Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) mukibuci válasza ottoyes (#7800) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:D Nem kicsit

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7802) <NewL> válasza SzGee (#7798) üzenetére


<NewL>
addikt

ez még elviselhető lenne,de nem bánnám ha előfizetéssel sokkal olcsóbb lenne :N

There's an app for that

(#7803) kaller1 válasza ottoyes (#7799) üzenetére


kaller1
veterán

Az árazással én sem értek egyet,de nem is ez tart a vodánál.:)

.::> <::.

(#7804) manchester85 válasza mukibuci (#7796) üzenetére


manchester85
addikt

Semmi közöm a T-hez, ha erre céloztál. :) Egyszerűen arról van szó, hogy apám évek óta a legmagarabb kategóriában van, voda gold plus szintű telefonszámlákkal, viszont konzervatív ember, akit nehezebb azzal basztatni, hogy menjen át egy másik szolgáltatóhoz, mint azzal, hogy írjon alá még két évet, hadd vigyek haza vmi jó telót. :)

Én pedig jelen állás szerint nem nagyon tudok élni azzal, hogy neki 15-20 ezres számlái vannak, mert a voda baromira tojik az ügyfelek forgalmazásaira. Bár tény, vannak jó előfizus csomagjai. Abszolút nem bánnám, ha azzal kalkulálhatnék, hogy mondjuk voda gold-ban 10 ezer a HTC Hero, én meg megdumálnám az öreggel, hogy úgyse úszod meg ennyi alatt a havi számlát, írj alá két évet, hadd kapjak egy vitamaxos Herot. :) Na, ezért vagyok felháborodva.

i6 Silver

(#7805) SEFAN84 válasza manchester85 (#7804) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Ha ennyi pènze van apukådnak,mièrt nem vetetsz vele -et Vitamaxban?
Tipikus mås faxåval könnyü verni a csallånt!
Mondok jobbat.Menj el dolgozni,ès akkor a fizud arra költöd amire akarod!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#7806) manchester85 válasza #02683648 (#7794) üzenetére


manchester85
addikt

Ddr!

Nem jól látod!

"[átlagos egy előfizetőre jutó bevétel] jócskán meghaladó) összeget havonta otthagyni, a voda pedig ugyanezeket lesz*rja."

5000-től 17 000-es csomagokig szinte bármiben vehetsz Iphone-t. Az ikon 200-as csomag napi fenntartási költségéért (egy kakaóscsiga meg egy tepertős pogi a pékségben) kapsz egy komplex telefon és mobilinternet csomagot. 20 forintos percdíjjal 200 percig, 1000ft/ 1 gigabyte-ig. Ezért cserében 50-60 ezerrel olcsóbban kapod meg az Iphone-t. Aki napi 1 kakaóscsigányi és pogácsányi árat nem tud kifizetni a mobiljára 2 éven át, az ne is vegyen Iphone-t. De még így is majd féláron jut a készülékhez.

Hol látod te ezen, hogy csak a felső 10 ezer számára elérhető mókázás Iphone csomagot kötni? Napi 1 kakaóscsiga és egy pogi áráért veszel majd féláron egy telót, ami a csomag kihasználása és nem túllépése esetén (ezért van több csomag) baráti percdíjakat és mobilinternet csomagot ad, és nem 130 ezres, hanem majd 60 ezerrel olcsóbb készülékáron.

i6 Silver

(#7807) mukibuci válasza manchester85 (#7804) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Arra céloztam, amit lejjebb Sefan84 is irt :))

Tény, hogy sok telefon nagyon drága a Vodánál, néhány pedig elképesztően drága:D, viszont azért van néhány olyan ajánlat is, ami eléggé jó, ilyen például az emlegetett netbook is. Bár ha nem akar netezni vele az ember, esetleg nem vodás kártyával akarja használni, akkor nem itt kell megvenni. A voda a szolgáltatást adja el, ahhoz biztosít készüléket. Jelen esetben amit találtál 107ezerért (modem nélkülit), megkapod kamatmentes részletre?

A telefon ártámogatásról pedig szerintem inkább legyen 17ezer az LG KP500, mint 50 a Hero az 50 plus csomagban:) Így egységnyi támogatásból több készülék kijön, ráadásul az átlagembernek nincs szüksége a Hero plusz tudására.

Az T nettel kombinált csomagjait pedig nem a plus csomagokhoz kellene hasonlítani, hanem a multimédia csomagokhoz.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7808) manchester85 válasza SEFAN84 (#7805) üzenetére


manchester85
addikt

Na, már csak te hiányoztál SEfan! Tőled hangos a PH teljes fóruma. A dolgok lényege nem arról szól, hogy nekünk mennyi pénzünk van, vagy nincs. Nem hinném, hogy a gazdag kategóriába tartoznánk. Az azonban nem tartozik rád, hogy apámnak mennyire tartozik a munkájához az, hogy sokat kell telefonálnia, illetve hogy ő ezt mennyire teheti meg. De ha már megteszi, miért ne használjon ki olyat, ami a világ összes szolgáltatójánál magától értetődik. Ha sokat tejelsz, és aláírsz, potom pénzért vihetsz mobilt. Mi köze ennek a gazdagsághoz? Ez így van rendjén. Milyen más faxával csalán verés? Te érted amúgy, amit beszélsz?

Majd elmegyek dolgozni, de még tanulok. Lehet, neked is jobb lett volna... :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#7809) SEFAN84 válasza manchester85 (#7808) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Képzeld főiskolát végeztem,de soha nem anyuci-apucin lógtam,vagy tőlük vártam,hogy ezt meg ezt vegyék meg!Ha kellett valami elmentem dolgozni!
Ki kéne próbálnod milyen is az.És képzeld még most is munka mellett is tanulok,pedig van 3 végzettségem,de tovább akarom fejleszteni magam!

"Na, már csak te hiányoztál SEfan! Tőled hangos a PH teljes fóruma."
És miért? Mert utálom a divatbuzikat? teszek rá!
Részemről téma lezárva!
Egyébként már én sem vagyok vodás,de én nem rinyáltam az árak miatt.Fogtam magam és átmentem a T-Hez.!
Nem apucin kéne élősködni szerintem...
De ez a magánvéleményem!

[ Szerkesztve ]

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#7810) mukibuci válasza SEFAN84 (#7809) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Azért ezt a vitát lehet viszonylag kulturált formában is csinálni, ha nem is sikerül mindig :U De a túlzott személyeskedésnek semmi értelme! (Egyik oldalról sem:D)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7811) manchester85 válasza SEFAN84 (#7809) üzenetére


manchester85
addikt

Na, látom nem jutottál egyről a kettőre. Az nem apucin élősködés, ha tegyük fel, apám aláír két évet egy komolyabb árfekvésű csomagra. Nem fog azért havi több ezret kihajítani az ablakon, hogy a kisfia látszólag ingyen kapjon egy telefont. De amit lebeszél és kihasznál (azért a vodánál a nagyobb csomagok igencsak jól kihasználhatók) azért csak jó dolog kapni egy telefont, nem? Neki 10 évben elég egy új teló. :D

Ha egy családtagod aláír két évet egy olyan csomagra, amit amúgy is kihasználna, és ezért cserébe te kapsz olcsón vagy ingyen egy telót (vegyük úgy, hogy azt az árat te fizeted ki, amennyiért elhozható) akkor neked apuci vett egy telót? Amúgy is fizetné, te nagyon eszes, nem? Itt mondjuk annyit érdemes végigondolni, hogy lehetőleg az ember olyan csomagra fizessen elő, amit MINDEN HÓNAPBAN ki tud használni, mert ha kihasználatlanul marad, akkor az a pénz közvetetten már valóban hozzájön a készülék árához. Ezt korábban fentebb említette valaki, ami igaz is, ezért kell alaposan átgondolni, milyen csomagra fizet elő az ember.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#7812) SEFAN84 válasza mukibuci (#7810) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Rèszemröl lezårva!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#7813) REDeath


REDeath
őstag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb előfizetés?jópár éve djuice díjcsomagban vagyok 25/sms meg 49/hivas csúcsidőben bármely hálózatba, 25 délután 4 után.

Nem telefonáltam eddig túl sokat, szal jó is volt, de egyre inkább havonta több mint 1000, netán 1500 körül elbeszélgetek smszgetek és gondoltam jobban megérné alami ilyen minimal előfizetés. Vodánál nem is nagyon találtam ilyet, ami 1,5k-s havidííjal le is beszélhető, és percdíjak se voltak fényesek.
Webldalnak lehet hinni? Vagy boltban személyesen mindig van vmi újdonság/okosság?
(vagy max 1500-as havidíjjal ne akarjak jó percdíjakat? :) )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7814) mukibuci válasza REDeath (#7813) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A weboldalon ugyanaz van, mint amit a boltban is elmondanak :K A legolcsóbb előfizetéses csomag az 50 Plus, ennek 1750 a havidíja, ami lebeszélhető 50 percet tartalmaz, minden hálózatba, így 35 Ft-os perc és SMS díjad lesz. Talán jobban járnál, ha maradnál valamilyen feltöltőkártyás csomagban. Vitamax klub-ban hálózaton belül 19, a többi hálózatba 49Ft a perc és az SMS egyaránt.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7815) <NewL>


<NewL>
addikt

A szokásos telefon olcsóbb vevős kérdés:D
Ha már húgom 10-15K-kat telefonálgat ebben a flottás csomagban,akkor van rá esély ,hogy van valami kedvezmény telefonvásárláskor? 1.5K lenne alapból a havidíj

most nézem vannak itt árak 50ft/perc meg sms meg miegymás,én meg még fel voltam háborodva amikor 16ft-ról felemelték 19re :D

There's an app for that

(#7816) mukibuci válasza <NewL> (#7815) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az esély mindig adott :))

Hívd fel a 1270-t, telefonszám és ügyfélkód alapján azonosítanak, és közlik veled az áhított választ :K

Vagy gyere be és megnézzük ;)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7817) <NewL> válasza mukibuci (#7816) üzenetére


<NewL>
addikt

Meg tudod nézni majd,ráér amúgy,csak kíváncsi vagyok rá.
Privibe dobjak egy ügyfélkódot meg számokat?
Megnéznéd? :B

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7818) manchester85 válasza mukibuci (#7816) üzenetére


manchester85
addikt

Muki, intézkedj már majd lécci, mert nekem még olyan amúgy nem volt, hogy minimum 20 percet ne kelljen várni az ügyintéző kapcsolásáig. :)

Tényleg nem fikázni akarom folyton a vodát, de én eddig mindig iszonyatos várakozási idővel szembesültem.

i6 Silver

(#7819) mukibuci válasza manchester85 (#7818) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ha bemész valamelyik boltba, ott a falon van kirakva egy nagy fekete telefon, arról egyből kapcsolják az ügyintézőt :K

Newl: Ilyet nem tehetek :(

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7820) <NewL> válasza mukibuci (#7819) üzenetére


<NewL>
addikt

nem baj,akkor felhívom majd őket:D

There's an app for that

(#7821) manchester85 válasza mukibuci (#7819) üzenetére


manchester85
addikt

Hm! Asszittem a telefonos ügyfélszolgálat lényege, hogy bárhonnan hívhatod. :)

Minek hívnám az ügyfélszolgálatot voda üzletből? :DD

i6 Silver

(#7822) mukibuci válasza manchester85 (#7821) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Mert ott egyből kapcsolják az ügyintézőt :D

Van néhány dolog, amit mi itt nem tudunk megcsinálni, amiről nem tudunk tájékoztatni. Mellesleg a telefonnál nem kell sorbaállni :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7823) manchester85 válasza mukibuci (#7822) üzenetére


manchester85
addikt

Mér? Ha Newl meg én, bemegyünk ugyanakkor ugyanabba az üzletbe, akkor egyszerre mindketten használhatjuk? :)

i6 Silver

(#7824) mukibuci válasza manchester85 (#7823) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Newl beül ide szembe a székbe, te pedig nyugodtan telefonálhatsz :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7825) <NewL> válasza manchester85 (#7823) üzenetére


<NewL>
addikt

persze,egyet te kérdezel egyet meg én :D
jó,feladtam,majd máskor hívom őket,fél óráig semmi,csak nyomogatom ide-oda a gombokat

There's an app for that

(#7826) bobace válasza bobace (#7775) üzenetére


bobace
őstag

UP
Kicsit elveszett a chat közepett...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7827) mukibuci válasza bobace (#7775) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

1. Az ÁSZF szerint nem csak a havidíj lesz törthavi, hanem a forgalmikeret is. Ha túllépted az arányosan csökkentett keretet, arra nem találtam semmit sem (én legalábbis). Ha jól értem ez egy hang alapú előfizetés, és kértél rá net opciót. Így ha lemondod, és időközben befizetted a következő havit is, azt jóvá fogják írni.

2. számlainformáció a 1751re küldött NET SMSsel lekérdezheted.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7828) bobace válasza mukibuci (#7827) üzenetére


bobace
őstag

1. Értem. Nem is tudom mi lenne logikus. Mert végül is elhasználhatom az egész keretet első nap, és ugyanúgy 3k-nak kéne lenni. Érdekes kérdés, a számlán kiderül szokás szerint :W

2. Na pedig kigoogliztam az agyam, még sms kódos pdf-et is töltöttem le.. Tipikus esete a fától az erdőtnek...

:R

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7829) #02683648 válasza manchester85 (#7806) üzenetére


#02683648
törölt tag

Olvasd el még1x amit írtam:

ad 1: nem azt mondtam, h nem lehet olcsóbb csomagban iphone-t venni, hanem azt h a havi előfizetési díj növekedésével jócskán nő a készülék ártámogatás (ld IP 3GS havi 5e-s, vs. havi 16e-s csomaggal), ami a vodánál nem figyelhető meg (innen indult a dolog)
Pár ilyen eset volt amikor a V-nál pl. 15e-s csomaggal 1-ért lehetett komolyabb telefont venni (pl a pixon bevezetésekor)

ad 2: felső tízezerről meg gazdagságról egy szót sem írtam, a demagóg populizmus nem az én asztalom.... annyit írtam csak, h noha mindenképpen igaz, h a T-nél ilyen összegű számlák esetében pl. iphone-nál elég komoly készülék ártámogatás van, szélesebb körben ez a gyakorlatban kevésbé releváns, ugyanis az efik egy része nem akar ennyit fizetni, másik része meg nem használ ennyit, utóbbi esetben pedig olyan mintha hitelt vett vna fel a T-től.

mukibuci kollégának viszont abban igaza van, h a médiamániát a multimédiával kéne összevetni, a plus akármennyi (kivéve a mindenhová korlátlan verziót) kb annak felel meg mint a relax, csak a csomagba foglalt percek lefogyasztása után nincs magasabb "büntető"percdíj

SEFAN84: pont erről írtam ugyanebben a topicban pár napja, az erkölcsi piedesztálról kinyilatkoztatásról (aka "az én magánvéleményem"). a nickek után található számokból kiindulva mint Te, mind pedig manchester85 felnőtt emberek vagytok, ergo senki nem szorul itt erkölcsi iskolázásra. Főleg nem amikor a topic neve "Nagy Vodafone topik"

(#7830) SZ4B válasza bobace (#7775) üzenetére


SZ4B
tag

hát, ha az igaz, amit mondtál, úgy sokba fog kerülni. 22-én rendelt opció, ezek szerint 6-i zárásban vagy, eddig felhasználtál 6-700 mb-ot. így: 0.31 huf/10 kb az 1G feletti forgalom 31.744/ mb. Ezekből számolunk: 13 nap - az kb 33 mb naponta - 462 mb-ot használhatsz fel 5-ig, ha csak 600 mb-nál jársz, jobb esetben annál meg is álsz - 138 mb-al szálltál el, 138x31 /lefelé kerekítünk, a szla nem fog/ = 4278 huf, na meg persze a tört arányos opciós díjad.
ui.: az egyenleginfo 1751-en nem lesz hyperupdate, csak addig kapod meg a forgalmat, ameddig a rendszerben frissülnek az adatok.

szigNÓ

(#7831) bobace válasza SZ4B (#7830) üzenetére


bobace
őstag

656Mb.. Ajjaj, nem hangzik jól. Már csak ki kell számolnom, hogy a a cca 6200 Ft-os túlforgalmazási díj(ami tuti több lesz, néha szükségem van rá..), a 13 napos 1300 Ft-os havidíj az 7500Ft. A számlán ha nem mondom le lesz 4300Ft (ez a havi és a köv havi előre)? Lehet, hogy nem kellene lemondani, de ahhoz tutkónak kell lenni a következő hónapban a jóváírásnak. Jaaaa valószínű ígyis úgyis megszívom.. Remélem, ha nem mondom le, folyamatos teljesítésnek veszi és nem számolja fel az adatforgalmat...
Csupa szívás ez a mobilnet, veszek külön valami vitamaxos vagy inkább dominós netet...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7832) #02683648 válasza bobace (#7831) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ha hagyományos kábeles net mellett használod sztem is az a célszerűbb, én se kötöttem végül külön előfizetést rá, domino+usb stick+3 giga, azt jóvan, akkor aktiválom v mondom le amikor kell v nem kell, a modem pedig ma már filléres eszköz nem mint 2-2,5 éve h hűség nélkül újonnan 60 volt, használtan meg kb neppertől lehetett csak venni külföldről behozottat.

(#7833) manchester85 válasza #02683648 (#7794) üzenetére


manchester85
addikt

Megtettem! Akkor most idézek:

"Ez megint szép és jó, de ez csak arról tanúskodik, h a T komolyabban premizálja azon ügyfeleit, akik hajlandóak náluk előre vállaltan komolyabb (értsd a havidíjas előfizetők ARPU-ját [átlagos egy előfizetőre jutó bevétel] jócskán meghaladó) összeget havonta otthagyni, a voda pedig ugyanezeket lesz*rja"

Napi egy kakaós csiga és egy pogácsa árának (170ft) ráfordítása a telefonod havidíjára és egy 1 gigás mobilnetre, nem hinném, hogy az átlagot jócskán meghaladó elkötelezettség lenne. A percdíj jó (20ft) ha kihasználod, és nem léped túl, de hát ezért van több csomag, mindenki megtalálja a saját pénztárcájának és igényeinek megfelő csomagot. Havi 5 ropi telefon és mobilinternet csomag a kiváltságosak lehetősége lenne? Szerintem ezt bárki ki tudja gazdálkodni, ha erre vágyik. És már ebben a csomagban is bő 50 ropival olcsóbban jutsz Iphonehoz, mint kártyafüggetlenül. A Siroccos-s példa ezzel köszönőviszonyban sincs, hisz az ikon percdíjai pl. jobbak a 100 plus-nál, ahol a csomagon belül 30ft-os percdíj és csomagon túl 33ft-os percdíj van. Ikon 200 esetén csomagon belül 20, csomagon túl 35. És kártyafüggetlen készülékárral köthetsz szerződést. :D Úgyhogy ne hasonlítsd az Iphone csomagokat 25 ezres csomagokhoz, mert 5 ezres is van, jó feltételekkel. :)

Nade: azért lássuk be elég kevés előfizető használja ki valóban a MM XL csomagban lévő 1000 SMS-t és még hálón kívüli tarifa mellett is 850 percnyi beszélgetést

Pedig bőven van, aki ki tudja. Tudok ilyet, nem is egyet.De miből gondolod, hogy csak az használja ki, aki mindent lebeszéli, és 1000 sms-t elhasznál? Amúgy meg az 1000 sms-t minek veszed bele? Mivel a havidíj leforgalmazható 17 és 19 ft-os percdíjakon, illetve ugyanilyen áron túl is léphető, így az 1000 sms csak grátisz a csomaghoz. Akinek rendszerint 10 fölötti számlái vannak, az nyilvánvaló, hogy magasabb kategóriájú csomagot fog választani, mert kisebb kategóriában mindig kevesebbet kapsz ugyanazért az összegért. Mi van akkor, ha 100 plusban vagyok, beszélek 500 percet (ez napi 16 perc) és fizetek 16 ezret? Akkor inkább 850 percért fizessem ugyanezt az összeget, nem? Nem az a pazarlás, ha a 850-ből nem használok fel 300-at, és az 1000 sms-ból nem használok fel 950-et, hanem az a pazarlás, ha 33forintos percdíjból hozok össze 16 ezret, a kedvezményes készülékvásárlási lehetőségről nem is beszélve. Nyilván itt olyan emberekről van szó, akik ezt a forgalmat hónapról hónapra hozzák, mert egy-két húzós hónapért nem érdemes ekkora elkötelezettséget vállalni, de én ismerek ilyet. Inkább ne használjak ki 200 percet, 19 forintos áron, mint hogy 70%-kal drágább percdíjon csináljak ugyanekkora számlát kevesebb perc felhasználásával. Az nem pazarlás?

Sztem elolvastam, amit írtál, és arra a következtetésre jutottam, hogy aki sokat beszél, nagy számlája van, hónapról-hónapra egyenletesen, annak kedvezményesebb egy drágább csomagban lennie, mert egy media mania XL csomagban jobb percdíjakat használ, mint mondjuk egy kisebb csomagban, így ha nem is használja ki, csak 80%-osan (az sms-eket meg 10%-osan) akkor is többet kap, mint ha egy olcsóbb csomagban csinál 16 ezres számlát.

Úgyhogy telefontól függetlenül is van egy réteg, akinek megéri ez a csomag, az meg külön öröm, hogy még kap is hozzá egy 180 ezres telót 18 ezerért. :)

A többi készüléket szintén kedvezményesen adja, ha nem is annyival, mint az Iphone-t. De legalább kedvezményesen. Mert a voda gold-ért az égvilágon semmilyen telefonkedvezményt nem kapsz. Igaz, az még a média mániánál is jobb csomag, de az meg már annyi percet ad, amit tényleg nem lehet kihasználni, a silver viszont nagyon rossz csomag, ennyi pénzért csak hálózaton belül? Mégha 6000, akkor is...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#7834) manchester85 válasza #02683648 (#7829) üzenetére


manchester85
addikt

"szélesebb körben ez a gyakorlatban kevésbé releváns, ugyanis az efik egy része nem akar ennyit fizetni, másik része meg nem használ ennyit, utóbbi esetben pedig olyan mintha hitelt vett vna fel a T-től"

Még ehhez annyit tennék hozzá, hogy hülye az, aki olyan csomagot vállal, amennyit havonta nem forgalmaz le. De a lehetőség adott. Sok féle csomagból válogathat. Az biztos, hogy nagyjából egyenleges havi forgalmat generáló embereknek éri ez meg.

De nagyon kétélű dolgot vetettél fel. Ugyanis szerintem nem ritka, hogy valaki egy alacsony tarifacsomagot túllépve egy drágább csomaggal jobban járna. Úgyhogy a veszteséghez ezt ugyanígy hozzá lehet számolni.

Ez kb. olyan, mintha rendelsz egy óriás pizzát 3000-ért, de megmarad egy része és ki kell dobni.

A másik csapat ugyanolyat vesz, de két kisebbet, éhesek maradnak, vesznek még egy kicsit, és így már 3400-nél járnak. Ők nem dobtak ki semmit, de kevesebbet ettek és többet fizettek. Na ki járt jobban? :)

i6 Silver

(#7835) #02683648 válasza manchester85 (#7833) üzenetére


#02683648
törölt tag

Na jó akkor harmadszorra is:

A TMH egy számlás előfizetőre jutó átlag havi bevétele a hivatalos statok szerint 2008 4. negyedévben 7720 Ft volt (érdekesség: kártyás előfizetőre az átlag 1890 Ft, bizonyára a rengeteg inaktív, keveset forgalmazó kártya miatt, én olyan 3000-re tippeltem vna)
Forrás : [link]

Erre írtam h aki ezt lényegesen meghaladó havi tarifahűséget vállal (pl. Ikon 600=17690, MM XL=15990), az kiemelten jó áron vehet pl. különösen ifont a T-től, míg ha a vodánál írsz ennyire alá akkor nem kapsz érdemi olcsóbbítást készülékárban. Egy szóval nem írtam, h az ikon 200 / MM S drága, hogy azzal nem olcsóbb 2 évre az ifon mint a "független" nepperáron, stb. Ez miért annyira nem érthető? :(

Amúgy meg alapvetően azt mondom amit te, h a Voda lesz*rja a magasabb költésű efiket (magasabb=ez a 20k körüli szint, gondolom a V-nek is hasonló lehet az egy számlás efire jutó átlag bevétele mint a T-nek), csak hozzátettem, h ez nem éri meg mindenkinek. Ennyi.

(#7836) manchester85 válasza #02683648 (#7835) üzenetére


manchester85
addikt

Miért gondolod, hogy nem értem, amit leírsz?

"ez csak arról tanúskodik, h a T komolyabban premizálja azon ügyfeleit, akik hajlandóak náluk előre vállaltan komolyabb (értsd a havidíjas előfizetők ARPU-ját)...."

Ebbe miért csak az ikon 600-at és a média mánia XL-t veszed bele? A legolcsóbb csomagban is 50-55 ezerrel a kártyafüggetlen ár alatt adja a T a szifont. Akkor én nem vagyok komolyabban premizálva a magam ikon 200-ával? Attól, hogy mást értünk a szó jelentésén, még értem, amit mondasz. Szerintem ha egy készüléket majdnem féláron kapsz, 60 ezerrel a dominós ár alatt, az már belefoglaltatik abba, amit írtál, és ehhez nem kell a legdrágább csomagban lenni. Értsd: a legolcsóbb előfizuval is féláron viszed a telót, 2 év hűséggel.

Magyarul: nem azért futjuk ugyanazokat a köröket sokadjára, mert nem értem, amit írsz, hanem egyszerűen azért, mert a "komolyabban premizált" ügyfélt te csak a MM XL és Ikon 600 csomagokkal járó készülékárakra értetted, míg én ebbe még az ikon 200 ill. MM S árat is beleveszem.

Úgyhogy a voda áraihoz képest minden Iphone előfizus csomag (beleértve az ARPU ár alatt levő ikon200 és MM S-et is) kiemelten kedvezményes készülékárat biztosít. Olyan csomagot meg senki ne kössön, amivel rosszabbul jön ki. Megjegyezném, hogy túl alacsony havidíjjal is megvan ugyanez a veszély.

i6 Silver

(#7837) #02683648 válasza manchester85 (#7836) üzenetére


#02683648
törölt tag

OK, ebben maradunk, de azért annyit mondanék, h ha megnézed a sima TMo készülékárakat 2 év hűséggel mondjuk 5000s előfizetéssel (vagy akármilyennel) nem annyira frenetikusak a független/dominós árhoz képest.
Te is felsoroltál egy csomó nem i- készüléket, amit csak MM XL-el lehet a független árnál lényegesen olcsóbban megkapni.
Az ájfonnál valóban némileg másképp van, valószínűleg az epöllel kötött megállapodás is benne van ebben.
Mondjuk én a V helyében azért a készülék ártámogatási keret egy részét rácentráltam volna egy flagship készülékre (pl. a Hero vagy a HTC Dia 2), és tarifahűség mellett, komolyabb marketinggel olcsóbban szórtam volna a magasabb havidíjú csomagokkal. Ha ezt anno egy ideig meglépték a pixxonnal, a sokkal nagyobb reklámértékű heroval kézenfekvő lett vna meglépni. H miért nem történt meg, az nyilván az erre szolgáló tárgyalótermeken kívül aligha lesz ismert.

[ Szerkesztve ]

(#7838) manchester85 válasza #02683648 (#7837) üzenetére


manchester85
addikt

Igen, a sima előfizetéses árak nem túl kedvezők a T-nél sem. Tulajdonképpen szinte megegyeznek a vodáéval, de legalább van kivétel (készülék, csomag).

A Hero-s felvetéseddel pedig tökéletesen egyetértek. :DD

i6 Silver

(#7839) h_and


h_and
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom lemondani ezt a hirhedt egy hónapig ingyenes mobilweb classic-ot?
A 1270-et háromszor hallgattam végig, de az internetszolgáltatások megrendelése-módosítása menüpontban szó nem esik mobilwebről.

Köszönöm

(#7840) SZ4B válasza h_and (#7839) üzenetére


SZ4B
tag

1270 - sms- XBASIC

szigNÓ

(#7841) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Most váltottam vitamaxról erre az új Vodafone 100 Plus csomagra (családi kedvezményben)
A kérdésem a következő:
- hogy tudom lekérdezni, hogy mennyit beszéhetek még a 100 percből, illetve mennyi a dijam per pill?
- néha megjelenik a telcsimen egy kék G betü, aztán eltünik. Ez mi lehet? Nehogy valami alkalmazás kimászkáljon a netre, azt csinálja nekem a számlát?! Hogy lehet ezt letiltani?
- mikor van hóforduló? Mikortól kezdhetem az újabb 100 percemet? (31-e éjfél, vagy más?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7842) Viktor0610 válasza Andie (#7841) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a G-betűsre, és a számlazárásra tudok válaszolni.
Előbbit a gépben tudod letiltani, változtasd meg a WAP-profilt (erre vagy a böngésző beállításai között lesz lehetőséged vagy a "sima" beállítások között).
Az egyenleglekérdezés a Vodafone hálózatában fizetős, a számlazárásod valószínűleg nem 31-e (a szolgáltatók sok számlazárási időponttal rendelkeznek), ez majd kiderül az első számládból.

Samsung Galaxy A54

(#7843) Andie válasza Viktor0610 (#7842) üzenetére


Andie
őstag

Köszi a választ!
Azaz "rontsam" el a wap beállitásokat? (pl irjak be egy plusz betüt a cimbe?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7844) Viktor0610 válasza Andie (#7843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Inkább állítsd át valami másik profilra. Legyen üres a profil, hogy meg se próbáljon fellépni a netre.

Samsung Galaxy A54

(#7845) Studi22 válasza Andie (#7841) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Számlazárás nem 31-én van hanem van több is(6,13,19,25),tudni kellene a napot mikor kötötted és abból megmondom mikor lesz számalzárásod.

Lekérdezni a 1751 küldesz akár "üres" SMS-t és kapsz vissza 43 bruttóért egy válasz SMS-t mely tartalmazza tájékoztató jeleggel a hogy hogyan állsz az adott számlázási ciklusban.

G betűt Viktor letudta...

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#7846) GGGBR válasza Studi22 (#7845) üzenetére


GGGBR
tag

mondjuk akár lehet a hónap utolsó napja is... (bár nem jellemző..)

I LOVE THIS GAME

(#7847) Andie válasza Studi22 (#7845) üzenetére


Andie
őstag

Szia!
Szombaton este kötöttem, azaz Szept 26-án.
Az előbb felhivtam az 1751-et, 1-es menüpontban meghallgattam, hogy még 58 percem van, aztán letette. Pedig kiváncsi lettem volna még a 3-4-es menüpontokra is (wap és internet adatforgalom). Ez akkor mind 45-45 ft?
Az sms-ben elküldik mind a 3 infót?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7848) Andie válasza Viktor0610 (#7844) üzenetére


Andie
őstag

Oké, bementem a Beállitások -> Alkalmazás beállitások -> Böngészőprofilokba.
Itt ilyenek voltak:
- Vodafone Live! (ez volt aktiv)
- Vodafone Live! VMAX
- Vodafone MMS
- VF Streaming
- VMAX stremaing
- VF Internet
- VMAX Internet

Ehhez hozzáadtam egy új profilt, "Üres" cimmel, és semmit nem állitottam be (minden mező üres, a cim, a felhasználó, jelszó, minden).
És ezt tettem aktivvá. Akkor ez igy jó?
Ettől még fogok tudni sms-t, mms-t küldeni / fogadni azért?

Szerk: Ki is próbáltam, elküldtem magamnak egy normál és egy mms üzenetet.
Mindkettő szépen elment és megérkezett.
Amikor az MMS-t küldtem, akkor megjelent a kék G betü, pirossá vált, és kis jelek távoztak belőle :)
Mikor fél perc múlva érkezett az üzenet, akkor dettó. Mostanra meg el is múlt a G betü.

Közben kaptam az 1270röl egy üzenetet, hogy bekapcsolták az MMS szolgáltatást nekem, és inditsam újra a telefont. Dehát már igyis szépen megérkezett és elment... :U
Ugye nincs ennek az "mms szolgáltatásnak" valami havidija? CSak maga az üzenet dija?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7849) Viktor0610 válasza Andie (#7848) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, tökéletes. Az MMS küldés profilbeállításai általában az üzenetek menüben vannak, ott ellenőrizd, hogy minden rendben van-e. Elég csak az aktív profil nevét megnézni, ha nem állítottál az MMS-profilon semmit.

A szerkesztésre:
Igen, az MMS havidíj-mentes, csak a küldés fizetős.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7850) Andie válasza Viktor0610 (#7849) üzenetére


Andie
őstag

Köszi Viktor! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.