Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) FeniX- válasza nyogo83 (#85950) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hát, ez kész..! :)

(#85952) FeniX- válasza nyogo83 (#85949) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi, egyébként nekem is mindegy, hogy milyen márka, csak ne EZ legyen, mint ami most van. (Motornál nincs megkötés erre, hogy elől-hátul ugyanaz legyen, igaz?)

Meg, hogy akkor nekem belsőst kell venni.

(#85953) nyogo83 válasza FeniX- (#85952) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nincs megkotes markara. Mintazatban valamint tipusban legyen azert azonos.
Nem vagyok benne biztos, hogy belsos kell neked, Nekem is tomlo nelkuli a gumi, ketlem hogy varialtak volna vele(gyari alkatreszek kozott is csak gumit latok, belsot nem). Neked is kullo nelkuli a felnid, tuti nem tomlovel szerelt.
Pl a Keeway TX-nel a gyari alkatreszek kozott is kulon hozza a kulsot/belsot, mindent robbantott abran is.

(#85954) FeniX- válasza nyogo83 (#85953) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Áh, azért a biztonság kedvéért a gumissal is ránézetek, de köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#85955) FeniX- válasza FeniX- (#85954) üzenetére


FeniX-
aktív tag

No, hát félúton a Hómofisz és a délutáni munka között beugrottam a nálunk lévő kamion-autó-motorgumishoz és direkt azt a srácot hívtam oda, aki a motorokat szokta szerelni, hogy nézze már meg, hogy mi a pálya.
Mondta, hogy mindkét kerék tömlős, úgyhogy olyat rendeltem. Az első gumit tök jó áron, 30 körül megcsíptem (metzeller, és pénteken fel is rakja) viszont a hátsó az hiánycikk, úgyhogy azt lehet, hogy a kékholdnál fogom, vagy másútt, csak nekem ez volt közel. Mindenesetre, érdekes, hogy tényleg tömlős.

[ Szerkesztve ]

(#85956) nyogo83 válasza FeniX- (#85955) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

:Y Akkor neked valami masabb gumi lehet mint nekem, mert nekem nem tomlos(es elvileg neked se az lenne a gyari).
Irtam is privatot, kozben mit beszeltem Kekholddal, hatso gumibol ami jo is lenne azt most egyelore egyik gyartotol/nagykertol se lehet rendelni. Sajnos nem csak amiatt, mert mintha speci meret lenne, hanem eleg sok gumival ez most a helyzet :(
Mindenesetre meghagytam, hogy ha haver lat valahol nagykernel barmelyik lehetseges hatso gumibol rendelhetot vagy keszleten levot, szerezze be mindenkepp, aztan akkor egyben cserelem.

[ Szerkesztve ]

(#85957) FeniX- válasza nyogo83 (#85956) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Mostmár bogarat ültettél a fülembe, de péntek reggel 9-kor kiderül, hogy volt-e benne tömlő. :-D

(#85958) mumtaz válasza nyogo83 (#85950) üzenetére


mumtaz
senior tag

:DD :D :C

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#85959) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok esetleg, hogy hol adnak még kannába benzint? Ma voltam több kúton és mindenhol csak 20 liter és csak a tankba mehet.
2T Runnerem van, a külön olajozást rég kikötöttem és magamnak keverem az üzemanyagot.

Beauty is pain

(#85960) Rivaul válasza Narancs (#85959) üzenetére


Rivaul
addikt

Adni mindenhol adnak, csak piaci áron. Már itt nálunk vidéken is. Pedig alanyi jog a fűkasza/kistraktor. Esetleg automata kutak nem tudom miként működnek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#85961) zombei válasza Rivaul (#85960) üzenetére


zombei
aktív tag

Győrben security kocsi kint állt automata kútnál, de nem szóltak a kannáért.

(#85962) KTMHobby3 válasza Rivaul (#85960) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ma tankoltam a kismotoromba MOL kútnál, kérték a forgalmit, mire mondtam hogy SMKP, nincs forgalmija. Simán levonták a különbözetet.
Kannába még nem próbáltam, de szerintem ha először a kannába tankolsz, utána a kocsiba, nem lesz probléma.

(#85963) Rivaul válasza KTMHobby3 (#85962) üzenetére


Rivaul
addikt

Smkp az hatósági. Én is ma tankoltam. De vegyesen nem lehet, ki van írva. Ha ezt próbálod akkor az egész tankolás megy kereskedelmi áron. Legalábbis ez van minden kútfejre írva.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#85964) KTMHobby3 válasza Rivaul (#85963) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ez helyes. A fűnyírót nem illeti kedvezmény. Nincs olyan nap hogy valamelyik szomszédomnál ne ordítana órákon át egy fűnyíró. Ezeket be kellene tiltani lakóövezetben. Én elektromost használok, az hangtalan.

(#85965) Tothgera30 válasza KTMHobby3 (#85964) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért megnézném nálunk mit érnél az elektromossal. Egy McCulloch M56-190AWFPX-est használunk, ami Honda GCV190-es motorral van szerelve. Ennél kisebb elvérzik ekkor területen. Villanyossal egy hétig vágnám, így egy bő óra alatt megvan, takarítással együtt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#85966) zombei válasza KTMHobby3 (#85964) üzenetére


zombei
aktív tag

Azért megnézném, hogy 1000-1200 nm feletti területet elektromossal akarnál lenyírni. (Csak a hosszabbító többe kerülne mint a fűnyíró maga :D )

[ Szerkesztve ]

(#85967) KTMHobby3 válasza Tothgera30 (#85965) üzenetére


KTMHobby3
tag

Úgy-e ezt nem gondolod komolyan? Most hogy az elektromos autók verik a üzemanyagosokat, csak kis idő és felülkerekednek.
Az én NDK-s fűnyíróm ma is kiválóan működik, 1050W-os. Óránként 42 Ft-ot fogyaszt, 42 cm-es vágófelülettel. Ezt semmilyen benzines nem tudja felülmúlni. Azok ordítanak, ez meg hangtalan.

(#85968) Madball


Madball
csendes tag

OMV-nél nekem 2 hete SMKP-ba csak piaci áron adtak. Úgyhogy tegnap már a 250-es Madison forgalmijával tankoltam bele, mindegyik Malaguti, szemből meg nem látszik, hogy hátul nincs rendszám :))

(#85969) KTMHobby3 válasza Madball (#85968) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ügyes vagy!
Én biztos hogy kivertem volna a balhét hogy SMKP-mba piaci áron kaptam volna a benzint.

(#85970) perge666 válasza KTMHobby3 (#85967) üzenetére


perge666
veterán

Én ezt nem értem,neked mindig szembe kell menni másokkal,nem unalmas még? :F
Elhiszem hogy csak az a jó amit te csinálsz,csak nem kéne ennyit hangoztatni. :U :W

(#85971) macilaci78 válasza zombei (#85966) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkus fűnyíró a megfelelő darabszámú akkuval? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85972) Rivaul válasza KTMHobby3 (#85964) üzenetére


Rivaul
addikt

A városi kis "konyha" kertekbe lehet elég. De itt vidéken komolyabb területek vannak. Mint az elektromos autó. Városba jó, pályázni nem való. Mindennek meg van a maga helye.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#85973) Tothgera30 válasza KTMHobby3 (#85967) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Komolyan mondom. Vidéken gyümölcsösben, kertben, kábelessel esélytelen, de az akkumulátoros is hamar feladná a harcot, ha beleeresztem a bozótba. Lehet hogy az NDK-s fűnyíró egy álom, de ami 42cm-t vág, és 42Ft-ot fogyaszt az nálam vicc kategória. Szegélyvágóm erősebb. Jah... nem ordít... mély hangja van, nem túl zavaró.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#85974) FeniX- válasza KTMHobby3 (#85967) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez teljesen biztos? A múltkor azt olvastam, hogy az elektromos autók előállítása giga ütemben "égeti" azokat az erőforrásokat, amik a köv. 30-40 évben kifogyhatnak.

(#85975) Rivaul válasza FeniX- (#85974) üzenetére


Rivaul
addikt

Annál is jobban. Az egész ahogy van, jelenlegi formájában zsákutca és csak még nagyobb tökönrúgás... Ezt azok mondják akik értenek is hozzá. Csak ők nem gazdasági szereplők.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#85976) Steve_Brown válasza FeniX- (#85974) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Egy hatalmas előnye van az elektromos autóknak, a hatásfokon, a lehetséges tiszta energián és a fékezéssel való energia visszanyerésen kívül. Az pedig az akkumulátorok újrahasznosíthatósága.

Egy elektromos autó nálunk használva 50 ezer kilométer használat után dolgozza le azt a hátrányt amit az előállításának szennyezésével szerez. Ez a svédeknél 15 ezer km.

(#85977) macilaci78 válasza Steve_Brown (#85976) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelenleg olcsóbb új lítium akkukat előállítani, mint az elhasználtakat újrahasznosítani és mivel pénz beszél, így csak tárolják a veszélyes hulladékot. Ez akkor változhat, ha a kitermelés megdrágul, ami vagy a bányászható készletek apadásával, vagy az élő munka drágulásával fog eljönni. Egyik sem vetít előre semmi jót.

A hatásfok is kérdéses. Egyfelől az elektromos energia megtermelésének is van egy hatásfoka, másfelől sok lépcsőn esik át, amíg a kerekre jut, ezeknél a lépcsőknél is fellép veszteség.

A hidrogén hajtás lehet egy jó alternatíva: egyrészt már van olyan kémiai eljárás, ami a klasszikus vízbontástól olcsóbb, gazdaságosabb, másfelől az elégetése nem környezetterhelő és a tárolása, szállítása is megoldható, van rá apparátus.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85978) KTMHobby3 válasza Rivaul (#85972) üzenetére


KTMHobby3
tag

Elfogadom, amit írsz. Kisvárosi kertes házakról írtam, ahol 3-500 nm-t kell lenyírni. Oda bőven elegendő az elektromos fűnyíró. Az én bánatom az hogy szinte minden nap ezeket a benzines fűnyírókat, fűkaszákat kell hallgatnom. Nagyobb méreteknél természetesen nagyobb gép kell. Erre mifelénk egyre több a fűnyíró traktor, de azokat nem lakóövezetben használják. Sajnos már két közvetlen szomszédomnak is van, de azok legalább gyorsabban végeznek.

(#85979) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Került hozzám egy Vespa LX 50 2T, régen robogóztam. Kérdésem, hogy E10-es üzemanyagot szabad bele tenni? Vagy maradjak a 100-asnál. Illetve ha valaki használja az adott típust akkor milyen olaj ajánlott hozzá!
Köszönöm! :R

(#85980) Tothgera30 válasza BossBoss (#85979) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mehet bele az E10. Repsol Moto Scooter-t vagy Repsol Moto Competición-t szoktam venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#85981) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Megvolt az első olajcsere, mégsem vártam meg az 1000 km-t. Ezzel együtt bevállaltam a garancia mellőzését is.
Némi kopadék volt abban a gyűszűs olajszűrőben, kb. mint ha késsel hegyeznék egy grafit ceruzát és abból lejön egy kis kopadék. Ilyen 1mm-nél kisebb darabkák.
Hobbiszerelő garázs-szomszédom megjegyezte, hogy neki fura, hogy egyáltalán volt a szűrőben valami.

A másik, hogy az olaj-kémlelő ablakon van egy H/L felirat, azt beindított motornál kéne nézni? Úgy látom, ha leállítom, teljesen lefolyik az olaj és eltakarja a nyílást, de alapjáraton szépen beáll egy szintre a H/L közé.

(#85982) BossBoss válasza Tothgera30 (#85980) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszönöm! Neked is ez a blokkos Vespad van?

[ Szerkesztve ]

(#85983) Zoli bácsi válasza FeniX- (#85981) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Milyen olajat tettél bele? (Én Motult, vagy Castrolt tennék...vagyis teszek enyimbe')

(#85984) FeniX- válasza Zoli bácsi (#85983) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A mindig "szokásos" Motul technosynthese - vagy hogy mondják-ot :) (10w40)

Egyébként a manuálban egy 'important notice' bejegyzés alatt valóban ott van, hogy az első 500 km után cseréljen olajat. Hm, érdekes.

Egyébként vajon a lámpabúrámat hogy tudom beállítani oldalirányban? Most kissé átvilágít a szembesávba.

Az r17 oldalán találtam a saját méretemben hátsó gumit, úgyhogy lehet, hogy végsősoron majd onnan megrendelem.

[ Szerkesztve ]

(#85985) nyogo83 válasza FeniX- (#85981) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Az teljesen normalis, neha elofordul elso olajcserenel, mar az elso par km utan valoszinuleg ott lett volna benne ha nezed, kitudja honnan hordta ki az olaj.
Egyebkent en se vartam meg anno az 1000-et.

Az oldalso kemlelo nyilast nem erdemes mercenek alkalmazni, mert ha mennyiseg es nivo palca alapjan megvan a mennyiseg, akkor leallitott motornal teljesen elfedi.
Ha pl az alapjan lovod be az olajszintet, hogy leallitott motornal kb kozepen legyen, akkor jaro motornal teljesen uresnek mutatja :)

Gumibol akkor Dunlop lesz hatra? En elore Pirelli Angel City-t, hatra meg vagy City Demont vagy Bridgestone Exreda Max-ot rakok valoszinuleg(hatsobol amelyiket hamarabb sikerul beszerezni).
Ezekben a meretekben sajnos a Continental kiesett, mert nedves uton nem tul jol viselkedik a tobbihez kepest :(

[ Szerkesztve ]

(#85986) Winchester95


Winchester95
őstag

Visszatérve. SCARABEO-ra.
Új hengerfej, új benzincsap.
Gondolom akku lemerült mert semmit nem csinál az önindító...
Rugdostam párat, beindult ment is egy darabig majd leállt.
Minden átnézve, de olyan mint ha nem kapna benzint....
Pedig minden tökéletes.
Csövek is rendben....
Beöntésre indul.
Nem tudok rájönni....

(#85987) Winchester95 válasza Winchester95 (#85986) üzenetére


Winchester95
őstag

Szerk:

Mindent összeraktam, nem tudom mi volt a baj, egyszer csak megtáltosodott.

Ha holnap reggel beindul, megyek vele egy pár kört, majd minden okés, akkor öröm.
Annyit vettem még észre hogy a karbi alján túlfolyónál könnyezik.
Nem volt rajta semmi cső, raktam rá és elvezettem.

(#85988) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Rieju MRX 50 2008
Egy tank benyát (kb. 7 liter) megeszik, nagyjából 100-120 km-en. Én nagyon sokallom ezt a fogyasztását. 16-os Dellorto karbival. A fő fúvókát nem tudom, hogy hanyas lenne. A karbi üllepítő pohár alja állandóan nedves (gondolom, benzin) A csapot szinte mindig elzárom rajta. A tanksapka nem folyik. Valahol mégis szökik a benya. Szerintetek?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#85989) malagutif122


malagutif122
tag

Scarabeo 50 első kerékbe milyen méretü csapágy kell?
A régi csapágyon méret nem volt írva, vittem a boltba 6201 2rs zvl-t adtak össze mérték a méretet.
Most meg bele raktam jobb oldalt fixen benne van, balról a fék tárcsánál meg ki esik belőle.
Jobb oldalt gumikalapáccsal bele ütöttem a csapágyat
a tengely ki ütötte a tárcsa oldalit.

(#85990) Barret001 válasza BLUE TORNADO (#85988) üzenetére


Barret001
addikt

Hát szerintem 4-ből ki kellene jönnie.Az a 7L nagyon sok!

(#85991) FeniX- válasza nyogo83 (#85985) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hát, gondolnám, hogy a "kordiál"-nál bármi jobb, még a Continental is. :)
Egyelőre az a terv, hogy pénteken megkérdezem 'ezeket' a gumisokat, hogyha hozok gumit, azt is felrakják-e, mert korábban volt ebből kis nézeteltérés. (nyílván, mindenki a saját termékén szeretne keresni, nem a 4000 ft-os felgumizáson)
Ha azt mondja, oké, akkor megrendelem onnan a Dunlop-ot. (Ha tényleg van és nem csak elírás, mert még nem leveleztem le velük)

Holnap meg láncfeszesség állítás.
Neked még az eredeti van fent?

Amúgy kb. 8,5 deci olaj ment bele, aztán majd figyelem még.

(#85992) nyogo83 válasza FeniX- (#85991) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Gyari lanc, kellene allitani rajta, de igy hogy gumizva lesz nemsokara en nem bajlodok vele 😃 Amugy is tervben van, hogy valami normalis lancot kap hosszabb tavon. Ezt a ket dolgot emlitettem az elejen(illetve nagyjabol ez masoknak is a tapasztalat), hogy a gumi az nedves uton elegge gaz, meg a lanc az hamar nyulik.

Olajbol en siman az 1 litert bele tudtam tolteni, igaz rendesen kicsopogtettem. Szaraz feltoltes elvileg 1.2, olajcserekor 1.1 liter.
Anno a Motorcenterben szervizkor nekem is boven 1 liter alatt toltottek bele.

(#85993) nyogo83 válasza malagutif122 (#85989) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Elvileg 6201 a merete es C3-ast szoktak berakni, szoval nalad nem az van hogy a merete nem jo.
Mind a ket oldalra egyforma csapagy megy, ami a problemad, az sajnos surun elofordul:(
Sokszor nem foglalkoznak a csapaggyal es a beallt csapagy megforog, illetve kiveri a felniben a csapagyfeszket, pont annyira, hogy nem szorul meg benne az uj, hanem kijar…

(#85994) malagutif122 válasza nyogo83 (#85993) üzenetére


malagutif122
tag

Úgy bele volt rohadva a csapágy hogy Hőlégfúvóval kellett fel melegiteni ki ütés előtt.
Perselyezés, vagy fém ragasztóval be Ragasztás közül melyik a jobb választás?

(#85995) FeniX- válasza nyogo83 (#85992) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Egyébként kb. hány km után kopik össze annyira a lánc a lánckerekekkel, hogy ne lehessen már önmagában cserélni?

(A bicajomon is pont ez a probléma, hogy kb. 500 km után elszakadt a rosszul összerakott régi lánc, és az újat most nem tudom használni a 6-os váltó 3., 4., 5. fokozataival, mert leugrik róla, meg ropog.)

(#85996) nyogo83 válasza malagutif122 (#85994) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Akkor ha csak pont annyira necces, hogy nem szorul meg benne, csapagyragasztoval probalnam meg.

FeniX: igazabol ha nem kopott nagyon a lanckerek(tehat csereerett lenne), akkor siman lehet uj lancot felrakni ra. Nekem 3000km korul nem sok kopas latszodik rajta, szoval nem kell azt olyan hamar eldobni. A gyari lanckerek meg valmi 5-6k korul van, nem egy horror, az elso meg meg filleresebb.

(#85997) BLUE TORNADO válasza Barret001 (#85990) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Erre én is rájöttem. Csak arra nem, hogy hol szivárog

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#85998) macilaci78 válasza BLUE TORNADO (#85988) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a 2 éve cserélt benzincső izzadta a benzint, kb mint egy átvérző sebtapasz. Mivel a kipufogóra csöpögött, a füst miatt feltűnt, de a forrását csak úgy találtam meg, hogy az idomokat lebontva mentem vele egy karikát.

Illetve van egy túlfolyó cső elvezetve, ahol észrevétlenül távozhat üzemanyag. Légszűrőbe visszajuthat és azon is lehet kiengedő nyílás, de ami onnan kijön, az a deknin látszik.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85999) BLUE TORNADO válasza macilaci78 (#85998) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Van egy olyan gyanúm, hogy mégis a tanksapka lesz, mert körülötte a nyaka olajos (magamnak keverem a benyát). Így marad az új sapka, + kéne egy új karbi tömítés is

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86000) FeniX-


FeniX-
aktív tag

No, az első gümi' lecserélve (Metzeler), és hogyhogynem sikerült megfelelő méretű Dunlopot találni jövő hét csütörtökre, úgyhogy akkor azt is megejtem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.