Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Vodafone mobilnetet próbálok az 5 napos próbaidőszak keretében. Problémák sajnos adódtak.

Előtte egy SonyEricsson T610-zel tárcsáztam Bluetooth modemként GPRS-ben, ami bár lassan de működött.

A próba mobilnethez K4510-Z USB stick-et adtak.

A Vodafone Mobile Broadband program felcsatlakozott, de adatforgalom nem volt, nem jött be semmilyen oldal. Ezután kézileg csináltam egy kapcsolatot az SE T610-el használt előző kapcsolat mintájára, de ezúttal az USB modemet adtam meg modemnek.

Betárcsázott, regisztrált és fellépett a hálóra és net is volt, tudtam tölteni rendesen.
Ma délután fogta magát és szakadt. Újracsatlakozáskor tárcsázás és regisztrálás után egy 736-os hibával eldobta a kapcsolatot.

Közben átraktam az USB stick-ből a SIM-et a Sagem my411v-be ami Bluetooth modemként tárcsázott igaz GPRS-ben mert csak azt tudja, de akkor is ment a net.

Egész délután vacakoltam a stick-kel (letörlés, újrarakás stb), mire nem tudom miért most jó megint.
De most is csak úgy megy a net hogy ha a Mobile Broadband program felcsatlakozása után a Windows-zal is betárcsáztatok.

Tudom, nincs rá ésszerű magyarázat de azért fura akkor is.
Ezt leszámítva idáig elégedett vagyok vele, de még bizonytalankodok hogy kell-e hosszabb távon.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#21702) Rick4 válasza joecontra (#21701) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, hogy a voda szoftot letörölted, de a betárcsázós interneteléréseket is törölted?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21703) joecontra válasza Rick4 (#21702) üzenetére


joecontra
addikt

Mindent töröltem ami kapcsolódik hozzá. Viszont a program magában felcsatlakozva nem elegendő mert nincs adatforgalom, csak akkor működik ha a Windows-zal betárcsázok mellé.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#21704) Rick4 válasza joecontra (#21703) üzenetére


Rick4
félisten

ott valami nem oké.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21705) mukibuci válasza joecontra (#21703) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egy egyszerű és hatásos formatcé megoldja a problémád ;) és utána ne telepíts fel ennyi féle modemet, mert azt nem bírja elviselni a win :N

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21706) joecontra válasza Rick4 (#21704) üzenetére


joecontra
addikt

Arra én is rájöttem. Külön betárcsázás nélkül is kéne, hogy menjen.

A program szerint az utóbbi 1 óra 13 percben 22 KB-ot forgalmaztam, a Windows szerint 37282,865 KB-ot. Utóbbi reálisabbnak tűnik.

mukibuci
formatcé megoldja a problémád
Nem hittem, hogy emiatt újra kell húzni a Windows-t.

ne telepíts fel ennyi féle modemet
A stick-et leszámítva 2 volt, abból az egyik jóformán sose volt használva a másik meg többször de nem gyakran. A stick megjelenéséig nem is volt gubanc a csatlakozással.

3 modem sok a Windows-nak, ezt nem hittem.

Egy OS reinstallt azért megejtek, remélem tényleg csak ennyi baja van.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#21707) joecontra válasza mukibuci (#21705) üzenetére


joecontra
addikt

Neked lett igazad, egy reinstall után a Broadband progi is megy stand alone módban. Bár csak második nekifutásra, de megy.

Egyébként betársítottam a T610-est Blutooth-szal, nem mert modemnek használom hanem a PC Suit progi miatt.
Így is látja modemként de most nem kavar be.

Szóval most minden faja, köszi! :R
Neked is Rick4, hogy megpróbáltál segíteni. :R

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#21708) iday


iday
aktív tag

Kíváncsiság képen nézegettem a készülékeket, lehet hogy csak nálam van, de sehol nem látok részletfizetést.
Csak én nem látom, vagy tényleg nincsen?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21709) mukibuci válasza iday (#21708) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vodafone.hu/arlista

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21710) iday válasza mukibuci (#21709) üzenetére


iday
aktív tag

Szóval jóformán csak VIP-eknek.
Hát szép.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21711) mukibuci válasza iday (#21710) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lényegében igen. Smart2 van részletre matrix1 tarifával. Esetleg ha valamilyen flottás csomagod van, akkor ott plusz net opció kell a részletfizetéshez.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21712) iday válasza mukibuci (#21711) üzenetére


iday
aktív tag

Hát ez jelentős hátrány a vodánál. :(
Tavaly még tudtam venni telefont részletre.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21713) mukibuci válasza iday (#21712) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

milyen tarifád van?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21714) iday válasza mukibuci (#21713) üzenetére


iday
aktív tag

Már lezárt vodafone 50 plus surf.
Amit majd váltok mátrix1 -re.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21715) Grejoz válasza iday (#21714) üzenetére


Grejoz
csendes tag

Mátrix2-vel már VIP vagy, és van részlet fizetés. Persze neked kell eldönteni, hogy megér-e ennyit a dolog. Ha szerinted elég a Mátrix 1, akkor szerintem nem. Nekem 2 van, és nekem az az ideális.

(#21716) mukibuci válasza Grejoz (#21715) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szvsz ha eddig az 50 plus is elég volt, akkor nem nagyon van szüksége a háromszorosára :U havidíjban is kb duplája lenne, míg a matrix1 minimális emelkedéssel jár csak

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21717) iday válasza mukibuci (#21716) üzenetére


iday
aktív tag

Eddig még nem volt igényem több beszélgetésre.
Bár 10év alatt vettem 3 készüléket a vodától. :DDD
Meg me is hálálták már alaposan. ;)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21718) Grejoz válasza mukibuci (#21716) üzenetére


Grejoz
csendes tag

Ezért írtam, hogy neki kell eldöntenie. Én már nem emlékszem a plus tarifák díjaira, pedig nekem is az volt anno, mondjuk nem 50. Én a nagyobb adatforgalom miatt választottam a Mátrix2-t. A perceket meg lenyomja a feleségem. :)

(#21719) iday válasza Grejoz (#21718) üzenetére


iday
aktív tag

Az adatforgalommal nincs probléma, bár a 150mb jól jönne.
Feleség az még nincs. :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#21720) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Most jár le a hűségem, ha új telefont szeretnék venni mennyi kedvezményt kapok (több előfizetés is tartozik kb 9 ezret fizetünk havonta)?

(#21721) wwhy válasza HaZsolt (#21720) üzenetére


wwhy
veterán

kb. 2e Ft-ot :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21722) HaZsolt válasza wwhy (#21721) üzenetére


HaZsolt
őstag

Most komolyan, valamit csak ér a hűség.

(#21723) mukibuci válasza HaZsolt (#21722) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

valamit :D [link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21724) Vangelis válasza HaZsolt (#21722) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem 10 év után 2000ft volt azt hiszem.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21725) mukibuci válasza Vangelis (#21724) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

neked fél év után is 2000ft lett volna, mert flottás csomagban voltál és rájuk nem vonatkozik a készülékkedvezmény, kivéve az online rendelés kedvezményét ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21726) Vangelis válasza mukibuci (#21725) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De előtte elég magas tarifám volt.
Tény, hogy flottánál nem számít.

De amikor közöltem, hogy lépek tőlük már ajánlottak 15 ezer forint kedvezményt is a készülékárból.

Szerintem egy próbát megér az előttünk szólónak is :)

Jelentse be, hogy szeretné felmondani előfizetését és kap majd szép kedvezményt!

egy próbát megér!

Hivatkozzon arra, hogy a másik szolgáltatónál jobb árak vannak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21727) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Valaki tud valami okosat erre?

[FIXME: TRANSLATE] <order_status_10>

Ezt dobja a Vodafone webshop a rendelésem státuszára :D Vajon ha felhívom az ügyfélszolgálatot, megrendelés szám alapján megmondják, hogy hogy áll a megrendelés?

(#21728) pakriksz válasza SUPREME7 (#21727) üzenetére


pakriksz
őstag

igen, és megmondják hogy jövő héten fogják szállítani(hogy lenyugodjál), de nem fogják... én így jártam.
szánalmas egy cég, ennyi idő alatt kínából megérkezik egy tablet...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21729) HaZsolt válasza Vangelis (#21726) üzenetére


HaZsolt
őstag

Eljátszom ezt, remélem kibírom röhögés nélkül. Jól kell színészkedni:D

(#21730) SUPREME7 válasza HaZsolt (#21729) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én múltkor felmondtam a mobilnet előfizumat. Egyből hívták a rábeszélő embert, kérdezte a miértet. Hiába mondtam neki, hogy vettem tabletet szintén náluk ugyanazzal a csomaggal és felesleges 2, még így is alkudozott, 3100helyett hirtelen "akár 1000ft alá is lemehet a havidíj" csak tartsam meg....

#pakriksz

Az ügyfélszolgálatot felhívtam, hogy mi ez a hiba a rendelésemmel, és az ügyfélszolga valamiért nagyon terelt. Azt tudni kell, hogy azért rendeltem telefont, mert a webshopon gyanúsan olcsón van egy telefon, alap előfizuval is. A srác azt mondta "Rosszul töltöttük fel az árakat és azért nem szállították még ki nehogy többet kelljen fizetnie" ... Tuti, hogy visszadobják a rendelésem, azzal, hogy téves volt az ár, de akkor tuti kiverem a balhét, hiába védi őket az ászf...

[ Szerkesztve ]

(#21731) Dave1984


Dave1984
őstag

idén augusztusi számla kimarad?
13.án már a következő számlazárásom lesz,de még augusztusi sincs:-)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#21732) pakriksz válasza SUPREME7 (#21730) üzenetére


pakriksz
őstag

hát az én telefonom hónapok óta ugyan azon az áron volt, szóval nincs hiba. Egyszerűen egy dzsunka hulladék cég hulladék infrastruktúrával és weboldallal. Az a fixme szöveg is igazából egy rendszer string, azért jelenik meg mert ezek a hülyék akik azt a rendszert kezelik, arra sem voltak képesek, hogy a weboldal nyelvi fájljait megcsinálják.
Kovács pistike az 5b-ből igényesebb és jobban működő weboldalt összehoz, mint egy ilyen nagyvállalat.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21733) SUPREME7 válasza pakriksz (#21732) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen tudom, úgy tűnik, hogy a "Kurvára nem tudom milyen tipusú hiba történt" című hibaüzenethez, nem tudtak ügyfélbarát szöveget hozzárendelni. Egy csomó funkció csak hibaüzenetet dob, vagy 404-et.

(#21734) Grejoz


Grejoz
csendes tag

A Ray Topicban találtam egy érdekes felvetést, és pár választ rá:

7886:
Nem ide tartozik de igaz hogy a Vodafone letiltani tervezi a víber és hasonló alkalmazásokat ? nálam még működik....

7887:
Mátrix 1-2-3-4, Vitamax és alap iPhone-os csomagoknál tiltva van a VOIP, ergó nincs Viber sem.

7890:
Állítólag ez lesz vagy már van de nálam még működik, de ha megteszik felmondom az előfizetést az biztos!!!!!

Ti hallottatok erről valamit?

(#21735) Z0C! válasza Grejoz (#21734) üzenetére


Z0C!
őstag

azt szeretem, hogy általánosítanak az emberek, nem járnak utánna a dolgoknak, és csak hőbörögnek, holott 2 perc alatt utánnajárható.

Mindenki Viberezik, mert hűdejó..van annak a programnak chat funkciója is, használjátok azt, ahoz nem kell extraadat...
de még ajánlom a WhatsAppot pl..

ÁSZFben minden benne van, szerzi kötéskor aláírod :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#21736) Rick4 válasza Grejoz (#21734) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, mi és akik a keresőt használták mind tudjuk. Le van írva az ászf-jükben is, és itt is elolvashattad volna mi ezzel a helyzet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21737) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lehet vodáéknál úgy telefont venni, hogy 2év vodafone garancia, de független a készülék? Köszönöm!

mukibuci! Akkor ha jól gondolom a telefon függetlenített, innentől meg a telefon voda garija ugrott?

[ Szerkesztve ]

(#21738) mukibuci válasza Kolondrum (#21737) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

röviden: nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21739) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Van egy vodás Nokia 5230-am, előfizetéssel vettem, majd amikor lejárt róla az előfizetés átgaloppoztam vitamax csomagra, netezni szeretnék vele de nem tudok. Amíg a telefon előfizetéses kártyával működött, addig nem volt vele probléma, de most nem megy. Pedig e videó alapján elvégeztem a vitamaxos beállításokat is és mégis azt írja ki a, hogy a csatlakozás nem áll rendelkezésre. Valaki tud nekem ebben segíteni, mi lehet a baj?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21740) Z0C! válasza Fr@nkieWilde (#21739) üzenetére


Z0C!
őstag

net opciód van?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#21741) Z0C! válasza Kolondrum (#21737) üzenetére


Z0C!
őstag

Motorola Defy anno kártyafüggetlenül volt mindenhol :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#21742) Fr@nkieWilde válasza Z0C! (#21740) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Havi 100 megám van, ha erre gondolsz.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21743) Z0C! válasza Fr@nkieWilde (#21742) üzenetére


Z0C!
őstag

hozzáférési pontok megvannak?
ki-be kapcs volt?
adnroidnál adatok engedélyezve vannak?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#21744) Fr@nkieWilde válasza Z0C! (#21743) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

hozzáférési pont saját kezűleg lett beállítva a videó alapján, csak a böngészőt kapcsoltam ki-be. telefont is kellene esetleg?

"adnroidnál adatok engedélyezve vannak?" <<<--- ezt nem tudom micsoda. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21745) SUPREME7 válasza Z0C! (#21743) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nokiája van symbian-al :) Amúgy szerintem hívd fel vodáékat, és nézesd meg, hogy aktiválva van-e a 100 megád. Mert maguktól nem szoktak ilyen kegyesek lenni, és ha eddig előfizuval jó volt, akkor mennie kell. (főleg, hogy ha rendesen beállítottál mindent)

(#21746) Fr@nkieWilde válasza SUPREME7 (#21745) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Már aktiválva van, kaptam róla egy sms-t amiben ezt leírták, beállítottam mindent és semmi. Mindent úgy csináltam, ahogyan a kis kétperces videóban van.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21747) mukibuci válasza Fr@nkieWilde (#21746) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

telefont újraindítottad már?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21748) Fr@nkieWilde válasza mukibuci (#21747) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

igen, elkezd tölteni a net és egyszer csak kilép, semmilyen oldalt nem tölt be, de az is érdekes, hogy az SPB tudta frissíteni az időjárást.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21749) mukibuci válasza Fr@nkieWilde (#21748) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a böngésző melyik profilt használja? Ott külön ki kell választani a megfelelőt

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21750) Fr@nkieWilde válasza mukibuci (#21749) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

a böngésző is az internet hozzáférési pontot használja, amit beállítottam, de már annyi időt sem ad nekem, hogy tudjak a böngésző beállítási közt lépegetni, mert amikor elindítom a webet, egyből elkezdené betölteni a kezdőoldalt, közben lépnék be a beállításokba, de mire odaérek már ki is dob

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.