Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) hevepapa válasza tothbe (#46100) üzenetére


hevepapa
senior tag

Természetesen ez a leggyorsabb megoldás, ez nem vitás. De azért az a praktikus, ha a tulaj tudja, hogy kell az eszközein átállítani a jelszavakat. Épp tavaly volt egy esetem, amikor a router teljesen bedöglött, viszont a tulaj nem tudta a régi wifi SSID-et és jelszavat. A tulajd csak vakarta a fejét amikor mondtam neki, hogy az új routeren lesz net, az gyorsan megvan, de az erősen zsebbenyúlós lesz ha nekem kell minden IoT eszközt felpasszintani a wifire. Klímák (többféle típus), inverter, robotporszívó, légtisztítók, kamerák mifene. Vagy 15 eszköz, amik nagy részét én is csak az user manualból tudom kibogarászni - amiket először a netről kellett levadászni, mert már ki lettek dobva - mert minek annyi papír :) Eltartott elég sokáig mire minden flottul működött :)

(#46102) hevepapa válasza asdf_ (#46098) üzenetére


hevepapa
senior tag

"mert szarhúgyér adnak már internetet és már mindenkinek van"
Ami ingyen van, annál nincs olcsóbb. Ha meg becsúszik némi illegál dolog is, akkor csak jobb ha a TEK a szomszédra rúgja rá az ajtót és nem arra aki csinálta a rosszaságot. Persze ez extrém eset, de hidd el jobb a békesség.

(#46103) senki68 válasza hevepapa (#46096) üzenetére


senki68
senior tag

Az a cég aki csak vendég jogot ad a tulajdonosnak, csak azért tudja megtenni, mert a tulajdonos hagyja.
Ha velem ezt csinálták volna / csinálták :) / simán letiltatom a telepítő céget az inverteremről.

Egyébként a support simán odaadja a tulajdonosnak a tulajdonjogot, ha jelzi a problémát.

(#46104) wik_406 válasza hevepapa (#46101) üzenetére


wik_406
csendes tag

Itt van egy leiras a symo-hoz.
[link] Itt pedig a gen24-hez.

Wik

(#46105) hevepapa válasza senki68 (#46103) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ez nem a tulajdonos hibája. Ha belegondolsz: az átlag új napelem tulajdonos legtöbbször azt se tudja mi a különbség egy vendég és egy admin jogosultság közt. Honnan is tudná, ha a telepítő cég nem mondja el neki rendesen? A telefonjára letöltenek egy app-ot, azon látja hogy termel a rendszer - hurrá és öröm van. Csak később jön a meglepetés, hogy ő nem lát olyan menüpontokat mint amiről itt-ott fórumokon írnak, stb.
Közben a facebookon vannak ilyen telepítők akik elég nagy arccal kijelentik,hogy ha admin jogot kér a tulajdonos akkor ők nem fogják intézni a garanciális ügyeket, meg hogy akkor utána őket ne háborgassák az ügyfelek.

(#46106) hevepapa válasza senki68 (#46103) üzenetére


hevepapa
senior tag

Amikor nálam telepítették a rendszert eleve mondtam a cégnek, hogy nekem kell az admin jog. Picit szívták a fogukat, de kaptak rendszerfelügyeleti jogot tőlem és így mindenki boldog lett. Persze annyiból könnyű helyzetben voltam, hogy elég nagy a jártasságom a számítógépes rendszerekben és viszonylag átlátom a miérteket is + nem esek kétségbe egy firmware frissítéstől sem :D
De egy olyan ember aki a telefonjára se meri felrakni a szoftverfissítést mert fél tőle hogy el fog romlani, azt könnyű beijeszteni és megvezetni hogy mekkora nagy varázslat egy frissítés az inverteren....

(#46107) wik_406 válasza asdf_ (#46092) üzenetére


wik_406
csendes tag

Sajna a fronius nem fog ujracsatlakozni ilyenkor. Legalabbis, amikor en csereltem AP-t nem csatlakozott vissza.

Wik

(#46108) hevepapa válasza wik_406 (#46104) üzenetére


hevepapa
senior tag

Én tudom hogy kell csinálni :)
A belinkelt symo leíráshoz egy apró technikai pontosítás azoknak akik nincsenek képben: a lapon 2,5 GHz-es wifiről írnak. Nem kell megijedni, hogy a routerben csak 2,4 GHz van.
A 2,5 csak elírás. 2,4 a jó. De egyébként is az otthoni IoT eszközök 99,99%-a ezen a frenkvencián működik csak.
Egyébként teljesen korrekt a leírás. Az alapján sima sor a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#46109) wik_406 válasza hevepapa (#46108) üzenetére


wik_406
csendes tag

Bocs, rossz hozzaszolashoz linkeltem :)

Celszeru levenni 20Mhz-re a csatorna szelesseget, 40Mhz eseten eldobalhatjak a kapcsolatot.

Wik

[ Szerkesztve ]

(#46110) hevepapa válasza wik_406 (#46107) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ott valami nem stimmelt a beálíltásokban, mert az invertert nem érdekli miylen routerhez csatlakozik. Ha stimmel az SSID és a jelszó és 2,4 GHz-en van a wifi, akkor az csatlakozni fog.

(#46111) asdf_ válasza wik_406 (#46107) üzenetére


asdf_
veterán

Hmm, MAC address-t is lockolna hozzá? Csak nem már. Ott valami más lehetett szerintem, de persze sose lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#46112) wik_406 válasza hevepapa (#46110) üzenetére


wik_406
csendes tag

Finnyas ez. Minden stimmelt.
Egy netgear helyett lett unify. Viszont unify (lr-ac)-unify (ac-pro) cserenel nem problemazott (ha jol emlekszem, regen volt mar). 40MHz->20Mhz se izgatta (ez biztos).

Wik

(#46113) hevepapa válasza asdf_ (#46111) üzenetére


hevepapa
senior tag

Hát nem tudom. Én a fix IP-t utólag szoktam kiosztani a MAC alapján. Szét kell nézni a routerben a DHCP-nél mi merre. De borítékolom valami kis banális apróság kavar be ah egyébként minden azonos mint a régiben. Én egyszer 2 órát szoptam más területen azzal, hogy az új jelszó azonosnak tűnt mint a régi, de mégsem volt jó. Aztán kiderült, hogy "csak annyi" volt az eltérés, hogy az új végére bekerült egy szóköz :)

(#46114) hevepapa válasza wik_406 (#46112) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam ezer éve csak TP-Link van. Átlag 5 évente cserélem újabbra. Nekem bevált ez a márka, tudom mit hol találok benne és tudja azt amire kell.

(#46115) wik_406 válasza hevepapa (#46113) üzenetére


wik_406
csendes tag

:D Nem, ilyen gond nem volt.
telefonok, mindenki mas szepen atallt. Fix ip van beallitva az inverterben.

Wik

(#46116) hevepapa válasza wik_406 (#46115) üzenetére


hevepapa
senior tag

Akkor ez újabb "1000% tuti jónak kéne lennie, de mégse működik" eset, ami meglehetősen gyakori az IT világban :)

(#46117) wik_406 válasza hevepapa (#46116) üzenetére


wik_406
csendes tag

Az. Ma 3.5 orat szivtam egy ilyennel :D

(#46118) asdf_ válasza wik_406 (#46117) üzenetére


asdf_
veterán

Ha rémtörténetek, én autóztam már oda-vissza 100 km-t, mert kihúzódott egy kábel :D

(#46119) senki68 válasza hevepapa (#46105) üzenetére


senki68
senior tag

Ha nem tudja mi a különbség akkor minek rugózik rajta?
Nagyon sok embert nem érdeklik ezek a dolgok, csak annyi termeljen. Még az APP sem érdekli, csak az, hogy elszámoláskor ne kelljen fizetni.

Akit meg érdekel, meg szeretne belemélyedni és kifog egy olyan telepítőt, aki nem adja át, a jogot, az meg harcoljon.

Nem tudok okosabbat.

Fronius tanfolyamon nyomatékosan elmondják, hogy át kell adni a tulajdonjogot a tulajdonosnak.

Frissíteni meg felesleges az invertert. Nem is értem ezt a nagy frissítési mániát.
Nem is javasolják az állandó frissítést.

(#46120) llacee válasza nimfas (#45986) üzenetére


llacee
őstag

A DC temp nálad is konstans 25C?
Egyébként 50,5C-nél kapcsol be a ventillátor addig próbálja passzívba nyomni (bár a belső ventillátora folyamatosan megy, de az nem hangos)

(#46121) nimfas válasza llacee (#46120) üzenetére


nimfas
addikt

Szia, igen, a DC nálam is 25 fok, de gyanítom ott vagy nincs szenzor vagy nem monitorozzák. Amikor elindul a ventilátor akkor azért van hangja. Örülök hogy az alagsorba került, a lakrészben nem hallható belőle semmi. :DD

(#46122) bb71


bb71
őstag

MVM:
"A 2021-ben még veszteséges vállalat tavaly majdnem hetvenhárom milliárdos, adózott nyereséget termelt.

Az energetikai szolgáltató az árbevételét 2774 milliárd forintról 7648 milliárdra növelte egy év alatt.
Az MTI-hez eljuttatott közleményben a vállalat felhívta a figyelmet arra, hogy az energiabeszerzés költsége 4810 milliárd forinttal emelkedett tavaly."

[ Szerkesztve ]

(#46123) hevepapa válasza senki68 (#46119) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Frissíteni meg felesleges az invertert. Nem is értem ezt a nagy frissítési mániát."
Két megjegyzés ezzel kapcsolatban:
1; a gyártók gondolom nem unalmukban készítik el (nem kevés költséggel) ezeket a szoftver és firmware frissítéseket.
2; a Froniusnál mindig publikus a changelog is amiből kiderül, hogy az adott típusnál mi változott az előző verzióhoz képest. Van amikor nem érdekes a frissítés mert pl. más országokat érint. De amikor a datamanger ezt kapja: "3.23.6-1 - Security patch for cloud connection in 2023." akkor már ajánlott a frissítés. Persze csak annak akit érdekel a biztonság.

(#46124) hevepapa válasza senki68 (#46119) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Még az APP sem érdekli, csak az, hogy elszámoláskor ne kelljen fizetni."
Aztán úgy jár mint tavaly az a személy, akit szintén nem érdekelt semmi (mert az is hülye aki ilyen marhaságokkal foglalkozik), csak termeljen a rendszere és erősen pislogott amikor az elszámoló számláján egy kövér 6 számjegyű összeg volt pedig a tetőn fenn volt egy 10-es rendszer. Igaz ha észrevette volna hogy tavasszal leállt a termelés, akkor nem mínusszal hanem bőven plusszal zárta volna az évet. Az ok: valamelyik kismegszakító (vagy mi) az inverternél valamiért lecsapódott.
Érdekes módon azóta érdekli az app és hetente rá szokott nézni, minden rendben van-e?

(#46125) senki68 válasza hevepapa (#46123) üzenetére


senki68
senior tag

Te most ezt a kérdést megközelítetted informatikus szemmel, aki meg telepítői szemmel nézi az nem frissítget állandóan.
Nem csak a Fronius, az SE sem ajánlja a frissítést, hivatalosan akkor kell frissíteni, ha olyan hiba van amit egy frissítéssel meg lehet oldani.
De pl, SE-nél volt olyan hibám, amit megoldott a support, de azt írta, ha lehet ne frissítsek.

Tehát ha jól üzembiztosan működik a rendszer felesleges a frissítés.

(#46126) axioma válasza bb71 (#46122) üzenetére


axioma
veterán

ez alig tobb mint egy pozitiv nulla... ha az a'rama'rak miatt mondod [a korszerusites meg eszkoz/emberhiany, nem annyira penz, bar ez ahhoz se nagy osszeg]
szerintem ugy is lehet olvasni, hogy meglepoen jol talaltak el az a'ram arat [elore], hiszen kb. annyi is lett a pluszkoltseg, mint a plusz bevetel
semmi kozom hozzajuk csak indokolatlannak talalom a nyereseg kiemeleset, legalabbis ugy tunt mintha szemrehanyas akarna lenni

(#46127) edeleny válasza senki68 (#46119) üzenetére


edeleny
őstag

"Frissíteni meg felesleges az invertert. Nem is értem ezt a nagy frissítési mániát.
Nem is javasolják az állandó frissítést."

Még HA az inverter teljesen más elektronikai eszköz lenne mint az összes többi amin valamilyen firmware fut, az ember akkor is frissíti, hiszen mindenhol, lépen nyomon, a Wondows-tól az androidon át az ügyfélszolgálatokig, ahol az első kérdés, hogy a legfrisebb szoftver van e rajta, megszokta, hogy még egy nyomorult hűtőnél is fontos, hogy a legfrissebb legyen rajta!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#46128) edeleny válasza bb71 (#46122) üzenetére


edeleny
őstag

7648 - 4810 - 73 = 2765 Statisztikai hibával = 2774
Tehát 21=22

Azt az egyet elfelejtik szépen hozzátenni, hogy drágábban vették az energiát, mégdrágábban adták. Ezt a 73 milliárdot, mi adtuk be, akik megvettük! Vagy direktbe az áramot/gázt, vagy áttételesen , mondjuk önkormányzat egekbeszöökő közvilágítás árak, vagy áttételesen az 1000 forintra drágult kenyér árral.
És persze a 25% inflációért is egyrészben ez felelős!

Persze ebből a 73 milliárdból MI nem látunk semmit, mert megy sport támogatásra (MVM Dome , 1 milliárd CSAK), meg a hatalomnak kedves szervezetek, alapítványok! Mint ahogy a MOL nyereségének is ismerjük név szerint a gazdáit! :)

UFF

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#46129) Geresics válasza yazoo1 (#46091) üzenetére


Geresics
Topikgazda

az általam kezelt HMKE rendszereknél ha router (SSID) váltás van, akkor ezt szoktam elküldeni:

Kedves Partnerem,
telefonbeszélgetésünknek megfelelően küldöm, hogy hogyan kell felprogramozni az invertert a routerhez. Ezt az alábbi videó segítségével szerintem könnyen meg tudja tenni: https://youtu.be/dRmohrWjaDs

Röviden a lépések:
1.) Inverteren WIFI bekapcsolás
2.) Telefonnal (vagy tablettel) csatlakozás a 240.xxxxxxx-re, ahol a jelszó 12345678
3.) A telefonja böngészőjébe üsse be a 192.168.250.181 címet.
4.) A lépéseket követve válasszuk a Varázsló funkciót
5.) Az apróbb beállítások nem olyan fontosak (rendszernév, tarifa, stb), mert ezeket én távolról majd megcsinálom.
6.) A videóban 12:40-től jön a hálózati beállítás rész, és ez lesz a legfontosabb! 15:20-ig van a lényeg, a többit én távolról megoldom.
Üdvözlettel,

Eddig mindenkinek sikerült, pedig nem csak infós ügyfeleim voltak. :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#46130) Geresics válasza hevepapa (#46096) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Mi az előző munkahelyemen megbeszéltük mindig a tulajdonossal, hogy ő kap rendszeradminisztrátori jogokat, mi pedig megtartjuk a tulajdonosi jogot. Ezt azért tettük, hogy a user-eket menedzselni tudjuk, és ha az ügyfél valakit meghív, akkor azt csak vendég jogosultsággal tudja megtenni. Ezzel őt is védjük, hisz ő is megkap minden jogosultságot a user managementen kívül, gond esetén hatékonyabban tudjunk segíteni (user témakörben). Természetesen ha kérik, azonnal átadjuk a tulajdonosi jogokat, de ilyen egy HMKE esetén volt csak a sokból. De a legfontosabb itt is a korrekt tájékoztatás, és kölcsönös beleegyezés!
A naperőműveknél volt ez igazán fontos, ott másképp nem is működne jól...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#46131) ssarosi válasza hevepapa (#46101) üzenetére


ssarosi
tag

Egy PC-ből simán ki lehet olvasni a valaha csatlakoztatott SSID-t, és a hozzá tartozó jelszót.
Ha ez megvan, akkor csak ezt kell újra beállítani, nem az összes többi cuccot az új routerhez.

(#46132) ssarosi válasza ssarosi (#46131) üzenetére


ssarosi
tag

PC helyett inkább laptop, PC-ben ritkán van WIFI.

(#46133) szekera válasza edeleny (#46127) üzenetére


szekera
csendes tag

+1 egyetértek, szerintem is fontos a firmware frissítése
hevepapa #46119
"Tehát ha jól üzembiztosan működik a rendszer felesleges a frissítés"
? esetleg hiba- v. biztonsági rés javítása? netán funkciók bővítése?

(#46134) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
Egy éve tökéletes volt a termelésem. Most meg állandóan ilyen beszakadás van napsütésben. Ha jól emlékszem 40-50 körül hozott egy nap. Mist meg 16-ot termel.
7-es SE inverter 9.kw napelem van fent.
Annyi változás van, hogy az utcánkba 3-4 házon lett közben napelem. Egy utcával lejebb a haveromnál az 5-ös SE 2x ennyit termelt.

(#46135) peternac válasza Khaosz55 (#46134) üzenetére


peternac
tag

az AC feszültség nem éri el ilyenkor a 253V-ot?
mert akkor ugye (ha úgy van beállítva) akkor leáll egy kicsit, mert túlfesz van

(#46136) Andras6800 válasza Khaosz55 (#46134) üzenetére


Andras6800
senior tag

Nem kell sokat visszaolvasnod, és találsz megannyi postot túlfesz kapcsán.

Webes monitoring felületen nézd meg az AC fesz értékeket.

Illetve nézd meg a hibanaplót, szintén a webes felületen.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#46137) senki68 válasza edeleny (#46127) üzenetére


senki68
senior tag

És a legfrissebb szoftver a legjobb? Vagy mitől lesz legjobb? Többet termel?

Valami oka csak van annak, hogy tanfolyamon azt mondják ne frissíts ha nem muszáj. És nem 1 inverter gyártó, hanem több.

Amúgy évek óta küzdök a windowsnál a frissítés kikapcsolással, mert véglegesen nem lehet. És minden frissítés után egyre szarabb.
Még jó, hogy van 3 informatikában jártas fiam, és mindig vissza szokták állítani :)

Én utálom a frissítést.

(#46138) dolon75 válasza senki68 (#46137) üzenetére


dolon75
aktív tag

honnan tudod, hogy muszáj?
ki dönti ezt el?

muszáj frissíteni, ha pl. a firmware frissítés egy biztonsági lyukat foltoz az inverter wifijen?
vagy nem muszáj ilyenkor?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#46139) Khaosz55 válasza Andras6800 (#46136) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez lenne az? És most még fátyolfelhős is.
Godolom ezzel nem lehet mit csinálni.

(#46140) ftamas0201 válasza Khaosz55 (#46139) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ez az igen, tartósabb 253V-nál leáll az inverter néhány percre mielőtt újra csatlakozna a hálózathoz. Szolgáltató fele kell bejelentést tenni emailen célszerűbb és ki kell hogy vizsgálják. olvass visszább, nekem is folyamatban van ez az ügy, most csapoltak trafót, tudok termelni de még mindig elég nagy a kilengés, érdemes vele foglalkozni mert sokan nem teszik ezt. Nyugodtan jelentsd be a magas feszültséget a szolgáltató fele és hogy leállnak az inverterek folyamatosan a magas fesz miatt, ki kell vizsgálják.

(#46141) Andras6800 válasza Khaosz55 (#46139) üzenetére


Andras6800
senior tag

Sanszosan ez az, de most határon belül van. Ugye 253 V felett áll le az inverter.

Ha felmész a Solaredge online webes felügyeletre, ott vissza tudod nézni az előző napok fesz értékeit. Pl meg tudod nézni, hogy inverter leálláskor hány V volt hálózati fesz.
Az appban csak aktuális értéket látsz. Itt csak akkor tudod megnézni, ha pont elcsípsz egy leállást.

Szintén webes felületen van hibanapló. Szerintem ott is látszania kéne a magas fesz miatti leállásnak mint hibajegy.

[ Szerkesztve ]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#46142) Khaosz55 válasza ftamas0201 (#46140) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi, megtörténik a bejelentés. A telepítő ránézett küldi a lapot, elmondása alapána környéken mindenkinél ez a hiba van.

(#46143) ftamas0201 válasza Khaosz55 (#46142) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Azért a telepítőtől kérd meg a teljes hozzáférést a webes felülethez ha nem lenne hogy te is lásd mi történik a rendszereddel, ha csak az első két menüpont (Műszerfal, Elrendezés) jelenik meg. Mert azért lényeges az Elemzés menüpont is, ott találod többek között a hálózati feszültséget is monitorozva grafikonba 5 perces frissítéssel ahogy Andras6800 is írja. :) Nekem is küzdenem kellett érte, nem nagyon akarta beállítani a telepítőm de meggyőztem hogy egyelőre az enyém a rendszer és nem az övé én pedig ezt látni akarom :)

[ Szerkesztve ]

(#46144) gabor9991


gabor9991
őstag

Ez mi miatt történik amikor a két görbe ennyire eltér egymástól? [kép]
Van napközben néha ilyen miközben semmiféle árnyék nincs a paneleken és nincs felhő sem.

(#46145) hevepapa válasza Geresics (#46130) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ez így korrekt eljárás volt.

(#46146) hevepapa válasza ssarosi (#46131) üzenetére


hevepapa
senior tag

Szerinted ezt nem tudom? :) DE: mivel a router teljesen kampec lett és a tulaj a routerhez LAN-on csatlakozott, szerinted a PC-je mennyi SSID-t tartalmazott?

(#46147) hevepapa válasza senki68 (#46125) üzenetére


hevepapa
senior tag

"De pl, SE-nél volt olyan hibám, amit megoldott a support, de azt írta, ha lehet ne frissítsek.
Tehát ha jól üzembiztosan működik a rendszer felesleges a frissítés."
Akkor már csak 1 kérdésem van:
ha a SE-nél nem ajánlják a frissítéseket, akkor miért csinálnak egyáltalán ilyen frissítéseket? Unják magukat a szoftvereseik vagy a szélbeszórják a frissítés elkészítésének a kölségeit?

(#46148) hevepapa válasza szekera (#46133) üzenetére


hevepapa
senior tag

Akko regyértelműen kell. Azért van a change log, hogy lássa az user mi a pálya. A Fronmisunál volt olyan frissítés ami pl. az egyik típusnál (ha jól rémlik valamelyik Symo volt ilyen) azt írta semmi változás nincs. Akkor nem lényeg.

(#46149) senki68 válasza dolon75 (#46138) üzenetére


senki68
senior tag

Én.
Akkor ha működik a rendszer, és semmi hiba, akkor minek frissíteni?
Frissíteni akkor kell, ha hibát dob.

Kit érdekel a wifi luka? :) Már bocs, de ha minden rendben van, meg mennek az adatok a felhőbe, akkor mi a fenének frissíteni?

Kicsit túlaggódjátok ezt a dolgot.

(#46150) senki68 válasza ftamas0201 (#46143) üzenetére


senki68
senior tag

De még mindig nem a tied, mert még a tulajdonosi hozzáférést nem kaptad meg :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.