Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Lauda válasza SzlobiG (#21646) üzenetére


Lauda
félisten

En se, nagy batar allat. :DD

Criton Ruhat en se tudom, szeintem eleg annyi, esetleg gatya meg? :F Akksinak nem szamit tobb het se, ha jo es nem szivja le semmi. ;)

(#21652) Kolondrum válasza Lauda (#21645) üzenetére

Ezt már mondták nekem. Az nagyon nagy macera ha ehhez külön öltözködni kell. Nézni is szoktam ezeket a full felöltözött manusokat akik miután leszálltak a dögről vetkőznek. A bukót is cipelik, na az lesz a halálom mert valszinleg nem fér majd be a gépbe.
Ez biztos életforma.
Más: Újabban elnézem jobban a motorosokat és vannak egyszerűen álatnak nevezett élőlények elég nagy számban. Itt felénk akadnak nagy egyenesek ahol nincs az a gép ami ne tudna csuma gázzal menni. Zümmmmm csak ennyit hallasz.

Criton! Túlkomplikálod.

[ Szerkesztve ]

(#21653) Debilon válasza Kolondrum (#21652) üzenetére


Debilon
addikt

nyáron elég egy hosszú nadrág, meg valami vékony kabát/széldzseki vagy egy jókis motoros kabát

(hosszú nadrág hiányát megszívtam már, mikor a darázs berepült a combomhoz a rövidnadrágba, azóta csak hosszúban robogózom)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#21654) Lauda válasza Kolondrum (#21652) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni. Ha nem oltozol be, akkor kiteszed magad a jelensegnek, ami egy ido utan biztos kimutatja a foga feherjet. En anno motoroztam jo par evet, aminek nagy resze babetta volt, kisebb resze simson, ott azert nem volt akkor tempo es huzat. Ezek a mai robogok mar masok. 50-60 utazo lazan egy jo 50-essel. Nekem eppen ezert meg is marad hobbinak a motor, mint mindennapos kozlekedesi eszkoznek. Masreszt uzemanyagban sem sokkal olcsobb, mint az autom, azzal meg vegkepp nem is szeretnem osszehasonlitani. :)

[ Szerkesztve ]

(#21655) Lauda


Lauda
félisten

[link] Ez a vespa gts nagyon kemenyen nez ki. Ezek a modern formak a kozelebe se ernek. :D Vagy en hibbantam meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#21656) Kolondrum válasza Lauda (#21655) üzenetére

Ebbe mi 1 milla? De tényleg. Motorért ennyit?

DigitXT! Meglep ha azt mondom az meg már "sok" és sztem marha ronda tőle a gép? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21657) DigitXT válasza Kolondrum (#21652) üzenetére


DigitXT
félisten

az lesz a halálom mert valszinleg nem fér majd be a gépbe
Erre való a doboz.;)

(#21658) runner 125


runner 125
nagyúr

A Vespa egy életérzés, stílus, itt azt kell megfizetni.

Aki megteheti kifizeti, ennyit ha megtehetném sem adnék érte.

Egyébként rendben van a fkülső, de ez a retro forma minden napi használatra nekem nem kellene. A sportos formák sokkal jobban bejönnek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21659) Lauda válasza Kolondrum (#21656) üzenetére


Lauda
félisten

Ez olyan, mint a ferrari. :) Azt se fogod mindennap hasznalni, viszont Neked van, ami masnak nincs, az eleterzes, ahogy runner 125 is irta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21660) Smani válasza Criton (#21647) üzenetére


Smani
senior tag

Te criton :D kezdesz kissé olyan lenni mint az iphone topikban :DDD

(#21661) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Üdv mindenkinek.

Pár napja írtam, hogy elém kanyarodtak, aminek következtében összetört a motor eleje. Akkor azon aggódtam, hogy "50-esként" használom a 150 ccm-es motort és ezért a biztosító nem fog fizetni....

Nos volt a kárszakértő, aki persze levágta, hogy nem kismotor. Felírta a motorszámot, megnézte a gumik méretét is, de ennek ellenére kifizették a kárt. Ezt csak azért írom le, ha esetleg más is így járna....

A lényeg, hogy a törött idomokat, alkatrészeket bontóban megvettem és sikerült helyrepofozni a járgányt. Viszont sajnos az első futómű elég tropa. A lengéscsillapítók egyenesnek tűnnek, de szerintem a kormányszár elferdülhetett. Ezt abból gondolom, hogy balkanyarnál alul, míg jobbkanyarnál felülkormányozott a járgány. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy Budapesten keresek megbízható, tapasztalt robogószerelőt.
A segítséget előre is köszönöm!

(#21662) golyani válasza Criton (#21644) üzenetére


golyani
addikt

MDS Sprinter

én most egy ilyet újítottam. engem nem zavar a bukó, amikor megvettem már csak azért is mentem motorozni, hogy rajtam lehessen :D

(#21663) AndrewTdi válasza qpakcovboy (#21661) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tudom,hülyén hangzik, de BP-ről kb 20 km-re van Ócsa. Ha nem nagyon okozna gondot odavinni, akkor ne is gondolkozz máson.
Legalábbis én nem bántam meg, hogy Budaörsről oda mentem, pedig nekem közel 40km.

(#21664) runner 125 válasza AndrewTdi (#21663) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ebben szerintem Csabi sem tud segíteni.

Ha, a váz elment azt qrva nagy meló visszahúzni és persze eltalálni a gyári szögeket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21665) Smani válasza qpakcovboy (#21661) üzenetére


Smani
senior tag

Fizetett? Megyek veszek is egy runnert gyorsan 50-es "papirokkal" :D

Ezt nem kellett volna beírnod mert páran elolvassák aztán még bátrabbak lesznek...

(#21666) dave93 válasza qpakcovboy (#21661) üzenetére


dave93
őstag

Azt hogyan? Volt cimbi a biztosítónál? Nem is értem. Megállapítják hogy valóban rendszám kéne rá és tök szabálytalan vagy mégis kifizetnek? :Y Ha nem nagy kérés írd már meg a részleteket. :R

(#21667) runner 125 válasza dave93 (#21666) üzenetére


runner 125
nagyúr

Korrupt ebben az országban mindneki. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21668) qpakcovboy válasza Smani (#21665) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem akarom senki alá tenni a lovat, mert lehet csak szerencsém volt. A kárszakértő véleménye szerint nem 50-es a motor, nem pedig a biztosító "állapította meg".
Szerintem teljesen más lett volna a lány fekvése, ha mondjuk egy SL600AMG oldalát húztam volna végig és nekem kellett volna lapot adni....
Mind1 száz szónak is egy a vége, mázlim volt, de az esetből tanulva tuti lesz rendszám. Ahhoz viszont rendbe kellene tenni az elejét.

Azt gondolom, hogy a váz sértetlen, mert az idomok faszán állnak rajta. Viszont ha oldalról nézem, akkor látszik, hogy görbe lehet az első villa (nem a teleszkóp). ezt kellene cseréltessem, de nem ismerek normális szerelőt...

(#21669) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Két szervizt néztem ki a környéken. Ezek közül ismeritek valamelyiket?

http://www.totiperobogo.hu/

http://moped.hu/

(#21670) Telda


Telda
addikt

Mennyi fáj kb. egy 125ös robogót forgalomba helyezni( rendszám, műszaki, stb.), ha a szükséges papírok megvannak?

(#21671) runner 125 válasza qpakcovboy (#21668) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fentebb már kérdeztem, de nem válaszoltál rá.

Ennek a robogónak megvan minden, a forgalombahelyezéshez szükséges külföldi (ha, import), vagy magyar okmánya?
Egy adás-vételivel az életben nem fog rendszámot kapni.

Ráadásul, ha Te arra a 0-ról szeretnél rendszámot, reg. adóval, mindennel együtt 70-80k simán meglesz, s akkor még hol a másik villa ára.

Egy villaszárcserét elég egyszerű kivitelezni, azért nem biztos, h szervizbe kell vinni. Csak lebontod a kormányt, leveszed a központi anyát a T szárról, teleszkópszárról a féknyerget, másik oldalról a km csigát, és szépen ki lehet csúsztatni alulról.
De, ha mégsem tudod/akarod magad megoldani, akkor vidd le Ócsára. Ott tudok szerelőt.

A másik, h hibátlan első villát találni hozzá nagy küzdelem lesz. Mivel a bontott villák 90%-a is azért keletkezik mert a motorral nem kicsit zakóztak, így valamilyen hiba szinte biztos, h azokon is lesz. Az új ára meg horror, 120-130k tuti van egy maxi robogó villa újonnan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21672) qpakcovboy válasza runner 125 (#21671) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen meg van a külföldi forgalmi, illetve a forgalomból kivonást igazoló papír. Azzal is tisztában vagyok, hogy 80 ropi egy rendszám, de még így is jó vétel volt. Nem szeretnék bajlódni a villaszárral, ráadásul a görgőket is meg szeretném nézetni, ahhoz meg légkulcs kell, szóval inkább szerelőre bízom.
Egyébként szerencsére tudok egy pont ilyen mocit darabokban, mert annak a motorját széthajtották és most darabonként eladják. Onnan szerváltam épp első lámpát is, de van hozzá idom mindenhova, de még váz is. Úgyhogy szerencsére alkatrész van, csak rendes szerelőt nem ismerek.

Ócsára nem fogom elvinni, mert így nem biztonságos vele közlekedni. Örülök, ha a környéken eltudom vinni valahova.

(#21673) Criton válasza golyani (#21662) üzenetére


Criton
veterán

jónak nézz ki :R

(#21674) runner 125 válasza qpakcovboy (#21672) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok.

Egyébként, ha oda-vissza kb 50km-t nem ér meg pl utánfutóval, vagy furgonnal, h normális, nem lehúzós, korrekt, lelkiismeretes szerelő csinálja meg, akkor keress Pesten valakit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21675) DigitXT


DigitXT
félisten

Eltört reggel a sisakom plexije, a "kezemben maradt" nyitás közben.
PowerTape-pel ideiglenesen megragasztottam, mert melózni kell, de
a végső megoldás az új sisak. Kár, mert szép sisak volt, de 10 éves:
szerintem a plexi nem is cserélhető rajta. Ha gondoljátok, teszek fel
képet róla, hátha nektek többet mond...:B Milyet ajánlotok helyette?
Anno igen drága* sisak volt: a mai napig - egész - jól szolgált...:R
*: már az akkori (diák) lehetőségeimhez képest: vmi 40-50K volt...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#21676) SzlobiG válasza DigitXT (#21675) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#21677) qpakcovboy válasza runner 125 (#21674) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Voltam minkét szerelőnél. A moped.hu fogja megcsinálni, a másikról inkább nem mondok semmit. Viszont a Frangepánba nagyon korrektek voltak. Ment vele a szerelő egy kanyart, szerinte a villa ment el.15-ért megcsinálják, vagy ugyan ennyi a bontott...

Elég sok motor volt náluk, amiből arra következtetek hogy sokan járnak oda, amiből meg arra következtetek, hogy nem gányolnak és megfizethetőek.
Nincs utánfutóm, se vonóhorgos autóm, ezért körülményes lenne Ócsára mennem.

(#21678) qpakcovboy válasza DigitXT (#21675) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem ilyen bukóm vAN: [link] Nagyon elégedett vagyok vele és szerintem ár/értékben verhetetlen.

(#21679) Smani válasza qpakcovboy (#21678) üzenetére


Smani
senior tag

Ilyenem van csak napszemcsi nélküli :P

(#21680) runner 125 válasza qpakcovboy (#21677) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben, az korrekt ár.

Egyébként, ha kész, alaposan ellenőrizd. Elengedett kormány mellett nem húzhat semerre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21681) DigitXT válasza qpakcovboy (#21678) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, elnézést, hogy nem pontosítottam: felnyitható, vagy zárt érdekelne.:R
Ezen belül is azok, amelyek biztonságosnak számítanak, és nem túl zajosak.
Szerk: sőt, ha lehet még fokozni, akkor szeretnék bele "páramentes" plexit.:D

[ Szerkesztve ]

(#21682) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szép ez a 400-as Burgonya :K . Ennek a T-MAX-nak viszont brutális ára van, de nagyon vágyom rá :B

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21683) runner 125 válasza Tothgera30 (#21682) üzenetére


runner 125
nagyúr

Baz, esküszöm telepátia. :D

Ugyanazt a T-Max-ot akartam belinkelni hasznaltauto-ról. :D

Nem semmi lehet, de ennyiért a kutyának sem fog kelleni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21684) Tothgera30 válasza runner 125 (#21683) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Látod, tudom én hogy mire gondolsz :P . Bár az a motor nekem most nagyon mozgatja a fantáziámat, bár ahogy nézem árban a feléért, vagy picit alatta lehetne elpasszolni, de sajnos az ilyen gépekre nagyon csekély a vásárlóréteg, bár attól még egy szép nyári/őszi időben szívesen kipróbálnám egy hosszabb túra alatt :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21685) Lauda válasza Tothgera30 (#21682) üzenetére


Lauda
félisten

Szep szep, de mi lesz a vespa projektel? :DDD

(#21686) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

szerelőnél van a motor, a motorban minden rendben van -fizikailag értve- és az a tünet, hogy 80ig tökéletesen megy de aztán ráhúzva még a gázkart, köp egy picit füstöt és megtorpan, akkor mi a baj?

mintha sok anyagot kapna, ez lehet a cdi, gyújtás elektronika hibája?

szerelő megnézte, tényleg semmi gond nincsen, alap fúvóka, alap karbi, minden alap rajta, de valamiért 80nál füstöl egy picit és megtorpan a gép

valami javaslat? mert ő is picit ideges, hogy mi lehet a baja

és ha esetleg cdi gondja van, ezekre is rá kell dugni diagnosztikai dolgot, és rátölteni valamit? vagy ezek "még" nem olyan masinák?

egy 4t 180 as runnerről van szó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21687) SirKero válasza Tothgera30 (#21682) üzenetére


SirKero
őstag

Én meg Őt néztem ki a mostani Burgonyám utódjául. :K ( ha egyszer össze jön a rá való :B )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21688) Lauda válasza SirKero (#21687) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon ott van! :R

[ Szerkesztve ]

(#21689) SirKero válasza Lauda (#21688) üzenetére


SirKero
őstag

Ezek közül bármelyikkel kiegyeznék :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21690) Lauda válasza SirKero (#21689) üzenetére


Lauda
félisten

Azt el is hiszem, mocskos jo formaja van ezeknek a motoroknak! :K

(#21691) TayRol válasza SirKero (#21687) üzenetére


TayRol
veterán

pont ilyent néztem ki én is magamnak, csak kék színben. 550e körül volt az ára.

(#21692) DigitXT válasza TayRol (#21691) üzenetére


DigitXT
félisten

(#21693) TayRol válasza DigitXT (#21692) üzenetére


TayRol
veterán

:)

nem, magyarországi születésű volt.

szerk: már nincs fent ha jol latom. mindegy, még úgysincs meg az egész keret rá.

[ Szerkesztve ]

(#21694) Lauda válasza TayRol (#21691) üzenetére


Lauda
félisten

Van itt is egy: [link] ;)

(#21695) TayRol válasza Lauda (#21694) üzenetére


TayRol
veterán

akár még ez is lehet bár dobozzal volt lefényképezve és 25-30e km volt benne. de barmi lehetséges.:)

ellenben lehet, hogy nem kell vennem 4-500-as robeszt mivel csak egyedül fogok most egy ideig motorozni, szóval olyan 3-400e között lesz valami ami 200-300ccm-es. Érdemes megvenni a nagytestűeket? gondolom 1 személlyel tűrhető a 20-22 LE.

ez tetszik csak élőben nagy volt a segge.:D

[ Szerkesztve ]

(#21696) Tothgera30 válasza Lauda (#21685) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Vespa projekt elég nagy szívás. Az NRG-re mindenképp pótolni kellene hogy egy szép/fiatal, nem rommá tört gépet hozzak el, és itt kezdődik hiba hogy nincs semmi előnye. Kisebb kerék, szarabb futómű, gyengébb blokk, gyér menetteljesítmény, kevesebb hely, és még rá is fizettem, ergo nem éri meg. De ha az NRG-t majd, egyszer eladom (bár nem igazán akarom hogy elvigyék), akkor egy LX/S 50 2T után kjtatok, az tuti.

#21687 SirKero: Ütős kis gépezet, de nekem maxiból csak a Nexus és T-MAX jön be igazán, szebb napokon az X9 is hozzájuk csapódik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21697) Criton


Criton
veterán

Az új motor esetében normális, hogy fehér füst jön ki?
Egyesek azt mondják, hogy elfog tűnni, de ilyenkor valaminek még ki kell égnie?

(#21698) Lauda válasza Tothgera30 (#21696) üzenetére


Lauda
félisten

De legalabb van egy vespad. :DDD Amugy teljesen megertem az okokat. :) Szep kis motor az az lx 50. ;)

Criton feheren akkor fustol, amikor vize eget el, ezert inkabb az nem is fust, hanem goz.

(#21699) Tothgera30 válasza Lauda (#21698) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én így vagyok vele, mert nagyon stílusos, meg fém kaszni, ezek mind-mind a gyengéim. De annyi pluszt nem ér hogy most még az NRG-től többet érjen, mert ehhez képest a Vespa műszakilag egy faék egyszerűségével bír. Nagygépnek meg 300-500ccm-es maxit vennék, nem egy kis kerekű Vespát, attól még a GT 200/GTS 300 Turismo a kedvenceim közzé fog tartozni. De a lényeg hogy még megtartom a mostanit, felesleges lenne cserélni, többet szívnék vele, fogyasztásban is több lenne és ugye anyagilag meg főleg!

Ez mekkora flash... :Y

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21700) Criton válasza Lauda (#21698) üzenetére


Criton
veterán

Fehéren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.