Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86) Mana86


Mana86
tag

Sikerült átolvasnom a topicot. Annyi új infó esett be, hogy hirtelen nem tudom mihez kezdjek. Dilemmázom a "dobozos" vezérlő és a saját kezűleg írt rendszer között. Saját kézzel írt rendszer mellett az szólna, hogy azt én írom, az én munkám van benne, alkotás öröme, működés ismerete és biztonság. Sajnos az ilyen open source rendszereknél nem tudni mi van benne, sokan arra hivatkoznak, hogy az biztonságos mert bárki belenézhet. Ennek ellenére belenézett már valaki? Mi van ha olyan rés van benne amivel távolról bárki átveheti az irányítást a házam felett? Elég egy Zero-day és az összes ilyen rendszerrel ellátott háznak nyílik az ajtaja. Ámbár elgondolkodtam azon is, hogy ha SK írok egy rendszert több hónap, sőt talán év alatt, akkor valószínűleg azt is le kéne rántani a netről és csak local működne. Ekkor viszont nem tudok beavatkozni ha bármi van.
A dobozos rendszerekkel viszont baromi sok időt spórolnék meg ami nem hátrány. Talán az lenne a legjobb ha elindulnék valamely dobozos felé (pl. Domoticz), összeraknék egy rendszert ami működik majd ha ez már megvan, idő függvényében írnék egy sajátot. A logolás nálam is kardinális kérdés. Több hónapnyi adat kell, sőt akár több évnyi mert mire összejön annyi adat szeretném ha önmagától tanulna a ház. Megtanulná a szokásokat és alkalmazkodna hozzájuk. Ez nagyon távoli terv, de fel szeretném készíteni rá a rendszert. Számomra az is opció, hogy Domonicz egy másik adatbázisba is írja az adatokat amit tovább tárolok.

Este megnézem a Domoticz-ot. Kíváncsi vagyok mennyi időt vesz igénybe egy relé kapcsolása páratartalom függvényében és mondjuk ezt mennyi idő egy webserverre grafikonban kitenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.