Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Tothgera30 válasza nike_ (#6549) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha elbírod a motor súllyát és tudsz vele manőverezgetni, illetve felszálláskor, vagy leszálláskor (nem sztenderre állítva a gépet) leér "féltalpal" a lábad akkor tökélesen használlhatod. Ne köss ki csak a robogónál, ha váltós motort akarsz oyat vegyél, a testméreted nem akadály, mert biztos talállsz megfelelő motort. De supermotoknál és enduroknál (legtöbb modellnél) állítható a teleszkóp, tehát csökkentehető a hasmagassága, ülésmagassága, így alacsony termetüeknek is megfelelő.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6552) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#6551) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Navárj. a rugóelőfszítés nem arra való, hogy az ülésmagasságot állítsd. Hanem hogy kihasználd a rugóutat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6553) Tothgera30 válasza Topiccsendőr (#6552) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nem úgy gondolltam hogy 10-05 cm-t ületeti a motort, hanem hogy pár cm-et leülhet! A teljes rugóutat úgy se használlja ki, és megnézi mikor koppana fel, ahhoz viszonyítva beállítja.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6554) DigitXT


DigitXT
félisten

Van ezzel a céggel (Spirro*) valakinek tapasztalata?:R
B-s jogsim van régóta, gondoltam robogózgatnék kicsit,
a napidíj bőven vállalható (több napra pláne), viszont ha
mégsem tetszene a feeling, csak azért nem vennék egy
saját robit. (Amúgy nagymotoros jogsit csinálgatok, de
az még odébb van, úgyhogy addig is érdeklődnék itt.:D)

*: azért tettem be a nevét, mert a keresővel nem talál semmit,
ha meg csak a link van itt, akkor az én HSZ-emet sem.:))

[ Szerkesztve ]

(#6555) Tothgera30 válasza DigitXT (#6554) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem próbálld ki nyugodtan :K ! A barátom autóknál csinállta ugyanezt :U , de ő azért hogy kipróbállja melyik "áll hozzá közelebb" :R !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6556) -Jackson-


-Jackson-
őstag

még nincsen teljesen kész, de a nagyja látható :B

ha esetleg valakit érdekel a benne találhatóak listája:
-motoforce racing 70cc
-s6 pro "racing" kipuff
-s6 hpc főtengely
-s6 dellorto 19-es karbi
-s6 v-force3 tassinari membránház
-motoforce racing vario
-s6 kuplung haranggal
-top cdi
-+20%-os végáttétel

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#6557) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Ha esetleg tudtok egy olyan ismerőst, aki elcserélné a robogóját egy quad számítógépre (itt figyel egy dobozban most már teljesen feleslegesen), akkor légyszi írjatok privátot.
Köszi! Viszlát. :D

(#6558) Tothgera30 válasza Boxer001 (#6557) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Milyen az a gép, és milyen robogóra?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6559) Boxer001 válasza Tothgera30 (#6558) üzenetére


Boxer001
veterán

Privátban elküldöm a linket, nehogy megszóljanak, hogy itt hirdetek. :U
Milyen robogó? Jót kérdeztél, igazából nem nagyon tudom, hogy mik a normálisabb márkák. :U

(#6560) Tothgera30 válasza Boxer001 (#6559) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Erős kis gép! Ezért kapnál (ha minden összejönne) egy Aprilia Sr-t (pl.: www) vagy egy Piaggio NRG MC 2-t is! "Eggyárban" vannak.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6561) Boxer001 válasza Tothgera30 (#6560) üzenetére


Boxer001
veterán

Jó lenne, de egyelőre nem nagyon talált meg a szerencse. :U

(#6562) tothm


tothm
őstag

Sok dolgot olvastam, de akkor most kell rendszámozzni az 50-es robogókat? :R

(#6563) Tothgera30 válasza Boxer001 (#6561) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt ki kell várni, míg a szerencse rád talál! Én is 1,5 éve hírdettem a mocim, míg eladtam!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6564) Boxer001 válasza Tothgera30 (#6563) üzenetére


Boxer001
veterán

:Y Ennyire nem vagyok türelmes. :D

(#6565) Tothgera30 válasza Boxer001 (#6564) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is vártam és meg lett az eredménye! Olyan vevő jött, aki megnézte (ki se próbállta), megszerette és alku nélkül elvitte!

NEM LESSZ RENDSZÁM AZ 50-ES ROBOGÓKON!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6566) dave93 válasza tothm (#6562) üzenetére


dave93
őstag

Azt azért ne jelentsd ki hogy nem lesz rajtuk, lesz, csak idő kérdése. Mégse mondhatják azt hogy oké most minden robogós fizessen be 3k-t. Mennyivel jobban hangzik hogy rendszámot veszel :)

(#6567) Tothgera30 válasza dave93 (#6566) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, rendszámot veszel, és vidd műszaki vizsgára, meg minden kutyaf@szra, és máris minusz 50 ezer forinttal ébredsz!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6568) tothm válasza dave93 (#6566) üzenetére


tothm
őstag

Sziasztok! Köszi szépen! Mikorra várható a bevezetés? :R

(#6569) Tothgera30 válasza tothm (#6568) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ej' :U ! Sokára :K ! Elég sokára remélem :B !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6570) tothm


tothm
őstag

:DDD Még annyi, hogy amelyik motorra az van írva, hogy nincsenek küldöldi papírjai, nem rendszámozható az mit jelent? Egyébként mivan akkor ha valaki nem fizeti a biztosítást? (Tudom, hogy hülye kérdés) :R

(#6571) Gergello


Gergello
addikt

azt jól megbünteti a rendőr

(#6572) Gergello válasza -Jackson- (#6556) üzenetére


Gergello
addikt

Egün is figyelem néha, nagyon szép a gép. Milyen a fényezés, hogy ilyen matt hatása van? Megírod, hogy mennyi volt a polír, jöhet pm-ben is. Az első lámpa is nagyon jól passzol, grat.

(#6573) runner 125 válasza Boxer001 (#6559) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te meg mit keresel itt?!
...újonc.. :DDD
;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6574) runner 125 válasza -Jackson- (#6556) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szépféle! :K :R

Egün milyen nick-kel vagy fent? Nem mint ha nagyon járkálnék a Gilera-n kívül más irányba, de hátha. :B

Talira gondolom jössz/ttök. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6575) Atomgeszi válasza runner 125 (#6573) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja. Manapság minden topik nyitott. :(( ;]

Am Jackopapa néven van Jackson, ha jól tudom! :B

(#6576) runner 125 válasza Atomgeszi (#6575) üzenetére


runner 125
nagyúr

..látod, valamit tenni kellene h ilyen újoncok ide ne jöhessenek be. :N ;] :D

Jaaa, akkor tudom ki Ő. Taky nagy spanja nem? Sőt, 2. weekenden találkoztam is vele. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6577) Atomgeszi válasza runner 125 (#6576) üzenetére


Atomgeszi
veterán

.. ja egy újabb patesz! :( Beszélni kéne Parci-val, hogy legyen valami beléptető rendszer vagy retinaszkenneren kívül izombiopszia stb. :P ;]

Asszem együtt is mentek! :)

(#6578) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Én meg bazz nemtom milyen hengert vegyek! ... Most van akcióba Motoforce Sport 22 ezerért. Vagy DR Evo-t 28-ért. :F :F

(#6579) Tothgera30 válasza Atomgeszi (#6578) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én az DR Evo-t venném :K , Aeroxot jól meghuzattuk vele :U , de bírta a kiképzést :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6580) -Jackson- válasza Gergello (#6572) üzenetére


-Jackson-
őstag

köszi :)
a festék 4 flakon montana gold (shock black) volt, a polírok pedig, baráti reklámáron kijött 30-ból.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#6581) -Jackson- válasza runner 125 (#6576) üzenetére


-Jackson-
őstag

pontosan, te voltál a felvezető a nexussal mikor tankolni mentünk a kútra :DDD. és természetesen megyek kakucsra is.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#6582) dave93 válasza tothm (#6570) üzenetére


dave93
őstag

Azt hogy ha bevezetik a rendszámot az 50esekre és neked egy 125ösöd van amit 50esként használsz akkor sz@rban vagy :D Nem fogod tudni eladni, és nem tudsz rá rendszámot rakni, ahhoz már nagyon merésznek kell lenned hogy úgy használd.
Ha nem fizetsz biztosítást megbüntetnek, így van :) Meg ha balesetet okozol neked kell zsebből kifizetni. Az 50es biztosítás nem sok, megér annyit hogy "szabadabban vezess" :)

(#6583) dokar


dokar
addikt

hopsz, véletlen a másik topikba írtam, talán itt több foganatja van:

lehet, hogy vennék egy kismotor munkába járáshoz. egyedül szoktam beautókázni, oda és vissza napi 7 km. talán motorral olcsóbb lenne.

sok az emelkedő a városban és ezért egy erős 50ccm-es robogót szeretnék. mit tudtok ajánlani? melyik a legerősebb? :B

extra - SEXRay

(#6584) kételkedem válasza dokar (#6583) üzenetére


kételkedem
addikt

A Malaguti f12-f15 elég erős sorozat a maga 5 LE-vel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6585) runner 125 válasza Atomgeszi (#6578) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egü mondta még annó- lehet most már nem- h a Motorforce hengerekhez nem jöttek ki túlmérted dugók. :D
..valszeg megoldódott már ez probléma, csak érdekes volt.. :)

Egyébként én is a DR-t mondom. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6586) Brogyi


Brogyi
senior tag

Fiuk hany fele motoros jogsi van?Nekem csak "A" van:).A mostani rendszerben ez mire jo?

(#6587) runner 125 válasza Brogyi (#6586) üzenetére


runner 125
nagyúr

A következők;

"M" kategória - Moped: segédmotorkerékpár (4kW alatt)

"A1" kategória - "A1" motorkerékpár (11kW alatt)

"A korl." kategória - "A korl." motorkerékpár (25kW alatt) és 0,16kw/kg teljesítmény/tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár.

"A" kategória - "A" motorkerékpár (25kW fölött)

Az-az Te vezetheted mindet! :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6588) Cedric G.


Cedric G.
csendes tag

Sziasztok. Az miért van, hogy a 4T leonardot elég sokáig kell melegíteni mire jól megy. Úgy kb 1/4 ig fel kell melegíteni és akkor már hibátlanul megy de előtte fulladozik gázadásra. Ez azért jó pár km és ez úgy szerintem nem normális.

(#6589) runner 125 válasza Cedric G. (#6588) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet szar az automata szívató.. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6590) Cedric G. válasza runner 125 (#6589) üzenetére


Cedric G.
csendes tag

És az drága?

(#6591) runner 125 válasza Cedric G. (#6590) üzenetére


runner 125
nagyúr

Először bizonyosodj meg róla h az szar-e -> inkább vidd el szerelőhöz.

Olyan 10-15k tuti van egy új.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6592) Boxer001 válasza runner 125 (#6573) üzenetére


Boxer001
veterán

Csitu van. :D Inkább keríts nekem valami jó robidzsót cserére. :D

(#6593) Cedric G. válasza runner 125 (#6591) üzenetére


Cedric G.
csendes tag

persze nyilván, de amúgy ez még mitől lehet?

(#6594) dave93 válasza Cedric G. (#6588) üzenetére


dave93
őstag

Állítólag leonardo-knál típushiba hogy szar az automata szivató. Mármint hogy egy idő után felmondja a szolgálatot. Nekem 6kért sikerült beszereznem egyet használtan , de elég ritka. A legjobb megoldás ha megcsinálod kézire :)

[ Szerkesztve ]

(#6595) golyani válasza kételkedem (#6584) üzenetére


golyani
addikt

vagy az aerox vagy bármelyik hosszú minarellis motor. jók még a piaggio blokkos motorok. érdemes megnézni a fentebb említett F12/F15-öt, SR-t(van belőle injektoros is meg karbis is, állítólag a morini blokkosak nem olyan jók), aeroxot, yamaha slidert(ez levegős) piaggio NRG-ket,gilera runnereket(ezeknek ha jól tudom zsíros a villájuk, nem olajos). én legalábbis ezek közül válogatnék:)

más valvoline durablend scooter 2t olajjal van vkinek tapasztalata? most vettem egy flakonnal 2200 péz bele is öntöttem eddig jó. igaz keveredett egy kis shell advance VSX-el de nincs baj, habzás vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#6596) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Na végülis 50ccm mellet döntöttem (nagymotorra kell a pénz, illetve jogsira)! Szóval keresek 50ccm-es robogót, lehetőleg vízhűtéses minarelli blokkos legyen! Tehát érdekelne megkímélt Yamaha Aerox, Aprilia Sr (újabb, karbis)! Ha valakinek van ajánlata, vagy eladó mocija, akkor kérem válaszoljon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6597) Gergello válasza -Jackson- (#6580) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor te fújtad sprayvel? :Y

(#6598) -Jackson- válasza Gergello (#6597) üzenetére


-Jackson-
őstag

igen, egy-két idomon ez meg is látszik közelről... majd lehet kap egyszer normális fényezést is :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#6599) runner 125 válasza Boxer001 (#6592) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt nincsenek kockák. ;]
..meg mit akarsz, el sem indul alattad egy ilyen. :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6600) Atomgeszi válasza runner 125 (#6585) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm.. jó hogy mondod. Én se láttam shoppon, hogy lett volna link túlméretes dugóra. Aj basszus! Gondba vagyok eléggé. Ennyire hezitálni! :(
Ja ez a baj, DR-el nagyon sok tapasztalat van(ez nembaj) de MF-el senkinek semmi.Megkéne álmodjam, mert jövőhéten megkell rendelnem! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.