Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Tothgera30 válasza mocsanisi (#20100) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...akkor megnéznélek téged hogy elviszik a te papírral vett motorodat, te meglátod másnál akkor mit csinálnál... -Spájszer elő ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20102) Telda


Telda
addikt

Ez valóban 2007-es lenne?

(#20103) GrandeP válasza mocsanisi (#20100) üzenetére


GrandeP
őstag

Hat vagy kulcssal egyutt loptak el vagy csereltek.
Innentol kezdve biztos h nem jo bele a kulcsod. Adasveteli 2 kulccsal valos adatokkal nem gondolom h lopott lenne. Es aki mast allit arrol azt feltetelezem h leakar rola rangatni.
Ellenben ha normalisan jonnneek oda, akkor valszeg igen, de ha ugy h "deba.omazanyadataddodaamocimat" sztem bukoval kapnal. :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20104) SzlobiG válasza Telda (#20102) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kizártnak tartom.

(#20105) mocsanisi válasza GrandeP (#20103) üzenetére


mocsanisi
senior tag

nyílván ha rajta van a motoron követem amíg meg nem áll. Ha megállt leállította, leszállt, akkor mennék oda nyílván mert akkor nem tudja vinni a motort ergó menekülni. Ha meg nincs más választás, és már a te stílusodban kéne nyiltkoznom, akkor bukóval együtt tépném le a fejét. Bocsi de én mint diák suli mellett dolgoztam nem keveset hogy megvegyem azt a motort, baromi sok energia és pénz volt benne amíg olyan lett amilyen most. Ezek után sok minden nem tud érdekelni, csak hogyha lehetőség van rá akkor visszszerezzem.... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20106) GrandeP válasza mocsanisi (#20105) üzenetére


GrandeP
őstag

En stilusom? :)
Eddig az volt h te vagy a helyi igazsagoszto batman. En csak a masik oldal szemszogebol nyilatkoztam.
Mea culpa ha felbastalak, csupan probaltalakravezetni arra h nem a tolvajon toltened ki a haragod ,hanem egy vetlen emberen. Es ha lany es azthiszi h megakarod eroszakolniakkor is igy viselkednel?

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20107) runner 125 válasza Telda (#20102) üzenetére


runner 125
nagyúr

Old SR, 94 tol kb 98 ig gyártották. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20108) Tothgera30 válasza Telda (#20102) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább 97-es... :DDD

Huh, nézegettem az aprókat és ez elég nagy átbaszás, főleg hogy Street ként hirdeti, közben pedig legalább két motorból állt össze, ha nem egy Mina blokkos régi SR-re húztak újabb évjáratúról származó idomokat és abba egy F12/Aerox/stb.- ről származó blokkot dobtak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20109) mocsanisi válasza GrandeP (#20106) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Azt mondtam ha menekülni akarna :)
Amúgy mondtam egy fiatal vékony srácról van szó. Ha csaj lenne. Nemtudom. nem gondolkodtam rajta. Az a gond hogy ilyen esetekbe, hogy mész és meglátod a motorod, nem tudom ki tudna higgadtan és racionálisan gondolkodni...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20110) Telda


Telda
addikt

A Malaguti F12 tényleg kistestű, vagy csak nekem tűnik annak?

(#20111) DigitXT válasza mocsanisi (#20109) üzenetére


DigitXT
félisten

Mint azt sokan mondták már, szinte biztos, hogy nem a tolvaj ül a
motorodon, így 1 év távlatából pláne... Örülj neki, hogy előkerült, de
állj hozzá úgy, hogy a mostani tulaj jóhiszeműen vásárolta a gépet:
nem vele szemben kell igazságosztóként fellépned, sőt! Egyáltalán.
Vigyél magaddal rendőrt - nehogy a végén még téged "meszeljenek
el" önbíráskodásért (ha már letépem a fejét, s ilyenek jöttek szóba).

Egyébként nem kell visszalopni sem, ha állni látod valahol, hehe...
Viszel te is egy U-lakatot, lezárod jól, aztán megvárjátok a rendőrt:
fel sem merül, hogy menekülne-e a motorral bárki. Gondolom anno
tettél rendőrségi feljelentést, az szerintem most is legyen nálad.:D

(#20112) mocsanisi válasza DigitXT (#20111) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Persze hogy tettem bejelentést, még járkáltam is az örsre hogy nem lehetne-e valami kiemeltebb figyelmet szentelni neki mert a kapitányságról 2-3 utcányira látták már nem 1x. Válasz: ők nem tudnak mit kezdeni vele, keressem meg, győződjek meg róla hogy 1000% az enyém, hívjak járőrt, és ők onnantól tudnak segíteni akármit is.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20113) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Na idöközben talaltam egy kis tuningot a Piagio Zip 4T 50-röl.
Itt van egy PDF, igaz Vespa 50 LX4-röl, de alul ha megnezitek a vegsebesseget gyarilag 45 km/h -ra van szabalyozva, de gyakorlatilag a gep 67 km/h-ra kepes.

A helyzet ugyanez a ZIP 4T 50 eseteben is: a fojtas elektronikusaan van benne, tehat a CDI- ben egy drotot kell csak elvagni:
[link]

Hetvegen asszem nekiallok, majd irom a fejlemenyeket. :DD

(#20114) SzlobiG válasza horvathkrisz (#20113) üzenetére


SzlobiG
félisten

Variátorral is lehet ám ügyeskedni pl mallossinak van jó féle bár ez 2T ír, gondolom 4T-re nem jó.

De nem muszáj szettet venni a görgőkkel tudsz végsebességet kicsikarni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#20115) horvathkrisz válasza SzlobiG (#20114) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Hogy erted pontosan a görgöket?

(#20116) SzlobiG válasza horvathkrisz (#20115) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Lehet venni több méretű görgőket.

(#20117) vaksi8 válasza SzlobiG (#20116) üzenetére


vaksi8
senior tag

A görgők méretével nem tudsz végsebességet nyerni!Legfeljebb egy kis gyorsulást tudsz vele elérni.Végsebességhez már egy komplexebb bele nyúlás kell.
Esetleg ha már amúgy is veszített a végsebességből a szíj és a görgők cseréjével a gyári állapotot tudod vissza állítani.

[ Szerkesztve ]

(#20118) zack válasza g@bo (#20076) üzenetére


zack
nagyúr

Ne is mondd. Nekem is gondok vannak a jobb térdemmel. :( (13 éve tolom kb.)
Ilyet vettem a problémára: Acerbis Impact Evo

Ezen nem megy át a szél 150km/h környékén sem mert egybe műanyag fedi.
Egyébként sokkal jobban éri a menetszél a térdkalácsomat robogón mint a GSXR-en.
Nem csak a téli, hanem a nyári könnyed öltözködés is rombolja az izületeket, csak mivel a levegő meleg/forró így nem érzed, ill. jólesik a menetszél.
Bizonyos tekintetben veszélyesebb mint a téli hideg, mert ezt érzed, és mivel kellemetlen a hideg, védekezel ellene aláöltözéssel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20119) g@bo válasza zack (#20118) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor, ezzel a téli motorozással kb. el is intéztem? soha nem fájt eddig.... :((
most tolom a proenzit, és csak térdvédővel tolom, nyáron is.

(#20120) horvathkrisz válasza runner 125 (#20091) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Körbefotoztam, de meg nem töltöttem fel a kepeket, amugy a motorolaj volt keves (szomszed srac mondta hogy az, ö jobban ert hozza nalam).
Kicsit utanatöltöttem, de termeszetesen igy is eleg fekete, emiatt kene majd lecserelnem.

(#20121) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma láttam egy szép Vespa LX50-et :Y . Vágyaim vannak iránta, kell nekem, egyszerűen kell :U . Tudom hogy nem megy, nem gyors, kicsi a kereke, nem olyan jó a fék mint az NRG-n, és a futómű is kaki ahhoz képest, de nincs mese, eh, újabb szerelem, kell :W !

...hátha elmúlik pár hét alatt... :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20122) runner 125 válasza horvathkrisz (#20120) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahhoz nem kell zseninek lenni, h az olajszintet a nívópálcával tudjuk ellenőrizni, ezt még édesanyám is tudja.

Csavart meg keresd meg az alján / oldalán alul, ott kell annak lenni.

Tothgera30

Ez engem egy csöppet sem mozgat meg. Ez már nem az igazi Vespa feeling, hanem egy fogyasztói társadalomnak gyártott divatrobogó.

Az igazi Vespa feeling számomra a PK50-től visszafelé érvényes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20123) Tothgera30 válasza runner 125 (#20122) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem a régiek is tetszenek. De ez pl. ez, egy igazi ínyencség lehet!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20124) runner 125 válasza Tothgera30 (#20123) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem rossz, de látszik az ülésen, h home made.

Ha, már Vespa tuning; noh ezektől feláll az a bizonyos nem létező szőr a hátamon. :D
Jó kis váltós pörgős maxi Vespa-k. Mellesleg brutálisat mennek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20125) Tothgera30 válasza runner 125 (#20124) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez beteg :DDD ! Én megelégszem egy gyári Vespa LX50-el, vagy S50-el, persze 2T kell, 4T-be belehalnék :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20126) SzlobiG válasza Tothgera30 (#20121) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát nekem nem jönnek be ezek az "old" stílusú gépek a modern sportosság a nyerő.:)

(#20127) Tothgera30 válasza SzlobiG (#20126) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nah az a mostani, de mellé nagyon passzolna egy Vespa...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20128) zack válasza g@bo (#20119) üzenetére


zack
nagyúr

Hát...El azért nem intézted. :N Ettől nem kell félned. Regenerálódnia kell az izület-porc-porcfolyadék hármasnak. Ezt tudod kívülről gyorsítani zöldkagyló kapszulával (Glükozamine) vagy pl. Biotech-es étrendkiegészítőkkel is. Az egyik legjobb ezekből pl. az Arthro Guard Gold

Valószínű hogy valamennyire károsodott, ill. az izületi folyadék lehet kevés, de ez visszatölthető ami gyorsítja a gyógyulást. Arra figyelj, hogy a térdvédőt soha ne hagyd otthon. ;) Mert ilyenkor duplán árt ha huzat éri folyamatosan.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20129) mocsanisi válasza zack (#20128) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ha van rá pénze Animal Flex. Rossz visszajelzést nem hallottam, súlyemelők-testépítők-stb. használják. Ha náluk bevált megér egy próbát :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20130) zack válasza mocsanisi (#20129) üzenetére


zack
nagyúr

Na jó. De egy havi adag majd 12k. :U
Ez még mindig lehet a "végállomás" ha a többi (olcsóbb) nem használ.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20131) SzlobiG válasza mocsanisi (#20129) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz annyit nem ér az Animal...én proenzit tolom és idáig mindég hozta az elvárt hatást, persze kinek mi jön be, de nagyon nem lehet mellé nyúlni egyikkel se.

(#20132) g@bo válasza zack (#20128) üzenetére


g@bo
nagyúr

megadom neki... :R

(#20133) Gergello válasza mocsanisi (#20100) üzenetére


Gergello
addikt

Én a ...ba elküldeném a gyereket ha vki ilyen szöveggel jönne.

(#20134) Gergello válasza mocsanisi (#20105) üzenetére


Gergello
addikt

szerintem lopd vissza

szemet szemért

(#20135) runner 125 válasza Gergello (#20134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gondold már végig, mennyi az esélye h maga a tolvaj használja Pesten? 0.

Ezt valami ótvar kötsög lenyúlta és a tesók között gyorsan másik kézhez került némi kp.-ért.

Felesleges visszalopni, pláne úgy, h azért valaki minden bizonnyal pénzt fizetett a tolvajnak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20136) Lauda válasza runner 125 (#20135) üzenetére


Lauda
félisten

Igy van. A motort szinte biztosan nem fogja visszakapni, viszont az elkoveto meglehet, amivel persze megint nem megy sokra.

[ Szerkesztve ]

(#20137) SzlobiG válasza mocsanisi (#20129) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amúgy honnét lopták el? Le se volt zárva meg semmi?

(#20138) Gergello válasza runner 125 (#20135) üzenetére


Gergello
addikt

(#20139) DigitXT válasza DigitXT (#19058) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt anno (kicsit) benéztem: 8,9 km volt az a 9,2, szóval bár javult a helyzet a
guminyomás rendbetételétől, de nem annyit.:N (Nem lett halál pontos utána.)

Csak azért, mert azt számolgatom, hogy mennyit csal lefelé a távolságmérés,
és gyanús volt, hogy nem lett annyival rosszabb, mint "lennie kellett volna".:D

Szóval eddig lapos gumival jó +5% távot mértem, felfújva jó +3%-ot, most meg
jó -10%-ban vagyok, úgy, hogy a sebességmérést helyretettem a kalibrálóval...
Ez csak a fogyasztási adatok számítása miatt lesz érdekes. De megoldom.;]

(#20140) mocsanisi válasza SzlobiG (#20137) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Dehogynem. Hátsó kerék hátsó telóhoz láncolva, és egy vasajtó mögül... Valszeg kiemelték, átvitték az udvaron, vagy úgy valahogy.
Valszeg lomtalanításkor mikor jöttek a tezsvírek kifigyelték.

Lauda: Dehogynem, ha megvan, visszakerül az a motor, ha az alvázszámot ki is csiszálták, Persu barátja szervízelte a motort, és van benne egy olyan dolog amit senki nem tud hogy benne van, és miért van benne. Ennek benne kell lennie ha enyém a motor.

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#20141) Tressy


Tressy
senior tag

Sziasztok

Honda Lead SCV100, 2006os 4T kb 1/3 gáznál furán csörög szerintetek mi gondja lehet?Rendesen járok vele szervizbe szóval minden ami kelhet megvan.

(#20142) Tressy válasza Tressy (#20141) üzenetére


Tressy
senior tag

Azt még hozzá tenném hogy csak melegebb idöben csinálja 5 fok alatt nem nagyon

(#20143) Telda válasza Tressy (#20142) üzenetére


Telda
addikt

Nekem az autó ilyen, csak az hideg időben csörög és melegben nem :DDD

(#20144) GrandeP válasza Tressy (#20141) üzenetére


GrandeP
őstag

Laza csavarok? :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20145) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Még jó hogy én 2,5 literből kihozom :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20146) Telda


Telda
addikt

Hali!

Erről a motorról illetve a márkáról vélemény?

(#20147) Tothgera30 válasza Telda (#20146) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyik haverom a faterjának ilyet vett, bár az övé szürke és 40km/h-tól többet még nem gurult szakadékban sem. Levegős Minarelli, lényegében jól bírják, viszont ha meghúzod vagy eltörik egy idom, nagyon nehéz lesz találni hozzá másikat. A futott km tuti kamu, ebben már ránézésre is 20 ezer+ km van, a típus nem rossz, de az adott példányt hanyagold.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20148) Telda válasza Tothgera30 (#20147) üzenetére


Telda
addikt

Hát ha levegős, akkor már eleve kilőve, mindenképp vizeset szeretnék.
Marad a Malaguti F-12 vagy a Piaggio NRG MC3 ha addig nem viszik el.
Ezekről majd a helyszínen döntök.

(#20149) Tothgera30 válasza Telda (#20148) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem ránézel és látod hogy levegős-e vagy sem. De azt az NRG-t amit a múltkor linkeltél már rég elhoztam volna, nagyon toppon volt, és egész jó árban!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20150) Lauda


Lauda
félisten

Ez kicsit eros: [link] ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.