Hirdetés

2024. február 22., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3951) norba69 válasza donat_sz (#3950) üzenetére

norba69
senior tag

Én beállítottam figyelt mappának a public-ot, bárhonnan bemásolom a torrent állományt, és már tölti is.

[ Szerkesztve ]

(#3952) paler

paler
aktív tag

Az EZconnect kapcsolat jelenleg mennyire tartjátok biztonságosnak? Esetleg mit kellene módosítanom ahhoz, hogy biztonságosabbá tegyem?

Csak azért kérdezem, mert az openVPN beállításával jelenleg még szívok, mivel a szolgáltatói (Telekom: HG8245H „GPOT”) eszközön keresztül nem tudtam működésre bírni a VPN kapcsolatot.

Esetleg a VPN csatorna beállításába valaki tud nekem segíteni megköszönöm. Jelenleg úgy gondolom hogy a GPOT -> Asus router között lehet a gond.

Jelenleg nálam a topológia a következő: Internet -> Telekom: HG8245H „GPOT”) -> Asus Router RT-AX55(VPN szerver) -> Belső hálózat (NAS, PC-k, Mobilok, HTPC stb.)

Megjegyzés: a munkahelyemre jelenleg openVPN kliensen keresztül csatlakozom, tehát maga az openVPN nem teljesen ismeretlen számomra. ;)

A Download Centernél letöltési sebességbe jobb a qBittorrent klienst? Mert ha nincs nagy különbség a kettő között akkor inkább a natív alkalmazását használom a dockeressel szembe, a hardveres erőforrások miatt (NAS-om AS6302T).

Illetve ti az ADM frissítését automatikusra állítjátok, vagy manuálisan hagyjátok, és ti frissítitek amikor jónak találjátok?

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#3953) AiRLAC válasza paler (#3952) üzenetére

AiRLAC
addikt

Portot nyitottál az OpenVPN-nek?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3954) belashx válasza paler (#3952) üzenetére

belashx
senior tag

Azt leírhatnád, hogy a DHCP melyik eszközön megy, mert számomra nem derült ki. Nem mintha ebben tudnék segíteni(sose volt dolgom OVPN-nel). :)

qBittorrent sokkal jobb szerintem. A gyári alkalmazás Transmission alapú, lassabb letöltés érhető el vele.
Erőforrasok miatt ne aggódj, elég jó vas van a NASodban.
Nálam 5202T van, és fut rajta a Portainer pár konténerrel, megy a Plex, Jellyfin, VirtualBoxban fut egy Home Assistant OS. Mondjuk memóriával el vagyok látva(10GB).

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3955) donat_sz válasza paler (#3952) üzenetére

donat_sz
senior tag

Az első amit tisztáznék, hogy nat-tolva vagy-e! legutóbb engem is visszarktak, eltelt némi idő mire leesett- > üf ->eszköz restart és pár perc múlva meg is oldódott és ment a vpn.

Második kérdés AiRLAC-cal egyetértésben, hogy port van-e nyitva (és ha igen jó helyre mutat-e!)

Harmadik, amire részben belashx is utalt, hogy ppoe passthrough van? ha nincs én biztos, hogy inkább az ASUS-ra bíznám a feladatokat, mint a szolgáltatói eszközre!

@#3954 belashx egyetértek, van erőforrás tartalék, de anno mikor használtam a qbit-et (még nem a nativet), akkor egy egy szálon meg tudta rántani a gépet és pl a sok ADM figyelmeztetés is zavaró volt, hogy 90% feletti CPU terhelés (egy szálon többnyire). Ehhez képest a trnasmission lassabb, lényegesen kevesebb erőforrást igényelt de kényelmesebb számomra a gui-ja és hát az ott elérhető sebesség is elegendő volt 9x%-ban.

másik kérdés, Plex mellé miért kell párhuzamosan a jelly?
mondjuk én plexet se használok :D kodi@android tv részemről szintén főleg kényelmi okokból jobb és amióta egy német módozattal tud DoVI-t is azóta meg pláne nincs több kérdésem :C

(#3956) paler válasza AiRLAC (#3953) üzenetére

paler
aktív tag

Igen, beállítottam a képen látható menübe a port forwandingot (UDP port 1194).
Ez nem saját kép:

Ezen leírás alapján pedig az Asus routerbe beállítottam a VPN szervert, letöltöttem a client.ovpn, amit behúztam mobilon a openVPN connect alkalmazásba. Természetesen beállítottam WAN DDNS-t is(valami.asuscomm.com).

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#3957) belashx válasza donat_sz (#3955) üzenetére

belashx
senior tag

Ha fullon megy a qBit, kb. az egész NAS használhatatlanul lassú, az biztos. Persze ennek a HDD is oka. Transmission (és a gyári) elég fapados emlékeim szerint, és nem tudtam vele kihasználni az 1Gb előnyét. Na nem használok RSS-t nincsenek figyelt könyvtárak beállítva, de mindennek a helyét letöltéskor választom ki, kategóriát állítok be, sorrendben töltök le. Szerintem a routeremen is ez volt anno(meg előtte rtorrent), és ott is jobban működött, mint a DM.

Mivel nincs Plex Passom, LAN-on kívül nem megy a filmezés, így kíváncsi voltam rá, de nem jött be, hogy finoman fogalmazzak. Próbálkoztam egy ideig a Maven-féle KODI-val, de az hol lejátszotta a filmeket, hol csak karikázott a lejátszásra nyomva. Már a sima(Nexus?) is támogatja a DV, ami fontos számomra, de az is ugyanazt csinálja, pedig nem sok addonom van. Lehet a PKC kavar be neki? Ami miatt mégis jobban szeretem a Kodit, az az állítható downmix hangerő. Nincs 5.1, csak egy tisztességes sztereó, és ugye néha halk a beszéd. Amúgy egy Ugoos AM6-ot használok, amin - ha minden kötél szakad - van CoreElec is, de tököm indítgatja mindig azt, ha filmezni szeretnék. Asszonypajtás a másik oka, hogy nem azt használom.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#3958) AiRLAC válasza paler (#3956) üzenetére

AiRLAC
addikt

A client.ovpn-be belenéztél egy szövegszerkesztővel? A cél szervert nem mindig tölti ki, oda be kell írni olyankor a DDNS címedet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3959) paler válasza AiRLAC (#3958) üzenetére

paler
aktív tag

A felső sorra gondoltál?

(#3960) AiRLAC válasza paler (#3959) üzenetére

AiRLAC
addikt

Nem, az egy szöveg file, nézz bele egy editorral.

(#3961) donat_sz válasza belashx (#3957) üzenetére

donat_sz
senior tag

Nálam 3 hdd van raid 5-ben, így a hdd nem jellemző, hogy szűk keresztmetszet lenne. A native-t még nem próbáltam nagyobb terhelés mellett, majd adok neki egy esélyt és figyelem, mennyire fogja meg a HW-t a terhelése.
Igen, én most a Maven féle Kodit használom pár hete, egyelőre úgy tűnik nincs vele gond (nekem a TV alapból Androidos, egyik fő ok ez volt, hogy így a családi videózás teljesen más élmény és nagyon kényelmes, ezt könnyen kezeli mindenki már a családból).
PKC? ezt nem ugrik be mi lehet.

(#3962) belashx válasza donat_sz (#3961) üzenetére

belashx
senior tag

Elvileg azért jobb a qBit, mert nem egy szálat terhel, mint a Transmission.

Androidos tv nálam is adott, de nem tudom rákötni a hifire(egyszerűen), ezért az Ugoos-ról mennek a filmek, YT.

Bocs, Plex Kodi Connect. A Plexet használja a filmadatok betöltéséhez, mit néztél, mit nem, hol tartasz a filmekben ,ha nem értél a végére. Pont, mintha a Kodi egy Plex kliens lenne.
Nem tudom, mi a gondja a Kodinak, de majd lehet rászánom magam, és utánajárok.

(#3963) xrvman válasza donat_sz (#3949) üzenetére

xrvman
őstag

Én ezt használom: Torrent Control [link]
Jobb klikk - helyi menüben megjelenik a Torrent Control -> Add torrent. Be van állítva, azonnal el is indul a letöltés.
Eszköztárra kitettem az ikonját, így a torrenteket is elérem, tudom eszközölni.
Régebben is szó volt róla:
Ide egy pipa - "Hitelesítés mellőzése a fehérlistára tett IP alhálózatokban lévő klienseknél"

[ Szerkesztve ]

(#3964) paler válasza donat_sz (#3955) üzenetére

paler
aktív tag

Az első amit tisztáznék, hogy nat-tolva vagy-e!
Nat-olva nem vagyok, mivel ugyanaz a IP cím jelenik meg a https://www.whatsmyip.org/-on mint a HG8245H „GPOT” WAN menüjébe.

Harmadik, amire részben belashx is utalt, hogy ppoe passthrough van?
Na ezt a funkciót nem találom a szolgáltató eszközébe.
Viszont ami érdekes, hogy a használati utasításba így néz ki a készülék WAN menüje:
viszont a készülékembe csak ennyi érhető el:
Tehát PPPoE-be nem tudom átállítani az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#3965) belashx válasza paler (#3964) üzenetére

belashx
senior tag

link

A fenti oldal szerint nem kell külön beállítani a PPOE Passtrough-t, max kitörölni a felhasználó név/jelszó párost, és azt beállítani a routered megfelelő menüpontjában.

Gondolom a szerzödésedben le van írva a felhasználó/jelszó páros. Ha bizonytalan vagy, hívd fel a szplgáltatót, segítenek.

(#3966) paler válasza belashx (#3965) üzenetére

paler
aktív tag

Ohhh, kezd tisztulni a téma...ezzel a linkkel sokat segítettél :R
A felhasználói nevet meg is találtam a szerződésbe, de jelszót nem találtam.
De eszerint a hsz-ás szerint a felhasználói név lesz egybe a jelszó is:
A felhasználónevet ki lehet csítelni a sima kapcsolatból (telekom esetén valaki@telekomvalami.hu az user, a jelszó pedig a valaki lesz).
Holnap a leírtak alapján ki is próbálom, hogy működik-e a dolog nálam is. :P

(#3967) belashx válasza paler (#3966) üzenetére

belashx
senior tag

Ja, az nem a te ONT-od képe. :DD

Hát én ebben már nem tudok segíteni. Végül is nagy bajt nem tudsz csinálni, max a szolgáltató nullázza/újra beállítja, ha nem jönne össze a dolog.

(#3968) paler válasza belashx (#3967) üzenetére

paler
aktív tag

Már minden tiszta, nem lesz itt gond. A jelszót is ki tudtam olvasni (kis trükkel ;) ) a HG8245H-ból. Teljesen képbe kerültem...szóval no para :)) :P
Holnaptól Bridge módba lesz a HG8245H, és az Asus fog direktbe kapcsolódni a nethez.
De a te linked segítségével fogtam szimatot, tehát még1x köszönöm az útbaigazítást :R
És onnantól már remélhetőleg nem lesz probléma a VPN kapcsolat sem.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#3969) belashx válasza paler (#3968) üzenetére

belashx
senior tag

Úgy legyen!

Szívesen!

(#3970) donat_sz válasza belashx (#3962) üzenetére

donat_sz
senior tag

Igen, aktivan használja a több szálat.

Ezt a nem tudod rákötni a hifire részt ha jól értem nem Kodi specifikus kérdés vagyis az csak közvetetten akadály.

(#3971) donat_sz válasza paler (#3968) üzenetére

donat_sz
senior tag

Ppoe passtrought a szolgáltató tud neked állítani legtöbbször és nagyon valószínű hogy a felhasználó név és jelszó eltérő!

(#3972) belashx válasza donat_sz (#3970) üzenetére

belashx
senior tag

Fent van a tv-n is a Kodi, de nem használom. Ott pl. nem megy a kadenciahelyes lejátszás, ill. sokkal pörgősebben műxik a box, és az összes DV formátumot(FEL,MEL) úgy jeleníti meg, ahogy azt kitalálták, így nem is feszülök ezen a hang dolgon, főleg, hogy tv-műsorokat sem nézek. :))

(#3973) paler válasza donat_sz (#3971) üzenetére

paler
aktív tag

Szia!
Ahogy tegnap este is írtam, végül is nem kellett a szolgáltató, sem a jelszóhoz (kis trükkel láthatóvá lehetet varázsolni az eszközön) sem pedig a Ppoe passtrought-hoz. Trükkje annyi, hogy a HG8245H LAN1-es portjába kell bekötni a router wan portját, és ha megvan a user/pass kombód, azt beírod a saját routered WAN moduljába. Ekkor a HG8245H automatikusan bridge módba kapcsolja át magát, és innentől kezdve a routered kapja a külső IP címet.
Sikerült az openVPN-t is működésre bírnom a laptopomon és a mobilomon is. A következő lépés pedig az, hogy a többi családtagnak is csináljak külön-külön saját VPN hozzáférést a NAS-hoz.
Természetesen hogy semmi se legyen egyszerű, a mobilappos klienssel is kínlódnom kellett, mire megtaláltam a megoldást arra hogyan tudom megetetni vele a .ovpn profilt.

[ Szerkesztve ]

(#3974) Zuglói válasza norba69 (#3942) üzenetére

Zuglói
csendes tag

Köszi, ez még jobb is lett.

(#3975) donat_sz válasza xrvman (#3963) üzenetére

donat_sz
senior tag

köszi, ez remek opció! :R

[ Szerkesztve ]

(#3976) Samanbacsii

Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
EZ Connect-en keresztül File managerrel töltenék le 3-6Gb méretű fájlokat de folyton megszakad, nem tudom folytatni a letöltést mindig újra kell kezdeni de megszakad ismét. Mit javasoltok a folyamatos letöltéshez? AS6302T :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#3977) Samanbacsii

Samanbacsii
őstag

Na... Most olvastam az összefoglalót, gyakorlatilag minden úgy van beállítva ahogy nem kellene. :O Fenti kérdésemhez annyit, hogy a NASról töltenék PC-re interneten keresztül. :R ... Közben le is töröltem az EZconnectet.

[ Szerkesztve ]

(#3978) ugyes válasza Samanbacsii (#3977) üzenetére

ugyes
aktív tag

Használhatod a Share linket is, akár feltöltésre is. Az adott fájlt vagy mappát (vagy mappákat) beteszed ide, teszel rá jelszót. Létrehoz egy linket és erre kattintva pont olyan, "mintha" Google drive-ból töltenél le. Arra figyelj, hogy milyen útvonalon keresztül adja a linket (pl. ezconnect vagy lokál hálózat), mert csak azon keresztül éred majd el. Sajnos a létrehozáskor nem tudod ezeket megadni, a Share Link Managerben tudod majd módosítani (alapártelmezetten nekem az ezconnectet adja).

(#3979) Samanbacsii válasza ugyes (#3978) üzenetére

Samanbacsii
őstag

Ha jól olvasom akkor Ezconnect nélkül nem megoldható...

(#3980) ugyes válasza Samanbacsii (#3979) üzenetére

ugyes
aktív tag

Nekem megy. Igaz van DDNS-em.

(#3981) donat_sz

donat_sz
senior tag

Én újra csak a hálózati mappát (vagy a vpn-en keresztül hálózati mappát) tudnám ilyenre is ajánlani

(#3982) belashx

belashx
senior tag

Sziasztok!
Picit Off-os téma, de talán elfér, mivel nem találtam élő topikot.
Asustor NASon fut a Home Assistant egy VirtualBoxban. Vagyis futna, de nem.
Eddig minden rendben volt vele, ma viszont valamiért úgy gondoltam, hogy újraindítom a HA-t. Sajnos nem indult el, de el se jutott odáig, hogy próbálkozzon, mivel csak a VB Shell-je jön be.
Próbáltam régi, és új verziójú HA-t elindítani(vdi fájl), de ugyanaz van.
Leszedtem a VirtualBox-ot, visszatettem, de ugyanaz a helyzet,.
A NAS utoljára 01.22-én frissült, azóta nem volt vele gond.

Ma csináltam egy kis helyet a NAS-on, de ilyesmihez nem nyúltam, de mivel volt VB reinstall nem is lehet gond, nem?
Valaki tudna adni támpontot, merre induljak el? (Win11 alól futtatva a VB-ot simán műxik.)

(#3983) MaCS_70 válasza belashx (#3982) üzenetére

MaCS_70
félisten

Érdekes, mert nálam is ezt csinálta: egyszerűen nem futott a HA a VirtualBoxban.

Az a baj, hogy nem emlékszem már, hogy hogyan oldottam meg, de nagy tudomány nem volt benne. Valami nagyon triviális volt... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3984) belashx válasza MaCS_70 (#3983) üzenetére

belashx
senior tag

Neked is csak ennyi jelent meg?

Az előbb 1x sikerült működésre bírnom egy szűz rendszert, amin felbuzdulva, megpróbáltam a régit elindítani. Na azóta egyik VM se megy, pedig már vagy 20x hozzáadtam, mindenféle opciókat, minden kombinációban kapcsolgatva.

Mára befejezem, mert végem van.

(#3985) MaCS_70 válasza belashx (#3984) üzenetére

MaCS_70
félisten

Sajnos nem tudom. Ennyire nem kellett belemennem. De megnézem.

MaCS

(#3986) belashx válasza MaCS_70 (#3985) üzenetére

belashx
senior tag

Köszönöm, de hajnalban megoldottam.
Szerintem tudom is, mi volt a baj. :DDD

Amikor kiválasztom, hogy milyen rendszert telepítek (Linux, 64 bit), aztán még változtatok paramétert a Settings-ben, akkor mindig visszaugrik Linux, 32 bit-re. Ha csak ezt változtatom, akkor úgy marad. A 64 bites rendszer pedig persze, hogy nem fut a 32 bitesen.
Szóval minden pöpec, csak mentésem nem volt a régiről, de sebaj, legalább gyakorlom a HA használatát. :DD

(#3987) MaCS_70 válasza belashx (#3986) üzenetére

MaCS_70
félisten

Köszi a tájékoztatást!

MaCS

(#3988) Samanbacsii válasza ugyes (#3980) üzenetére

Samanbacsii
őstag

Szerintem az nekem is van...

(#3989) Sly189

Sly189
senior tag

https://prohardver.hu/hir/komoly_sebezhetosegre_figyelmeztet_az_asustor.html

Ha volt akkor elnézést

(#3990) donat_sz

donat_sz
senior tag

köszi! :R

(#3991) ropi23

ropi23
csendes tag

Na fejlemény van a kis Ebay-es vásárlásommal. Felvettem a kapcsolatot az Ebay-es. Ők rendezték a vissza szállítását. Kedden adtam fel pénteken kint volt náluk. Éjszaka jött az email, hogy küldik vissza a pénzem. Hála ég ebből most jól jöttem ki de legközelebb nagyon oda kell figyelnem.
Jövő héten inkább megrendeltem itthonról a Gen 2-es verziót eredetileg úgy is azt szerettem volna!

(#3992) AiRLAC válasza ropi23 (#3991) üzenetére

AiRLAC
addikt

Szuper, szerencséd volt remélem tudod ;)
Jó lesz az az új modell!

(#3993) Stealth

Stealth
aktív tag

AS5404T NAS
Jó kis videó.

-= Stealth =-

(#3994) donat_sz válasza Stealth (#3993) üzenetére

donat_sz
senior tag

Na igen, az 4 ssd igencsak remek előrelépés a gen1-hez képest, néha azért hiányolom :DDD

(#3995) Stealth válasza donat_sz (#3994) üzenetére

Stealth
aktív tag

Hát igen, ez érthető.
Nekem AS5202T van egy fél éve, egyszerűen nem vitt rá a lélek, hogy kifizessem a négylemezes és ssd foglalatos asustor felárat. Jól elvagyok ezzel is, de hazudnék, ha azt mondanám nem merül fel bennem, hogy miért nem az AS5404T-t vettem.

-= Stealth =-

(#3996) Gawamatsu válasza Sly189 (#3989) üzenetére

Gawamatsu
Topikgazda

Ezt láttam valahol, de a nagy kérdés, hogy egy fos alkalmazást (Surveillance Center) egyáltalán minek frissítenek megszüntetés helyett.
A kameráim, amik 5 éve ugyanazok és amiket az elején látoot és kezelt, azok most már nem működnek vele. Sa natív, se ONVIF módban, holott a kompatibilis eszközök listáján a mai napig ott vannak.

(#3997) donat_sz válasza Gawamatsu (#3996) üzenetére

donat_sz
senior tag

Ez a NAS-ommal szembeni egyik, ha nem a legnagyobb kritika, hogy nem kezel jól kamerákat, de úgy az egész rendszer együttesen hagy kívánni valót maga után, holott pont azzal is hirdeti magát, hogy a konkurensnél több kamerát tud kezelni ingyen..
Pedig a döntésnél még ezt mint pozitívumot írtam fel, hogy nem kell külön NVR, mert ez azt is le tudja kezelni, tévedtem..

(#3998) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#3996) üzenetére

MaCS_70
félisten

Ez a Surveillance Center szerintem is valami egészen orbitálisan silány egy program. Mondhatnám, hogy azért fáj ez, mert részben a négy kameralicenc miatt döntöttem az Asustor mellett, de nem mondom, mert egyrészt nagyon bevált maga az eszköz, másrészt akkor sem használnám a Surveillance Centert, ha működne. Mint kiderült, a Reolink kameráim remekül elintézik a felvételvezérlést.

MaCS

(#3999) Gawamatsu

Gawamatsu
Topikgazda

Már tudom, hogy a több kameralicensznek akkor lenne értelme, ha működne az SC.
Mióta az első problémák jelentkeztek (kapcsolat stabilitás), dobtam és mivel a kamera tud FTP kezelést, ment azzal. Titkosítva, külön jelszavazva, sőt a kamerák saját appja is müxik interneten keresztül, így ráadásul az Ez-Connectes sebezhetőség (ami már nincs) sem érint, mert az sincs bekapcsolva.

Asustor supporttal a folder tartalom időszakos törlése is megoldott lett, ugyan nem olyan szépen, mint az SC tudta kezelni a tárhelyet (foglalt hely/dátum), de x naponta full törli a rögzítéseket. Az lenne a szép, ha be tudnám állítani anapi törlést az x napos állományokra, de annyira nem érdekel.

(#4000) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#3999) üzenetére

MaCS_70
félisten

Pontosan így vagyok én is ezzel kamerafronton.

Csak az az elkeserítő, hogy ennyi erővel akár jó is lehetNE.

MaCS

(#4001) paler

paler
aktív tag

Nálatok a DLNA protokolon keresztül simán és akadásmentesen játssza le a filmeket/videókat a TV-tek? Mert nálam valamiért nem akar sok filmet elindítani a következő hibaüzenettel:

Az is érdekes, hogy a miniatűröket (előnézeti képeket) sem tölti be még olyan fájloknál sem, amiket letudok játszani a NAS-ról.
Lásd pl. ezt:
Pedig lejátssza:
Ami még érdekes hogy HTPC-n (Lan), Laptopon (Wi-Fi) és Mobilon(Wi-Fi) is tökéletesen megy a filmek lejátszása, csak a TV-k (Wi-Fi) b..kodnak.
De pl. Pendrive-ról simán lejátszanak minden filmet, amit a NAS-ról nem, ráadásul a miniatűrök is megjelennek ha pendrive-ról tallózom be a filmeket/sorozattokat.
Mi lehet a gond??? :F

Ráadásul a Plex-el is szívok:
Link 1, Link 2

De ha a DLNA-n tökéletesen menne a lejátszás, akkor a Plex-et el is engedném.
TV típusa: LG 43UN74003LB

[ Szerkesztve ]

(#4002) ugyes válasza paler (#4001) üzenetére

ugyes
aktív tag

Nézd meg, hogy tv-ről NAS-ra bejelentkező felhasználónak milyen jogai vannak. Illetve a fájlokat ki érheti el (jogosultság). Én pl. egy új Plex telepítéskor szívtam: a képeim felét üres metaadattal dolgozta fel, mert a technikai usernek nem volt azokra a fájlokra érvényes hozzáférése (akár egy könyvtáron belül).
A Plex-nél szerintem a sorozatneveket a könyvtárban módosítsd a javasolt formátumra: a jelenlegi Sorozatok\His.Dark.Materials.S03.720p.HMAX.WEB-DL.DD5.1.H.264.HUN.ENG-PTHD helyett Sorozatok\ His Dark Materials (2019)\ Season 03\..... ide már mehet a tényleges fájl.

(#4003) MaCS_70

MaCS_70
félisten

Érdekes jelenség szívat éppen.

Van egy megosztás, természetesen felhasználói jogokkal.

Az érdekesség az, hogy egyes PC-król enged belépni a könyvtárba, másokról nem, mintha rossz lenne a jelszó. Pedig nem rossz az.

:F

MaCS

(#4004) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4003) üzenetére

AiRLAC
addikt

Régebbi PCk azok? SMBv1 vagy NTLM esetleg?

(#4005) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4004) üzenetére

MaCS_70
félisten

Nem, új Windows 11 PC-k.

Általánosságban működik is a NAS elérése, de van egy olyan megosztás, amelyik két PC-ről engedi az SMB-elérést, másik kettőről nem.

SHTML-en a GUI elérésével ezeken a diszkriminált gépeken sincs gond.

Köszönettel: MaCS

(#4006) cigam válasza paler (#4001) üzenetére

cigam
félisten

A válasz egyszerű: Nem olyan formátumban van a kép/hang, amit a DLNA támogat.
Nézd csak meg, pl. a mediainfoval egy olyant amit lejátszik, és egy olyant amit nem.
Jegyezd meg, és olyan kódolású videókat szerezz be, amit "szeret".

Nem ismerem az asustor DLNA szerverét, de talán a LooksGood segíthet a problémádon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4007) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#4005) üzenetére

MaCS_70
félisten

A probléma magától megoldódott. Érti a fene... :F

Leet viszont egy másik, szintén elérési problémám:

Egy felhasználó (nem adminisztrátor) a jelek szerint túl sokszor próbált belépni rossz jelszóval, ezért aztán a NAS szépen le is tiltotta azt az IP-címet.

Adminisztrátori jogosultsággal hogyan tudom feloldani a tiltást? (Másik eszközről ugye be tudok lépni.)

Illetve: eleve hol találom (nem találom, pedig én állítottam be) a túl sok rossz kísérletre szóló titást?

(#4008) cigam válasza MaCS_70 (#4007) üzenetére

cigam
félisten

ADM Defenderben

(#4009) MaCS_70 válasza cigam (#4008) üzenetére

MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ott kaparásztam mellette, de hülye voltam hozzá...

(#4010) paler válasza cigam (#4006) üzenetére

paler
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásodat.
A LooksGood telepítve van.

Nem is tudtam hogy a DLNA van olyan videófájl formátum amit nem támogat :F
Majd ha lesz egy kis időm akkor még próbálkozom vele, hátha rátudom venni hogy lejátsza azokat a fránya filmeket. A Plex-el pl. sikerült olyan filmet lejátszani amit direktben a Tv lejátszója nem indított el. Természetesen ha pendrive-ra teszem a filmet, akkor gond nélkül lejátsza a TV is. Ragaszkodom hozzá hogy a NAS-ról tudjuk filmet nézni, mivel ez is kritérium volt a NAS beszerzése mellett.

[ Szerkesztve ]

(#4011) cigam válasza paler (#4010) üzenetére

cigam
félisten

A DLNA nem mindenevő. Ezért találták ki a transzkódolást. Ha ez be van kapcsolva, és olyan médiával találkozik, ami nem megy át a DLNA-n, akkor röptében, valós időben átkonvertálja olyan formátumba, amit a DLNA ismer, és közvetíteni tud.
Ez a transzkódolás képesség nem mindegyik DLNA szerver része, gyakran csak a fizetős verziókban érhető el, vagy nincs alapból bekapcsolva.

Plusz ne keverd a DLNA szervereket(Plex, LooksGood, upnp media server,....), pláne ne futtass egyszere többet belőlük. Ez is okozhat problémákat.

(#4012) MaCS_70

MaCS_70
félisten

Nemrégiben újraindítottam a NAS-t.

Azóta minden bejelentkezéskor a Rendszer újraindul... ablak díszeleg a GUI közepén, amelyet külön Esc-pel kell eltüntetnem.

Vajon hogyan tudok megszabadulni tőle...?

MaCS

(#4013) ugyes válasza MaCS_70 (#4012) üzenetére

ugyes
aktív tag

Próbáltad ismét újraindítani? Nekem volt, hogy akkor javult meg egy jelenség, ha ismét újraindítottam.

(#4014) MaCS_70 válasza ugyes (#4013) üzenetére

MaCS_70
félisten

Sokszor újraindítottam idegességemben. De kitart!

MaCS

(#4015) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4012) üzenetére

AiRLAC
addikt

Browser cache/cookies ürítése sem segít?

(#4016) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4015) üzenetére

MaCS_70
félisten

Több gépen és több felhasználó belépésénél is megjelenik a figyelmeztető ablak.

Cache/sütiürítés megvolt -- magyarorszag.hu felhasználók vagyunk... :)

MaCS

(#4017) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4016) üzenetére

AiRLAC
addikt

Azt írják hogy ez a kettő parancs segíthet ha SSH-n keresztül kiadod, lehet már az első fog, de ha nem akkor add ki a másodikat it:

sudo reboot -f

sudo poweroff

(#4018) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4017) üzenetére

MaCS_70
félisten

A sudo reboot -f bejött!

(#4019) cigam

cigam
félisten

Nem tudom ismeritek-e, ha igen, akkor bocs.
Asustor NIMBUSTOR 4 Gen2 / AS5404T NAS, beüzemelés, felhasználók, megosztások, SSD cache

Docker konténer, Linux desktop, virtualbox: Asustor NIMBUSTOR AS5404T NAS

(#4020) ugyes válasza cigam (#4019) üzenetére

ugyes
aktív tag

Igen. Korábban QNAP-pal nyomult.
Szerintem a NASCompares e témájú videói jobbak, igaz angol nyelvű mind.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.