Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) AndrewTdi válasza kcsa (#40550) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Danke :R

(#40552) Weeman1 válasza AndrewTdi (#40551) üzenetére


Weeman1
veterán

Nagyon kreatív. :K

Xiaomi 11T Pro

(#40553) kcsa válasza AndrewTdi (#40551) üzenetére


kcsa
veterán

Ha valamelyik robogódra gyártasz ilyet akkor szólj, dupla adag lázcsillapítót tömök magamba, de meg kell néznem működés közben :DDD

(#40554) Grillo válasza Rico45 (#40540) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem volt kevés, 19,9k. De nagyon jó, és mivel nem sima bőr, nem hül át olyan gyorsan. Ettől függetlenül lehet kell majd egy muff is, de majd meglátjuk.
[link]

(#40555) Grillo válasza huszi.gyb (#40544) üzenetére


Grillo
senior tag

(#40556) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy érdekes cikk.

(#40557) Tothgera30 válasza SzlobiG (#40556) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt nézegettem én is... tényleg fura néhol.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40558) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ma - helyi, szomszéd faluban tartott motoros találkozón - felülhettem egy távoli ismerős 400-as Burgijára. Beszarás, hogy az mekkora, és milyen kényelmes!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#40559) DigitXT válasza Bogyó bá' (#40558) üzenetére


DigitXT
félisten

De hát a robogó nem motor, tehát sosem élvezheted ezt a kényelmet.;]
Amúgy vegyél valami böszme choppert, aztán csak jó lesz az is...:R

(#40560) Bogyó bá' válasza DigitXT (#40559) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A nagyrobogó továbbra sem motor - viszont qrva kényelmes! :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#40561) Rico45 válasza Grillo (#40554) üzenetére


Rico45
őstag

:R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#40562) maszekember


maszekember
aktív tag

SirKero,kéne ? :DDD

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#40563) huszi.gyb válasza Grillo (#40555) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm. Írok privátot. Külsőre kb megegyezik a ma vásárolt Tact-tal, arra kéne pár dolog, megnézzük, hátha jó. Ha aludtam, majd leírom p.ásom kezdetét. :D Holnap meg megyek és életet lehelek bele. (Ma már mentem vele, van ami jó állapotú rajta :DDD ) De legalább occsó vó't ;]

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40564) kcsa válasza huszi.gyb (#40563) üzenetére


kcsa
veterán

"Ha aludtam, majd leírom p.ásom kezdetét."

Piálásom? ;]

(#40565) runner 125 válasza SzlobiG (#40556) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy a 3/4-eig elolvastam, nem talaltam benne újat.

A Kymco egyébként durva ok miatt csodolt be, pontosabban borítottak be a céget - szimpla adougybe keveredtek. Egyes források szerint ezért is tudtak ilyen minőséget ennyivel a piac többi képviselője alatt adni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40566) vaksi8 válasza SzlobiG (#40556) üzenetére


vaksi8
senior tag

Elolvasva olyan érzésem támadt,mintha a cikk írója ebből a topicból szedegetett volna ki infókat. :D

(#40567) Grillo válasza kcsa (#40564) üzenetére


Grillo
senior tag

szopásom lesz az... :DDD

(#40568) kcsa válasza Grillo (#40567) üzenetére


kcsa
veterán

esetleg p.názásom :D

(#40569) huszi.gyb válasza kcsa (#40568) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Írni már nem tudtam (sz.pás akart az lenni) ... Szóval. Elmentünk megnézni. Egy ronda, szakadt robogót kihoztak, ránézésre mondom hagyjuk itt... pöcc-röff indult. Kipuff lyukas, nem érdekel, cserélhető. Alapjárat alacsony (akárcsak az enyémen, be kell lőni a karbit). Elindulok vele, érzem, hogy kicsit erőtlen, majd megjön az ereje aránylag... Egyenes futás ok, gumik ok, a futóműve jobb, mint az enyém (enyémnek már kotyog, szerelő meg fogja csinálni). Ránéztem a szíjra, kb új volt, mondta a tulaj, hogy nyáron cseréltek szíjat, görgőt... Mentem vele egy 5km-es kört, azon kívül, hogy nagyon csúnya volt a hangja (kipuff), tűrhető volt. 35-ért volt meghirdetve. Mondom haveromnak, hogy max. 20k, vagy hagyjuk itt, ő dönt. Benyögte a 20-ast, az eladó gondolkodás nélkül: vidd. (Itt már nagyon gyanús volt a dolog). Elindultunk haza, kb 4km múlva leállt. Benzinszint mutató 0-n. Mondom lehet kiszáradt, tank aljában alig lötyögött valami. Eltoltam az első kútig, megtankoltuk, majd nem indul. Segáz, karbi szétszed-összerak. Elindul. Király. Majd leállt, 2x még elindult, utána semmi. Onnantól kocsival hoztuk haza. Most jön az újra élesztése, rendesen tank és karbi pucolással. (Egyébként szerintem a karbiban valami nem ok, nyomja ki a benzint a légszűrőházhoz.) Egyelőre ennyi, majd írok, hogy hol tartok :DDD

www.dongosofor.hu

(#40570) SirKero válasza maszekember (#40562) üzenetére


SirKero
őstag

Már láttam ilyet a Burgman fórumon hirdette az egyik fórumtárs :DDD

bogyo112 Ma - helyi, szomszéd faluban tartott motoros találkozón - felülhettem egy távoli ismerős 400- as Burgijára. Beszarás, hogy az mekkora, és milyen kényelmes! Na ugye hogy ugye :DDD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40571) kcsa válasza SirKero (#40570) üzenetére


kcsa
veterán

Topiktárs még pár évet öregszik és átértékeli a motorozást :DDD ;]

(#40572) Den válasza Csaba.no1 (#40481) üzenetére


Den
veterán

Ha csak most (nagyon)hidegben kezdte akkor valószínüleg a karbin kell állítani, hogy több benzint kapjon.

www.simson4t.hu

(#40573) kcsa


kcsa
veterán

Burgman K5ről mi a közvélekedés? (bogyo112? ;] )

Egész kellemes áron juthatnék hozzá egyhez.

(#40574) huszi.gyb válasza huszi.gyb (#40569) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na... Szopás2: Vettem egy Honda Diot is. Problem: Néha elmegy az erő, 30-nál többet nem megy, lyukas hátsó kerék. Pöcc-röff, szép hangja volt, kicsit füstölt. Nézem, Tacttal megegyezik a kérdéses alkatrészekben. Akkor elhozom donornak. Végül 22Matyi és betettük a kölcsön-Mazdába. Hazahoztuk, kerülgetjük... Ebből bizony nem lesz donor. A fényezés ronda itt-ott repedezett... Szétszedtük, Tact kerekét át, indul, megáll (első fék gyenge kicsit).... Elindultam vele egy 1X km-es körre, amiből 1X-3at teljesített... Majd újra a Mazdában kötött ki. Kis gázra nem megy, nagyra fullad (gyertya? ) Egyébként kompresszió, futómű jó, megy mint ahogy azt kell (óra szerint 55km/h ment alattam, és nem nyeleztem, sőt...), de nagy gázt nem szereti (talán túl sokat kap?)...

Egyelőre ott tartok, hogy a Dio vár az új gyertyára, és egy része fényezésre előkészítve. :))

www.dongosofor.hu

(#40575) DigitXT


DigitXT
félisten

Automata (3 fokozatú) sebességváltó:DDD
Amúgy a kipu dob vége hiányzik... De már a Grillo által linkelt
2002-es példányon is. Azt hogyan hagyják el róla? Oké, hogy
2 csavar rögzíti, nade azért elhagyni csak nem kéne, nem?:F

(#40576) Den válasza huszi.gyb (#40574) üzenetére


Den
veterán

Kicsi a valószínűsége, hogy a gyertya miatt fullad, de akár az is lehet. Inkább keverékképzési problémának tűnik. Banális kérdések, de:

- légszűrő csonkja csatlakozik a karbira?
- ha igen, nem szakadt?
-van rajta egyáltalán légszűrő?
- ha van, van benne betét? ép? tiszta?
- karbi volt tisztítva?
- karbi ép? mindene megvan?
- tolózár tű hol van?
- benzint kap eleget? lehet hogy a benzinszűrő vagy a csap el van tömődve és nem enged át elég benzint.
- szívócsonk, és tömítése ép?
- hogy fullad? darál, vagy csak baaaaaa, és esik a fordulat? ha darál, akkor valszeg sokat kap, ha baaaa....akkor valszeg keveset.
- levegő csavarra reagál?
- gyertya olyan típusú ami gyárilag bele való?

www.simson4t.hu

(#40577) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma elindítottam a vasat kb 3 hete állt már kicsit kellett indítózni, de beröffent a gép el is felejtettem már milyen jó. :D

(#40578) DigitXT válasza SzlobiG (#40577) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugye, hogy ugye.:D Ráadásul 18-20 fok van: kiváló motoros idő, szinte túl meleg!

[ Szerkesztve ]

(#40579) kcsa válasza DigitXT (#40578) üzenetére


kcsa
veterán

Olyan meleg van ám, hogy egy hete meg vagyok fázva - gondolom azért mert a kinti melegből bementem a hideg lakásba :DDD

(#40580) Den válasza Den (#40576) üzenetére


Den
veterán

Ha álló helyzetben, járó motorral, jobbra-balra megbillegteted a motort, nem áll le?

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#40581) SzlobiG válasza DigitXT (#40578) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg jó, de ettől független este autóval megyek melózni. Elkényelmesedtem úgy látom, amit nyáron megspóroltam a kis fogyival azt most az autóba beletankolom úgy is. :D

(#40582) Rico45 válasza SzlobiG (#40577) üzenetére


Rico45
őstag

Na ma ha hazaérek én is csapatok egyet! Remélem ilyen marad az idő egy jó ideig!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#40583) huszi.gyb válasza Den (#40576) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm a hasznos tippeket, legközelebb amikor nekiesek megnézem . A tacton nincs légszűrő, rá volt tákolva egy "direkt szűrő"... (elég viccesen.) a Dion van, következő szétszedésnél kap egy teljes karburátorfelújíó szettet, és új gyertyát (ezt már eldöntöttem, ezen nem spórolok) remélem akkor megoldódik. Írni fogom a fejleményeket, jó kis cikk alapja lehetne azt hiszem :D

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40584) kcsa válasza huszi.gyb (#40583) üzenetére


kcsa
veterán

rád vár a logout. De első perctől kezdve dokumentáld :D

(#40585) DigitXT válasza kcsa (#40584) üzenetére


DigitXT
félisten

Szervizkönyv?;]

(#40586) kcsa válasza DigitXT (#40585) üzenetére


kcsa
veterán

Nem mertem kérni :B . Ahogy HD videókat és részletes fotódokumentációt sem ;] (ui.: de ha összekarcolod lökd a Dunába :D)

(#40587) huszi.gyb válasza kcsa (#40584) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Gondolkodtam rajta :DDD Idő kérdése az egész :) Majd meglátjuk, remélem nem sok szívás lesz vele... :D

A Duna majdnem gazdagabb lett a hétvégén 2 robogóval :DDD

www.dongosofor.hu

(#40588) Bogyó bá' válasza huszi.gyb (#40587) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hirtelen lenne 2 kérdésem:
- összesen most akkor hány robogód is van? :F
- minek vannak? (Mármint hogy 1 db normális helyett egy csomó roncs...) :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#40589) kcsa válasza Bogyó bá' (#40588) üzenetére


kcsa
veterán

Van már mindenféle _fília. Ki tudja, lehet hogy pont a kollégán fogják diagnosztizálni a Scootofíliát :DDD

(#40590) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#40588) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na... Az én Tactom (alias: Taktika) maradt. Nem helyette, hanem mellé lett 1db Tact, és 1db Dio. Ezek mellé otthon vár egy '71-es turbóhűtéses Schwalbe.

A miért kérdésre? Megszerelgetem, ha kell fényezem (nem olyan gányolást, mint ami ezeken van, de home made, nincs 10M Ft-os műhelyem) és eladom. Jó érzés látni ahogy a romhalmaz életre kel. Fogjuk fel úgy, mint egy hobbit. Néhány haverommal összejárunk-szerelgetünk-dumálunk. Hogy miért nem az enyémet javítom? Azért, mert az napi használatban van. Ha valamit elbarmolok marad a BKV (drága, büdös, koszos> elég lesz csak ha muszáj). :))

kcsa: Lehet. :D Elmebeteg vagyok, nem tagadom. De szeretek járműveket vásárolni. :B

Ja és a karcokról... Tegnap a Dio "fényezésének" csavarhúzóval estem neki :D Jó vastagon ki lett glettelve :( De most már elég lesz a csiszolópapír is. :D

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40591) DigitXT válasza huszi.gyb (#40590) üzenetére


DigitXT
félisten

Tudok egy eladó gépet, ha jármű-vásárolhatnékod van.
Mondjuk azt nem garantálom, hogy szerelgetni kellene,
sőt: jó ideig csak menne kifelé a világból, 4L fogyival.:D
Csomagtartója is van méretes, meg jó a szélvédelme is.
De ez nem a reklám helye, így többet nem mondhatok...

;]

Szerk: holnap délután gurulni valaki? (Már ha olyan idő
lesz, mint ma volt... Érdemes kihasználni, ha lehet.:R)

[ Szerkesztve ]

(#40592) huszi.gyb válasza DigitXT (#40591) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm. Ha 20-25k közt eladó, azt is megveszem ;] Na jó, meg a felújításra szánt 20-ast is rádobom, nehogy lehúzásnak érezd :B Sajnos jelenleg ez a kettő most eléggé lehúzta a költségvetést... Esetleg ha elkészülnek, akkor becserélem :DDD

Gurulás: Sajnos nekem a holnap csak 5 után jó, de akkor se túl sokáig :(, de ha elkészülnek az új szerzemények, akkor tarthatunk egy Tact-dio just 4 fun kört :DDD

www.dongosofor.hu

(#40593) DigitXT válasza huszi.gyb (#40592) üzenetére


DigitXT
félisten

Nade, ha darabonként 20-25K-t eltapsolsz roncsokra,
és még 2-3x annyit a felújításukra, annyiból már kijön
egy normális állapotú gép... (Az enyém mondjuk nem,
de tudod, hogy az nem is egy segédmotorkerékpár.:D)

Szerk: 20-25-K-ért oda tudom én adni... a Multivart.;]
(Rádobod a 20-ast, akkor a 4Roadról tárgyalhatunk...)

[ Szerkesztve ]

(#40594) huszi.gyb válasza DigitXT (#40593) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Annyira nem roncs szerintem, mint ahogy tűnik... Na jó, a Tact kicsit rosszabb, de a Dio ennyiért szerintem ajándék volt :D Ahogy számoltam a Tact is 20-ból használható lesz kb... Plusz néhány munkaóra. De még kérdéses, hogy mennyire akarom megcsinálni. Tökéletes nem lesz az biztos (hatalmas bukó lenne, így még talán 0-s lesz a történet, akkor megérte :)) )...

Igen, tudom, hogy a tiéd nem SMKP, fáj is érte a szívem, de egyelőre nem engedhetek meg magamnak olyat... Majd egyetem után lesz. (Ahhoz már garázs is kell).

Érdekes lenne a Dio a 4Road-dal :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40595) DigitXT


DigitXT
félisten

Az nem zavarja, hogy 2004 után nem gyártottak 400-as Madisont?:D
Ez meg nem igazán lehet 2002-es a tükörből kiindulva. Ki érti ezt?:F

Na, mentem motorozni. Legalábbis remélem, hogy már indulhatok.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#40596) DigitXT válasza DigitXT (#40595) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi ez a hatalmas pangás? Én mindenesetre elmentem egy kellemes kis karikára.

6,5L fogyi jött ki hazafelé tankolva. Ez már valamelyest közelít az elfogadhatóhoz.

Észrevételek (trivialitások?:DD) 90 km után:
- naplemente után hamar hűvös lesz, de "megfagyni" ma nem kellett emiatt!:R
- füldugóval nem érezni annyira a sebességet: elnyomja a szélzajt+motor hangját
- a Madison minden tekintetben alkalmasabb "túrázni" a Majánál (futómű/fék+erő)
- bizonyos kutakon már 400 Ft alatt a benya! nem hinném, hogy sokáig marad ez
- ez a 106 km/h úgy néz ki ésszerű felső korlát!;] (legalábbis GPS mérés szerint)
- Dobogókő felé sok (motorosokat) elrettentő tábla van, hogy "vigyázz, meghalsz".
Mondjuk ha valaki nagyon tépi neki, akkor a kanyarok valóban megviccelhetik...:U
Lightos tempót nyomtam. De meglepődtem, amikor megérkezett 2 autó mögém...
Az is igaz, hogy megelőzni nem tudtak / nem akartak. (A Majával hagytam volna.)

[ Szerkesztve ]

(#40597) Grillo válasza DigitXT (#40596) üzenetére


Grillo
senior tag

Eh, nekem nincs baze 3 órám, hogy összerakjam a robogót. Be kéne pattintani az új indexrelét, aztán gyá. Az is vicces, kínai utángyártott, kattogós 1500, olasz meg 2500. És nem is kattog. :DDD
Remélem holnap vagy holnapután lesz időm, aztán hagyhatom a dugózást a faszba.

(#40598) SzlobiG válasza DigitXT (#40596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gondolom 6 literre kilehet hozni ami ha bele gondolunk még reális is lehet mivel karbis 400-as.

(#40599) huszi.gyb válasza DigitXT (#40596) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A hatalmas pangás már napok óta tart (pedig unalmas perceimben szívesen olvastam volna fórumot :D ). Még a f@szságaim se keltettek kommentáradatot, se semmit :DDD

Én most nem túrázgattam, nem csináltam semmit, csak mentem suliba a Tacttal azóta, hogy a Dio pihen ismerősnél :)

Amúgy tényleg 106 a vége a Madisonnak? :o Azt hittem többet is visz (vagy nem nyelezted le). :)

szerk.: 6,5L Nem is rossz. Tact 4,5-ben áll meg... És az erő különbség... No comment :D

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40600) kcsa válasza huszi.gyb (#40599) üzenetére


kcsa
veterán

Azért... Inkább a Tact eszik sokat 2T miatt :) Nekem Satelis az én súlyommal (ami két átlagosan vékony ember súlya :D) gyári görgővel 3.5, a DrPulley-vel ami bent van két éve azzal 3.8.

És igen. Kell egy megosztó személyiség is ide, hogy legyen forgalom :DDD (ha értitek...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.