Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Plazmacucci válasza Nordic (#13000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kezdenek átesni a lovon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13002) Har_melin válasza Nordic (#13000) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Na, akkor nem kukázom ki a trash gyűrűket ebben a ligában :) Bár még mindig nem látom, mire jó igazán, de ha összejön ennyi gyűrű, akkor legyen.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13003) tibee77


tibee77
őstag

Emberek, van ex recept is mar.(ex shard pontosabban) ugyanaz mint a normal c recept csak shaper cuccokkal.milyen jo h felhalmoztam egy csomot az elözö ligaban. xD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13004) San398 válasza Har_melin (#13002) üzenetére


San398
őstag

Még jó hogy satandardon nem volt időm a két liga között kidobálni a sok gyűrűt, így beváltottam egyre. Igaz elég low roll de van :DDD Ja és lehet linkelni is, működik a fuse!!

tibee77: Ex shard eddig is volt--> esett a harbinger-ből

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13005) hairne válasza Har_melin (#12977) üzenetére


hairne
csendes tag

Mi ez a recept, hogy ennyi galibát okoz? Lemaradtam róla....

(#13006) Har_melin válasza hairne (#13005) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ott van a link Nordic kommentjében: 60 unique gyűrűért cserébe kapsz egy ilyen spéci 6S páncélt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13007) hairne válasza Har_melin (#13006) üzenetére


hairne
csendes tag

Bestiar recire gondoltam amit kivettek....

[ Szerkesztve ]

(#13008) tibee77 válasza San398 (#13004) üzenetére


tibee77
őstag

na ja de most mar van ra recept is.idaig ex recept nem volt.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13009) BoneDragon


BoneDragon
veterán

3.2.1 patch. Talán még megtudják menteni a ligát. :F

[ Szerkesztve ]

(#13010) Plazmacucci válasza BoneDragon (#13009) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nem tudom... egyébként én így is úgy is játszok, nagyon más nincs ami lekötne. A beast gyűjtögetés csak amolyan extra kontent, nincs jelentősége.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13011) Finyak


Finyak
csendes tag

Tegnap ota semilyen dropot nem jelez a jatek, csak ha megnyomom az altot. Masnal is volt mar ilyen gebasz? Az item filtert hiaba allitgatom, kapcsolom ki-be, semmi...Mar ott tartottam, hogy ujra is raktam, de nem valtozott. Otlet esetleg valakinek?

(#13012) 0karmacoma0 válasza Finyak (#13011) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Szerintem véletlen kinyomtad a loot mutatását. Nálam z gomb. Ha ki van nyomva akkor csak 1-2 másodpercig mutatja a lootot a földön. Breachnél, Beachheadnél szokás nyomogatni, hogy helyükre kerüljenek a feliratok.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13013) Finyak válasza 0karmacoma0 (#13012) üzenetére


Finyak
csendes tag

Ezt most nem mondod komolyan? :D Basszus erre is van gyorsbillentyu? Hu te ne tudd meg mennyi ideget lenyeltem, mindent allitottam, mindenre gondoltam, de arra, hogy egy gombot benyomtam.. :_D Mondjuk az ujrarakast nem folosbe csinaltam csak az vigasztal, mert amugy is az ssdre atakartam mar tenni, de akkor is na...Hat koszi szepen, neha a legegyszerubb dolgok oldjak meg a problemat, annyira egyszeru, hogy nem is gondoltam ra...

(#13014) TrollBalint válasza Finyak (#13013) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem eleve úgy van beállítva, hogy véletlenül ne tudjam felvenni a cuccokat, hogy csak egy bizonyos gomb nyomása mellett tudom felvenni, illetve csak ilyenkor mutatja a lootot.

A csak-mozgásra van gyorsbillentyű? Elég zavaró, mikor rangerrel a tömegből kisétálnék és pont egy másik mobra sikerül nyomnom és persze ilyenkor lő, a séta helyett. skillbarra ki lehet tenni, azt láttam, de az egy helyet foglal pluszba

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13015) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az új Flesh Binder passzív egész komoly lett. Két Violent Dead jewel mellett a zombik folyamatosan slammelik a fél képernyőt, és extra cuccok nélkül is tarthatsz tízet, még The Baron nélkül is lehet 12. Nem rossz, nem rossz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13016) Finyak válasza TrollBalint (#13014) üzenetére


Finyak
csendes tag

Igen azt tudom, en is kitettem gyorsbillentyure es a "w" gombal megyek elore, nem a bal egergombal. Annyi, hogy ha tul sok skillt hasznal valaki, es ez miatt nem ferne el, mert rangeremnel jartam igy, akkor az aurat bekapcsolom elore, aztan egy skillre visszallitom a billentyut, es halalig ugy marad az aura. De nyilvan amikor mar az embernek meg van a rendes kiepitett buildje jo gearrel, akkor mar nem kell annyi szart hasznalni folosbe. Ugye en rangerrel a gear hianya miatt hasznaltam poisont, totemet meg minden szart a bossokhoz, hogy leoljem oket, de kesobb mar semmi szukseg nem volt par skillre.

(#13017) TrollBalint válasza Finyak (#13016) üzenetére


TrollBalint
addikt

jól értem, hogy ha elnyom az aurát és utána kiveszem a skillt a bar-ról, akkor is aktív marad az aura? Ezt nem is gondoltam volna, de én is használok aurát :) Akkor ez már így segít, köszi :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13018) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na most kipróbáltam a Ziz féle RF buildet. Azért elég durva, hogy lvl21-en már fent tartható a skill... :K

(#13019) Finyak válasza TrollBalint (#13017) üzenetére


Finyak
csendes tag

Jaja jol erted! :K

(#13020) Har_melin válasza TrollBalint (#13014) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A skill kiosztásnál rákattintasz a bal gombra automatikusan rátett kardra és helyette a lábnyomokat választod. A normál attack ilyenkor csak akkor lép életbe, ha nincs manád a jobb gombra rakott skill használatához.

Az aurákat meg csak elhalálozás után kell újra bekapcsolni, most már kilépés után is megőrzi őket a gép. Egyszer felrakja őket az ember és utána mást rak a helyükre a skillbaron.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13021) hairne


hairne
csendes tag

A "kard" helyére én mindig a golemet szoktam berakni. Így úgy viselkedik mint a "lábnyom".... Plusz ha a shift+klikk kombót lenyomom akkor megidézi a gólemet.... Kettő az egyben... ;)

Olyan megoldás van, hogy a mozgás skilek folyamatosan úgy működjenek mintha a shift gomb be lenne nyomva?
Elég kellemetlen mikor tömegből meneküléskor ha túl messzire kattintasz előbb kicsit sétál a karakter.
Valahol olvastam valami "num pados" megoldásról, de nem tudtam megcsinálni...

(#13022) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Nekem meg hideoutváltásnál eltűnt a Bestiary tropy a semmibe. Valahogy tudok élni nélküle, de azért fura. Nem lehet visszaszedni sehogy a hideout menüből. Abyss meg Harbi még standardból is kivehető, de az eltűnt.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13023) TrollBalint válasza hairne (#13021) üzenetére


TrollBalint
addikt

és ha valakire rányomsz, akkor is csak odasétál?

Egyébként rangernek melyik gólem való? Most kerültem Act 4 elejébe és a küldetés rewardnál az 5-ből mindössze 1 volt zöld, de a második szintnél már kellett hozzá int is....

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13024) 0karmacoma0 válasza TrollBalint (#13023) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Sokmindenntől függ. Ha Elemental overloados kari, vagy Lyoneye's glaret használ akkor a Lightning Golem jobb, de talán az ice golem többször jobb dps, ha kell crit és acc. POE-ben kell csekkolni. Szintezés közben én mindenképp Lightninget használnék, mert az attack és cast speed sokat segít a movement skilleknek, hogy haladj is valamerre.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13025) hairne válasza TrollBalint (#13023) üzenetére


hairne
csendes tag

Igen, odasétál, de csak a golemmel működik ez a megoldás.

Szerintem Ice golem.

(#13026) Badlof2k válasza TrollBalint (#13023) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Attol fugg milyen buildet hasznalsz:) ha crit alapu akkor ice golem, ha tobb dmget akarsz akkor fire vagy ha life regent akkor stone:) vagy ha kapott physic dmg csokkentes akkor chaos (: egyebkent a quest utan megveheto az osszes a varosba a megfelelo npcnel aki a skillgemeket arulja hajol tudom:) nemjut eszembe hirtelen a neve :DD

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13027) vvega30 válasza BoneDragon (#13018) üzenetére


vvega30
senior tag

dobnál egy linket róla? nem találom melyiket csinálja a sok közül.
ty

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13028) BoneDragon válasza vvega30 (#13027) üzenetére


BoneDragon
veterán

Guidet nem találtam, de itt a profil linkje. Karakternév: Zizaranliferf

Én twitchen végignéztem a szintezős videóját és úgy követem. Meg ahogy néztem, sokkal tankosabbnak tűnik mint a guardian rf. Jó lett ez a juggernaut.

[ Szerkesztve ]

(#13029) pruzsi válasza BoneDragon (#13028) üzenetére


pruzsi
őstag

Már 2 rf guardianja elhasalt azért indította ezt :D

csatorna

(#13030) BoneDragon válasza pruzsi (#13029) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen, pont láttam ezeket. Szerintem egy életre megunta a guardiant :D

(#13031) Har_melin válasza BoneDragon (#13028) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A sisak, plusz a kaom páncél, plusz a két kaom"s way együtt olyan 14-15 exa, annyiból már elvárható, hogy ütős legyen...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13032) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Ha jól értem az új patch notes-ot, akkor mostantól az oltárra rakott cuccra rollolja a kért módosítókat a különböző rare recepteknél. Így azért sokkal használhatóbb lesz.

Jön a Bestiary Orb, amivel tradelhető cuccá alakítható a befogott jószág. Lesz high end 6L készítő recpet is, necro háló a véletlenül lecsapott monsztákra, meg egy csomó más, korábban beígért változtatás.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13033) Plazmacucci válasza Har_melin (#13032) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez sem segít azon, hogy a mapok nagy részén egynél több elkapható lény nem jön :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13034) Mirman válasza Plazmacucci (#13033) üzenetére


Mirman
őstag

Egynél több elkapható lény nem jön ? :Y
Teljesen az az érzésem van mintha mi mással játszanánk. Alsó hangon 3-4 sárga beastiary szörny jön nálam minden mapon.

(#13035) Har_melin válasza Mirman (#13034) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Sárgából nekem is elég sok jön, átlagban szinte biztos, hogy maponként egynél több. Viszont továbbra sincs fogalmam se arról, hogy mit fogjak be és mit nem. Dobálom a hálót mindenre ami jön, aztán időnként visszamegyek megnézni, hogy volt-e köztük olyan, amire tényleg szükségem lenne.

Eddig igazából csak pár leveling cuccot csináltam és a prophecy feltöltést, az nagyon hasznos.

Viszont ha már craft: van egy challenge a legelején, hogy csinálj staunching colossal life flaskát. Már vagy hármat csináltam, mégsem veszi teljesítettnek. Másnak is volt ilyen?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13036) Finyak


Finyak
csendes tag

Jatszhatatlan a szero...Kidob folyamat, bemegyek a jo kis mapokat eltolom, aztan az elso 20 mob utan kidob dcvel, aztan visszamegyek mar nem tudok visszamenni a mapra ahonnan kidobott. Kezdek ujat, de olyan szinten szaggat es dobal ossze vissza, hogy asszem egy darabig most hagyom. Szep munka ggg....

(#13037) 0karmacoma0 válasza Finyak (#13036) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én reggel 6 óta játszom és nem volt semmi baj(Frankfurt server). Tegnap viszont 15 atoll alatt 5 crashem volt(Valami Dx3d hibát ír ki, 3.1ben is csinálta)

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13038) Finyak válasza 0karmacoma0 (#13037) üzenetére


Finyak
csendes tag

En amsterdamin tolom, de most szunetet tartok, nem tolok el folosbe tobb mapot.

(#13039) AtHoS válasza Har_melin (#12924) üzenetére


AtHoS
nagyúr

3 karakterrel is megléptem lvl8-at, 3 x 4,5 órát mutat a /played, tehát kb. 3 x 2,5h volt lvl7 után aktívan a farm Oni-Goroshi után, de eddig 0 über Hillock jött velem szembe.

Szóval ez is a poe féle random alapján működik. Kíváncsi leszek mikor is fogja majd beadni, mert redditen volt akinek lvl8 + 50% környékén sikerült kiütnie

szerk.
Ennyi idő alatt már rég lvl80 fölött lennék, ráadásul úgy, hogy a kinézett build-hez nem is kell ez a szerencsétlen kard :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#13040) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Ez az elder hülyébb mint valaha. Próbálom megszerezni a Tier 13-15 Shaper Orbokat és negyedjére se hajlandó "bekebelezni" azt a redvás T13-at. Most pl. random visszaugrott T8ra(10 mapes testből 5 mapes maradt), úgy hogy előtte 1,5 óráig tartott elvezetgetni idáig. Persze közben már vennem kellett vagy 10 red mapet, és persze szét is csesztem az atlasom vagy 4-5 nem kívánt mappal. Kb most először vagyok a határán, hogy elkezdjek T820-on keresgélni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13041) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#13040) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ja, én ezt untam meg az előző ligában és szartam a végén az egész elder-shaper bohóckodásra.

Más: néztem tegnap Mathil videóját, és volt egy szerintem nagyon jó meglátása, miért panaszkodnak ebben a ligában annyian a dropra. (Ezek szerint nem csak itt a fórumon, ő konkrétan az alch dropot emlegette.) A korábbiakban a liga jellemző része mindig extra mob csoportokat jelentett, akár a breachnél, harbingernél, perandusnál, vagy az abyssnál, amelyekből értelem szerűen potyogtak egyéb cuccok is, főleg currency.

A mostani ligában a piros beasteket leszámítva (amik viszont elég ritkák) nincs plusz mob. A sárgák csak felturbózott rare monszták, nincs saját plusz pack velük. Így persze a drop is csökken, hiszen kevesebb a forrás. Az XP fejlődésen gondolom azért nem érződik, mert a magic mobok nehézségi szintjének az emelésével szerintem megemelték az utánuk kapott XP-t is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13042) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#13041) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Na 8 óra tiszta játékidő meg 200c árán, de megvan a T10 shaper orb is. Amúgy nagyon is igaz, amit mond, azt is hozzátéve, hogy a beastcraft nem indult be annyira, hogy kompenzálja a veszteségeket. Lényegében 5-6 beast van amiért fizetnének az emberek, de azok meg olyan ritkák, hogy nem pótolják a rengeteg mapet és currencyt amit dobált abyss. Ráadásul csak most, hetekkel kezdés után indul be a beast trade. Amúgy, ahogy haladgat előre az ember, javul minden szép lassan. Alchal problémám nincs a red mapek óta, ha shaped-sextantolt stratégiát tolsz, akkor mapekkel sincs nagy gond.

Engem inkább az érint, hogy pont annyival több sextantot kell rolloni, hogy kb fele annyi a return mint előtte. Shaped Atollról van nagyobb statisztikám, és kb 60%-át keresem az eddigieknek, főleg így, hogy gyakran csak 1.8c-ért van fehér sextant. Most épp próbálok átállni olyasmire, hogy több mappel tudjak kereskedni, ezért is kellettek a high tier orbok.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13043) AtHoS válasza AtHoS (#13039) üzenetére


AtHoS
nagyúr

lvl8 8%-nál jött über Hillock (5h10m gameplay ezzel a karakterrel) marauderrel HeavyStrike ütöttem és egyszer tudott zombikat leidézni, megfeküdt hamar. Most még lefutom a másik 2 karival is, ha már ennyi időt rászántam

read-only mode on the forum

(#13044) AtHoS válasza AtHoS (#13043) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Második karinak pár perc híján 6h gameplay lvl8 11%-nál jött az über Hillock, míg harmadik karinál 6h28m lvl8 16%. Tehát az addig megszokottak szerint eléggé szórva dobja be. Egyet ID-ztem közülük, az 89%-os lett

Lehet nézek majd hozzá valami buildet is később, csak legyen rá majd időm is :B

read-only mode on the forum

(#13045) vvega30


vvega30
senior tag

Valaki linkelte pár hete ezt a THICC Jugg buildet. Ehhez van egy leírás.
Azt szeretném kérdezni a tudósoktól, hogy a leírásban a Purity of Ice és a Purity of Lightning szerepel mint használható aura. Van valami hátránya annak ha mondjuk a lightningot kicserélem a fire reses aurára?
Vagy a 3 közül tök mindegy melyik kettőt használom?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13046) Har_melin válasza vvega30 (#13045) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A max fire resisted a passzívnak köszönhetően így is 76, a másik kettőt érdemes buffolni. Egyéb hátrány nincs, csak így fire resből még erősebb leszel, a lighting pedig marad a normál alapon. Ez főleg a minus mx res mapokon nem mindegy, ott nagyon jól jön, hogy mindegyiknél eleve a normál szint fölött vagy.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13047) vvega30 válasza Har_melin (#13046) üzenetére


vvega30
senior tag

1 max res ennyire sokat számít? A gear úgy jött össze, hogy pont fire resből van kevesebb és ha azt az aurát használom akkor minden klappol:) De akkor átalakítom .
Ty

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13048) 0karmacoma0 válasza vvega30 (#13047) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A játék 75%resre van balanceolva. Ha azt akarják hogy valami például 3k-t sebezzen a 75%hoz számolják hozzá, ezért minden 75% fölötti resist négyet ér.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13049) Egonyolc válasza vvega30 (#13045) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Ugyan ezt a buildet csináltam, nekem nagyon bejött, de annyira nem olcsó... A ring magában egy ex. én bemákoltam és esett egy szintezés közben

Ha jól emlékszem a purity max szinten 4 et ad a max res-hez. Az artic armour meg eleve mínuszt ad a fire sebzésre.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#13050) Har_melin válasza Egonyolc (#13049) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A Kaom's way-re semmi szükség, én kétszer vittem végig a buildet lvl90 fölé és soha nem kellett. Persze, jó ha van, de fölösleges overkill.

Magasabb szintű mapokon (T14 fölött, különösen a Guardianoknál) sokkal célszerűbb lecserélni az Ichimonji-kat valami 300 phys dps fölötti kardra. A mostani változásokkal lehet, hogy megéri megtartani az Ichi-t a plusz max res miatt, de az volt a tapasztalatom, hogy már a 78-as max res is elég stabil védelmet adott. Hydra ellen persze jó, ha minél magasabb, meg a breach bossoknál is, de különben a magasabb dps gyorsabb és tisztább haladást jelent a mapokon.

Nem kellett a 6L Belly sem, vettem egy lvl 72 fölötti 6L armor páncélt (a legolcsóbbat, amit kapni lehetett) és essence craftoltam rá 100 fölötti life-ot. A beastcraftinggal ez most még egyszerűbb, csak figyelni kell rá, hogy tiszta armor based legyen, ne vegyes, arra nem lehet craftolni.

Gólemnél én inkább stone golemet használtam a plusz regen miatt, de stílus és ízlés kérdése, lehet a fire is. A totemnél pedig a Brutality helyett inkább a culling strike+blind párost, megint csak azért, mert a sebzés elég volt, a védelemben viszont sokat jelentett.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.