Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) jim bcs válasza Televan74 (#54698) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54698) Televan
Nem szeretnél :N átcímkézett green! Helyette inkább WD Purple/Red, ha játékok is innen futnak akkor már inkább 7200rpm az ajánlott, láthatón gyorsabban tölt be a game.

(#54699) konci79
Az LPLX az újabb, csendesebb és hűvösebb így megérné ezt venni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54702) Televan74 válasza jim bcs (#54701) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ok! Akkor Purple lesz,közben ránéztem az árakra és nem sokkal drágább mint a Green vagyis Blue.Azt hittem jóval többe kerül,de nem. :R

És neked is köszönöm Lauda a tanácsot! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54703) Lauda válasza Televan74 (#54702) üzenetére


Lauda
félisten

Szivesen. 29 korul kapsz mar 3Tb-os verziot [link]. :K 6-7 ezer forinttal olcsobb a kisebb, szerintem erdemes kicsit hozzadobni.

[ Szerkesztve ]

(#54704) konci79 válasza jim bcs (#54701) üzenetére


konci79
őstag

Köszi,az lesz majd,de lehet megvárom a black friday-t,nem sürgős.
Hátha akkor ingyen hozzámvágják :D

(#54705) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Adattárolásra (zene, fénykép, film, .pdf, .docx, etc) szvsz tipikus otthoni használatra. Toshiba 3.5" 3TB SATA merevlemez (DT01ACA300) hogyan jellemezhető? Én annyit látok, méretéhez képest kedvező ára van.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#54706) tisn válasza tknof1871 (#54705) üzenetére


tisn
addikt

ket ev utan halt meg nekem, meg 8%-os a kondicioja, epp lementeni le lehet
inkabb kicsit dragabban mast

(#54707) Dzsekó válasza tknof1871 (#54705) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megbízhatósága annyira nem jó, emellett felesleges a 7200RPM.
WD Red vagy a picit olcsóbb, de ugyanúgy 3 év garis WD Purple jobb választás.

(#54708) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ide irányítottak.

Előzmény:

[link]

[link]

(#54709) Dzsekó válasza DrojDtroll (#54708) üzenetére


Dzsekó
addikt

SSD-ből sok jó van, topic összefoglalóban szépen le van írva kategorizálva. Ami nem igazán ajánlott Kingston és OCZ egyes típusai, valamint Kingfast. Utóbbihoz nekem is volt szerencsém, katasztrófa, rosszabb egy lassú vinyónál is.

Vinyóból is attól függ mire kéne. Ha játék és op rendszer SSD-n lenne, és semmiféle videóvágási, photoshopolási funkciót nem látna el a vinyó, akkor elegendő egy 5400RPM-es tároló vinyó. WD Red vagy WD Purple. Midkettő 3 év garis.
Amennyiben a fentiekből tároláson kívül bármi másra is kellene, akkor 7200RPM-es vinyó ajánlott. WD Black vagy WD Red Pro. Ezekre 5 év gari van. Illetve vannak még a HGST Ultrastar-ok, ezek héliumosak (kivéve 7K6000) és drágák, de nagyon jó a megbízhatóságuk. Prémium vinyók, és az áruk is az.

[ Szerkesztve ]

(#54710) DrojDtroll válasza Dzsekó (#54709) üzenetére


DrojDtroll
addikt

SSD-t már ajánlottak az ottani topikban.

HDD csak tárolásra kellene.

(#54711) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Írjátok, hogy purple vagy red a jó, múltkor már futottam egy kört, de most jutottam el oda hogy veszek is egy új vinyót. 3Tb-osok vannak a legjobb árban, és amúgy is kellene az a méret. Adatok tárolására( többnyire filmek,játékok, zenék), filmlejátszásra, zenehallgatásra és torrentezésre kellene. WD30PURX 3-4k-val olcsóbb mint a WD30EFRX, az én esetemben indokolja valami az utóbbi vinyót, esetleg a torrent miatt jobb választás lehet? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#54712) Dzsekó válasza Interceptor (#54711) üzenetére


Dzsekó
addikt

Torrent nem indokolja a Red-et, arra jó a Purple is, de a játék lassabban tölt be egy 5400RPM-es vinyón. Ha ezt elfogadod, akkor jó a Purple, ha nem, akkor 7200RPM-es Black javasolt, persze többe kerül a Purple-nél.

(#54713) a8l válasza Dzsekó (#54707) üzenetére


a8l
aktív tag

Azért ezzel nem teljesen értek egyet, nekem van 3db ilyen 3TB-s toshiba is a gépemben, igaz 2 ebből pár hónapos, de egy már több mint 3.5 éves és hibátlan 100%-os, sokkal gyorsabb mint a RED, ezen fut a torrent kb 80-100seed megy napi 12-16órában azóta mióta bekerült, sokkal hűvösebb mint a 2TB black-em, meg gyorsabb is, igaz a black még FAEX de akkor is(amúgy nincs baj azzal se).
Hangban szerintem csendesebb mint az új redek(az 5TB-snél mindenképp). Emellett fillérekbe kerül.
22-23e ft-ért egyetlen másik 3TB-s hdd-t se lehet kapni.
Régen még ezt is 3év garival adták, az első nekem is ilyen de már lejárt a 3 év.
Szerintem jó hdd ennyi pénzért mindenképp, ha csak adattárolásra kell meg általános használatra nem fő tárolónak akkor mindenképp jó lehet.
Érdekes az egyik amit most nemrég raktam be 2fokkal melegebb mint a másik meg a régi, mert a black alá vagy fölé raktam be és melegíti. Át fogom helyezni a black-et egyből a házventi elé egyedül, a másik oszlopba mehetnek a Toshibák egymás fölé kettő.
Most pl black 49fok, közeli toshiba 43fokos a másik kettő 41 fokos. Elég meleg van most a dolgozóban, általában 2 fokkal hűvösebb minden, de a különbség végig megmarad. Amióta bent van a +2 toshiba azóta a black kb 3-4fokkal melegebb.

[ Szerkesztve ]

(#54714) tknof1871 válasza Dzsekó (#54707) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Azt elfelejtettem leírni, hogy RAID 1-ben akarok 2 darab 3,5" HDD-t használni.

Elnézést kérek! Nem vk pro. Olvasom a fórum-ot, google-barátot, tapasztaltabbakat megkérdezek munkahelyen. De néhány éve, mikor megtudtam a Western Digital Caviar Green szaporán parkolja a fejet és odaizél az élettartamnak, akkor az rosszul esett.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#54715) Interceptor válasza Dzsekó (#54712) üzenetére


Interceptor
addikt

A rendszerem SSD-ről fut, a játékokat és más gépigényes alkalmazásokat is onnan indítom. Egyedül filmeket és zenéket és néhány kisebb programot fogok a HDD-ről futtatni. Akkor viszont a Purple lesz. Köszi szépen! :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#54716) jim bcs válasza DrojDtroll (#54710) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red vagy WD Purple, a purple nem parkol.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54717) DrojDtroll válasza jim bcs (#54716) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem parkol alatt azt érted, hogy a fej végig a tányérok felett van?

(#54718) Dzsekó válasza DrojDtroll (#54717) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen.

(#54719) DrojDtroll válasza Dzsekó (#54718) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Értem, akkor ez gyorsabb elérést tesz lehetővé.

Kérdéses, hogy csak adattárolós lemeznek kell-e egy ilyen feature?

(#54720) Dzsekó válasza tknof1871 (#54714) üzenetére


Dzsekó
addikt

Raid1 esetén vedd a legolcsóbbat, megbízhatóság ilyenkor annyira nem életbevágó, mert az adatok a másik vinyón meglesznek.

DrojDtroll: Nem. Nem ez a lényege. Olvasd el az összefoglalóban a parkolás résznél a teljes leírást.
Tömören azért nem jó a parkolás, mert hosszútávon kinyírja a mechanikát.
Persze az nyilvánvaló, ha parkolóállásban van a fej és be kell raknia a vinyónak, majd utána adatot olvasnia az lassabb lesz, de mint írtam, nem ez az elsődleges, amiért ki kell kapcsolni a parkolást.

a8l: nem 3db vinyóra alapozzuk a megbízhatósági rátát. Fentebb meg valakinek 2-ből 2 meghalt. Tény, hogy elég sok megdöglik, és sok megy jól, de vannak ettől jobb megbízhatóságú vinyószériák. Viszont Raid1-nél jó vétel, mert az ára jó.

[ Szerkesztve ]

(#54721) Lauda válasza DrojDtroll (#54719) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdoneppen egyik lemeznek sem kellene parkolnia, marhasag az egesz. Csupan energiatakarekossag szempontjabol van jelentosege, a merevlemeznek es a fejeknek ez nem jobb, ha parkolnak a fejek.

(#54722) Dzsekó válasza Lauda (#54721) üzenetére


Dzsekó
addikt

Meg abból a szempontból van jelentősége, hogy hamarabb veszel újat. És azt hiszem ez a fő szempont, az energiatakarékosság meg a többi csak marketing bullshit.

(#54723) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok! NAS-ba a WD Red mellett esetleg a WD Purple is használható/ajánlott-e? Nyilván költségcsökkentés végett... :)

(#54724) jim bcs válasza Bubu maci (#54723) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet, kamera rendszerek alatt is 0-24-be megy.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54725) Bubu maci válasza jim bcs (#54724) üzenetére


Bubu maci
tag

Köszi!

(#54726) arcitec válasza jim bcs (#54724) üzenetére


arcitec
addikt

Most olvasom a parkolást az összefoglalóban és kérdezném a következőket. Megnéztem a lemezeimet, most épp ami közel 1000 napos üzemű(Samu 500GB) azt nem , mert el van rakva, de a Hitachi 2TB D7K3000 az eleddig ment 347 napot, 2 553 szor indult, 2 675 a Load/Unload adata. A WD30EFRX 48 nap , 1100 indulás , L/U 937. A WD40EFRX ez vadi új, ment 2.5 napot, 9 indulás, L/U 15. A több napot ment HDD adataik mondanak valami rosszat parkolás szempontból? Nyilván az új még nem mérvadó PC-ben van, de menni fog (többet mint kisebb testvére).Illetve ha a fenti adatok alapján is javasolt a parkolás kikapcsolása, veszítheti-e az esetleges garancia érvényesítését. Az összefoglalóban lévő 1 óra / 900 parkolás a fenti adatokhoz túlzónak látszik, de persze nem értek hozzá, azért is kérdezem.Köszönve a választ.

[ Szerkesztve ]

(#54727) Lauda válasza arcitec (#54726) üzenetére


Lauda
félisten

Valami nem stimmel, a load nem lehet kevesebb az indulasok szamanal.

(#54728) Dzsekó válasza arcitec (#54726) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Te vinyóid nem vagy csak minimálisan parkolnak, nincs okod az aggodalomra. Egyébként ha állítasz, akkor nem veszted el a garit, mert a kutya sem tudja megmondani, hogy gyárilag mire volt belőve (főleg Red-nél), illetve bármikor visszaállíthatod a gyári értékre. Ha meg úgy berogyik a vinyó, hogy nem lehet állítani a parkolást, akkor meg már úgyse azt fogják nézni gariztatáskor.
Viszont a WD30EFRX 48 napra elég sok az az 1100 indulás. Esetleg nézd meg a tápcsatiját, rendesen érintkezik-e, nem kapcsolgat-e ki-be a vinyó menet közben.
Samu 500-asod biztosan nem parkol, azoknál ilyen nem volt. Régi Hitachik sem parkolnak.

Lauda: de lehet kevesebb, nálam is az egyik Green 60db-al kevesebb L/U-ja van. Vásárlás után rögtön kapcsoltam is ki a parkolást, még inicializálva sem volt a vinyó. Red-el is így csináltam, ott 6db-al több csak az L/U.
Elméletileg tényleg nem lehetne kevesebb, de szerintem előfordul olyan, amikor kikapcsolod a vinyót és az L/U nem kettyen.

[ Szerkesztve ]

(#54729) a8l válasza Dzsekó (#54728) üzenetére


a8l
aktív tag

Nálam is kevesebb a 2tb black-emnél.
981 nap 4 óra használat (5 év alatt) start/stop: 2239 , Load/unload: 1899
Toshiba 3TB 708 nap 5 óra start/stop: 1496 , Load/unload : 1496
A blacknél már elkezdett csökkenni a hátralévő napok száma ami most 843nap.
A régi(csendes) wd redemnél ami most a nasban van 12943óra(540nap) használat, start/stop: 660 , Load:410 , ez a meghajtó eddig egy asus mediaplayerben volt. Van rajta 276 reallocated sector.

[ Szerkesztve ]

(#54730) arcitec válasza Dzsekó (#54728) üzenetére


arcitec
addikt

A WD30EFRX médialejátszóban van, azért kevés az üzemidő, sokszor van bekapcsolva(üzemidőhöz képest) de van, hogy pár órát megy csak. 3 éves egyébként.De az biztos, hogy "altatva" van,mert (még nem mértem meg) de ha rá van kapcsolva a PC-re és egy adott ideig nincs használva, észrevehetően pár sec eltelik mire "veszi a lapot". Illetve önmagában is, ha nem megy adott ideig a lejátszó, hallani mikor felpörög, ha el van indítva... Lejátszás közben talán észre lehetne venni ha kapcsolgat, vagy nem? Mert nem tapasztaltam akadozást. Minden HDD hűtve van(külön), a PC-ben max 26-30 C fok. Médiában passzív max 37-42 C fok egyébként.. Vagy a WD30EFRX-en kapcsoljam ki? Köszönve... :)

[ Szerkesztve ]

(#54731) tknof1871 válasza Dzsekó (#54722) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez a felháborító! És az hogy közös piaci szinten "dolgozó" jogalkotók se foglalkoznak vele! Ez rosszabb mint a diesel motorok károsanyag kibocsátásával manipulálni. Egy átlag user ennyit lát: Toshiba 3.5" 3TB DT01ACA300 vagy WD Blue 3,5" 3TB WD30EZRZ . IMHO WD nagy mókamester ezekkel a Blue/Red/etc. semmit mondó elnevezésekkel. Minden gyártóra kötelezően egyértelmű (nem gyártóspecifikus) adatokat kellene megadni. A két példának felhozott HDD esetében ez mindössze a méret (3.5") és a tárolókapacitás (3TB). Szerintem a webshopok 100%-a a részletes leírásban se említik a parkolást, néha még a fordulatszámot se. Szépen megtévesztik a vásárlót. Gyártótól az eladóig.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#54732) a8l válasza Dzsekó (#54728) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem is az új 3TB-s redemnél sokkal több a load cycle mint a start stop, ez a nasban a kettes drive.
Ez gondot okozhat, parkolás miatt van?
718 óra használatnál tart(30nap) , start/stop: 75, load cycle: 188
A mellette levő 3,5éves ugyanilyen rednél 13000óra alatt lett start/stop:661, load cycle:411
Az új lassan a felénél tart de töredéke működési idő mellett.

(#54733) Lauda válasza Dzsekó (#54728) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez szerintem inkabb valami szoftveres meresi problema lehet. Az teljesen biztos, hogy mikor leallitod a vinyot, akkor leparkol a fej, mikor inditod meg "kiparkol", ebbol kovetkeztettem az elozo megallapitasomra.
Most nezem a regebbi purplemet, annal is ez van: [kép] :D :D Na most ez elgondolkodtatott hogy is lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54734) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#54733) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én arra tudok gondolni, vagyis tippelek, mikor csak újraindítod a géped mondjuk frissítés miatt, akkor nem áll le a lemez forgása, így nem is parkol, de van közben egy rövid ki -be ciklus.

- Glaz-doz-fhut -

(#54735) Cadal


Cadal
őstag

Hétvégén félig lehalt a WD Green WD20EZRX vinyóm. Mire lenne érdemes lecserélni, ha méretben a 2 TB elegendő és leginkább adattárolásra, kevés torrentre van használva.
Olvasva itt a hsz-eket, illetve az összefoglalót, a lila WD-re gondoltam mint megfelelő választás, de azt írjátok "FELÜGYELETI üzemre" ez mit jelent?? vagy van más alternatíva? Az ugyan ilyen blue EZRZ-t kihagynám, kicsit csalódott vagyok, hogy 4 év után megdöglik egy vinyó....

[ Szerkesztve ]

(#54736) Dzsekó válasza Cadal (#54735) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó választás a Purple, veheted nyugodtan. Felügyeleti üzem csak annyit takar, hogy folyamatos működésre tervezték (pl. több kamera egyidejűleg erre rögzít), de ettől még lehet használni asztali környezetbe. EZRZ-t hagyd is ki, Purple strapabíróbb, megbízhatóbb.

(#54737) Dzsekó válasza Glaz-dozfhut (#54734) üzenetére


Dzsekó
addikt

start-stop count - vinyó indítás és leállítás számláló (áramtalan lesz a vinyó)
load-unload count - vinyó menet közbeni (forgó lemez melletti) fej parkoló villára állítás és vissza

Ha leállítod a vinyót a start-stop biztos számol, elvileg load-unloadnak is kéne, mert ilyenkor parkoló villára kerül a fej. De valami miatt nem mindig számol. Amit Te írtál az a fordítottja (egészen pontosan nem is értem, hogy mi az a ki-be ciklus). Újraindulásnál nem lesz áramtalan a vinyó, ezért nincs is értelme a ki-be ciklusnak.

(#54738) Dzsekó válasza a8l (#54732) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem okoz gondot, az a vinyó csak mérsékelten parkol. Gyártói adat szerint a 300000 parkolást bírja a mechanika, de ennek a dupláját is láttam már smartban, szal no para. :)

(#54739) Glaz-dozfhut válasza Dzsekó (#54737) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Start-stop countra gondoltam, mint ki -be. Gondoltam újraindításkor megáll egy pillanatra (áramot nem kap), de nem addig, hogy a forgás leálljon.

- Glaz-doz-fhut -

(#54740) Dzsekó válasza arcitec (#54730) üzenetére


Dzsekó
addikt

Más, ha leáll a vinyó. Valószínű média lejátszó altatja pl. 15 perc tétlenség után a vinyót. Ezt az időt valószínű lehet a média lejátszó menüjében állítani. Ha parkol a vinyó, akkor a tányérok nem állnak le. és ha 4-8mp-enként parkol, akkor azt veszed észre, hogy kattog a fej a vinyóban, illetve az op, rendszer is képes emiatt megfagyni már mp-ig.
Ha 1100 start-stop mellé társul 937 load-unload, akkor az a vinyó nem parkol. Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a 48 nap üzemidő mellé picit sok az 1100 leállás (legalábbis a többi vinyódhoz képest), elképzelhető tápérintkezési gond.

[ Szerkesztve ]

(#54741) Dzsekó válasza Glaz-dozfhut (#54739) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor jól értettem. Az elég nagy gond lenne, ha újrainduláskor egy pillanatra leállna a vinyó. Van ilyen, amikor szar a tápcsatlakozás, de az rövid távon hazavágja a vinyót, ha fel-le pörög.

(#54742) arcitec válasza Dzsekó (#54740) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm,bár csak ellentmondást látok az esetleges táp csatlakozó problémában, mert akkor a lejátszó sem menne,illetve lejátszás közben lehetne akadást vagy hasonlót észlelni de az meg nincs. Szerintem az van,lehet, hogy a lejátszó állítja le(mint ahogy TE is írod),de egyébként még így is elmegy majd vagy 20 évet vagy nem? Azért, megnézem a menüt,illetve legfeljebb kiveszem, (megmozgatom a csatlakozójában és megy vissza,bár szerintem az jó.

[ Szerkesztve ]

(#54743) Dzsekó válasza arcitec (#54742) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a lejátszó állítja le, akkor kb. oké a leállások száma. Kiszámoltam, óránként egyszer lekapcsol a vinyó, ami egy ilyen 15 perces készenléti lekapcsolás esetén normális is lehet. Igen, még sokat bír, ahogy írod is. 300000 ki-be kapcsot biztos kibír, de ennél többet is. Parkolni viszont nem parkol, ezzel nem kell foglalkoznod.

(#54744) #68216320


#68216320
törölt tag

Szeretnék összerakni egy HTPC-t, ami egyben fájlszerver is lesz Linux SW RAID5-el.
3x 2TB HDD-re gondoltam. Mivel folyamatos üzemben lesz nagyon fontos volna a halk és stabil működés.
Adatsebesség lényegtelen, tehát nyugondtan lehet lassabb drive.

Van valami ajánlott típus?

Anno Seagate 1TB-ot használtam, de már lassan 2000 óra van benne, egyelőre hiba nélkül, de kellene a nagyobb kapacitás is. És azért bár halk, de lehetne csendesebb.

(#54745) Dzsekó válasza #68216320 (#54744) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple. (WD20PURX). Mai Seagate-ek nem olyan megbízhatóak.

(#54746) #68216320 válasza Dzsekó (#54745) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem volna célszerűbb valami 5400-as fordulatú? A felpörgések terhelik a motort és nincs is szükség 7200 fordulatra.

WD20EZRZ nem megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#54747) Cadal válasza #68216320 (#54746) üzenetére


Cadal
őstag

A lila WD 5400-as fordulatú (tech spec résznél írja) és kifejezetten folyamatos üzemre tervezték. Illetve az EZRZ egy átnevezett EZRX ami parkoltatja a fejet. Szóval kerülendő. Összefoglalóban van cikk a fej parkoltatás problémájáról.

[ Szerkesztve ]

(#54748) #68216320 válasza Cadal (#54747) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én ilyeneket rendeltem és itt dinamikus fordulatszámmal jelzik. 5400-7200rpm

A WD oldalán is csak a 8TB-os model 5400rpm, a többi intellipower.

[ Szerkesztve ]

(#54749) #68216320 válasza #68216320 (#54748) üzenetére


#68216320
törölt tag

Esetleg WD RED nem jobb HTPC+Fájlszerver célokra?
Még visszamondhatom a rendelést, ha esetleg jobban járnék azzal.

(#54750) Cadal válasza #68216320 (#54748) üzenetére


Cadal
őstag

Nézd, én csak a gyártó honlapján talált infókat osztottam meg. A PCX-nél valszeg nálam hozzáértőbb szakemberek dolgoznak akik jobban tudják mennyit forog a lila WD (talán még a gyártónál is jobban). :U

Az intellipower pedig valóban azt a célt szolgálja, hogy ha szükséges akkor emelkedik a fordulatszám, de közel sem lesz 7200-as abban biztos lehetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.