Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Smani válasza Criton (#21697) üzenetére


Smani
senior tag

Léghűtéses igaz?

(#21702) SirKero válasza Tothgera30 (#21696) üzenetére


SirKero
őstag

Ez a szerencséje a gyártóknak,hogy nem vagyunk egyformák :DDD
De ha már Piaggio akkor nekem az X8 jobban tetszik mint az X9 :B

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21703) Criton válasza Smani (#21701) üzenetére


Criton
veterán

Igen

(#21704) Lauda válasza Tothgera30 (#21699) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is nagyon bejonnek, de kuva draga es azert tenyleg nem egy sportrobogo. Mondjuk egy ilyet elfogadnek: [link] :C ;]

Criton Ha leghuteses, akkor nem tudom mi az. Tankolj bele benzint viz helyett. :DDD

(#21705) Smani válasza Criton (#21703) üzenetére


Smani
senior tag

Hát akkor fogalmam sincs :(

Lauda: :DDD

(#21706) Criton válasza Smani (#21705) üzenetére


Criton
veterán

Egy motoros ismerősöm szerint attól csinálja, hogy új. És le kell valaminek égnie, csak nem tudom minek....

(#21707) dave93 válasza Criton (#21703) üzenetére


dave93
őstag

2 ütemű a motor, én úgy tudom ott teljesen normális a fehér füst, hisz benzin+ olaj keverékkel megy.

(#21708) zsolt19900


zsolt19900
őstag

malossi multivar 2000-ret 4t runnerhez hol tudnék venni? magyarországon elérhető ez a dolog?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21709) zso79 válasza zsolt19900 (#21708) üzenetére


zso79
őstag

Mekkorához? :)

(#21710) Criton válasza dave93 (#21707) üzenetére


Criton
veterán

Neked volt igazad, most beszéltem a bolttal.Mivel 2ütemű (Magnet Sport) és olaj és benzin van benne és léghűtéses ezért persze hogy fűstől fehéren.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#21711) zsolt19900 válasza zso79 (#21709) üzenetére


zsolt19900
őstag

180 4t

és sokat dob a menetdinamikán?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21712) Lauda válasza zsolt19900 (#21711) üzenetére


Lauda
félisten

Oket kerdezd meg: [link] A Tiedhez nem talaltam, de masik runnerhez igen, biztos tudnak hozni.

Neki lett nem reg 180 2T-be [link]

[ Szerkesztve ]

(#21713) zso79


zso79
őstag

Kérdeznék egy érdekeset: mi történik olyankor, amikor full gázon, fix fordulaton pörög a motor, álló helyzetben nem túl nagy erővel vissza tudom tartani? Valaminek csúszni kell véleményem szerint. Ezt melegen produkálja. Kb. ugyanez érezhető, amikor lassításnál leesik a fordulatszám 5000 környékére. Hogy veszem észre hogy csúszik a kuplung és hogyan ha a szíj?

Ha jól tudom, akkor úgy kell állítani, hogy előbb fog a kuplung, és vmikor utánna kezd el nyitni a varió. Hogy konkrét esetet mondjak, ha jól érzem 4000 körül kezd el fogni a kuplung, 5000 körül kezd el megmozdulni és olyan 7000-7500-től van ténylegesen ereje. Melegen sok esetben ezt a 5000-től 7000-ig tartó intervallumot nehezen tudja átugrani. Ha nem kopás, akkor milyen irányba kellene próbálkozni a hangolással.

runner: már nézegetem milyen messze is van pontosan Ócsa :D

[ Szerkesztve ]

(#21714) zsolt19900 válasza Lauda (#21712) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés köszike

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21715) Lauda válasza zsolt19900 (#21714) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit!

(#21716) Telda


Telda
addikt

Megvolt a nagy robogónézés, volt vagy 30 motor, de mind kuka, fényképeket sem csináltam, inkább menekültem. Estek vele, újra van fújva, darabokból van össze rakva, hiányos, stb.
Egy 97es SR volt ami úgy ahogy kinézett, csak a km óra mutatója le volt törve, ami fogalmam sincs hogy törhetett le...

(#21717) Smani válasza Telda (#21716) üzenetére


Smani
senior tag

Elfáradt azt lefittyent.

(#21718) Lauda válasza Telda (#21716) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg ez a runner: [link]?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21719) runner 125 válasza Telda (#21716) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gondolom amikor visszapörgették 13.000-re. ;]

Vicc nélkül, simán előfordul öreg, napszívta robogókon. Kiszívja a kis apró műanyagot a Nap, egy nagyobb kátyu, és le is törött.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21720) dave93 válasza Lauda (#21718) üzenetére


dave93
őstag

Ebben is biztos valós a km ;]

Criton: Nincs mit :R

(#21721) Lauda válasza dave93 (#21720) üzenetére


Lauda
félisten

Tuti. :DDD

Vagy ezek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21722) runner 125 válasza zso79 (#21713) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magyarán állóhelyzetben lábrakással megfogod a csőgázra húzott maxirobogód?

Az úgy érdekes.

Első körben meg kell nézni a kuplungot, egészen pontosan a pofákat. Van-e rajtuk megfelelő mennyiségű ferodol, illetve a kis rugók milyen állapotban vannak.
Következő lépés a hajtásszíj ellenőrzése. Első hsz.-ban van egy táblázat, töltsd le, hátha benne van a robogód, s akkor látni fogod a cserehatárt.

Egyébként milyen robogó ez?
De, típustól függetlenül is, ha valóban hasonló fordulaton kezd el nyitni a kuplungod, az kicsit sok. Pontosabban felesleges ennyire felpörgetni, pláne egy full gyári motort.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21723) Telda válasza Lauda (#21718) üzenetére


Telda
addikt

Ezek túlszaladnak a kereten, 150 amit most rá tudok költeni. Az NRG nem rossz, meg nincs is messze, én is néztem, csak sajnos levegős és én ragaszkodom a vizeshez.

[ Szerkesztve ]

(#21724) Lauda


Lauda
félisten

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Multkor 200-at irtal. :U

[ Szerkesztve ]

(#21725) runner 125 válasza Lauda (#21724) üzenetére


runner 125
nagyúr

Piros vizes Jog-ért el kell menni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21726) Criton válasza Telda (#21723) üzenetére


Criton
veterán

a levegős egyébként mennyivel rosszabb?
Több helyen is 50%-50% mondanak mind a kettőre, szóval ugyan annyi jót és rosszat mondanak mind a kettő megoldásra, víz vagy levegős...

(#21727) zso79 válasza runner 125 (#21722) üzenetére


zso79
őstag

runner 125: Nem maxi, NRG Power DD LC, de pontosan az a szitu, amit leírsz. De csak melegen, jópár elindulás és megállás után!!!! Ha huzamosabb ideig (akár csőgázon) megyek vele és nemigen vannak váltások nem tudok ilyet csinálni, bármennyire erőlködöm. És melegen menet közben is van ilyen "turbólyuk"

Nemrég került fel rá az új dob, mert a gyáriban már ramaty volt a katalizátor és melegen nagyon folytott és most nem igazán sikerül beállítani, már a második szervizben van (most talán lesz vmi haladás, jövő héten kiderül), azért kérdeztem a múltkor, hogy tudsz-e valakit pesten.

Amúgy gyárilag is 5000 körül indult, most új dob, kisebb görgők és erősebb kontraszt van benne. Gyárilag 8500-9000-et forgott max.

Criton : majd úgy is kijavítanak ha tévedek, de úgy hallottam, hogy más a henger a levegős Powereken, jóval gyengébb, több a folytás.

[ Szerkesztve ]

(#21728) Criton válasza zso79 (#21727) üzenetére


Criton
veterán

Lehet rosszul tudom, a fojtásról hallottam, de azt is hallottam, hogy ezen a fojtáson lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#21729) runner 125 válasza Criton (#21726) üzenetére


runner 125
nagyúr

A levegőhűtés egy csontegyszerű, mára kissé elavult technika. Általában manapság csak a távol-keleti gyártók alkalmazzák, de már náluk is megfigyelhető jó néhány vizes robogó.

A vizes előnye, h alapvetően egy standard hőértéken (persze némi ingadozás itt is van, de jóval kisebb, és nagyob átmenettel megy végbe, mint a levegősnél) jár a motor, ami az élettartamát figyelembe véve, sokkal előnyösebb.
Nyilván többen jönnek sztereotíp gondolatokkal, miszerint hamar beszarik a vízpumpa, felforr, meg hasonló baromságok, de ezek alapvetően nem igazak.
Noh persze egy 40-50.000km-t futott robogónál valóban előfordul, h vízpumpás lesz, de kb. 3-4k egy felújítószett hozzá lapáttal, szimeringgel együtt.

Ettől függetlenül a levegőhűtéssel sincs baj, ha normális olajjal van használva és hidegen nincs hajtva, ugyanúgy hálás és tartós lesz.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21730) Criton válasza runner 125 (#21729) üzenetére


Criton
veterán

Na, most megint okosabb lettem, köszi :R

(#21731) zso79 válasza Criton (#21728) üzenetére


zso79
őstag

Erre gondoltam, nem tudom mennyire igaz: [link] Ezen viszont nem olyan egyszerű változtatni.

Az biztos, hogy a vizes DD-kre ez nem igaz :)

(#21732) Tothgera30 válasza zso79 (#21727) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem lehet hogy a kipufogó zavar be, mert nincs hozzá belőve a motor? A kuplung, szíj és a görgők már lehet hogy kopottak, de leginkább a kuplung lehet a ludas. Vidd el egy ügyes szakihoz, állítsa be hozzá a karbit és a hajtást, akkor talán jó lesz, ha mégse akkor reset és minden gyáriba vissza!

Az enyém gyári, 500-nél indul, kb. 9500-ig pörög le, ez utóbbiban nem vagyok biztos, sohasem nyelezem. A kipufogó tényleg sokat fojt, bár azért mert katalizátoros, egy hosszabb út után nagyon forró.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21733) runner 125 válasza zso79 (#21727) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem téged ütöttek el valami kamu 50-essel és hajolt el a villa?
Tököm, hirtelen annyian lettünk, h már azt sem tudom kinek mi volt az eredeti problémája. :D

Ha, lekopott a ferodol a kuplungpofákról, akkor értelemszerűen bemelegedés után produkálhat hasonló jelenséget. A blokkban (égéstéren kívül) talán itt van a második legnagyobb hőmérséklet, még ha hibátlanul működik, akkor is iszonyúan forrósodik minden robogó kuplung. - Ha, leveszed a deklit, a harang elég sok esetben el is szokott színeződni. Ebből fakadóan kopott ferodollal a hőmérséklet hatványozódik!

Ok, fenebbi hsz.-om nyitási fordulatra vonatkozó részét, még maxi robogó gondolatában írtam.
A 2t NRG-n az 5000 körüli nyitás rendben van.

mod.

Telda! Leírom ide is, Lauda által linkeltek közül ez a
Jog RR első osztályú vétel fotó alapján. Ezt látatlanban is megvenném ennyiért, mindenképpen menj, próbáld ki, ha kivitelezhető!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21734) zso79 válasza Tothgera30 (#21732) üzenetére


zso79
őstag

Tothgera30: Erről beszélek, hogy nem sikerül beállítani. :) A görgők vadi újak, a dobhoz adták őket, a kontrasztrugó vadi új. Szervizben megnézték, a kuplungom egy ujjnyi területen fel van égve, de azt mondják attól nem kellene ilyet produkálnia. Jövő héten új kuplungrugót kap és meglátjuk mi változik.

Úgy nézem gyakorlatilag a tiéd is annyit forog, mint az enyém gyárilag. Az új dob elvileg annyit csinál, hogy eltolja a hasznos fordulatszám tartományt, úgyhogy logikus lenne állítani a kuplungot is, hogy picit feljebb fogjon, nem? A könnyebb görgők miatt a varió is később vált.

runner: már néztem, a kuplungharangom szép színes :D

[ Szerkesztve ]

(#21735) Lauda válasza zso79 (#21727) üzenetére


Lauda
félisten

Itt azt irja, hogy csak a fordulatszam van korlatozva.

(#21736) zso79 válasza Lauda (#21735) üzenetére


zso79
őstag

Igen, ezt nem verik nagy dobra, én is csak nemrég bukkantam rá, egyik fórumban volt erről szó, de nem tudom megerősíteni hogy igaz, engem szerencsére nem érint :)

(#21737) Tothgera30 válasza Lauda (#21735) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem egyszerűbb rátenni az elve fojtott levegős hengert, sőt levegős blokkot, márt hátul dobfékes, mint külön CDI-t gyártani hozzá! Fojtott hengerrel van az, az egyik fórumos srácnak van egy Power DT, talán neki. Ő komplett hengert vett hozzá, mert a gyárt nem érdemes farigcsálni, bár teljesen más dolog miatt bontotta meg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21738) Lauda válasza Tothgera30 (#21737) üzenetére


Lauda
félisten

De az egu cikkeben szo sincs rola, hogy ez a levegos hengerekben van csak. ;) Teljesen ertelmetlen kulon fojtani egy levegos hengert. Vagy szerinted miert kellene?

[ Szerkesztve ]

(#21739) zso79 válasza Lauda (#21738) üzenetére


zso79
őstag

Nincs, de ha belekukkantasz a fórumba kiderül, hogy csak azokkal van ilyen tapasztalat ;)

(#21740) Tothgera30 válasza Lauda (#21738) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig azokban van csak. A vizes henger és blokk megegyezik az SR-be és Runner-be szerelt motorral. A levegős egy külön állatfaj, németeknél ha jól tudom főleg csak azt forgalmazzák (árulják újonnan), mivel gyárilag lefojtva nem igazán megy, fojtás kiszedése után meg igen csak tornázni kell hogy elérje a 70km/h-t. Bár attól még nagyon szívesen elfogadnék egyet, csak hiányozna a vízhőmérsékletes csíkocskák vad menetelése az orrom előtt, a nyári 40C-os hőségben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21741) Lauda válasza zso79 (#21739) üzenetére


Lauda
félisten

zso79, Tothgera30 En elhiszem, fuggetlenul attol, hogy az egvilagon semmi ertelmet nem latom, miert kell fojtani egy levegos hengert. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21742) runner 125 válasza Lauda (#21741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Extrém melegedés? - Megragadás hajlam?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21743) zso79 válasza runner 125 (#21742) üzenetére


zso79
őstag

runner: Ezzel nagy hülyeséget mondtam?

"Az új dob elvileg annyit csinál, hogy eltolja a hasznos fordulatszám tartományt, úgyhogy logikus lenne állítani a kuplungot is, hogy picit feljebb fogjon, nem? A könnyebb görgők miatt a varió is később vált."

[ Szerkesztve ]

(#21744) Lauda válasza runner 125 (#21742) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az eletben meg nem ragasztasz egy levegos blokkot. :N

(#21745) SzlobiG válasza Lauda (#21744) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dehogynem olaj nélkül megoldható. ;] :D

(#21746) Lauda válasza SzlobiG (#21745) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy jo hogy meg. ;] ;]

(#21747) Tothgera30 válasza Lauda (#21744) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerinted :DDD ! Nagy melegben, hosszú nyelezés után simán megragadhat, nem egy ismerősömnek ragadt már meg ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21748) Lauda válasza Tothgera30 (#21747) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ott valami hutesi problema volt, vagy tuningolt motor gyari hutessel. ;)

(#21749) runner 125 válasza Lauda (#21744) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne általánosíts / terelj.
Jelen esetben a fojtott levegős NRG blokkról volt szó.
Hozzáteszem a fojtás pontos okát nem tudom, csak tapasztalatok alapján feltételezem.
Így simán el tudom képzelni, h a vizes teljesítményét tartósan nem tudná hozni a levegős NRG, ezért visszafogták. Eleve más ésszerű alapja ezen oknak nem lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21750) Telda válasza runner 125 (#21733) üzenetére


Telda
addikt

Szép, bár a müszerfala kicsit játékmotorosnak néz ki :) .
Amúgy már azon is gondolkodtam, hogy lehajtom a hátsó ülést és elhozom a csomagtartóban, max kilóg a kereke. Csak nem tudom befér-e, illetve oldalára döntve nem tudom kibírná-e a műanyag, de gyanítom nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.