Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) DrBubo77 válasza asdf_ (#70450) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Aki családozni megy, az ne a neten lógjon. :D
Zavaró, hogy ékezetek nélkül írsz. :O

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#70452) prozodus válasza DrBubo77 (#70451) üzenetére


prozodus
őstag

Ennyiből jó, h vjában adventi, mert karácsonykor még akció nélkül is nehéz tud lenni bmit is használni, már ha ráér az ember, annál már csak a szilveszter "jobb".
Zavaró, h az ékezetnélküliségen lovagolsz, mikor nincs minden mobilon ékezet... :P

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70453) #73222400 válasza prozodus (#70452) üzenetére


#73222400
törölt tag

Soha nem tudtam eldönteni, hogy az ékezet mellőzését a másik emberrel szembeni tiszteletlenség ( lexarom, hogy neki kínlódás így olvasni...nekem így is jó...én, én, és én) , vagy az igénytelenség motiválja. [link]
Egyszer valakit felköszöntöttem fb-on. Ezt írta válaszként: kosz. Mire én: akkor mosd le!

(#70454) aujjobba válasza #73222400 (#70453) üzenetére


aujjobba
addikt

Eleve nem mindenkinek magyar a billentyűzete, a céges gépemen nekem is brit kiosztású van például, mert a munkámhoz jobban passzol.

(#70455) agroman válasza #73222400 (#70453) üzenetére


agroman
senior tag

vannak akik 30+ eve hasznaljak a szamitogepet es amikor elkezdtek meg nem voltak ekezetes kodlapok. megszoktak, hogy ha gyorsan akarnak gepelni akkor nem hasznaljak.
ha te nem tudod elfogadni akkor szar neked..idegesitsd csak fel magad ezert. :DDD

a "lexarom" vajon mi?

[ Szerkesztve ]

------

(#70456) #73222400 válasza agroman (#70455) üzenetére


#73222400
törölt tag

Köszönöm, hogy egyetértettél velem.

(#70458) prozodus válasza agroman (#70455) üzenetére


prozodus
őstag

+1
Tökmindegy, h miért nincs ékezet, az embernek legyen már annyi igénye önmagával szemben, h nem hisztizik a hiányán, mint egy óvodás. A legritkább esetben okoz megértési problémát... Sokkal nagyobb probléma az ilyen hisztisek nemlétező toleranciája... V nekik van igazuk, és állítsunk gépfegyvereseket pl a ph mellé? Végülis Iránban is fegyverrel vadásszák a csadorból kivillanó bokákat...
Arról nem is beszélve, h az azonnali lexarásos-gondolat némi paranoiára utal.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70459) DrBubo77 válasza agroman (#70455) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Amikor tanultam programozni, fejből nyomtam az ékezetes karakterek ASCII kódját. Mert sok gépen nem volt magyar billentyűzet, csak így lehetett bevinni. De azért a programom magyarul kommunikáljon a felhasználóval.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#70460) 8


8
senior tag

A telenor hello data start roaming adatkeretét 7,5GB-ról 8,8GB-ra növelik, a jogszabályi előírásnak megfelelően.
Ebből le lehet szűrni egy dolgot: arra számítanak, hogy az EUR/HUF árfolyam nem megy 322,631Ft alá 2020 január 1-től 2020 dec 31-ig, vagyis azzal számolnak, hogy ennél erősebb marad a forint egész évben. (Idén ~295Ft-ig hagytak benne tartalékot a 7.5GB adatkerettel.)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#70462) fant0mi válasza #72445440 (#70461) üzenetére


fant0mi
addikt

:K A roaming adatkeretet csak a felhasznalok csekely resze hasznalja ki. Mig a havidijat mindenki kifizeti. Jobban jarnak igy.

(#70463) 8 válasza #72445440 (#70461) üzenetére


8
senior tag

Miért lenne lehetőség a havidíjcsökkentés?
Csökkentettek bármikor is bármilyen havidíjat? Valamiről lemaradtam?

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#70465) Prien


Prien
addikt

Viktor0610:
Most jövök a Telenortól, SIM kártyát szerettem volna cserélni ingyen- én naív. :) Nem cserélték ki, mondván ,hogy ugyanazt a kéket tudja most is adni, valamint ő nem látja,hogy az én kártyám régebbi vagy nem régebbi 2 évesnél.
Ugye engem nem érdekel a színe, én bementem egy problémával,hogy szeretném kicseréltetni a kártyát, megnézni egy újjal,hogy azzal is így merül-e a telóm. Hát, nem sikerült egyelőre....
Vélemény?

A kevés is több a semminél.

(#70466) agroman válasza DrBubo77 (#70459) üzenetére


agroman
senior tag

hat csodalkoznek ha a 80-as evek kozepen-vegen az IBM 360 mainframe-n lett volna ekezet..plane ASCII. :DD

------

(#70467) azbest


azbest
félisten

wow... ez a régi hipernet home egyre jobb lesz :D a 100-as csomaghoz már 11,1 + 9,5 GB roaming keret jár. Bár mostanában nem tervezek utazni.

(#70468) 8 válasza #72445440 (#70464) üzenetére


8
senior tag

vagy növelniük kell a roaming-adatkeretet, vagy pedig csökkenteni kell a havidíjat

A második részt te sem gondolod komolyan... nonszensz.

régebben a HelloData Start csomag drágább volt

A telenor egy forint havidíjat sem csökkentett, az áfatartalom változott meg a szolgáltatás egy részére

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#70469) dkovizoli válasza #72445440 (#70464) üzenetére


dkovizoli
addikt

Tavasszal Majdnem lemondtam én is a hello data csomagomat, de már nem bánom, hogy maradt.

(#70470) bedibazsa válasza Prien (#70465) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ha budapesti vagy, gyere az Alleeba, segítek. A merüléshez semmi köze a kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#70471) Somatom válasza azbest (#70467) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem is értem. Ha olyat akarnék, akkor el kéne mennem a Telenorhoz szerződést kötni. Ugyanezzel az erővel egy flottával is köthetek szerződést és akkor korlátlan kártyát kapok. Az enyémen most 18GB roaming van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70472) azbest válasza Somatom (#70471) üzenetére


azbest
félisten

Annó én online rendeltem, előtte nem volt telenoros kártyám sem. Postás-futár hozta ki a mellé kért eszközzel együtt és postafordultával az aláírt szerződés visszaérkezésével aktiválták. Ez szerintem ma is így van a mai hipernet változattal, csak az új konstrukció ár érték arányban már nem olyan jó.
Anno én is gondokodtam, hogy két kártyás flotta vagy két kártyás hipernet legyen. Az ingyen mellé kérhető szolgáltatások (3000 ft-nyi keretért) miatt lett végül a hipernet. 5826 forintért 100GB-os, két publikus ip-s kártyával, éjszakai internettel, korlátlan böngészés opcióval, hbo go-val. A mostani árakon és megnyirbált opciókkal nem ez nyerne.

[ Szerkesztve ]

(#70473) Somatom válasza azbest (#70472) üzenetére


Somatom
veterán

Én jobban szeretem a face to face bízniszt, ezért mentem el személyesen a flottához. Amúgy az is távkapcsolattal müxik.
Igen, az a Telenor csomag jó volt. Gondolkodtam én is rajta, de a TV előfizetés és a két korlátlan kártya közül végül az utóbbit választottam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70474) sfdrakex válasza 8 (#70463) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Blue L csomag pár éve 14zer volt, majd lett belőle Blue + L és 12 ezer lett a havidíj közben nőtt a csomagban lévő net mennyisége 2 ről 8 gigára. Most lett belőle Hyper L vagy mi és emeltek rajta, 12500 lett de a net már 16 giga. Szóval volt már példa csökkentésre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70476) azbest válasza sfdrakex (#70474) üzenetére


azbest
félisten

nem csak árban, hanem tartalomban is változtak az újabb "plusszos" csomagok. Például adatkártyát sem lehet melléjük kérni. Ráadásul az árcsökkenés valószínűleg leginkább az áfacsökkentésnek köszönhető.

(#70477) sfdrakex válasza azbest (#70476) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet, hogy a díjcsökkenés az áfa miatt volt, de közben a netet is négyszerezték.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70478) asdf_ válasza #73222400 (#70453) üzenetére


asdf_
veterán

A lentebb írt, 30+ éve használok számítógépet, angol kiosztáson tanultam meg vakon gépelni, akkor, amikor még élve felkoncoltak, ha egy levlistára ékezetes emailt küldtél, valamint előzőek miatt ugyanolyan sebességgel olvasom az ékezetes és az ékezetmentes szöveget, így a túloldal fájdalmát, nehézségét nem érzékelem című probléma áll a háttérben. Ha mobilról írok, nálam pont akkor van ékezet, az automatikus szótár miatt.

(#70479) #73222400 válasza 4Grider (#70317) üzenetére


#73222400
törölt tag

Nos...úgy tűnik nem egynapos gond van. Gondoltam adok még egy esélyt ( szó szerint kivettem a munkahelyen az asztalom melleti kukából a korábban kidobott simet), hogy teszteljem a 4 napos ingyen nettel a telenort.
Munkahelyen hol jó, hol nem jó.
Otthon pedig most ilyen.
Ez nem minőségi szolgáltatás.
Nem zavarok tovább, ez nekem nem kell.

(#70480) sfdrakex válasza #73222400 (#70479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam panelban ilyen:

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70481) sfdrakex válasza #73222400 (#70479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen készüléken mérsz? Sim mennyire régi?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70482) Prien válasza bedibazsa (#70470) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm, de vidéki vagyok. Majd felkutatom a szerződést, ha lejárt a 2 év, akkor cseréltetem, már csak kíváncsiságból is.

A kevés is több a semminél.

(#70483) #73222400 válasza sfdrakex (#70481) üzenetére


#73222400
törölt tag

S9, sim fél éves, de rendeltem egy újat neten, azzal is ugyanilyen.
Nem panaszkodok többet. Ez van, maradok a pirosaknál: igaz hogy csak 10-20 Mbps a feltöltési sebesség, de stabil. Nincsenek ilyen végletek.

(#70484) sfdrakex válasza #73222400 (#70483) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Több helyen is ennyire gáz, vagy csak otthon? Nincs Telenoros ismerős akiével szintén lehetne mérni? Tudom, hogy vannak vakfoltok az országban, minden szolgáltatónál, de általában lakott területek rendben vannak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70485) #73222400 válasza sfdrakex (#70484) üzenetére


#73222400
törölt tag

Bp....több helyszín. Minden ismerős 30-as vagy 70-es.
Nem zavarok itt tovább. További jó fórumozást.

(#70486) 8 válasza #72445440 (#70475) üzenetére


8
senior tag

Teljesen igazad van, bocsánat, legközelebb utánanézek :R

Más:
Van itt valaki, akinek többletdíjat számláz(ott) a telenor a méltányos használati feltételek miatt? Tudunk ilyen esetről?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#70487) Viktor0610 válasza Prien (#70465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Két éven belül nem ingyenes a kártyacsere, az tény.
Bár azt meg kellett volna tudja mondani, mennyi idős a kártyád.
Én nem szöszöltem vele, ha panaszolta az ügyfél a térerőgondot vagy a szerviz javaslata volt a kártya cseréje, akkor elintéztem.
Tudod, ez (is) ügyintéző függő. Hibázni nem hibázott, ha a kártyád nincs két éves.

Samsung Galaxy A54

(#70488) tomp válasza #73222400 (#70485) üzenetére


tomp
félisten

Budapest és ennyit mérsz? Akkor ott valami nagyon nem okés a telefonod kezelésével hálózati oldalról. Én 60Mbitnél kevesebbet sehol nem mérek. 60-320Mbit között van.
Amúgy a másik kártya melyik szolgáltató?

(#70489) sfdrakex válasza #73222400 (#70485) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem zavarsz, de nagyon furcsa a problémád. Másik kártyával, vagy másik telefonban érdemes lenne mérni ugyanezeken a helyeken.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70490) Somatom válasza tomp (#70488) üzenetére


Somatom
veterán

1122 Gaál József út 66.
20/10
Többször mérve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70491) #73222400 válasza tomp (#70488) üzenetére


#73222400
törölt tag

Nem bontottam ki minden szeletét a történetnek, mert nem tartottam fontosnak.
A telefon (S9 DS) telekomtól vásárolt. A telekommal vannak gondjaim: 4G-4G cellaátadásnál handover 10másodperces adatkimaradás (4G-3G átadásnál is van, de azt rá lehet fogni az eltérő technológiára...bár nem kellene ezt tenni). Szóval sétálok az úton, és 10 másodpercig csak pityeg a Whatsapp, aztán visszajön a hang. Ez a gond a telekommal.
Voda: itthon mindig jól működik. Külföldön a feltöltési sebesség 4G-n 20Mbps, a késleltetés 40ms, a letöltés azonban konstans: mindig 0,2Mbps. A furcsa a dologban, hogy mintha csak a 80-as port lenne korlátozva, az is csak roamingban, és az is csak a magyar vodára. Másképp mondva: full HD videó böngészőből el sem indul, YT appból meg gyönyörűen fut. Ahogy átlépen a határt (hazaérkezek) megint minden szuper. Ugyanitt (külföldön) a T-s kártyával a külföldi voda partnert használva gyönyörűen muzsikál. Sőt tettem külföldi vodás sim-et is a telefonba, és jó a letöltés.
Átraktam a magyar vodás sim-et egy MM-ból vásárolt készülékbe, és kiváló volt roamingban a letöltés.
Most meg a telenor......
Volt gyári visszaállítás, és az appok egyesével lettek telepítve, azok is csak a legfontosabbak (kb. 6-8).

(#70492) 4Grider válasza #73222400 (#70479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha kellene ilyen helyet találjak, ahol ilyen eredményeket tudok elérni az S9-emmel, akkor mélygarázsokban vagy x emeletes pincékben próbálkoznék. Nem is emlékszem, hogy hány éve sikerült ilyen értékeket elérnem 2G-n, 4G-n ilyen térerővel nagyjából esélytelen lennék...
Szóval valami gond lesz a telefonoddal...

[ Szerkesztve ]

(#70493) bedibazsa válasza #73222400 (#70491) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én az S9-et az aksi és a hálózat miatt adtam el. Konkrétan hulladék volt. Most az S10 már jobb sokkal ezen a téren. Másik telefonnal is érdemes lenne kipróbálni ezt.

(#70494) viktorhu válasza #73222400 (#70479) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi ez a speedof.me? Nincs olyan random mérés, ahol a Vodafone ne lenne kb. fele sávszélesség a Telenoréhoz képest. Egyszerűen a Voda jóval kevesebb sávszélességgel frekvenciával rendelkezik, mint a Telenor. Mivel Budapesten és több helyen is mértél, és nem egy kieső rosszul lefedett vidéki helyszín volt, ahol pont a vodás torony a jobban látható, biztos, hogy a méréseddel volt valami probléma.

(#70495) asdf_ válasza viktorhu (#70494) üzenetére


asdf_
veterán

Valami fos lehet, 40/2-es madzagosra nekem 45/150-et mért ;)

(#70496) Somatom válasza asdf_ (#70495) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam frankfurti szerverre mér.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70497) PBA válasza #73222400 (#70491) üzenetére


PBA
aktív tag

Most akkor szar a Telenor, szar a Telekom is, és külföldön a Voda is szar? Nem gondolod, hogy egy hulladék telefont tartasz a kezedben, és ez a probléma? Tudod, ez olyan, mint amikor mindenki szembe jön az autópályán, csak te mész jó irányba. :)
Szerintem hagyd azt a SIM kártyát a szemetesben, ne vedd ki többet, mert csak idegesíted magad fölöslegesen. :) Aztán majd ha egyszer úgy adódik, cserélj telefont, és csodákat fogsz tapasztalni, sokkal szebb lesz a világ.

Én most épp 58/10-et mértem speedof.me-vel, 15. ker, földszint, házon belül, nem túl sok térerővel. Eszembe nem jutna lecserélni a Telenort a Vodára... De a Telekomot sem.

[ Szerkesztve ]

(#70498) jociolaszi válasza PBA (#70497) üzenetére


jociolaszi
tag

Pontosan igazat szóltál nekünk az egész környéken csak a telenor a legjobb a másik 2 sehol nincs de ez az egész országban elmondható!

(#70499) #73222400 válasza PBA (#70497) üzenetére


#73222400
törölt tag

A bukrolt lehülyézést hagyhattad volna....
A tények:
- telekom rossz handover ( ez más telefonnal is ilyen)
- voda, csak külföld, csak 80-as port, csak letöltési iránnyal van gond
- telenor, ping és feltöltési gond
Érdekes lenne egy XEH-t kipróbálni (céges telefon lévén nem fogok rá mást telepíteni). Mindenesetre magam részéről soha többet nem veszek szolgáltatótól telefont.
Ilyen hardverhiba a világon nincs.[link]
[link]

(#70500) sfdrakex válasza #73222400 (#70499) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt írtad a Voda külföldön másik telóban jó volt. Akkor csak a készülékkel lehet valami.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.