Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) gekkoXT válasza crixtm (#4249) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Sokkal jobb tv-re telepíteni egy plexet, ami a nas plex szerverről játszik le mindent. Így a nas mindegy, hogy hol van a lakásban elrejtve.

(#4252) donat_sz válasza gekkoXT (#4251) üzenetére


donat_sz
senior tag

és főleg rixtm
Ettől jobb alternatív számomra ha a Kodi fut a TV-n és NFS/SMB elérése a NAS-on tárolt médiákhoz.

(#4253) Stealth válasza crixtm (#4249) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én tv-n Kodival játszom le a filmeket, mindent visz, ahogy kell, a NAS csak kiszolgál.
Én azt gondolom ez az általános és a jó megoldás.

-= Stealth =-

(#4254) AiRLAC válasza crixtm (#4249) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amlogic alapú lejátszó CoreELEC-el, vagy FireTV Stick vagy Google Chromecast with Google TV (HD vagy 4K), ezek a lejátszók kb. mindenben jobbak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4255) crixtm válasza MaCS_70 (#4250) üzenetére


crixtm
tag

Semmi más, köszi az infót.
Referálok majd a hdmi-ről!

(#4256) ugyes válasza crixtm (#4249) üzenetére


ugyes
senior tag

A HDMI kimenet minőségéről megosztóak a vélemények: van, akinek ok, van, akinek nem. Én nem használom.
Ugyanakkor az Asustornak van saját fejlesztése a HDMI-n keresztüli média lejátszásra. Leírás és beállítási útmutató itt.
Ebben nincs KODI. De egy srác megcsinálta a KODI-t és az alkalmazás letölthető az App Centralról (ez egy környezet + alkalmazások). Az Asustor hivatalos fórumon van KODi topic is (pl. ez).
Szerintem próbáld ki, ha nem tetszik még áttérhetsz Plexre, Emby-re vagy Jellyfinre.

A felsorolt áruházakkal jól boldogul, ha van azokhoz hozzáférésed. Az overseerr/omby jackett - *arr - qbittorrent/transmission/deluge körjárat kiválóan működik.

(#4257) ugyes


ugyes
senior tag

Új Asustor alkalmazás: Drive Utilities
Az új alkalmazással lehet lemezeket klónozni (azonos méretű forrás és cél lemez) és biztonsági törlést végrehajtani.
Annyi a visszajelzés érkezett, hogy RAID-ben lévő lemezeket nem tud klónozni.

(#4258) MaCS_70 válasza ugyes (#4256) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a myHD nálam erre fut:

Server error!
[an error occurred while processing this directive] The server encountered an internal error and was unable to complete your request.
Error message:
(none)

Lejátszani nem akarok a NAS-sal, csak szerverként futtatnia Kodit.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4259) ugyes válasza MaCS_70 (#4258) üzenetére


ugyes
senior tag

Nem használom. Itt a szerző leírása a fórumban.

(#4260) MaCS_70 válasza ugyes (#4259) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4261) Stealth válasza Stealth (#4248) üzenetére


Stealth
aktív tag

Elkiabáltam.
Frissítés után minden torrentem a trackernél a Not Contacted yet hibát adja. :F
Kutakodtam, de még nem tudtam megoldani. Ötlet?

-= Stealth =-

(#4262) Stealth válasza Stealth (#4261) üzenetére


Stealth
aktív tag

Meg kellett változtatnom a portot a kliensben, majd beállítani az új portra a forwardingot és persze engedélyezni a tűzfalon. Most megy.

A qbittorrent logban volt egy ilyan, hogy:
Failed to listen on IP. IP: "NAS IP címe". Port: "TCP/régi portom". Reason: "Address in use"

-= Stealth =-

(#4263) Zuglói


Zuglói
tag

Sziasztok,
Dockerben fut(na) a qbittorent, de a fájl letöltése helyett hibát ír ki, a logban pedig az "error: Permission denied" üzenet szerepel. Hol, vagy hogy lehet engedélyezni?

(#4264) donat_sz válasza Zuglói (#4263) üzenetére


donat_sz
senior tag

Mappa hozzáférés körül nézelődnék.
Native qbitet amúgy érdemesebb lehet a dockeres helyett használni.

(#4265) Stealth válasza donat_sz (#4264) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem mindkettő jól működött, de maradtam a natívnál.

-= Stealth =-

(#4266) Zuglói válasza donat_sz (#4264) üzenetére


Zuglói
tag

Köszönöm, neked is Stealth!
A nativ nekem is tökéletesen működik, csak gondoltam még tanulok valami újat így 60 pluszosan. De akkor marad minden a "régiben" :)

(#4267) donat_sz válasza Zuglói (#4266) üzenetére


donat_sz
senior tag

Oh, ha tanulsz, tesztelsz, akkor ne add fel ilyen könnyen!
Jövő héten ha gondolod meg tudom nézni a dockeres verzió beállításaidat, már ha portainer adott nálad is (én csak az irányba merültem el kissé - főleg a unifi eszközök miatt - ).

(#4268) belashx válasza donat_sz (#4267) üzenetére


belashx
senior tag

Frissítéskor az elérési útvonalak szoktak visszaállni az alapértékre, de ha jól sejtem, ezzel nem mondok semmi újat számodra. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#4269) ropi23


ropi23
csendes tag

Sziasztok!

Hát... Tegnapi nap folyamán meg adta magát az egyik lan csatlakozó. Se kábel csere, se a másik router portba való át dugás nem segített.
Majd veszem fel a kapcsolatot a kereskedővel ahol vettem, hogy hogyan tovább. Kis családom már hozzá szokott szóval remélem gyorsan meg fog oldódni.
Amúgy egy AS5404T az alany semmilyen előzménye nem volt a hibának. Egyszer csak számítógépről nem lehetett elérni a mappákat amit létre hoztam.

(#4270) Stealth válasza Zuglói (#4266) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ja, én is azért tettem fel a dockerest, hogy tudjam mi is az, és hogy kell beállítani.
Az itteni segítségek nélkül egyedül nem ment volna.
Aztán azért maradtam a natívnál, mert nem volt kedvem átpakolgatni az 50+ torrentet, bár tuti van valami egyszerűbb megoldás, de már nem volt kedvem vele szrakodni.

-= Stealth =-

(#4271) donat_sz válasza ropi23 (#4269) üzenetére


donat_sz
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de hasonló hiba volt nálam is. Ha rászűrsz az írásaimra, azt is meglátod mennyi idő alatt oldódott meg szerintem.. Az biztos, hogy a forgalmazó közlése szerint járt Taiwanban a nas-om és úgy rémlik az ígért átfutási időt nem tudták tartani, így némi kompenzációt is kiharcoltam a bolttól..
Remélem te szerencsésebb leszel!

(#4272) ropi23 válasza donat_sz (#4271) üzenetére


ropi23
csendes tag

Köszönöm mivel 3 év garis így nem tudok mit csinálni. Megszerettem és a család is de attól félek ha tovább várok a hiba jelzéssel és vissza küldésével rosszabbul járok. Bízok benne, hogy időben meg lesz és nem húzzák hónapokig.

(#4273) Zuglói válasza donat_sz (#4267) üzenetére


Zuglói
tag

Szia, irtam p.ü.-t.

(#4274) ugyes válasza Zuglói (#4266) üzenetére


ugyes
senior tag

Nálam konténerben fut. Én a Linuxserver.io verziót használom, nem az App Central-osat. Ennek oka, hogy alapvetően ugyanaz, csak Patrick csinál hozzá apk fájlt, egyúttal megköti az ember kezét a könyvtárak elhelyezésével. Nekem nem jó a Patrick struktúra, ezért feltettem az "eredetit". A konténer leírása szerintem elég jó, én annak megfelelően használom.

(#4275) AiRLAC válasza Zuglói (#4263) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt a részt nézd meg, jogosultság gond:

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4276) Zuglói válasza ugyes (#4274) üzenetére


Zuglói
tag

Köszi, de én is a linuxserver.io -t próbáltam.

(#4277) Zuglói válasza AiRLAC (#4275) üzenetére


Zuglói
tag

Bocs, ha buta a kérdés, az uid megvan, de a gid-t hol találom? :((

(#4278) ugyes válasza Zuglói (#4276) üzenetére


ugyes
senior tag

Akkor a PUID=1000 és a PGID=1000 értékek miatt van gondod. Én töröltem e sorokat és jól működik.
PUID a felhasználó Szerkesztése menüben látható, a PGID pedig a helyi csoportokra kattintva. Azt a felhasználót nézd, amelyik nevében futtatni akarod. És ennek a felhasználónak csoportját nézd meg. Ha több csoportja van, akkor döntened kell.

(#4279) Zuglói válasza ugyes (#4278) üzenetére


Zuglói
tag

Köszi, megpróbálom.

(#4280) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Van új ADM:

ADM 4.3.1.R752 ( 2024-07-08 )

[ Szerkesztve ]

(#4281) Stealth válasza Gawamatsu (#4280) üzenetére


Stealth
aktív tag

Felment és most úgy tűnik nem kell a qbitben új portot állítanom, működik a régivel.

-= Stealth =-

(#4282) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#4280) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam 6204-es hibára fut: Unable to unpack firmware

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4283) donat_sz válasza MaCS_70 (#4282) üzenetére


donat_sz
senior tag

nálam is hiba nélkül felment már 8-án

(#4284) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
4 lemezes nas-t keresek itthonra. Garazsba lesz igy hdmi nem szempont, 1 lan elegendo es alap torrent + dlna + filemegosztas/raid archiv funkciokra kell.
A 3 kozul melyiket erdemes megvenni es miert? Arban annyira nincsenek messze.
- AS3304T
- AS3304T v2
- AS5304T
koszonom!

(#4285) MaCS_70 válasza Lipton (#4284) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az árkülönbség bevállalható, akkor az ötöst. Abból még sosem volt baj, hogy valaki a jobbat használta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4286) MaCS_70 válasza donat_sz (#4283) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Egy reboot -f után nálam is felment az új fw.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4287) Lipton válasza MaCS_70 (#4285) üzenetére


Lipton
őstag

Ilyen elven mindig van meg egy jobb, ebbol is van gen2 meg felette is egy nagyobb tudasu es dragabb modell :) a 2 kisebb realtek a nagyobb mar intel…

[ Szerkesztve ]

(#4288) donat_sz válasza Lipton (#4287) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az elvárás okán csak az intelest javaslom.
A 4 ssd + 4 hdd ha hozhat előnyt akkor v2, amúgy a v1 is remek lesz.

(#4289) ugyes


ugyes
senior tag

Érkeznek az új Asustor NAS-ok. Ez első "fecske" a Lockerstor gen3.
AMD Ryzen, 16GB ECC RAM (bővíthető 64GB-ig), 2x5Gb és 2x10Gb LAN, 7 USB port köztük 2db USB-4 (C). Egy PCIe 4x4 bővítőhely.
A processzorban nincs iGPU, a PCIe bővítőhely gyárilag 10Gb bővítésre szól. Ár még nincs megadva.

(#4290) Gawamatsu válasza ugyes (#4289) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Szép-szép, de a PCIex4 port támogat e LAN adapteren kívül pl (low-end nVidia kártya), ha már a Ryzen-ek nem transcode-olnak.
Mondjuk az nekem sose kellett :)

Vagy valaki kijelzőre kötné.

(#4291) donat_sz válasza ugyes (#4289) üzenetére


donat_sz
senior tag

Engem nem győzött meg annyira, az 5304-emet még mindig inkább az 5404-re frissíteném, de belátható időn belül nem tervezem a váltást :)

(#4292) Gawamatsu válasza donat_sz (#4291) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

6104T-ről még mindig, így 6-7 év távlatából sem ad indokot cserére.

Egyedül a több lemezes lenne opció, de újakból olyan nemigen van és horror áron.
Mondjuk akkor is dupla áron ment a 8 lemezes a 4-eshez képest

(#4293) ugyes válasza Gawamatsu (#4290) üzenetére


ugyes
senior tag

Az elmondásuk szerint azért választották a Ryzen platformot, mert az elérhető Intel processzorok (<I3) nem biztosítanak elegendő PCIe sávot. Az iGPU hiányán én is gondolkodtam, de az igazat megvallva nem biztos, hogy hátrány. Korábban én is mindent is a NAS-ra akartam tenni. Csak a Celeron nem bír mindennel. A média szervereket külön gépre tettem (I3-12100), a fájlműveletek maradtak (+ a torrent) a NAS-on /és backup Plex szerver, biztos, ami biztos/.
Aktuálisan a Nextcloud/fotómenedzsment áthelyezésén gondolkodom, mert ismét újra kellene telepíteni adatbázisát vagy valami más galibája van.
A NAS maradna fájlszerver (+torrent) és minden mást egyéb gépek végeznék. Tudom, így nagyobb az áramfogyasztás és helyet is többet foglal, de biztosabban üzemel, szerintem. Ezekhez pedig a gyors hálózati kapcsolat, sok USB port kell. Az AS6604T-n van 3 db USB, az utódon (AS6804T) 7 db, amelyből 4 db helyből gyorsabb, mint az AS6604T-n bármelyik.

Videókártya: szerintem olyan 300-350eFt körül lesz az AS6804T ára. Ha nincs vagy csak 1-2 távoli megosztás és jó a lejátszó, akkor Nvidia T400-zal elketyeg (használtan ~30eFt). Ha több kell Nvidia T1000 vagy A2000 (előbbi PCIe3, utóbbi 4). Kb. +100/200eFt. Most csinálta meg a Plex az Intel iGPU/ARC kártyák jó kezelését Windows alatt (11th gen felett) (linux alatt már korábban is ok volt), így egy N100-as mini PC médiaszerver ősztől még windows alól is jó Plex szerver lehet, most 53eFt RAM-mal és SSD-vel (belépő szint) a hardveraprón.

(#4294) MaCS_70 válasza ugyes (#4293) üzenetére


MaCS_70
félisten

Állj, állj!

Neked sikerült Asustoron működésre bírni a NextCloudot??? Ha igen, akkor komoly hiba volt ezt elárulni... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4295) ugyes válasza MaCS_70 (#4294) üzenetére


ugyes
senior tag

Mit szeretnél tudni?

(#4296) MaCS_70 válasza ugyes (#4295) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy általában azt, hogy hogyan sikerült működésre bírnod. Én többször próbálkoztam (igaz, legutóbb is több mint két éve), de valahol mindig úgy akadtam el, hogy minden rendben, de mégis hogyan tovább.

Úgyhogy hamarosan kérdezni fogok -- amint tettem egy újabb próbát.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4297) ugyes válasza MaCS_70 (#4296) üzenetére


ugyes
senior tag

Az Asustor leírását követtem, de nem az Asustor app-ot használom. Helyette a linuxserver.io image-et tettem fel dockerben. Ez megfelel a leírás 1. pontjának. Utána a leírás szerint csináltam, egészen a config-php átírásig. Abban a trusted_domain, a trusted_proxies és overwrite.cli.url helyes megadása is szükséges. A domain-nél a helyi IP, plusz a DDNS elérhetőséget is meg kell adni (illetve minden címet, amely ténylegesen elérhető, akár külső IP címet is).
Kb. ennyi, mondjuk 2 év szenvedés után (még saját image-okat is készítettem). Ennek oka, hogy a mobil fotók feltöltésére is ezt használom (a Syncthing sem rossz, de annak nincs hivatalos iOS appja) és a cél(ok) különböző megosztásokon vannak (felhasználók szerint). Ezt csak SMB-vel sikerült megoldani. Az SMB funkciók azonban nem elérhetők az Asustor image-ben, a saját verziók gyártását egy idő után meguntam.

(#4298) MaCS_70 válasza ugyes (#4297) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.