Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) TeeJay válasza 4Grider (#85945) üzenetére


TeeJay
félisten

Tehát ha jól értem ez majd jó lesz nekünk mert nem 3500-3600MHz-en fog ott menni az 5G hanem akár a mostani 4G 1800-2100-2600MHz sávjában 4G-vel párhuzamosan?
Viszont akkor minek vettek 140MHz blokkot N78-ra egy vagon csilliárdért? Abban van a power meg a 2-3gigabit, 4G-vel párhuzamosan nem lesz sokszoros a sebesség gyanítom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85953) TeeJay válasza #72445440 (#85952) üzenetére


TeeJay
félisten

Na jó csak gondolná az ember hogy BP belvárosban egyik legforgalmasabb helyen pont N78 kellene ezerrel míg vidéken kisváros szélén mehet a DSS hiszen ott többet érnek alsóbb frekvenciákkal.
5G-t 3500-3600MHz-en amúgy is minden sarokra kell majd tenni hiszen szerintem 2 háztömböt nem visz már át, cellmapperen is látszik hogy alig 100-200méter sugarú körben ér valamit :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85955) tomp válasza #72445440 (#85952) üzenetére


tomp
félisten

Voda azért telepít csak néha N78-at mert nem tudnak új hardvert venni! (huawei ügy) Ha B helyre akarnak N78-at akkor A helyről viszik el. Azaz nem bővítik hanem átmozgatják. Nekik egyedül a DSS maradt.

[ Szerkesztve ]

(#85957) MDanny


MDanny
senior tag

Ha kicsit belehúzna a Yettelenor a 3G lekapcsolásba, illetve a 2100MHz átszervezésébe 4G-re, akkor lehet meg is oldódna a 4G problémám itthon. Valamiért lényegesen jobb lett a vétel az elmúlt napokban 2100MHz-en...

A Jagelló úton n1-en csütörtök délután ~140/40Mbps, tegnap délután a Hegyalja úton n78-on 855/45Mbps-t sikerült mérnem. Tetszik. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#85958) TeeJay válasza #72445440 (#85954) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondjuk nem tudom mi értelme lenne 5G-t prémium csomagra tenni és így a komplett 5G-t üresjáratban üzemeltetni. Ha minden eszközt engednek 4 és 5G-re is akkor oszlik a terhelés ergo 4G userek elédegettebbek és nem mennek máshoz. Ha fizetős lenne az 5G én biztos jó ideig nem váltanék még rá, 4G-n most sima CA nélkül elvagyok B3-on 50-60megabittel, ha 4G-t felbővítik akkor szintén el leszek még 5-6évig tehát felőlem 5G érdektelen lenne miközben lehet jövőre lenne 5G-s telefonom de csak a 4G hálózatot terhelném (korlátlan facebook, viber, messenger, google maps, twitterem és waze is van az se számol)

Mióta bejött a Yettel anyumat már 4x hívták, engem szintén de sose vettem fel
anyum mondta hogy rá akarták beszélni drágább 3-4ezres csomagra gyengébb szolgáltatással :D
Nem fog nekik menni mert most a dolgozói csomag verhetetlen
1400forint a telefon, 100%-ban lebeszélhető 12forintos percdíjjal mindenfelé, 40ingyen SMS és +1ezresért adnak 500MB mobilnetet ami korlátlan azokra az oldalakra amiket írtam :D
2400 helyett fizessek 4ezret gyengébb szolgáltatásra? Ez nem fog menni nekik :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85959) #08176384 válasza zala005 (#85947) üzenetére


#08176384
törölt tag

Gprs roaming tiltást fel kell oldani az online ügyfélszolgálaton. Alapból roaming tiltás van rajta. Amúgy egy csomó helyen nem fog működni külföldön ennek ellenére. Pl. Horvátország, Szlovénia és Olaszország biztosan mondom, hogy nem fog hálózatra állni routerben, telefonban meg működni stabilan. Jobban jársz ha telekom domino vagy egy Vodafone simet viszel magaddal külföldre, hogy ne legyen meglepetés. Telenor nem igazán megbízható mostanában roaming témában.

[ Szerkesztve ]

(#85960) #08176384 válasza #72445440 (#85956) üzenetére


#08176384
törölt tag

ZTE. Van nekik bőven hardver, mert Európa legtöbb országában és a világ számos részén tiltott a ZTE hardver a kommunista Kína kémkedése miatt. Aminek azért van alapja is…. 89ben megszabadulunk végre a komcsiktól, most jönnek vissza a technika világában.

[ Szerkesztve ]

(#85961) pdr755 válasza #08176384 (#85960) üzenetére


pdr755
tag

De még rosszabb amit most a Voda csinál, h nem tudja eldönteni h mi legyen a Huawei eszközök sorsa.
Most vagy eldöntik h ne legyen Huawei és/vagy ZTE equipment (ami nem valószínű, tekintve h a mostani Mo vezetés Szerbia után a 2-ik leghűségesebb európai csatlósa Micimackó elvtársnak), vagy eldöntik h legyen (azt hiszem a PPF saját hatáskörben eldöntötte h a magyar érdekeltségnél ez lesz). De ami a Vodánál van az nem túl konstruktív

(#85964) szabonagyur válasza #72445440 (#85962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg kell szokni. Pont annyira illik ide, mint egykoron a UPC, Vodafone, T-Mobil, stb.

Esélyesen egy olyan nevet akartak amit tudnak használni több országban gond nélkül, akár különösebb tartalom nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85965) bopeti98 válasza #72445440 (#85962) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem nincs baj vele. Nekem a logó is tetszik. Fiatalos.
Minden brand váltásnál megy a panaszkodás, hogy így nem jó úgy nem jó. De valójában tök mindegy, nem a csomagolás számít, hanem a tartalma.

(#85966) bkiky01 válasza bopeti98 (#85965) üzenetére


bkiky01
senior tag

Egyetértek! Teljesen mindegy, ha fejlődik, stabil és értelmes áron elérhető.

(#85967) #76055552 válasza #72445440 (#85962) üzenetére


#76055552
törölt tag

Az lesz majd az igazi, ha a Laa. -t is bevezetik, pl. jettelá..új feltöltőkártyás brand ;]

(#85968) TeeJay válasza #76055552 (#85967) üzenetére


TeeJay
félisten

Laayettel az jobban hangzik :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85969) Landsmann válasza #76055552 (#85967) üzenetére


Landsmann
addikt

Ez olyan izlandi hangzású. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#85970) MadMancs válasza Landsmann (#85969) üzenetére


MadMancs
veterán

Yettelről nekem valami arab terrorista ugrik be elsőre. :DDD De nem csak nekem, ismeretségi körömben többeknek. :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85971) Jim74 válasza MadMancs (#85970) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem a Heroes című sorozatból Hero Nakamura... Yattaaaa! :DDD

(#85972) féldekás


féldekás
aktív tag

Találtam egy ilyen választ a gyakori kérdésekben:

Igaz, itt a meglévő(gondolom hűségidős tarifacsomagokról van szó), de úgy értelmezem, hogy nem terveznek tarifacsomagokat váltani.

(#85973) 4Grider válasza féldekás (#85972) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért kellene módosítaniuk a tarifacsomagokat? Átnevezik őket és kész, ha a tartalmukat módosítanák, akkor egyoldalú szerződésmódosítás lenne, ami nekik nem túl előnyös...

(#85974) Littoral


Littoral
aktív tag

Egy érdekes eset ma reggelről. A héten több alkalommal is telefonálnom kellett Ausztráliába, Canberra (tehát nem a sivatagba valahova). Dual sim-es a telefonom, Telenor és Telekom kártyák vannak benne, és mivel nagyjából azonos az odatelefonálás árazása, eddig mindig a Telekomra nyomtam rá a választáskor. Ment minden rendben. De ma reggel véletlenül a Telenorra nyomtam, arról hívtam a kinti számot. Nos, annyira gyenge volt a vonal minősége, hogy alig hallottuk egymást, főleg a kinti beszélő nem hallotta azt, amit én mondtam. Kinyomtam a hívást, majd azonnal megismételtem a Telekom kártyáról, ahonnan már ugyanúgy ment rendben minden, mint a héten eddig máskor is.
A térerő itt nagyjából mindkettőnél azonosan full, mindkettőnél van (most már) 4G is (eddig csak a Telekomnak volt), stb.
Szóval, na. Az utóbbi időben már n-edik alkalommal bizonyosodott be, hogy a telenoros előfizetésem "nem ér annyit", mint mondjuk pl. egy Telekom Domino prepaid.
Nem akarok ebből flame war-t, de furcsa ez az én számomra. Tisztában vagyok vele, hogy a névváltással ilyen dolgok hirtelen nem oldódnak meg. 1997-től vagyok az előfizetőjük, de az utóbbi ~tíz évben nagy-nagy zuhanást tapasztaltam meg, és mindig azt hittem, hogy egyszerűen csak nincs szerencsém egy-egy adott esetben. Hát nem.

(#85975) féldekás válasza 4Grider (#85973) üzenetére


féldekás
aktív tag

Amiken hűség van, azokat nem módosítják, azt értem.
Akinek viszont nincs hűsége jelenleg a tarifacsomagján ott nem tudom mit terveznek.

(#85976) Viktor0610 válasza féldekás (#85975) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmit.
Ezek csak névmódosítások.

Samsung Galaxy A54

(#85977) féldekás válasza Viktor0610 (#85976) üzenetére


féldekás
aktív tag

Okés, köszi! :R

(#85978) TeeJay


TeeJay
félisten

Vettem egy sima 500 forintos Telenor SIM-et Redmi Note 8 telefonba
nincs rajta mobilnet meg semmi csak hívni lehet
amelyik SIM-en nincs aktív mobilnet ott VoLTE sem lesz aktív soha?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85979) Landsmann válasza TeeJay (#85978) üzenetére


Landsmann
addikt

Aktív lesz ha támogatott a készülék. Net nélkül is megy.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#85980) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Végre van egy üzlet (Etele pláza) ahol normális a kiszolgálás. Már másodszor kellet visszajönni, mert a T-mobil ragaszkodik a mennyasszonyomhoz, nem akarja elengedni. :)

(#85982) kovacsmi_74 válasza TeeJay (#85978) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Telenor prepaid kártyához az aktiváláskor 1 nap korlátlan net is jár, vagy nem jól tudom?
Valahol Ászf-ben van max. megemlítve.

Akciók 38. oldal.
Sms-t kapsz az aktiválásról, másnap éjfélig tart.
Kikapcsolásnál nincs sms.

[ Szerkesztve ]

(#85983) domper2015 válasza kovacsmi_74 (#85982) üzenetére


domper2015
senior tag

Igen, 1 nap korlátlan jár aktiváláskor.

(#85984) TeeJay válasza Landsmann (#85979) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor a Redmi Note 8-at még nem engedélyezték mert nem jelenik meg VoLTE
Note9S tökéletesen megy már használtam jó párszor ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85986) Landsmann válasza #72445440 (#85985) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha be tudod kapcsoltatni a VoLTE-t, Redmi 6-on simán működik hiba nélkül. Lassan 3 éve használom így. De a VoWIFI ne legyen a telefonon bekapcsolva, mert az bekavar.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#85988) sixtybi válasza Littoral (#85974) üzenetére


sixtybi
tag

Nem drága őket hívni mobilról? VOIP megoldás nem jobb?

(#85989) namenlos


namenlos
tag

Sziasztok, néha előfordul, hogy azt írja ki a mobilom (anno a régi is, most az új is), hogy nincs behelyezve SIM. Ilyenkor kiveszem, visszateszem és működik. Viszont ez elég kellemetlen néha, már csak azért is, mert nem hordok magammal SIM tűt. Kérdésem, a SIM csere díjmentes ilyen esetben? Esetleg eSIM szerezhető a Telenor-tól? Köszi

(#85990) szabonagyur válasza namenlos (#85989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Persze, lehet kérni, 2 évente amúgy is ingyenes.

eSIM csak bizonyos nagyvállalati előfizetőnek van most csak itt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85991) viktorhu válasza TeeJay (#85958) üzenetére


viktorhu
veterán

Early adopter lehúzás. Amíg úgyis kevés felhasználó van, vagyis nem oszt nem szoroz hálózati szempontból, a prémium telefonosoknak el lehet adni prémium termékként. Megvetted a telefont, fizess még egy kicsit, ha ki is akarod használni a képességeit. Aztán ha már nemcsak a külön 5G megjelölésű telefonok, hanem sima Redmi is tudni fogja, akkor bekapcsolják majd mindenkinek, mert akkor már hálózatmenedzsment szempontból értelme. Talán a 3G lekapcsolásával párhuzamosan ez is meg fog történni.

(#85993) sixtybi válasza #72445440 (#85992) üzenetére


sixtybi
tag

Én betamax-osat használok, teljesen jó a hang, munkára is használom. 2007 óta kb. Először voltak azért gondok a hangminőséggel, de az utóbbi 10 évben szuper már

(#85994) tomp válasza #08176384 (#85942) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem az Astoria a belvárosi teszt bázis.
Most éppen B20-al kapcsolta össze az NR cellát amit N78-al nem illik. :DDD
Volt olyan nap mikor a bázisról eltűnt a B1 de gyanúsan 10MHz-hez illő volt az 5G sebesség. Mintha tesztként 2100-at 1 napra átkapcsolták volna 5G only-ra. 3G már nincs rajta. Másnap már volt újra B1 LTE és az 5G sebesség azóta 20MHz-hez illő. DSS lesz. De vajon 1800 vagy 2600.

(#85995) p2pp válasza tomp (#85994) üzenetére


p2pp
őstag

Ezt vki leírhatná, mert nem értem.
Főleg, h itt a (Yettel) nek van B78-on vagy 140MHz freki. Azzal már egypárszor körbe kellene érnie a mutatónak a Speedtesten. 😀
Tudom, h megy a kisérletezés, mint a többieknél, ahol ál számomra hamis 5G megy, ami nem is 5G.
Pusztán csak parasztvakítás.
Tudom nem Amerika, ahol akár 3600-at mérnek letöltésnek.
Megy most a hogyan keverjük össze, h minden is jó legyen. Itt nálunk a 2100 van megosztva végre 3G/4G-re. Na ez kellett volna már sokkal hamarabb!
Így a 3G helyett a telón végre 4G+!
De ettől még nincs mögötte semmi felhordó főgerinc hálózat, amitől az gyorsabb lenne.
De ezt már kitárgyaltuk. Itt a megyében is B28 van, amit csak 4G-re használ a Telenor.
Remélem a 3G véglegesen eltünik!!!
Még mindig csak parasztvakítás ez az 5G, ahol nincs használva a 3500-as freki.
De ott is a balcsin a 700/50 volt a csúcssebesség.
Amit keveseltem, már csak Amcsi példa miatt is.
A Holland példa szerint majd úgyis idővel visszaesik az az 5G sebessége a 4G/4G+ szintjére.
Akkor türelmesen várjuk a 6G-t. 😀😀😀
Pedig vki írta, h azzal a sok 3500-as frekivel "vezetékes" Net+TV csomagot is szórtak volna rajta.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#85996) TeeJay válasza p2pp (#85995) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem idehaza azért több helyen van optika mint USA-ban, ráadásul USA picit nagyobb ország mint mi... Itt Telekomnak DIGI-nek elég nagy területen van optikai hálózat, azon nem nehéz keríteni egy szabad üvegszálat egy toronyhoz.
5G-n meg 100MHz-en tudnak a mostani telefonok használni még és a 3500-3600 MHz-hez cellmapperen ha megnézed kb. minden háztömbre de legalább minden másodikra kellene tenni egy cellát akkor lenne ám faszántos. Forgalmas helyeken megéri pl Deák tér, Astoria, Kálvin, Corvin negyed, körút 4-6 villamos tömve van jó ha van kakaó. De bulihelyek körül sem árt. Külvárosban nálunk meg B3+B20 4G és így is mérek 50-60megabitet pedig csak B3-on tudom használni a rendszert nincs CA :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85997) Landsmann válasza #72445440 (#85987) üzenetére


Landsmann
addikt

Hívd újra őket. Nekem egyszer a harmadik ügyfélszolgálatos kapcsolta be. AZ első kettő lerázott. Esetleg még megoldás lehet ha átrakod támogatott telefonba, akkor elvileg 3 napon belül automatikusan aktiválódik. Vagy ekkor kéred a bekapcsolását. Azzal kár trükközni, hogy azt mondod támogatott készülékben van miközben nem, mert ha akarja, úgy is látja milyen készülékről hívod őket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#85998) tomp válasza p2pp (#85995) üzenetére


tomp
félisten

Persze N78-on 140MHz van de szabvány szerint 100MHz lehet a maximális blokk méret.
Majd ha lesz 5G-n is intraband CA akkor 100+40MHz-et össze tudjuk fogni de addig marad a 100. Ezzel 1,5Gbit a max amivel eleve kiakad a speedtest órája. :DDD
Igaz van LTE CA NR de úgy látszik a Telenor már tiltja. Azaz bár így épül fel a kapcsolat de az alap 4G bandon már nem megy adat.
Igazából az lenne a jó ha DSS helyett 5G Only-t adnának. Azaz a teljes 2100-at kizárólag 5G-re használnák. B28-on is bár maximális modulációt használnak de 4G-n csak akkor jön létre a 256QAM ha tiszta rálátás van. Ezt is át lehetne kapcsolni 5G Only-ra így máris jobban ki lenne használva az 5MHz.

(#86000) Landsmann válasza #72445440 (#85999) üzenetére


Landsmann
addikt

Mikor egy óvatlan pillanatban véletlenül letiltottam az egyik SIM-ről a VoLTE-t, az első két ügyintéző lerázott. Mindegyik azt mondta, kézzel nem tudja visszakapcsolni, ha akarná sem. (ez persze nem igaz) A harmadik is ezt mondta, mire mondtam neki, már több mint másfél éve használom a szolgáltatást teljes megelégedéssel és semmi probléma, erre azt mondta, várjak egy kicsit, valamit megnéz. Körülbelül 1 perc múlva visszajött és mondja, látja most rendeltem Redmi 9 telefont. Ez esetben vissza tudja kapcsolni, de ha valami nem működik az elvárásoknak megfelelően, akkor szükséges lehet szolgáltatói oldalról a VoLTE kikapcsolása. Azóta is használom. Ami érdekesség, a Redmi 9-be egy harmadik kártya került, arra bekapcsolták a VoLTE-t. Nyilvánvalóan utána néztek és látván, hogy támogatott a készülék, aktiválták. Namármost, ez a káryta ez után nem sokkal egy 3G-s készülékbe került, azóta is abban van. Nagyjából 1 éve. Múltkor kíváncsiságból beraktam a Redmi 9-be. (ez egyébként hivatalosan is támogatott készülék) Akkor is aktív volt a VoLTE. Tehát automatika nem vette le róla a szolgáltatást, noha nem VoLTE képes készülékben volt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.