Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Norbi21


Norbi21
senior tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? Gondok vannak a csütörtökön előfizusan vett lg kf750-emmel. 2 gigás memóriakártyát 4-nek látja, és semmit se enged vele csinálni, ezt több kártyával is eljátszotta. Gondolom ebből szervíz lesz. AZ igazi kérdés az, hogy ezt csak szervízbe adhatom le, vagy ilyenkor még él, hogy 3 napon belül kicserélik a telefont? Vagy az csak nagyobb probléma esetén vehető igénybe? Természetesen a telefon vodás. Köszi a segítséget előre is :R

(#7552) Viktor0610 válasza Norbi21 (#7551) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legközelebb elég lesz egy topikban feltenni kérdésed... :U

Azt meg pláne nem értem, ha az egyikben már folyik a probléma megbeszélése, miért teszed fel másutt is a kérdésed? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7553) Norbi21 válasza Viktor0610 (#7552) üzenetére


Norbi21
senior tag

Bocsánat, nem tudtam melyikben kapok majd rá kielégítő választ, de akkor megyek a mobilos kérdésekhez. Próbáltam minél több infót összegyűjteni minél több helyről.

[ Szerkesztve ]

(#7554) Davey7


Davey7
senior tag

Nem lehet tudni,hogy következő árlistafrissítés mikor esedékes? Mert csúszik a vásárlás és nem akarom megszívni,vagy szeretnék jól járni,ha esetleg lesz vmi jó akció.

[ Szerkesztve ]

(#7555) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

érdeklődnék, hogy milyen lehetőség/ek vannak most a vodánál (vagy akár bármely másszolgáltatónál),hogy barátnőmmel ingyen, vagy legalábbis nagyon olcsón tudjunk beszélni egymással.

mit ajánlanátok?

köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7556) Viktor0610 válasza bandus (#7555) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Vodafone most is reklámozza a Családi kedvezmény lehetőséget, itt számonként 790 forint az ingyenbeszélgetés havidíja.
A Pannon Családi csomagnak hívja ugyanezt, a havidíj náluk 930 forint, a T-Mobile hasonló szolgáltatását nem ismerem, gyanúm szerint kb. ugyanennyi lehet a díj ott is.

Meg is van: Családbarát kedvezmény -felejtős: 950 forint/előfizetés. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7557) sifar válasza Viktor0610 (#7556) üzenetére


sifar
csendes tag

Csak azért szólok, hogy Bandust ne érhesse meglepetés.
A Vodánál havonta 1000 perc/szám/hó az ingyenes, azaz 17 óra.
A Trénél számonként havi 100 óra.
A Pannonnál korlátlan (60 prcenkénti bontással).

Szóval ha fontos a korlátlanság, akkor
legjobb a Pannon - és legolcsóbb
második a Tré - de csak szept 30-ig szól az ajánlat (biztos lesz helyette)
a harmadik a Voda - hangzatos, látszólag olcsó, de időben erősen korlátos.

(#7558) Viktor0610 válasza sifar (#7557) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a kiegészítést, ez azért nem mindegy. :D

Samsung Galaxy A54

(#7559) ragazzo válasza Norbi21 (#7551) üzenetére


ragazzo
őstag

3 napon belül a vásárlás helyén kell leadnod, és ki kell cseréljék. A hétvége és a vásárlás napja nem számít bele a 3 napba.Vagyis kedd az utolsó nap.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#7560) megyeri válasza Viktor0610 (#7556) üzenetére


megyeri
tag

Én kiemelnék egy másik fontos szempontot is, mely miatt mégsem olyan rossz az a 20 Ft-os többlet, ez pedig az ügyfélazonosság kérdése. Tudtommal a T az egyetlen, amelyik nem veszi figyelembe az ügyfélazonosságot, a lényeg, hogy legyen legalább egy előfizető a csoportban. ;)

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#7561) Viktor0610 válasza megyeri (#7560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Pannonnál sem lényeges a névazonosság. ;)

Samsung Galaxy A54

(#7562) ertz válasza bandus (#7555) üzenetére


ertz
aktív tag

A Vodánál van Vitamax Extra szolgáltatás, bármely kártyás csomaghoz megrendelhető (akár régi akár új). Ez azért jó, mert pl mi is a barátnőmmel beszélünk vele és csak az egyikünknek kell megrendelni, hogy ingyen hívja a másikat.
A másik 2 szolgálaltónál mind a 2 félnek meg kell rendelnie, csak úgy működik.
Tehát igy végülis 500Ft per főre jön ki egy hónapban. Ő megcsörget ha hivni akarna, én meg visszahivom ingyen, ennyi.

(#7563) sifar válasza ertz (#7562) üzenetére


sifar
csendes tag

Jól tudod, valóban van a Vodánál ilyen opció, 'kedvenc számnak' hívják.
De akkor azt is tudod, hogy ennél az extránál az ingyenes hívás maximuma havi 10 óra, napi átlag 20 perc. És perc alapon. Azaz a tényleges beszélgetési idő lehet akár 30 %-kal is kevesebb.
Ha ti ebbe belefértek, akkor ez a legjobb és legolcsóbb megoldás.
Ha nem fértek bele, akkor más megoldás után kell nézni.

(#7564) ertz válasza sifar (#7563) üzenetére


ertz
aktív tag

Nekünk pont jó. A kérdezőnek nem tudom mennyire megfelelő. :) :)

(#7565) kaller1


kaller1
veterán

Frissssss.....:)

Aktuális voda árlista 09.09.07. (xls)

Köszönet érte Studi22 kollégának. :K

.::> <::.

(#7566) <NewL>


<NewL>
addikt

Szeva

Lenne egy pár kérdésem.
Muterom cégének által vannak az előfizetéseink (3)
Hál istennek már megint húgom csinált egy 18K-s számlát,évi 150K-t telefonál el ez a szerencsétlen fullgyökér. :W

Amit nem értek :
Előfizetésbe foglalt tételek felhasználása
van itt 800ft lebeszélhetőség meg 40 sms hálózaton belül
de még ez a nyomoronc se tudja lebeszélni ilyen számla mellett.
ezekből felhasznált 9 sms-t meg 174 ft-ot:Y
pedig egymással ingyen beszélünk

hogy van ez? miért nem tudjuk ezeket felhasználni?

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7567) kaller1 válasza <NewL> (#7566) üzenetére


kaller1
veterán

ez a szerencsétlen fullgyökér. :DDD

van itt 800ft lebeszélhetőség meg 40 sms hálózaton belül
de még ez a nyomoronc se tudja lebeszélni ilyen számla mellett.
ezekből felhasznált 9 sms-t meg 174 ft-ot

Gondolom a 800 Ft-os keretet a hálózaton belüli hívásokra lehet felhasználni.(zárt csop. hívás nem számít bele)

.::> <::.

(#7568) <NewL> válasza kaller1 (#7567) üzenetére


<NewL>
addikt

ne tudd meg milyen ideges vagyok,anyámék már a vállukat sem húzzák meg,hozzászoktak szerintem. de ha most itthon lenne kapná a bénítókat az is tuti.
ja az meg a másik ,hogy a számlát is a kukából kellett kivennem széttépve,mert tudják ,hogy felhúzom magam rajta

és én is hülye vagyok hozzá,nézd meg:D
érthetőbben

akkor,az előfizetés asszem 1500 havonta ebben van 800ft lebeszélhetőség és 40 sms ingyé. szóval nem is ingyen beszélünk egymással hanem ebből a 800 pénzből vonja lassan lefele? mittomén,mondjuk akkor fél forintért beszélünk egymással percenként
így van vagy nem így van?:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7569) ertz válasza <NewL> (#7568) üzenetére


ertz
aktív tag

Nem igy van. :DD :DD
Ti a családban ingyen beszéltek egymással, de gondolom a hugod nem a családdal beszélte el azt a sokezer forintot, hanem barátaival barátnőivel.

(#7570) kaller1 válasza <NewL> (#7568) üzenetére


kaller1
veterán

Nem,nem úgy van.Ha 800Ft felhasználható,akkor az sztem a hálózaton belüli,de nem a zárt(családon belüli) hívásokra vonatkozik.A nálatok lévő egymás közötti ingyenes hívásoknak is van havidíja(gondolom én....),ha meg nincs,akkor az még jobb(nekem van,480 bruttó).Szóval a 800Ft-nak nincs ehhez köze.A húgod meg sztem keményen telefonálgathatott hálózaton kívülre... :K

.::> <::.

(#7571) <NewL> válasza kaller1 (#7570) üzenetére


<NewL>
addikt

természetesen,a kis buznyák barátja pannonos
de ez nem igaz ,hogy hálózaton belül beszélhető le a 800 huf . mert nem hiszem el ,hogy én sem és tesóm sem tudunk 800 ft-ot lebeszélni vodással.
az smsekkel meg mi van? ezek mennek egyik hónapról a másikra? mármint az ingyenes

szeretnék valami netezős :D csomagot.
valami olyan kellene ami nagyon olcsó szóval 1K körül van de inkább alatta. napközben elolvasni az emaileket meg esetleg felnézni ph-ra. milyen van,mit ajánlottok?

természetesen felhívtam tesómat,kemény 6 másodperc beszéd után megszakadt a vonal. azóta próbáltam 5x mindig foglalt :F ingyen beszélünk egymással,próbálom tovább

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7572) #02683648 válasza <NewL> (#7571) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ezek szerint te fizeted a hugod számláját? :))
Ha igen, akkor ekkora számláért már nekem is menne a hakmarrje , különben nem éri meg az idegeskedést.

A kérdésre a válasz: nem írtad, h előfizetéses vagy feltöltős vagy e. Előfizetésesben vannak ilyen mobilweb izék 800ért vagy 1200ért, utóbbi 50 mega, az már bőven elég. Vagy esetleg az ilyen kombinált tarifákat kellene megnézni, pl. Vodafone Multimédia. Én most MM5000-ben vagyok, az a 200 p meg az 50 sms mellett 200 mega netet is tartalmaz
Bár akinek flottás vagy egyéb kedvezményes paripacsomagja van, annak jobban megéri mellé megrendelni netet.

[link]

(#7573) Gyuresz


Gyuresz
tag

Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni, valaki megtudná mondani hogy a NOKIA 6700 CLASSIC-ot forgalmazza-e valamikor a VODAFONE?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7574) Gyuresz


Gyuresz
tag

Üdv!
Olyan segítségre lenne még szükségem hogy a kedvesemet szeretném meglepni egy NOKIA 6500 CLASSIC telóval, az Ügyfélszolgálaton azt mondták már egyik Márkaképviselet készletén sincs nem is lehet rendelni bár érdeklődjek viszonteladóknál, eddig KB. 20-al beszéltem de sehol semmi már kezdem föladni.....
Valaki tudna esetleg az országban olyan Vodaüzletet ahonnan még tudnék szerezni 1-et?
Nagyon szépen köszönöm!

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7575) Davey7


Davey7
senior tag

Van ez a kedvenc szám akció és barátnőm így hív ingyen. Most kimegy egy hétre külföldre,ha jól olvastam ugye onnan nem hív ingyen?
Hogy a legolcsóbb a telefon amíg kint van? Vagy maradjunk az sms-nél?
Én flottás előfizus vagyok neki pedig van egy vitamox-os és egy pannonos kártya.

(#7576) agreen66


agreen66
csendes tag

Sziasztok! Bulgáriai nyaraláskor a telefonom fel-fellépegetett a netre, így csekély adatforgalom mellett is mindig felszámították a vodafone connect roaming díjat (naponta 3200 Ft). Az eljárással nem értek egyet, mert napi igen csekély adatfogalmat generáltam, mégis iszonyatosan magas lett a telefonszámlám, amit mindenképp megreklamálok a vodánál. Szerintetek lehet kérni, hogy a vodafone connect roaming helyett utólag adatforgalmú elszámolást kérjek? Ti milyen egyéb lehetőséget láttok az alacsony adatforgalom generálta magas számla csökkentésére?

Véleményeteket előre is köszönöm!

(#7577) Viktor0610 válasza agreen66 (#7576) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos van lehetőséged reklamálni ezen elérhetőségek valamelyikén.
Az, hogy jóvá is hagyják, már az ő döntésük lesz.
Egy próbát megér.

Samsung Galaxy A54

(#7578) kaller1 válasza agreen66 (#7576) üzenetére


kaller1
veterán

Az eljárással nem értek egyet, mert napi igen csekély adatfogalmat generáltam

Nem tudom,miért reklamálsz,amikor nyilvánosak a roaming net tarifák,és tudvalevő hogy 1 mega adatforgalom annyiba kerül,mint itthon egy havi előfizetési díj... :U

.::> <::.

(#7579) ertz válasza agreen66 (#7576) üzenetére


ertz
aktív tag

Azt, hogy ha legközelebb kimész külfdölre előtte érdemes átolvasni a vodafone.hu weboldalt, hogy ne érjenek ilyen váratlan meglepetések.
Bocsánat, hogy ezt mondom, de ez a helyzet most teljes egészében csak a te hülyeséged miatt lett. Nem hiszem, hogy tudnál a kiszámlázott tételeken változtatni.

(#7580) GGGBR válasza agreen66 (#7576) üzenetére


GGGBR
tag

Ha napi 2 meganál több volt a nagyon csekély adatforgalom akkor inkább ne kérj semmit, jobban jársz...
A Connevt romaing pedig nem alap szolgáltatás, valszeg Te aktiváltad, innentől kezdve bár lehet a szolgáltatót szidni, csak épp nem biztos hogy jogos...

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#7581) mukibuci válasza agreen66 (#7576) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nyugodtan reklamálhatsz, bár értelme abszolút semmi. A vodafone connect roaming-ot ráadásul külön SMS-sel kell aktiválni, így végképp felesleges a reklamáció :( Esetleg kérhetsz részletfizetést...

szerk: megelőztek;)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7582) <NewL> válasza #02683648 (#7572) üzenetére


<NewL>
addikt

aha,előfizetéses vagyok. a középső jó lenne nekem,mármint az ára 1200 nem sok.
50mega mire elég,pl egy mobilaréna behozása mennyit kb-ot termel? 10 perc aktív mobilarena kb mennyit? és mi van ha túllépem,akkor mennyi. meg tudom nézni ,hogy hol járok,szóval mennyit neteztem el?

egyébként apám fizeti,régen is ezt csinálta a vezetékessel,akkor elsőnek elvágtuk a vezetéket utána kikötöttük:D

hogy tudok egy ilyenre előfizetni ,hogy flottás vagyok. ügyfélszolgálat. mert pl a múltkor bementem ,hogy venni akarok a 2 év hűség után új tellát,de a voda boltban mondták ,hogy a cég által kell mindent csinálni. szóval?

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7583) #02683648 válasza <NewL> (#7582) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szerintem opera minivel több mint elég az 50mb. Én samkung s5230-al nyomom per pill és a saját gyári böngészőjén (ami nem tömörít) közepesen sok használattal nyomtam egy hét alatt kb 10 megát a 200-ból ami a MM csomagban van (hozzá kell tenni mondjuk h voda alatt ez a csoda készülék csak GPRS-en megy). A voda oldala szerint ha túlléped az 50mb-t, akkor lelassít 9,6 kbits-re (ami szerintem kb wapra elég csak szövegesen), többet fizetni nem kell.
Ha flottás vagy, azt kell kideríteni h ki a kapcsolattartó, vagy ha van külön ügyfélbiztonsági kódod az előfizetéshez, akkor a telefonos üfsz-el próbálkozni.

(#7584) kaller1 válasza <NewL> (#7582) üzenetére


kaller1
veterán

20-30-40 kb egy oldalbetöltés kikapcsolt képekkel,és attól függően hogy mobil vagy sima nézetet használsz.Nekem még a 12 mega is bőven elég operaminivel.

.::> <::.

(#7585) mukibuci válasza <NewL> (#7582) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

itt azt írja, hogy felhívod a 1270et, ahol telefonszám+ügyfélkóddal azonosítanak, majd be tudod kapcsoltatni a mobilweb medium opciót. Tehát csak az ügyfélkódod kell megkeresni ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7586) <NewL> válasza mukibuci (#7585) üzenetére


<NewL>
addikt

akkor az ügyfélkód kellene
hát tudja a fene ,hogy hol van:D
ha én kötöttem volna tuti tudnám de így :F holnap megmondom anyának ,hogy kérdezzen rá

ha jól emlékszem akkor a nokiáknál írta a híváslistában(naplózott) vagy nem tudom (szalacsi:DDD) már hol,hogy mennyi adatforgalom van egy-egy használatkor. majd megnézem és úgy lövöm be ,hogy melyik csomag kell.

és ,hogy van itt a sebesség? pl én most falun vagyok a telefonom csak gprs-t ír,a legközelebbi városban 3g-t. nem vágom cseppet sem ezt a témát sem,de mégis milyen gyors. a wifitől gyorsabb? (fél megás netem van ha ez számít)
mivel még sosem wapoltam meg neteztem telefonon halvány lila gőzöm sincs,eddig csak wifin böngészgettem azt se olyan régen kezdtem:)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7587) kaller1 válasza <NewL> (#7586) üzenetére


kaller1
veterán

Az operamini is naplózza a forgalmat. Sebesség: gprs 40kbps,3g 384kbps (kb).

.::> <::.

(#7588) mukibuci válasza <NewL> (#7586) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ahol GPRS van, ott olyan 20-40kilobit, ahol 3G, ott 2-4 megabit, ha HSDPA képes a telefonod, ha csak simán 3G (UMTS), akkor olyan 300 kilobit körül megy a sebesség.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7589) <NewL> válasza mukibuci (#7588) üzenetére


<NewL>
addikt

Szerintem ezekre az E75 képes lesz:)
Még egy kérdés. Ez ugye nem előzités (nem kell 1 évig használni),nem akciós ,hogy 2 hónap után felmegy az ára. Ha megunom vagy rájövök ,hogy nincs rá szükségem lemondom,vagy nagyobb csomagra fizetek elő. hogy van?

There's an app for that

(#7590) agreen66 válasza mukibuci (#7581) üzenetére


agreen66
csendes tag

Köszönöm, hogy többen is reagáltatok Vodafone Connect Roaming felvetésemre. Én nem aktiváltam SMS-ben ezt a szolgáltatást. Igaz előfizetéses ügyfele vagyok a Vodafone-nak, így automatikusan jár, de mivel nem kértem, úgy gondolom, jogomban áll a kedvezőbb elszámolást és az adatforgalú díjazás választanom. (Márcsak azért is, mert szinte elhanyagolhatóan kevés volt a használat, így a díjtétel elenyésző lenne a sokszor kiszámlázott napidíjhoz képest.)
Majd beszámolok a reklamáció részleteiről.

(#7591) mukibuci válasza agreen66 (#7590) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Tévedsz, ez nem jár automatikusan, ezt neked kell saját kezűleg aktiválnod egy SMS-sel.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7592) ragazzo válasza Gyuresz (#7574) üzenetére


ragazzo
őstag

A 1270 látja az összes bolt készletét. A márkáét napi szinten, a viszonteladókét pár napos csúszással. Szóval hívd őket és megmondják van-e még valahol.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#7593) agreen66 válasza mukibuci (#7591) üzenetére


agreen66
csendes tag

Szuper! Így biztos, hogy jogos a panaszom, mert nem aktiváltam sajátkezűleg SMS-sel! Mint ahogy a Vodafone Passportot sem, és azt is automatikusan kiszámlázták. (Ez viszont nem olyan nagy baj: egy perc helyett kicsit többet beszéltem külföldről...)

(#7594) GGGBR válasza agreen66 (#7593) üzenetére


GGGBR
tag

mielőtt a nagy boldogságtól elhomályosult tekintettel panaszt tennél, és örömkönnyek csordulnának a szemedből, kérlek vess egy pillantást erre az oldalra, gondolod végig valóban milyen fantasztakusan jól jársz, ha panaszt teszel.

http://www.vodafone.hu/uzleti/szolgaltatasok/roaming/biz_gprs_hu.html

kiemelném az oldal alábbi korántsem elhanyagolható gondolatát:

A forgalom elszámolása GPRS WAP esetén 100Kb-os, GPRS Internet esetén 0,5MB-os egységekben történik (minden megkezdett kapcsolat minimum egy egységnek számít).

Azaz, ha az adott 24 órában, ha min. 3-or adatot töltöttél le, függyetlenül az adatmennyiségtől az min. 5700 Ft.

Ebben az esetben talán jobban jártál a connect roaminggal, de te tudod...

I LOVE THIS GAME

(#7595) SZ4B válasza agreen66 (#7593) üzenetére


SZ4B
tag

Azért ajánlom, hogy nézd meg a szerződésedet, hogy mit írtál alá, milyen szolgáltatások lesznek aktívak az előfizetésen, ha ott vannak, és aláírtad, nincs is miről beszélni. ;)

szigNÓ

(#7596) Davey7


Davey7
senior tag

Azt szeretném kérdezni,hogy ez a külfüldre telefonálás,hogy megy? Én előfizus vagyok,bnőm meg vitamaxos.
Ha hívom,akkor ki mennyit fog fizetni? Vagy hogyan érné meg?

(#7597) GGGBR válasza Davey7 (#7596) üzenetére


GGGBR
tag

Aki itthon marad ugyanannyit fizet mint egyébként aki külföldre megy az pedig ezen a linken található díjakkal számolhat:

[link]

I LOVE THIS GAME

(#7598) juve84


juve84
csendes tag

Sziasztok!
Tudom nem ebbe a topicba tartozik,de tőlem is ugy kérdezték hogy pl. a politikusok ha munkaügyben külföldre utaznak akkor a saját itthoni telefonszámukat viszik magukkal vagy ideiglenes ottani simkártyát használnak? Megmondom őszintén én se tudom a választ:S nem mintha ezen járt volna az eszem:))) szóval tényleg a politikusok roamingolnak vagy hogy van ez?

(#7599) Viktor0610 válasza juve84 (#7598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezért képes voltál ide regisztrálni? :U

Nyilván ők is roamingolnak, csak nekik az állam fizeti a számlájukat, nem maguk... :U

Samsung Galaxy A54

(#7600) juve84


juve84
csendes tag

Köszi a válszt:).....amugy a "ha valamit nem tudsz,kérdezd meg alapon" regisztráltam. tölem is ugy kérdezték én nem tudtam,megkérdeztem itt válaszoltál rá ennyi. Mégegyszer köszi!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.