Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) mukibuci válasza embe (#7300) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Pont ez fog hiányozni, hogy folyamatosan elbeszélünk egymás mellett :DD :DD

Nem is mondok inkább semmit ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7302) embe válasza mukibuci (#7301) üzenetére


embe
nagyúr

Miről van szó?????? :F :F :F :Y :Y :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7303) mukibuci válasza embe (#7302) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Csak annyi, hogy ha elolvastad volna amit irtam, akkor nem beszélnénk el egymás mellett;)

A lényeg annyi, hogy azért nem kellene lehúzni a vodát, mert egy nem publikus ajánlatban jobbat kaptál máshol, mert ez kb rajtad kivul senkit se érint :B Mert ahogy irtam, a 100 percet tartalmazó előfizetésnél rögtön 400Ftvel jobb a voda a Tnél... és "egyszerű halandóként" ezt lehet választani :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7304) Vtwo


Vtwo
senior tag

Van most valami mobilweb akciójuk:
"Minden új, vagy szerződést hosszabbító Vodafone előfizető, aki egy éves hűséget vállal valamelyik MobilWeb opcióra, hat hónapig féláron használhatja azt."

[ Szerkesztve ]

(#7305) embe válasza mukibuci (#7303) üzenetére


embe
nagyúr

Jó van naaaa! De azért csak elbeszélünk egymás mellett!
Máshogy: nem érdekel a publikus csomag! De Te meg azt értsd már meg, hogy ebből a nem publikus csomagból szerintem százezres nagyságrendben adtak el. Ergo elég nagy réteget érint. De nekem nem ez volt a legnagyobb problémám. Sőt! Ez már csak akkor forogta ki magát, amikor az elmenetelen kezdtem gondolkodni. De amíg idáig jutottam, addíg a Vodának sokat kellett tenni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7306) mukibuci válasza embe (#7305) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Igen, Téged nem érdekel a publikus csomag, a többi embert, akik csak publikus csomagot tudnak kötni azt nem boldogitja h te a Tnél kaptál 15 forintos percdijat:D

Én se húzom le a szabó péket, mert a kovács péknél jobb a kifli ;] attol még szabóéknál lehet jo a zsömle :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7307) p1k1 válasza mukibuci (#7303) üzenetére


p1k1
csendes tag

Már bocs,hogy beleszólok.
De én is vodás voltam egy pár évet és publikus csomagban.Egész jó percdíjunk volt mivel a 9000 fix oszthatóba voltam az asszonnyal,20 ft percenként mindig.Volt egy több hónapos!!! herce-hurcám a szolgáltatóval és mikor már nem tudtak mit mondani az ő általuk szarul kiszámlázott tételekre,akkor benyögte az egyik ügyfeles,hogy ők olyan rendszerrel dolgoznak ami nem tévedhet.Én itt mondtam,hogy akkor bocs majd máshol megbecsülik a 15-20 eft-os befizetésemet.Most a T-nél vagyunk "rosszabb" percdíjjal,de olcsóbb számlával.
Sajnálom,hogy így alakult,de a lehúzást nehezen viselem.Lehet ha tényleg felkeresnek telefonon ahogy ígérték!!!,akkor még mindig vodás vagyok,de ez nem így történt(pedig mikor szerződést bontottunk elkérték az új számunkat is).
A lényeg,hogy nem biztos,hogy az olcsó dolgok mindig a legkifizetődőbbek!!

A számítógépem megver sakkban,de kick-boxban én vagyok a jobb!

(#7308) Gebriel válasza p1k1 (#7307) üzenetére


Gebriel
veterán

".Most a T-nél vagyunk "rosszabb" percdíjjal,de olcsóbb számlával.
Sajnálom,hogy így alakult,de a lehúzást nehezen viselem."

Azta k**va :DDD És akkor jobb a T mi?! ;] ;]

(#7309) Gebriel válasza embe (#7295) üzenetére


Gebriel
veterán

"Ami alapján döntöttem egyszerű: kedvező készülékvásárlás, ráadásul ez a N6220 classic nagyon tetszett korábban is ( már rajta fityeg a Garmin :DDD )"

Igen ez is előfordul, hogy valaki készülék miatt vált szolgáltatót. :U
Ja hogy azon a készüléken már most legális softver van mit is számít ;] Warez fújjj :P
A szolgáltatások díjaira azért kíváncsi lennék. Mennyivel is olcsóbb a magenta.

(#7310) mukibuci válasza Gebriel (#7309) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Embe flottájában sokkal olcsóbb,nem csak ő ment át :( :N De a publikus csomagok között most mi vagyunk a jobbak, aztán majd változtat a T is a relax csomagokon :D

amugy szerintem nem az a lehúzás ha téved (ember/gép tökmind1), hanem ha pénzt kérnek a hívószámkijelzésért :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7311) sanzi89 válasza zoo8800 (#7299) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem tudom, én nem ennek fogom fel. Inkább információ gyűjtés egy szolgáltatásról, amit ha használok nem akarok hoppon maradni. Ha tudnám, hogy majd fogom tudni 2-3 évig használni az 50MB-omat ráfizetés nélkül, már rendelném megfele. Csak az a baj, hogy ez így nem működik... És itt jönnek be a dolgok amiket írtam. De lehet alszok még rá párat, hogy megérné-e ez az egész a felhajtást.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7312) mukibuci válasza sanzi89 (#7311) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ingyen nem kapsz semmit sem, ezt azért jó, ha tudod :B

Mivel ez feltöltőkártyás dolog, ha nem töltesz rá 176 ezer forintot, akkor nem lesz mivel "lehúznia" ennek a csúnya vállalatnak :P Vagy ha 1 évre sokallod a 3000 forintot, akkor nincs miről beszélnünk... :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7313) p1k1 válasza Gebriel (#7308) üzenetére


p1k1
csendes tag

Azta k**va :DDD És akkor jobb a T mi?! ;] ;]

Látom megértetted,okos vagy te előre ülhetsz ;)

[ Szerkesztve ]

A számítógépem megver sakkban,de kick-boxban én vagyok a jobb!

(#7314) embe válasza mukibuci (#7306) üzenetére


embe
nagyúr

De azért nem csak én, hanem Te is elbeszélsz mellettem. :DD :DD :DD :DD
De szerintem ezt már túl ragoztuk. Most majd a T-t fogom fikázni , jó!??!! Eddig azért biztatóbb a magenta szín mint a piros volt....igaz még csak hétfő óta vagyok itt. :DDD Így ebből még messzemenőbb következtetést nem akarok levonni. De azért kíváncsi vagyok, hogy a másik topicban is ennyi elégedetlenkedő fórumtárs lesz-e , mint itt. Egy fogyasztóvédelmis ismerős mondta , igaz vagy 1-2 éve, hogy a legtöbb panasz a vodára van. És ( tudom és-sel nem kezdünk mondatot ) nem feltétlenül magával az ügyintézővel van - volt gondom, hanem magával a rendszerrel. Mert az ügyintéző is úgy és azt dolgozik, amit a rendszer elvár től - megenged neki.
További szép napot! Köszi a tanácsot, és a segítséget!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7315) embe válasza Gebriel (#7309) üzenetére


embe
nagyúr

Gebriel! Ne kezd el Te is! nem készülék miatt váltottam. :N :( :N :( :N :( Hisz akkor nem maradtam volna majd 7 évig itt, hanem mert kedvezőbb ajánlatot kaptam. Jóval kedvezőbbet. A teló meg csak hab a tortán. Egyébként miből gondolod hogy warez oldalról származik a progi?????? Ha lesz időm privátba leírom a percdíjat. van időm leírom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7316) septerra


septerra
csendes tag

Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot, remélem tud valaki valami tanácsot adni.

Tavaly augusztusban kötöttem Vodafone Fix Osztható 15000 előfizetést 4db kártyára (előtte is előfizető voltam). Kérésem ellenére az ügyintéző hölgy a Csoportos opciós szépen bepipálta. Ezt a szerződés aláírásakor vettem észre. Szerencsére az ügyfélszolgálaton egy kedves fiatalember kb. 2 perc alatt kikapcsolta ezt az opciót.

Eltelt egy év a kettőből és megkaptam az aktuális számlát, amiben ki van számlázva a Csoportos opció mind a 4 kártyára, ami 4*1200Ft többletet jelent. 2x is felhívtam az "ügyfélszolgálatot", de csak annyit tudtak válaszolni, hogy kötelezővé tették ezt az opciót erre a csomagra. Azt is elmondták, hogy ezt közzétették különböző napilapokban illetve szerepel az aktuális Általános Szerződési Feltételek között is.

Kérdem én, ha opció, akkor hogyan lehet kötelező?

Valaki más is megtapasztalta már ezt?

Hogyan lehet védekezni? Fogyasztóvédelem?

Üdv, septerra

(#7317) embe válasza septerra (#7316) üzenetére


embe
nagyúr

Harcolsz egy darabig, majd szolgáltatót váltasz. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7318) fateless válasza septerra (#7316) üzenetére


fateless
veterán

Nem tudom elhinni, hogy ez egy kötelező opció lenne, főleg amiatt nem, mert tegnap voltunk benn a Vodánál és a mostani akció keretében ehhez a csomaghoz kérhető plusz 3 kártyát is kértük készülékkel együtt, de választhattunk, hogy nem kérjük hozzá ezt az opciót.

MOD
Azért egy belsős ember visszajelzését én is szívesen olvasnám...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7319) Donfuli78 válasza fateless (#7318) üzenetére


Donfuli78
tag

Sziasztok!Amióta bevezetésre kerültek a fix osztható csomagok azota kötelezö ez az opció. :K

(#7320) septerra


septerra
csendes tag

Akkor ez kötelező opció?

Nincs itt egy kis ellentmondás szerintetek?

A Vodafone weboldalán választható:
.

A percdíj korábban 18Ft volt, most 20Ft.

A 15000-ből is 15900 lett?

Persze az elmúlt 1év alatt 15000-et egyszer sem fizettem, valami miatt mindig több volt.
Néha 400-500Ft-tal, de volt hogy több ezerrel is, pedig a telefonálási szokásunk nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#7321) sanzi89 válasza mukibuci (#7312) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem ingyen! 10e ft-ért havi 50MB jódarabig.

Ha valami bizonyos keretek között "ingyen" van, akkor miért is fizessek érte évi 3000ft-ot? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7322) Donfuli78 válasza septerra (#7320) üzenetére


Donfuli78
tag

Ha a csoportos opcionál a bövebbenre kattintasz akkor ott le van írva hogy az összes kártyához meg kell rendelni.A havídij pedig az áfa változás miatt növekedett.

(#7323) septerra


septerra
csendes tag

Igen, azt értem, hogy az összes kártyához meg kell rendelni, mivel egy csoportról van szó, akik bizonyos összegért/kártya egymással korlátlanul beszélhetnek.

Nekem azzal van a problémám, hogy nem kérem ezt a szolgáltatást vagy opciót vagy minek nevezzem.

A havidíj meg bruttó 15000Ft-ról szólt. A bruttó akkor is bruttó, ha 20 vagy 25% az ÁFA.

Nem arról volt szó, x összeg + az jelenlegi ÁFA, de ha az ÁFA változik, akkor mi is emeljük!

Sajnos a tisztelt szolgáltatók mindent szeretnek áthárítani a fogyasztókra.

Ha esetleg csökkenne az ÁFA valami csoda folytán ne adj isten 15%-ra, akkor szerintetek mennyivel csökkenne a havidíj?

Azt hiszem, erre mindenki tudja a választ.

Tehát a kérdésem:

Ha most bemennék a vodafone-hoz, akkor kötelező ezt a szolgáltatást is megrendelni a fix oszható 15900-el együtt?

[ Szerkesztve ]

(#7324) Donfuli78 válasza septerra (#7323) üzenetére


Donfuli78
tag

igen :K :K :K

(#7325) septerra


septerra
csendes tag

Akkor a Vodafone Fix Osztható 15900 valójában 15900+4*900.

Vagyis 19500Ft havonta.

Szép. :((

(#7326) embe válasza septerra (#7325) üzenetére


embe
nagyúr

Az ördög mindig a részletekben van. Amikor Te, vagy bárki más, akár én is, szerződést kötünk, aláírjuk, hogy mindennel tisztában vagyunk, a szerződést, üzlet szabályzatot stb. részletesen megismertük. Ezután mehetünk a sóhivatalba. Gondolod én most az új szolgáltatónál részletesen átolvastam? Egy csudát! Remélem nem ér majd meglepetés ezután! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7327) kaller1 válasza septerra (#7323) üzenetére


kaller1
veterán

Nincs ezen mit csodálkozni.Érdekes módon a devuzahitelesek törlesztője sem csökken az erösödö forintot követve,bezzeg mikor legyengült,a törlesztő részleteken ez azonnal realizálódott... :W Ez a mai Magyarország kérem... :U

.::> <::.

(#7328) septerra


septerra
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásotokat.

Anyám meg anyósom örülni fog ennek, 2 kártyát ők használnak.

Még egy hónap, és tarifát váltok mind a 4 kártyára :D , 1 év múlva meg meglátjuk maradok-e vodás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7329) Studi22 válasza septerra (#7316) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Pontosan nem tudom mikortól de kötelező a Zárt csoportos opció (CUG) az osztható tarifákon.
Innentől szemét leszek elnézést előre is.
Kérdem én ha már osztható tarifát igényeltél nagy valószínűséggel azért tetted mert ugye ez lenne a fontos ingyen duma, családi csomag, etc.,ha nem akkor rossz csomagban vagy válassz mást.

Mint ahogy előttem is elmondták csúnya rohadt dolog az ÁSZF módosítás,de sajnos ez nem szolgáltatói gond hanem magyar törvény.

Ha bármi másra is kíváncsi vagy szívesen állok rendelkezésedre.

Kérek elnézést a kirohanásomért!(meleg van) :K

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#7330) embe válasza Studi22 (#7329) üzenetére


embe
nagyúr

Nem nézi el neked senki :( :N :( :N De igazad van. Sajnos.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7331) septerra válasza Studi22 (#7329) üzenetére


septerra
csendes tag

Szia!

Azért kértem oszthatót, mert 4db kártyára volt szükségem egy fix összegért + az azon felüli beszélgetésekért. Az ingyen duma nem volt feltétel.

A csoportos opciót nem kértem - az egy dolog, hogy az ügyintéző elcseszte - , ezt később, mint írtam ki is kapcsolták.

A bajom azzal van, hogy mindenféle értesítés nélkül bekapcsolta a voda, majd 1 év letelte után.

Mint írtam, 1 hónap múlva lehetséges tarifaváltás, amit meg is teszek. :K

Legalább meleg van. :))

[ Szerkesztve ]

(#7332) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Jól értelmezem a web akciót? Miszerint Medium csomag esetén a havidíjban 50mega van benne, de ha "elfogyott", akkor lassabb letöltéssel, de díjmentesen szörfölhetek a mobilom segítségével a weben.
Mert kellene egy mobilnet is. Nem hurcolászhatom magammal a kábelnetet. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7333) mukibuci válasza septerra (#7331) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Minden előfizetési csomagnak van 1 fix összege, tehát te választottál rossz csomagot. Ha nem kell az ingyen beszélgetés, akkor választasz 4 különböző csomagot a 4 kártyára, és kész. Szerintem legalábbis 4x3OOO ugyanannyira fix összeg mint a 1x15OOO. :D:D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7334) mukibuci válasza sanzi89 (#7321) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Pusztán csak azért kellene fizetned évi 3OOOforintot, hogy ne kapcsolják ki a kártyádat. Ugyanolyan feltöltőkártya ez is mint amivel beszélsz, tehát ugyanúgy 3 hónapig használhatod, ha nem töltöd fel...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7335) sanzi89 válasza mukibuci (#7334) üzenetére


sanzi89
addikt

Fuha, ez eszembe se jutott! Így már mindjárt másként hangzik, nem kell nekem. :DDD Köszi az infót.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7336) mukibuci válasza sanzi89 (#7335) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Igazán nincs mit, remélem máshol sikerül ingyen mobilinternetet találnod :R

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7337) kaller1 válasza Algieba (#7332) üzenetére


kaller1
veterán

Szia!
Jól értelmezed,én is ezt használom,csak a legkisebb csomagot.

.::> <::.

(#7338) Norbi21


Norbi21
senior tag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy most a voda két éves garanciát vállal a telefonokra, vagy csak egyet? Ugyanis barátnőm v640i-je júniusban volt egy éves, közvetlen utána be is döglött, ezért kérdezem ezt a garancia- dolgot. Más: valaki tudna abban segíteni, hogyan tudnék a telefon segítségével a gépen netezni? Előre is köszi! :R

(#7339) Gebriel válasza Norbi21 (#7338) üzenetére


Gebriel
veterán

2 év garancia van telefonokra.

(#7340) embe válasza Norbi21 (#7338) üzenetére


embe
nagyúr

Nézd meg a gari papírt. Abban benne van, hogy a legtöbb telóra 2 év van. Van amire alapból annyi, van amelyiken csak azokon, amelyik Live-menüs. Mivel a V640 csak a vodának készült, így jó esélyed van a 2 évre. De 99,999999999999...%-ig bíztos vagyok benne, hogy 2 év!!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7341) Vtwo válasza Norbi21 (#7338) üzenetére


Vtwo
senior tag

2év.

(#7342) Algieba válasza kaller1 (#7337) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most egy kicsit buta kérdések következnek: 12 mega meddig elég? Mire használod? Ha elfogyott, mennyire lassul le a letöltés?

A Basic és a Medium között billegek.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7343) ottoyes válasza Algieba (#7342) üzenetére


ottoyes
senior tag

...hát az eléggé kevéske...

Ottoyes

(#7344) mukibuci válasza ottoyes (#7343) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Opera minivel nem annyira kevéske, bár nem kell rajta lógni éjjel-nappal, wapra meg bőven sok :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7345) kaller1 válasza Algieba (#7342) üzenetére


kaller1
veterán

Opera minit és gmail java klienst használok.Nekem a leveleim,ph-s üzeneteim,rss hírek megnézéséhez a legkisebb csomag is elég.Ha meg túllépném a korlátot,a gprs átvitel miatt(3G-t nem használok) a telefonon nem nagyon érezném meg a sebességcsökkentést.Szóval ez most nekem a "megéri" kategóriát jelenti. :)

.::> <::.

(#7346) Algieba válasza kaller1 (#7345) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ!
Nekem is csak alapdolgokra kellene. Bár az én telefonomban van 3G.
Ez a 800Ft a normál, vagy az akciós ára? Mert normál árként még elfogadható, viszont, ha félév múlva 1600Ft lesz, akkor már közel sem okés.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7347) Algieba válasza ottoyes (#7343) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Itthon van kábelnetem egy másik szolgáltatótól. Ez csak a telefonban ketyegne és városi használatra kellene, ha valami info gyorsan kell a netről.
A wapot nem szeretem. Jó öreg html kell nekem Opera minivel. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7348) kaller1 válasza Algieba (#7346) üzenetére


kaller1
veterán

Nálam is van 3G,de mivel állandó mozgásban vagyok,inkább kikapcsoltam,az akksi is jobban bírja és tudok várni 2 másodperccel többet a betöltésre...:)
A 800Ft-os ár nem akciós,hanem alap.Ha drasztikusan megemelik,akkor biztos lemondom.Most 2 hónapig ingyen ki lehet próbálni,lehet próbálgatni hogy mit bír...:)

.::> <::.

(#7349) Algieba válasza kaller1 (#7348) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Előfizetéses vagyok. Gondolom, hogy az ára később hozzáadódik a havi számlámhoz.
Be kell mennem a helyi Voda üzletbe a megrendeléséhez, vagy tényleg elég a Basic szót elküldeni sms-ben?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7350) kaller1 válasza Algieba (#7349) üzenetére


kaller1
veterán

Én is előfizus vagyok.Ha van másik net előfizetésed,akkor azt le kell mondani,majd mehet a basic szó a 1270-re,nem kell menni sehova... :)

.::> <::.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.