Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Atlantisz48 válasza Dzsekó (#54216) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, sikerült lementeni az adatokat. Így semmi nem vesződött el. :R

(#54252) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 4 TB-os lemezt szeretnék vásárolni. Fő felhasználási célja a torrentezés, tárolás, filmek- zenék lejátszása lenne.

Két fajtát néztem ki, szerintetek jók lennének ezekre a célokra?

SEAGATE Surveillance 5900 rpm
WD Purple

Jelenleg egy 2TB-os Seagate SV 35-ösöm van, ez 7200 rpm-es, azt hiszem ez is video rögzítésre van kitalálva. Ezen vannak most a játékok, filmek, torrent egyszóval minden. Már több, mint 2 éve megy gond nélkül.

Tanácsotokat előre is köszönöm!
Üdv
T

[ Szerkesztve ]

(#54253) Lauda válasza Tiby_83 (#54252) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Purple megfelel a celra ez biztos, aquaban olcsobb is mint itt.

(#54254) jim bcs válasza Atlantisz48 (#54251) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez jó hír, köszi a visszajelzést.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54255) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Udv.
Érdemes olyan használt hdd-t venni, ami ~500napot ment, és ~4000x állt/indult el? Sentinel 100/100
Wd black 1tb.

Vagy inkább egy új winyot vegyek? Pl. 1tb EZEX?
Koszi

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54256) jim bcs válasza Gaaabeeesz (#54255) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kérj egy komplett S.M.A.R.T. képet, ha nincs vele gond akkor miért ne.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54257) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Szeretnék vásárolni egy merevlemezt a jelenlegi 1TB-os WD Black mellé.

Melyik modellek ajánlottak? Azon is gondolkodtam, hogy arra kerülne a Windows mert a jelenlegi nem túl csendes. Persze ha tehetném egy SSD-t vennék de sajnos eléggé helyszűkében vagyok, ezért első körben egy merevlemezt szeretnék aztán majd idővel valószínűleg beruházok a fent említett tárolóra is.

Igazából ami szempont lenne a megbízhatóság, a gyorsaság, és, hogy viszonylag halk legyen.

Köszönöm előre is !
Szép napot!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54258) Lauda válasza freelanced (#54257) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az igenyeidnek talan a velociraptor felene meg, az gyors, csendes es megbizhato, ellenben draga. Marad a black. Bar a raptorok mar kifutottak ahogy nezem.

[ Szerkesztve ]

(#54259) freelanced válasza Lauda (#54258) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, akkor ebben az irányban fogok nézelődni. :K

Igazából ami még gondot jelent az az, hogy valami lassítja a rendszerem, és egyelőre erősen a merevlemezre gyanakodtam, pedig nem nagyon fordulhatna ilyen elő a Blacknél.

Sokszor 100%-on pörög, és van. Ami még gondom, hogy például játék közben sem szaggat a játék, tehát nem arról van szó, hogy folyamatosan alacsony az FPS-em, sőt nem is hirtelen megy le hanem konkrétan megakadnak a játékok. Lehetséges, hogy a merevlemez okozza? Próbálkoztam direkt ehhez kapcsolódó topikban de ott nem kaptam választ, hátha itt valaki találkozott már ilyennel. Tehát sokszor azt veszem észre, hogy mondjuk 80 FPS-ről legurik 30-ra, 10-re, 0-ra, majd több másodpercig áll közben hallani, hogy dolgozik a merevlemez aztán egyszer csak visszaugrik normális értékre. Egyébként 8GB ramom van, GTX 960-as kártyával. Persze aztán lehet, hogy semmi köze a merevlemezhez de azért kíváncsi vagyok, lehet itt a probléma?

Szép napot !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54260) Gaaabeeesz válasza freelanced (#54259) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nincs valami csúnya vîrusod?
Esetleg nezd meg hasznalat kozben, hogy mi terheli annyira.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54261) jim bcs válasza freelanced (#54259) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyrészt a játék hibája, másrészt lehet nem ártana töredezettség mentesíteni, ha nagyon tele a hdd az sem jó, ha a torrent is onnan fut az szintén lassíthat.
Nem tudni mikkel játszol és elegek-e hozzá a hardvereid, tehát több oldalról is meg kellene vizsgálni a dolgot, hogy tisztábban lássuk.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54262) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Udv.
Nezegetem a hdd-ket stb.
Eleg sok fajta van :)
Jatekra/filmekre melyil ajanlottabb inkabb?
Nagy altalanossagban a 64mb/7200rpm jo lehet?

Latom, hogy pl a WD green lemezek annyira nem ajanlottak.
Inkabb a blue(ezex)/red/black
Mi a helyzet a purple-al? Lattam, hogy ahhoz azt irtatok, hogy kamerarendszerhez valo.. !?
Mi a helyzet a seagete/toshiba/hitachi stb. hasonlo parameterekkel rendelkezo hdd-kkel?
Manapsag mar ennyire cel/terulet orientalt egy laikus szamara "azonos" tudassal rendelkezo Hdd?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54263) Lauda válasza Gaaabeeesz (#54262) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Jo igen erre a celra a 7200/64mb, csak figyelj, mert blue-bol is csak az 1tb 7200-es, WD10EZEX a tipusa. Egyebkent rendszernek ajanlott meg a black. En purplet hasznalok 3tb verzioban, nemsokara bovitek meg egy 3tb purplevel. A rendszerem wd raptoron fut. Torrentre, filmekre tokeletes a purple.

[ Szerkesztve ]

(#54264) Gaaabeeesz válasza Lauda (#54263) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

En mintha lattam volna mas blue tipusokat is, amik 64mb/7200rpm.

Nekem a rendszer az SSD-n lesz.
Sokkal okosabb még nem lettem akkor :))

Nekem jatek/torrent/film lenne nagy altalanossagban a felhasznalas.
Tobbi hasznalt progi ssd-n fog futni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54265) Lauda válasza Gaaabeeesz (#54264) üzenetére


Lauda
félisten

1Tb alatt letezik, bar nem irtad, gondolom nem az a cel.

[ Szerkesztve ]

(#54266) Gaaabeeesz válasza Lauda (#54265) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Igen 1-2tb kozott nezek.

Valoszinu az intellipower-el kevertem, mert arra valahol 5400 valahol pedog 7200rpm-et irnak.
Itt visszakeresve pedig azt latom, hogy az 5400-as.

Akkor most nekem melyik marka, tipus valo?:)
Annyit tudok akkor, hogy wd10EZEX. Mas esetleg?

Üdv, Gabesz

(#54267) Lauda válasza Gaaabeeesz (#54266) üzenetére


Lauda
félisten

7200-ben blacket tudsz venni, vagy kicsit lassabb lesz viszont joval olcsobb a purple. Meg szoktak ajanlani a redet, en azokat nem ismerem, nem hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

(#54268) Gaaabeeesz válasza Lauda (#54267) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Ahogy latom, a red es a purple az intelli/5400as. ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54269) Lauda válasza Gaaabeeesz (#54268) üzenetére


Lauda
félisten

(#54270) Gaaabeeesz válasza Lauda (#54269) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

:R

Mi a helyzet pl. Ezzel a seagate ST2000DM001 ?
Ez nem egy draga darab, viszont 64mb/7200rpm

Vagy 1tb:
ST1000DM003

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#54271) jim bcs válasza Gaaabeeesz (#54270) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Barracuda nem ajánlott, tehát egyiket se.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54272) Gaaabeeesz válasza jim bcs (#54271) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Akkor marad a blue ezex, esetleg black, ha talalok apron itt olcson :)
Koszi

Üdv, Gabesz

(#54273) jim bcs válasza Gaaabeeesz (#54272) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindkettőből találsz, folyamatos a kínálat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54274) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Szerintetek érdemes WD red hdd-t rendelni laptopba? pl: 1TB WD Red (WD10JFCX)
mindenképpen 5200 RPM-es kell. De azokra csak 2 év gari jár. Az egyetlen 3 év garis a red széria.
SDD van mellette, ez adattárolásra kell.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#54275) Gyb001 válasza Gyb001 (#54274) üzenetére


Gyb001
senior tag

Vagy mit javasoltok 25K alatt ami megbízható és 5200 RPM-es

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#54276) King Unique válasza Gyb001 (#54274) üzenetére


King Unique
titán

Mért pont 5200 RPM :F

Korábban volt pl. a Blue sorozatban a WD10TPVT, az volt ilyen. De mára már kifutott és szinte minden notebook merevlemez 5400 / 7200 RPM. Szóval esetedben is bőven jó lesz az előbbi és amúgy a Red is egy ajánlott, az átlagnál strapabíróbb darab. Illetve, ha csak adattárnak lesz, akkor az megint stimmel, mert amúgy OS alá inkább a 2,5" Blue / Black, vagy eleve SSHD / SSD ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#54277) Gyb001 válasza King Unique (#54276) üzenetére


Gyb001
senior tag

Bocs az elírás. 5400 RPM akart lenni. :D

Köszönöm a választ.
Akkor valószínüleg be is rendelek egy WD10JFCX hdd-t

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#54278) freelanced válasza jim bcs (#54261) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat !

Igazából azért nem konkretizáltam mert egy elég régóta fennálló dologról van szó. Azért fura mert egyik ismerősömmel együtt vásároltam a gépet, megegyező komponensekkel, igazából egyedül a merevlemez tér el, és valamilyen oknál fogva neki nincsenek ilyen problémái, ráadásul gyorsabban is tölt be, pedig gyengébb merevlemeze van.

Egyébként most épp a Battlefield 1 bétát próbáltam, a gép a következő paraméterekkel rendelkezik nagy vonalakban: i5 2500, GTX 960, 8 GB Geil Evo Veloce ram, Z68-as Gigabyte lap.

A legfrissebb driverekkel rendelkezem. Persze tudom, hogy egy beta nem épp a legjobb az ilyesféle dolgokra, de mivel az ismerősnél rendesen futott Mediumon ezért álltam ismét értetlenül, hogy nálam vajon mi a gond. Egyébként hasonló volt a helyzet a Witcherrel, a Fallout 4-el.

Ráadásul nincs is teljesen tele a merevlemez, két partíció van az egyiken csak a Windows van 150 GB hely van neki hagyva, abból 100 GB szabad, ráadásul elvileg nem töredezett, vírust sem találtam. Van esetleg valami külön program amit érdemes lefuttatni töredezettségmentesítés céljából, hátha effektívebb?

Lehetséges, hogy a hűtéssel van gond vagy ilyesmi és amiatt veszítek a teljesítményből? Már nem tudok mit elképzelni.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54279) jim bcs válasza freelanced (#54278) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az osztott partícióval sose voltam kibékülve, előbb utóbb előjön valami bibi, sokkal hamarabb és jobban töredezik mintha egyben lenne, játékoknál szintén okozott problémákat, win. újratelepítéssel egyben hagyott partíció esetén megszűntek a gondok.
Ha gyári stock hűtő van fent azt érdemes lenne lecserélni, ilyen játékok alá már kevés, az IHS alatti pasztától függetlenül nem tudja időben elvonni a hőt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54280) freelanced válasza jim bcs (#54279) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv !

Köszönöm a választ !

Ennyire rossz az osztott partíció? Mi a gond Vele pontosan?

Miben más mintha mondjuk külön merevlemezen vagy SSD-n lenne csak a Windows? Régi szokás tehát elhiszem ha hülyeség csak szeretném megérteni.

Igazából azért particionáltam mindig így mert elég sokszor újratelepítem a gépet mert lelassul viszont olyankor szeretem teljesen leformázni a partíciót. De ezt meg egy partícióval nem tudom kivitelezni mert tele van fényképekkel, adatokkal a merevlemez, nem tudnék mit csinálni velük addig.

Ilyen esetben mit javasolsz, hogy érdemes megoldani?

Igen köszönöm akkor ezt a hűtés dolgot megnézem mindenképp én is arra gondolok hogy az már kevés ide.

Szép napot!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54281) Lauda válasza freelanced (#54280) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem soha semmi bajom nem volt meg az osztott particioval. Amugy nem szoktam osztogatni, mert teljesen felesleges, azert van a mappa. Csak a winfosnak valasztok le particiot pont azert amit irtal.

(#54282) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg WD RED 1TB HDD-m van, amit szeretnék cserélni mert kinőttem. Ki is néztem egy 3TB-os WD PURPLE-t, mivel ezt találtam most jó áron.
Amire használnám: Adatok tárolása, filmnézés, letöltések. Erre a célra nyugodtan vehetem a lila WD-t vagy inkább pirosat nézzek? :R

(#54283) jim bcs válasza moddingR (#54282) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elsősorban Red, utána Purple.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54284) Lauda válasza moddingR (#54282) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Tokeletes arra a celra!

[ Szerkesztve ]

(#54285) Lauda válasza jim bcs (#54283) üzenetére


Lauda
félisten

A sorrend mibol kovetkezik? ;)

(#54286) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Egy 6TB-os HDD-t vennék. De annyi infót olvastam most róla hogy belezavarodtam. :(
Belső, adatokat tárolnék rajta, és torentre használnám..

-Akkor nem jobb egy 128MB mint egy 64MB-os cache? Vagy ennél a mennyiségnél egykutya?
Lenne még kérdésem, de inkább nem teszem fel. mert még a kérdésemet se érteném. :((

Néztem az árakat.. inkább várok vele, hátha lejjebb mennek az árak. 70-120ezerekbe kerülnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#54287) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

PS4-be szeretnék venni 2,5"-os 9,5 mm vastag, 1 TB-os merevlemezt, hamarosan. Milyeneket ajánlatok?
Eddig nas-ba wd red-et használok, azzal nagyon meg vagyok elégedve, kérdés, hogy játékhoz az a széria szóba jöhet-e, vagy inkább WD blue, esetleg más gyártó más vinyója ajánlott?
Az elsődleges szempont a megbízhatóság!

Köszi! :R

We were here

(#54288) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Nas-ba milyen winonyot érdemes nézni?
1-2 tb, ami halk is. vannak best buy-ok vagy valami bevált hely?

Gondolom red-et érdemes nézni..

(#54289) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,

Összeraktam otthon mindent gépről lehet lejátszani TV -n oda vissza minden vidám,de játék közbe ha letöltök a játék elkezd laggolni. Úgy tűnik hogy a HDD lett a szűk keresztmetszet legalábbis feladatkezelő azt mutatja.
Szóval szeretnék egy külön vinyót használni tárolásra.

Aktuális:
Samsung PRO SSD 256 GB
Samsung ezeréves 7200RPM 512GB

Ezek mellé szeretnék egy tárolós vinyót.
5400RPM bőven elég és olyan 30K lenne rá a keret.

Mit ajánlanátok?

Üdv,
hEngi

(#54290) jim bcs válasza Lauda (#54285) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54285) Lauda
Abból, hogy a purple kamerarendszerek alá lett tervezve, de ettől függetlenül megállja a helyét adat hdd-ként is.

(#54286) Bal0924
6TB és afelett nem olcsó a helyzet, nyilván várni kell még egy kicsit mire lentebb mennek, de nagyon sokat nem fognak esni így erre ne alapozz. Ha ennyire keret szűkében vagy akkor opció lehet két kisebb TB-os amiből az egyik későbbi vétel.

(#54287) Tuomas
Üdv kolléga :D -> 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) (én adatra használom, nagyon elégedett vagyok vele)

(#54288) denko
WD Red

(#54289) hEngi
2,5" vagy 3,5", 1-2-3TB?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54291) hEngi válasza jim bcs (#54290) üzenetére


hEngi
tag

Szia,
3,5" , lehetőleg 3 TB a nagyobb jobb :D

Üdv,
hEngi

(#54292) jim bcs válasza hEngi (#54291) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

3TB WD Red (WD30EFRX)
3TB WD Purple (WD30PURX)

üdv

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54293) Tuomas válasza jim bcs (#54290) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi-köszi :) :R Kolléga! :D

We were here

(#54294) Lauda válasza jim bcs (#54290) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. A red meg nas-ba lett tervezve, szoval egyik sem erre keszult.

(#54295) jim bcs válasza Lauda (#54294) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Oda, de de az adatok sűrűjéhez.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54296) Lauda válasza jim bcs (#54295) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy az adatok surujehez? :)

(#54297) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok,

Külső Raid házba szeretnék két (tükrözött raid mód) 3..4Tb-os HDD_t vásárolni. Kb 30..60 naponta szeretnék rá adatmentést csinálni. A mentéseken kívül nem menne egy percet sem. Tudnátok segíteni milyen irányban (márka / típus) keresgéljek?

üdv.

[ Szerkesztve ]

...

(#54298) doc


doc
nagyúr

plz ajanljatok vinyot...

Raspberryre kotve adattarolasra, filmstreamre, torrentre kellene, szoval nem kell nagy sebesseg, 5400-es boven jo lenne
a legeslegfontosabb kriterium a megbizhatosag, utana jonnek az anyagiak
ugy terveztem hogy egy kulso Sharkoon hazba teszem (szoval 3.5-es kellene), esetleg ha valami jofajta, eleve kulso vinyot tudtok ajanlani nyilvan az is tokeletes megoldas

a WD-vel mostanra nagyon rossz tapasztalataim lettek (tobb vinyojukkal is), igy azt a markat kerulnem

ja, meretben olyan 3TB kornyekere gondoltam, lehet picivel alatta/folotte ha ugy adodik

[ Szerkesztve ]

(#54299) doc válasza doc (#54298) üzenetére


doc
nagyúr

ahogy nezegetem a tipusokat meg megbizhatosagi adatokat, nagyon ugy nez ki hogy megiscsak WD RED marad :-/

van esetleg arrol tapasztalat hogy a gyakori felporgest/leallast melyik vinyok birjak jobban? ugy latom a WD red es purple folyamatos uzemre van kitalalva

(#54300) junior11 válasza doc (#54299) üzenetére


junior11
veterán

Milyen problémák voltak a WD vinyóiddal?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.