Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Vodafone mobilnettel megy a p2p, azaz tudok torrentezni telefonon? (ttorrenttel)

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#22402) mukibuci válasza RootRulez (#22401) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tudsz

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22403) dani993


dani993
senior tag

Sziasztok! Vodafone-nál hogyan lehet megtudni a saját számomat? Van rá valamilyen USSD kód?

(#22404) RootRulez válasza mukibuci (#22402) üzenetére


RootRulez
félisten

Mégse tölt. :(

User error... Csak WiFire volt állítva...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#22405) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem találom az sms-ben küldhető szolgáltatás aktiváló, lemondó, állapot lekérdező kódok listáját.
van ilyen összesítés?

konkrétan baromi gyorsan a hangposta kikapcsoló kéne.
nem fogadott hívásról értesítő sms.
azt is kikapcsolnám, ha van.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22406) Studi22 válasza szab.tam (#22405) üzenetére


Studi22
aktív tag

Minden 1270-nek

Hangposta lemondás: XHP
Hívásértesítő lemondás: XHE

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#22407) szab.tam válasza Studi22 (#22406) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22408) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

2011 nyarán hosszabbítottam 2 évet vodánál cserébe kapok havidíj kedvezményt, szeretnék most flottára váltani, de még nem járt le a 2 éven elvileg lehet is azt kaptam de szerintetek a havidíj kedvezményem megmarad? A flottánál ugyan úgy 2 év hűség kell.

(#22409) Daffni2 válasza Dave79 (#22408) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem marad meg, és szerintem flottára sem válthatsz kötbér fizetés nélkül.

"Aki ad,az nyer"

(#22410) Dave79 válasza Daffni2 (#22409) üzenetére


Dave79
tag

Felhívtam Őket azt mondták hogy válhatok és megmarad,

(#22411) DanielK válasza manchester85 (#22391) üzenetére


DanielK
addikt

Na hol a leírás? :P

(#22412) club1 válasza Dave79 (#22410) üzenetére


club1
veterán

Valami nem kerek. Ha váltasz, akkor már miért hagynák meg a kedvezményed egy teljesen más konstrukcióra? Nem új flottás előfizetés lesz?

(#22413) manchester85


manchester85
addikt

Na, ugyan tegnapra ígértem, de íme a sztorim és a kínlódásom a vodával. Biztos egyesek majd kötekedésnek meg flame-nek állítják majd be, de én csak a tényeket írom le:

Szerettünk volna október 1-jén megrendelni egy iPhone 5-öt apám előfizetésével. A voda semmilyen PR munkát nem ölt bele a bevezetésbe, az utolsó pillanatig kussoltak mindenről. Én épp egyetemen voltam, ott vártam a 15:00-t, telefonról. Próbáltam megrendelni, de az istennek se ment készülékváltással, csak új előfizetőt engedett. Ekkor DanielK fórumtársunk azt mondta, hogy a "te ajánlatod"-on belül kezdjem el, mert neki is csak ott sikerült. Sajnos nekem ott csak csomagokat ajánlott, készülékeket nem, és amint eljutottam a készülékekhez, ott már a szokásos "készülékváltás" fül fogadott, amin hibát dob a rendszer. Felhívtam a 1270-et, hogy mi a fene van, azt mondták, tudnak a hibáról, próbálkozzak később. Direkt rákérdeztem, hogy de mindegy, hogy melyik menüpontból indulok el, ha menni fog akkor menni fog akárhonnan próbálom? Amire az volt a válasz, hogy igen. Na ez volt a legnagyobb hiba, ugyanis innentől csak az előfizetéses telefonok, készülékkereső menüpontokat próbáltam. Ez a mai napig nem működik. Pár nappal később ránéztem a "te ajánlatod" menüpontra is, ami már működött, csak épp készlet nem volt, és azóta sincs. Magyarul a "te ajánlatod"-on történő rendelés lehet, hogy már másnapra megoldódott, én meg a 1270 tanácsára azt nem is figyeltem már ezek után.

Ezután írtam a Vodafone facebook oldalára, hogy mi a jó büdös franc van, és mit lehet tenni. Azt mondták, keresni fognak, ez így is történt. Múlt hét hétfőn reggel felhívott egy hölgy, hogy érkezett készlet, igényt tartunk-e a rendelésre. Mondtam, hogy igen, utána felhívták apukámat is azonosítás céljából. A hölgy azt ígérte, hogy előre veszik a kézbesítési listán a mi megrendelésünket tekintettel a kellemetlenségekre, és hamarosan kapom az emailt a fizetéssel kapcsolatban, aminek teljesítésére 3 napom van. Megkérdeztem, hogy mikor kapom az emailt, a válasz az volt, 1 órán belül. Az email napok múltán is sehol nem volt természetesen. Ismét írtam face-en a vodának, akik először nagy ívben letojták a problémámat, majd nagy nehezen egyeztettek valamit. Arra gondoltam, hogy ha elqrt valamit az ügyintéző, rosszul írta fel az email címemet, akkor szépen lejár a 3 napos teljesítési idő, és törlődik a rendelés. A válasz az volt, hogy azért nem érkezett meg a fizetési email, mert jelenleg nincs kézbesíthető készlet. :)) :W WTF? Megrendeltünk valamit hétfőn, ami nincs is készleten? Ők hívtak fel, hogy van készlet, és igényt tartunk-e a rendelésre. Úgyhogy jelenleg ott tart az ügy, hogy a következő készletben soron kívül teljesítik a rendelésünket, tekintettel a kellemetlenségre. Számoljuk csak össze a kellemetlenséget: nem tudtunk webshopból rendelni, majd nem tudták teljesíteni az általuk kiválasztott hívás után a vásárlást, és most megint csak arra várunk, hogy majd valaki valamilyen formában jelentkezik. Kereken két hét telt el, és az iPhone 4 hirdetésemet is le kellett vennem, a vevőket pedig elküldenem, mert a készülék csak nem akar megérkezni. Oké, nem működött a webshop, egyszer hibáztak. De hogy utána felhívnak, hogy van készleten, aztán nem teljesül a megrendelés, mert még sincs, miközben már itt is meg lett ígérve, hogy soron kívül szállítják a kellemetlenségek miatt, ez valami felháborító. Arról nem is beszélve, hogy egy árva ügyintéző nem jelezte, hogy hoppá, még sincs készlet. Annak fényében ért véget a beszélgetés, hogy a héten szállítják, és 1 óra múlva jön a fizetési email. Most ott tartunk, hogy a következő készletből soron kívül mi jövünk, aztán persze hiszem ha látom. Köszönjük Vodafone!

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22414) Dave79 válasza club1 (#22412) üzenetére


Dave79
tag

Nem, a meglévőt viszem be.

(#22415) Daffni2 válasza Dave79 (#22410) üzenetére


Daffni2
addikt

Azért nehogy meglepetés érjen:

Lakossági tarifa -Flotta: Határozott idejű szerződés esetén Consumer tarifacsomagról nem engedélyezett a flotta tarifacsomagra történő váltás. Ez a 2012.01.01. előtt kötött szerződésekre is vonatkozik. Publikus lakossági vagy üzleti csomagról flotta csomagra történő váltás határozott idejű szerződés mellett kizárólag a kötbér kifizetésével lehetséges.

Ja, és a váltás díja 5000 Ft.

"Aki ad,az nyer"

(#22416) Dave79 válasza Daffni2 (#22415) üzenetére


Dave79
tag

Hiszek neked, de akkor ügyfélszolgálat ne mondja hogy lehet, flotta leírásban is szerepel, hogy egy évnél kevesebb hűségidővel lehet váltani.

(#22417) Daffni2 válasza manchester85 (#22413) üzenetére


Daffni2
addikt

A voda semmilyen PR munkát nem ölt bele a bevezetésbe, az utolsó pillanatig kussoltak mindenről.

Jó ideig fenn volt a honlapon a tájékoztatás, előregisztáció lehetőségével együtt, aki regisztrált, elsőként kapott értesítést hogy rendelhet.

Szerintem a hiba ott volt, hogy össze vissza rendelgettél mindenhonnan, aztán most két szék közt a pad alá kerültél.

A kedves Apple pedig .................................Miután fele annyi sem fogyott mint azt tervezték, mesterségesen hisztériát keltve visszafogta a szállításokat, hiánycikknek beállítva, hogy még nagyobb őrület legyen.
Ami persze valójában nem is volt.

A készülékről nem is beszélve, semmi nagy durranás nincs benne az egész egy szemfényvesztő kamu.Vagyonokért.

"Aki ad,az nyer"

(#22418) Daffni2 válasza Dave79 (#22416) üzenetére


Daffni2
addikt

Publikusról – Flottára (Díja: 5000 Ft)

- Határozott idő alatt (készülék, tarifa hűség esetén) nem lehet. Ha a flottaleírásban ettől eltérő van írva, akkor is ez a szabály az érvényes. Tehát már nem különböztetjük meg a 2. évben lévőket, ha hűsége van, akkor nem válthat.

Úgyhogy ezt személyesen próbáld intézni mert meglepetés érhet.

"Aki ad,az nyer"

(#22419) manchester85 válasza Daffni2 (#22417) üzenetére


manchester85
addikt

"Jó ideig fenn volt a honlapon a tájékoztatás, előregisztáció lehetőségével együtt, aki regisztrált, elsőként kapott értesítést hogy rendelhet."

Mi is elő voltunk regisztrálva. Nem érted meg, hogy nem működött készülékváltással a webshop? :(((

"Szerintem a hiba ott volt, hogy össze vissza rendelgettél mindenhonnan, aztán most két szék közt a pad alá kerültél."

Te miről beszélsz? Nem össze-vissza rendelgettem, hanem nem tudtam webshopból megrendelni, a helyi üzletbe pedig azóta se érkezett készlet.

A többibe ne is menjünk bele, ezért is bőven kár volt. :(

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22420) Dave79 válasza Daffni2 (#22418) üzenetére


Dave79
tag

Ja nem készülék és nem is tarifa hűségem van. Köszönet programban írtam alá 2 évet havidíj kedvezményre.

[ Szerkesztve ]

(#22421) Daffni2 válasza manchester85 (#22419) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem piszkállak, de sok olyannal lehet találkozni, hogy össze vissza próbál rendelni, aztán bezavarodik a rendszer.

DanielK sikerrel járt egyből, és rajta kívül jó néhányan is.

Nem is olvastam sehol olyan problémáról mint a Tied.

Na de mindegy, most már kapd meg mielőbb. :R

"Aki ad,az nyer"

(#22422) club1 válasza Joe bácsi (#22351) üzenetére


club1
veterán

Megírod ide, hogy miért nem korlátlan a "duma+sms"? Mert én semmi korlátra utalót nem találtam az ÁSZF-ben...

(#22423) manchester85 válasza Daffni2 (#22421) üzenetére


manchester85
addikt

Azért ez nagyon jó, hogy én tényeket írok le, te meg tippeket. Tegye fel a kezét, aki nem kap hibaüzenetet, ha a készülékváltás fülre kattint megrendeléskor. Többször felhívtam a vodát, elismerték a hibát, ezek után nem veled szeretnék vitatkozni, már ne is haragudj. Nem nekem lesz a telefon, ennek ellenére kezd most már idegesíteni a herce-hurca.

Club1!

Ő már biztosan nem írja meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22424) Orgi válasza Dave79 (#22420) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem is netes csomagra vállalt hűségem volt és engedte a Voda a flottába lépésemet. Vmi engedélyt kellett kérni a központtól, 2 nap alatt megadták, simán törölték a még 2 hónapnyi hűségem és be tudtam lépni flottába.

(#22425) Dave79 válasza Orgi (#22424) üzenetére


Dave79
tag

:) remélem így lesz de az az 5e Ft-t is megéri pár hónap alatt vissza jön az ára, de a havidíj kedvezményre leszek kiváncsi hogy megmarad-e vagy mi lesz vele, mert azt ugye csak arra válalltam hogy vodas maradok, közben váltottam többször is tarifát.

(#22426) club1 válasza manchester85 (#22423) üzenetére


club1
veterán

Most ahogy így mondod tényleg :N ...

(#22427) szab.tam válasza manchester85 (#22413) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egy apró lehetséges ok.
vártam egy nagyon fontos mail-t. nem akart megjönni. elküldettem újra, több fiókra. mind indamail-es volt. valszeg a spamszűrő megfogta.
asszem utána egy gmail-esre is ráküldettem, és rögtön ott volt.
a feladó nem tehet róla, ha a hülye a mail szolgáltató, vagy a beállítás.
arra akartam célozni, hogy lehet, elküldték a mailt, és nem az ő hibájukból nem kaptad meg.
a többi az ugye más kérdés....

értem, hogy nem volt a helyi üzletben sem készleten. én olyan dolgot, ami szerződéssel is párosul, és a minimális komlikáció lehetősége benne van, nem rendelek neten.
max valami hardvert és pizzát.
ha nincs, inkább kivárom. pont az ilyenek miatt...

****

(#22422) club1
valószínű az adatforgalmi részre gondolt, mert az 500mb-tal példálózott.
átsiklott nagyvonalúan a red részletein, miszerint a beszélgetés és sms a korlátlan, az adatnál vagy a 2 és 4 gigás verzió, attól függően, hogy standard vs. super.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22428) manchester85 válasza szab.tam (#22427) üzenetére


manchester85
addikt

"lehet, elküldték a mailt, és nem az ő hibájukból nem kaptad meg."

Ezek szerint nem olvastad végig a hozzászólásomat. Azért nem kaptam meg, mert nem is küldték el, ugyanis közben szépen elfogyott a készlet. Kérdés, ha egy üzletkötés miatt felhív egy szolgáltató, akkor miért fogy ki ezzel egy időben a készlet? Főleg úgy, hogy annak tükrében tesszük le a telefont, hogy sikeresen megrendeltünk valamit. A rendelési emailt csak létező készlet mellett tudják kiküldeni. Legalább telefonon visszahívhattak volna.

A világ legegyszerűbb dolga a webshopos rendelés. Ehhez azonban egy jól működő webshopra lenne szükség. Semmi komplikáció nem lett volna, ha a rendelés készülékváltással is működött volna.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22429) szab.tam válasza manchester85 (#22428) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaja, már látom. értem. bocs.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22430) RootRulez


RootRulez
félisten

Ez a Vodafone alkalmazás nem ismeri a flottás díjcsomagokat?

═════════════════════════════════════════

(#22431) Orgi válasza RootRulez (#22430) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem rendesen jelzi a csomagomban foglalt netmennyiséget, a havidíjból még lebeszélhető összeget meg a havidíjon felüli költést... egyedül a díjcsomag nevénél ír vmi mást, gondolom az a flotta Vodás azonosítója (Vodafone Mix 20).

(#22432) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Hali!

Pár napja váltottam mátrix2 előfizura, ez tartalmaz 500mb adatforgalmat. 2 láma kérdésem lenne:

- azt írják, se viber, se skype hívásra nem használható.. Miért nem? Hogy ellenőrzik?
- ha túllépem az 500mb-ot, akkor csak lassítanak, vagy fizetni kell külön?

Válaszokat köszönöm előre is :R

(#22433) snooze válasza God Vazzeg (#22432) üzenetére


snooze
veterán

letiltják azt a portot,amin a skype meg a viber fut..

GO Gunners!!!

(#22434) ronda


ronda
aktív tag

Sziaszok!
Megkérdem itt is, talán itt nagyobb esély van a válaszra.

Szóval vodás Volán flottában vagyok már évek óta. Január óta használok androidot, a havi 100 megás mobilnettel. Januárban egy galaxy ace-használtam, majd februártól egy telenorosból függetlenített Ray-t. Mindkettőnél ment a netes voip, skype is viber is. Július végén váltottam Iphone-ra és ezen már nem tudtam használni ezeket. Nem is nagyon merültem bele a dologba, ugyanis a szifon pár nap után ment garis javításra. A SIM vissza a raybe és láss csodát megy vele (még mindig a 100 megás netről beszélünk). Augusztus végére a szifon elkészült, kártya bele, voip nem megy, irány a Voda, azt mondja a csávó, a kisebb csomagoknál júli 1 óta a Voda korlátozza, lépjek át a havi 1 gigás csomagra (ekkor, bőven júli 1 után, a ray-en továbbra is megy a havi 100 megás csomaggal). Megtörtént a nagyobb csomagra váltás, de azzal sem megy a szifonon. Ekkor már útban voltam kifelé (4 hét külföld), a Ray nem volt nálam, kipróbálni nem tudtam. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták hogy a flottásoknak elérhető összes csomagnál tiltják. Mérgemben visszaváltottam a 100 megásra. Most itt tartok. Csütörtökön érek haza, első dolgom lesz a kártyát átrakni a Ray-be és kipróbálni.
Tehát létezik olyan, hogy bizonyos készülék típuson tudják tiltani (i4S) másiknál (Ray) meg nem?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#22435) mukibuci válasza ronda (#22434) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

zsebnet 1000nél is csak a plusz 1 giga adat vásárlásával oldják fel a korlátozást.

Az én telómban sem megy egyébként, androidba átrakva meg igen. Rejtély :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22436) ronda válasza mukibuci (#22435) üzenetére


ronda
aktív tag

Neked is almás telefonod van?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#22437) club1 válasza mukibuci (#22435) üzenetére


club1
veterán

Annyira nem az. Vannak oprendszerek, ahol egyes szoftverek fix porton kommunikálnak, aztán vannak olyanok, ahol változón...

(#22438) RootRulez válasza Orgi (#22431) üzenetére


RootRulez
félisten

nekem tök más csomagot mond...

═════════════════════════════════════════

(#22439) God Vazzeg válasza snooze (#22433) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Amennyiben mégis működik gondolom lehet használni nyugodtan :D

(#22440) tutubull


tutubull
tag

Sziasztok!

Nano sim kátyát vett már valaki a vodánál? Kerül valamibe a váltás?

(#22441) mukibuci válasza tutubull (#22440) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ugyanúgy 7000Ft a simcsere, mintha sima v micro simet szeretnél. Elvileg már van minden üzletben belőle

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22442) tutubull válasza mukibuci (#22441) üzenetére


tutubull
tag

Egy kicsit sokallom. Pláne úgy, hogy a telefon követeli meg a cserét. Köszi a segítséged.

(#22443) mukibuci válasza tutubull (#22442) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

olvass vissza kicsit, volt már elég sokszor téma a simcsere ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22444) Daffni2 válasza tutubull (#22442) üzenetére


Daffni2
addikt

Pláne úgy, hogy a telefon követeli meg a cserét

Ha szerződéshosszabbítás keretében vettél új telefont, ami nano SIM kártyával működik, akkor azzal kapod a telefont és ahhoz a készülékhez -díjcsomaghoz kell aktiválni.

Ha máshol vettél új telefont miért is kellene a szolgáltatónak ingyen biztositani a nanot?

"Aki ad,az nyer"

(#22445) ronda válasza tutubull (#22442) üzenetére


ronda
aktív tag

Én májusban a debreceni Tesco Voda boltjában odamentem a kiscsajhoz, mondtam neki, hogy a telefonom eldobálja a térerőt (pedig a telefont nem is ott vettem) és valahol azt olvastam, hogy a régebbi tipusú kártyák nem jól muzsikálnak az androidos telefonokban, mibe kerül egy csere. Azt mondta semmibe, telefonszámot, ügyfélkódot kért és megkérdezte, hogy milyet kérek, normált, vagy nano-t. Ideadta az újat, kb 20 perc múlva működött is. Nekem ennyi volt a váltás nanosimre.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#22446) ronda válasza ronda (#22445) üzenetére


ronda
aktív tag

Bocsesz. Természetesen micro sim-ről beszélek. Nem nano-ról.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#22447) AMD Power


AMD Power
titán

Webshoppon keresztül nem tudok tarifát módosítani telefon vásárlása nélkül? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22448) AMD Power válasza AMD Power (#22447) üzenetére


AMD Power
titán

Megoldottam a problémát!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22449) r6man123 válasza ronda (#22445) üzenetére


r6man123
senior tag

A SIM cserénél kérték a régi kártyát?

(#22450) manchester85


manchester85
addikt

Na, megrendeltem az iPhone 5-öt. Igaz, hogy a hello Vodafone azt ígérte, hogy amint érkezik készlet, soron kívül teljesítik, de valahogy most már nem bízom bennük. Jött is az email, hogy a fizetési részleteket később küldik. Ezek szerint ismét én voltam a gyorsabb, jól gondolom? :U

i6 Silver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.