Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Honda Jazz az nem 4 kerekű? :)

www.dongosofor.hu

(#41402) kcsa


kcsa
veterán

Látom jó kis vihart kavartam a biliben :)

Igen, a színről szóló mondat nekem is gyanús, de egy-két csavar megbontásával kiderül hogy rommá volt-e törve, vagy tényleg csak újra lett fújva - bár az alap szín is bejön nekem :)

És valóban, 16" kerék miatt is tetszik nekem, a "jó" minőségű utakon azért komoly előny tud lenni a nagyobb kerék, ez is tetszik. Annyira nem kicsit a jármű, mint a képen látszik, más arányokhoz szokott az egyszeri robogós szeme :D

Brogyi fórumtársnak is ilyen van ha jól tudom, majd jól meginterjúvolom őt is :)

(#41403) DigitXT válasza kcsa (#41402) üzenetére


DigitXT
félisten

Semmi vihar nem volt.:DD Simán be lehet nézni a gép méretét képek alapján,
pláne, hogy nem nagyon van mellette semmi, amihez viszonyítani lehetne.:)
(Én sem vágtam volna ezekről képekről, hogy mekkora, ha nem láttam volna
már élőben. Mi több, anno én is kisebbnek gondoltam - élőben meglepett.:DDD)

Brogyinak 400-asa van. (Legalábbis BV400-ként szokott rá hivatkozni.:R)
Megnézést/kipróbálást mindenképpen megér. A szöveg nem tetszik, de én
nem vagyok vájtszemű, hogy ezen felül bármit is mondjak kiszemelt gépről.

[ Szerkesztve ]

(#41404) kcsa válasza DigitXT (#41403) üzenetére


kcsa
veterán

Fene se tudja, nekem bejön a szöveg :) Meglátom mennyi időm lesz. Meg hogy elviszik-e :)

(#41405) kcsa válasza DigitXT (#41403) üzenetére


kcsa
veterán

Még egy gondolat ami kimaradt: "vihar" alatt azt értettem hogy mostanában három nap alatt nincs ennyi komment mint most egy óra alatt :D

(#41406) huszi.gyb válasza kcsa (#41405) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Bezzeg a motoros topic. :DDD
Egyébként feltűnt nekem is, hogy kb kihaltak az új hsz-ok. Na de majd ma este... AF18, AF27 javítása(remélem befejezés), és AF16 bontása kezdődik. Lesz miről írnom ;]

www.dongosofor.hu

(#41407) DigitXT válasza kcsa (#41405) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát ha nincs miről írni... Tegnap tankoltam. Megint 8,6.
(Sírni volna kedvem, de nem voltam még szerelőnél.:DDD)
Viszont ma jött fizu, úgyhogy hajrá: dolgozzon a szaki!

huszi.gyb: annál jobb, legalább itt nem flame-elnek.:)
Csak tudnám, hogy miért nem törölték ki tudjukki robiját
a topik összefoglalóból, pedig már eladta és nem ír ide.*
(Bevallom, javasoltam a modiknak, de pont leszarták.;])

*: hála a jó égnek: még a végén őszintének kéne lennem.

[ Szerkesztve ]

(#41408) kcsa válasza huszi.gyb (#41406) üzenetére


kcsa
veterán

ott izzanak ám a billentyűk, senki nem számított arra, hogy új megmondóember kerül a csapat élére :D

Pár naponta be szoktam nézni és elolvasom a napok terméseit, igen szórakoztató néha :DDD

A hülyeséget félretéve mindig szerettem a beszámolókat, tényleg érdekel mit műveltetek a kis Hondákkal :R

@DigitXT: 8.6? Azért az már combos, majd' két és félszerese a 250esnek, kell az a szerelő :Y

[ Szerkesztve ]

(#41409) AndrewTdi válasza DigitXT (#41407) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ha ott kell hagyni, szólj. hazaviszlek. ;]

(#41410) DigitXT válasza AndrewTdi (#41409) üzenetére


DigitXT
félisten

Az az igazság, hogy van tartalék motorom.;]
(Csak egy seggel odamenni két motorral...:D)

majd' két és félszerese a 250esnek
Ja - megy is úgy, mint az 500-as - Beverly.:DDD

Elég dús amúgy az alapjárati keverék. Érezni.
Könnyed, határozott felpörgés, lassú lepörgés.
Korom, kemény hang - dohogás. Vér, verejték.

na hát aki megteheti
Gondolkodtam, hogy addig vissza kéne ülni a
Majára, amíg nincs rendbe téve, mert a feléből
jártam volna be: októberben volt ~25K a benya.
(Azt hittem, a légszűrő csere mindent megold,
de nem: 1 lityit csökkent, de most megint 8+).

[ Szerkesztve ]

(#41411) AndrewTdi válasza DigitXT (#41410) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na hát aki megteheti... :DDD ;]

(#41412) huszi.gyb válasza kcsa (#41408) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Naja, volt, hogy hazaértem (~20perc) és 20 fölötti hsz.

Nem nagyon volt időm, egyelőre a Tactot összeraktuk, de alkatrész nincs hozzá. :( Ezért inkább elbontjuk, úgy nem kell senkit megszivatni, mindenki jól jár... (Már többen jelentkeztek alkatrészre).

Az AF18 megkapta az új fényezést (nem tökéletes, de jobb, mint volt, legalább nem repedezett a vastag gittrétegtől). Felújítottuk a karburátort, majd nem indul. Önindító teker, berúgó ok, de semmi. Elkezdtem állítgatni a karburátort, kevés volt neki a levegő. Amint jó lett, beröffent. De az öröm nem tartott ám sokáig. Kiderült, hogy a karburátorig nem jut elég benzin, úgyhogy mára a tank tisztítása lesz a projekt, mert a benzinpumpát cseréltük, és így sem jó.

Igen, van benne benzin :]

Ja és ma a saját Tactomon is javítok 1-2 apróságot a tervek szerint. Kíváncsi leszek, mire lesz időnk :)
Csinálok majd bandázós képet, ha nem felejtem el :)) :DD

www.dongosofor.hu

(#41413) balazs1011 válasza kcsa (#41395) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Szép motor,(kép alapján) de elég régóta hirdeti már ezen az áron.
Csak számomra is érthetetlen ,hogy miért kellett átfényezni?
Akkor van esetleg a csodálkozás ha a burkolat le van szedve,aztán alatta tele van a műanyag hegesztve.
A motorja és a futómű legyen jó,a többi csak esztétika.Na meg persze a fesszabályzó meg az injektor.
Legyen hozzá szerencséd.

[ Szerkesztve ]

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#41414) DigitXT


DigitXT
félisten

AndrewTdi: jelenésed van UK-ben, bemutató robogós hangból, indulás most.:DD

[ Szerkesztve ]

(#41415) kcsa válasza balazs1011 (#41413) üzenetére


kcsa
veterán

Jó tudni :) Alkupozíciónak nem rossz :D

És valóban, téged is kifelejtettelek, neked is ilyened van. Megoldódott már a benzines olaj problémája?

(#41416) kcsa válasza balazs1011 (#41413) üzenetére


kcsa
veterán

Sok esetben bontás nélkül is egyszerű megmondani hogy törték-e már. Pl. ha feltűnően tökéletesen illeszkedik minden műanyag (vagy pont ellenkezőleg: minden csálé), vagy csavarok egyformák-e - de legalább szimmetrikusak-e a robogó két oldalán. De ezek csak élőben derülnek ki úgyis...

(#41417) balazs1011 válasza kcsa (#41415) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Tavaszig szerintem jegelve lesz.Most már időm sincs motorozni,bár a szerelő beígérte hogy egnézi,de ez is időhiány miatt elmarad.
Még esetleg veszk hozzá egy vízhőfok jeladót (hőgomba) aztán majd meglátjuk.

Az olajat mindenképp szagold meg, és ha van rá lehetőséged egy nagyobb fecskendővel vegyél belőle mintát és azt is szagold meg.Ja meg az olajszint.

Sok bosszúságtól megkímélheted magad,ha mindjárt az elején derül ki hogy benzines az olaj.

Ja és hideged pöccre kell hogy induljon az injektor miatt ,ha esetleg mégsem akkor is már el kell kezdeni gyanakodni.

De a használtmotornál mnden benne van a pakliban.Tökéletes nincs vagy nagyon ritka (tisztelet a kivételnek)
Ár érték arányt nézz.Én sokallom az árát.

[ Szerkesztve ]

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#41418) kcsa válasza balazs1011 (#41417) üzenetére


kcsa
veterán

A te tapasztalatod (meg a netes vélemények alapján) egyértelműen a feszszabályzóval meg az olajjal kezdeném az átnézést.

(#41419) Topiccsendőr válasza balazs1011 (#41417) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es egy injektoros gepnel hogy kerul benzin az olajba? :D

(Amikor adtam el motort nekem is beleszagolt a "szakerto" az olajba, jot rohogtem rajta. Vakuumcsapos, uszoproblemas karbis motoroknal lehet ilyen problema, de injektornal nem)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#41420) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#41419) üzenetére


-Mosquito-
őstag

De bizony van. A fesszab túltőltése miatt az injektor (kábel,csatik megolvadnak,aksit elfőzi) szarrá megy kinyírja. El kezdi engedni,pisili a benyát. Hengerfalon lefolyik az olajba. Ez az Aprilianál,Piaggionál előfordul. Sok tulaj szenvedett nálunk is ezzel. A vízpumpa tengely a másik kedvenc.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41421) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Tervezek egy 50es robogót venni, sajnos csak B jogsim van, így nagyobb egyelőre nem jöhet szóba. Budapesti használatra kéne - majd csak tavasztól - de lehet jobban járnék, ha most szezon végén megvenném. Olvasgattam a fórumot, meg néhány másik oldalt és azt szürtem le, hogy két ütemű lenne számomra szerencsés. Keeway, Motowell és társairól nem hallotam sok jót. Amik tetszettek eddig: Yamaha Aerox, Gilera Runner, Vespa ET2, Piaggio NRG.
Aerox-ból kb a legtöbb eladóhoz olyan szövegek vannak, hogyha a motorral is így bántak, akkor azt inkább hanyagolnám. Maximum olyan 200 ezret szánnék a dologra.
Amik így neten keresztül elfogadhatónak találtam:
[link]
[link]
[link] Ez a Darázs Garázs hírdetése. Vásárolt már tőlük esetleg valaki?

Láttok ezeken esetleg valamit ami miatt nem szabad megvenni?
Milyen tipusokat tudnátok még ajánlani?

(#41422) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#41420) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nade azt kiserik egyertelmu jelek, mint pl nehezen indul, vagy valamilyen gazallasnal nagyon szarul mukodik.
Az mit jelent, h nalatok?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#41423) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#41422) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Annyi a jele,hogy az FI lámpa ég túltöltésnél,illetve benzin szag érződik. Na meg az égett kábelszag is előfordul/hat. Végső esetben megáll a motor. Nekünk van egy Aprilia fórumunk. Gondolom a mogyoródi Gáspár Atillát versenyzőt ismered,ő a szerelőnk.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41424) Bogyó bá' válasza Beerwolf (#41421) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A B-s jogsiddal - ha legalább 2 éves - pár hét alatt, 30 egypár ezer forintból leteheted az A1-et (B125), akkor meg már nézhetsz rendes 125-ös gépet, is, amivel akár utast is lehet szállítani. Nem fogyasztanak többet mint egy ötvenes kétütemű, de a városban sokkal jobban használhatók.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41425) Beerwolf válasza Bogyó bá' (#41424) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Majd szeretnék egy nagyobb motort, de csak majd májusban leszek 24. Akkor megcsinálom majd a korlátlant. Ennyi időre nem akarok már a B125-el szenvedni. :)

(#41426) runner 125 válasza kcsa (#41395) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt meg kell venni. Ha, nem te, majd más elviszi. Szerintem max a hétvégéig tuti elmegy.

(Persze a szokásos alap dolgok ellenőrzése után, de fotóból ítélve patika, és szinte garantált a futás is.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41427) SzlobiG válasza runner 125 (#41426) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg patikanak néz ki retros kicsit, de még vállalható.

(#41428) kcsa válasza -Mosquito- (#41420) üzenetére


kcsa
veterán

És akkor a termosztát hibájáról nem is beszéltünk :)

Szerintem amúgy ma felhívom, és megnézem. Ennyit megér, itt van egy kőhajításnyira.

(#41429) -Mosquito- válasza kcsa (#41428) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az smafú. :) Egy vezérműtengely (~100ekm után meg olajpumpa ~70eKm után) hibának jobban lehet örülni,mert az olyan nüansznyi. Frászt. :((( :DDD.

Olajbeöntő felett van egy pici luk,tulfolyó a blokkon. Ott folyik ki olaj/víz akkor vízpumpa hiba lesz. Fura,hogy egy 18eKm-es motoron kormánycspágyat kell cserélni,azt ~70eKm fölött szokták. A műszkija hónapja 11/5 se stimmel. Miét fúja át valaki 70-100eFt ért. :U Szervizkönyvet elkéném. Ez a 2-ik gumi rajta. Nézd meg a DOT számát. Lehet,hogy szép motor de nekem fura az összkép,sok a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41430) balazs1011 válasza runner 125 (#41426) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Kb.augusztus közepe óta hirdeti,
Ha olyan jó akkor ezidáig miért nem vitték el???
A használtautón is ha rákeresel akkor a pécsi ,szekszárdi sötétkék és ezüst színüeket
meg más sokkal régebb óta hirdetik, és egy fillérrel sem írték lejjebb az árát.
Hidd el sokat hirdetnek közülük már legalább augusztus óta.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#41431) balazs1011 válasza -Mosquito- (#41429) üzenetére


balazs1011
aktív tag

És akkor van esetleg a meglepi ha szét van szedve.
Bár ne legyen igazam.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#41432) kcsa válasza -Mosquito- (#41429) üzenetére


kcsa
veterán

Vannak kérdéseim nekem is, kb. hasonlóak miatt gyanús. De tényleg olyan közel van hogy kár lenne nem megnézni :)

(#41433) -Mosquito- válasza balazs1011 (#41430) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Pang a piac,nehezen lehet eladni bármit is. Ha olyan márkád,tipusod van akkor hónapokig de lehet évekig is árulhatod.

kcsa:
Semmit se veszítesz. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41434) -Mosquito- válasza kcsa (#41432) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hm? Honda Ha megengedheted magadnak inkább ez sztem. Jóval kevesebb baj van vele. Fogyasztás? Nem húzod nem megy. :D :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41435) kcsa válasza -Mosquito- (#41434) üzenetére


kcsa
veterán

Mentem már egy kört SW600-al múlt hétvégén.
Nem rossz, nem rossz, de abszolút megnyugodott az "érzelmi oldalam", mert semmi átütő nem volt :) Megy, jól megy, de 80-ig semmi extrémet nem éreztem. Ennek fényében nyugodtabb szívvel választom a "racionális oldalam" által preferált kevesebbet fogyasztó járműveket :)

(#41436) DigitXT válasza kcsa (#41435) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez érdekes amúgy, mert a Madison is 70-80 körül kezd élni:
5000 rpm fölött kisimul a járása, és még jobban húz... Ezért
gondolkodok a könnyebb görgőkön, hogy már kis tempónál
jobban pörögjön. Csak előbb rendbe kéne tenni a keveréket.
Vicc amúgy, hogy végig 5-8000 között forgatva 100-140-es
tempót tartva beérte 5 alatt, koszos légszűrővel. A városban
meg 7,5 alá nem ment zsír új, frissen olajozott szivaccsal.:DDD

(#41437) AndrewTdi válasza DigitXT (#41436) üzenetére


AndrewTdi
addikt

viddddmááááelszerelllőőőhőőőőz

(#41438) SzlobiG válasza AndrewTdi (#41437) üzenetére


SzlobiG
félisten

Inkább csere injektorra. ;]

(#41439) SirKero válasza DigitXT (#41436) üzenetére


SirKero
őstag

Há mé' nem vetté burgmant :DDD :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41440) -Mosquito- válasza kcsa (#41435) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na azért az nem rossz nem rossz kicsit gyenge egy olyan robogól állítani ami felveszi/vetekszik a Burgi650-es menet tulajdonságaival. Most a Gp800-at hagyjuk ki. :DDD. A Beverly na még azt a nem rossz nem rosszat se fogja tudni. :DD Mind1 én nem foglak se rá/le beszélni.

DigiXt:
Próbálom városban 5,8L felett használni de nem megy. :D

SirKero:
Azé me az nagypapás neki,meg tök egyszerű lenne a ~60Lityis csomtaciba belebaxcsizni a cuccait. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41441) DigitXT válasza AndrewTdi (#41437) üzenetére


DigitXT
félisten

5-kor jöttem el a cégtől, 5-ig dolgozik...
De kösz a tanácsot, rajta vagyok már.;]

(#41442) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#41423) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es ilyenkor miert hajtjak tovabb?

(Amikor az R6 ot adtam el, akkor a srac nemcsak az olajba szagolt, de meg egy fadarabot odarakott a fulehez es a hengerhez, nah akkor majdnem kizavartam az udvarrol) ugye japannal ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#41443) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#41442) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azért mert nem tudja nem ért hozzá. Azt hiszi kontakhiba használja közben egyre gyakrabban jön elő az FI hiba,majd a benzin szag. Gyanakszik elkezd keresgélni a neten,megtalál,kérdezz,majd sokkot kap. :D Természetesen senki nem várhatja el egy embertől,hogy mindent tudjon értsen is hozzá,hiszen nem mérnök,szerelő egyben. Egy adott márka/tipus fórumán többet tud meg az ember mint a kereskedés/szerelőjétől.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#41444) huszi.gyb válasza kcsa (#41408) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na most van egy kis erőm, hogy összefoglaljam az elmúlt 1,5 napot :)

Tact elbontódott, de előtte bandáztak egyet, és fejet hajtottak előttünk :))

A Dio eladásra kész :) Van róla több kép is :) Nagyon harapós hangja van, és sokkal agresszívabb, mint az én Tactom. Nem gyorsabb, de agresszívabb :) Volt egy rossz gumi, az kapott is egy kicsit :)) Jó mókázós gép, sajnálni fogom, amikor eladjuk :( Elég sokat szívtunk vele, ha lesz időm, logouton írok egy blogot :)

Rövid lista: fékek, kerekek, benzinellátás, (benzinpumpa, karburátor), kipufogó...

Az AF27-es még gyógyul :)

www.dongosofor.hu

(#41445) molnarpeter válasza Topiccsendőr (#41442) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mire jó a fadarab? :D

(#41446) kcsa válasza huszi.gyb (#41444) üzenetére


kcsa
veterán

Dropbox acc nélkül nem tudom megnézni? :)

(#41447) Bogyó bá' válasza molnarpeter (#41445) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sztetoszkópként funkcionál.... ;)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41448) AndrewTdi válasza kcsa (#41446) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Meg tudnád, csak rossz a link. Saját admin felületet linkelt be.

(#41449) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Van egy rotax blokkos Leom és a következőt csinálja, beindul pöccre szép egyenletes alapjárat, nem csörög, zörög, de amint bemelegszik akkor alapjáraton at olajnyomás lámpa elkezd villogni egy kevés gázt húzva viszont abba hadja. Viszont ilyenkor ahogy bemelegszik akkor már a hangja is erősebb lesz. :W Egyébként most lett benne főtengely cserélve mert az előző hajtókarcsapágyas lett, de a rossz főtengellyel nem voltak olajnyomás gondok. Nincs valakinek valami ötlete mi lehet a gond ? :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#41450) huszi.gyb válasza kcsa (#41446) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Bocs, benéztem.
Dio

Tactok.

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.