Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Nordic válasza Har_melin (#7000) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Már csak az hiányzik, hogy olyan liga legyen, ami kihívás is, mint pl az Invasion volt. De ez az endgame balance már kellett.

(#7002) Har_melin válasza Nordic (#7001) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A ligában egyelőre nem nagyon látom az extra kihívást az átfogó változásokon felül. Leszámítva persze azt, hogy a fene tudja, egy hetes szintű essence-szel megdobott rare monszta milyen disznóságokat művel majd?

Minden esetre először az elmúlt majdnem három év alatt, ma vettem egy komplett packot, megérdemlik. Más játékoknál súlyos pénzeket kérnek egy ekkora kiegészítőért.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7003) Nordic válasza Har_melin (#7002) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pontosan, nincs is extra. Ezért lenne jó, ha megint külön ligák lennének, lenne egy ilyen sc-re, meg lenne egy nehezebb hc-re.

(#7004) Har_melin válasza Nordic (#7003) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én még ennyire nem ítélkeznék, az egyik videóban látott, dupla essence-es monszta elég durva extra opciókat tartogathat, ha úgy dobja a gép. főleg, ha az egész packra érvényes lesz.

Egyébként meg az essence-ek miatt amúgy is "kötelező" lesz a liga, ilyen buff opciókat senki nem fog kihagyni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7005) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , szeretnék laptopon játszani de a játék nem ismeri fel a vga-t csak az intergált hd4000-t

ötletek ?

(#7006) Plazmacucci válasza Nordic (#6996) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a fos tud 7,5k-t sebezni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7007) PettR86 válasza Plazmacucci (#7006) üzenetére


PettR86
csendes tag

Nem, de a mana flask-od tud 1 hp-t.
(Removes 15% of Mana Recovered from Life when used)

(#7008) Plazmacucci válasza PettR86 (#7007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hmm most hogy mondod :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7009) Nordic válasza PettR86 (#7007) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És erre nem is gondoltam én se :DDD

(#7010) Plazmacucci válasza Nordic (#7009) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sose vettem észre hogy kiírta suicide.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7011) Nordic válasza Plazmacucci (#7010) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jó hát ez ilyen, ezekből tanul az ember. Annak idején volt pár ilyen haláleset low-life buildeknél is.

Más: Tegnap kaptam egy felajánlást, hogy legyek topicgazda itt, amit rövid gondolkodás után el is fogadtam. Mivel jó ideje érik az összefoglaló aktualizálása, szeretnék megkérni mindenkit, hogy bombázzatok tele engem ötletekkel mivel kellene bővíteni az összefoglalót. Mivel elég sok minden hiányzik örülnék egy kis segítségnek, több szem többet lát alapon, aztán ahogy időm engedi munka mellett el is kezdem összerakni.

Nagyjából amik most hirtelen eszembe jutottak, és mindenképp bele kellene kerülni:
- Ligák, és a módosítóik(zana miatt)
- masterek
- Ascendancy/labirynth
- később az atlas worlds, ha nagyjából kiismertük

[ Szerkesztve ]

(#7012) Mirman válasza Nordic (#7011) üzenetére


Mirman
őstag

Gratulálok. :)

Én mindenképp beleraknek egy top 5 kezdő olcsó build részt mert az nagy segítség lenne a kevésbé tapasztalt játékosoknak szerintem . Nem is sok munka van vele mert elég nagyobb patch/ligankent frissíteni.

(#7013) kristof123 válasza Mirman (#7012) üzenetére


kristof123
őstag

Én ellenzem ezt, mert egyes ligák között lehet olyan változás is, h később túl drága, vagy csak standard-es item-el megoldható (ha megoldható) a build "működése". Így az olcsónak induló build lehet később extra drága vagy akár standard only build is.
Szvsz a poe fórumon mindenki meg tudja találni a magának megfelelőt.

(#7011) Nordic
Az Én véleményem/ötleteim:
- Desync-es részt "zárójelbe" rakni és hozzáadni mi az a lockstep.
- Map-ok és mapboss-ok bővebb kifejtése: még én is utána szoktam nézni egy kihagyás után vagy csak feledékenység miatt, hogy az adott map-on milyen a boss, milyen képességei vannak stb... Szvsz ezt bele lehetne rakni az összefoglalóba, akár youtube-os linkek formájában is, most úgy is lesznek új map-ok.
- Currency itemek részbe berakni a Vaal orb-ot és kéne csinálni egy bekezdést Corrupted néven is, szvsz elég sok mindent lehetne itt elmagyarázni.
- A kereskedés részt is lehetne frissíteni, mivel már lehet játékon belül is, így ez is helyet érdemel.

Üdv,
K.

[ Szerkesztve ]

(#7014) Har_melin válasza Nordic (#7011) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Gratulálok és köszönöm az eddigi segítségeket!

Egyetértek kristoffal, kezdő buildet szerintem sem érdemes berakni, mert annyi buff/nerf van egy-egy nagyobb patch után, ami teljesen értelmetlenné teszi.

Egy "Hogyan válasszak kezdő buildet?" jellegű pont viszont hasznos lenne (hol keresse, mit nézzen, mire kell figyelni, stb.). Ha gondolod, akkor ebben szívesen segítek, megírom és átküldöm neked, szabad átszerkesztésre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7015) Plazmacucci válasza tocsek18 (#6982) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kivettem a chaosos cuccokat meg skilleket és a 30-as spell echo-s staffal nypomulok + fire storm. A vortex is erősebb lett, ugyan úgy át van alakitva teljesen fire dam-re.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7016) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Akkor eddig ezekkel fog bővülni az összefoglaló :

- Ligák, és a módosítóik(zana miatt)
- masterek
- Ascendancy/labirynth
- később az atlas worlds, ha nagyjából kiismertük
- desync, lockstep, prediktív
- vall orb/ corrupted itemek
- currency/ kereskedés

kristof123: ezt a map bossos dolgot nem nagyon vágom, azért a komplett Poe wiki kár lenne bemásolni, főleg hogy ott vannak szemléltető videók is.

Har_melin: ha van kedved megcsinálhatod, szívesen fogadok bárminemű segítséget. :B

(#7017) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

azért remélem, néhány rng részen finomítani fognak majd a srácok. Pl. az enyhén szólva vicces, hogy az egész liga alatt, napi minimum 10 map lenyomásával sem voltam képes a hat über Izaro trialt összeszedni. (Standard-en összesen kettőt sikerült megcsinálnom, a többit be sem adta a gép.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7018) Nordic válasza Har_melin (#7017) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én se találtam meg mindent, de mi guildben körbeadtuk a hiányzókat.

(#7019) San398 válasza Har_melin (#7017) üzenetére


San398
őstag

Még lehet figyelni a 820-as global csatornát ott szinte mindig vannak felajánlások

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7020) simondr válasza Nordic (#7018) üzenetére


simondr
senior tag

Te amúgy szoktál online lenni a gameben? csak mert hozzáadtalak a friend listhez de még nem láttalak online

(#7021) Har_melin válasza San398 (#7019) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Annyira nem fáj, amúgy sem a kedvencem az egész labirintusosdi, csak a szituációt tartom rossznak. Az végképp nem az én műfajom, hogy sorozatban csináljak meg egy olyan pályát, amit nem szeretek, csak azért, hogy hátha a végén a véletlen generátor nem egy, a meglévőnél rosszabb/használhatatlanabb valamit tesz rá a cuccomra. Most a prophecyk miatt végigmentem rajta többször (az egyik key ugye a normál lab végén van), de nagyon nem hiányzott.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7022) Nordic válasza simondr (#7020) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ilyenkor liga végén meg két liga között nem, általában a ligák eleje ami húzós maraton nekem.

Atlas Map

(#7023) Har_melin válasza Nordic (#7022) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azt a mindenit, elég durván átrendezték a map szinteket. Crypt T1-ből T9, Museum T3-ból T10, Village Ruin T12-ből T7, csak amit a tetején első blikkre kiszúrtam.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7024) Nordic válasza Har_melin (#7023) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jungle Valley T1 :DDD

(#7025) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Ránézne valaki a flame totemes karimra,elég gyengécske.. a többihez képest legalábbis. Elszúrtam valamit?
ez alapján

flamekingerneven

(#7026) Har_melin válasza pruzsi (#7025) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem vagyok biztos benne, hogy jó választás volt az Iron Will helyett az Elemental Focus. Ezzel elveszted az összes extra burning dmg-et, pedig az én flame totemes emlékeim alapján az volt az, ami igazán amortizálta a mobokat. Lvl 20-on az IW ad 38% increased spell dmg-et, plusz nálad a 292 str-ből jön még újabb 58%. Igaz, az EF az nem increased, hanem 47% MORE, de nem biztos, hogy jó csere.

A másik a wand. Úgy látom Blood Magic-kal mégy, nem lehet az a gond, hogy túl gyorsan zabálja a +40% mana igény az életedet? A Chieftain-nek van ugyan egy decens life leech-e a totemből , de nem tudom, mennyire elég.

A fát nézve úgy látom, pontosan azt raktad ki, amit javasolt. Hiányzik még +25% life a Scion alatti blokkból, de attól még nem kellene gyengének érezned magad, ha amúgy is hátul vagy a totemjeid mögött.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7027) pruzsi


pruzsi
őstag

Nos addig jutottam hogy legyalultam az egészet...
és összeraktam ezt
de itt is lenne egy gond hatred+herald+assassin nincs elég mana valamelyikhez mi lehet a gond,jelenleg most cserélem az ascend classt.

(#7028) vvega30


vvega30
senior tag

Üdv
Azon agyalok már most, hoigy mivel kezdjem a ligát.. kocka vagyok na...
Volt már siege ballista karitok? Mennyire életképes T9-10 felett? Jó lehet liga kezdő karinak?
Vagy inkább valami mást ajánlanátok?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#7029) Nordic válasza vvega30 (#7028) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem nem volt, de a guildünkbe valaki már megcsinálta. Eléggé gear függő a karakter(nagyon rá kell állni a dex-re, hogy legyen rendes dmg is később, meg kell neki az Iron Commander is), de amúgy simán megy neki a T12+ is.

(#7030) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

a garena felszámolása miatt lehet az, hogy ellepték a játékot a fogalmatlan vevők?

Naponta három-négy olyanba futok, hogy "Hi" (új posztban) "Megvenném a csizmát" (megint új poszt) "a Bimbuli Bam-ot". Ha megunom és visszakérdezek, hogy melyik liga, akkor fél perc töprengés után talán válaszol. Ezek nem tudják a poe tradet használni?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7031) San398 válasza Har_melin (#7030) üzenetére


San398
őstag

Azt hittem csak nekem van ilyen "szerencsém" :DDD Legszebb: annyit írt hogy "10C-ért?" Mondom mit? azt mondja "lvl11 vaal haste" mondom neki hogy én meg ilyet nem árulok :D

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7032) vvega30 válasza Nordic (#7029) üzenetére


vvega30
senior tag

Pajtás akivel játszani szoktam azt mondja, hogy szerinte nagyon nem parti build.
Mivel a totem 2-3 képernyő távolságról leszedi a fehér mobokat és szerinte akkor a társ aki lehet még távolabb van kicsit mint mondjuk én, az nem kap xp-t s lootot, merthogy ugye messze van(?). Ez igaz lehet? Van valami infótok erről, hogy mekkora az a távolság amiért még jár xp?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#7033) Nordic válasza vvega30 (#7032) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egy képernyőn legyetek, az a biztos.

(#7034) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

miért vannak olyan ellenségek akikről soha nem jár le az immortal call? Valami guardian. Miért basznak ki velünk?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7035) Nordic válasza Plazmacucci (#7034) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudsz dobni képet, vagy nevet, hogy milyen mobok?

(#7036) Har_melin válasza Plazmacucci (#7034) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Animate Guardian skill. Nem őt kell ütni, hanem az őt megidéző kék mobokat körülötte. Amíg azokból akár egy is él, addig a Guardian nem sebződik. Ha azokat kinyírtad, akkor lehet lecsapni a Guardiant.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7037) Plazmacucci válasza Har_melin (#7036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nem tudom. Egy nagy bárdos specral throw köcsög, es már mindenkit leoltem de az végig kergetett a mapon. Kétszer vagy háromszor láttam csak. Szerintem egy exile melett volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7038) Ramos_ válasza Plazmacucci (#7037) üzenetére


Ramos_
tag

http://pathofexile.gamepedia.com/List_of_bloodline_modifiers

bearers of the guardian bloodline pack

az egyik tag nem halt meg és addig halhatatlan a spectral throw-os kötsög

(#7039) Plazmacucci válasza Ramos_ (#7038) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:(((

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7040) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Anyukám...A jövőben rendszeresebben kell frissíteni az első hsz-t, annyi infó van ami változott, még nincs benne, hogy az már embertelen. :DDD

(#7041) dave118 válasza Nordic (#7040) üzenetére


dave118
senior tag

Részben ezért akadtam le a játékról. Volt 2-3 bomba buildem, amikkel casual szinten játszogattam, de az örökös újítgatások örökös utánajárogatást igényeltek, mindig változott valami ami miatt újra kellett osztani a skilleket stb. Sokszor fárasztó volt a fórumokat bújni, meg előröl kezdeni mindent. Természetesen ez jó taktika az érdeklődés fenntartására, de nálam aki csak néha kipucolt egykét map-ot, pont az ellenkezőjét érte le sajnos :\

... Ami ami, az az.

(#7042) Nordic válasza dave118 (#7041) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért 1-1 kieggel nem sok új jön, ennyire nem kell túlozni. En csak az első hsz-hez viszonyítottam, ami már jó pár éve nem változott.

(#7043) dave118 válasza Nordic (#7042) üzenetére


dave118
senior tag

Igen tudom, ezért írtam, hogy én mint "casual". Ha lenne több időm akkor szívesebben foglalkoznék vele, de ami van azt is elviszi a Witcher 3 :B

... Ami ami, az az.

(#7044) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Segítenétek Apep's Rage Opal Wand ennél wandnál erősebb rare-t keresni?!
Flame totemhez kellene phisical dmg light cold-ot nem számít be a build csak fire és chaos jelenleg 18k/totem a dmg. Már vettem 4 wandot de minddel befürödtem.

(#7045) Har_melin válasza pruzsi (#7044) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez tévedés, bármi, ami "x dmg to spell" beleszámít. De ettől függetlenül olyan wand, aminek a cast speedje is ennyivel nagyobb és még %-os plusz flat spell dmg-ből is ennyit ad, nem nagyon van. Éppen azért van a +40% mana cost, hogy ne egy godlike cucc legyen - valamit valamiért.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7046) pruzsi válasza Har_melin (#7045) üzenetére


pruzsi
őstag

aha nekem csak olyan volt ami adds cold pl és azt nem tüntette fel tehát akkor add to spelleseket keressek.

(#7047) pruzsi


pruzsi
őstag

98% increased Critical Strike Chance for Spells
+27% to Global Critical Strike Multiplier
beleszámít attól hogy nem vagyok crites?

(#7048) Har_melin válasza pruzsi (#7046) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem vagyok benne biztos, hogy megéri. Megnéztem a cuccodat, szerintem olyan wandot, amelyik ennél nagyobb sebzést fog kicsiholni, keveset találsz majd. A cast speed a te wandodon nagyon magas, az szerintem bőven ellensúlyoz egy 20-30%-nyi spell dmg-et.

De egyébként is miért érdekes a tooltip? Ha gyakran meghalsz, akkor nézd meg, nem érdemes-e az amu és a prismatic gyűrű helyett olyan, ami nem mana regen-t, hanem life-ot ad - amúgy is blood magic-kal mégy, minek neked a mana regen?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7049) Har_melin válasza pruzsi (#7047) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Beleszámít, de kérdés, hogy érzékeled-e? A karakterlapon kiírja, hogy mekkora crit chance van a totemnek, ez azt duplázná meg. (Plusz a crit nagyobb sebzése). A korábbi ökölszabály az volt, hogy 50% crit chance alatt nem éri meg vele foglalkozni, szerintem ez most is így van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#7050) Har_melin válasza pruzsi (#7047) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ja és még egy: cseréld le a második flaskádat egy Seething Eternal of Heat-re. akkor azonnal kapsz belőle 850 life-ot, nem pedig három másodperc alatt a felét...

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.