Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) senki68 válasza süti5 (#54550) üzenetére


senki68
senior tag

A régiekre is.
A HD Wave inverter nem új modell.

Új modell a Home Hub inverter ami talán már pár héten belül felkerül az áramszolgáltatók engedélyezett hibrid invertereinek listájára.
De mint kiderül, simán fel lehet tenni a Home Hub invertert, sima termelő inverternek, és át is veszi a szolgáltató. Úgyhogy már elég sok üzemel az országban.

(#54552) KrAt válasza süti5 (#54550) üzenetére


KrAt
veterán

Izgi kérdés :)

(#54553) Öregecske válasza senki68 (#54547) üzenetére


Öregecske
lelkes újonc

Ez számomra érdekes! Miért lehet 200 %.-ban tulpanelezni? Az akkumulátor miben segíti az invertert?

(#54554) senki68 válasza Öregecske (#54553) üzenetére


senki68
senior tag

Mert úgy tervezték meg :)
Amúgy alapból 155%-al túlpanelezhető.

Gondolom azért mert DC-ről tölti az akksit. Tehát ha van akkora bejövő teljesítményed, tudod az inverter teljesítményével tölteni az akksit, és még annyit be is táplálni a hálózatba.

Soha nem szoktuk kérdezni, miért lehet ennyire túlpanelezni, örülünk neki és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#54555) süti5 válasza senki68 (#54554) üzenetére


süti5
őstag

Érdekes, nekem mikor pakolták fel a bővítést azt mondták, hogy a gyári progi 35%-os túlpanelezést engedett (SE8k-s inverter). Gondolom függ a panelek tájolásától is.

(#54556) senki68 válasza süti5 (#54555) üzenetére


senki68
senior tag

Jól mondták.
De én a HD Wave inverterről írtam, ami ugye 1 fázisú.
[link]
A 3 fázisú invertereket máshogy lehet túlpanelezni.

(#54557) Reggie0 válasza Z_A_P (#54527) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ezert mondom, hogy csak az ara kellemetlen az aramnak, de amugy minden tekintetben jobb megoldasokat kapni.

(#54558) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, ha villanyóra csere óta még nem kaptam új szerződést, kinél kell reklamálni? EON (volt Elmű) terület.

(#54559) BB9000 válasza Catman (#54558) üzenetére


BB9000
senior tag

A szerződéskötés előbb van, mint az óracsere! Hozzám legalábbis egészen addig nem jöttek órát cserélni, amíg nem kötöttem meg az új szerződést az EON-nal.
Bizonyára a te fogyasztási helyedhez is van már "új" szerződés. Ha ebből neked nincs példányod, akkor az EON-tól kérhetsz bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#54560) H-Mano válasza BB9000 (#54559) üzenetére


H-Mano
tag

"A szerződéskötés előbb van, mint az óracsere!"
Speciel nálam aug. végén volt óracsere és október közepén szerződés...(szintén E.ON)

"Ha ebből neked nincs példányod, akkor az EON-tól kérhetsz bármikor."
Egy aláírt példányt vissza is kell küldeni...Ettől lesz "szerződés"...

[ Szerkesztve ]

(#54561) Polllen válasza Catman (#54558) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam ez volt a sorrend:
- készrejelentés után pár napra rá hívtak, hogy jönnének órát cserélni és 1 héten belül megjött az új szerződés, amit vissza kellett küldenem
- az óracsere (május közepén volt) és 1 v 2 hete regisztrálták be az új órát az eon oldalán

Szóval szerződést arról, hogy napelemes lettél elég hamar kellett volna kapnod, ha nem jött, ügyfélszolgálat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#54562) User_2 válasza Polllen (#54561) üzenetére


User_2
tag

két szerződésről van szó ugye?

1, elosztói engedélyes, ami arról szól, hogy betermelhetsz a hálózatra + termelői nyilatkozat, ezt már megkaptad emailben a műszaki kivitelezési engedély után pár nappal, még a kivitelezés előtt. ezt mikor küldted vissza?

2, kereskedői szerződés, még nem láttam, valszeg a szaldóelszámlásról fog szólni. ezt valószínűleg csak készre jelentés után fogják megküldeni, de én még nem tartok ott.

(#54563) Polllen válasza User_2 (#54562) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én dolgaim - azt gondolom - rendben vannak, nem Catman-től akartad kérdezni?

Amúgy az elsőt szerintem nem is láttam, mert a kivitelező elintézte a nevemben, enélkül nem is lehet kivitelezni, nem?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#54564) PilG válasza senki68 (#54554) üzenetére


PilG
kezdő

Az en inverterem DC (akku) kimenetre 360V-500V max 17A-t ir.
Ezt ra lehet kotni egy masik inverter napelem DC bemenetere ha azzal ertekekre megfelel?
Lasd ha pl az en 2.5kW-os inverteremre rateszek 5kW panelt, es ala bekotok egy megfelelo meretu hybrid invertert ugy, hogy az aksi kimenet megy a hybrid inverter napelem reszere, az AC kimenet meg a Hybrid AC bemenetere, akkor lehet, hogy en a Hybridrol 5kW-ot kapok elvileg?
Vagy nagyon nem igy mukodik? :F

(#54565) User_2 válasza Polllen (#54563) üzenetére


User_2
tag

hát
nem tudom, csak találgatok, mert részleteiben még nem olvastam erről,
akkor jól fölkérdeztelek :C

eddig mindig csak szerződést említettek akik említették, pedig úgy tűnik kettő szerződés van.

(#54566) 4Grider válasza nimfas (#54544) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EON szolárnál mindenkinek van egy kapcsolattartója, aki a felmérést végezte. Ha őt már nem éritek el, ott a telefonos ügyfélszolgálat: +36 1 999 5366 (ami csak kedd-szerda-csütörtök déltől 4-ig hívható).
A rendszeretek papírjai a https://megrendeles.eonsolarhome.hu/ oldalon érhetően el (bejelentkezés után). A szülők nem olvasták a szerződést?

(#54567) senki68 válasza PilG (#54564) üzenetére


senki68
senior tag

Én a SolarEdge inverterről írtam.
Tudni kell, hogy vannak a string inverterek és van a SolarEdge.
Teljesen máshogy működik mint a többi.
Itt fix stringfeszültség van attól függetlenül, hogy 16 vagy 50 panel van a stringen.
Így nem nehéz a DC oldalra akksit tenni.

SolarEdge HD-Wave inverternél a string feszültség 380 volt. Akksi meg 400 voltos. Természetesen az akksin rajta a BMS.
[link]

(#54568) PilG válasza senki68 (#54567) üzenetére


PilG
kezdő

Ok, SolarEdge mas tema!

Normal inverter- hybrid invertert parositassal mukodhet igy?
(Nem ismerem a mukodeset, csak paraszti esszel logikazok)

(#54569) senki68 válasza PilG (#54568) üzenetére


senki68
senior tag

Van itt egy ember, rohadtul ért hozzá, keress rá a hozzászólásaira.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54570) Catman válasza Polllen (#54563) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi mindenkinek. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy kit kell hívnom? Eon központi szám? Elmű hálózati kft? Valaki más?

(#54571) nimfas válasza Öregecske (#54553) üzenetére


nimfas
addikt

Deye is tud akksit tölteni 200A-el, ha van megfelelő akksid és vezérlőd hozzá. :)

(#54572) MrZed001 válasza PilG (#54564) üzenetére


MrZed001
tag

Érdekes kérdés :)
Egyrészt ott van gond, hogy az aksi port az ki és bemenet ... azaz várna onnan 360-500Vdc-t.
És mivel másik inverter MPPT-jébe lenne bekötve, így ott nem lenne semmi sem ... ergo azt fogja gondolni nincs aksi rákötve ... és nem használja.

Másrészt ha mégis elindulna, akkor venni is akarna ki aksi oldalról, amit megint nem tud megtenni.
BMS kommunikációt amúgy sem tudnád behazudni, amiből akár cella szinten látja inverter hogy aksi mennyire van töltve.

És ami a legfontosabb: aksi port nem izolált. Az MPPT sem izolált.
Erősen valószínű, hogy füst lenne a vége :)

Vagy rendes aksi inverter alá, vagy fent az Összefoglalóban találod Hibrid rendszerek leírását.
Ezek a lehetőségek vannak ;)

(#54573) senki68 válasza nimfas (#54571) üzenetére


senki68
senior tag

Ez a 200 amperes töltés miből jött???

(#54574) PilG válasza MrZed001 (#54572) üzenetére


PilG
kezdő

Nagyon szepen koszonom a valaszt! :)

(#54575) Öregecske válasza nimfas (#54571) üzenetére


Öregecske
lelkes újonc

Üdv nimfas! Kezdek gondolkodni az akkumulátor használatáról. Mostanában már volt olyan nap is amikor 29 Kwh volt a hálózatból való fogyasztásom, de nyáron is kb. 10 Kwh ! Hogy ez eltünjön, kellene vagy 30 Kw akkumulátor (30 %.-os kisütési mélység). Magam nem tudok barkácsolni, tehát ciklikus munkaakkumulátorok kellenének töltésvezérlővel, mert az inverterem nem tud akkumulátort tölteni. Meglepettem tapasztaltam. hogy szelidülnek a Huawei akkumulátor árak, bár még így is megfizethetetlenül drága (a megtérüléssel kapcsolatban ezzel kár okoskodni). Köszi a javaslatot.

(#54576) edeleny válasza Öregecske (#54575) üzenetére


edeleny
őstag

Ha szaldós vagy, akkor felejtsd el az aksit, amig az vagy!

29 kwh, ha fűtesz nem sok!
Ennyi nekem is volt, az elmúlt napokban. 4 klíma megy!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#54577) pajer.ricsi


pajer.ricsi
újonc

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hátha tudna valaki segíteni, vagy tanácsot adni.
Bármilyen megoldás érdekelhet, akár rendszer módosítás is (inverter csere)

Adott két 3 fázisú szigetüzemű rendszer, visszatáplálás nem engedélyezett.
10,940 kWp, 27 panel , SUN2000-10KTL-M1 inverterrel
9,720 kWp, 24 panel, SUN2000-8KTL-M1 inverterrel
Mindkét rendszernél egy fő problémáról beszélünk, az pedig az, hogy a asszimetrikus a fázisterhelés, és a két nevezett inverter nem képes ennek a kezelésére. Ezért a ténylegesen felhasználható termelés is minimális.
A telepítő céggel folytatott előzetes megbeszélések során ez az információ nem derült ki, laikusként pedig nem is gondoltuk, hogy ilyen jellegű problémánk felmerülhet majd. Nem neveznék meg céget, sajnos nem éppen kommunikatívak és segítőkészek jelenleg, bízom benne, hogy ez változni fog.
Van erre valami jó megoldás? Az inverterek cseréje olyanra, amelyek képesek az asszimetrikus fogyasztás kezelésére megoldaná a problémát, kérdés, hogy ezt milyen úton lehet elérni.
Próbálkozni kell a cégnél, valamilyen orvoslást hátha el tudunk érni? Vagy el kell adni a két invertert, venni két olyat, ami megfelelő, és újrakezdeni az engedélyeztetést az áramszolgáltatóval? Esetleg van valamilyen másik út?
Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.
Szép napot!

(#54578) BB9000 válasza edeleny (#54576) üzenetére


BB9000
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet. Klímafűtés + normál (intenzív) háztartási felhasználás. 20-30 KWh közti napi vételezés, 2-6 KWh napi betermelés mellett szépen csökken a szaldós egyenlegem. 2 400 KWh körül plussz volt a tetőzés, ott oldalazott szeptemberben majd október közepén elindult a csökkenés. Most épp 1 900 KWh plusszon állok.
Idén áprilisban indultam. Kb 5 100 KWh megtermelt áram mellett 3 900 KWh az órán mért betermelés (1.2.8.0) A fennmaradó 1 200 KWh-ot helyben fogyasztottam el. Az órán a fogyasztás (1.1.8.0) már nagyon közel van a 2 000 KWh-hoz (április óta). Ha hidegebb napok jönnek, akkor átkapcsolok gázra, mivel a klíma nulla fok alatt már nem olyan jó buli, és van a házban gázfűtés is.
A fenti számokból jól látszik, hogy teljesen jó vagyok az éves szaldóval. A megtermelt áram mennyiséget el fogom tudni fogyasztani és nulla közeli egyenleget tudok majd hozni.
Nade ha megszüntetik az éves szaldót, akkor valamit ki kell majd találnom. Most van egy ígéret a 10 évre, ami sok idő. OK, de sosem árt előre gondolkodni! :)

(#54579) 4D4M válasza pajer.ricsi (#54577) üzenetére


4D4M
aktív tag

Szomorú történet és félek, hogy nem véletlenül maradt el az a tájékoztatás részükről. (és nem felmentés ez alól, hogy ezek a cégek most az életben maradásért küzdenek)

Mindenesetre, mielőtt komolyabban eszkalálnád az ügyet, előtte nézd meg, hogy várható-e a területeden a visszatáplálás korlátozásának feloldása:
link

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#54580) Reggie0 válasza pajer.ricsi (#54577) üzenetére


Reggie0
félisten

Legolcsobb megoldas a terheles elosztasa.

(#54581) asdf_ válasza pajer.ricsi (#54577) üzenetére


asdf_
veterán

Adott két 3 fázisú szigetüzemű rendszer, visszatáplálás nem engedélyezett.

Erős tippem, hogy kitáplálási stopos lesz az a szigetüzemű helyett.

Első körben megnézed, a https://napeleminfo.mekh.hu/ oldalon, hogy januártól feloldják-e a stopodat. Ha igen, akkor nem foglalkozol az egésszel, mert minek (ha harcos kedvedben vagy, akkor harcolsz a kivitelezővel a telepítés és a stop feloldása közti időszakra vonatkozó villanyszámla pluszköltséged megtérítésére, sok szerencsét).
Normális országban ha van 18 kW-nyi inverterre engedélyed, akkor az lecserélhetnéd másik 18 kW-nyi inverterre úgy, hogy megmarad a szaldód (feltételezem, van), itt minálunk ugye isten tudja. De ez egy rakás költség meg idő.
Ugyanakkor 18 kW-nyi invertert azért évi 20-22 000 kWh fogyasztás mellé szoktak/kellene felrakni, ez napi 60 kWh, tehát van fogyasztás azért rendesen, a fogyasztókat kell szétdobni a 3 fázis között, üzemeltetésüket szinkronba hozni, ilyesmik. Nem tudni milyen ingatlan, milyen felhasználás (magán vagy céges), a miért van két inverter az egy helyett, így azért jelentős lehet ködszurkálás a válaszokban. Ha egyfázisú villanykazán dübörög, akkor pl. nehéz lesz okosnak lenni.

(#54582) edeleny válasza BB9000 (#54578) üzenetére


edeleny
őstag

Ugyan így számolok én is. Csak nálam szeptember eleje a fordulópont.

Egy évem már lement, így van némi adat, és tapasztalat. Nekem kb. 3000 kWh-t kelle
elfűtenem.

Január elsején -1100 kWh-ban voltam, március második hetétől klímás fűttéssel lett +650 kWh-m a szeptemberi leolvasásig.

A tervem az, hogy most lemegyek -1300,-1400 kWh-ba, és lesz olyan része a lakásnak, ahol már február közepén visza kapcsolom a klímát, vagy le se állítom :) (ha nem lesz sok sok minusz kint)

Csak, hát 'hál istennek úgy néz ki a természet közbe szól.
A szeptember-október olyan jól sikerült, hogy még mindig pluszban vagyok.

Most termeléstől függően 15-25 kWh fogy naponta.

Ha nem elsz szaldó, akkor sajnos majd ilyenkor megy a gáz, vagy a H tarifa, amjd számolni kell.
A jelenlegi bruttó elképzelés mellett esélytelen, még a rezsicsökkentett mennyiségen belül maradni is!

Az akkumuláátor annyit változtatna, hogy akkor jutna másra is. A mostani adatok alapján November-december-januárban nem termelem meg a fogyasztásom. A többi hónapban több.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#54583) MrZed001 válasza pajer.ricsi (#54577) üzenetére


MrZed001
tag

Visszwatt védelmes rendszer lesz, nem szigetüzemű ;)

10-es Huawei-vel (aktuális verzió) láttam tesztet, ahol már rendesen működik az aszimmetrikus termelés visszwatt módban.

Amúgy Deye valós hibrid inverter (van 8 és 10kW is) ... teszel egy minimális aksit alá, és máris még többet tudsz a termeltből eltenni, és felhasználni (pl este).
Meg amit mögé kötsz még szünetmentes áramot is kap.
Mondjuk inkább két 8 vagy két 10kW-osat tennék, mert párhuzamosítható.
Azaz mögötte is 16 vagy 20kW-ig tudnak aksiból fogyasztani eszközök.

(#54584) 313313 válasza 4D4M (#54579) üzenetére


313313
addikt

Október 6-ai még mindig az adatbázis, illetve ahonnan nem kapot infót még a MEKH, ott alapbóp tiltottnak írja...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#54585) 4D4M válasza 313313 (#54584) üzenetére


4D4M
aktív tag

Hagyjadmá'...
Egy közigazgatási szuperpozícióban lévő országban ilyen apróságokra nem adunk (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#54586) asdf_ válasza 313313 (#54584) üzenetére


asdf_
veterán

illetve ahonnan nem kapot infót még a MEKH, ott alapbóp tiltottnak írja...

Tehát az engedélyesek a jogszabályban írt kötelezettségüknek nem tettek volna teljeskörűen eleget? :U Ejnye...

(#54587) molnartibor válasza MrZed001 (#54583) üzenetére


molnartibor
tag

Szia!

Melyik az aktuális verzió? Tudnál küldeni a tesztről linket?

Köszi előre is!

(#54588) Öregecske válasza süti5 (#54555) üzenetére


Öregecske
lelkes újonc

süti5! A 35 % nem függ a tájolástól. A tájolástól az függ, hogy milyen és mennyi +panelt rakhatsz még fel a gyári előírás szerinti túlpanelezéshez. Ezt fogadd el és maradj vidám, mert az élet szép!

(#54589) süti5 válasza Öregecske (#54588) üzenetére


süti5
őstag

Korántsem vagyok boldogtalan, kijön a matek így is jóra :)
Bár az érvelésed így sem értem. Azt mondod a 35% túlpanelezés az fix. Akkor mi függ szerinted a tájolástól? A plusz panel? Ha 35% fixen a túlpanelezés ahogy mondod, akkor mit érdekel a tájolás?
Pl. ha van egy 8-as invertered 8kwp panellel, akkor a 35% fix túlpanelezés az 10,8 kwp-nyi paneled lehet. Innentől átadom a szót tájolás ügyben:) Vagy akkor nem fix 35% a túlpanel...

(#54590) Öregecske válasza süti5 (#54589) üzenetére


Öregecske
lelkes újonc

süti5 Örülök, hogy barátságosan fogod fel a dolgot. Ez így helyes. Valóban nem jól érveltem. A 35% azt jelenti, hogy az inverter kapacitása 35 %.-al túlterhelhető. Ha az inverter 10 KW, akkor elvileg felrakhatsz 34 db 400 w.-os panelt (ez 13,6 Kw.). Ez biztonságos, így az inverter nem lesz túlterhelve, ugyanis a panelek csak ritka pillanatokban érik al a névleges teljesítményüket. De rakhatsz fel többet is a tájolás és a panelminőség függvényében. Pl. nálam a csúcstermelés napján (12Kw. inverter 14 Kw napelem, 35 db 400W) csak néhány óra időtartamban érte el a pillanatnyi terhelés a 8 Kw.-ot, és néhány másodpercre a 9 kW.-ot. Ez 228W panel-átlag teljesítményt jelent. Ha ezzel az átlag-teljesítménnyel dolgoznak a panelek, akkor felrakhatok még 17 db.ot. Ez összesen 52x400= 20 800 W. Tehát a 12KW.-os inverteremet 21 KW. napelemmel terhelhetem, ha vigyázok a szigorú átlagtermelés kikalkulálására. Mert ha az összes + elemet a jó oldalra teszem akkor elszáll az inverterem, mert akkor nem az átlag termelés jön be, hanem jóval több. Ez a 21 KW 75 %-os napelem kapacitás túlterhelést jelent. Vagyis a 35%, az inverterre ténylegesen jutó + KW. teljesítményt jeleni. Üdv.: Soha se légy boldogtalan!

(#54591) senki68 válasza Öregecske (#54590) üzenetére


senki68
senior tag

Már csak az a kérdés, egy esetleges garanciális ügyintézésnél is elfogadják e ezt az érvelést :)

[ Szerkesztve ]

(#54592) süti5 válasza Öregecske (#54590) üzenetére


süti5
őstag

Elég lett volna egy sorry nem jól fogalmaztam is, de végül így is jó :D

(#54593) edeleny válasza senki68 (#54591) üzenetére


edeleny
őstag

Mivel ugyan aza kivitelező pakolja fel a "túlpanelezett" panelokat, aki felakasztja a falra az invertert, jó esetben ez a kérdés okafogyott!

Számomra az a legnagyobb gond, hogy a legtöbb telepítő cég nem is foglalkozik olyannal, hogy tájolás, dőlésszög, árnyékok, évszakok. Márpedig a túépanelezéshez ezeket illene tudni!
Az inverter hol vág?
Nekem a gyári adatok szerint a 6-os Huawei inverterre 10 (más adatok szerint akár 10,5-11 kWh) is rátehető!
Ha ez full délre van az inverter erősen vág, és nyöszörög. Ha ez 5,5 délkelt, 5 délnyugat, köszöni szépen tökéletesen dolgozik!
Ja 40°-os tetővel, mert 10-15°-val már más tészta!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#54594) senki68 válasza edeleny (#54593) üzenetére


senki68
senior tag

Mivel nem a kivitelező vállalja a garanciát, lehet nem is annyira okafogyott :)
Másrészt a túlpanelezés a legtöbb esetben utólag történik.

(#54595) kanyi51 válasza BB9000 (#54578) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szeretném megkérdezni, hogy ezeket a számokat ( 1.2.8.0 - 1.1.8.0 ) honnan vetted, hol látod, én hol hogyan találom meg, mert nekem nincs ilyen az órában. Pedig teljessen körbe nyomkodtam az óra állásokat. kösz

[ Szerkesztve ]

(#54596) senki68 válasza kanyi51 (#54595) üzenetére


senki68
senior tag

Szerintem elírta.
1.8.0 és 2.8.0 lesz az.

(#54597) asdf_ válasza edeleny (#54593) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem a gyári adatok szerint a 6-os Huawei inverterre 10 (más adatok szerint akár 10,5-11 kWh) is rátehető!

Továbbra is bármennyi rátehető, azzal a kitétellel, hogy az 1100 (vagy mennyi) voltot nem szabad túllépni az előforduló legalacsonyabb hőmérséklet alkalmával. Hogy mennyi panelt érdemes, na, az egy másik kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#54598) 313313 válasza asdf_ (#54586) üzenetére


313313
addikt

Nem ez lenne az első eset...
Vannak más dolgik is amelyekben nem az előírtak szerint játnak el...

Amúgy meg lehet bement az infó az elosztótól, csak az adatbázisba nem tudták még bedolgozni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#54599) Öregecske válasza senki68 (#54591) üzenetére


Öregecske
lelkes újonc

Senki68! Jogos az aggodalmad! Az "ilyen 75%.-os kalózkodás tág lehetőségeket biztosít a garanciális javítás megtagadására. Szerintem a garancia akkor biztos, ha a panel bővítést az eredeti telepítő végzi. Egyébként semmi sem biztos, sokan még a megtörténteket is hamisítják! Üdv!

(#54600) nimfas válasza senki68 (#54573) üzenetére


nimfas
addikt

Ebből:

Meg egy emberke csinált szigetüzem tesztet.... asszimetrikus DC terheléssel akksiból és napelemről. 4-4-4 kW helyett 5-5-2 kW:

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.