Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) Malfroy válasza Malfroy (#93899) üzenetére


Malfroy
aktív tag

hdmi 2.1 kell,minimum 1db,az lemaradt.

(#93902) Malfroy válasza Vhiktor (#93900) üzenetére


Malfroy
aktív tag

[link] [link] ezek? Melyik miben jobb a másiknál?

(#93903) Vhiktor válasza Malfroy (#93902) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Mindkettő kiváló tv.
De ha fontos a játék és főleg pc játék abban az LG a legjobb.

Samsungnak különleges a pixel elrendezettsége ezért monitornak nem annyira jó aki erre érzékeny.

G3 nak nagyobb a maximális fehér fényereje, de az S95Cnek meg nagyobb a szín fényereje(ez jobban számít) és nagyobb szinteret is fedd le, valamint homogenabb a képe.

De ha fontos a pc játék én a g3-at venném.

Ja és ami még fontos lehet hogy a samsung nem tud dolby visiont. Illetve g3 falra szerelhető nem jár hozzá gyárilag talp.

Egyikben sem fogsz csalódni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93904) Malfroy válasza Vhiktor (#93903) üzenetére


Malfroy
aktív tag

S95C komolyan nem tudja 1 millióért a dolby visiont? ez most valami vicc? :) előre szeretnék haladni nem hátra..hogy játsza le akkor a netflixes dolby vision és atmos tartalmat? ennek a kettőnek mennyivel lehet folyamatosabb képe mint egy olad806-nak? 5-10%? mikor pár éve vettem a 806-ot tudom az egyik legjobb volt képminőségbe, tavalyi modellek mennyire tudtak rálicitálni?

[ Szerkesztve ]

(#93905) Malfroy válasza Malfroy (#93904) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Philips 77OLED818/12 most a legújabb philips?

(#93906) Vhiktor válasza Malfroy (#93905) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

818-ról van tesztem:
[link]

Messze van ez most a legjobbtól.

G3 továbbra is.

Folyamatos kép alatt a mozgás megjelenitesre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93907) Malfroy válasza Vhiktor (#93906) üzenetére


Malfroy
aktív tag

mozgás megjelenitesre gondolok igen, netflix,youtube,twitch,tv adások. Lehet hogy valamit nem veszek figyelembe, de emlékszem mikor az oled806-ot vettem, akkor az LG C és G modellek voltak a riválisok,és akkor az lett mondva hogy jobb képe van,mint az LG-nek és megbizhatóbb is.(nincs kijelző lotto megbizhatóság szempontjából) én 2-3 éve 420.000ft-ért vettem telekomtól kp-ra az oled806 ot, ami elvileg már akkor jobb volt mint az lg C és G osztály. akkor most mire kellene kiadnom egy 77 G-ért 1.2 milliót? most vagy kb semmit nem változott az oled tv piac az utóbbi 2 évben,és felesleges is lecserélnem a 806-ot, vagy valalamit nem veszek figyelembe/nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#93908) alaves válasza Malfroy (#93907) üzenetére


alaves
addikt

Mozgásjavítás (interpoláció) valahogy így néz ki gyártói sorrendben:
Sony > Panasonic, Philips > LG > Samsung > Hisense és egyéb noname
A 818-nál Vhiktor mérése szerint nem teljes a 4:4:4 színformátum megjelenítés (ha esetleg fontos monitorként). A Sony A95L a legkevésbé kompromisszumos.
Fejlődés igazából képminőség vonatkozásában színtér lefedettségben, fényerőben, színfényerőben történt. Elvileg folyamatban van a triangular RGB kijelzőre a ClearType beállítás (addig BetterClearType Tuner: RGB/contrast:2200 beállítás jó lehet).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#93909) ricsip válasza Pro Koryak (#93889) üzenetére


ricsip
addikt

Tapsolsz, de ha a bmw már kitalálta h. a seggfűtés a kocsiban havi előfizetéssel működjön, cudar cigány világ lesz itt hamarosan a konzumer cuccok-nál is. Tudod, elég ha csak 1 barom kitalál valami pénzlehúzó mocsokságot, ráugrik az egész ipar azonnal. :(

-

(#93910) junkpod válasza ricsip (#93909) üzenetére


junkpod
nagyúr

HP már előfizetéses nyomtatásról beszél... Nem üres a kosár. :Y

Box's don't touch!

(#93911) Celtis válasza Malfroy (#93907) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a mozgásmegjelenítés fontos, akkor szerintem a samsungot felejtsd el gyorsan. A G3 biztos jobb. Az A95L a tuti, de az közel 2 milla.

(#93912) Tyrone89 válasza Malfroy (#93904) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen, bosszantó lehet, hogy ennyi pénzért nem tudja a dolby vision-t, DE..azért nem kell az embernek a kardjába dőlnie mert a streaminges dolby vision nem valami nagy dolog, nincs javítási réteg benne mint pl a 4k lemezen megjelent vagy a 4k lemezből készült remuxok esetén. Másrészt úgy is az emberi szem a limitáció..mert kétlem hogy egymás után nézve meg tudná mondani az ember melyik volt a dolby vision és melyik "csak" HDR10 pl. Egymás mellett nézve ugyanolyan tv-n biztos látszana valamennyi különbség, de az közel sem akkora differencia hogy sírjon az ember a DV hiánya miatt. Jobb a DV technikai értelemben mert dinamikus metaadatokat használ, de ahogy írtam az ember szeme a szűk keresztmetszet úgy is. Egyébként pedig a streamingen mivel a Samsung nem tudja a dolby vision-t így hdr-ben fogja megjeleníteni a tartalmat szóval no problem. (Ez csak saját vélemény, jómagam egy LG C9et használok ami még tudja a dual layer dolby vision-t is..ellenben a 2020 és utáni modellekkel...ennek fényében írtam a fentieket)

(#93913) alaves válasza Malfroy (#93907) üzenetére


alaves
addikt

Hozzátenném, hogy megduplázott kijelző területért 8230 cm2 > 16248 cm2 (55">77" képátló) már érdemes lehet kompromisszumot kötni egy 77S90C-vel vagy akár egy 77B3-al is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#93914) kolmi93 válasza Tyrone89 (#93912) üzenetére


kolmi93
tag

nem feltétlen csak a szem jelent szűk keresztmetszetet dv (és más HDR formátum) esetén, a dolby vision egy eszköz, amit használni is tudni kell, szerintem több múlik a masteren, tehát az utómunkát végzők szaktudásás és azon, hogy mennyire veszik komolyan a munkájukat, mint a megjelenítők képességein

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#93915) Tyrone89 válasza kolmi93 (#93914) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen, ez is igaz, sajnos láthatjuk hogy elég sokszor elmarad az eredmény attól amit várna az ember. Elég csak pl az Avatar 2 megnézni. Ugyan a 4K lemezes vagy abból készült remuxot nem láttam, csak a streaming verziót de az is...hiába "dolby vision"...full statikus metaadadot használ...200 nites csúcsfény értékekkel. Kb mint ha valami hdr jelbe ágyazott sdr videót nézne az ember. Elég gyenge kontrasztilag is stb. Szerintem annak a masterelésébe nem sok munkát fektettek.

(#93916) Vhiktor válasza Malfroy (#93907) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Rosszul mondták hogy jobb képe van, főleg mint egy g szériásnak lg-nek. :R nem a mozgás megjelenítésre gondolok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93917) umek válasza junkpod (#93910) üzenetére


umek
tag

Nagyon off, de épp most jelentettek be egy évi 70 millió eurós szponzori szerződést a Real Madriddal, ott lesz a HP logó a mezek ujján. Szegényeknek valamiből ki kell termelni az ilyeneket. :DDD

Légy korrekt.

(#93918) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, néztem itt egy Oled tesztet ahol mondta kolléga hogy olednél 24p lejátszás esetén panel gyors válaszideje miatt van ilyen akadozás pásztázó jelenetek esetén.

Ezt hogyan kell elképzelni?

Apple tv-ről én mindent 24p nézek mert szememnek az sokkal kellemesebb. Minden képjavító funkció kikapcsolva a tv-n (q70t).

Ez nálam döntő lehet választásnál maradok e lcd(Miniled) vagy Oled felé billenek.

Egyedül az idő a barátom.

(#93919) Celtis válasza jeffreybboy (#93918) üzenetére


Celtis
veterán

A kollégád jól mondta. De hogy lehet ezt jobban elmondani?
A nagy mozgó felületeken látható, hogy darabos a mozgás, nem folyamatos. A modernebb LCD-k sem sokkal jobbak, minimális a különbség. Annyi biztos nem, hogy emiatt mondj le az OLED-ről.
Legfeljebb egy visszafogott interpolációval a mostani tv-hez szokott szemednek is jó lesz.

(#93920) ricsip válasza jeffreybboy (#93918) üzenetére


ricsip
addikt

Be kell menni mediamarkt-ba, vinni pendrive-on néhány minta mkv-t, és kérni h. nézhesd meg a kiszemelt oled tv-n.

[ Szerkesztve ]

-

(#93921) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok
Van egy ilyen tv-m
OLED48A23LA OLED smart tv, 4K TV, Ultra HD TV, uhd TV, HDR, webOS ThinQ AI okos tv, 122 cm

Sorozatosan gondom van belőle, hogy letöltök filmet, de ahogy rárakom pendrive-re, és leülnék nézni azt írja ki, hogy ez a videó nem támogatja a hangot..
Nem tudok végignézni így rajta semmit, mert nem jó neki semmi hang

Mit tudok ezzel kezdeni? Köszi :R

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#93922) szkutyi válasza mályva (#93921) üzenetére


szkutyi
őstag

Külső.media lejátszó..
Vagy olyan anyagot szedj le amiben nincs DTS hang...vagy utólag szedd ki belőlük a DTS hangot

(#93923) Vhiktor válasza jeffreybboy (#93918) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Minden tvnel látható ez 24p esetén, annyi hogy aki erre érzékeny sz olednel jobban láthatja.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93924) kolmi93 válasza Tyrone89 (#93915) üzenetére


kolmi93
tag

persze, hogy nem, cameron egy vak kontár, minden újabb filmjének a képét elbassza valamivel, a HDR-ben rejlő kreatív lehetőségeket se tudják a rendezők dramaturgiailag kihasználni, sajnos olyanok se, mint Nolan vagy Peele, szóval egyenlőre nem tudom komolyan venni a formátumot
btw szerintem az is szégyen a filmművészet helyzetének szempontjából amikor valamelyik avatart hozzák fel mint példa, vagy mint viszonyítási alap, bármilyen szempontból, de ezt ne vedd magadra

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#93925) kolmi93 válasza mályva (#93921) üzenetére


kolmi93
tag

nem kell feltétlen médialejátszóra költeni, átkonvertálod a dts hangot ac3-ra (ffmpeg vagy eac3to)

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#93926) Tyrone89 válasza kolmi93 (#93924) üzenetére


Tyrone89
tag

Én simán gondolnám azt is hogy Cameronnak valójában semmi köze nem volt az utómunkákhoz még felügyelet szinten sem. Mert valahogy nem tudom azt elhinni, hogy valaki aki pl Michael Bay mellett vizualitás szempontjából maximalista..mert Cameron is az..legfejlettebb cuccokat használ, legjobb kamerákkal rögzít stb..az az ember ilyet jóváhagyna. Szerintem kb az lehet a helyzet itt is mint a Terminator utolsó részénél, hogy Cameron producer volt ugyan...de amúgy egy forgatasi napon sem volt ott, mert nem érdekelte egyszerűen a film. Egyébként nem veszem magamra, csak direkt azért írtam az Avatart mert az jó példa erre a trehányságra. Na jól elmentünk off-ba :)

(#93927) mattheus válasza RockCNC (#93844) üzenetére


mattheus
őstag

Szia!

Még nem döntöttem el, eddig az alábbi típusokat kaptam innen-onnan ajánlásként

- NEDIS TVSM2330BK (ez a legszimpatikusabb)
- MELICONI FEET 600 (ez nem tetszik és nem is áll jól a tévéhez)
- NEDIS TVSM5120GY (ez jó mert állítható minden irányban, viszont nem tetszik)
- BONTEC TV Stand Swivel (Ez is jó, viszont Amazon-os rendelés, így ha ha bármi van, akkor nehézkesebb a reklamáció)

Viszont itt erősen agyalok, hogy melyik legyen végül. S95C vagy G3-as LG. Nekem főleg PS5-höz kell, Dolby Vision hiánya hidegen hagy, árban 50 E a differencia és a Tizennel nekem nincs gondom, meg a puritán távirányítóval sem. PC-vel nem tervezem használni, ott hallottam, hogy a kép a nem legjobb a pixelek miatt és a Connect box sem ideális.

Garanciális / Szerviz része az LG-nek biztatóbb, emiatt hajlok a G3-as típusra, viszont itt írtátok korábban, hogy Samsungnál is zeró pixel van. Ha tényleg így van, akkor alig látok más előnyt mellette.

(#93928) Vhiktor válasza kolmi93 (#93924) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Cameron 2 Avatar filmje referencia minőség 3-ben is, és én hálát adok az Istennek, hogy inkább 3d-ben csinálta meg normálisan mintha a HDR lett volna az és nem lett volna belőle 3D. Személy szerint nekem a 3D sokkal nagyobb élményt ad mint bármelyik mostani HDR film, persze a normális 3D-hez kell a hatalmas horizontális látótér lefedettség, 70 fok felett (na jó már 45-tól is élvezhető), de 70 felett kezd az igazi lenni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93929) Tyrone89 válasza Vhiktor (#93928) üzenetére


Tyrone89
tag

Hát az tény hogy a 3D ha rendesen 3D kamerákkal vették fel ahogy az Avatart vagy a Transformerseket, az tényleg nagyot üt, és a 3D-nek az a legjobb ha minél nagyobb képméretben látja az ember. Kár hogy már nem gyártanak 3D tévéket. Van egy 55 colos 3D oledem, de mostanság már inkább VR szemüvegben nézek 3D filmeket. Igaz abban nem oled kijelző van, de kárpótol az hogy gyakorlatilag mozi méretben látom a filmet. Projektorom nincs, sajnos nincs megfelelő helyem hozzá.

(#93930) kolmi93 válasza Tyrone89 (#93926) üzenetére


kolmi93
tag

ha semmi beleszólása nem volt a házimozi kiadások utómunkájába az eleve ellentmond azzal, hogy maximalista
az első avatar filmben látható kevés élőszereplős jelenetet egy, már akkor is jócskán elavultnak számító, Sony videókamerával vették fel, tehát az UHD kiadáson a nem csak a dv kamu, de a felbontás is, utólag rádobtak valami AI felkonvertálást, ennyit az igényességről meg a maximalizmusról, off/nem off, szerintem jó ha az ilyen témák is ki vannak vesézve

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#93931) alaves válasza mattheus (#93927) üzenetére


alaves
addikt

"Samsungnál is zeró pixel van" [link]
Ez akkor lesz igaz a gyakorlatban, ha legalább 1 fórumtársnál cserélnek emiatt kijelzőt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#93932) Tyrone89 válasza kolmi93 (#93930) üzenetére


Tyrone89
tag

Persze, az első rész az tényleg csak egy felskálázott dolog. Hiszen alapból nem volt olyan a forrás nyersanyaga amiből tényleges 4K felbontást és plusz részleteket lehetett volna nyerni. Sajnos nem látjuk hogy mi a tényleges procedúra utómunka során, akár rendezői szempontból nézve is. Szerintem sem baj ha néha esik szó ilyenekről is, végül is jelenleg még elvileg az oled képviseli a legjobb megjelenítési minőséget, így talán ha közvetlenül nem is, de picit kapcsolódnak az ilyen témák is. Egyébként a C9 oledem óta most először gondolkodtam el váltáson egy G3 vagy majd az érkező G4-re

(#93933) Vhiktor válasza kolmi93 (#93930) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A filmesek teljesen máshogy gondolkodnak felbontas terén. Nekik a felbontas kb nem is paraméter. Sokkal jobban érdekli őket a kamera többi paramétere.
Melyik sony kamerára gondolsz?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93934) kolmi93 válasza Vhiktor (#93933) üzenetére


kolmi93
tag

a felbontás valóban sokadlagos minőségi tényező, ezt elismerem és nyilván a cgi se 4k-ban lett anno renderelve
a filmhez használt speciális 3D rigben 2db Sony HDC-F950 kamera volt beszerelve, ezeket még a digitális korszak hajnalán tervezték
3D- ben egyiket se láttam, de elhiszem neked, hogy abban referencia

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#93935) mattheus válasza alaves (#93931) üzenetére


mattheus
őstag

Neked legalább van írásos bizonyítékod erről a beszélgetésről, így mindenképpen beljebb vagy mint én, de ne legyen rá szükségünk sosem.....

(#93936) Scholes9 válasza mattheus (#93927) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az S90C sokkal olcsóbb mindkét modellnél és játékra ugyanolyan tökéletes. Nekem lassan 2 hete van meg. Amikor szabadnapom van “nyúzom” is rendesen PS5-tel és XSX-szel :B Ebben az árban nem is vehettem volna jobb TV-t konzolhoz, sok játékot most újra végigviszek és nagyon meg vagyok elégedve, örülök, hogy erre esett a választásom :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#93937) apszi válasza mattheus (#93927) üzenetére


apszi
őstag

"PC-vel nem tervezem használni, ott hallottam, hogy a kép a nem legjobb a pixelek miatt és a Connect box sem ideális"

Nem szeretnélek megkeverni még én is, de a Connect box problémával én leginkább PS5 és Nvidia kártya vonatkozásában találkoztam több helyen is külföldi fórumokon. :R

[ Szerkesztve ]

(#93938) Scholes9 válasza apszi (#93937) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is olvastam, emiatt is inkább javasolják az S90C-t játékra :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#93939) mattheus


mattheus
őstag

@apszi és Scholes9!

:D Ez "remek" hír, hogy akkor az S95C esetében belefuthatok "anomáliákba" PS5-el is. KS7000 esetén (ami most van) Connect Box-al tökéletesen megy minden, kivéve egy játék a PS5-ön, amit rendszeresen nyúznék, mégpedig a Gran Turismo 7. Itt folyamatos villódzások vannak, pontosabban ez sem mindig, hanem időnként, de akkor nagyon. Minden lehetséges dolgot kipróbáltam (HDMI kábel csere, HDMI bandwith állítás) , de nem szűnt meg. És mindenek felett az még furcsa, hogy csak a Gran Turismo 7 esetén, semmi más program nem boldogít ilyen tünetekkel.

Köszönöm szépen mindenesetre! Ma eldöntöm mi legyen......

(#93940) jeffreybboy válasza Vhiktor (#93923) üzenetére


jeffreybboy
tag

Ma ismerősnél G2 megnéztem annyira tényleg nem rossz mozgásban egy Oled mint gondoltam.

Viszont kérdésem, én C31 vagy Samu qd oled?

Dolby Visiont néztem most havernal szépen mutat, de valamiért samsung felé húz a szívem. (ne kérdezed miért, bár azt élesben nem láttam még sajnos )

Milyen érvek ellenérvek lennének?

Fő felhasználás, Ps5 Apple-t tv-vel mozizás.

Egyedül az idő a barátom.

(#93941) Vhiktor válasza jeffreybboy (#93940) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A dolby vision hiánya az egyetlen ami ellene szól, semmi más. Ezt leszámítva jobb mint a C3.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93942) b. válasza Vhiktor (#93941) üzenetére


b.
félisten

DTS támogatás sincs, ha számít.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#93943) Vhiktor válasza b. (#93942) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Kíváncsi vagyok mikor vezetik be a különböző hagformátumok támogatásának megvételét vagy akár havi díjassá tételét.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93944) NoOne1976 válasza Vhiktor (#93943) üzenetére


NoOne1976
őstag

És akkor úgy fog kinézni a "szép jövő", hogy veszel egy tv-t, ami 720p-t + sztereot tud, onnan upgrade minden feature. Ráadásul havi díjasan, hogy még többet fizess... :W
Mondjuk a 4 hdmi portból egy van alapból engedélyezve, ha kell több, azért is fizess. Remélem ilyen világ soha nem fog eljönni.

(#93945) OPiiPO válasza Vhiktor (#93943) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ha jól tudom, bizonyos BMW-t már vehetsz úgy hogy pl. az ülésfűtésér havi díjas :W

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#93946) Vhiktor válasza NoOne1976 (#93944) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én bármit eltudok képzelni, mernek majd a gyártók NAGYOT álmodni :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93947) ricsip válasza OPiiPO (#93945) üzenetére


ricsip
addikt

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2023/09/08/vege-az-elofizeteses-ulesfutesnek-a-bmw-kben/

Most az Android Auto / Apple carplay-ért akarnak havi pénzt szedni. :(((
Kifizeted a felárat 300-400 ezer Ft-ot a fejegységért amiben benne van az AA, plusz a licensz Google-nek Almának. Aztán ott van a telefonod amit akarsz tükrözni a kocsi kijelzőjére, na és akkor ezt a szimpla kurva tükrözést előfizetésesként akarják lenyomni a torkodon. Én leszarom mit művel a bmw, meg is dögölhet az egész kompániájuk. Csak utána átveszi a mercedes meg az audi. Ha meg már ott van audi-ban, a fél világ márkáit tömörítő vw konszern miatt aztán az értelmes árú és felszereltségű kocsikban is elterjed a rákos daganat. Meg minden más autógyártónál is.

[ Szerkesztve ]

-

(#93948) gamer187 válasza ricsip (#93947) üzenetére


gamer187
tag

Sziasztok!

Mitől lehet az hogy bizonyos 4k filmek akadnak a tv-n?
A filmmel semmi gond másnál nincs vele gond.
20gb környéki film nézhetetlenül akad, egy másik 60gb hibátlanul megy. Mind 2 mp4, dolby vision+atmos a tv tudja is ezt.
Van valami beállítás vagy bármi ami miatt lehet ez?
HDD-ről megy usb-n.
Köszi
lg55cs6la

(#93949) Borisz76 válasza gamer187 (#93948) üzenetére


Borisz76
veterán

Kodek gond miatt lehet.

Vagy frissítsd a TV lejátszó szoftverét....vagy olyan kódolású filmet szerezz be amit a TV-d ismer és kezeli.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93950) ricsip válasza Borisz76 (#93949) üzenetére


ricsip
addikt

Neszesemmifogdmegjól-tanács, semmire nem megy vele a kérdező.
Eleve az LG (de szerintem a többiek sem) nem ad ki technikailag részletes és specifikált leírást, h. mi az amit megeszik (és mi az amit nem) a beépített player. Olyan szinten biztosan nem, h. ránézz egy mkv-re, és biztosan tudd h. jólesz v. nemleszjó. Az akadozik a lejátszás az pl. tipikusan olyan defekt, amire nem lesz egzakt válasz h. ez miért ment szarul a tv-n. Ezerszer gyorsabban találsz másik változatot nkóron a filmből, mint videóanalizátorral kielemezve megmondd h. na ez azért volt szar mert Profile 8, és azt nem viszi a C9 a 2020 decemberi firmware update óta. A világon senki nem tart nyilván ilyen tudásbázist, amiből ezt ki lehet olvasni.

C1-nél pl. haszontalan az összes doksijuk, h. DDP codec-et pl. támogat-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

-

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.