Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Z_A_P válasza 313313 (#52950) üzenetére


Z_A_P
addikt

Es mit öntöz, a fél Szaharat? :Y

OK

(#52952) axioma válasza snooze (#52949) üzenetére


axioma
veterán

magyarul: nem fog sikerulni 24.01.01-re sem a bruttot megalkotniuk, ezert mindenkinek kegyeskednek par evet adni me'g...

(#52953) 313313 válasza Z_A_P (#52951) üzenetére


313313
addikt

Duna-Tisza köze, jóoár ilyen van 3*100-3*160A vételezésük van, erről éppen 4 szivattyú megy, ha épp megy...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52954) bb71 válasza axioma (#52952) üzenetére


bb71
őstag

pont ezt akartam írni... Nem irígyelve a pályázatosoktól.

[ Szerkesztve ]

(#52955) chemand válasza 4D4M (#52937) üzenetére


chemand
tag

:)
Bocs 4D4M, de számomra nincs az a helyiség, ahol én 16-17 fokban még kényelmesen tudom érezni magam és ezt nem egy ilyen ábra fogja megmondani nekem, hanem a saját tapasztalatom. Bocs, de ezek a szép szagos ábrák nem relevánsak számomra. (A 20%-30% körüli páratartalomról nem is beszélve.)

[ Szerkesztve ]

(#52956) #94522368 válasza axioma (#52952) üzenetére


#94522368
törölt tag

Talán a bruttó elvi részét megalkotnák, de a műszaki részét néhány hálózati engedélyes nem tudná prezentálni...

˝Asszem˝ csak etetés volt ez a haviszaldó is, vetítés a birkáiknak... :(((

(#52957) User_2 válasza axioma (#52952) üzenetére


User_2
tag

ha nem lenne kész a bruttó akkor a 09/07 utáni igénylések is éves szaldóba mennének.

3 hét alatt három teljes pálfordulás, ezúttal fb-on bejelentve.
+1 a ráadás, az vajon mi lesz.

(#52958) Z_A_P válasza User_2 (#52957) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kizart hogy van /lesz 09/07 utáni igénylés :)

OK

(#52959) snooze


snooze
veterán

Mai napon sok kérdésre sikerült választ kapnunk az Energiaügyi Minisztériumban. Jelen voltak Steiner Attila államtitkár, Alföldy-Boruss Márk helyettes államtitkár, a MANAP képviseletében Szolnoki Ádám, az MNNSZ képviseletében Szilágyi László alelnök vett részt, alábbiakban az Ő beszámolóját ismertetjük:

"A szakmai egyeztetésen első körben a múlthéten megjelent rendeletmódosítások kapcsán kértem az államtitkárurat, hogy értelmezze számomra, hogy eloszlassuk a felmerült kételyeket az RHD számítása kapcsán. Megerősítette a számomra is így értelemezett elszámolást, miszerint az éves szaldó elszámolásban a napelemes felhasználók a rendszerhasználati díjat csak a szaldó elszámolás különbözete után, kizárólag a többletfogyasztásra számítva fizetik meg. RHD-t a termelő nem fizet az általa termelt energia után. Az államtitkár úr felhívta a figyelmemet, hogy a rendeletet az MEKH hozta, bár a szándékukban biztos, de kérte, hogy tőlük kérjek pontos értelmezést. Ezt egyébként a múlthéten megtettem, várom a pontos választ.

A következő kérdésem arra vonatkozott, hogy az éves szaldó a HMKE esetén a vállalkozásokra is érvényes vagy csak a családokra és megerősítette, hogy a vállalkozásokra ugyan úgy érvényes. Idézem ezzel kapcsolatban a hivatalos állásfoglalásukat is:

"Az éves szaldó elszámolás fenntartása minden háztartási méretű kiserőműre érvényes. Az általános határidők betartása esetén a családokon kívül a további üzemeltetők (köztük például vállalkozások, önkormányzatok és intézmények) napelemes rendszerei is a kedvezőbb elszámolásban maradhatnak."

Külön pontban tárgyaltunk azokról a 100%-os napelemes pályázatban részt vett felhasználókról, akiknek korábban a bruttó elszámolást kellett választaniuk kötelezően, hogy ők is maradhassanak éves szaldóban. Ez ügyben megtudtuk, hogy a minisztérium ezt a kérésünket is támogatja sőt kezdeményezte is ennek az engedélyeztetését, idézem:

"A folyamatban lévő lakossági napelemes pályázaton nyertes beruházások a kormányzati szándék szerint szintén éves elszámolásban működhetnek az üzembe helyezésüktől számított tíz éven át. Az Energiaügyi Minisztérium elkezdte újratárgyalni azt az uniós társfinanszírozású programban megszabott feltételt az Európai Bizottsággal, amely alapján az érintettek korábban elfogadták, hogy automatikusan átkerülnek a kötelezően bevezetendő bruttó elszámolásba."

A megbeszélésen újra javasoltam, hogy a meglévő HMKE esetén a 10 éves limitet se érvényesítsék vagy legyen egységesen mostantól számítva a 10 év. Az ajánlást megtettem újfent, de a minisztérium elsősorban az új elszámolási rendszert szeretné mindenki számára elfogadható módon szabályozni, hogy a bruttó elszámolás a 10 éves határidő lejárata után is vonzó befektetés legyen. Természetesen ezzel a részével egyetértettünk, hogy a bruttó elszámolásnak önmagában is elfogadhatónak kell lennie.

A hivatalos álláspont e kapcsán:
"A bruttó elszámolás kapcsán közös nevezőként fogalmazódott meg, hogy az adminisztratív átvételi ár szintje mellett lényeges szempont az is, hogy a napelemes termelők piacra lépése lehetővé váljon."
Ez annyit tesz, hogy még nincs végleges döntés a január 1-től életbe lépő elszámolási rendszer kapcsán, de szövetségünk megtette a javaslatait és várjuk, hogy akár még e hó végéig ki lesz hirdetve a döntés. A javaslataink a következőek voltak:

- Az átvételi ár és a vételi ár aránya legyen sokkal kisebb!
- Elsősorban magasabb átvételi ár, akár piaci átlagárral kalkulálva.
- A megtermelt áramot a felhasználók értékesíthessék energiakereskedők felé magasabb áron!
- Az energiaközösségek létrehozását és működését támogassák törvényi akadályok elhárításával, szabályzással!
- A napelemes rendszerek ÁFA tartalmát csökkentsék!
- Ha lesz napelemes támogatás, azt ne külső forrásra várva, hanem meglévő költségvetésből finanszírozzak, az adminisztratív hibákat küszöböljék ki és egyszerűsítsék. A kivitelezők kifizetését garantálják határidőben, hogy ne nekik kelljen hitelezni!
- A visszatáplálás feloldását minél előbb indítsák el és engedjék a napelemes rendszerek visszatáplálását a hálózatra!
- Ha lesz pályázati támogatási keret a napelemeken túl, akkor azt energiatakarékos beruházásokra, szigetelésre, hőszivattyúkra és az energetikai tervezésre is terjesszék ki."

Szilágyi László, alelnök, MNNSZ.

A hivatalos bejelentés így zárja sorait:

"A résztvevők megállapodásuk szerint a közeljövőben folytatják a hasznos megbeszéléseket.
A minisztérium a jövőben is ösztönözni kívánja a tiszta napenergia hazai térnyerését. A tárca egyebek mellett az előkészületben lévő új támogatási lehetőség kapcsán is kikéri az iparági szövetségek álláspontját."

GO Gunners!!!

(#52960) #94522368


#94522368
törölt tag

Egy ideje hiába kattintok a képekre, nem ˝nagyítódnak ki˝, nálatok megvan még ez a funkció? (Edge böngésző, legfrissebb verzió) :((

(#52961) 7Heads Drago válasza Z_A_P (#52947) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ez hol igazságos? Mert valaki ezt vetette a szememre nekem is. Én kifizettem legalább a felét, másnak az egészet fizették és mégis maradhat? :))
Annyira jó hogy folyamatosan saját magukat is meghazudtolják.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#52962) axioma válasza User_2 (#52957) üzenetére


axioma
veterán

Mikor lesz az elso olyan szerzodes? Szepen kerik a hal.eng-est h huzzak az idot, adnak 1x 5ezret, es 24dec31-ig megvannak...
uj hazakra vszinu erdemes tervezni napelemmel, en ha mar ott tartanank vszinu beadnam az igenyt, aztan max nem valosul meg...

[ Szerkesztve ]

(#52963) 313313 válasza 7Heads Drago (#52961) üzenetére


313313
addikt

Úgy néz ki finisben a 100%-os 5KW-os rendszerem, nekem szinte semmibe nem kerül. Ellenben fizetek én is adót amiból most néhány morzsát visszakapok. Ettől mundjuk 26-ban se rájuk fogok szavazni....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52964) 7Heads Drago válasza #94522368 (#52960) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem a cromen jó most.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#52965) 313313 válasza #94522368 (#52960) üzenetére


313313
addikt

Nálam Operában jó, mobilon.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52966) #94522368 válasza 7Heads Drago (#52964) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszi! :) :) (eggyel tartoztam)

(#52967) #94522368 válasza 313313 (#52965) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszi, érik a böngészőváltás... :)

(#52968) hevepapa válasza 7Heads Drago (#52961) üzenetére


hevepapa
senior tag

Akkor mit mondjanak azok akik az egészet kifizették?

(#52969) 4D4M válasza chemand (#52955) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem kérte senki, hogy érezd magad kényelmesen 16°C-ban (: Egy adott emberre vonatkozóan nyilván egy sokkal kisebb területű folt jelenti a kényelmest, de ettől még nem mindenki ugyanúgy érzékeli a környezetét. Talán szerencsésebb lenne színspektrumban megjeleníteni ezt, de ezek a diagramok inkább a határokat és azok lefutását hívatottak szemléltetni, de messzire vezetne ez a téma és akkor még ruházatot nem is említettük.

Pl egy adott hőkörnyezettel várhatóan elégedetlenek százalékos arányának ilyen a lefutása:PMV = várható hőérzeti érték
PPD = kedvezőtlen hőérzet százalékos valószínűsége

Magyarul minden igyekezetünk ellenére lesz legalább 5%, aki sz.rul érzi magát a helyiségben.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52970) 7Heads Drago válasza hevepapa (#52968) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezért raktam mellé smájlit...
Mindenkinek mások az anyagi lehetőségei és mindenkinek mások a prioritások. Nálam még a lányom miatt megkaptam ezt a támogatást. Ellenben soha semmi mást meg nem kértem, illetve tudtommal nem járt volna. De lehet hogy csak nem tudtam róla. Sajnos az egész rendszer egy útvesztő. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#52971) nimfas válasza 313313 (#52950) üzenetére


nimfas
addikt

Direkt van rajta hullamvasút funkció? Mennyit fogyaszt az öntöző hogy 3 db "kínai nagyfal" kell hozzá? :D

(#52972) hevepapa válasza 7Heads Drago (#52970) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az én gyerekem már felnőttebb, de azért néha elkel egy "kis" szülői támogatás az önálló életének az elindításához. De lesz.rom a rendszert, támogatom a kölyköt amíg és amennyivel csak bírom. Azt szoktam mondani neki amikor tiltakozik ez ellen, hogy úgyis ő örökli majd és vagy elfogadja most vagy lehet hogy elmegy az eszem és felteszem a piros 21-re :)

(#52973) hevepapa válasza nimfas (#52971) üzenetére


hevepapa
senior tag

Szerintem komoly számítások előzték meg a hullámos telepítést. :) A cég figyelembe vette a nap járását és a beesési szögek változását. Valamelyik panel csak eltalálja a legoptimálisabbat :)

(#52974) 313313 válasza nimfas (#52971) üzenetére


313313
addikt

3*160A a rendelkezésre állás. Nem mindenki engedheti meg magának az elektrikust... Azt nem tudom mekkora szivattyúk vannak rajta, de 4db üzemeltethető erről az óráról...

Szerk: rendses önjárő esőztető van rajta, amit egy egéez dobnyi csőve hosszáig járatnak

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52975) User_2 válasza nimfas (#52971) üzenetére


User_2
tag

3 coll-os csővastagsághoz 75méteres mélységből 500 méterre szállításhoz már nem elég ám a 750wattos Leo.

2coll 25 méterről 100 méterhez is már 6kW motort használ az egyszeri gazda

(#52976) #94522368 válasza nimfas (#52971) üzenetére


#94522368
törölt tag

Ismerek víz szolgáltatónál kutat, ahol 2 db 22kW-os szivattyú üzemel, 4db 200m3-es tározót ellátva. A napelemek régebbi típusok, 4 sorban felszerelve, ránézésre kevesebb darabszámmal. Nem sokat segítenek a fogyasztás mérséklésében. :(

Itt csak 3x80A áramkorlátozó van beépítve...

[ Szerkesztve ]

(#52978) 4D4M


4D4M
aktív tag

Ha lesz napelemes támogatás, azt ne külső forrásra várva, hanem meglévő költségvetésből finanszírozzak, az adminisztratív hibákat küszöböljék ki és egyszerűsítsék. A kivitelezők kifizetését garantálják határidőben, hogy ne nekik kelljen hitelezni!

A szakadék meg a kínai uzsorahitel között billeg a költségvetés, de azért aranyosak, hogy kérik.

A folyamatban lévő lakossági napelemes pályázaton nyertes beruházások a kormányzati szándék szerint szintén éves elszámolásban működhetnek az üzembe helyezésüktől számított tíz éven át. Az Energiaügyi Minisztérium elkezdte újratárgyalni azt az uniós társfinanszírozású programban megszabott feltételt az Európai Bizottsággal, amely alapján az érintettek korábban elfogadták, hogy automatikusan átkerülnek a kötelezően bevezetendő bruttó elszámolásba.

Magyarul megyünk megint prüsszelbe cigánykodni, hogy legyen mit kiplakátolni?

Hány éve kellett ahhoz malmoznia a történelmi méretűre duzzadt államapparátusnak, hogy ne készüljön el a bruttó szabályozása? Szép teljesítmény.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52979) 313313 válasza 4D4M (#52978) üzenetére


313313
addikt

Bruttó elszámolást összerittyenteni pár óra, kihírdetni pár másodperc, érvényes éjféltől...

A technikai hátteret megteremteni hozzá a megfelelő villanyórákkal, na az meggizethetetlen és a MasterCard se nagyon segít...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52980) senki68 válasza 313313 (#52979) üzenetére


senki68
senior tag

Mi olyan bonyolult a bruttó elszámolásban technikailag?

Van 2 számláló.
1.8.0 vételezett. Ki kell fizetni.
2.8.0 betáplált. Kifizetik.

Ennyi.

(#52981) User_2


User_2
tag

nemcsodálkoznék, ha azzal készültek volna, h valaki más nyer,
rászakad a valóság, meg a határidők, aminek nemteljesítését direkt bekészítették,
csontig szekálják a mediában, aztán félidőben visszajön fehérlovon megmenteni.
addig meg szotyizik és unokázik kicsit
ez szuperül indokolná a mindenmindegy döntéseket.

(#52982) 4D4M válasza 313313 (#52979) üzenetére


4D4M
aktív tag

A technikai háttér nagyjából a számlázási rendszer kismértékű reszelgetését jelentené, amit már akár 4 éve is csőre lehetett volna tölteni. (persze a szektor ráncigálás miatt csak tovább nőtt a fejetlenség)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52983) asdf_ válasza 313313 (#52950) üzenetére


asdf_
veterán

Valami folyó közel lehet, hogy idáig érnek a hullámok.. Hogy az égben képes ilyen szemetet valaki kiadni a kezei közül? Tényleg ennyire bonyolult lenne 20 méteren egy egyenes? :U

(#52984) #94522368 válasza 4D4M (#52982) üzenetére


#94522368
törölt tag

Talán arra gondol, hogy ahol nincs smart mérő kötelezhető-e a rendszerhasználó fényképpel alátámasztott, valamiféle mobil applikációval diktálni, vagy elég a mérőállásokat megadni?
Ez utóbbi esetben, aki ˝okosan˝ diktál, az éves szaldó közelébe kerülhet... :D

[ Szerkesztve ]

(#52985) 313313 válasza senki68 (#52980) üzenetére


313313
addikt

A leolvasás, kellene hozzá smart óra is. Arról nem beszélve, hogy alkalmas számlázási rendszer, ami a kiolvasott adatokból számlát állít elő.

Egyenlőre ott tartunk (Démász), hogy csilivili Smart órámat havonta kéne diktálni telefonon, hogy kapjak rendes számlát időszak végén, mert hiába az adatok, azok profilozásra vannak, nem használhatják elszámolásra ;)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52986) 313313 válasza #94522368 (#52984) üzenetére


313313
addikt

Erre gondoltam, meg a számlázásra is. Hozzászólásom eggyel felette...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52987) 4D4M válasza #94522368 (#52984) üzenetére


4D4M
aktív tag

A felmenő rendszeren kívül természetesen csak káosz keletkezhetne ebben az országban egy ilyen volumenű változtatásból. Tehát elég lenne az elkövetkezendően felszerelendő smart mérőknek alkalmasnak lennie.
(ezért is vannak kétségeim azt illetően, hogy nem előre eltervezett forgatókönyv szerint ment/megy ez a műsor)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52988) User_2 válasza 4D4M (#52982) üzenetére


User_2
tag

szerintem a jelenlegihez képest valami elképesztően bonyolult számlázási rendszerre lenne szükség.
kb, mint a mobiltelefonok számla részletezője, valami olyat képzelj el.
auditálva, supporttal, felelősségbiztosítással. talán 6 aktív ember ha van az országban aki ilyet le tudna specifikálni, leszállításkor meg átvenni.
szabad kereskedő választással a betermelésre, a fogyasztásra meg a központi,
amit most belengettek, az egész tovább bonyolódik.

mert most, amíg alig vannak okosmérők, az összesnek nem kell egyeznie a részletes mérőadatokkal. simán bele lehet magyarázni valami kerekítési eltérésbe.
de amint finomgranulált adatok vannak, mindennek egyeznie kell mindennel.
és ha nagyban nem egyezik valami, jól ráfognak a fejlesztőre.
egyébként nemcsak itt az egész kontinensen érdekes lesz a tömeges okosmérőre átállás a rengeteg részletes adattal.

(#52989) 313313 válasza 4D4M (#52987) üzenetére


313313
addikt

Az megvan, hogy Démász 7 hónapja nem rak Smart mérőt mert nincs és még kb 10 hónapig nem is lesz? Mind ezt azért mert a kormány új feltételeket támasztott a közbeszerzésnek. Még nem írtak ki közbeszerzést órára, mert az engedélyeket kergetik, hogy kiírhassák a közbeszerzést...

Szerk: jah és igen tavaly 4 hónapig nem kaptam villanyszámlát, mert be kellett rakni a számlázó programba, hogy havi 210kwh-ig 36ft, felette 71ft egy kilóvatt...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52990) 4D4M válasza User_2 (#52988) üzenetére


4D4M
aktív tag

Egyelőre havonta két számról beszélünk? Nem tudom mennyire megbízható a távleolvasás, mennyit kell hibajavítgatni, de nincs olyan része, amihez kötelezően ember kellene.
Tény, hogy nem mozgok otthonosan SAP-ban, de az a benyomásom, hogy a skálázhatóságtól függően ennek egy ujjgyakorlatnak kellene lennie 2023-ban.

#52989 313313:
E.On területen valóban nem ezt tapasztalom, de ha van rá állami szintű igény és akarat, valamint van valahol készlet smart mérőből, akkor ez nem egy megugorhatatlan dolog.

Mindenesetre mindenben abból indulok ki, hogy évek álltak rendelkezésére minden szereplőnek...

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52991) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy túlfeszültség miatt rendszeresen azzal küzdök, hogy az inverteremet levágják a hálózatról (ez naponta akár 10x vagy többször is megtörténik). Azóta beszéltem két szomszédommal, akiknél, mint kiderült, jóval kevésbé fordul elő ez a probléma. Az egyikük az ikerházas szomszédom, akinek a rendszere is majdnem ugyanaz, mint az enyém (Huawei 5k inverter, csak a panel más), és nála sokkal kevesebbszer fordul elő ez a probléma. Összehasonlítva, rendszeresen kb. másfélszer annyi termelése van mint nekem, és feleannyi vagy kevesebb lecsatlakozása. A vele szemben, utca túloldalán lakónak ugyanígy Huawei invertere, és majdnem kétszer akkora rendszere van, mint nekem, és ő is jóval ritkábban tapasztalja a levagdosást. Van ennek valami ésszerű magyarázata?

Előre is köszönöm, ha egy hozzáértő fel tud világosítani.

Üdv,
D

(#52992) 313313 válasza 4D4M (#52990) üzenetére


313313
addikt

És akkor nem beszéltünk még arról, hogy van magán személy, van cég, van nagy vállalat van 3*63 amper feletti kötelező kereskedős történet, van Smart óra és vannak 3F kombinált mérők. Ezekből bármilyen permutáció elfogadható, vannak külömböző árak főleg cégelnél, ha ezt lezongorázod, már nem is olyan egyszerű.
Ráadásúl a Smart órákat nem csak "felhánnyni kell", hanem üzemeltetni/javítani. Démász pl olyan Smart órat használ, ami ha x ideig nincs kiolvasva, elveszti a 15perces/napi/heti/havi adatokat, maradnak a futó értékek...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#52993) 4D4M válasza Doom (#52991) üzenetére


4D4M
aktív tag

A belső hálózatodat lehetséges megvizsgálni, hogy mekkora feszültségesés van az inverter bekötési pontja és a mérőd között. Megfelelő keresztmetszetűek-e kábelek, rendben vannak-e kötések? Ha légvezeték van, akkor annak az oszlopon lévő kötései mennyi idősek? (nyilván ez már hálózati engedélyes hatáskör)
És persze nem kizárt, hogy a szomszédok tekertek az inverterükön, bár kicsi az esélye, hogy egyszerre két szomszédod is ilyen jóképességű legyen gerinc nélkül.

#52992 313313:
Ez világos, de ezekhez a permutációkhoz már csak 1-2 új adat jött be az eddigiekhez képest, tehát arányaiban nem bonyolítottunk nagyot a dolgon, mert ez eddig is le volt kezelve (csak ne kelljen bemenned az ügyfélszolgálatra, mert akkor rászabtál) és összességében véges számú eset létezik a millió felhasználóra is.
Mindegy végülis...nem lepődnék meg, ha még pár évig eltöketlenkednének ezen, és a végére azt kívánnánk, bárcsak egy csapat majom találta volna ki helyettük.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52994) User_2 válasza 4D4M (#52990) üzenetére


User_2
tag

ja igen SAP-ban,
akkor még az is van hogy fejlesztőcsapat az igényelt létszámban épp nem kapható a piacon, mert más projekten dolgoznak. talán x év múlva, ha előre lekötik.

én a bruttó elszámolásra gondolok: nem két szám.
15 percenként az napi 96 szám mérőóránként, úgy hogy egyeznie kell a mavir 15 perces országos és regionális összesített adataival.
mindez egy csomó különböző tarifában elszámolva ügyfelek felé, másik irányban meg az elosztói engedélyesek felé.
ja igen, egyre bonyolultabb az dolog, hogy így belemegyek.

(#52995) jones965 válasza Doom (#52991) üzenetére


jones965
Modder

Az 5kw-s inverter ugye 1 fázisra termel, valószínűleg arra, amire több más termelő is, így elképzehető, hogy azon a fázison jelentkezik túltermelés, ergo emelkedik a fázisfeszültség és tilt az inverter.
A szomszédod meg tuti másik fázison van az ő 5kw-s rendszerével, ami kevésbé leterhelt.

Reklamálni kell az áramszolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#52996) 4D4M válasza User_2 (#52994) üzenetére


4D4M
aktív tag

Most elbizonytalanodtam, de miért is kellene nekünk 15 percenként adat 2(× tarifa) szigorúan monoton növekvő számsorból? Az elszámolás frekvenciájában elegendő a leolvasás is.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52997) User_2 válasza 4D4M (#52996) üzenetére


User_2
tag

mert tavaly ősszel beleírták a rendeletbe, hogy mit kell tudnia a számlázórednszernek 24/01/01-től. akkor is ha nem alkalmazzák mindet. azon a rendeleten utólag bármit változtatnak a projektet újra kell árazni, addig áll minden, a fejlesztőcsapat tagjai meg szélnek szaladnak egyből.
pl napszaki különböző árazás,
vagy amit ma lengettek be: a másnapi tőzsdei árak alkamazása. gondolom nem napi átlagárban, hanem az is 15 percesben vagy órádban, bár ilyesmit nem említettek de gondolom csak azért mert nem fogták föl miről beszélnek.

(#52998) 4D4M válasza User_2 (#52997) üzenetére


4D4M
aktív tag

A tőzsdei és versenypiaci árazást én nem is vettem komolyan. Nyugodtan lehet marketing bshitnek tekinteni.
A jelenlegi forgalomban lévő mérők tudomásom szerint 4 tarifát tudnak elkülöníteni ebből jelenleg kettőt használunk. Ennél messzebbre biztos, hogy nem fognak jutni ebben az évtizedben, hogy a mérők dedikált regisztereit használják és arra elegendő a hónap végén 1 leolvasás: 4/8 adat.
Azt, hogy hogy lesz ebből hiteles elszámolási rendszer azt már persze nem tudom, de lehetetlennek nem tartom

úgy hogy egyeznie kell a mavir 15 perces országos és regionális összesített adataival

Ez viszont már képtelenség: a veszteségek és áramlopások ott fognak szerepelni az egyenletben mint ismeretlen, így ennek nem lehet semmi ilyen funkciója.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#52999) Jolida válasza User_2 (#52994) üzenetére


Jolida
tag

"akkor még az is van hogy fejlesztőcsapat az igényelt létszámban épp nem kapható a piacon, mert más projekten dolgoznak. talán x év múlva, ha előre lekötik."

Gyanítom, hogy nem a szakmában dolgozol, vagy ha igen, nem itthon. :U
Holnap megjelenik a közbeszerzés -a 4*G-re szabva-, jövő héten beadják, megnyerik, szerződnek ... és idén még számláznak, mert jól jön a karácsonyi bónusz a vezetőknek, a nyereség a tulajdonosoknak. :Y
Aztán legfeljebb majd testre szabnak, finomítanak, ráfejlesztenek jó pénzért, mert a specifikáció nem fedte le a tevékenységek egy részét.

(#53000) Jolida válasza 4D4M (#52998) üzenetére


Jolida
tag

"Azt, hogy hogy lesz ebből hiteles elszámolási rendszer azt már persze nem tudom, de lehetetlennek nem tartom"
Mond neked az valamit, hogy "NAV fekete doboz" ?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.