Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) KubanitoS válasza Plazmacucci (#24300) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem gondoltam, hogy valaha ilyen mondatot olvashatok egy arpg fórumban. :DD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24302) MedweSajt válasza Plazmacucci (#24300) üzenetére


MedweSajt
tag

Van egy cheat sheet redditen, hogy melyik boss milyen alkatrészt dob. Másik mapot kell csinálnod. Adott boss adott test részt dobhatja.

(#24303) Har_melin válasza tibee77 (#24297) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Semmi különleges azon kívül, hogy korábban egy rutinos versenyző lvl 72-n vígan leverte csont nélkül Atzirit, itt meg kínlódott vele masszívan. De ahogy írtam is, ez lehet, hogy a ballista skillek gyenge sebzése miatt van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24304) Har_melin válasza TrollBalint (#24295) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Miért mondana ellent?

Egyrészt a Point Blank csak hasznos skill, de nem kötelező használni. Úgy meg főleg nem, hogy a Deadeye-nak ott van ascendancyban a Far Shot, amivel éppen hogy távolra sebez nagyobbat.

A PB és a FS viszonyáról itt van egy ábra. A PB messzire kevesebbet sebez az alap sebzésnél, közelre pedig bónuszt kap. A FS közelre az alap sebzést hozza, messzire kap bónuszt. Ha mindkettő aktív, akkor közelre lesz egy nagyobb bónusz, távolra pedig egy, a FS-nál kisebb, de az alapsebzést meghaladó bónusz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24305) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Valakinek van valami tippje, hogy a Steelskin + CWDT miért nem akar működni rangeren? Nem a gemek szintjével van a probléma. Egyszerűen nem értem a dolgot. A gemek alacsony szintűek.

A kariról annyit, hogy vettem egy atziri cipőt, esett resistes ring és érezhetően jobb lett a karakter. Nos igen, nem ártana gear sem egy működőképes koncepcióhoz. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24306) P00By


P00By
nagyúr

Majdnem egy év után ismét neki estem a ligának tegnap. Most letöltene egy 440 mb frissitést, de nem sikerül neki.

Több mint 13 GB szabad helyem van :U Van ötlet?

(#24307) TrollBalint válasza P00By (#24306) üzenetére


TrollBalint
addikt

a 13 giga kevés, ugyanis a steam leszedi ezt a 440 mb-ot, majd újra variálja a .ggpk file-t, amihez neki kicsivel több, mint még egyszer annyi hely kell (mármint a ggpk-nál még egyszer annyi :) )

Har_melin: úgy értettem, hogy az elvük mond egymásnak ellent. Ha kirakok egy valamit, amivel távolra sebzek sokat meg egyet amivel távolra keveset, az nekem kicsit ambivalens (lehet az ellentmond nem jó szó)
Most kiraktam a Point Blank-et is, közelre érezhetően jobb, de még nagyon kevés, de tudom hol a hiba. Pont ott, ahol KubaintoS-nak, nem a legjobb a gearem, de ez már a következő napok programja :)
ja, és a Far shot (bár nem került pontba) nem sok hasznot hoz. A bossokat nem igazán tudom messziről ölni, mert odajönnek a szemtelenek :) nem igazán tudom még, hogy lehetne kihasználni okosan, főleg egy zsúfult helyen, pl. barlang. (nem tudom ballista-ra is érvényes-e ez a far shot, vagy csak rám)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24308) TrollBalint válasza Har_melin (#24304) üzenetére


TrollBalint
addikt

az ábrát meg nem is értem, a wiki szerint 30%-kal sebez többet a PB-vel, itt (meg a wikin is a point blank-nál) 50%-kal mutat többet a 0 távolságra.
Te akkor azt "javaslod", hogy nem éri meg azt az egy pontot? Mert lehet akkor visszaveszem, csak mint írtam (és kicsúsztam a szerkesztési időből) a far shotot nem igazán tudom hol lehetne kihasználni, hogy kb. minden oda rohan, de a bossok főleg.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24309) Badlof2k válasza MedweSajt (#24302) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ahogy en neztem alapbol olyan uniq partot dob amit alapbol dob szal ha brain esik es kitudod maxolni a homerot akkor uniq brain partot dob :) bar ahogy olvastam a guildbe 70-71ekrt toltak es eleg "gyengek" .. ( :

Awekened gemek majd az Atlas guardok vagy mik dobnak ?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#24310) KubanitoS válasza P00By (#24306) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mindenképpen javasolnám, hogy térj át a Poe saját telepítőjére. A Steam valami brutálisan lassan frissít, mert minden egyes alkalommal le kell szednie vagy 10-15 gigát és az egészet frissíteni...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24311) tibee77 válasza Har_melin (#24303) üzenetére


tibee77
őstag

Nem akartam nagykepünek tünni, nem egy nagy teljesitmeny amit veghez vittem de pont ezert nem ertettem elöször, hogy ö miert szenvedett annyit.Lehet latni, hogy nincs eleg dps-e es ezert spamel össze-vissza mindent ra atziri illetve a klonjai.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#24312) P00By válasza TrollBalint (#24307) üzenetére


P00By
nagyúr

2X giga a jaték és ha fel akar rakni egy par megas patchet, akkor kell neki 4X giga? Remélem ez csak vicc :D

(#24310) KubanitoS: Kénytelen leszek mert nincsen mit letörölnöm. A rendszer van rajta meg egy masik jaték (Overwatch) ezen kivül....

Köszi a segtséget!

MOD: Bocsi, nem tudom használni az új fórumot :B

[ Szerkesztve ]

(#24313) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

85-ös szintre megtaláltam mind a 6 trialt egyedül. Egyéni rekod.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24314) Har_melin válasza TrollBalint (#24308) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem javasolok semmit, csak azt akartam tisztázni, hogy a Deadeye koncepciója az, hogy messziről legyen hatékony. A PB egy általános projectile skill, nem ehhez az ascendancyhoz találták ki. Az, hogy a működése ellentétes a deadeye koncepciójával nem bug.

Az, hogy ez a koncepció mennyire működik a gyakorlatban, az egy más kérdés. Nyilván nem véletlen, hogy nem deadeye karikkal van tele a liga, sőt még a standard sem. A far shot egyébként nem bosskiller, az kifejezetten a PB ellensúlyozására, a stabilabb mapozásra van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24315) Har_melin válasza brunnehilde (#24292) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Na, valaki más is felfedezte a fb cyclone champion kombinációt...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24316) 0karmacoma0 válasza KubanitoS (#24305) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Megosztott cooldownja van a többi guard skillel(Molten shell, immortal call). Más gond nem nagyon lehet.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24317) brunnehilde válasza Har_melin (#24315) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Fel, de ez igy katasztrófa. :U Kapásból feltűnt, hogy Warchiefet használ Protector helyett, de ez még a legkisebb gond. Nálam pl dupla a sebzés, ennyit, amennyit ő, én clawal értem el, annak meg nagyságrendekkel jobb a védelme. Legszivesebben irnék neki, hogyan csinálja, csak előbb beszerválok egy 6L Bronnt. :)) :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24318) TrollBalint válasza P00By (#24312) üzenetére


TrollBalint
addikt

leszedni nem hiszem, hogy 20 gigát szed le, legalábbis a steam mérője szerint nem. És azt se gondolnám, hogy a steam kivételezne a poe-val. Arról, lehet szó, hogy úgy frissít, hogy lemásolja a frissítendő file-t de már az új adatokat beleillesztve (és így, ha valami gond van még ép marad az eredeti verzió is). Viszont, míg más játékok több ezer kisebb file-ból áll amiket frissít, addig a poeban van egy 20+ GB-os file. (Amúgy nekem anno, nem volt elég a kétszer annyi hely, picivel több kellett, de gondolom, mert annyival nőtt ennek a file-nak mérete) És a legrosszabb, hogy ilyenkor át se tudod tenni másik partícióra, mert a steam nem engedi. Vagy áttérsz a játék telepítőjére, ahogy írták előttem, vagy letörlöd a játékot, és steamen akkor már tudod telepíteni újra, mert a legfrissebb verziót rakja fel.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24319) TrollBalint válasza KubanitoS (#24305) üzenetére


TrollBalint
addikt

Steelskin + CWDT gond megoldódott? Ha nem, linkeld be a karaktered, ránézek, hátha :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24320) forguet válasza P00By (#24312) üzenetére


forguet
senior tag

Akkor itt az ideje egy nagyobb SSD-nek :) egy 15 de inkabb 20% szabad helyet erdemes tartani h ne legyenek belassulasok.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#24321) P00By válasza TrollBalint (#24318) üzenetére


P00By
nagyúr

Értem. Le is töröltem. Ha par naponta jön patch, nem fogom allandoan ujratelepiteni.

forguet: Tudom, ekkorára volt anno pénzem. Áprilisban tudok majd újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#24322) TrollBalint válasza P00By (#24321) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha SSD és steam + poe, akkor én javaslom az nVMI-s SSD-t, én "észre se szoktam" venni, hogy újra írja az egész ggpk-t. Persze, csak ha az egyéb tényezők adottak (pénz, nVMI-képes alaplap) De már egy sima SSD-vel is sokat gyorsul.
A hírek szerint a hét második felében jön egy patch, az általában csütörtök- péntek. Péntek este már visszarakhatod, vagy pedig bontod a steam kapcsolatot az poe oldalán a my account részben és a játék telepítőjét használod.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24323) Har_melin válasza P00By (#24321) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ne használd a steames telepítőt, telepítsd a lokális változatot. A steames frissítés egy rémálom, én is folymatosan szívtam a frissítésekkel, szintén kevés szabad hely miatt. Ahol a steam több gigát szed le, azt a lokális frissítés megoldotta pár száz megából.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24324) P00By válasza TrollBalint (#24322) üzenetére


P00By
nagyúr

Samsung evo 850 M.2 120 gb használok most

Har_melin: Úgy lesz, remélem a héten még tudok jatszani vele.

[ Szerkesztve ]

(#24325) Ellia válasza Har_melin (#24323) üzenetére


Ellia
addikt

Több gigát nem szedd le, csak a fájlellenőrzés egy örökkévalóság...

(#24326) rumkola válasza TrollBalint (#24322) üzenetére


rumkola
veterán

"bontod a steam kapcsolatot az poe oldalán a my account részben és a játék telepítőjét használod."

Így is megmaradnak a cuccaim és karaktereim, megvett dolgaim?
Ja és hol, hogyan kell ezt, hogy áttérjek a GGG-s telepítésre? A steam tényleg egy rémálom.

[ Szerkesztve ]

(#24327) TrollBalint válasza rumkola (#24326) üzenetére


TrollBalint
addikt

Megnéztem, és lehet hülyeséget mondtam, mert nem találtam meg, hogy hol lehet bontani, de korábban már szó volt róla itt a topikban. De mindenednek meg kell maradnia, mert a poe-ba külön accountod van. Annyi, hogy ha nem steam-ed van, akkor gyakoribb ellenőrzésekre lehet számítani, ami nem tudom pontosan mit takar, de egy időben Har_melin futott bele rendszeresen. Ilyenkor küldenek valami kódot talán e-mailben és azt be kell írni. Hogy igazold, hogy tényleg te vagy az. Ezt a steam "elfedte".

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24328) TrollBalint válasza rumkola (#24326) üzenetére


TrollBalint
addikt

találtam egy ilyet, gondolom még valid: [link]
De ez csak akkor működik, ha volt előzőleg sima accountod, nem eleve steam-mel regisztráltál. Ez utóbbi esetben support fog tudni segíteni.

P00By: Nem tűnik rossz vinyónak, furcsálom sokat kell várnod patch-elés után. Én egy ilyet használok. Ezzel olyan a frissítés, mint amilyennek lennie kellene egy bármilyen vinyón.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#24329) KubanitoS válasza rumkola (#24326) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pathofexile.com-ra elmész, ott belépsz a fiókodba, majd a beállításokban megadsz egy jelszót. Ezután az e-maileddel és a megadott jelszóval tudsz majd belépni a sima telepítőn keresztül a játékba.

TrollBalint: Nálam olyan másfél óra egy 10 megás hotfix is Steamen. SSD-n...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24330) Pitymaszter


Pitymaszter
tag

Sziasztok!
Első körben itt kérdezem meg hát ha érdekel valakit.
Incursion temple T3 gem corrupcios oltár érdekel valakit? (trade metamorph liga)
Az a helyzet hogy elsőre kigyűlt. 20/20-as gemem még nincs és pénzem sincs hogy vegyek :(. De ha vkit érdekel annak odaadom a lehetőséget. (Az ár 30c-re gondoltam de alku képes a dolog)

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#24331) rumkola válasza KubanitoS (#24329) üzenetére


rumkola
veterán

Nincs beállítás menü, csak account management.
Change password-nál nem tudok újat megadni, mivel nincs régi (mivel csak steames accom van és azzal lépek be).
Mit tegyek azon kívűl hogy letörlöm a ge*ibe az egészet? :D

(#24332) MedweSajt válasza rumkola (#24331) üzenetére


MedweSajt
tag

Írja Poe supportnak és ők segítenek.
Azt meg csinálhatod hogy csinálsz egy poe accountot és meg adod nekik, hogy erről a steam accountról mozgassák át az összes dolgot az új poe accountodra. Utána elvileg a poe accountodon meg találsz mindent.

Linken le van írva mit és hogyan kellene csinálni.

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1839008

[ Szerkesztve ]

(#24333) rumkola válasza MedweSajt (#24332) üzenetére


rumkola
veterán

hát ennyire már nem érdekel, de azért köszönöm szépen :)
delete az egész, mert ami az elmúlt 1 hétben ment az rettenetesen felidegesített :D

(#24334) MedweSajt válasza rumkola (#24333) üzenetére


MedweSajt
tag

Igen rossz idegeid lehetnek. :) Türelem POÉ-t terem.

(#24335) KubanitoS válasza rumkola (#24331) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pedig azt kell csinálni, amit mondtam. Én is Steamről álltam át sima változatra. Meg is kerestem neked.

"Hi there,

Thanks for contacting us regarding this.

If you would like to associate an email address with your account, you can do this through the Path of Exile site.

Please log into our website on your Steam account, using "Sign in through STEAM" here: https://www.pathofexile.com/login

Next, you can add an email address through Manage account -> Change Email: https://www.pathofexile.com/my-account/change-email

Once you've done this, you should be able to log into the stand-alone client using your email address and password. If you have any difficulty setting up your email address, please let us know which address you tried to use, and we'll be happy to assist further.

Kind regards,
Ben

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#24336) rumkola válasza KubanitoS (#24335) üzenetére


rumkola
veterán

Köszi, visszatettem utolsó esélyként, ez volt a megoldás, nem kell semmiféle levelezgetés. :) :R :R

(#24337) Har_melin válasza Ellia (#24325) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egy-egy patchnél a steames helyfoglalás néha a három-négyszerese volt a lokálisnak. Ebből a szempontból édesmindegy, hogy tényleg le is szed annyit, vagy csak lefoglalja neki a helyet.

Én is kicsi (120 GB-os) régi ssd-vel szívtam és rendszeres volt, hogy 4-5 GB szabad helynél kiírta, hogy nem elég neki a hely a frissítéshez. Utána ráadásul rendszeresen ott hagyta a szemét egy részét, csak egy csökkentett módú indítás után tűnt szabadult fel a terület.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24338) rumkola válasza Har_melin (#24337) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem tegnap 26GB-ra írta, hogy kevés. :D

(#24339) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Minden vagyonom elvertem egy lvl3 enlightenre. Most lelkiismeret furdalásom van :DDD 12 challenge megvan már.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24340) P00By


P00By
nagyúr

Felraktam sajat klienssel igy 35 gb szabad helyem maradt...

(#24341) #48613632


#48613632
törölt tag

Csövi
Nem tudtok valami applikációt, vagy táblázatot, ami a drágaköveket csoportosítja tulajdonságuk szerint? Tök ratyi, hogy mindig végig kell csekkolni egyesével, hogy mi mire jó.
Köszi előre is.

(#24342) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Atlason van, aki eligazodik? Elején T1-T5 mapok elérhetőek, meg is csináltam belőlük 70-et, amiből lett négy watchstoneom. Beraktam mindet az egyik régióba, igy abban a részben T14-16 lett belőlük. A nagy kérdés az, honnan a francból fog nekem esni ilyen red map? :F Mikor a map stash tab csak T1-T5-el van tele és az alapszabály az ugye, hogy max 1-el magasabb tier esik. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24343) 0karmacoma0 válasza brunnehilde (#24342) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nem lehet T5-ről T14-re ugrani, ugyan úgy végig kell menni az atlas progressen, mint korábban, csak tettek bele egy csavart. Amennyire én felfogtam a rendszert, a map +1/boss +2 szabály továbbra is él, szóval nagyon mély delven kívül sehonnan nem fogsz ilyen mapokat kapni. Szép sorban kell haladni. Először T6-T10-é változtatni egy régiót(Reddites TLDR szerint a belsőkkel optimális kezdeni) és csak utána lépkedni fel a többivel. A cél, hogy minél több watchstone legyen meg, hogy aztán rendesen tudd irányítani ezt a folyamatot.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#24344) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Ezt az atlast én sem értem,de lement egy elder UGS tabulában minuszos resikkel 😁😂

(#24345) brunnehilde válasza 0karmacoma0 (#24343) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Hát akkor ez... lassú. :U Már lvl87 vagyok, régen kész a build red mapokra, de még csak most fogok T6-T10-re menni. Na mindegy, második alkalommal már biztos sokkal gyorsabb lesz a haladás. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#24346) Pitymaszter válasza #48613632 (#24341) üzenetére


Pitymaszter
tag

Ezt nem értem. Milyen drágakövekre gondolsz?

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#24347) freddirty


freddirty
senior tag

Tegnap este én is letoltam végre kitavát az én lassú tempómban. A freezing pulse totem build-re alapoztam és az a tapasztalat, hogy tényleg jó. Minden franken bosst elintézett gond nélkül, a szintezés közben nem haltam csak server lag(amiből van sok a liga elején - sokan játszanak ugye) miatt, akár hc-zhattam is volna. Lvl 74-en volt meg kitava és még előtte a harmadik labi.
Most a mapozás elején azért volt egy franken ami oneshottolt, de idáig ez az egy. Mondjuk a 3k élet egyenlőre nem sok./ bár 40% dmg a mana poolból is lejön./
Ami érdekes, hogy kb. 60-es szintig gombokból volt meg a felszerelés. Max 1 alch/1c 1-1 itemért, ideális ligastarter. Az első "nagyobb" vétel az utolsó jewel a passzív fán ami 10c volt.
Az 5 linkelése a soul mantle-nek az gáz volt, sok currency elment rá, de 4 link-kel sem kevés a dmg egyáltalán. 1 hónap múlva, /ha majd sok pénzem lesz :) - és még nem untam meg/ , meg felmegy az ex ára akkor veszek egy rakás fusingot és mehet a 6l.
Kíváncsi vagyok meddig tud elmenni a build, idáig boss-ra nagyon pöpec volt, mivel közelébe sem kell menni a dögöknek, illetve az idő nagyobb részében fagyva tartja a bossokat. De azért érzem néha, hogy a túlélés magasabb felpimpelt mapokon azért nem lesz az erőssége. De meglátjuk. Végülis az előző ligában/standardon felhúzott két necro is elment volna bármeddig, de már nem volt egyszerűen türelmem terelgetni az atlaszon az eldert hogy über legyen belőle.
ps: az első alva templomomban összejött egy T3 locus corruption altar. Van arról tapasznyalat, hogy hogyan érdemes ezt eladni? Pucoljam ki a templomot előtte és utána csináljak egy partyt és kérjem el előre a manit? Kell vmi ketrec a waypointra hogy trade után mehessen be a delikvens? Vagy hagyjam megnyitás nélkül, menjen le a trade, és utána majd kipucolja a templomot a vevő?

fred

(#24348) Har_melin válasza brunnehilde (#24342) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha jól értem a mechanikát, akkor ha csak egy watchstone van benne, akkor nem lesz mind sárga az adott szegmensben. Futod az oda tartozó fehéreket, aztán ha esik sárga, akkor azokat. Ha magasabb tier kell, beraksz még egy watchstone-t. Ha beadja újra a citadellás küldetést, akkor szerzel újabb watchstone-t, így tudod emelni a szintet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24349) #48613632 válasza Pitymaszter (#24346) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát most rákerestem. "Gem"-eknek hívják a játékon belül is, ami drágakövet jelent magyarul, a google fordító szerint is. Bocs, ha nem voltam érthető, de szerintem azért ez simán kikövetkeztethető lett volna. :B

(#24350) Hrigh_77 válasza #48613632 (#24349) üzenetére


Hrigh_77
tag

Itt a topic tetején, van egy olyan gomb, hogy összefoglaló kinyitása. Ha rákattintasz, és végigolvasod ami ott van, nagyon sok mindent megtudsz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.