tőkét építeni könnyebben rá tud koncentrálni a legjobbnak tűnőre az elején nagyobb kiégés nélkül. Simán lehet majd olyan ahol egyszerre lehet profitot maximálni és a kedvelt dolgokra specializálódni a maven pontokkal.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33008) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az új buildem earthquake ignite elementalist lesz. Ne tessék lopni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33009) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Igen beteg. Nem lepne meg, ha a legdrágább uniqueok közé kerülne. Simán épülhet rá 1-2 olyan build ami eddig nem volt lehetséges.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33010) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Ismét egy változás, amitől szívesebben térnek vissza az emberek. De legjobban Har_melin-nek ajánlom a hírt :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33011) Har_melin válasza TrollBalint (#33010) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Yessss! :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33012) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A videóban lévő kép szerint ezentúl az inventoryban (és ennek alapján gondolom a stashben is) stackelődnek a fragmentek és az azonos típusú incubatorok. Plusz egyes cuccokon, mapokon valami scourge maszat látszik. Lehet, hog egy új influenceként fog működni?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33013) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most akkor nekünk éjfél után van az event?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33014) TrollBalint válasza Plazmacucci (#33013) üzenetére


TrollBalint
addikt

a visszaszámláló szerint este 10-kor, az még sosem tévedett :DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33015) Plazmacucci válasza TrollBalint (#33014) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja csak be kellett állítanom a fiókban az időt :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33016) brunnehilde válasza TrollBalint (#33014) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tuti? Biztos, hogy nem 9-kor? :)) Nálam 8:37 van a visszaszámlálón. ;]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33017) TrollBalint válasza brunnehilde (#33016) üzenetére


TrollBalint
addikt

De, igazad van, elszámoltam :)
Vagy tudod mit? NÁLAM 10-kor fog kezdődni :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33018) hajsza válasza TrollBalint (#33017) üzenetére


hajsza
aktív tag

"NÁLAM 10-kor fog kezdődni :DD"

Végül is könnyen megoldható: csak 1 időzónával keletebbre kell estig utaznod.

(#33019) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33020) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

RIP Cadiro.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33021) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Hát ez eddig 10/10. Már most fáj a fejem a patch notestól. Nagyon sok minden kijöhet az új masteryből, nem 2 perc lesz átlátni, de legalább valami végre konkurál a clusterekkel.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33022) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

De miért ez a retardált ziggyd. Mert közel lakik? Mert fél évtizede még játszott rendszeresen?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33023) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Amúgy fasza hogy mertek meríteni Last Epochból. Két skillt is szinte egy az egyben átvettek. Volt olyan karakterem ami totál az idővisszatekeréses skillre épült és kifejezetten fun playstyle.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33024) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

megint lehet átírni az összefoglaló legalább felét... :O :O :O

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33025) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Amilyen rossz szájizt hagyott maga után az Expedition beharangozója, és amennyire elvette minden játékkedvemet, ez pont az ellenkezője, és kb alig várom az új passziv fát, a változtatásokat, hogy nekiállhassak PoB-ban az épitkezésnek. :) Well done! :R

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#33026) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Rip sst. Rip forbidden rite totem. Rip Syndicate Operative Spectres.
Az ascendancy változásokat gondolom nem kell ecsetelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33027) BoneDragon válasza Plazmacucci (#33026) üzenetére


BoneDragon
veterán

Buff van legalább, vagy az megint lemarad?

(#33028) hajsza válasza Har_melin (#33024) üzenetére


hajsza
aktív tag

"megint lehet átírni az összefoglaló legalább felét... :O :O :O"

Igen, elég nagy munka lesz, rengeteg változtatás van. Gondolj bele, hogy ez a fejlesztőknek mennyi munka lehetett, ha csak a leírásuk is sok munka. Foglalmam sincs, hogy tudták ezt 3 hónap alatt megcsinálni; talán úgy dolgoznak, mint az Intel és két csapat fejleszt 6-6 hónapos ciklussal. Akit még sajnálok az a POB fejlesztője/fejlesztői, ott is rengeteg lesz a teendő.

(#33029) Plazmacucci válasza BoneDragon (#33027) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát. Skill buffra gondolsz? Concoction meg hasonló előző ligában behozott skillek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33030) Ellia válasza hajsza (#33028) üzenetére


Ellia
addikt

Biztos, hogy nem 3 hónapi munka ez, ha jól emlékszem 3 csapat csinálja rotációban a ligákat.

(#33031) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A patch notesnak csak a címei egy teljes képernyőt elfoglalnak. Sorry, mindenki kénytelen lesz maga végigbogarászni, időnként dolgozni is kell...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33032) TrollBalint válasza brunnehilde (#33016) üzenetére


TrollBalint
addikt

És faszán elfelejtettem megnézni... :O
Na mindegy, valamit olvasok majd, csak a főnöknek nem tudom hogy adom be, hogy ez fontosabb, mint a munka :DD

hajsza: Egyszer mondta valamelyik GGG-s, hogy már 6 hónappal előtte tudják, hogy mi lesz a ligában, úgy hogy minimum fél évet dolgoznak rajta. De ez több éves infó, azóta simán lehet, hogy 3 csapat forog rotációban ahogy Ellia is írta. (végül is, akik eddig teszteltek, befoghatóak voltak feature fejlesztésre is :D )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33033) Rayner válasza Har_melin (#33031) üzenetére


Rayner
őstag

sokkal rövidebb mint az előző kettő :D
soknak tűnik de csak pár soros módosítások vannak benne

(#33034) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

"szerintem a mapok száma nem fog érdemben csökkenni (esetleg egy 10-15%-kal)"

Soha ne gondold, hogy ki tudod számítani, mit fognak csinálni.

Én ezt a ligát 99%, hogy kihagyom, bár a változások érdekesek és ígéretesek. Úgy érzem, szükségem van egy kis szünetre, mert hiába a most nagyon pozitív hype, olyan nagyon nem vágyok újra játszani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#33035) Plazmacucci válasza Har_melin (#33034) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem így ne légy topikgazda :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33036) TrollBalint válasza Har_melin (#33034) üzenetére


TrollBalint
addikt

szerencsére van már egy fasza kis patch notes-unk, amiben erről pont írnak, így tudjuk, hogy:
"...and there are now 118 Maps on the Atlas (previously 164)."
(nem mintha számítana, de ez majdnem 30%-os csökkenés, és ha jól rémlik, még le is írják mely mapok nem lesznek, de név alapján én nem szoktam jellemzően tudni, hogy melyik az, úgy hogy el se olvastam )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33037) Rayner válasza TrollBalint (#33036) üzenetére


Rayner
őstag

The following Maps have been removed from the Atlas: Academy, Arachnid Tomb, Arena, Bazaar, Beach, Belfry, Bramble Valley, Burial Chambers, Cage, Castle Ruins, Channel, City Square, Cold River, Colonnade, Coral Ruins, Courthouse, Coves, Crater, Crystal Ore, Desert Spring, Excavation, Factory, Frozen Cabins, Geode, Graveyard, Iceberg, Infested Valley, Ivory Temple, Jungle Valley, Lava Chamber, Marshes, Mesa, Pen, Peninsula, Phantasmagoria, Pier, Precinct, Primordial Pool, Ramparts, Residence, Scriptorium, Shipyard, Shrine, Villa, and Volcano. The Perandus Manor Unique Chateau Map has also been removed.

(#33038) DjDanee87 válasza Rayner (#33037) üzenetére


DjDanee87
addikt

Mesa kár, én szerettem ebben a szezonban a fix layout miatt :DDD

(#33039) Rayner válasza DjDanee87 (#33038) üzenetére


Rayner
őstag

igen azt néztem én is :D de csak az ami kár a többit amúgy is utáltam :D talán azért lettek ezek mert nem jó rajtuk az új mechanika, kicsit áttervezik és később 3.17 stb cserélgetik majd

[ Szerkesztve ]

(#33040) TrollBalint válasza Rayner (#33037) üzenetére


TrollBalint
addikt

baszki... a Beach-et kivették? Szemetek! A kedvenc mapon :( Sebaj, majd következő ligában berakják :))
Mesa se volt rossz, a többiért meg vagy nem kár, vagy nem tudom milyen :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#33041) Rayner válasza TrollBalint (#33040) üzenetére


Rayner
őstag

lókuki ez mind a passzzív fához képest... minden kuka amit eddig gondoltunk :D még starternak se tudom mi lesz (illetve sejtem csak POB kellene)

[ Szerkesztve ]

(#33042) Rayner


Rayner
őstag

(#33043) 0karmacoma0 válasza Rayner (#33037) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem sok kedvenc van benne. Burialnál mindig ott a Doctor ígérete, City Square a kedvenc mapjaim között van(top layout, sok boss), Coves(jó open layout 2 boss), Frozen Cabins(gyönyörű pálya, a kedvencem volt az újabb mapok között csak szar a density), Iceberg(jó layout és szép), Mesa(Ha nem Whirling Blades a karakter akkor jó layout) és a Primordial Poolt is kedveltem.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#33044) Rayner


Rayner
őstag

(#33045) savior


savior
őstag

mi az az item drop stacking?
lesz valami lenyegi valtozas az uj patchben?
max block cyclon glad helyett lesz valami hasonlo build?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#33046) Rayner válasza savior (#33045) üzenetére


Rayner
őstag

Eddig ugy volt hogy láda kinyit/mob megöl kiesett 5x1db portal scroll most ugy fog kiesni hogy egy db 5ös stack lesz a földön. Nem 5-10-20-200 kattintás lesz egy teleszórt mapon hanem fele, de a legjobb pelda erre a harbringer pakk 500katt helyett 20katt es felszippantottad a lootot

[ Szerkesztve ]

(#33047) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

"Dread Banner now grants +10 to maximum Fortification for 0.05 seconds per Stage when placed. It no longer grants 1% increased Fortify Effect per Stage."

Miért nem fogják fel, hogy a bannereket le fel rakosgatni nem fun?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33048) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok, bekukkantok ide is, mert most este megnéztem a scourge liga bemutatóját. Wow. Nagyon erősre sikeredett, ebben tényleg sok meló van és hiányzott is már a jó content. Gratula a GGG-nek! :)
Sajnos számomra az előző liga damage és speed nerfjeit nem sikerült negálni, és úgy látszik nem is várható már. Asszem végleg skippelem a poe-t :(

fred

(#33049) Rayner válasza freddirty (#33048) üzenetére


Rayner
őstag

jah igazad van brutálisan nerfelték a speedet :D [link]

(#33050) Har_melin válasza Plazmacucci (#33035) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én örömmel átadom, ha van rá jelentkező...

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.