Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Reggie0 válasza tpalagyi82 (#35649) üzenetére


Reggie0
félisten

En azert felnek tuzeloanyagba epiteni ilyesmiket. Nem veletlen mar a szolgaltatok sem szeretik a fa szekrenyt.

(#35652) Rolly válasza Samott (#35621) üzenetére


Rolly
veterán

Még mi se fűtöttünk... emeleten 23 fok, földszinten 21-22 van... annyi a gond, hogy az asszonykám fázós :( 24 fok alatt fázik, de egyelőre bírja:) ... én amúgy 18 fokban is megvagyok...

(#35653) tpalagyi82 válasza Samott (#35650) üzenetére


tpalagyi82
újonc

Nem ismerem az invertered, mit képes az askival kezdeni,,van-e benne mppt töltésvezérlő stb.
Ennek a kék-fehér hulladék Esun-nak ez a lényege benne van minden és ha sem a nap sem az aku nem elég akkor rápótolja a hálózatról, tehát mondjuk kell a háznak 4 KW de aku lemerűlve napból is csak 1 kw-jön akkor 3kw-ot kiszed a hálózatból hozzá, tehát kiegészít ha kell.

Aksi vékony élén fektetve lehet még tudomásom szerint.

Gyári ház is van hozzá BMS-el pl. Seplos-tól.

[link]

(#35654) Rolly válasza GalaHU (#35626) üzenetére


Rolly
veterán

állítólag 120.000 engedélyezés van a csőben...

(#35655) sakal83 válasza Rolly (#35652) üzenetére


sakal83
addikt

Huh. 24C fokban este megfulladnek:)

(#35656) forumpista válasza Rolly (#35652) üzenetére


forumpista
aktív tag

Nalunk is 21-22 fok kozott van, de en siman rafutok klimaval ha epp fazosabb hangulatban vagyunk. a legnagyobb hulyesegnek tartom ezt a szokasos oktoberi nagy magyar versenyt hogy “mi meg nem gyujtottunk be”, mert ilyenkor fillerekbol megvan az az 1-2 foknyi plussz ho, amitol pefekt lesz a klima.
(nyilvan akinel tenyleg jo a hofok futes nelkul az oke, de tobb ismerosom van aki inkabb kabatban ul otthon csak elmondhassa hogy o meg nem futott iden osszel)

(#35657) snooze


snooze
veterán

szerintetek a taxisoknak lehet napeleme ezután is?😀😀😀😀

GO Gunners!!!

(#35658) HunChris válasza Rolly (#35654) üzenetére


HunChris
senior tag

Szerintem ezzel is maguk alatt vágják a fát, kevesebb bevétel, leépítések.
"A szankciós energiaválság rendkívüli költségeket ró az egyes országokra, ezért az országcsoportunk kiemelten fontosnak tartja az energiabiztonság növelését és a megújuló energiaforrásokra való átállás támogatását"
– hangsúlyozta Varga Mihály, aki a Világbank és a Nemzetközi Valutaalap éves közgyűlésén vesz részt Washingtonban.
Szerintem nem is tudja mi van itthon. :U

(#35659) HoryThePooh válasza senki68 (#35609) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Jogos.
SolarEdge SE5K

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35660) senki68 válasza HoryThePooh (#35659) üzenetére


senki68
senior tag

Sima vagy rövidstringes?

(#35661) Stynki válasza Bandit21 (#35557) üzenetére


Stynki
lelkes újonc

Hát ez az...Mennyi ember mennyit fog ezen bukni? Én már "lélekben" feladtam, mert én mindig a " rossz oldalán állok..bár még utolsókat rugok mert "Never give up"(Jim Valvano)

(#35662) HoryThePooh válasza senki68 (#35660) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

sima tudomáson szerint

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35663) kchris78


kchris78
veterán

hobbiból vettem 2db 100W táblát. társasház, erkély. egy emelettel van fölöttem a tető. Szerintetek mennyire gáz a lapostetőre felfektetni a táblákat (30 cm magas szegély is van körbe ami még plusz szélárnyékot ad)? Lefektetve semmilyen szél nem szedi azokat fel onnan.. Tesztelném a kijövő teljesítményt stb.. (vettem mellé egy olcsó MPPT vezérlőt meg egy teherautóaksit :) - standby üzemmód a lényeg igazából ).

[ Szerkesztve ]

(#35664) MrZed001 válasza tpalagyi82 (#35649) üzenetére


MrZed001
tag

Helyes :)
QR kódot sajna nem tudom fotóról leolvasni, de jól tippelek (QR kód mérete alapján) hogy GRADE B cellák ?
Nincs azzal semmi gond amúgy, nagyon jó GRADE B+ cellákat lehet venni.
Docan nem tudom mennyire jó szállító.
Inkább szoktam Dongguan-t ajánlani B+ cellákhoz, és Luyuan-t a tökéletes GRADE A cellákhoz (EV minőség)

JK BMS-ből van 200A-es verzió is egyébként ;)

Szeparátor lapokat használtál cellák között, kiváló. Alattuk is van, fémmel ott sem érintkezhetnek ?

Aksi biztosítékot és leválasztót ne felejtsd el. Nagyon fontos :)

EASun SMR II esetén ajánlani szoktuk, hogy user első dolga legyen megrázni az invertert.
Voltak már elszabadult csavarok, lógó nem bekötött vezetékek.
És inkább te rázd meg az invertert, mint hogy az rázzon meg téged :D

A következő gondod a PE-N relé hiánya lesz inverterben.
Föld független, lebegtetett földet ad.

(#35665) MrZed001 válasza tpalagyi82 (#35653) üzenetére


MrZed001
tag

LFP cellák szabályos használata:

(#35666) korcsi válasza tpalagyi82 (#35633) üzenetére


korcsi
veterán

Egy ilyen rendszer akkor úgy néz ki, hogy az inverterbe van bekötve a hálózat felől bejövő kábel, a napelem sztringek, az akku pakk és a háztartás (4 kapcsolódási pont) és a hálózat felől csak nyelni tud, táplálni nem? Tehát azt csak forrásnak használja, mint a napelemet csak más prioritással?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35667) Reggie0 válasza sakal83 (#35655) üzenetére


Reggie0
félisten

Es nyaron eszakra vandorolsz, vagy azt hogy oldod meg?

(#35668) kzkz válasza snooze (#35657) üzenetére


kzkz
őstag

:DD

(#35669) Rolly válasza HunChris (#35658) üzenetére


Rolly
veterán

azóta megszólalt az innovációs miniszter vagy ki... szóval jelenlegi tervek szerint 1 év befagyasztás várható, mert tán sok helyen a trafó állomásokat / transzformátorokat kell modernizálni...
Persze ez az 1 év pont arra lesz jó, hogy utána már no szaldó... Bár a mai nyilatkozat alapján aki a következő 1 évben csatlakozik az maradhat szaldóban ha majd egyszer lehet visszatermelést eszközölni... de ebben az országban 2 órára előre nem lehet biztosat mondani... szóval majd látjuk mi lesz...

(#35670) Rolly válasza tpalagyi82 (#35649) üzenetére


Rolly
veterán

itt a cellákat balancolod? Van ennek külön értelme? Nem oldja meg a BMS? HA nem akkor milyen táppal érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#35671) Rolly válasza MrZed001 (#35664) üzenetére


Rolly
veterán

mi lenne a legjobb szeparátor lapnak? Tűzveszélyes anyagot nem akarok... fém ugye nem lehet...

(#35672) asdf_


asdf_
veterán

Mai közlöny sem nyert.

(#35673) MrZed001 válasza Rolly (#35671) üzenetére


MrZed001
tag

FR4, üvegszálas epoxy. Én is keresek olcsó hazai forrást.

Cellák tetejére, néha alá is átlátszó akril lapot tesznek :D
Legalább jól is néz ki.

(#35674) kchris78


kchris78
veterán

"Jobbára azon személyek ugrottak bele hirtelen nagy napelem vásárlásba a rezsiszigorítás után akik limit felett voltak. Ha beüzemelődik a rendszerük, veszélybe kerülne a rezsidémon mérleg, mert nem fizetnék a 70 Ft-os villanyárat kikompenzálva így az átlag alatti áron keletkezett veszteséget."
Ez szerintem nem stimmel. A legdrágább az államnak fölöslegesen plusz energiát biztosítani. Olcsóbb ársapkás áramot biztosítani mint ársapkás áramot biztosítani ÉS plusz piaci áramot IS biztosítani.. Jó eséllyel ugyanis devizában kell majd áramot venni ami most a legdrágább. Deviza is kell hozzá és az árfolyam is szar.

[ Szerkesztve ]

(#35675) kchris78 válasza Rolly (#35669) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem mivel jó magyaroszágon vagyunk, ha nem fagyasztották volna be mindenkinek hatalmas hőbörgés lett volna várható ha egyes területeken megnézve hogy melyik alállomáshoz tartozna a létesítendő kiserőmű élből visszautasították volna az engedély kiadását, valahol meg nem... Mindenki okos villamos szakértő ugye 10M villamosmérnök országa lettünk volna és mindenki jobban tudta volna hogy az még elfér oda.

(#35676) leslieke válasza kchris78 (#35675) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig, ha kellett eddig is elutasították, szomszédnak májusban, még jóval a rezsiváltozás előtt.
És ez most is működhetne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35677) MrZed001 válasza Rolly (#35670) üzenetére


MrZed001
tag

Az igazán jó top balansz amikor mind a 16-ot párhuzamba kötöd, és úgy töltöd fel 100%-ra.
Persze ez amúgy 2-3 hétig szokott tartani labor táppal ... szóval szoktunk csalni :D

Előbb 80-90%-ra tölteni 16s-be kötve 48V-on.
Majd utána át párhuzamba, és mehet a top balansz.
Amúgy JK BMS is megoldja ha nem túlzottan vannak elmászva egymástól a cellák.
De neki is kell azért 3-4 teljes ciklus, végén lassú töltéssel, hogy az igazi legyen.

(#35678) kardkovacsi válasza Rolly (#35654) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ha ez igaz akkor teljesen érthető. Itt az utcában van három HMKE és amikor bedobták a rezsi mókát, egyből még három akart napelemet (12 ház van összesen), plusz egy hezitált még, félti a korcolt tetőt.
Nálunk ki is jött volna az arány.

(#35679) 100tizenegy válasza pyxystyx (#35530) üzenetére


100tizenegy
csendes tag

Nincs még napelemem, ezért tűzvédelmi leválasztó kapcsolóm sincs. A hőszivattyúhoz nem előírás.
A villanybojlerhez AC-n nem kell kontaktor, de ha közvetlen a napelemre akarnám kötni, akkor kell. A bojler termosztátja nem alkalmas DC-re. A termosztáttal a kontaktort kapcsolgatnám vagy közvetlenül, vagy mágneskapcsolón át.
Ha az inverter mellett döntök, akkor jó lehet az általad említett olvadóbetét. De tűzvédelmi okokból nem szívesen tennék egy ilyent a padlásra.
Ha az invertert választom, akkor a melegvíz ellátás mellett a mosógépet és a mosogatógépet is rákötném, nagy fogyasztók és azoknál megoldható, hogy akkor használjuk, ha van termelés. Valami elektronikával megoldanák valami fontossági sorrendet, hogy az kapja az áramot, amire éppen szükség van.

(#35680) sakal83 válasza Reggie0 (#35667) üzenetére


sakal83
addikt

Nehezen:) de jol csak 18 19Cban alszok.

(#35681) pyxystyx válasza 100tizenegy (#35679) üzenetére


pyxystyx
tag

Pontosan erre próbáltam célozgatni, hogy ha már pénzt adsz érte, érdemes "univerzális" megoldásban gondolkodni, hogy más berendezés is működhessen róla. Meg váltóáramon sokkal egyszerűbb az élet, mint egyenáramon. :)
Ezért kellene inkább inverter irányába elmenned.

(#35682) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Légyszi segítsetek, mert nem értem, hogy a rendszer beüzemelése óta a solarweb szerint 28640 kwh termelés volt, viszont a mérő szerint (azt hiszem a 280 jelzi a termelést) 16500 lett betáplálva.
A rendszer indulásakor rakták fel a mostani ad-vesz mérőt és nem volt cserélve. Ismerősöm mondta, hogy vannak napszakok, amikor nem veszik át az áramot. Ez valóban lehetséges?

(#35683) leslieke válasza qpakcovboy (#35682) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A kettő közötti különbséget azonnal elhasználta a ház, ezért nem látszik az órán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35684) Bukk900 válasza kchris78 (#35663) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia! Egy teszt erejéig oké, de végleges megoldásnak jó lenne egy szögvas tartókeret, picit megdöntve és beton térkővel rögzítve.
Melyik típus azaz olcsó mppt vezérlő?
Nekem is hasonló két paneles hobbi rendszerem van, ősztől tavaszig fűtök, nyáron hűtők vele.
Azért a telefonodat csak arról töltöd!?

(#35685) #31733248 válasza Samott (#35534) üzenetére


#31733248
törölt tag

Econ, szeptember 29-én:

"Srácok, beszéltem egy energiahivatalos ismerőssel, teljesen biztosra mondta, hogy

a szaldó elszámolás jövő év végével megszűnik.

Mindenkinek, kivétel nélkül."

Energiahivatal, október 4-én:

"Ságvári Pál elmondása szerint a látható problémák zömét a háztartás méretű (HMKE) napelemes rendszerekhez kapcsolódik, ahol a legnagyobb megoldandó probléma a szaldóelszámoláshoz fűződik. A mostani rendszert szükséges átalakítani, erre van egy EU-s határidő is (2023. december 31.), de
A MEKH AZT GONDOLJA, HOGY EZT MIELŐBB SZÜKSÉGES LENNE MEGTENNI; HA POLITIKAILAG NEHÉZ A KIVEZETÉSE, AKKOR EGY KÖZTES LÉPÉS LEHET A HAVI ELSZÁMOLÁS KIALAKÍTÁSA"

Én azt írtam le, amit a velem munkakapcsolatban álló energiahivatalos ismerősöm mondott (azóta beszéltem az elnökkel is, szintén megerősítette), nem arra vállalkoztam, hogy előre leírom ide a kormányinfók tartalmát. :N Mi abban "tippelgetés", meg "ködszurkálás", hogy beszélek vele és próbálom a topic tagjait informálni a beszélgetés tartalmáról?

Econ, október 5-én az új napelemek telepítéséről:

"a volument tekintve mostanra csaknem teljes egészében teljesült e téren az Energiastratégiában 2030-ra kitűzött cél. Másrészt itt alapvetően azoknak van igaza, akik a megtermelt energia saját, helyben történő felhasználását hangsúlyozzák."

Aztán ismét csak ennek szellemében jött a kormányinfós bejelentés október 13-án. Ismét csak nem a következő kormányinfó tartalmáról írtam, csupán azt tudom leírni, merre halad az ágazat. Amiben egyébként egy informált ember számára nincs semmi meglepő, teljesen logikus, amit történik. Az irányok egyértelműek, a napelemekre vonatkozó célszámokat az Energiastratégiában bárki megnézheti, a hálózattal kapcsolatos problémák is ismertek. De akkor miért döbbent meg ennyire a napelemes szakma? Azért, mert vágyvezérelten gondolkodnak (ahogyan sokan a szaldó elszámolással kapcsolatban is), nem vesznek figyelembe alapvető tényeket és azt hiszik, hogy a tervezett energiamix csak egy könnyen figyelmen kívül hagyható vicc. De erről nem az tehet, aki a rossz hírt hozza. :N

V.Stryker

"Paks 2-t elbírná azért nem,mert az építenék ezerrel, de ott se sok szó volt hálózat fejlesztésről."

Dehogynem, csak a paksi bővítés befejezése még jópár évig eltart (sajnos). Lassan halad, sok a tökölés, hol az EU miatt, hol az engedélyeztetésnél, hol a kormányon belül. Az oroszok hozzáállása viszont professzionális, nagyon gyakorlottak, mindenre "kulcsra kész" megoldásaik vannak.

"Plusz Bősről is vesszük az áramot, azt megtermelhetnénk itthon is részben."

Értelmesebb lett volna közösen megépíteni, de a politika már akkor is felülírta a józan észt...

(#35686) kchris78 válasza Bukk900 (#35684) üzenetére


kchris78
veterán

köszi a választ! a vezérlő: [link] egy srác árulja a jófogáson 18 ért. Erre a célra megfelel. Telefonomat kb tudná tölteni :). Egyelőre az jött ki hogy már a nap alacsonyan jár de a levelek még nem hullottak le úgyhogy a mono panel míg direktben fényt kap hát nagyon sovány.. Ezért hogy értékelhető teljesítmény kinyerhető legyen fel kellene dobni a tetőre és egy nap erejéig tesztelni hogy ott mennyi fényt kap. Viszont nem szeretnék emiatt konfliktusba kerülni a "kedves" lakótársakkal.. (Akik levelet tisztítani soha nem mentek még fel...) Végülis hasonló kategória mint egy parabola antennia :).

[ Szerkesztve ]

(#35687) kchris78 válasza #31733248 (#35685) üzenetére


kchris78
veterán

én sosem bíztam ebben a szaldós dologban hogy hosszú ideig létezni fog és építeni lehet erre. Elég csak ránézni szerintem a grafikonokra. Nyáron megtermel valaki egy csomó áramot csúcsidőszakon kívül, aztán bármilyen plusz költség nélkül azt télen vagy nyáron este szeretné visszakapni a csúcsban.. úgy hogy a napsütés nem igazán tervezhető.
( kicsit analógnak találom a sávszélességgel: tök jó hogy adnak nekem olcsón 100Gbit sávszélességet amikor 50et fogyasztanak aztán ennek fejébe vegyek plusz 50-et mert amikor nem tudnak adni miattuk kell pluszt vennem) Helyben felhasználás szerintem is a legjobb.. Mázli hogy pont amikor telibe süt a nap a klíma általában akkor kell :).

[ Szerkesztve ]

(#35688) senki68 válasza #31733248 (#35685) üzenetére


senki68
senior tag

""a volument tekintve mostanra csaknem teljes egészében teljesült e téren az Energiastratégiában 2030-ra kitűzött cél. Másrészt itt alapvetően azoknak van igaza, akik a megtermelt energia saját, helyben történő felhasználását hangsúlyozzák.""

Na most ebből, hogy jön ki, hogy egy tollvonással megtiltják a telepítést?

(#35689) its_grandpa


its_grandpa
tag

Áttereljük a népeket szigetelésre mert az állami nagyberuházások leállnak/tak de az építőipari haverokat etetni kell valahogy ?
Vajon a 6-10 Mrd-re saccolt inzultáció árából hány trafót lehetne cserélni ?
Bizonyos házak (2-nél kevesebb) vajon miért kapják lakossági áron a gázt, ha az iskolák,stb. piaci áron kapják. Itt ne menjünk el rossz irányba, a fontossági sorrend legyen fókuszban !

Megannyi kínzó kérdés.

(#35690) kchris78 válasza senki68 (#35688) üzenetére


kchris78
veterán

Magyarország.. Volt egy adószakértős műsor ahol a KATA megszüntetését-átalakítását tulajdonképpen indokolhatónak mondta.. Csak ott is a kivitelezés...

(#35691) Samott válasza #31733248 (#35685) üzenetére


Samott
addikt

Tovabbra is mellebeszelsz. A szaldot nem toroltek el azok szamara kiknek mar van napelemuk, tehat most teljesen irrelevans amit irsz, majd ha jovore megteszik akkor orulhetsz hogy igazad volt. De most nem errol van szo, hanem arrol hogy napokon belul csak szigetuzemre lehet engedelyt kerni. Es ilyet nem irtal mr. jolertesult. Nem, az a mondatod se azt jelenti, hiba probalod belemagyarazni. Pedig ennek lett volna hirerteke. Szoval igen, kodszurkalsz es eddig semmi nem jott be.

Leirhatod meg otszor, de mindig cafolni foglak. Talalgatsz, de azzal tele a padlas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35692) senki68 válasza kchris78 (#35690) üzenetére


senki68
senior tag

Nem a KATA megszűnésével van baj / bár az is megérne egy misét/. Hanem azzal, hogy a semmiből 1 nap alatt megszüntették, ÉV KÖZBEN.
Valami nagy zűr lehet ha még a januárt sem tudták kivárni.

(#35693) süti5 válasza senki68 (#35688) üzenetére


süti5
őstag

Minden összefügg mindennel :DDD

(#35694) Samott válasza senki68 (#35692) üzenetére


Samott
addikt

Most is ezt csinaltak. Nem az van hogy elorehoztak januar elsejere, hanem mindenki varja a kozlonyt, hogy melyik naptol valtozik. Raadasul elvileg a szaldot a brutto/netto valtotta volna az uj bekoteseknel, de olyan szabalyozas nincs. Teljes fejetlenseg van, szokas szerint. Ennyit tudnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35695) KilgoreTrout válasza Samott (#35691) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ne reagálj már rá, csak adod alá a lovat. Ha mindenáron etetni akarod a trollt, csináld privátban.

(#35696) Samott válasza KilgoreTrout (#35695) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az feltunhetett volna mar masnak is, hogy csak trollkodni jar ide.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35697) leslieke válasza senki68 (#35692) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kell a pénz a lóvéra

#35696Samott

Ahelyett, hogy elmenne egy újabb névjegykártya-gyüjtő körútra. ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35698) #31733248 válasza kchris78 (#35687) üzenetére


#31733248
törölt tag

"én sosem bíztam ebben a szaldós dologban hogy hosszú ideig létezni fog és építeni lehet erre. Elég csak ránézni szerintem a grafikonokra."

Persze, logikus lépések ezek, de a vágyvezéreltség gyakran befolyásolja a gondolkodást. Ezért nehéz sokszor értelmes vitát folytatni, az ország tele van információs vákuumban élő, önjelölt szakértőkkel, akik bárminemű jogi előképzettség nélkül is sokkal jobban értenek a joghoz, mint egy szakjogász és pontosabban meg tudják ítélni a problémát, mint egy, az ágazatot jól ismerő cégvezető... Ez megy sajnos minden téren, elég csak a 444-en kikupálódott geopolitikai szakértők számának ugrásszerű növekedésére gondolnunk. :D

Samott

Annyi időm azért nincs, hogy ebben a szájkaratében részt akarjak venni és a topicot sem kellene ezzel tovább terhelni. :N

[ Szerkesztve ]

(#35699) leslieke válasza #31733248 (#35698) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyi időm azért nincs, hogy ebben a szájkaratében részt akarjak venni és a topicot sem kellene ezzel tovább terhelni.

Ehhez képest mindig megjelensz, amikor a szaldó téma szóba kerül. Ne terheld tovább a topikot. Köszi. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35700) Lebowski válasza 313313 (#35636) üzenetére


Lebowski
tag

Na igen, de KÁT szerint az átvételi ár teljesítménytől függően jelenleg nettó ~24-36 Ft/kWh csúcsidőben, ennek az ötszöröse ~180 Ft/kWh. Lehet a gázos erőmű leszabályozása többe kerülne? Úgy tűnik a VER adatok alapján, hogy van egy masszív gázos erőművi teljesítmény, ami nincs benne a 15 perces szabályozható kapacitás körben, max. az éjszakai völgyidőben áll le nénány órára. Vagy lehet ezt is áthatja a politika szelleme... :((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.