Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Egy ilyen Malagutit érdemes lehet megnézni? Gondolom újra volt már festve, de vajon esés miatt? Az elemek képről épnek tűnnek.Ilyesmihez van szerelő Budapesten?

(#44552) SzlobiG válasza szentkuti11 (#44551) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egyértelműen újra van fújva egyenes futását megnézném....

Az ár szerintem tükrözi az állapotát gondolom motorikusan se lehet top állapotban.

(#44553) kcsa válasza szentkuti11 (#44551) üzenetére


kcsa
veterán

Ha egy robogót ebben az árkategóriában újrafestenek, az szvsz. csak és kizárólag azért történhet, mert egy ép elem sem maradt rajta miután átment rajta a téglát szállító pótos kamaz.

(#44554) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek! Esetleg van valami robogó ebben a kereskedésben, amit érdemes lehet megnézni?

(#44555) kcsa válasza szentkuti11 (#44554) üzenetére


kcsa
veterán

Kereskedésre akarsz leszűkíteni? :) Ne tedd. 50-es témában mondjuk vannak nálam sokkal jártasabbak is, majd mondanak valami okosabb ajánlatot.

(#44556) szentkuti11 válasza kcsa (#44555) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem akarom feltétlenül ott venni, csak ott több van, talán könnyebb összehasonlítani őket, akárcsak tapasztalatszerzés céljából.

(#44557) Grillo


Grillo
senior tag

Úbazz
Egyedi Simo

(#44558) kcsa válasza Grillo (#44557) üzenetére


kcsa
veterán

Kár hogy ennyi pénzt nem nagyon fog kapni érte. Tényleg kár, mert a befektetett energiát értékelem, de akkor se ér ennyit :)

(#44559) urbi73 válasza szentkuti11 (#44556) üzenetére


urbi73
senior tag

A 100 ezres kategória , az majdnem mind ilyen , olyannak való aki szereti szerelgetni , ezt tapasztalatból mondom . Olyan robogó nincsen ennyiért amelyikre nem kellene költeni . Én tavaly vettem egy Benelli 491 es robogót melóba járni , de már nagyon sokat költöttem rá ,valami hiba mindig elő jött . Viszont a kinai gagyitól még mindig jobb .

-

(#44560) huszi.gyb válasza Rico45 (#44550) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Túl sok benzint kap. Első körben megnézném, hogy az úszónál rendesen zár-e a szelep... Aztán a síber-tű beállítását. Utána a benzincsapot. Valahol errefelé lesz a hiba.

szentkuti11:
Szerintem ennyiért ne design-robogókat nézegess. Ha gondolod, szólj, segítek (van egy ismerősöm, akinek van pár eladó robogója). A lényeg, hogy ennyiért állapotot nézd, és ne azt, hogy meg lehet-e vele jelenni valahol. Az nem ez a kategória (szerintem nem is 50-es, de mindegy). A lényeg, hogy ennyiért én vennék egy jó Dio/Tact/Jog/esetleg Sepia-t. Vagy valami hasonlót. :R

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#44561) huszi.gyb válasza urbi73 (#44559) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Bocs a dupláért ezt most vettem észre. Ez konkrétan nem mindre igaz. Van olyan, de nem keresett "menő" típusokból kell választani. Ha Aerox, SR, Malaguti F valamennyi, meg ilyenek kellenek, akkor tessék zsebbe nyúlni.

Viszont Dio, Tact, Jog... simán van ennyiért, jó is!

Az enyémbe lényegében hiba nélkül ~5000km ment bele. Most tervezek majd szíjat meg görgőket cserélni. 75000Ft-ért vettem, lassan 1 éve!

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#44562) Rico45 válasza huszi.gyb (#44560) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#44563) kcsa


kcsa
veterán

Azzal még el sem dicsekedtem hogy - aki emlékszik rá - vásárlás után panaszkodtam kicsit Xciting-ra, hogy kanyarban kicsit bizonytalan.

Na, ma megjavítottam.

Szégyellem is magam emiatt.

Fel kellett fújni a kereket... :U

(#44564) csongi válasza kcsa (#44563) üzenetére


csongi
veterán

Mekkora a vas?

(#44565) huszi.gyb válasza Rico45 (#44562) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szívesen. Elsőre is akartam rá válaszolni, csak mobilról/tabletről voltam, és elfelejtettem. :B
Ha ezek rendben vannak, akkor írj, és agyalunk tovább. :)

kcsa: Ez ilyen, én is néztem, hogy a múltkor a kocsi eléggé húz balra. 1,8bar volt a kerékben. Előfordul... :DD Azóta ez a probléma megszűnt.

www.dongosofor.hu

(#44566) kcsa válasza csongi (#44564) üzenetére


kcsa
veterán

Xciting 500Ri. Ha végre normális idő lesz, és szabadidőm is, hétvégén lepucolom, és lefotózom a topiknyitóba :)

@huszi.gyb: pénteken jártam arra feléd, majdnem le is támadtam egy robogós csávót hogy köszönjek, aztán rájöttem hogy te nem Gilerával nyomulsz :DDD A trafóház mellett állt.

[ Szerkesztve ]

(#44567) urbi73 válasza huszi.gyb (#44561) üzenetére


urbi73
senior tag

Meglehet apránként is csinálgatni , a célnak megfelel . Nálam a lényeg hogy műszakilag rendbe legyen , na meg azért jól is nézzen ki . Van itt egy példa hogy mennyit rá lehetne költeni , [link] Persze ezt senki nem fizeti meg a tuningot .

-

(#44568) kcsa válasza urbi73 (#44567) üzenetére


kcsa
veterán

Számomra mindig rejtély hogy mi a fenéért éri ez meg. Ebből a pénzből már 4-500as motort is kaphatna, tízszeres élettartammal, adott esetben fele fogyasztással.

(#44569) Bogyó bá' válasza urbi73 (#44567) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érthetetlen ennyi pénzt bele önteni egy 16 éves "kis robogóba". A1/B125 jogsi, meg egy jó állapotú (ennél újabb) 125-ös robesz, és ugyanannyi pénzből sokkal előrébb volna az illető... (fele fogyasztás, utast is szállíthat, legális, stb.) :(

(#44568) kcsa: lassú voltam....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44570) urbi73 válasza kcsa (#44568) üzenetére


urbi73
senior tag

Hát ennek az árán már , tényleg komoly motort lehetne venni . Biztos hogy sok munka volt vele , de a tuningot senki nem fogja megfizetni .

-

(#44571) csongi válasza kcsa (#44566) üzenetére


csongi
veterán

Szep vas :)
Olajzasra figyelj, a kipufogo oldali vezermu tengelyen van egy seged szelep, ami inditasnal resnyire nyitva vagyja a szelepet konnyebb inditozas miatt. Ha olajzasi gond van, vagy az ropsulyos ize szet szall, akkor fajos galibat csinal. Ha van neki csere intervaluma ne sajnald. Itthon nagyon draga.Ha van kulfodon ismeros akkor OM gyartmanyba beszerezheto.
Elo irt olajat bele es szerintem nem lesz gond vele, vegulis Honda licenc :)
Egyebkent jo kis masina. A sebesseg mero tobbet mutat joval mint a valosag. De van lehetoseg az allitasra.
Szeretem ezt a motort. Nagy szeles gumik, jo szelvedelem, allithato a plexi. Kicsi a sisaktartoja sajna.
Azert az nagyon jo hogy 18ezres a szij csere periodusa. A valto nagyon jol el lett talava. Nah majd egyszer egy ph- s talakozon megcsodalom :)

(#44572) longwild válasza csongi (#44571) üzenetére


longwild
aktív tag

Honnan ismered ennyire?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#44573) longwild válasza kcsa (#44566) üzenetére


longwild
aktív tag

Lapos gumival mennyit fogyasztott?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#44574) runner 125 válasza SzlobiG (#44552) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ők legalább nem tagadják, h konténeres... még a háttér is az! :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44575) kcsa válasza csongi (#44571) üzenetére


kcsa
veterán

Ha ezt a segédszelep-izét meg tudod mutatni valahol robbantott ábrán, azt megköszönném, erről a dologról még nem hallottam :)

Egy hete az előírt olaj került bele, az előző ahogy olaszból hozták, ki tudja mi volt, meg kevés is :(((

Sebességmérővel ráhibáztál - pont ma raktam fel a telefontartót, és most este mentem egy kört GPS sebességméréssel. Az hogy csal, az nem kifejezés - 40 körül még csak 5km/h-t, de 90 környékén már simán 20-at. Ami óra szerint 120 az valójában 100. Ami ennél számomra rosszabb, hogy ami valós 50km/h az óra szerint 60km/h. Nehéz így reális sebességgel haladni.

De érdekelne a titok, hogy hogyan lehet állítani ;) Van ehhez leírás, pdf, akármi?

Sisaktartó elég gáz a Satelis után, még a felnyitható sisakom se fér bele :( Kénytelen leszek dobozt venni.

(#44576) szentkuti11 válasza runner 125 (#44574) üzenetére


szentkuti11
addikt

Természetesen lef*sott kilometerkő volt. Mindenhonnan görbe, mint az ökörh*****. Na mindegy, volt benn egy egészen szép Piaggio Zip 2T, az rendben volt, nem is estek vele szerintem, csak az árát sokalltam egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#44577) kcsa válasza longwild (#44573) üzenetére


kcsa
veterán

Passz. Nem nézem, amíg a legfontosabb szervizek le nem futnak. Ma került be tiszta légszűrő is. Még a lambdaszonda parával kéne kezdeni valamit.

Erről jut eszembe:

@csongi: arról van infód, hogy a 300i lambdaszondája jó-e az 500i-hez? Ránézésre, meg típuskód alapján simán lehet hogy ugyanaz... Viszont bontottban mindenhol csak és kizárólag 300i-hez való van. 500-ast nem bont senki? :D

(#44578) szentkuti11 válasza szentkuti11 (#44576) üzenetére


szentkuti11
addikt

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő

Meg persze ez a 2004-es gyártási év is nyilván baromság, ez a '94-'98-as szériából való ha nem tévedek.

(#44579) runner 125 válasza szentkuti11 (#44576) üzenetére


runner 125
nagyúr

Félre ne érts, de 95.000Ft-on mit sokaltál? Vagy, mit vártál érte? Szalonállapotot bikinis csajjal?

100k alatt, ha 1 évig hiba nélkül üzemel már lehet örülni. Ez nem az az ársáv ahol a gondtalan, üzmebiztos használat garantált.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44580) DigitXT válasza runner 125 (#44574) üzenetére


DigitXT
félisten

Tényleg, LOL!:C MÁS: friss kép! Előttem az utódom jeligére.:DD

Jó, hogy nézegetem, mert most nézem, hogy valami túlfolyó cső
nem került vissza a helyére, és ott lóg a hátsó keréknél.:U Pff.:DDD

Projektorról a régihez hasonló "mókás" összehasonlító kép - szemből:

A többi meg csak miniatűrként ömlesztve: délutáni képek, így napfény
nuku, lemosás nuku, csak gondoltam lövök párat, ha már gurulóképes.

------ ------

A xenon elég fura színű, nem is igazán értem: oké, hogy csak a fotó
kedvéért kapcsoltam be, és nem áll be rögtön a végleges színe, de a
jégfehér LED mellett minimum sárgának tűnik. Enyhe zöld beütéssel.
Lehet, hogy kici occó kínaiak xenon helyett neonnal töltötték, LOL.:DDD
Na majd befektetek újabb 1500Ft-ot, áprilisra nézek egy 6000K-sat...

Ui: ma befizettem a gépjárműadót: Majára 2530 Ft, Madisonra 5290 Ft
(Elvileg 2 részletben lehet fizetni, de ki fog ezzel vacakolni ősszel is...)

[ Szerkesztve ]

(#44581) szentkuti11 válasza runner 125 (#44579) üzenetére


szentkuti11
addikt

A gázkarnál volt valami fura, azt még meg is akartam érdeklődni mi lehet. Alapból elég nehezen járt, és csak a felétől kezdett bármi is történni, onnan viszont már nyél volt. Talán a súber szorul?

(#44582) DigitXT válasza kcsa (#44575) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha mást nem, van egy SpeedoHealerem elfekvőben. Rém egyszerű szerkezet.:D
A Madison eléggé "GPS pontos". Meg is lepett... Amúgy ha gyárilag lehet állítani
a sebességmérőt, arra én is kíváncsi vagyok, hogy hogyan, mert a SpeedoHealer
mellékhatása, hogy a futásteljesítmény NEM lesz utána pontos (ha addig az volt).

longwild: gondolom volt neki valamikor ilyen.:F Amúgy a fogyasztás jó kérdés:
kcsa kínosan ügyel rá, hogy ne írjon be semmilyen célzást, mennyi az annyi...;]

[ Szerkesztve ]

(#44583) SzlobiG válasza runner 125 (#44574) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg, nem is figyeltem. :DDD

(#44584) csongi válasza longwild (#44572) üzenetére


csongi
veterán

Itt van alattam egy szetszedve :)
Digitxt: A sarkanyos nagyon joo :)

[ Szerkesztve ]

(#44585) DigitXT válasza csongi (#44584) üzenetére


DigitXT
félisten

Gépsárkány...:D Még akkor csináltam ebből az első verziót, amikor még
nem vettem meg... És tudatosan nem is döntöttem el, hogy megveszem.
Tudat alatt úgy néz ki már akkor eldöntöttem: nem is értem, mit filóztam
rajta utólag annyit.:DDD Nem bántam meg. Kellemesen motorozható, és jól
néz ki. Holnap megyek a Kék Holdba, a pumpáló fékemmel, aztán ha az
is jó, akkor olajcsere, és kezdődhet a szezon. Csak tankolni kell.:))
(Jól van, jól van, még egy újrahúzott ülést valszeg kapni fog, utána.:R)

(#44586) kcsa válasza DigitXT (#44582) üzenetére


kcsa
veterán

Nem tudok utalni se rá, egy hete járok vele, idáig állt. Meg lesz az mérve ;)

(#44587) DigitXT válasza kcsa (#44586) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor vagy nem olyan rossz az a fogyi, vagy nagyon nagy a tank...:DD
Madisonba az elején én néhány naponta tankoltam.:DDD (Sírvaröhögős.)

De, elég sz.r lesz, látom előre
Me' téped neki...;] Én ma nagyon papisan haladtam befelé a céghez.:D
Nem kis részben annak köszönhetően, hogy nem merek nagyot fékezni.
(Szinte látom az így megspórolt deciket: lightos kigyorsok, 50-60 km/h.)

[ Szerkesztve ]

(#44588) kcsa válasza DigitXT (#44587) üzenetére


kcsa
veterán

De, elég sz.r lesz, látom előre :DDD

ui.: nehéz átállni fejben hogy nem csak nyélgáz van, mint a 250nél ;)

[ Szerkesztve ]

(#44589) -Mosquito- válasza DigitXT (#44580) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Egyik Apriliás rendelt Kínai occó xenont valami 4300-6000K. Olyan szép rózsaszín/lila fénnyel világított,hogy kevesebbet látott mint az eredet izzóval. Lehet,hogy olcsó de nem biztos hogy azt is tudja ami rá van írva ill. elvárható lenne tőle. Igaz amibe kerülnek megéri kísérletezni velük. :)

Más.

Ezek a fóliák érnek valamit? [link] Valamelyiket megvenném viszont azt az infót kaptam vakítanak. ;] Fóliával talán tudnám csökkenteni a fényerőt. [link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#44590) csongi válasza kcsa (#44575) üzenetére


csongi
veterán


Jobb alsó részen, rugó kis golyó, gyűrű együttese.
Azt nem tudom, hogy az Ri blokkban benne van e. A karbisba biztosan. Lehet az injektoroból már kihagyták. De egy szelephézag ellenőrzésnél hamar kiderül.
A kilométer óra pontosságát asszem a jeladónál a távolsággal(hézag, légrés) lehet finomítani, de majd megnézem.

Mosquito34: Szerintem ha kiderülne milyen led van benne, lehet egy potméterrel is állítható lenne a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#44591) kcsa válasza csongi (#44590) üzenetére


kcsa
veterán

Thx, szelephézag-ellenőrzés is esedékes, kéne már egy fix szerelő :B

(#44592) DigitXT válasza -Mosquito- (#44589) üzenetére


DigitXT
félisten

Eeegen, ez engem is meglep: a HOMASITA biztos Taiwanról hozta azt a 4300K-t,
ami bár fotókon néha sikeresen zöldnek lett belőve, amúgy elég brutál "fehér" volt.
Csak kár amúgy, hogy azt a szép fehér fényét nagyrészt a mókusokra vetette...:D
És kár, hogy azt nem lehetett berakni a projektorba... Na majd még "kísérletezek".
(Nem akarok 20K-t adni egy db izzóért, mert mondjuk ráírják, hogy Philips...:R)

csongi: power LED-eket (szerintem) nem nagyon fogsz egy potival leszabályozni.
Ha csak a meghajtás nincs külön felkészítve, hogy táp gyengülésre visszavegyen.

[ Szerkesztve ]

(#44593) felsoviktor


felsoviktor
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Van egy Yamaha Maxter 150ccm 4T-m. Elindítom hidegen pörög a motor vele a hátsó kerék is sztenderen, kicsi melegítés után beáll az alapjárat és normális lesz minden. Ez normális? Az automata szívató miatt pörög esetleg, mert ha leveszem időközben sztenderről akkor kicsit megy előre.

Thx

(#44594) DigitXT válasza felsoviktor (#44593) üzenetére


DigitXT
félisten

Tkp. az... Az automata szívatód ezek szerint nagyon megemeli az alapjáratot, amin már befog a kuplung, ezért indul meg a hátsó kerék. Sztenderen ebből nem lehet baj, ha amúgy nem ugrik le róla, ha meg leveszed, vagy már rajta ülsz, akkor úgyis fogod a féket.:R Szerk: amúgy ha a szívató nem nagyon emeli meg az alapjáratot, és mégis pörög a kerék, akkor lehet az is, hogy a kuplungrugók vannak már elgyengülve. De ezt amúgy is éreznéd indulásoknál, hogy túl hamar fog, és picit rángatva indul. (Vagy valami ilyesmi.)

[ Szerkesztve ]

(#44595) csongi válasza felsoviktor (#44593) üzenetére


csongi
veterán

Normalis.
Digitxt: Nem tudom. Gondoltam van egy tol-tol feszultseg erteke amivel lehet jatszani.

[ Szerkesztve ]

(#44596) longwild válasza DigitXT (#44582) üzenetére


longwild
aktív tag

Na en azert kivancsi leszek, hogy lapos gumákkal mennyivel lesz 5 felett! Mondjuk 1literrel? :DDD

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#44597) kcsa válasza longwild (#44596) üzenetére


kcsa
veterán

Vagy kettő? ;]

(#44598) DigitXT válasza kcsa (#44597) üzenetére


DigitXT
félisten

Ne cifrázzuk: néggyel biztos nem lesz fölötte.;] (Injektoros a lelkem, nem?:D)

(#44599) longwild válasza DigitXT (#44598) üzenetére


longwild
aktív tag

"Oszt" vakít-e legalább a Kymco? ;]

Szerk: egyebkent alapbol 4,5-5,5l kozotti ertekeket talalok rola...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#44600) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Akadt egy nagy problémám.
A berugókar elfordul a rúdon( berugotengelyen? :F ) így nem tudom beindítani a motort. Gondolom én elkopott a berugotengely vége és így elcsuszik rajta a berugókar. Az lenne a kérdésem, hogy a rúd több darabból áll és kitudom cseréltetni a végét vagy azt az egészet cserélni kell?
Ha nem muszáj nagy költségekbe nem verném magam, szeretnék tájékozódni mielőtt elviszem szerelőhöz.
Bocsánat, hogy ilyen szőkén irom talán így is érthető miről motyogok. :)
Robogó egyébként generic cracker
Választ előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.